JAN VAN MASTWIJK IS NU WEGENWACHTER VAN DE HEER AR-Kamerleden nemen kennis van Leidse financiële nood Dr. J. Kamphuis directeur Maatsch. Contactorgaan Twee gemeenschappen huldigden hun neomist BURGERLIJKE STAND Leidse agenda EEN AKTIEVE AGENT ENKELE FLINKE BEZORGERS BIOSCOPEN MARKTEN MAANDAG 24 NOVEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Zevenhoven steekt wijdeling een hart onder de riem DE ZILKZEVENHOVEN Voor het eerst in de geschiedenis van de parochie van het H. Hart te De Ziik, heeft zater dagavond tijdens de Eucharistieviering Jan van Mastwijk door handoplegging en zalving het Sacrament van het prie sterschap mogen ontvangen. Veie kerkelyke en burgerlijke autoritei ten waren bij deze plechtigheid aanwezig. Ook de ouders, de zusters en broers van de wijdeling. Van de kerkelijke autori teiten noemen we de priesters van het Dekenaat Noordwyk van de burgerlijke overheid was o.a. aanwezig de burge meester van Noordwijkerhout H. J. M. Bosnia en echtgenote. Tijdens het openingslied werd de neomist voorafgegaan door alle priesters van het Dekenaat in processie naar het altaar geleid, waar de bisschop, mgr. M. A. Jansen, met diaken Jac. J. de Jong, pastoor der parochie, de wijdeling op wachtte. ren van Noordwljk, tevens rector van het Na de intrede sprak deken K. Tervoor- Psychiatrisch Ziekenhuis Samcta Maria, het openings- en welkomstwoord. Het parochieel kinder-, dames- en heren koor bracht onder leiding van dirigent de heer A. G. v. d. Berg de gezangen van componist J. v. Vermulst ten ge hore. Orgelbegeleiding was in handen van de heer H. Heemskerk. De volks zang stond onder leiding van S. Groot, leraar van het seminarie Hageveld. Toesprank ran bisschop Na de oproep van de wijdeling door de diaken volgde een toespraak van mgr. M. A. Jansen, welke toespraak diepe in druk maakte op alle aanwezigen. Ver melden we nog, dat het kerkgebouw tot in de nok was gevuld, er was geen plaats meer te vinden, velen moesten met een staanplaats genoegen nemen. „Na rijp beraad heeft deze man, Jan van Mastwijk, de wens te kennen ge geven om in dinest te treden van Chris tus, die als hoofd van zijn lichaam, als leraar, priester en herder van zijn volk de Kerk opbouwt tot een heilige tempel van God. Vriend, (zo vervolgde de bisschop) Gij wordt priester gewijd. Gij moet namens Christus het ambt van leraar vervullen. Deel het woord van God dat Gij zelf met vreugde hebt aanvaard, aan. aUenjiit.. Tracht uw taken steeds met vreugde te verrichten; wees bereidwillig tegenover- ieder; zoek niet U-zeft, maar'zoek Jezus Christus. Tenslotte is het Uw taak om in de kerk namens Christus leidsman en herder le zjjn. Bewaar daartoe de eenheid met uw bisschop en stel U onder zyn lei ding," aldus mgr. Jansen, bisschop van Rotterdam. Hierna volgde de ondervraging van de wijdeling, gevolgr door de Litanie en handoplegging en wijdingsgebed, de be kleding met het kazuifel en zalving der handen. Na de Hymne „Kom, Schepper Geest"... werd de Eucharistieviering voortgezet. Na het slotgebed volgde de zegen door de bisschop en wijdeling. Hierna votgide een drietal liederen, ge zongen door het jongerenkoor onder leiding van de dirigent de heer Ed Pompe. De begeleiding op het elektri sche orgel was in handen van mej. Ria Duivenvoorden. kapelaans van de Vredeskerk te Am