Nereo Rocco gaf formatie maar zelfs Nestor Combin gelooft er niet in Bezorgde Kurt Linder: „Ik weet niet of mijn mannen de druk aankunnen Anthony Richardson dwong befaamde ringrot Stantien tot opgave HET AC MILAN VAN „TOEN EN NU" Ernst Happel is voor 85% optimistisch OVEREENKOMST HET PSV VAN „TOEN EN NU" sportpioniers Herrera: PSV uit beter clan thuis Boksamateurs zege op Slowaken: 11-9 DINSDAG 25 NOVEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Hei verschil tussen het Italiaanse gezelschap dat in het trainingscentrum van AC Milan, Milanello, als gastheer optrad en de groep die gisteren tegen het middaguur op het vliegveld Zestienhoven arriveerde, was als dat van dag en nacht. Toen een kwistig antwoorden rondstrooiende trainer Nereo Rocco en een charmant optredende tolk Karl-Heinz Schnel- lingcr. Voorts de andere sterren, die geen houding aan namen die verraadde dat ze liever met rust gelaten wilden worden. Gisteren op Zestienhoven niets van de zwierigheid die Italianen nogal eens worclt toebedacht. Slechts norse figuren die nauwelijks een glimlach te voorschijn konden brengen toen ze de hand drukten van de wachtende delegatie van Feijenoord. Het duel van woensdag zit Nereo Rocco noch voorzitter Franco Carraro noch de spelers prettig. Vandaar dat onder scheid tussen „toen en nu". Toen de gedachte aan een walk over en de zorgeloze stemming daarbij passend, nu de wetenschap dat met een magere voorsprong wordt aangetreden in een stadion welks sfeer, en dat benadrukte hij nogmaals, Karl-Heinz Schnellinger De onzekerheid over de opstelling is evenmin bevorderlijk voor de rust in de Milanese ploeg. De enige zekerheid en dat is dan in de gebruikelijke „koude oorlog" voor een belangrijk duel ook nog betrekkelijk is dat Gianni Rivera niet zal spelen. Hij is nog steeds ge blesseerd. Nestor Combin, met het uiter lijk van een beroepsbokser die meer dan honderd wedstrijden'achter de rug heeft, was een van de twijfelaars omtrent het wel of niet spelen van Rivera. Hij spreekt Frans. Schnellinger Duits; de enige twee die met meer dan alleen llaliaans uit de voeten kunnen. Combin fluisterde dat Rivera totaal uit vorm is en de blessure zou dan min of meer worden aangegrepen als excuus voor de lieveling van het Milanese publiek, die zelf strak volhield dat hij alleen als toeschouwer is meegekomen (Van onze sportredactie) DEN HAAG Er zün enige treffende overeenkomsten tussen PSV en Feijenoord, die alle twee voor het (beslissende) duel staan. Zowel Feüenoord als PSV hebben de eerste wedstrijd met 10 verloren; zowel trainer Ilappel als trainer Linder tonen zich niet meer dan gema tigd optimistisch; zowel Feüenoord als PSV zullen in het voorbcreidingseentrum .resp. KNVB-sportcentrum in Zeist en Oisterwjjk) de film van het eerste treffen uitgebreid bekükcn; zowel trainer Nereo Rocco (AC Milan) als Helenio Herrera (AS Roma) spreken over een „moeilüke" wedstrijd, dezelfde woorden die overigens de trainers van de Nederlandse ploegen gebruikten; zowel Feüenoord als PSV rekenen op de (volgens beider woordvoerders Linder en Happel) onontbcerlüke steun van hel publick. 