KmHH k 2u - M it m W BEHALVE INDUSTRIEEL CENTRUM MOET ALPHEN OOK CULTUREEL CENTRUM ZIJN Actuele zaken worden nu intergemeenteli j k aangepakt Plagerijen met gevecht beëindigd Alphen aan den Rijn: snel op weg naar een meervoudige centrumfunctie in de streek DE LEIDSE COURANT DINSDAG 18 NOVEMBER 1969 Voorlichter Van Berkel stelde zich roor als versierder ran het leven (Van onze correspondent) ALPHEN AAN DEN RIJN Hoewel de heer H. W. J. van Berkel (Roelofarends- veen) al sedert enkele weken bij de gemeente als kultureel- en voorlich tingsambtenaar te Alphen aan den Rijn in functie is en hij uit dien hoofde vrij regelmatig met vertegenwoordigers van de pers in relatie is geweest, werd hij vrijdagmiddag in de commissiekamer van het raadhuis door burgemeester mr. R. M. Gallas aan de persmensen officieel voorgesteld. Het gemeente bestuur heeft deze gelegenheid tevens aangegrepen om een reeks wetens waardig nieuws van en over Alphen aan de openbaarheid prijs te geven. Voor dit doel waren voorts aanwezig de wethouders J. C. Duin en M. Paats, alsmede ir. C. Hakstege, directeur van gemeentewerken. De heer Van Berkel sprak over zijn twee hoofdtaken: kulturele en voorlich tingstaken; representatie en kabinets zaken vormen een klein onderdeel van 7.jjn dagtaak. Het contact met de ge meenschap In de vorm b.v. van voor lichting noemde hij de belangrijkste tak van zjjn ambtelijke opdracht. Het con tact met de pers vormt een belangrijk onderdeel hiervan. Van cultuur sprak de heer Van Berkel heel grappig: ..cultuur is versiering van het leven. Daar heeft ledereen recht op. Ik beschouw dit facet van de samen leving zeer beslist niet als een privi lege van een enkele of bepaalde groep van de bevolking". Een fyne en veelbelovende ervaring noemde de heer Van Berkel, dat parti culieren in toenemende mate loskomen met ideeën in dit vlak. Dit schraagt een reëlere aanpak voor betere resul taten. Beschikbaar hebben van een pas sende ruimte, die als cultureel centrum doelmatig dienen kan is een acute noodzaak. Naast een industrieel cen trum zal Alphen ook een cultureel centrum dienen te zijn. VuiLifvoer De vuilafvoer, een probleem dat ieder een bezighoudt in vele gemeenten wordt in samenwerking met de gemeen ten Koudekerk, Woubrugge, Ter Aar Leimuiden, Kijnsaterwoude, Zevenhoven, Xieuwveen, Nieuwkoop en Alkemade, definitief aangepakt. Met genoemde ge meenten vormt Alphen samen een re gio voor een gezamenlyk plan de cam pagne. Het initiatief hiervoor is uit gegaan van de provincie. Voorzitter van de ingestelde onderzoekcommissie is de Alphense wethouder C. M. Deerenberg. Het inmiddels verschenen rapport ad viseert tot streeksgewijze onderzoek, in stelling van een werkgroep, een keuze tussen vuilverbranding en vuilafvoer; het probleem vraagt, een enorme inves tering; de economische aanpak speelt 'n overwegende rol. Een oplossing wordt biQftflh. vier jaar verwacht. Het autowrakkenprobleem is navenant; vr(j<vel dezelfde gemeenten gaan zich in dé regio voor oplossing inzetten; orga nisatorisch gezien ook een commissie van advies en een werkgroep, ongeveer dezelfde bestuurssamenstelling. Een rapport volgt. regio. In hoeverre ten deze bundeling van krachten mogelijk en wenselijk zal zijn, wordt in een rapport neergelegd. Een soortgelijke commissie als meer ge noemd, zal zich ook bezighouden met de problemen rond de bereikbaarheid van Alphen via verkeerswegen. Hierin zijn verweven de belangen van de samen werkende gemeenten. Samen tracht men na te gaan wat tot verbetering hier van te doen staat. Men hoopt de ant woorden on deze en andere knellende vragen spoedig in een rapport samen te vatten. Op basis hiervan hoopt men spoedig met concrete voorstellen bij de raden te komen op het punt van wegen. Alphen staat open voor elk overleg over samenwerking politie en brandweer in