sterdam, waar Jan van Mastwijk vele gespreksgroep-relaties bezit, en talloze anderen. Met een feestelijke maaltijd in de familie kring werd bij de zachtkabbelende Nieuwkoopse plassen deze rijke dag af gesloten voor neomist en heel veel an deren een herinnering voor lange jaren. het parochiegeschenk in ontvangst te nemen. Met een paar welgekozen woor den bood hij de neomist een bromfiets aan, welke hem zeker goed van pas zal komen in de uitgestrektheid van De Zilk. Hierna volgde de receptie waar door alle aanwezigen dankbaar gebruik van werd gemaakt om de pas gweijde priester te feliciteren. mensen nodig, die hem doen geloven In zijn zending. Na afloop van de dienst trad uit de kerk het jongerenkoor van De Zilk naar voren, om met instrumentale begelei ding hun kapelaan toe te zingen. Receptie In Zevenhove Geschenk Hierna kwam de neomist naar voren om uit handen van de heer L. van Hens- bergen, voorzitter van de feestcommissie, Zondagmorgen heeft de enige nieuwe priester (dit jaar) van het bisdom Rot terdam voor de eerste keer de H. Mis opgedragen in de parochiekerk van zijn geboorteplaats. De gemeenschap, waar binnen hij opgroeire, heeft hem op dui delijke wyze laten merken, dat zij be wondering heeft voor de durf, in deze tyd dit ambt te aanvaarden. Zy heeft echter tegelijk haar geloof en haar ver trouwen uitgesproken in de profeten figuur, die juist in onze dagen ons moet meetrekken naar een gezonde toekomst. In de feestelijk met chrysanten en an jers versierde parochiekerk van Zeven hoven, tot de "laatste pièats gevuld met' familieleden, vrienden en dorpsgenoten, trok om half elf een sobere stoet binnen, terwijl het koor o.l.v. de heer Beekman het Nederlandse intredelied aanhief. De Eucharistieviering werd in concele bratie vóórgegaan, d.w.z. de nieuwe priester droeg het Offer op samen met vier andere collega's, met wie hij zich speciaal verbonden voelde: eerst de parochieherder van Zevenhoven, pastoor N. Velzeboer, de pasoor van De Zilk, J. de Jongt, de praeses van de Kath. Theo logische Hogeschool te Amsterdam, prof. drs. A. Oosterom en een vriend, kape laan H. Antonissen uit Silvolde. Als ceremoniarius fungeerde kapelaan J. Schlatmann uit Leiden. Prof. Oosterom hield een predikatie, waarin hij benadrukte, dat het niet de opzet was, iemand te huldigen voor iets, dat hij nu pas aanvat. Toch heeft het zin, even stil te staan bij z.g. gewone dingen, omdat daér juist Gods zorgende aandacht voor ons gestalte krijgt. Als Abraham moet de priester op tocht gaan. Hij moet in de buurt blijven van Christus en zijn evangelie: geen dienaar, maar vriend wordt hy genoemd. Tegelijk heeft hij echter ook de nabijheid van ie In het Bondsgebouw was een zeer druk bezochte receptie. Kapelaan Schlatmann leidde als eerste spreker pastoor Velze boer in, die zich gelukkig prees, in het kleine Zevenhoven nog regelmatig nieu we priesters te mogen inhalen. Namens de parochie bood vervolgens do heer L de Groot het cadeau aan in de vorm van een stereo-installatie. Leeftijd genoot van Jan van Mastwijk, mocht hij niet alleen uit de oude school klappen, maar hem ook overtuigd moed inspreken bjj zyn taak als „wegenwachter van do Heer". Een feestelijk Intermezzo vormde het optreden vam het Zevenlhovens Jóngeren- koor o-l.v. de heer Herman, die tevens de gelukwensen van Jong