HILLEGOMS KABINET GAAT HARDER BELEID VOEREN Zoeterwoudse KVP heeft gemeenteprogram klaar Roemeense lentebries woei door gehoorzaal BANKSTEL „ANNETTE" 995.- LEDER 1995.- kluqt voor uw woning Vijf nederlagen en slechts één zege voor Leidse volleybalteams Kunstmarkt in Ambachtshuis Raad Noordwijkerhout wijkt af van eigen bestemmingsplan Finale Wim van Hanegem-toernooi BIOSCOPEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 26 NOVEMBER 1969 Rel in raad dreigt na felle kritiek van fracties (Van onze correspondent) 1tot de begrotingsbehandeling aangehou- HILLEGOM De felle kritiek, vooral van de PvdA-fractie, bij monde i f hle7°°r J™ Pand 0 I de Wilhelminalaan te verbouwen, op- van de heer E. Spilker, gehouden n.a.v. de algemene beschouwingen nieuw ln behandeiing worden genomen, betreffende de Hillegomse gemeentebegroting voor 1970, hebben bij Besloten is in de nabijheid van de bunga- b. en w. de indruk versterkt, dat meerdere raadsleden geen vertrouwen 'ows aan de Coiijniaan grond voor meer in het Hillegomse bestuurscollege hebben. Dit schrijven zij in speelterrein te reserveren. Ook bij het antwoord op de vele kritiek, die zij ook van andere fracties te horen j worden geschapen en erPwoMt^ver*ro- kregen. B. en w. zeggen het een algemeen belang te achten dat deze J gPn in de toekomst een gedeelte van het leden niet onder bedekte termen, maar duidelijk en in het openbaar een Hiliegom-terrein dat vrijkomt ais het motie van wantrouwen moeten uitspreken. Mocht deze door de raad j sportcomplex wordt gerealiseerd, te be- worden overgenomen, dan zal het college daaruit zijn konsekwenties stemmen als taPveld T trekken. B. en iv.: Deugen wij n ietdien dan motie van wantrouwen in Vuilverbranding l it de nota van antwoord blykt, dat tus sen de gemeenten Noordwijk, Noordwij- kerliout, Katwijk, Valkenburg en Hille- gom onderzocht wordt af een gemeen schappelijke oplossing kan worden ge vonden voor een vuilverbrandingsinstal latie. Oorspronkelijk zou Hillegom toe treden tot een dergelijke installatie te Rijssenbout, maar dit is niet doorgegaan omdat volgens het college van b. en w. men niet beschikt over essentiële ge- Het ls evenwel de plicht van de raad sportaccomodaties. Een andere zaak die het college op eventuele „werkelijke" van verschillende kanten naar voren is (aanhalingstekens zijn van b.enw. - red.) gebracht, is de interne en externe com- tekortkonüngen te wijzen, opdat deze in municatie. de toekomst voorkomen kunnen wor- den. De laatste jaren wordt volgens lien JvLOYtllilYtUtll door de raadsleden een steeds sterkere drang uitgeoefend om meer inspraak te Het voorstel van de heer Th. Bakker Bollengewest voor ogen stond, mag ge- hebben in wat de raad ter vaststelling of (K.V.P.-fractlevoorzitter) om het mor- zien de gehouden besprekingen niet wor- goedkeurig wordt voorgelegd. B. en W. tuarinm onder te brengen in het nog den verwacht, dat een dergelijk gewest vervolgen: „Gelet op het feit, dat de te stichten Gezondheidscentrum wordt tot stand zal komen. Toch benadrukken praktijk ons de laatste tijd heeft geleerd, door B. en W. niet overgenomen. b. en w. de noodzaak van regionalise- te grote soepelheid onzerszijds Donderdagmiddag 14.00 uur zal het oude i ring. Hoewel