regionaal verband. Mr. Gallas zei des gevraagd ten aanzien hiervan geen ini tiatieven te willen nemen. Misschien liggen de zaken rond deze vraagstukken te enigertijd heel anders. Geen gewestraad Hoewel de betrokken burgemeesters de noodzakelijkheid en het nut van geza menlijke aanpak van algemene zaken wel inzien, is er nog geeu sprake van een ..gewestraad". De Rijnstreek heeft een eigen gezicht. Aldus mr. Gallas op gestelde informatie. Met Bodegraven en Boskoop wordt overigens al sedert mrt. 1968 op vëel punten samengewerkt. De rioolwaterzuiveringsinstallatie wordt op 27 november door Rijnland aanbe steed: dit is een dringende aangelegen heid in het belang van wat men noemt milieuhygiëne. Rijnland heeft ook an dere plannen in dit kader, maar daar over kon de burgemeester nog niets concreets vertellen. Over Alphen-zuid is i.v.m. soortgelijke voorziening gesproken. Men hoopt ook dit spoedig aan te pakken. Ter afronding van het Bijlermerplan zal men spoedig ter zake komen. Er wordt tevens naar gestreefd het meer, dat voorlopig het karakter van zandput heeft, spoedig voor recreatieve doelein den te bestemmen. Kwestie ambulance-vervoer is een aangelegenheid geworden van de zelfde gemeenten, plus Leiderdorp. Voorzitter is mr. R. M. Gallas van Al phen; ook dit wordt regionaal bezien. De schoolartsendienst en de schooltand- verzorging hebben eveneens 'n punt van bespreking uitgemaakt in de geschetste Monument voor Henriëtte Roland Holst in Noord wijk NOORDVVIJK Op 24 december is het 100 jaar geleden, dat de befaamde dich teres Henriëtte Roland Holst-Van der Schalk in Noordwyk werd geboren. Het bestuur van de naar haar genoemde stichting heeft het initiatief genomen bij die gelegenheid in de geboorteplaats van de dichteres een blijvend aandenken tot stand te brengen. Het zal bestaan uit een door de beeldhouwer L. H. Son- dael te Loenen vervaardigde buste op een natuurstenen voetstuk. Het geheel Is ongeveer twee meter hoog. Voor het monument is een plaats gevon den op de hoek van het Lindenplein en de Voorstraat, juist vóór het vroegere inrij-hek van ..Lindenhof", het geboorte huis van Henriëtte Roland Holst-van der Schalk. De erven mr. C. Punt, aan wie de grond toebehoort, hebben zich bereid verklaard voor dit doel een stukje grond tegen een symbolische prijs aan de stich ting te verkopen. Het ligt in de bedoeling, dat de onthul ling van het gedenkteken op 23 decem ber zal plaats hebben. Hiermee is een bedrag van ongeveer 13.000,- gemoeid. De gemeente zal 2.000,- bijdragen, zo stellen b. en w. de raad voor. DEN HAAGITER AAR Er zat be slist meer achter het geval waarvoor een 23-jarige chauffeur uit Ter Aar terecht tnoest staan, dan hij in alle eenvoud de Haagse politierechter wilde doen geloven. Hij zou alleen maar zijn auto hebben willen keren in een inrit, doch de eigenaar van die inrit was daar woest over geworden en kwam dreigend met een bezem naar buiten. Zo ongeveer was de lezing welke ver dachte over het gebeurde gaf, doch de politie had daar een heel andere me ning over en ook de eigenaar van de inrit had er iets anders over gezegd. Verdachte reed nl. de inrit binnen, waar bij de eigenaar te kennen gaf, dat hij zulks niet wenste. Daarop reed verdach te weg, doch kwam nogeens terug om zijn ongewenste manoevre te herhalen, hetgeen eigenlijk meer uit plagerij zou zijn gebeurd. Omdat de eigenaar van de inrit reeds moeilijkheden vreesde, had hij de politie gewaarschuwd. Toen de ze arriveerde, trad verdachte onbehoor lijk op; hij wilde o.a. bepaalde gegevens niet versterkken. De politie wilde ver dachte meenemen naar het bureau, doch verdachte'ging tekeer als een wildeman, hij schopte naar de twee politiemannen en sloeg er op los. De politie won het gevecht en aldus kwam verdachte nu oök voor de rechter. „Wanneer de politie zegt dat u mee