LHNO- HEINEKEN-ZOETERWOUDE GAAT NEDERLANDERS PER JAAR 1.5 MILJOEN H. L. BIER LEVEREN school in wording BENEDEN MINIMUMLOON: GRATIS PLASTICZAKKEN VOOR HUISVUIL Barrepolder bood tal van mogelijkheden A. Voost vraagbaak voor zijn collega's BURGERLIJKE STAND Popfestival Groenoordhal BIOSCOPEN ZATERDAG 29 NOVEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT ROTTERDAM Heineken, die, zoals wij op de voorpagina van onze editie van vandaag uitvoerig berichten, in Zoeterwoude een nieuwe brouwerij gaat bouwen ter vervanging van haar bedrijf in Rotterdam, <rijgt op het 78 ha grote terrein In de Barrepolder een fabriek met een capaciteit van één tot anderhalf miljoen hectoliter per jaar. De huidige productie in Rotterdam bedraagt 600.000 hl per jaar. De bouw van het complex zal, inclusief aankoop van de grond, ongeveer 100 miljoen gulden gaan kosten. De brouwerij in Zoeterwoude zal circa 25 pet van de productie van het Heineken-concern in Nederland voor haar rekening stlging van het produktiebedryf ln rwoude is onderdeel van een her groepering. Zo zal, zoals reeds bekend is eworden, de produktie van Amstelbier n Helmond naar Amsterdam worden vergebracht. De uitbreiding van het be- jrijf in Helmond tot een complete brou werij is door de fusie Heineken-Amstel in «■n ander licht komen te staan. De eer- er door Amstel gevoelde noodzaak om it coneurrentie-overwegingen en om denen van technische aard 'n begin te taken met de vestiging van een brouwe- het zuiden van het land, is na ck usie niet meer aanwezig. Rotterdam hebben reeds zeer vele lersoneelsleden verklaard, dat zij naai oeterwoude willen verhuizen of in aan- ierking willen komen voor de door Hei- leken aangeboden vergoeding van de da- .elijkse reiskosten. De directie verwacht at circa 120 personeelsleden voor lieuwe functies moeten worden omge- choold. botterdam niet nteressant meer Iet Heiniken-concern heeft de afgelopen maanden de vestigingsmogelijkheden in f bij Rotterdam onderzocht. De gemeen- Rotterdam bood een plaats uiden van de rivier, die bij nader in- voor het concern niet interessant omdat de produktie van de brou werij voor een vrjj groot deel bestemd r het noorden en oosten van het Verder verwacht het concern moei- 'Sfu jkheden voor het lozen van drinkwater, ostbare voorzieningen voor een spoor- egaansluiting en verkeerstechnische roblemen (bruggen en tunnels). Van in- ivas ook, dat Heineken de grond ■s ln Alleen in erfpacht kon verkrijgen. Zoeterwoude was een aantal factoren unstiger: de kwaliteit van het drink ster is er goed en verwacht mag wor- at voor de lozing van het afval- ater een oplossing kan worden gevon- Men denkt hierbij onder meer aan afvoer via een buisleiding naar zee. poorwegaansluiüng zal, zo verwacht de einekendirectie, geen moeilijkheden op- everen. rfiïhw^érigenS moet nog wel 'óver 'éen aantal in-rpunten met verscheidene overheidsin- >pi. Laboratorium De omvang van de in de Barrepolder te bebouwen oppervlakte staat nog niet vast. Dit temeer daar het gehele stra ten- en wegenstramien in dit gebied nog niet vast staat. B. en w. van Zoe terwoude die in de afgelopen weken tal loze besprekingen hebben gevoerd, de laatste vond plaats, in de nacht van donderdag op vrijdag na de raadsverga dering, hebben in dit stadium reeds de evt. luchtvervuiling betrokken. Door het gebruik van aardgas zal dit nauwelijks voorkomen. Ook een uitgebreid laboratorium zal tot het nieuwe complex, dat met veel park ruimte zal worden omsloten, behoren. De komst van Heineken is een nieuw onderdeel van