b. en w. aanvankelijk een sterk in dezen, dreigt te ontaarden ln waarbij leden van uw raad neiging krij gen bovengenoemde taak uit onze han den over te nemen, zien wjj ons genood zaakt ons zo nodig meer te gaan houden aan de letter van de wet." Bollengewest wor Hillegom afgeschreven Het PvdA-raadslid Spilker had o.a. ge zegd dat 1969 voor Hillegom het jaar van de gemiste kansen is, omdat diverse werken, waarvoor wel geld was, niet zijn uitgevoerd. Anderen hadden aangedron gen op een betere taakverdeling binnen het ooilege. Fouten toegeven B. W. geven ruiterlijk toe, dat er fou ten zyn gemaakt. Zij wijten dit echter aan een personeelstekort op de secreta rie, waarmee te weinig rekening wordt gehouden. Vervolgens geven b. en w. in de nota een paar voorbeelden van enige „belangrijke tekortkomingen", zo als het ln leven roepen van een beheers commissie voor het nieuwe zwembad „De Vosse"; de exploitatie-opzet daarvan de reorganisatie van de financiële admi- stratie en de kwestie van de fractie. Voorts is het college met de raad van mening, dat het aantal raadsleden in de- Intergemeentelijke ze beheerscommissie beperkt dient te j telijke ordening, blijven en dat de niet-raadsleden die zit- Men besloot hieraan een hoofdstuk „Ver ting zullen hebben ter zake kundig moe- keer" toe te voegen. Als dit concept de ten zijn. De samenstelling wordt aan de goedkeuring krijgt van de leden zal raad overgelaten. Het college stelt voor I hieruit een verkiezingsmanifest worden de beheerscommissie het beheer te gevensamengesteld met meer concrete punten, over de nieuwe zweminrichting en de LANDELIJK IS MEN NOG NIET ZOVER (Van onze correspondent) ZOETERWOTJDE Terwyl hel gemeen- j teprogramma van de landelijke KVP nog niet is uitgekomen heeft het nieuwe I voortvarende KVP-bestuur van Zoeter- I woude zyn gemeenteprogramma al ge- reed. Na een gedegen voorbereiding van voorzitter L. v. d. Post, die besprekingen voerde met talrijke personen en organi saties, is het door enkele personen op papier gezet. Gisteravond werd het in kleine kring ge presenteerd en ter discussie gesteld. Het kreeg bij de 25 aanwezigen, raadsleden, besturen van de beide afdelingen, leden van de werkgroep en afgevaardigden van enkele organisaties, een gunstig onthaal. Uitgaande van de doelstelling „Het stre ven naar een optimaal leefklimaat voor de inwoners van Zoetenvoude" heeft het een zestal uitgangspunten. Het concept programma bevat 11 hoofdstukken: Gemeentelijk en particulier initiatief: Openbare orde, goede zeden en veilig heid; Volksgezondheid: Volkshuisvesting: Onderwijs en ontwikkeling: Recreatie sport en spel; Jeugdzaken; Sociaalzorg en maatschappelijk werk; Economische aangelegenheid en economisch leven; •erking: Ruim- thousiasme speelde dan de vorige keer 't geval was. De zeer bekwame gast- dirigent Kurt Masur bleek erg wei nig moeite te hebben met Haydns Symfonie „La Reine" (nr. 85 in Cl. De ongelijke inzet van de „finale" deed een ogenblik zijn continue glim lach verstarren, maar grote inspan ningen vertoonde hij niet. Een geheel andere figuur was de diri gent bij het derde en laatste pro gramma-onderdeel: een negental door hemzelf samengestelde symfonische fragmenten uit het ballet „Romeo en Julia van