55 EINDHOVEN In het sportpark hield PSV gisteren „open huis". Daar vertoefden een bezorgde trainer Kurt Linder, die, op dat moment nog niet wist dat hij Veenstra zal moeten missen. Daar liep een uiterst 'nerveuze secretaris Ben van Gelder te ijsberen. Alleen Veenstra ook nog onbekend met wat er met hem ging gebeuren maakte zich geen zorgen. Dat had wel de Romeinse trainer Helenio Herrera gedaan. Zodra hij met zijn manschappen op Schiphol was gearriveerd, had hij geïnformeerd naar Veenstra. Toen sportredactie) men hem geen uitsluitsel kon geven, meende de maestro bepaald dat hem de waarheid werd verzwegen en maakte hij de korzelige opmerking: „Ach, je speelt toch niet met je handen maar met je voeten". Intussen zat Linder, toen definitief was besloten dat Wietse Veenstra niet zou spelen hij was al niet met de groep vertrokken naar het trainingscentrum omdat hij de uitslag moest afwachten dik in de zorgen. „Ik kon in Rome meteen mijn opstelling bekend maken. Er waren geen problemen en die heb ik nu wel". Slimme vos Ook Feijenoords trainer Happel be schouwde de pertinente mededeling dat Rivera niet zal worden opgesteld mei de nodige argwaan. Rocco is een slimme vos die zich niet in de kaart laat kijken. En zo lang je de opstelling van de tegenstander niet weet, tast je toch enigszins in het duister", aldus Happel die verklaarde voor 85 procent optimis tisch te zijn. „Normaal ben ik dat voor 99 procent maar nu moet ik, met die achterstand van 10, wel wat gematig der zijn. Bovendien is de vorm van Jundvall-en Wer-y iets teruggelopen'' Zeer- z gisteren in het late middaguur licht trainde op het complex van „de Kuip". Daar was ook Malalrasi, eveneens vol onzekerheid, omdat hij niet voor de volle honderd procent weet of hü er j inderdaad naast staat. Hij is (zeer licht) geblesseerd maar hoopt er nog altijd op dat Rocco zijn oorspronkelijk plan om Maldera op te stellen, zal wijzigen. Allemaal onderdelen van de befaamde koude oorlog die er nu eenmaal bij hoort maar waardoor spelers uit hun evenwicht gebracht kunnen worden. Dat I kan een voordeel zijn voor Feijenoord want in het „vliegveldhotel" Skyway wordt nogal wat gediscussieerd over die I opstelling. In drieën Rinus Israël en Theo Laseroms waren het er roerend over eens dat de achter hoede van Feüenoord het morgen op nieuw zeer zwaar zal krijgen. „Wij moe ten voorkomen dat wij, zoals in Milaan, snel een achterstand oplopen. Het mooi ste zou zijn als wij de verdediging vol komen eesloten kunnen houden. Daar om zal concentratie zeer belangrijk zijn", j aldus Israel. Een probleem voor Happel kan voorts zijn dat hij zijn arsenal reserves heeft j zien inkrimpen. Ruud Geels ie al enige tijd geblesseerd en zal de eerete weken nog niet kunnen spelen. Maer ook Cor t Veldhoen is uitgeschakeld door een blessure. Op de reservebank zal morgen 1 behalve Pieters Graafland en Guus Haak, dan ook Vrauwdeunt plaatsnemen. „Dat hotel heeft AC Milan zelf ge kozen", aldus Feijenoords voorzitter Guus Couwenberg, clie zijn buitenlandse gasten meestal onderbrengt in hotel „Atlanta" aan de Coolsingel. Overigens is het Milanese gezelschap in drieën 'gesplitst. De „opperhoofden" verblijven niet in Skyway maar deels in hotel tVttCtr I „Kasteel Oud-Wassenaar" en deèls in Hilton Rotterdam. Of dat geen bezwaar „Het is vlak bij elkaar, heb ik ge- j hoord. Bovendien zullen er in Nederland wel telefoons zijn", grapte Karl-Heinz Schnellinger, maar het ging niet van harte. Hij trok rillend de schouders op en het was niet eens zo koud. Maar Schnellinger had een beetje last van koorts. Hij dient dan ook te weten dat er in Nederland aspirientjes te koop PRIJZEN BED RAG VERHOOGD BIJ PAARDESPORT DEN HAAG De Stichting Neder landse Draf- cn Rensport heeft de prüzen in de klassieke draverijen cn rennen voor het seizoen 1970 met ruim 31.000.- verhoogd. De Derby der Dravers is gebracht op een basis bedrag van 32.500.- de Derby der Volbloeds op 25.000.- Daar aan deze beide koersen de inleggclden worden toegevoegd, wordt de Draversderby met een te verwachten prüzentotaal van rond 45 mille een van de hoogs/t ge doteerde draverijen in ons land. Het schema der klassiekers bij de dravers ziet er als volgt uit: Jonker- ën Jofferprijs ieder 10.000.