moet, dan hebt u mee te gaan", zei de officier. De politie is er voor de hand having van de orde en het recht. „Hij bedreigde me met een bezem", lichtte verdachte in. „Ik had helemaal geen kwaads in de zin". De officier wilde er rekening mee hou den, dat het allemaal wat hoog is ge lopen, waarschijnlijk mede door bier gebruik van verdachte en eiste 200,- ,Jk vind liet verschrikkelijk hoog", ga) verdachte te kennen, „ik zou niet weten hoe ik dat moet betalen". De rechter vonniste tot f 120,- boete. Diefstal of geleend'? DEN HAAG/ROELOFARENSVEEN Het was de vraag, wat een 42-jarige chauffeur van plan was geweest met de boortol, welke liij uit een schuur aan het Zuideinde te Roelof arendsveen had gestolen, aldus de officier van Justitie bij de Haagse politierechter. De verdachte hield het op „lenen" en sprak „diefstal" tegen, waarvoor hij een aantal bewijzen aanvoerde. Het was dan zo. dat hij de auto van zijn baas eens goed op wilde knappen. Daar had hij een en ander voor nodig, ook de boor tol, die hijzelf niet had cn hij zou het apparaat van een kennis lenen. Zonder er om te vragen, nam hij de boortol mee. Toen volgde een aanklacht we gens diefstal. „Er is nu geen goed praten meer aan", gaf verdachte te kennen. Hij had het hele gebeuren zich nogal aangetrokken en dat vond de officier een goed teken. Daarom wilde hij volstaan met een geld boete van 300 waarvan 100 voor waardelijk. De rechter veroordeelde tot 60 boete. kv>v 1 18K23 WEÊfl£- M ♦v., (Van onze correspondent) ALPHEN AAN DEN RIJN Alphen heeft reeds in belangrijke mate zijn status als industriecentrum verworven. Vele industrieën, van elders komend, zowel kleine als grote, hebben reeds hun poorten daar ge opend. Andere industriële bedrijven zijn doende met de opbouw van hun complexen. Weer een aantal andere is al in het bezit van de nodige gronden en werkt de bouwplannen uit, of heeft de eerste spade inmiddels in de bodem gestoken waar weer een nieuwe industrie gaat verrijzen. Het aantal gegadigden voor de stichting van een nieuw bedrijf in Alphen, die bij het college een bespreking daartoe hebben geopend, is dezer dagen met nog enkelen vermeerderd. Onder hen zijn er die nu reeds het oog hebben laten vallen op Alphen-Zuid, het tweede nieuwe woongebied dat hier in voorbereiding is genomen en waarin royale ruimten zijn gereserveerd voor industriële vestigingen. Als alle reeds als nieuw gevestigde bedrijven en straks ook de in voor uitzicht gestelde industrieën mogen uitgroeien in arbeidsintensiteit, hetgeen in Alphen wordt gekoesterd, dan zal ook het gemeentebestuur in meerdere mate verheugd kunnen spreken van Alphen als werk centrum. havo nu, mettertijd ook een atheneum mag worden ondergebracht. Voorts zal deze gemeenschap bij haar eerste op bouw ook een Lagere Technische School mogen omvatten. Wat het lager tech nische onderwijs betreft heeft Alphen al sinds bijna tien jaar zijn centrum positie. Deze, als uitstekend bekend slaande school, leidt ondertussen jaar lijks leerlingen op voor vrijwel alle tech nische vakken, leerlingen wier aantal eveneens de duizend overschrijdt en die sedert dit jaar beschikken over een hypermodem schoolgebouw, dat welis waar „op de groei" is gesticht, maar toch nu al krap aan ruimte blijkt te zijn. verenigingen en Inwoners, maar het wordt in verscheidenheid van sportac commodatie en ln grootte, ook wat het recreatiegebied betreft zo groot, dat het doelbewust streven hiernaar van het gemeentebestuur duidelijk verraadt, dat ook aan dit allemaal de centrum-idee er niet vreemd kan zijn. Het overdekte zwembad rijst al een aardig stukje boven de grond. Hierin wordt voldaan aan alle eisen welke voor het houden van nationale en internatio nale wedstrijden te water worden ge steld. Het bad zal dienstbaar zijn voor instructieve doeleinden en omdat het water verwarmd