de stormachtige ontwik keling die Zoeterwoude in de komende jaren te wachten staat. Het gereedmaken van het industrieterrein „De Grote Pol der" een project van Leiden en Zoeter woude samen, is inmiddels ook groot scheeps op gang gekomen. Binnen enke van gronden worden verwacht. In het le maanden kan daar de eerste uitgifte dorpsgedeelte verloopt de realisering van het bestemmingsplan Westelnde veel sneller dan was voorzien en zjjn nieuwe plannen in voorbereiding. De aanleg van de Burgemeester Smeetaweg, de nieuw ontworpen, verbinding tussen de beide gemeentedelen wordt door dit alles steeds meer urgent. Na 42 belastingjaren met pensioen LEIDEN „U bent een rustige en be- renberg a scheiden ambtenaar geweest, die zich zyn aktieve dienst ook op de administra tie wist aan te passen. Nauwgezet wer kend wat ook uw functie verklaart in de oorlog b\J de voedselvoorziening". Zo karakteriseerde de chef de bureau, F. v. d. Waals, zyn scheidende collega A. Voost, die gistermiddag in de kantine het belastinggebouw op het Sta tionsplein bedankt werd voor 42 jaar waarin hy werkzaam is geweest op de afdeling invoerrechten en accijnzen. In die periode heeft hij het gebracht tot hoofdcontroleur A. De heer Voost, die eerst op 22-jarige leeftijd zijn belasting carrière heeft aangevangen, heeft ei heel wat omzwérvingen voor moeten maken. Zo deed hij achtereenvolgens ^Btanties verder overleg worden gevoerd. Roermond, Maalbroek, Weert en 's-He- daarna de kroon op het nor •EGSTGEEST. Geboren: Kees J^in, v. J. van Wezel en M. Rijnsburger rillian Helen, d.v. C. A. Markland Jowson; Jolanda Agnes, d.v. A. W. de Sruijne en J. A. A. de Jong; Maurice mrétien, z.v. J. J. C. N. Michon Jruijns; Vitor A., z.v. V. A. Schepers n E. H. Bertel; Alexandra J., d. de Soeten en K. J. E. Gaarlandt. r,chï)ndertrouwd: C. S. H. van Dam d lijleveld; J. A. Zwetsloot en C. L. 1 Proojjen; F. Bouwman en J. M. E. den Broek; P. H. van Roijen M. van Vliet; A. Slijtermeilink M. Sommer; H. G. Stekelenburg W. Smit; J. P. Glasbergen Jetrouwd: G. W. J. Asperslag en M. N>ebergh; A. Willemsen en J. Zand- liet; G J. van Erk m llellenberg en A. I. Oudshoorn; A. I 'oorthuis en W. van Strien; J. H. de 'ties en W. S. van der Kaay; J. J. PCroeneveld en M. H. Kaiser; J. J. A. ievenster en C. G. Heinke. >verleden; E. Barendse, w.v. H. J. C. Ipskamp; A. S. Houniet. EIDERDORP. Geboren: Karin Eli- abeth, d.v. W. M. J. Flapper en A. M. der Putten; Petra Elisabeth, d. ichuler en T. H. Roelofs; Kat ja, C. H. Peeters en J. van Heil. indertrouwd: Willem Frederik Lange- aal en Wilhelmina" de Jong. e( ïetrouwd: Simon Anthonie Schalkers Sara van Soest; Hendrik van Houten Martina C. E. van der Heden; Cor dis Peters en Hester Lijntje Jonge- T-|een; Anton van Dorssen en Johanna Riezebos; Thomas Admiraal tkiAfaarleonne H. C. Hogewoning; Hans akte >pek en Anna Maria Bosman. DOORSCHOTEN. Geboren: Erik J., dat|.v. W. Kuijt en H. M. de Jong; Catha- Th., d.v. C. van Egmond en A. M. 'lanen; Robert A., z.v. J. J. Douwes C. van Nimwegen; Hu; Vaes en C. G. van Someren Greve; grid A. W., d.v. J. P. van der Geest A. G. van der Krogt; Mark O deR A. van der Hulst en H. Wassing; Iariko C., d.v. P. Veger en A. Shimono. Indertrouwd: J. C. Rijsbergen en J. M. Laue; P. H. M. Starrenburg lUtx§G C. van Leeuwen: J. W. Rischke 1. A. Dijkman; N. M. van der Voet Senatus Praesidium .