in&ning Dusoswa toeristen gaat met massa de luchttarieven naar Surinme openbreken Sinterklaaspendel tussen city en Groenoordterrein Kwartje voor een rit HUW Alphen bewees generale repetitie Zeskamp show hoge met in ogen gaan gooien te Woerdense ziekenhuizen gaan fuseren LAATSTE WEEK 2 x VOORDEEL KOPEN: Automobielbedrijf „RIJNLAND" N.V. MARKTEN EIDEN In de week voor Sinterklaas zal de goedheiligman een groot deel an zijn inkopen in de Leidse binnenstad per pendelbus doen. Dat is althans Ie bedoeling van het experiment dat de detailbedijven, verenigd in het Leids }ity Centrum, de Kamer van Koophandel, de Noord-Zuid Hollandse Vervoer- latschappij en de gemeente Leiden dit jaar met vereende krachten hebben georganiseerd. In bedoelde week zal 's middags en 's avonds een 5-minuten iusdienst worden onderhouden tussen het gigantische 1500 parkeerplaatsen 1 'i lellende parkeerterrein van de Groenoordhal en het hart van de binnenstad. )p deze manier hoopt men de nauwe Leidse binnenstad met zijn chronisch bebrek aan parkeerruimte in deze drukste winkel-periode van het jaar voor n'p 'en groot deel te ontlasten van particulier vervoer. DINSDAG 25 NOVEMBER DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Te weinig parkeerplaatsen in Leiden Lnitiatief uit K O-cursus voortgekomen [et idee voor dit experiment is voort- ekomen uit een door de Leidse Volks- niversiteit K O georganiseerde cur- er de binnenstadproblematiek. De ursisten hebben een „Pendelbusgroep" eformeerd, die enkele maanden geleden een uitvoerig rapport tot de conclusie am dat een permanente pendel van- ge de hoge kosten voorlopig onmoge- zou zijn, maar dat een experiment de week vóór 5 december alleszins moeite waard zou zijn. Dienstregeling et experiment begint op vrijdagavond november wanneer Sinterklaas zelf et startsein zal geven voor de eerste us die om 19.00 uur het terrein.van de roenoordhal verlaat. Door een aantal leciale verkeersmaatregelen, o.a. een- chtingverkeer op de Korte Mare, hoopt de rijtijd tot het hart van de binnen- (de Hartebrugkerk aan de Haar- mmerstraat) tot 4 a 5 minuten te kun- bepei'ken. ot 21.30 uur kunnen de binnenstad- izoekers op het eindpunt weer opstap- ?n voor de terugreis naar de Groen- irdhal. Zaterdag 29 november rijdt de •ndelbus van 11.00 tot 18.30 uur en op en 4 december van 13.00 tot 21.30 Kosten Et parkeren op liet Groenoordterrein gratis. De kosten van een busrit be- agen een kwartje. De kwartjes van de üssngiers en de financiële bijdragen en pranties van de organisatoren zullen di tploitatie van de pendelbus, die in to- bal 8.Q00 zal belopen, rond jnoeten ïaken. Verkeer in de binnenstad verband met de speciale pendelbus- nst tusen de Groenoordhal en de Har- brugkerk zal de Korte Mare in de pe lde van 28 november t/m 4 december ,n beide zijden uitsluitend voor rijver ier in de richting van de Oude Vest schikbaar zijn. Het verkeer, komende naf de Lange Mare zal dus niet meer chtdoor via de oostzijde van de Korte ~e kunnen rijden, maar is aangewezen de route via Oude Singel, Lange heistraat. Lammermarkt, Valkbrug. >r de duur van deze regeling wordt kruising Oude Singel, Korte Mare «t zij de als voorrangskruising aange- Gcir ■kt 'en mar In de periode van 25 november t/m 31 december wordt hef parkeerterrein Ga- renmarkt bij wijze van proef aangewe zen als blauwe zone-gebied met een ma ximum parkeerduur van 1 Va uur. Raad accoord? Nieuwe melodie van klokkenspel