Prokofjef, een van zijn be tere werken, dat ondanks gebruik van dissonanten en de felle ritmiek toch de klassieke vormen trouw blijft. De vele bonte slotstrofen van enkele fragmenten doen de niet-getrainde concertbezoeker soms „door de bo men het bos niet meer zien", maar nementenreeks van het Residen- juist op die momenten was het Masur tie Orkest is weer verleden tijd. Een d'e de zaak redde door met een on- niet geheel bevolkte Stadsgehoorzaal gelooflijke élan het orkest geconcen- hoorde gisteravond achtereenvolgens treerd te houden. Prokof jef werd der- werken van van Haydn, Glazoenof en llalve £een dieptepunt, al werd veler Prokof jef. Weliswaar geen uitzonder- aandacht vaak gestolen door het Roe- lijk aantrekkelijk programma (van- meense lentebriesje achter in de zaal. daar misschien geen overstelpende had immers ook de show gestolen, opkomst), maar er was niettemin een grote verassing, die een klein half uur vóór de pauze het podium betrad in de vorm van een geweldig muzi kaal meisje, de piepjonge violiste Sil via Marcovici. Met al het bruisende temperament, dat de 17 Roemeense lentes haar schonken, speelde ze Gla- zoenofs vioolconcert in a. Ze bleek nog meer te bezitten. Haar ijzingwekkende strijk- en vingertech niek brachten, gesteund door 100% overgave, de meest snobistische toe hoorder in een ruimtelijke Russische roes. In de allermoeilijkste, bijna slo pende passages van het „andante" trof zij één dubbelgreep niet helemaal zeker. Wat zij verder op haar schit terende instrument ten gehore bracht was nagenoeg perfect, zodat ook ik dolblij was met een toegift. H ET DERDE concert ln de abon- WILLEM SCHRAMA Meer overmoedig dan crimineel Nummerplaat oude auto op gestolen wagen gezet DEN HAAG Hot is met „heli»ff" en „schuld/teling" heel vaak een moeilijke kwestie, vooral wanneer betrokkenen ontkennen zich ervan bewust te zijn ge weest, gestolen goed te hebben gekocht. Doch reeds het niet betrachten van de nodige voorzichtigheid kan lol het „schuldhelen" leiden. Terwijl di het (Advertentie) Rektifikatie Deze Corduroy topcreatie is het succes van onze enorme kollektie, omstreden door ge heel meubelland. Leverbaar in 10-tallen uitvoeringen. NU VOOR dat is bij ons ongespleten vol rundleer Het onovertroffen 4-zits lede ren bankstel met losse rug- en zitkussens. ~\L~eiden J K J LEIDEN: Haarlemmerstraat 196a-198-200-202-256-258 ALPHEN A. D. RIJN: Raadhuisstraat 247, Van Mandersloostraat 100 WARMOND/LEIDEN amateur-fotograaf Koos Kipping houdt in de openbare bibliotheek „Houtkwar- LEIDEN ^"houdti Gevonden voorwerpen In de maand oktober zijn Zweilandstraat 5, Leiden (filiaal de volgende voorwerpen gevonden; da- Reuvens bibliotheek) een zwart-wit mesportemonnee, parkiet, sleutels, au- foto-expositie van portretten, landschap pen enz. Deze expositie duurt tot 1 ja nuari 1970. Standen in de korfba kompet it ie LEIDEN In de afgelopen week heb ben de Leidse overgangsklassers het er niet al te best vanaf gebracht. Alleen de Kangeroes-reserves (heren) hielden de Leidse eer hoog door de uitwedstrijd tegen het Amsterdamse K.V.A. met 2-8 winnend af te sluiten. Overigens heeft ook deze overwinning aan een zijden draadje gehangen, ge tuige de setstanden: 15-11, 8-15, 15-4. 