- Vormingswerk in en vanuit faculteiten LEIDEN Het Senatus Praesidium van de Leidse Universiteit, het belang van vormingswerk in het onderwys on- derschryvend, heeft het principebesluit genomen te streven naar een realisering van het vormingswerk in en vanuit de faculteiten. Aan de decanen van de on derscheidene faculteiten is verzocht de mogeiykheid te onderzoeken tot het for meren in hun faculteit van een groep die het vormingswerk kan stimuleren en daarby de verschillende geledingen te be trekken. Men hoopt aldus de mogelijkheid te scheppen over enige tijd een vormings- werkraad in te stellen, die uit de diverse faculteiten is voortgekomen. De decanen zullen in de in januari te houden ver gadering van het Senatus Praesidium, uiterlijk in de vergadering in februari, over hun bevindingen rapporteren. Het universiteitsbestuur heeft tevens be sloten een bureau voor het vormings werk in te stellen. Op korte termijn zal de reeds voorziene professionele kracht voor dit werlc, de zogenaamde disputer, worden aangetrokken. De leden van de huidige, in december 1967 door de Stichting Pro Civitate als algemene studentenvoorziening ingestel- stelde Vormingswerkraad, die in okto ber onder meer heeft aangedrongen op de oprichting van een raad met door het universiteitsbestuur gedelegeerde be voegdheden, achten op grond van het principebesluit van het Senatus Praesi dium geen taak voor hun raad als zo danig meer aanwezig. Huns inziens heeft Hhet Senatus Praesidium door dit besluit FjA. Parrel; I. J. Ottenhof en L. Oskam: de verantwoordelijkheid voor het vor- F. M. de Rooij en R. P. LT. M. Onder- mingswerk overgenomen. Zij hebben iter; H. P. Kelder en A. F. J. Ver- daarom besloten hun ontslag in te die- _ioog:'j. M. Schipper en J. J. M. van nen onder mededeling, dat zij de verdere 1 lei- Ploeg; A. J. Beijersbergen en J. M. ontwikkelingen met belangstelling zul- nn^§f. k. van Wissen. len volgen en waar nodig bereid zijn ehuwd: A. van Leeuwen en E. Hoe- aan de bevordering van het vormings- ers; G. Monteba en A. van der Velden, werk mede te werken. Overleden: Jan van der Steeg (56); Jo hannes Rflsdyk (82); Hendrik Mulder (44); Gerrit J. Vaandering (62). werk te zetten in Leiden. Lag het vankelijk in de bedoeling de heer Voost slechts tydelijk in Leiden aan te stellen, z(jn grote vakkennis droeg er ongetwij feld toe bij dat deze stad een vaste standplaats voor hem zou worden. „U schuwde het werk niet," merkte de heer M. L. M. v. d. Broek, hoofdcontro leur op, die zijn speech vrijwel wijdde aan een der geestesprodukten van de Gebroeders Grimm. „Bedachtzaam en aangenaam in de omgang", aldus om schreef drs. A. C. den Duik de af zwaaiende ambtenaar, die een „vraag baak" werd genoemd. „En, we zitten toch vlakby Schevenin- gen, daar zit wel iets van vuurbaak in. Je kon altyd wel naar hem toestappen om licht te zoeken. Je kon je licht by hem opsteken." Hoofdinspecteur titulair Den Duik bracht met een boek over de geschiedenis van Leiden en over Erasmus zijn sympathie en dank tot uitdrukking. Wat de heer Voost te wachten staat verduidelijkten de heren L. Bodde Bouman en G. War nar, de mannen die reeds eerder in het licht van de fototoestellen werden gezet en reeds enkele jaren van hun pensioen hebben genoten. Nadat ook de heer P. Fakkel, commies A, zijn woordje had gedaan kon de voorzitter van de jubi leumcommissie, C. Montagne, het offi ciële gedeelte afsluiten en een receptie aankondigen. Lustrumexpositie van „De Zanger" LEIDEN De eerste Leidse Vereniging van Kanarieliefhebbers en Vogelbescher ming „De Zanger" viert haar negende lustrum op zaterdag 6 en zondag 7 de cember met een grootse vogeltentoon stelling in Dansschool ,,Mekel" aan de Hogewoerd 