kost f 1.411,20 BOSKOOP. Destijds werd in een ge meenteraadsvergadering aangedrongen om de melodie van het klokkenspel aan liet gemeentehuis eens te wijzigen. Nu blijkt echter dat het aanbrengen van een nieuwe speehvals waarop de nieuwe melodie moet worden ingestoken niet minder dan 1411,20 zal kosten. Het zal nu de vraag worden of de raads leden dit bedrag er voor over hebben om eens een ander melodietje te horen, temeer omdat omwonenden en het ge- meentépersoneel er zo aan gewend zijn, dat ze het niet eens meer horen. ZOETERWOUDE De vrijdag in ,,Ons Huis" gehouden bazaar mocht zich ip een grote belangstelling verheugen. In 9 uur tijd kwam een bedrag van bruto 5.280,— binnen, incl. de, verloting!. De opbrengst is op fifty-fifty-basis bestemd voor schulddelging van de kerkrestau ratie en de herv. jeugdraad. Vorig jaar was de bruto opbrengst 5.137, -. nijn muzikale werkzaamheden wordt geschreven, is dit de eerste keer, dat ik op een „kritiek" reageer. Eerst enige vragen: a. Is dt ïeer Doove muziekredacteur, c.q. recensent, van de Leidse Courant? b. Zo ja, en ook zo neen.: „Kan iedereen, dit a.u.b. letterlijk opvatten zo maar in de Leidse Courant een beoorde ling geven over een muziekuitvoering?" Het onderhavige artikel in aanmerking genomen, zou ik willen opmerken: „Over intei-pretatie van muziek schrijven is be slist iets anders, dan b.v. het schrijven over het salaris van de zeventiende- eeuvvse organisten Pieter en Alewrjn de De leden van het Alma Materkoor weten, dat ik de laatste ben, die zal beweren, dat er op de muzikale uitingen van dit koor geen kritiek mogelijk is. Als hierover In de krant geschreven moet worden, stel ik het echter wel op prijs, dat djt gebeurt door iemand met „muzikale oren'; dus door iemand, die hoort wat er wèl aan mankeert. Daar om hierbij enige opmèrkingen van mij zelf over de uitvoering gisteravond. Het koor zong in de Kyrie en Gloria niet helemaal zuiver en ook waren er bepaal de inzetten ongelijk, jammer dat de Hr. Doove dit niet heeft gehoord. Er werden echter niet alleen „genoteerde nootjes verklankt", doch de muziek van Haydn werd genuanceerd vertolkt. Wat de heer Doove bedoelt met „te weinig frasering", is mij niet duidelijk. Men is echter nooit te oud om te leren en misschien wil de lieer Doove zo vriendelijk zij mij dit aan de hand van de partituur nader toe te lichten. De sopraan Esther Hillinga zong niet „knap", maar boeiend en muzikaal. De Benedictus uit de Mis heeft geen or gelprelude, maar is een sopz-aansolo, ge combineerd met orgelsolodus beiden vormen één geheel. Leuk dat Haydn ook nog iets voor het volk gecomponeerd heeft, „inplaats van het onverstaanbare Jan van der Meer. Ook voor hotel Sassenheim bestaan grote plannen (Vervolg van pagina 1) SASSENHEIM Dank zij de kabinetswijziging in Suriname, waardoor ex- premier Pen,gel geen monopoliepositie meer bekleedt In de binnenlandse handel en het vervoer, is het mogelijk geworden de luchtvaartniaalschappij N.V. Bieahco (De Boers International Cargo and Aircraft Handling Company Ltd) op te richten, die de bestaande luchttarieven tussen Nederland en Suriname drastisch gaat ontduiken. De nieuwe Surinaamse premier Rens heeft volledige medewerking toegezegd. De vluchten zullen uitgevoerd worden tussen Schiphol en Paramaribo. Voor 1970 zijn er voorlopig 15 geplanned. De toeristen zullen voorlopig in bestaande hotels en logementen In Suriname (in de districten Albany) in het oosten, aan de St.