9- 15 en 10-15. Tweemaal moesten Kwestra c.s. een achterstand wegwerken, resp. 1-0 en 2-1 en dat tegen het bijzonder laaggeplaatste K.V.A. Wel een bewijs i t,~u- dat Kangeroes 2 de hoge verwachtingen. Hoofdklasse west her^-n: 1 Sigi: 8-16: 2 welke aan het begin van het seizoen «VS: 8-16: 3 PVC: 8-14; 4 Kangeroes: gezien het vertoonde spel konden worden '7-8; 5 AMVJ.RLVC: 8-8: 6 Octopus: gekoesterd, niet waar heeft kunnen tJ"8: 7 The Smash: 8-4; 8 Punch: 8-4; weer tot de realiteit teruggekeerd. De lijstaanvoersters van de overgangsklasse IX kenden op eigen tererin geen pardon met het bezoekende Rijnsburg en boek ten een aan duidelijkheid niets te wensen overlatende 3-0 zege. STANDEN i Hoofdklasse west dames: 1 Haag '68 2: 9-16; 2 Octopusd 9-16; 3 Zaan '69 9-14; 4 Flevo: 9-12; 5 Die Raeckse? 9-10; 6 PVC: 9-10; 7 Martinust 9-8; 8 Argos: 9-8: 9 HML/CLV: 10-6; 10 Kangeroes: 10-6; 11 Delta: 9-4: 12 VK Amsterdam: HOOFDKLASSE 10-9 Ons Eibern. 10-18 HKV Westerkw. 11-16 Archipel 10-9 Blauw Wit 10-14 Stanfries 10-4 Rohda 11-14 Het Zuiden 10-4 Luto 11-13 Deetos 1-1-2 Die Haghe 10-11 OVERGANGSKLASSE A De Danaïden 12-19 Roda 13-12 Regenboog 12-19 Zuiderkw. 10-8 PSV 11-14 Swift 12-7 Spangen 12-13 Groen Geel 12-6 Koog Zaand. 10-12 Deto 12-6 tostep, zonnebril, pyamabroek, armband, damesparaplu, EHBO-tasje, herenpols horloge, kindertasje, jongensjas, scoo- terwiel; bankbiljetten, trui, blazer, aan steker, vest van wol, ketting, aktetas, herenbril, patronen voor een vulpen, broche, damespolshorloge, herenporte monnee, negatieven, schooltas, regen jas, kinderschoentjes, transistorradio, vreemd geld, poppenwagen, herenpan toffels, damesregenjas, pasfoto's, rijwiel tas, doos inh. rails, regenbroek, stekkers militaire tas, ketting met veiligheidsslot beursje, schooletui, rozenkrans, sterren beeld, vulpen, voetbalschoenen, gordijn rails, sjaal, motorhandschoenen, reken- liniaal, zegelring, jongenstrui, petje, jekker, toilettasje. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevon den voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdagen tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. A. J. Dekker legt voorzitterschap van Historische Vereniging neer ALPHEN Zoals het in de lijn van de verwachtingen lag, zal de heer A. J. Dekker, gepensioneerd Leraar van het Clir. Lyceum en oud-wethouder (A.R.) te Alphen a. d. Rijn, thans ook het voorzit terschap van de Historische Vereniging neerleggen: dit besluit van de lieer Dek ker volgt op zijn eerder bedanken als voorzitter van de Stichting „Oud Alplien". Hfi neehit tijdens de op 15 december a.s. geannonceerde ledenvergadering' van de Historische Vereniging in liet raadhuis afscheid. Tot zijn opvolger stelt het be stuur als kandidaat de heer drs. R. W. Bonnema, leraar aan het Chr. Lyceum. Verdere kandidaatstellingen kunnen plaatsvinden vóór genoemde datum schriftelijk bij de secretaris mr. H. van der Top, Cederstraat 67. Tijdens die bijeenkomst houdt de heer G. A. W. Boerkool uit Aalten een lezing met dia's, onder de titel „Waar kastelen statig rijzen" over beziens- en wetens waardigheden van de Gelderse Achter- „Katrijn" houdt een fancy-fair KATWIJK AAN DEN RIJN Het is vandaag precies een jaar geleden dat de bejaardensociëteit „Katrijn" feeste lijk geopend xoerd. Ter gelegenheid van het éénjarig bestaan houdt de stichting ..open bejaardenzorg" een fancy fair. De stichting is ontstaan uit het houden van enige kontaktmiddagen voor r.k. bejaarden, waarna na enige tijd" een be stuur werd gevormd. In een van de vergaderingen werd de mogelijkheid on derzocht om tot samenwerking te ko men met bejaarden van andere gezind ten waardoor het mogelijk zou worden alle bejaarden van Katwijk aan den Rijn in één bejaarden sociëteit onder te brengen. Hieruit is de stichting ont staan met een algemeen karakter. De Fancy-Fair wordt gehouden in het parochiehuis vanaf 14.00 uur. Ook don derdag is er nog gelegenheid tot be- bankgebouw een jongeman terecht stond, omdat hij een aantal auto-acces- soires had gekocht, die later bleken ge stolen te zijn en waarvoor door de. offi cier diens veroordeling werd gevorderd, stoiul in een andere zaal een verloofd paar uit Leiden terecht, alleen omdat zij op hun auto een valse nummerplaat hadden aangebracht. In dit geval evenwel betrof het een auto, welke van diefstal afkomstig was. Een 27-jarige student en diens 21-jarige ver loofde stonden terecht. Het meisje had van haar zuster een oude auto, waar van de carrosserie gedeeltelijk was door geroest. Daarom werd het plan geop perd, op een sloperij een auto van het zelfde model te kopen met beter carros- Gladiolenaanvoer bereikt de top LISSE De gladiolenveilingen van HBG te Lisse nemen gestadig in om- >ang toe. In de afgelopen week bedroeg Ie aanvoer rond 50 procent meer tan in dezelfde week van het oor gaande jaar: 9.10.000 stuks tegen >orig jaar 6.092.000 stuks. Het ziet er oei naar uit dat dank zij de zeer vlot >erlopen oogst onder de meest gunstige weersomstandigheden, de top van de aanvoer thans zo ongeveer is bereikt. De gemiddelde prijs ligt door dit alles wel wat lager dan vorig jaar. Thans zien we hoe in de week van 17-21 no vember de gemiddelde prijs voor 14- op genoteerd staat op ƒ5.98 (vorig jaar ƒ7.14) voor 12-14 ƒ5,39 (vorig jaar ƒ6.47) voor 10-12 ƒ3,70 (4,91) en voor 8-10 ƒ2.28 (3,03). Daarnaast zien we echter dat een be paald sortiment hogere, ja zelfs bijz. hoge prijzen noteert. We zien dan Groene Specht afgedrukt voor 10,85, Joli Coeur ƒ12,-, Eurovision ƒ11,-. Dr. Al bert Verwey ƒ9.45; Atlantic ƒ9.20; Aristocrat ƒ9.55; White Friendship 9.25. terwijl Concordia, Nieuw Europa Morning Kiss. Dr. Salk en Modern Art prijzen met 9.- of hoger noteren. Blue Conqueror, waarvan toch een be hoorlijk areaal staat, maakte nog S.30. Daarentegen lopen vooral de soorten als Oscar en Life Flame in prijs terug. Jubileumconcert Stem des Volks LEIDEN Ter gelegenheid van haar 65-jarig jubileum zal de Stem des Volks afd. Leiden op donderdag 27 november in de Stadsgehoorzaal 's avonds om acht praise the Lord van Cimarosa uur een uitvoering geven. Het program ma is als volgt: Te Deum, van Mozart; O. Praise the Lord, van Handel; Te De um van Cimarosa; de Harmonie Messe van Joseph Haydn. Als solisten zullen medewerken: Leny Stevens-de Ridderhof. sopraan; Marlan- na Dieleman, als; Arjan Blanken, tenor; bovendien verlenen medewerking de afd. Utrecht van de Stem des Volks; dirigent Bertus v. d. Vliet en Jan v. d. Meer, orgel. De orkestrale