87. Ingeschreven werden ruim driehonderd zang- en kleurkana- ries, exoten en bastaarden, die door be kende nationale keurmeesters beoordeeld zullen worden. Deze jubileumexpositie gearrangeerd, dat ze niet alleen de vogelkwekers maar voor een veel groter publiek interessant kan zijn. De openingstijden zyn: zaterdag 6 de cember van 10 tot 22 uur; zondag 7 de cember van 10 tot 17 uur. Britse sentimenten op concert van Sempre Crescendo Gezelschap „Sempre Crescendo" zit er weer op. Voor een vrij schaars aantal aanhangers van Sempre werd onder directie van de heer André Presser, directeur van het gezelschap, en de assis tent-dirigent Christiaan Kroner in de Stadsgehoorzaal geconcerteerd. Sempre Crescendo verdient een veel grotere belangstelling, want de prestaties onder Pressers hoogst bekwame leiding zijn doorgaans uitstekend. Ook gisteravond hoor den wij, met name bij de strijkers, een bijna professionele en gave ensembleklank. Een enkele maal zelfs (bij Otto Kettings Sinfoniel- ta en in de Slavische dansen van Dvorak) werd een geraffineerde klankkleur bereikt. De werken van Ketting en Dvo rak waren overigens naar onze smaak wel de hoogtepunten op dit concert. Afgezien natuurlijk van de „natuurgetrouw" nagebootste „The last night of the Proms", een fantasie op Engelse zeemanliedjes, door het orkest uitgevoerd met medewerking van gemengd koor. Ingeleid door enkele fanfares kwam men meteen in de pakken de sfeer van die beroemde Henri Wood-concerten in de Royal Al- bert Hall te Londen. Uit Leidse kelen kwamen echt Britse senti menten als op de zoute zeewind aandrijven, herinneringen aan de oude vergane glorie van het eens zo trotse Albion. Alles was er compleet: grapjes met een klari net, ferm psalmachtig gezang, be geleidend. aanzwellend en versnel lend voetgeroffel en handgeklap, hoi-hulde en vanzelfsprekend de machtige empire-smartlap Rule Brittannia, die ongelogen ook niet-Engelse ogen nog wel eens doet volschieten met tranen. Het ging reusachtig en er werd onverdroten gebisseerd, posi fan tutte van Mozart lever- de de ouverture tot het con cert, gerealiseerd onder leiding van Christiaan Kroner (werkend lid), die zijn directievak verstaat. André Presser nam de dirigeer stok over in de volgende program ma-onderdelen. Hij deed dat als vanouds zeer bedreven, rustig en toch gedecideerd. Sempre bezit in hem een waardevol architect, die oor heeft voor alle details en ze 'n weloverwogen afwerking geeft. De Sinfonietta van Ketting kreeg op die manier goed volgehouden spanningen en de Slavische dan- sen van Dvorak stalen de harten van de toehoorders dooi1 een uit voering die spraR van muzikaal bravour. Er waren in deze prach tige dansen fijn zingende violen en het geheel werd gedragen door een verkwikkend elan. Helaas ging het charmante con cert voor twee hoorns en orkest van Haydn een beetje de mist in. Het orkest weerde zich naar wens, maar de solisten Eric Vrijland en Jan van Ingen (aangekondigd als „leden van verdienste") hadden het zwaar te verduren met hun lang niet gemakkelijke partijen. Zelden ontworstelden zy zich aan de materie. De meest opvallende produktie was het verwekken vati enig dun olifantengetrompetter. En dat mag je toch eigenlijk niet verwachten op een Burgerijcon cert. In de zaal werd het allemaal enthousiast gewaardeerd: er was staand applaus en bravogeroep en de solisten kwamen enkele keren op het podium terug. Niettemin bewaren wij een goede herinnering aan dit traditionele klankfestijn van Sempre, dat ook bewees bij de tijd te kunnen blijven door een moderner werk als dat van Ket ting in het repertoire op te nemen. Ton Pieters. LEIDEN. Dinsdag 2 decembér a.s. is er des morgens om 9 uur een H. Mis in de kapel van de begraafplaats „Zyl- Badmintonstanden 2e klasse afd. 2: Veglo 1 7 gesp., 14 p.; Amersfoort 7—9; ABC 1 7—9; Amstel- stad 2 79; Velse 3 79; Slotermeer 1 74; Hilversum 1 73; Shell 1 71. 