zal kunnen worden tot elke gewenste temperatuur blijft het 't gehele jaar door bruikbaar, ook voor allerlei takken van watresportevene- menten. Het valt niet te verwaarlozen deze aanwinst in wording te betrekken tot de gemeentelijke centrumgedachte, Als straks ook de sporthal, welk complex in de nabijheid van de overdekte zal worden gerealiseerd de houw e hangt nu nog maar af van het volledig beschikbaar komen van de nodige stlch- tingskosten ten bedrage van enkele mil- j joenen guldens dan is Alphen aan den Rijn ook als sportcentrum compleet. Velerlei zijn de andere centrumfuncties van deze gemeente, welke ze al heeft bijvoorbeeld in de belastingdiensten, het regionale karakter van de PTT. het station van de Nederlandse Spoorwegen en van vele verzorgingsbedrijven van uiteenlopende aard en mogelijkheden, niet te onderschatten in dit kader het Alphens Ziekenfonds, dat zijn belangen tot ver in de streek rond Alphen uit- Wij zouden in onze bedoelingen te kort schieten als wij stilzwijgend voorbij zou den gaan aan het centrale karakter van de Justitiële rechterlijke macht, die haar zetel t.b.v. een groot aantal gemeenten in het Kantongerechtsgebouw te Alphen heeft, annex de Pachtkamer voor dit kanton. Temidden van dit ontbreekt nog wel het een en ander. Een van die missers, een belangrijk facet uitmakende van de centrumgedachte, waarvan het gemeen tebestuur bezield is, betreft een cultureel centrum in de ruimste, .zin van deze woorden. Dit beseft men in Alphen al sinds vele jaren, maar het is pas enkele jat*en gelëden gekomen van een onder zoeksrapport, dat nu tot uitgangspunt draagt de werkelijke stichting van een dergelijk centrum, dat een niet te mis kennen voorwaarde is om het leven van de bevolking in de uitgestrekte Aar-, Rijn- en Gouwestreek te „versieren," om het populair te zeggen met de door wet houder Paats van culturele zaken onderl streepte woorden van Alphens jonge cultureel ambtenaar, de heer H. W. J. Cultureel manco Erkennend dat de bestaande plaatselijke verenigingen, die kunst, culturele vor ming en ontwikkeling beogen, nuttig werk doen, concludeerde wethouder Paats dat desondanks gesproken moet worden van een cultureel manco in Al- j phen aan den Rijn. vooral ten aanzien van het receptief genieten van de kunst, i Hij wilde in dit verband wel in aanmer- J king nemen dat een groot aantal Rand stadgemeenten, velen ln de gelegenheid stellen de geestelijke voordelen en op-1 voedende waarden die van culturele uitingen afstralen, tot zich te nemen. Maar lang niet iedereen uit de streek waarin Alphen centraal ligt, is ln de omstandigheid hieraan deel te hebben, terwijl diezelfde grote sleden tegelijker tijd aan Alphen en zijn omgeving „na tuurlijke beperkingen" opleggen, beper kingen waaraan deze streek zich lang zamerhand moet gaan onttrekken. De gemeentelijke overheid, aldus de vertol king van wethouder Paats, dient hierbrj de helpende hand te bieden en de stich ting van een cultureel entrum met een streekfunctie ter plaats te bevorderen, culturele uitingen van bestaande instan ties te coördineren. Gestalte te geven aan opleidingsmogelijkheden, waarbij ama teurs die de cultuur actief en produktief beoefenen of willen gaan beoefenen, lei ding en vorm daartoe kunnen vinden. Tot (lie helpende hand rekent het ge meentebestuur ook het seheppen van de onontbeerlijke gelegenheid dat resulta ten van de actieve beoefening zowel door beroeps als amateurs ln de open baarheid kunnen worden gebracht. Dit wordt mede als een belangrijke kurk ge zien, waarop de culturele ontwikkeling der gemeenten drijven kan. In dit op zicht is Alphen al enige tijd op bet goede pad, sinds voor dit soort culturele evenementen o.a. de zalen van het Mu seum, ongetwijfeld een omgeving waar van een disponerende invloed uitstraalt, Ier beschikking worden