-Laurensrivier, tegen de grens van Frans Guyane cn het distriet Coronle, aan de kust, worden onder gebracht. In de toekomst worden daar twee nieuwe lioteLs gebouwd, waarin de Sassenlieimse hotelier Dusoswa van Het Oude Koningshuis en de luchtvaart maatschappij heiden belangrijke aandelen zullen hebben. Nieuw kabinet in Suriname gaf de doorslag Ongeveer een jaar geleden werd be sloten tot oprichting van genoemde luchtvaartmaatschappij. De piaunen voor de Stichting Vakantiereizen Su riname zijn een half jaar jonger. Directeur van de Luchtvaartmaat schappij is de heer De Boer, een Suri namer, die tijdens het bewind van Tengel 0111 politieke redenen moest uitwijken naar Nederland. I11 Suriname had hij veel belangen in liet vervoers wezen, zowel ter zee, ter land als in de lucht. De kabinetserises daar schiep weer mogelijkheden. De heer Dusoswa kwam met de heer De Boer in kontakt via diens zoon Laurens die, overdag werkzaam op de administratie van dagblad De Tijd in 'romenatie de week vóór Sinterklaas wordt de aarlemmerstraat op de volgende da- uren afgesloten voor alle verkeer, halve bussen en taxi's: vrijdag 28 no- et|mber van 18.00 tot 21.00 uur; zaterdag november van 10.00 tot 18.30 uur; 1 maandag 1 december t/m vrijdag 5 Z cember geldt deze afsluiting van 13.00 21.00 uur. IANIPULA TIES rAN „PRAK TIZIJN" Caféverkoop zat "liubieus in elkaar Amsterdam, 's avonds optrad als soul zanger in club 1826, de onderaardse bar van het Oude Koningshuis, het ho tel, dat de heer Dusoswa in Sassenheim exploiteert. 1826 is het jaar waarin het huis eens een residentie van Koning Willem I, werd gebouwd. Via de van stemkwaliteiten wisselende Laurens de Boer. wiens optreden geen doorlopend succes beloofde, legde de heer Dusoswa kontakt met diens vader voor een bussines, die dat succes wel garandeert. A de gepasseerd Nachten werd er doorgewerkt en op 19 september werd in Sassenheim bij notaris Noordravcn de acte gepasseerd, in bijzijn van de nieuwe barkeeper van club 1826, die ook in de nieuwe stich ting deel gaat nemen. De heer Dusoswa wordt algemeen vertegenwoordiger voor Nederland, van Stichting en luchtvaartmaatschappij Men kan deze goedkope tarieven aan bieden, omdat de stichting geen winst mag maken. Ook niet-toeristen, die om zakelijke of andere redenen naar Suriname willen reizen zullen van deze tarieven gebruik kunnen maken, als zij tenminste een half jaar lid zijn van een vereniging, die „De Brug" gaat heten. Ook de Duitse toeristenmarkt wordt inmiddels bewerkt. Agenten en reisbureaus zijn aangeschreven en de eerste boekingen zijn reeds binnen in het hoofdkantoor Het Oude Konings huis, in Sasèenheim. De luchtvaart maatschappij. gevestigd in Suriname, wordt geleid door de heer De Boer. melyk luxueus hotel wordt onderge bracht met compleet verzorgde maal- Op safari KLM-1 'liegtuige De plannen waren reeds in vergevor derd stadium, toen de KLM de euige officiële vervoerder v. passagiers door de lucht van Nederland naar Suriname er van hoorde. Via onderhandelingen werd er een zakelijke overeenkomst bereikt, waarbij de KLM tegen een bepaald bedrag vliegtuigen in bruik leen af zal staan en financieel in de onderneming deelneemt. Hiermee is aan de N.V. Blcalico wel gélukt, wat de N.V. Aero Contracten niet voor elkaar kon krijgen, n.l. het gebruiken van KLM-materiaal en ser vice. De Rotterdamse onderneming moet nu Engelse vliegtuigen