Zevenhoven overdroeg en de neomist inviteerde tót een vóórgaan ln jeugddienst in zijn ge boorteplaats. Jan van Mastwijk klom gelijk op het podium, om behalve zijn dank ook direct zijn bereidwilligheid uit te spreken op deze uitnodiging ln te gaan. Maar, zo zei hij, dan ook jullie op kort termijn in de Zilkse kerk! Intussen trokken vele bekende gezichten aan de feesteling en zijn ouders voorbij: burgemeester J. B. Hoogenboom, oud- burgemeester M. v. d. Weyden van Nieuwkoop en Noorden, oud-pastoor Doeswijk van Zevenhoven, pastoor en Voorlichting aan verloofden in Leeuwenhorst NOORDWIJKERHOUT Op 10, 17 ei 24 februari zullen ln de aula van he college Leeuwenhorst jonge mensen, die kort voor het huwelijk staan, met elkaar en met een team van artsen en priesters gesprekken voeren. Aan de orde zullen komen onderwerpen als: wegwijs worden in kwesties als geboorteregeling, sexuali- telt, het vraagstuk van de verantwoorde gezinsvorming enz. Deze gespreksavonden worden geleid door de pastores J. Nijman uit Voorhout, jan. Langen uit Lisse en M, laser man uit Noordwijkerhout en de artsen H. G. de Groof uit Noordwijkerhout, W. de Graaf uit Sassenheim en A. Bots uit Voorhout en B. Veltkamp uit Noordwij kerhout. De uitnodiging voor deze avon den geldt voor de verloofde mensen uit de parochies van Noordwijkerhout, Noordwljk, Voorhout, Sassenheim. War mond, De Zilk en De Engel (Lisse). Het ligt in de bedoeling van de organi satoren, dat de deelnemersgroep niet al te groot zal worden. Snelle aanmelding ls daarom een vereiste. Al degenen, die voor de eerste serie gespreksavonden niet meer in aanmerking kunnen komen, krijgen bericht over een volgende serie omstreeks april. Muziekverenigingen in Stadsgehoorzaal LEIDEN In de Stadsgehoorzaal te Leiden werd tijdens het afgelopen week end het tweede en laatste gedeelte van het Najaarsmuziekfeest der Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigin gen gehouden. Op dit concours werden de volgende resultaten geboekt: Kunst en Genoegen, Maartensdijk. 282%, blijft ln B; Oefening Baart Kunst, Dub beldam, 247%, blijft in C; Kon Harmo nie De Adelaar, Weesp, 277. blijft in C; Crescendo, Muiden, 294, blijft in D; „Breukelen", Breukelen, 289%, F; Am sterdams Politie Muziek Gezelschap, Amsterdam, 288%, blijft in C; Kunst en Vriendschap, Zoetermeer, 289. naar D; Jong Excelsior, Amsterdam, 310, blijft in E: Voorburgse Harm. Kapel „Forum Hadriani". Voorburg, 304. blijft in E; Nij Libben, Koudum. 317. F; Chr. Har monie Soli Deo Gloria, Koog-Zaandijk, 293%, F; Alberts Heijn's Muziekkorps, Zaandam. 330, F met lof; Prinses Irene, Huizen N.H., 324, F met lof; Hoogoven Harm. Beverwijk. 338%. F m. lof; Oefe ning Kweekt Kennis, Oostwoud, 288%, blijft in D; Wittenburg's Fanfare Orkest. Amsterdam, 264%, blijft in D; Seevang's Fanfare, Oosthuizen, 276%, blijft in D; T.A.V.E.N.U., Amsterdam, 260, blijft in DConcordia-Hoogkarspel-Lutjebroek, Hoogkarspel, 264, degradeert naar D; Beemster's Fanfare, Beemster, 282, blijft in E; Ons Genoegen, Wijdenes, 301, blijft in E; Volharding, Berkhout. 324. naar F met lof; Haags Harmonie Orkest, Den Haag, 308%, blijft in E; Kunst na Ar beid. Purmerend, 327%, F met lof; Con cordia. Oostzaan, 313, F; Apollo, Zaan dijk, 330, F met lof; Bevenvijks Harmo nie, Beverwijk. 