3e klasse afd. 4: Veglo 2 712; Smash 1 710; Drop Shot 5 710; Meerburg 1 7—9; NIVOl 7—5; Panache 1 7—4; Flight 2 7—3; Duinwyck 8 7—3. DISTRIKT le klasse afd. A: DKC 4 6—11; Shiloh 1 711; Racketeers 1 69; Service 1 68: MVO 3 7—5; AKT N(jhoff 7—5; Veglo 3 6—3; NIV0 2 7—0. le klasse afd. B: Mariahoeve 3 712; DKC 5 712; Excelsior 1 710; Smash 2 7—9; Hoogvliet 2 7—-1; Delft 2 7—4; Racketeers 2 74; Drop Shot 6 71. 2e klasse afd. A: Tortuga 1 712; Flo rida 1 7—12; Veglo 4 7—11; Leidsg Shut- teliers 1 7—8; Vedo 1 7—7; Smash 3 74Mariahoeve 5 72Excelsior 4 7—0. 2e klasse afd. B: Shiloh 2 714; Meer burg 2 712; Mariahoeve 6 79; Smash 4 78; Veglo 5 76; Leidse Shutteliers 2 74; Excelsior 3 72; Florida 2 71. 2e klasse afd. E: RVS 1 59; Vlietwijk 1 5—9; Service 2 5—7; Velo 2 6—7; EVBC 2 5—4; Delft 4 6—1; LUSV1 6—1. 3e klasse afd. C: Meerburg 3 713; Tortuga 3 7—12; Mix 2 7—9; Service 5 7—9; MVO 6 76; Aristo5 7—4; Delft 8 7—2; Drop Shot 10 7—1. 3e klasse afd. E: SML 1 611; Racke teers 3 69; Voorburg 1 69; Leyton 1 85; Plumita 2 64; Vlietwijk 3 64; Aristo7 60. 3e klasse afd. F: Shiloh 3 714; Lisse 1 112; Leidse Shutteliers 3 78; Racke teers 4 6—7; Vlietwijk 4 7—4; NIVO 3 63; Leyton 2 72; Mariahoeve 9 72. Bekeurd door politie? Schikken voordeliger dan U denkt (Van onze rechtbank verslaggever) „Omdat u niet goed hebt gelezen, zitten nu van daag hier drie In toga geklede rechters, een of ficier van Justitie en griffier alleen om dezelf de boete op te leggen die u had willen betalen." Dit alles kost de staat handen vol geld en geeft verdachten een massa last", zo constateerde de president van de Haagse rechtbank en moest de ze uiteenzetting telkens herhalen. Er verschenen nl. ver dachten uit Delft, Gouda, Bodegraven. Leiden, Al phen a. d. Rijn en diver se andere plaatsen, die in hoger beroep waren gekomen van vonnissen hen opgelegd door het kantongerecht. Het betrof in al die ge vallen autobestuurders, die de maximum snel heid met de door hen be stuurde auto hadden overtreden. Wanneer zulks door de politie wordt geconsta- En bespaa rt de Staat banden geld teerd, ontvangen de over treders 'n briefje waarop o.a. staat vermeld, dat zij een oproep kunnen verwachten om ter zit ting van het kantonge recht te verschijnen, dan wel dat het schikkings bedrag kan worden be taald. Meestal na 2-3 weken ontvangt men dan mede deling van het schik kingsbedrag. Wanneer dat niet op tijd is be taald, dan volgt de op roep voor het kantonge recht, omdat het schik kingsbedrag is geretour- In de meeste gevallen ls het schikkingsbedrag la ger gesteld dan de boete opgelegd door de kan tonrechter. Het feit dat men wel be reid was het schikkings bedrag te betalen, wijst erop. dat hierdoor alle moeiten voor Instellen van strafvervolging, rechtszitting etc. be spaard zouden kunnen worden. „Wat we hier nu kun nen gaan doen, u op nieuw veroordelen tot 't schikkingsbedrag", zo gaf de president van de rechtbank, prof. mr. W. F. C. v. Hattum te ken- „Indlen de mensen goed het papiertje van de po litie zoi.len lezen, dan kon niet alleen veel werk worden voorkomen, doch enorme kosten be spaard." „En de rechtbank zit waarlijk niet om werk verlegen!" In vrijwel