charte ren, maar kan daarbij niet van Schip hol gebruik maken. De heer Dusoswa is zojuist terugge keerd uit Suriname, waar de laatste hand aan de plannen is gelegd. Het is de bedoeling, dat de nieuwe maatschap pij in de toekomst ook met eigen vlieg tuigen gaat vliegen. Er bestaan ook reeds plannen om met dezelfde onder neming goedkope reizen te organiseren naar de wereldtentoonsteling in Japan, die volgend jaar wordt geopend. Vanü'ft 'die hotels worden een- öf meer daagse trips georganiseerd en kan men op safari gaan onder andere*op de krokodillenjacht (alligators), jagen op jaguars, buffels en boszwijnen. Ook komen er excursies waarop men tropi sche vissen, de z.g. trapoons kan van- De Stichting vakantiereizen Suriname verwacht volgens de heer Dusoswa binnenkort koninklijke goedkeuring. Vooral in de periode tussen jiili en maart verwacht men belangstelling van vakantiegangers voor Suriname waar de temperaturen schommelen van I 27 tot 42 graden Celsius. De laagste temperatuur wordt in maart genoteerd, maar dan is het verblijf daar minder aantrekkelijk vanwege de grote regen tijd. Slop in Madrid Tertio vracht Voor de vluchten van Schiphol Paramaribo zal een technische landing WOERDEN worden gemaakt in Madrid. Plannen ziekenhuizen, li de route via I.ondeu te laten lopen stuitten af op onoverkomelijke Engelse bezwaren. Men hoopt uamelyk ook En gelsen te interesseren, die dankby de stop in Madrid een week in Spanje („De Jordaan v lieer Dusoswa) name zouden kunnen verblijvei .Onze kansen waren des te groter, dienst zal gaan doen, loopt lity ook niet plannen rond 0111" achter zijn' hotel eeit zwembad te bouwen (het Sassenlieimse gemeentebestuur - heeft het' huldigé zwembad al byna opgegeven), dat een verschuifbaar dak krijgt, zodat het zowel open als overdekt is te gebruiken. Ook uil hij in de toekomst een ge mengde sauna beginnen. Kortom, de heer Dusoswa zwemt In de plannen, waarvan het eerste op 16 december de lucht in gaat. Pieter Bückmanu. De heide Woerdense Algemeen ziekenhuis katholieke ziekenhuis Ope Dei, zullen een fusie aangaan. Nadat hierover reeds twee jaar was onderhan deld, is het definitieve besluit gevallen om tot een grootstreek-ziekenhuis Ie 'r'werlr^ri- De ,aatsl-e Jaren hebben de Woerdense ziekenhuizen een grote ontwikkeling doorgemaakt en nieuwe complexen ge- ALPHEN. AAN DEN RIJN De repetities voor de komen de Zeskamp-show in Doetincliem, welke vrijdag a.s. wordt gehouden, zijn in volle gang. Ook N.C.R.V.-producer Piel Hooy was gisteravond getuige van het enorme enthousiasme van de Alpheuse ploeg. Hij vertelde er diep van onder de indruk te zijn. De repetitie verliep uitermate, vlot en alle aanwezige waren in „echt" kostuum. Erg mooi waren die- van de zangeressen van het orkest ..De Zeskampers", wij plaatsten er al eerder een foto van: Petra Kaitjilg eti Amy Talahatu-Ruson. Fascinerend was ook het pakje van 1 vrouw Irma Jacobs, die acin het koornummer Kalinka Russisch dansje zal bijdragen. De foto boven toont tiaar gezelschap van v.l.n.r. de heren Van Berkel, wethouder Paats en producer Piet Hooy. De foto onder toont de zgn. Swiebertje-scènemet Saurtje in het middelpunt. Mevr Duin oogstte veel bewondering voor haar voortreffelijk acteertalent. Op zaterdagmiddag C december wordt de wed strijd uitgezonden. Verwacht wordt, dat veel Super DC 8's, die van de KLM worden gecharterd en 180 personen kunnen vervoeren, leeg zullen terugkeren, omdat