263, dagradeert naar D; Amicitia, Landsmeer, 290%, blijft in D; Lamoraal van Egmond, Égmond a. d. Hoef, 312, naar E. Geboren; Je&nette Johanna Maria, dr. v. J. M. G. den Hollander en M. J. A. van der Lubbe; Marcus Paulus, zn. van A. A. M. la Rivire en J. M. v. Tienen; Marjolein, dr. van P. van Asch en A. Bosma; Corine Elizabeth, dr. v. P. T. J. van den Elshout en M. G. Uithol; Mary Mathilde. dr. v. J. G. Brewer van Vrije- nes Slupick en J. A. de Koster. Koert Willem, zn. v. K. J. van Damme en J. E. van Dam. Ondertrouwd: P. M. A. Baaijens en E. L. Nijholt; A. J. J. M. van Kinderen en J. M. Mazee; H. van Linge en M. C. C. Heijboer. Getrouwd: B. P. Cozijn en E. M. Slkking L. W. Hakker en G. T. A. W. Vink; L. A. van der Lee en A. C. M. van der Kamp H N. Daenen en T. L. Vos. Geboren: Olav Louis Marie, z.v. E. F. M. Langezaal en A. J. M. Aalders; Hui- bert-Jan, z.v. J. van de Putte en A. van Proosdij; Jacobus Johannes, z.v. J. J. Gijsman en C. C. J. Cramer; lima, d.v. W. J. J. Rietbroek en J. J. Majoor; Ma- lika Regina, d.v. L. Machouri en R. J. Blok; Doreen, d.v. H. J. Kapaan en M. Buursink; Cornelis, z.v. C. Versteeg en A. M. Langhout; Robbert, z.v. C. J. J. van Loon en M. J. J. Lek; Marcel Erik, z.v. J. Harteveld en G. J. Ravensber- gen; Tineke, d.v. M. Duiker en F. J. Koelewijn; Manfred, z.v. C. J. Zuider duin en N. Meeldijk; Klazina rnolda, d.v. J. J. van der Wal en N. van Bos- telen; Monique, d.v. M. C. Kapaan en S. M. de la Rie; Teresita Désirée Caro lina, d.v. J. P. van der Westen en M. E. van Bree; Abraham, z.v. A. Neute- boom en S. Volkers; Susanna, d.v. A. Neuteboom en S. Volkers; Johannes An- tonius, z.v. J. W. A. Romeijn en J. G. M. Meijer; Son ja Cornelia Maria, d.v. A. J. M. van Acker en A. J. van der Meer. Ondertrouwd: G. P. M. van Schle en M. C. W. van den Berg; M. J. H. Smldt en J. M. van Dijk; W. van Egmond en P. E. H. van den Berg; A. B. vein Ho ve en J. Willems; L. Dykgraaff en M. Crama; M. A. M. J. Monhelm en C. D. G. M. Castelein; S. C. Chang en M. C. E. Kallenborn; A. J. den Dopper en M. van 't Wout; J. W. M. de Jong en J. Breedeveld; A. W. Schoenmaker en W. van Oosten; J. F. van der Plas en C. de Moolj; J. M. de Tombe en C. O. G. Doove; J. den Os en M. M. A. Bol; K. K. Dorrepaal en E. J. A. Maas; G. C. de Vreede en M. E. J. Starkenburg; J. Labrujère en H. M. Verwelj; A. de Reuver en M. Arnoldus; J. J. de Korte en W. G. Jansen; W. Stikkelorum en A. Schroder; F. van Iren e Doeven; J. C. van Stralen e Haarland; J. R. B. Hagenouw W. Taal; G. K. D. Dronkert M. Bindels; G. A. Binnendijk fioen; T. H. Arends T. A. M. E. m j. c. n G. P. n J. Grif- der Meu- len; G. J. Overgaag en A. M. Thijsse. Gehuwd: P. Bolhuis en J. Weasel; M. L. Douwes en J. C. Houweling; E. B. Ou- wersloot en J. J. Gijzenij; J. A. M. van Heerlngen en J. van Teylingen; H. J. M. Granneman en W. Leensvaart; G. Rijp- ma en P. Lut; M. A. van Oort en j. van der Woerd; W. van der Toorn en G. C. J. Palm; K. C. HUlebrand en C. van der Blom; C. W. M. Zoet en M. P. B. Koot; J. Kok en S. J. C. Meyers; M. Lensveldt en S. A. Buquet; P. j. M. Vonken en P. Scheuer; I. Pedük en A. C. Verberg; J. J. Floor en J. M. W. Wier8ma; G. F. R. Vosters en E. C. A. Jansen; F. J. van Zijp en A. M. Ber gers; P. J. Rotteveel en A. j. M. van der Post. LEIDEN Vandaag brachten de heren Boertien, Blesheuvel, Veerman, Aantjee, Schakel, Van Leeuwen en De Mooy van de AR-fractie in de Tweede Kamer een werkbezoek aan Lelden. Zij waren ver gezeld door dr. Dirksen, fractiesecreta- B. en W. ontvingen vanmorgen om streeks half elf genoemde Kamerleden alsmede bestuursleden van de A.R.