alle gevallen eiste de officier nu het schikkingsbedrag, waar over de rechtbank ln de ze hoger beroepzaken, over twee weken vonnis zal gaan wjjzen. ALKEMADE In de Meerkrenk te Oude Wetering is, zoals voor velen bekend, weer een nieuw ge bouw verrezen. Alhoewel nog niet geheel voltooid geeft de buiten kant toch wel al een overzicht van hoe de bouw gerealiseerd is, van deze met name te noemen school voor Lager Huishoud Nij- verh. Onderwys, afgekort IHNO- school. Deze school telt thans reeds 155 leerlingen en begrijpelyk ziet men met spanning uit wan neer het nieuwe schoolgebouw in gebruik genomen kan worden. Voorlopig moet men nog even geduld hebben. Men hoopt eind januari 1970 met de verhuizing naar de nieuwe school te beginnen, maar dan zal het toch nog wel medio maart worden aleer de offi ciële opening zal plaats hebben, aldus vertelde ons de direkteur der school de heer J. J. J. Graus. LEIDEN In de Groenoordhal gaat Provodaya? Lelden iets groots on dernemen. Mede dank zy de grote me dewerking van het Leids gemeentebe stuur kan morgen, zondag 30 november, in deze hal een groot popfestival wor den gehouden. Het is de allereerste keer, dat in de nieuwe hal een dergeiyk popfestival wordt gegeven. Er komen vier groepen naar Leiden. Bonzo Dog Band komt hier met zijn enige optreden in Nederland. Verder wordt deelgenomen door Formerly Fat Harry (samengesteld uit The Mothers). Dat er van de hal veel sfeer kan uit gaan mag men wel verwachten, want Provadya heeft de volledige light show van Paradiso in Amsterdam ter be schikking. Tenslotte zijn er de Third Ear Band. een Engelse groep, en de Ne- derl. Iindergroundgroep The Dream. Morgen zjjn de gehele dag op het Groen- oordterrein kaarten verkrijgbaar. De avond begint om 8 uur. Halve eeuw bij AMRO-Bank LEIDEN A.s. maandag zal in restau rant De Doelen aan het Rapenburg, de heer H. Zaalberg, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd af scheid nemen van de AMRO-Bank te Leiden waar hy een halve eeuw aan verbonden is geweest. Voor de heer Zaalberg, die algemeen procuratiehouder is, wordt de Recrea tie gehouden van 4-5.30 uur. LEIDEN in Minerva kwam Chris Lantrok, de 16-Jarige bokser van D.T.S. uit tegen Van Wuffelen uit Rotterdam in het lichtweltergewicht. Vanaf de gong gaf Lantrok zijn tegenstander geen kans en als gevolg van de lawine van stoten moest de scheidsrechter ingrijpen om erger te voorkomen. De komende kampioenschappen van Zuid-Holland junioren staan voor de deur en wel licht gaat V.T.S. de vruchten plukken van deze knaap die als 13-jarige lid werd van de boksvereniging. Fel debat in raad van Voorschoten De raad van Voorschoten was gisteravond in een verkiezingsroes, die ont laadde ln verschillende verhitte debatten, waarbij zelfs eenmaal de vergadering door de voorzitter geschorst werd voor intern beraad bij het college van b. en w. Aanleiding daartoe waren de voorstellen tot reorganisatie van de reinigings dienst en de vaststelling van de straatbelastingverordening. Nadat de raad twee jaar geleden besloten had tot reorganisatie van de verwer king van het huisvuil door middel van verbranding via de vuilverbranding, kwam gisteravond aan de orde de reorganisatie van het ophalen van dit huisvuil. Voorgesteld werd door b. en w. tot ingebruikneming van plastic-zakken en het ophalen te beperken tot eenmaal per week, terwijl de grofvuilophaaldienst fre quenter gaat rijden en eenmaal per drie weken langs de huizen komt. om de minstdraagkrachtigen zakken gra tis te geven. De lieer Schuurman (KVP) wilde