het aanbod van passagiers uit Suriname naar Ne derland veel geringer zal zijn. Het plan is die ruimte te benutten voor vervoer van vracht tegen speciale tarieven. Voor de laagste all-in-tarieven, die van 1170,wordt men veertien dagen ondergebracht met ontbijt in zeer eenvoudige logementen. Dusoswa: „Daar moet u zich niet al te veel van voorstellen. Dat zijn kale vertrekken, waarin het niet al te helder is en het zeil kapot. Maar dat is prima voor jonge stellen, die geven daar niet om". Het tarief waar de Stichting Vakantie reizen Suriname meer gaat koketteren is dat van de all-in-prijs van f 1500, waarvoor men twee weken In een ta- nog grote plan: kandidaten voor deze vervoerssector medisch economisch gekten konder aanmelden, maar w(j waren -deeersten „„la-atie zeer moeilijk zou worden de die volledig verzorgde vakantiereizen snelle ontwikkeling op medisch gebied gingen aanbieden. En dat had Suri- tP blijven volgen. Het medisch welzijn name, dat meer aan het toerisme "gaat van de patiënt is daarom ook de be- doen, net nodig. Er komen nu wel langrijkste drijfveer voor de fusie ge- Amerikanen, die fllr.ke bedragen be- weest. Het is de bedoeling, dat het hui- talen. Maar wij hebben de verblijf- dige Algemeen Ziekenhuis, waaraan kosten zeker tot een kwart terug kun- verbonden de verpleeginrichting Rhijn- nen brengen, vanwege het grote aar- stede, in de teokomst volledig als ver- passagiers, dat we de hotels pleeginrichting voor chronisch zieken hebben gegarandeerd. Ge, 'ragt 'e .(iiitna Juist die lage prys is de grootste troef van de Sassenheinise hotelier die wat zijn horecabezigheden betreft, ook hele- sL?aLn|ie- ro/'en f'*' Oo'c xoor z«n huis te bouwen, daarvoor Sassenhejmse onderkomen heeft Naast de verbou- ADVERTENTIE le. 'n FORD nu nog 4 tot 8% goedkoper! 2e. INRUIL „PREMIE"-AKTIE. Dus veel geld voor uw oude wagenl HAAST U NAAR Lammenschansplein 6 Lelden dienst zal gaan doen. Alle specifieke ziekenhuis-activiteiten zullen verplaatst worden naar het ziekenhuis Ope Dei, dat daartoe na de laatste nieuwbouw nog verder uitgebreid zal worden, ver moedelijk in de eerste plaats door het moderne zusterhuis ook bij het zieken huis te trekken en een nieuw zuster- bouwgrond aanwezig. De namen Algemeen ziekenhuis en Ope Dei zullen vervallen om plaats te ma ken voor een nieuwe naam. die nog moet worden vastgesteld. BODEGRAVEN, 25 nov. - Kaas - Aan voer 23 partijen. Prijzen (in per kgi. Ie kwal. 4.18-4.26, extra kwal. 4.50. Han del kalm. ROTTERDAM, 25 nov. Vee Aan voer totaal 3000, weekaanvoer 4685, sl - runderen 171, gebruiksvee 600, vette kalveren 30, glaskalveren 301, nuchtere kalveren 1679, paarden 9. veulens 5, schapen, lammeren 180, bokken, gelten 25, slachtrunderen 505-525, 410-460, 365- 395, 335-350, vette kalveren 380-420, 355- 375, 340-355. Stieren 460-530, worst koeien 325-345, kalf- en melkkoeien 1100- 1600, vare koeien 725-1150, vaarzen 950- 1100, pinken 650-875, graskalveren 425- 525, nuchtere kalveren 110-150, mestkal- veren 215-320, schapen 95-140, lamme ren 140-160, slachtrunderen; groter, wil liger, als gisteren; kalf-, melkkoeien: groter,, kalm, onv. vare koeien: gewoon, flauw, stabiel; vaarzen, pinken: groter, traag, gedrukt; graskalveren: groot, lui, onv. vette kalvreen: klein, matig, prijsh. nuchtere kalveren: ruimer, levendig, sta biel; schapen, lammeren: als vorige week, lui, onv.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3