-Ka- merkieskring en A.R.-raadsleden (me vrouw Geelkerken en de heren Kret, La- mers, Stolp en Woudstra) in de koffie kamer van het stadhuis, waar het gezel schap vanmiddag ook de koffiemaaltyd gebruikte. Daarna vertrokken de Ka merleden naar Gouda. Het initiatief voor dit werkbezoek was uitgegaan van de A.R. Kamergractie zelf en het doel ervan is kennis te ne men van de situatie in probleem-ge meenten en -streken. Zo bezochten de Kamerleden onlangs ook Zeeland. De, Kamerkiekring heeft het bezoek voor bereid bij B. en W. Na de ontvangst zyn van de zijde van B. en W. de Kamerleden uitvoerig voor gelicht over de benarde financiële situa tie van Leiden, waarbij ook allerlei an dere problemen zoals de woningnood ter sprake kwamen. De financiële expert van Leiden, de heer Verhoeven, gaf een deskundige toelichting op de financiële toestand. Er werden over en weer vra gen gesteld en beantwoord. (Foto LC - Dirk Ketting) UTRECHTS OUD-STUDENTENPASTOR Fluks Noordwijk al zeer vroeg korfbalkampioen NOORDWIJK. De junioren van het Noordwykse Fluks lu bben door hun ne gende wedstrijd ln winst om te zetten voor een unieke prestatie gezorgd. Naar ons bekend is heft nog nooit een korf balteam zo vroeg een kampioenschap behaald. De spelers en speelsters die voor dit unieke feit zorgden waren: Kees Imt- horn, Epi Bosman, Maryke v. d. Luyt, Rita Hage, Jan Verloop, Jil v. d. Haak, Arianne Gort, Maddi Faber, Jos van Duin, Hans van Drongelen, Rita en Yvonne Schelvis. Nadat de bloemen va de tegenstanders waren ontvangen en het Fluksbestuur de junioren had gecomplimenteerd werd er flink gefeest in de kantine van de Noordwykse korfbalvereniging. Het doelpuntensaldo was 55-15. Ds. C. Boogaard in Hillegom overleden HILLEGOM In Hillegom is zondag de hervormde predikant op 1,5-jarige leeftijd overleden. In februari dit jaar onderging hij een ernstige operatie, die in oktober door een tweede gevolgd moest worden. Woensdagavond van 19.3020.30 uur is er gelegenheid van de ontslapene af scheid te nemen. Donderdag 14.30 uur leidt Ds. J. Brongeest de rouwdienst, waarna de begrafenis op de Algemene Begraafplaats aan de Wilhelminalaan zal plaatsvinden. LEIDEN. Tot directeur van het Maatschappeiyk Contactorgaan is met ingang van 17 november j.l. benoemd dr. J. H. Kamphuls te Gouda. Dr. Kamphuis die in 1930 werd geboren, ln Zwolle studeerde na zijn lagere school en gym nasium (A) opleiding philososphie en theologie aan het seminarie te Rijsen- burg. Daarna studeerde hy Romeins en Kanoniek recht te Rome, waar hij in 1959 promoveerde op een in het Frans gesteld proefschrift over de vrijheid van godsdienst en van de kerk in de Nederlandse wetgeving. Van 1959 tot 1962 waa hij kapelaan te Bilthoven. In deze periode was hij te vens geesteiyk verzorger by de Willem Arntszhoeve en docent by het Wit-Gele Kruis en verrichtte hy vormingswerk voor jongeren. Van augustus 1962 tot augustus 1965 was hij pastor en van augustus 1965 tot juni 1969 hoofdpastoi van de katholieke studentenparochie t( Utrecht. Reeds bij de instelling van de