begeleiding wordt verzorgd door het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland. Het geheel staat on der leiding van Henk Briër. F. C. Meijer voorzitter ran Zuidhollanctse subsidiecommissie VOORHOUT De commissaris der koningin in Zuid-Holland mr. J. Klaa- sesz heeft de heer F. C. Meijer uit Voor hout benoemd tot voorzitter van het Provinciaal Advies inzake subsidiëring in Zuid-Holland. De heer Meijer had reeds enkele jaren zitting in dit college als subcommissie lid, hetwelk beoogt het beoordelen van de algemene aanvragen om subsidie bij provinciale staten. serie en die over te plaatsen. Het twee tal kwam toen in contact met een man, die voor 500,- een auto van hetzelfde merk te koop aan bood. Die koop kwam totstand, doch omdat de gekochte auto in betere staat bleek te verkeren dan hun oorspronkelijk bezit, besloot het tweetal de nieuwkoop te houden. Daarom plaatsten zij het nummerbord van de oude auto zonder meer over op hun nieuwkoop. Bovendien werd deze helemaal geel geverfd. „We vonden de blauwe kleur van die auto lelijk en ge vaarlijk", aldus de motivering van de student. „Laten we er maar niet te diep op in gaan, het lijkt steeds meer op heling", zo constateerde de politierechter. Het meest opvallende was bovendien, dat verdachten de man van wie zij het voer tuig kochten niet kenden en deze ook geheel onbekend is gebleven. „Maar later bleek hij uit het onderzoek van cle politie daar wel bekend te zijn", constateerde de president. De verdere ontwikkeling van de gebeur tenissen waren, dat op een zekere dag de eigenaar van de gestolen auto, on danks de andere nummerplaat en de gele kleur, dat voertuig herkende zodat het door de politie in beslag werd geno- „We zijn nu onze vijfhonderd gulden kwijt en ook een nieuwe autoradio die we er in hadden gebouwd, zo klaagden verdachten, nadat de officier wegens het valse kenteken f 125,- boete had ge- De rechter meende in deze affaire meer een jeugdige overmoed dan criminali teit en volstond daarom met 70,- boete voor ieder van de verdachten. VOORSCHOTEN Vrijdagmiddag zal burgemeester L. de Kool om 3 uur de kunstmarkt openen. De kunstmarkt is in Voorschoten een jaarlijkse traditie geworden. In het 17e eeuwse Ambachts huis aan de rustieke Voorstraat is het werk te zien en te kopen van leden van de Voorschotense Kunstkring met als gast-exposanten negen belangrijke kuns tenaars uit Den Haag en Rotterdam. Zij zullen zoveel mogelijk zelf bij de verkoop aanwezig zijn. De deelnemers zijn: Hannie Bal, gewas sen pentekeningen van landschappen; An Biesiot, grafiek; Anne Eorst Pau wels. kanttekeningen: Pauline Braat, grafiek: Ad van Dijk. grafiek: Elisa beth Gerst, keramiek; H. Haan, objec ten; H. H. Kamerlingh Onnes, keramiek en schilderijen; Gerard Lutz. grafiek: Fannie Mazure, gouaches; Ronny Meerts grafiek: Johanna Muller Lemony, aqua rellen van bloemen; Frans de Reuver, sieraden: Lous Saaltink,. objecten; Anne Marie Schrofer. fotfc's; C. Sirks-Bij- vanck, tekeningen en aquarellen: Cew Vlag, grafiek; Julie van Wattingen, batiks: Anne. Westgeest, keramiek. De kunstmarkt is een goede gelegen heid om voor weinig geld in het bezit te komen van werk van een van deze kunstenaars. Een aansporing voor hen die hun huis