-; Produkten- draverij 20.000.-; Sweepstakes heng sten en merries ieder 15.000.-; H. van Wickevoort Crommelin Memoriaal 10.000; Derby f 32.500,-. Aan deze be dragen moet nog ongeveer 45.000 aan inleggelden worden toegevoegd. De rennen: Van Brienen's Memoriaal 8.250.; Clingendaalren 10.000; Crite rium 12.000; Prod uk ten rennen voor hengsten en merries ieder 8.250; Dianaprijs 10.000; St. Leger 20.000 en de derby 25.000. Door de inleggelden komt bij het totaal nog een bedrag van 18.000. Inclusief de inleggelden komt in deze klassieke draverijen en rennen het recordbedrag van 280.000.- aan prijzen beschikbaar. UTRECHT. Tijdens de dezer dagen gehouden algemene leden vergadering van de Nederlandse Katholieke Sport Federatie zijn twee vooraanstaande pioniers van de sport in Nederland gehuldigd. De heer G. Kruyver te Zaandam ont- I ving het gouden onderscheidingsteken, behorend bij het lidmaatschap van de N.K.S.-Ereraad, op grond van het feit. i dat de heer G. Kruyver reeds vijftig jaar in vooraanstaande en leidende functies i werkzaam is in de sport. De heer Kruy- ver is nog steeds waarnemend voorzitter I van de N.K.S.bestuurslid van de Neder landse Sport Federatie, voorzitter Pro vinciale Sportraad Noord-Holland, lid van de K.V.P.-Spprtcommissie en van diverse andere organen bestuurslid. Het moderamen van de Nederlandse Christelijke Sport Unie begiftigde de heer G. Kruyver op dezelfde gronden en uit hoofde van zijn stimulerende activiteiten in de samenwerking tussen N.C.S.U. en JR&fcd? plaquette van.de N.C.S.U. Voorts ontving de heer H. W. van Turnhout.te Haarlem voor het vele uit stekende werk. zowel in de K.N.V.B. als in de N.K.S. verricht, de zilveren Bis- sohopsbokaal. Dit waardevolle kleinood wordt een maal per jaar door de N.K.S. toegewezen aan degene die zich in het bijzonder voor de sport heeft onderscheiden. De heer Van Turnhout is als secretaris van N.K.S.-Voetbal, als voorzitter van de K.N.V.B, afdeling Haarlem en in tal van andere functies ook thans nog een uiterst waardevolle kracht in het bevorderen en organiseren van de sport. Er staan Kurt Linder twee wegen j open. Hij kan Mares opstellen of Fafié, de twee die met reserve-doelman Heyink naar Oisterwijk vertrokken voor de laatste voorbereidingen. Het weg vallen van Veenstra is een geweldige handicap voor PSV. Linder: „Iedereen I /.iet het te zonnig in. Men ziet ons al in j de volgende ronde. Dat legt een zware druk op de ploeg en ik weet niet of mijn mannen dat kunnen verwerken". Wie dat zeker kan verwerken is Bengt j Schmidt-Hansen, voor het Eindhoven.- publiek „Zoef de haas". De Deense technicus ziet winstkansen voor PSV j ..Dat men zo lovend spreekt over PSV j werkt alleen maar stimulerend. Het is j maar net hoe je het bekijkt. De stem- j ming in het elftal is prima. We zijn j belust op revanche. AS Roma is een sterke ploeg, maar in Rome hebben we in aar oed De Italiaanse spelers zijn optimistisch gestemd. Landini, door Herrera gebles seerd genoemd, weet zeker dat AS Roma zal winnen. Landini, met Peii-o, de enige die het spreekverbod van Herrera negeerde, verklaarde dat het met die blessure be9t meeviel. ..Het zou me teleurstellen als ik er niet bij zou zijn morgenavond. Als dat het geval is, heeft het wel een andere oorzaak dan een blessure". Voor de rest liet Herrera niemand aan het woord. Hij stuurde zijn zestien spelers direct na hel diner in „Hoto' Heeze" naar bed. Geweerd Vanochtend werd licht getraind. Niet in het PSV-stadion. Daar werd Herrera geweerd. Herrera: „Wellicht rancune. PSV mocht in Rome immers ook niet in het Stadio Olympico. Maar men moet niet vergeten, dat dat onze