de trekkers van de diverse sociale fondsen tegemoet komen. Baron de Vos van Steenwijk (VVD) hekelde de heide woordvoerders, die volgens hem uit wa ren op populariteit bij de burgers. De lieer De Klerk Wolters (PC) wilde gra tis zakken verstrekken aan de grote ge- KLACHTEN BEZORGING 20935 Leidse lezers die geen krant hebben ontvangen, gelieven van die datum af tussen 6 en 7 uur 's avonds uitsluitend vla dit nummer te reclameren. Wij zorgen ervoor, dat er dan alsnog een exemplaar wordt bezorgd. Afd. Abonnementen. Baron de Vos verwijt Pels en Schuurman jacht op populariteit Het beperken van de ophaaldienst voor gewoon vuil tot een maal per week le vert een besparing op van f 50.000, per jaar, daardoor is het mogelijk om de reinigingsrechten te handhaven op f 36,De raad kon zich verenigen met het Inkrimpen van de sendee-verlening, maar dacht genuanceerd over de beta ling van de plastic-zakken. Alleen zak ken voorzien van het gemeentewapen worden meegenomen. Deze zakken gaan 11 ct. per stuk kosten. Dr. Pels (Pvd) diende een voorstel ln Nadat alle politieke richtingen hun zienswijze geuit hadden, stelde dr. Pels namens zijn fractie voor. alle gebrui kers, die thans één etnmer hebben, voor het eerste jaar honderd of vijf-en-zeven- tig zakken gratis te verstrekken. Vol gens dr. Pels was een ander onderscheid niet mogelijk, hetgeen neer zou komen op 75 pet. van de huizen. Denkfouten Wethouder dr. Kamminga (WD) noem de het voorstel van dr. Pels onzinnig, omdat er diverse denkfouten bij ge maakt zouden worden. Het zijn niet de minstdraagkrachtigen die maar één em mer gebruiken. Bovendien is het voor stel gedegen besproken tijdens diverse commissievergaderingen en indien de raad, om populariteit te verkrijgen bij de burger zou besluiten om tot gratis verstrekking van honderd of vyf-en-ze- ventig zakken over te gaan, dit de ge meente f 49.500,zou gaan kosten, ter wijl juist tot reorganisatie besloten is om f 50.000,te besparen. Wethouder Kamminga (VVD) sprak daarna het „onaanvaardbaar" voor hem uit en hier op schorste de burgemeester de verga- Na heropening voerde namens het col lege wethouder v. d. Laan (KVP) hét woord. Het college bleef het voorstel van dr. Pels onaanvaardbaar noemen, wel wilde b. en w. meegaan met het voorstel Schuurman (KVP)) dat bepleitte, gratis verstrekking van zakken aan die bur ger». die beneden het sociaal minimum verdienen of ontvangen. Het voorstel De Klerk Wolters (PC) om grote ge<- zlnnen zakken gratis te verstrekken, stuitte hij het college af op gebrek aan informatiemateriaal. Het voorstel Pels werd verworpen met 12 tegen 3 stemmen (PvdA), het voor stel Schuurman (KVP) werd aangeno men met 11 vóór (inclusief de wethou ders v. d. Laan en Iestra) en 4 tegen (WD met wethouder Kamminga. Zo wordt bruik van ven en ieder, die het sociaal minimum loon niet verdient, kan zich aanmelden en gratis zakken verkrygen. De bewys- iast berust bij de aanvrager. Straatbelasting Mr. Esselaar (KVP) zorgde voor vuur werk by de vaststelling van de straat- belastingverordenlng. Een schijnbaar formele bezigheid. Tot verrassing van een deel van de raad en het college van b. en w. stelde hij namens PC en KVP voor om de straatbelasting terug te bren gen van 28 op 24 pet. voor bebouwde grond. In een knap betoog zette mr. Es selaar uiteen dat de burgers thans meer opbrengt dan voorzien werd en het niet meer als een plicht van de raad is om deze belasting met 4 punten te verlagen. Wethouder Kamminga (WD) stelde dat de straatbelasting goedgekeurd werd door