Stichting in juli 1966 door de Leidse raad hebben B. en W. opgemerkt, dat het orgaan een coördinerende, adviserende en ook Dr. Komphuis is werkzaam op het Stad- stimulerende functie moet hebben t.a.v. huis, kamer 28, waar hij ook telefonisch het gemeentebestuur en de veelheid van bereikbaar is onder nummer 45344, toe- maatschappeiyke organisaties, ter be- gtei 112. vordering van een doelgericht en even wichtig plaatselijk beleid op het gebied j van de maatschappelyke welzijnszorg. Het samenspel van overheid en parti culier initiatief Ieder komende van uit de eigen verantwoordelykheid wordt van groot belang geacht. Dit is ook de opvatting van de heer Kamp huis, die do vorige week als directeur in de openbaarheid trad. Men meent bij het Maatschappelijk Contactorgaan, dat sinds 1967 zonder directeur Incidenteel werkzaam ls geweest, nu de juiste man op de juiste plaats te hebben gevonden in dr. Kamphuis. Van de zijde van het particulier Initia tief zijn in de Stichting Maatschappelijk Contactorgaan de volgende vertegen woordigingen opgenomen: Algemeen Maatschappeiyk Werk, Bejaardenzorg, Jeugdzorg en Kinderbescherming, So ciaal-pedagogische arbeid t.b.v. geeste- lijk gehandicapten. Geestelijke Gezond heidszorg, Lichamelijke Gezondheids zorg, Vakorganisaties en de Midden- standscerrtrale. Kap. H. van Grieken verlaat ambt wegens trouwplannen LEIDEN Kapelaan H. van Grieken van de Petrusparochie heeft het pries terambt verlaten. Pastoor P. de Lange heeft dit gisteren aan de parochianen medegedeeld. De heer Van Grieken (50) heeft trouwplannen. Ongeveer 1 jaar ls de heer Van Grieken kapelaan geweest in Leiden na ruim twintig jaar missiearbeid te hebben ver richt in Pakistan. Enkele maanden ge leden werd hy in de Petrusparochie ge huldigd ter gelegenheid van zyn zilveren priesterfeest. Overleg met de provinciaal-overste van de Congregatie van MU Hill waartoe ook de heer Van Grieken behoorde heeft ertoe geleld, dat binnenkort door de benoeming van een Mill Hill'er voor zien zal worden ln de vacature welke is ontstaan in het pastorale team van de Petrusparochie. Dat bestaat op het ogenblik uit pastoor P. de Lange en de vorige week benoemde father Peters van Mari&nhill. A uto na driedubbele salto voortuintje in LISSE Omstreeks zeven uur zater dagavond had op de Heereweg in I.issa 'n hevige autohotsing plaats, waarbij ëën der auto's driemaal over de kop sloeg en in een tuin terecht kwam. De heer L. J. M. uit Lisse kwam met zyn auto uit de Akervoorderlaan en wilde links afslaan. Op vrij korte af stand naderde een andere auto, be stuurd door de heer T. B. uit Bever wijk. Deze week nog iets naar rechts uit, doch een botsing was onvermijdelijk en de Beverwijker sloeg in volle vaart driemaal over de kop. De bestuurder en twee meisjes en da heer JJL uit Lisse kwamen er met Hchte verwondingen af. TOV-j unioren hebben genoeg aan gelijkspel tegen Xerxes NOORDWIJK In de stryd voor een plaats om liet Nederlands kampioen schap heeft de juniorenploeg van TOV 1 Never Despair duidelijk teruggewezen. Deze ploeg bestaande uit de spelers Peter van der Berg, Goof van der Hoorn en Albert Wynands zal in de loop der ja ren het eerste seniorenteam moeten ver vangen. Vele part yen werden in drie sets beslist, waarbij de Noordwykse junioren steeds iets sterker bleken te zyn