schuld niet was. Daar gaf het Ttaliaans Olympisch Comité, eigenaar van het stadion, geen toestemming. Maar ik laat me er niet door in de -war brengen". Over de kansen van AS Roma. aat na 1 bet gelijkspel van 33 tegen Sampdoria een periode van terugslag lukt door te maken, zei Herrera: „Het wordt byzon- der moeilyk. Ik zal mij niet vergissen in PSV. Ik weet nu hoe sterk mijn tegen stander is. Dat gelykspel tegen j Sampdoria is verklaarbaar. We speelden met vier invallers en Landini en Capello raakten geblesseerd. Dan is het toch 1 geen schande om gelijk te spelen Slotopmerking van Herrera: „Eind hoven (PSV schijnt niet te bestaan voor hem) speelt uit beter dan thuis. Daarom PSV'ers Wiet ze Veenstra (met arm in gips), Peter Kemper en Pleun Strik aangetreden in de kantine van het Eindhovense stadion, gereed voor vertrek naar het trainingskamp „ergens" in de buurt ran de Bra bantse vennen- houd ik het op een kleine overinnlng voor mijn ploeg". Waarop hij rijn mening baseert dat PSV uit beter speelt dan thuis, wenste Herrara niet te zeggen. De maestro had lang genoeg gesproken. Onzekerheid Bij AC Milan zal zeker Trapattoni on op het bankje zitten. Hij was in Milaan onvoldoende en staat niet in de (vrij gegeven maar niet door eenieder ge loofde) opstelling van Nereo Roeco. Trapattoni was er we] bij toen AC Milan ZATERDAGVOETBAL K.N.V.B. BEKERHOUDER UITGESCHAKELD (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het zaterdagvoetbal KNVB stond zaterdag grotendeels in het teken van de beker. Een grote verrassing daarbü vormde de overwinning van Vlaardingcn, debutant (en leider) in de derde klasse A, op drievoudig beker winnaar SHO dat met 10 werd uitge schakeld. Voor de competitie speelde JAC in de 3e klasse B de inhaalwedstrijijd tegen RCL en zegevierde met 32. Een (du bieuze strafschop bezorgde JAC spoedig een achterstand. maar Wim Sleijster scoorde op fraaie wijze de gelijkmaker. Aad van de Wetering zette JAC vervol gens op een voorsprong (21) en door de zelfde speler werd na de hervatting de stand tot 31 opgevoerd alvorens RCL ten tweede male raak schoot. Sensationele sprong van Amsterdamse bridgers APELDOORN Het viertal van ABC Amsterdam heeft dit weekeinde tüdcns de nationale meesterklasse viertallen van de NBB een sensationele sprong naar de top gemaakt. De Amsterdamse bridgers, die in voor laatste positie aan de zevende compe titieronde begonnen, stonden na het weekeinde, waarin vier wedstrijd- ronden werden gespeeld, op de eerste plaats. ABC won drie wedstrijden met 6—0 en behaalde alleen Culemborg niet de maximale winst: 42. Verrassend was ook de prestatie van Brindgekring '35 uit Rotterdam, dat weer de beschikking over Slavenburg had. De Rotterdammers kwamen uit de vier ronden met 168 competitiepunten. waardoor zij uit een „kansloze" laatste positie opklommen naar de uitzicht bie dende voorlaatste plaats. Na tien ronden ls de stand ln di klasse viertallen van de NBB: ^1. ABC (.Amsterdam) 36 pnt.: 2. ^Buitenhof ^1 Pni fi. Culemborg en Bridgekring '35 (Rot terdam) 26 pnt.; BCO (Utrecht). (Van onz esportredactie) DEN HAAG - Er zün in Tsjecho- Slowaküe twee boksbonden: de Tsjechi sche en de Slowaakse met als over koepelend orgaan de Tsjecho-Slowaakse bond. Onder de enigszins misleidende naam Tsjechisch team omdat het onder auspiciën van de „grote bond" bokste stond gisteravond een ploeg, samengesteld uit louter Slowaakse bok sers in de ring van de sporthal aan de Stccnwüklaan in Den Haag. Van die ploeg behoren lichtgewicht Kovacz, zwaarwcltergcwicht Stantien en half- zwaargewicht Molnar tot het Tsjechische team. dat in de afgelopen weken al legen Duitsland en Engeland had ge