G.S. voor een periode van 10 jaar. De burger heeft niets aan een verlaging van deze belasting voor één of twee jaar, maar meer aan goede parkeervoorzie ningen, die thans mogelijk worden door deze straatbelasting. Mr. Esselaar maak te van de verlaging een voorstel. Het voorstel werd verworpen met 9 tegen 6. Voor stemden KVP en PC met uitzon dering van de wethouders. De raad voelt ln zijn algemeenheid voor openbare vergaderingen van de functio nele commissies. Op verzoek van de voorzitter zal dit eerst ter sprake ko men tijdens de begrotingsbehandeling volgende maand. Van Zwanenbergprijs Postbuum eerbewijs aan prof. dr. Coben LEIDEN De dr. Saai van Zwanen bergstichting, die opgericht is om het verlenen van subsidies en het uitreiken van prijzen voor belangrijk werk op het gebied van de geneesmiddelenleer. heeft de prijzen voor 1969 toegekend aan prof. dr. J. A. Cohen, tot zijn overlijden op 31 oktober hoogleraar in de fysiologische scheikunde, toegepaste enzymologie en radio-biologie te Leiden en directeur van het medisch biologisch laboratorium R.V.O./T.N.O. te Ryswijk, dr. R. A. Oos- terbaan, hoofd van de afdeling biochemie van dit laboratorium, en prof. dr. H. S. Jansz, hoogleraar in de fysiologische chemie te Utrecht, voor hun belangryke onderzoekingen over cholesterase. die hebben geleid tot verbetering van de be handeling van vergiftigingen met choline -esteraseremmers (o.a. insecticide als parathlon). Nadat het besluit tot toekenning van de prijzen aan de winnaars was bekend gemaakt. is prof. dr. J. A. Cohen plotse ling overleden. De jury meent, dat, al dus de jury, de verdiensten van deze grote onderzoeker, wiens heengaan voor Nederland een zwaar verlies is, het bes te kunnen worden geëerd door de prijs posthuum uit te reiken. MEDISCHE DIENSTEN LEIDEN; tot zat. 10 uur eigen huisarts raadplegen, daarna bellen tot zondag 24 uur: telefoon 22222. LEIDERDORP: zie Hazerswoude. deljen. Kerktsraat 28, tel. 02533 - 2285. OEGSTGEEST: dokter Reterlnk, Ter- weeweg 152, telefoon 50394. VOORSCHOTEN: Dokter Tromp, Chur- chillaan 13, telefoon 6140. Baron van Ghentlaan 5, telefoon 01710- 44697. WOUBRUGGE: zie Langeraar. ZOETERMEER: dokter Begemann, As- selierspad 17, telefoon 4222. ZOETERWOUDE: zie Hazerswoude. APOTHEKEN ALPHEN: apotheek Allart, Raadhuis plein 206, telefoon 3185. LEIDENGeopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond en nahetdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zyn de geheel week geo- WIJKVERPLEGING LEIDERDORP: zie Hazerswoude (Ryn- dyk). LISSE: zuster Ernesta, Schoolstraat 4, telefoon 3353, bgg 3305. OEGSTGEEST: zuster Van der Kley, Burggravenlaan 160, telefoon 33773. VOORSCHOTENGezondheidscentrum, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. ZOETERWOUDE: zie Hazerswoude (Rijndijk). De films in de week van 27 nov. t.m. Camera: „If" (14 jaar) Dagelijks: 2.80, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: vr. en zat. 23.30 uut „Fall Safe" (18 jaar). LIdo: „De een na de ander" (14 Jaar) Dagelijks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor„Naaktmodellen" (18 jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: „Damse, mijn teddybeer" 14 jr. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: „Gejaagd door de wind" (14). Dageiyks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00 en 8.00 uur. Reu „Hun verdiende loon" (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondagt 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uuiv

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3