door hun niet aflatende vechtlust. Volgende week valt de beslissing tegen het Rotterdamse Xerxes. Aan een ge lijkspel hebben de TOV'ers genoeg. Bij 'n nederlaag eindigen drie ploegen gelijk en zullen waarschljnlyk de games beslissend zyn. Het tweede junioren-team verloor met 7-3 van Salamanders. Het derde won met 6-4 van het sterk spelende Play Fair. Verdere uitslagen: Junioren: Effect 3-Tov 4 2-8; Tov 5-Effect 2 9-1; Pit 2- Tov 6 -1-9; Tov 7-Pit 3 9-1. Senioren: Gios-TOV2 5-5; Tov 3-NSS 2 6-4; Docos 11-Tov 4 5-5; Tov 5-Den Burcht 5 2-8. Meisjes: Docos 1-Tov 2-7-3; Play Fair 2. Tov 3 9-1. Voor de uitslagen van de se nioren leze men de tafeltennlsrubriek op de sportpagina. MAANDAG 24 NOVEMBER Museum v. Volkenkunde Lezing dr«. Nooter over Groenland. 20.00 uur. Schouwburg Modern toneel (K&O). Eenakters van Sam Shephard en Max Furland. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Filmlezing voor KA O over Roemenië door Simon de Waard. 20.00 uur. Stadhuis Gemeenteraad van Leiden. 19.30 uur. Groenoordhal Kynol. ver. Rynland. Lezing. 20.00 uur. Centraal Vergadering PPR. 20.00 uur. DINSDAG 25 NOVEMBER Museum v. Oudheden Lezing prof. Ghrisman. 20.00 uur Schouwburg Haagse Comedle voor K&O: .Viermaal anders". 20.00 uur. Camera Film K&O: „Hou de trein in het oog'. 19.00 uur. Romanuszaal Franciscaanse lekenbe weging. 20.00 uur. Ontmoetingscentrum Z.-W. By een komst Bejaarden en Gepensioneerden Antonluspar. 10.00 uur. SASSENHEIM Wij vragen voor direkt voor DE LEIDSE COURANT in SASSENHEIM. alsmede (voor scholieren een goede gelegenheid een flink zakgeld te verdienen) Aanmeldingen telefonisch van 8 tot 18 uuri 01710 - 20935 en van 18 tot 19 uurt 01710 - 33839; of aan ons Bureau, Papengracht 32, Lelden. De films ln de week van 26-11 t m 8-12 zijn door de KFC als volgt gekeurd: 'amera: If, 14 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtv.: vr.-zat. 23.30 u. Felltni 8%. 18 Jaar. Lldo: „Bezeten" (18 Jaar) Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Dagboek van een verraadster (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: zyn gevangene (18 Jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. i ianonGejaagd door de wind, 14 jaar. Dageiyks en zondag: 2.00 en 8.00 uur. 'lex: Zoveel naakte heeriykheld (18 Jr.) Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtv.: vr.-zat. 23.30 uur „Onverzadigde driften" (18 Jaar). AMSTERDAM, 24 november Vee Aanvoer runderen 235 stuks; Prys 3.60- 5.20. Handel kalm; 77 varkens; Prys: 3.46-3.50. Handel vlot en duurder. ROTTERDAM, 24 nov. Vee - Aanvoer totaal 1685, slachtrunderen 1221, var kens 464, slachtrunderen 505-525, 410- 460, 365-395, 335-350; varkens 280-284, 275-280, 272-275, stieren 460-530, worst- koelen 325-345, slachtzeugen 220-228, zware varkens 250-260. slachtrunderen: korter, williger, lets sty ver; varkenl: als vorige week, vlot, hoger, prima's bo ven notering. LEIDEN, 24 november. Groente Appelen 12-31; aardappelen 20-21; an dijvie I 45-58; andijvie H 30-46; kroten, gekokot 50; boerenkool 15-25; rode okol 14-22; groene kool 15-27; prei 23-40; spruiten A 56-64; spruiten B 54-68; to maten A 850; tomaten B 730-8.30; to maten C 620; witlof 110-161; knolselderij 18-31; sla 16-24; bleekselderij 23-25: selder# 6-9j uien 27-42.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3