bokst. Het Slowaakse team was dus niet representatief voor geheel Tsjecho- Slowakü'e. Maar dat was evenmin de Nederlandse formatie die enige boksers telde die er in het geheel niet thuis horen. l Wat dat betreft hielden de landen elkaar dus in evenwicht, waarbij nog komt i dat Nederland niet kon beschikken over I enige geschorste boksers. De zege van 119 komt daardoor in een nog feller ■daglicht te staan: een overwinning die eerst na de pauze tot etand kwam en waarin de zege dooi' opgave van Anthony Richardson op de befaamde cn gerouti neerde Stantien, de formidabele k.o. die Jimmy Veretappen de Slowaak Molnar toebracht en de fraaie partij van Jo v. d. Broek die Bucko versloeg de onbetwiste hoogtepunten waren. En dan is het toch wel opvallend dat twee overwinningen juist tot stand kwamen, en ondubbelzin nige. op twee pugilisten van de ..grote selectie". Stantien en Molnar. Voorts kon Kovacz tegen Pierre Doorenbosch niet verder komen dan een onbeslist dat hem 1 door de eigen juryleden werd toebedeeld j want, de Bosschenaar had een zuivere zege I behaald. Dus alle „azen" waren verliezer. Het riet er. aldus beschouwd, niet zo slecht uit met de vaderlandse amateurbokssport want Tsjecho-Slowakije ls een erkend sterk land in de ring. - Even zorgeloos Zwaarweltcr Anthony Richardson werd door zijn Haagse aanhang in deze „thuis wedstrijd" met gejuich ontvangen. Het publiek wilde ric-h wel eens uiten vóór die vijfde partij op de tot dan teleurst el lende avond. Vojtech Stantien evenals vrywel al zijn teamgenoten kleiner dan de Ne derlandse tegenstander was kennelijk niet onder de indruk gekomen van het nog niet eo erg gevulde 6tartboekje' van Richardson die pas op een geringe inter nationale ervaring kan steunen. Stantien nam het midden van de ring en liet de bewegelijke Richardson rustig om zich heen dansen. Maar elke misser, hoe klein ook, werd door de Slowaak meteen afge straft. Niettemin kon Richardson, die zich tegen de eivaren ringrot knap weerde, meermalen treffers plaatsen. Het stoï cijnse boksen van Stantien leidde echter langzaam maar zeker tot een punten- overwicht. de tweede maal Tot de derde ronde. Even liet Stantien de dekking zakken met. de bedoeling Ri- i chardson te „lokkenDie zorgeloze hou ding. 6lechts enige seconden, werd hem I fataal. De attente Richardson plaatste j een zuivere korte rechtse hoek en Stantien ging neer voor acht tellen. Pal daarop I zakte hij nog eens op een linkse hoek. voorbereid met een rechtse. Stantien Formidabele k.o. uit vuist Verstappen stond wel op maar eljn helper zwaaide driftig met de handdoek ten teken van op gave. Een overwinning die het startboekje van Richard6on oneindig veel meer waar de geeft want Stantien is een begrip in de Europese bokswereld. Hij werd twee jaar geleden op de Europese kampioen schappen tweede, is van 1962 af Tsjechisch kampioen en nam deel aan de Olympische Spelen in Tokio en Mexico. En die groot heid dwong Richardson tot opgeven. Ontnomen Het was de eerste en enige zege voor de de pauze. Pierre Doorenbosch ilichtge wicht i bekeek zijn party tegen de razend- i snel stotende Kovacz uitstekend en deed niet meer dan hoogstnoodzakelijk en ver antwoord was. in de derde ronde bouwde de Bosschenaar met stoten op het lichaam 1 en linkse hoeken aan oen zekere punten- zege. die hem door de Tsjechische jury- j leden (drie) werd ontnomen want zij zorg- den ervoor dat er voor Doorenbosch niet meer dan een onbeslist in zat. Hoe lichtwelter Henk Duits (Maastricht) en weiter Leen van Diggelen (Rotterdam) in de nationale ploeg zyn gekomen, is een compleet raadsel. Zij bezitten een uiterst povere techniek, staan slecht op de benen