willen verfraaien of met het oog op de komende feestdagen een zinvol cadeau willen geven. Na de openstelling om 3 uur bijlft de kunstmarkt tot 9 uur 's avonds te be zichtigen. Op zaterdag 29 november van 10 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds. Op zondag 30 november 's middags van 1 tot 5 uur. maken. Nog duidelijker werd de terugval van Kangeroes 2 in de thuiswedstrijd tegen OVRA uit Haarlem, dat vóór de wed strijd tegen Kangeroes 2 ook al 6 ver- liespunten had moeten incasseren. In deze wedstrijd was er sprake van bijna een klasse verschil tussen beide teams, waarbij vooral de slechte netverdedi- ging van de Leidenaars opviel. Met 9-15. 15-5, 9-15 en 10-15 werd Kangeroes 2 keihard met de neus op de feiten ge drukt. LUSV bon dthuis de strijd met Trekvogel: Vicus Or. KNS Fortuna 9 Juliana: 8-4; 10 Haag '68: 8-4; 11 Delta: 8-2. Overgangsklasse IX dames: 1 Haag '68 3: 10-18; 2 Scorpio: 8-14; 3 Syrena: 7- Pam_ 12; 4 Spirit: 7-8; 5 Rijnsburg: 8-8; 6 0uirk GAC: 8-8; 7 SVH: 9-8; 8 Rapid: 7-6; jJL b 9 SDO: 10-6; 10 Valvoval 2: 9-4; 11 j HJgv Radius/MVC: 9-4; 12 Be Fair: 6-2. Cresce Overgangsklasse XII dames: 1 AMVJi RC: 8-16; 2 Zaan '69 2: 8-14: 3 Zee- meeuwen: 8-14; 4 Boemerang 2: 9-14; 5 DEM: 9-10: 6 Argos 2: 9-6; 7 VDO: 8-6; 8 US: 8-4: 9 Alliance: 8-4; 10 KDS t 2: 7-2: 11 De Molenwiek 2: 8-0. hetzelfde OVRA en wiet geeni enkele 0v„Bangsktasse XTT heten: 1 Zaan op Zön naam te brengen. Met 10-15. 2 castellum: 8-11: 1 OVRA: 10- ""d" ■'■"l 14: 4 Armada: 9-12: 5 HVS'2: 9-10: 6 Kangeroes 2: 10-10: 7 Tyfoon: 9-S: 8 US 2: 9-8: 9 KDO: 9-8; 10 KVA: 9-4: 11 De Molenwiek 2: 8-2; 12 LUSV: 9-0. ZUID WEST 1 11-17 De Algem. j 11-16 Fluks 12-15 DKC 12-15 Sperwers 12-15 Achilles 12-14 12-11 11-6 11-4 12-8 10-8 13-15 en 12-15 verloren de Leidse stu denten ook deze wedstrijd en werden I hierdoor nog vaster op de laatste plaats gedrukt. De reserves van Argos (dames) kwamen in de thuiswedstrijd tegen DEM uit Heemskerk alleen in de 3e set tot hun normale spel en dit leverde hen een 15-11 setzege op. In de overige drie sets kon den de Argos-dames hun draai niet vin den en kansloos verloren zij de le, 2e en 4e set met de duidelijke cijfers 7-15. 6-15 en 8-15. Ook de uitwedstrijd tegen het hooggeklasseerde Boemerang 2 uit Amsterdam bracht de Argos-reserves een nederlaag. Weliswaar speelden de Leidse dames ln deze wedstrijd duidelijk beter dan in de wedstrijd tegen DEM, maar winst zat er ook ln deze wedstrijd niet in, zelfs geen setwinst: 15-12, 15-9 en 15-10. Na de opmerkelijk goede resultaten van de afgelopen weken is het damesteam van Rijnsburg vorige week na afloop van de wedstrijd tegen Haag '68 H3 ALO TOV DKV ZUID WEST SA 8-16 Merwlc 9-14 Ons Huis 11-8 10-13 Gymnasiast. 11-6 10-12 Overkanters 9-0 lo 10-11 8-11 Vlaardingen 9-6 8-10 Noorderkw. 