en hun instructeurs hadden hen tegen resp. Mladek (die een stylprys verwierf) en de rommelig boksende Spisiak nooit in de ring mogen zetten. Ze deden het wel, wellicht om zichzelf te strelen. Het werd een fatale misgreep, want beiden waren I kansloos en het waren nog 6lechte par tijen oo kdie het publiek in het duel Van Diggelen Spisiak zelfs verleidde tot een j fluitconcert. j Conditie Veel beter deed weltergewieht Ben Zwezcrijnen 'Utrecht) het tegen Stefan Braad 11. De Utrechter, vol aanvalsdrift, be- j stookte de knap incasserende Slowaak met j gevarieerde stoten, die echter veelal net iets „te wijd" waren. Maar Brazdil ver- i zamelde met steeds correcte stoten cn dat telt aan hoewel een stroom van min der correcte de kijkers meestal meer im- poneert zo veel punten dat hij in de derde ronde zyn conditie (en die was bij dg Tsjechen beter dan bij de Nederlan- ders) kon aanspreken cm de vermoeide Zwezerijnen naar de nederlaag te stoten. Brazdil had het beter bekeken. En zo stond het met de pauze 78 voor de Slowaken. die niettemin toen al ver klaarden blij te zijn als het 1010 aou worden. Dat werd het niet. Zwaarwelter Stan v. d. Driessche 'Rotterdam) bokste onbeslist tegen Lubomir Ochaba omdat htj ;e veel op zyn kracht alleen vertrouwde en daarna ging het snel bergafwaarts met de Slowaken. De fraaiste De Eindhovense middengewicht Jo v. ri. i Broek bokste de fraaiste partij, tegen Dusan Bucko. De langere v. d. Broek stopte vooralsnog met rijn linkse de aan- vallen van de steeds attaquerende Bucko bekwaam af. In de derde ronde joeg v. d. Broek na I zo n stopstoot een rechtse er achteraan en er flitsten enige geweldige series uit zijn schouders. De Slowaak was evenwel niet neer te krijgen maar had overduidelijk op punten verloren. Een uiterst fraaie pres tatie van v. d. Broek, die eveneens een 'stijl prijs verwierf. En toen ook midden- gewicht Jan van Ispelen (Haarlem) had had het zwaar tegen dc killer Oavoltk, een stand gelijk: 8—8. Stilist Van Ispelen had het zwaar tegen de killer Ozvodik, een vechbmolen die oök de (eigen) scheids rechter meëhad. die Van ispelen enige malen uit zijn concentratie haalde voor overtredingen die even goed door de Slo waak werden begaan. In de derde ronde kreeg de Haarlemmer zelfs een openbare j waarschuwing wegens klemmen. De Jury had echter de vele incorrecte 6toten van Ozvoldik onderkend. Van Ispelen was niet I in zijn normaie doen kunnen komen, was steeds iets te laat met zün counters, maar J won verdiend op punten. Als een blok Halfzwaargewicht Jimmy Verstappen 'Maastricht) stelde ten minste de gelijke stand veilig door het langzamerhand tot enthousiasme geraakte publiek een sen satie van de eerste orde te bereiden. Met I zyn eerste stoot, een lange linkse hoek. raakte hy Molnar vol op de kin. De Slo waak ging neer als een blok en lag nog toen de scheidsrechter het „tien" al lang had uitgesproken. Een formidabele ..clean k.o.". een geweldige stoot toen het duel nog geen halve minuut was begonnen. Stand 108 voor Nederland en zwaar - gewicht Lolle van Houten mocht zelfs nog verliezen. Hy bokste echter tegen de op I dreunende rechtten ingestelde Karol Cuz l onbeslist. En als Van Houten er Iets meer aan had gedaan, meer had gestoten, was de totale zege groter geworden dan 11—9. Toch al een prijzenswaardig resultaat; ook ln aanmerking genomen dat er slechts een „halve" Tsjechische ploeg stond. Want Nederland zonder Lubbers. Huppen, Te Paske (in de lichtere klassen werd niet gebokst). Van Schaik, Schregardus. Baars cn noem er nog maar een paar, bracht, ook verre van de sterkste formatie in de ring.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9