10-6 9-10 Delta 7-1 ZUID WEST SC 10-15 Hoogvliet 7-8 7-12 Velox 8-6 8-12 Madjoe 8-4 9-9 Juliana 9-0 Plasticfabrikant baalt met ambtelijk foefje eerste ronde (vai 'spondent.) LEIDEN Morgenmiddag zal op het i noot Theo Laseroms en wellicht ook voormalige voetbalterrein van Unltas anderen, zelf verrichten. Na afloop aan het Plet Paaltjespad de finale wor- NOORDWIJKERHOUT Het liep gisteravond allemaal goed af voor de heer J. M. de Klerk, in Noordwijker hout. Zijn jonge bedrijf, gericht op het verwerken en opslaan van plastic- materialen. onder andere bestemd voor landbouwdoeleinden groeide in de Kerkstraat uil zijn jus. Hij zocht en rond ruimere- bedoening aan de Delf- peg, Maar de grond aan de Délfweg heeft agra ■lie bestem voor de bouw van een loopslal voor koeien op het perceel aan de Delfweg. Een zuiver agrarische bestemming den gespeeld van het Wim van Hane gem-toernooi. De aftrap voor deze wed strijd, die zal gaan tussen de twee dis puten van Augustinus, Oehoeboerios en Huckabuck zal de Feyenoord-troef, die j zal stellen de in gezelschap zal zijn van zijn teamge- fee uitreiken. het duel dat om half drie aanvangt sa (mits er tenminste geen verlenging en strafschoppen behoeven plaats te vin den) om kwart over vier eindigt, zal Van Hanegem, die een ba\ besohikbaar hem vernoemde tro- Arg. waan B. en w. trapten er in eerste instantie niet ln; gedeputeerde staten van Zuid- Holland ook niet, maar de „omgebouw de" aanvraag kon in beroep door de raad niet worden geweigerd. Raad liep met open ogen in de val Uitdrukkelijk werd in die raadsverga dering gesteld, dat nauwkeurig gelet zou worden op wijziging van de be stemming van de „loopstal" in een plastic-fabriek. Deze maand kwam bij de raad het verzoek van de heer de Klerk om wij ziging van de bestemming van zijn perceel van agrarisch in indusstrieel. De loopstal werd toch een plastic- Jabriek. klaarde de heren mr. J. F. Beekman en G. W. ten Braak, dat hoewel de persoonlijke belangen van de heer de Klerk zwaar wogen de gemeen schapsbelangen moesten prevaleren. Algemeen heli ino De heer C. P. J. Timmer (KVP). was van oordeel, dat de belangen van de plaatselijke gemeenschap zeker ge diend zijn door de verplaatsing van de plastic-industrie en dat de wijze, waarop de heer de Klerk in vroegere jaren door enkele adviseurs in deze richting was gestuurd, van invloed moest zijn op de beslissing van nu. De gehele KVP-fracfie alsmede liet VVD-lid, de heer J. Jonkheer stemde vóór de wijziging van de bestemming van liet perceel en lieten de beide KV P-wethouders alleen staan. Zij kre gen alleen bijval van de oppositie. Blijft alleen de vraag zo stelde bur gemeester Bosnia het of gedepu teerde staten dit besluit niet ter ver nietiging aan de Kroon zullen voor- LE BISTRO cuisine francaise service sur assiette menus fi. 8.50 plats fl. 5.65 Q RÓTISSERIE haute cuisine spécialités du chef 0 CRÊPERIE SCHOUT- EN SCHEPENEN Q CAMERS voor exclusieve parties in privé sfeer De films in de week van 26-11 t.m. 3-12 zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: If. 14 Jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Naclitv.: vr. -zat. 23.30 u. Fellini 814, 18 jaar. Litlo: „Bezeten" (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Dagboek van een verraadster (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Zijn gevangene (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Gejaagd door de wind, 14 jaar. Dagelijks en zondag: 2.00 en 8.00 uur. Rexr Zoveel naakte heerlijkheid (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur, Naclitv.: vr. - zat, 23.30 uur „Onverzadigde driften" (18 jaar).

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4