gesteld. RECREATIE- EN SPORTCENTRUM OP VOLLE TOEREN IN AANLEG sceties en commissies en langs die weg ook kleinere deelterreinen in het ge zichtsveld van de raad brengen. Om het welslagen van de bemoeiingen de grootst mogelijke zekerheid te verschaffen zal de inbreng van de bevolking zo groot mogelijk dienen te zijn. In het voorlopig bestuur komen perso nen voor behorende tot de categorie die altijd er voor worden geanimeerd en zich dan ook veelal graag voor de goede zaken leneq. Het zijn dus figuren, aldus lichtte de burgemeester toe, die men ook altijd en overal in het verenlgings- en organisatieleven, In commissies en comité's ontmoet. Zo hebben velen het daartoe strekkend verzoek dan ook onder voorbehoud geaccepteerd en bleken be reid te*zijn het bestuurslidmaatschap van de Culturele Raad tijdelijk te aanvaar den, uiterlijk tot er voldoende opvolgers aanwezig zijn. Ter voorkoming dat de raad op de lange duur verweesd raakt, doet de burge meester een dringend beroep op dege nen die zich daartoe in een gunstige ge legenheid bevinden, en als bestuurslid of zich anderszins voor deze zaak wil len inzetten, zich ten spoedigste persoon lijk, schriftelijk of telefonisch te melden bij de heer Van Berkel. Raadhuis (tel. 4991), Alphen aan den Rijn. Wethouder Paats Is voornemens nog dit jaar enkele culturele evenementen te doen uitvoeren. Het eerste zal plaats vinden vrijdag 21 november ln het raad huis en zal een door het Nut te arran geren en door het Amsterdamse Barok- ensemble „Musiea de Camera" te ver zorgen concert zijn. Ook voor nlet-leden toegankelijk. Verfraaiing De tweede verrassende mededeling van wethouder Paats in het kader van Cul turele levensversiering betreft het doen plaatsen van kunstwerken bij openbare gebouwen, b.v. scholen. Om hiervoor de nodige financiële middelen te verkrij gen heeft de gemeenteraad enkele jaren geleden besloten bij verkoop van bouw grond een half procent van de opbrengst te storten in een speciaal voor dit doel ingesteld fonds. Daarin is nu al een aardig sommetje bijelkaar, zei wethou der Paats en vond dat de tyd gekomen is om er wat mee te doen ter verfraaiing van de gemeente. Hiertoe zullen aan bekende kunstenaars speciale opdrachten worden verstrekt. Een in veel opzichten deskundige com missie zal de gemeente ten deze advi seren o.a. over de keuze van de kunste naar, de te verstrekken opdracht, ana lysering van de ontwerpen, de plaats waar het kunstprodukt zal dienen te worden aangebracht en zij zal haar me ning' Weergeven ttVer We '•verhouding waarde en kosten. Ook van deze commissie maakt wethou der Paats deel uit als voorzitter; de lieer Van Berkel neemt het beheer van het secretariaat waar en ^ls anderszins deskundigen hebben zich con taak in de commissie geambieerd ir. C. Hakstege, prof. dr. ir. J. van Tol, resp. directeur van gemeentewerken en stcdebouwkun- dige van Alphen; drs. M. L. Wurfbain, dir. van het Stedelijk Museum De La kenhal te Leiden, Jan van Heel te lei derdorp en Tlieo v. d. Nahmer te 's-Gra- venhage. De commissie start binnenkort met haar werkzaamheden, zodat de plaatsing van de eerste kunstwerken in de loop van 1970 kan worden venvacht. De com missie kreeg de zinnebeeldige titel „Commissie Kunstopdrachten." Muziekschool Adviesraad erge rden! iidiiin ondoi Alphen mag zich ook reeds de titel onderwijscentrum aanmatigen. Het be zit al een gouden eeuw zijn christelijk Lyceum. oor deze hoger onderwijs-in- stelling wordt de bouw van een nieuw complex voorbereid, omdat het huidige en eerste gebouw al sinds lange tijd niet in toereikende mate de vereiste ruimte beidt voor de bijna duizend kan didaten, die zich allengs jaarlijks aan melden, mede uit een wijde kring om liaar vestigingsplaats. De voorzitter van het bestuur, de heer C. J. P. Engel, sprak hel vorig jaar van een schoolpaleis. dat zijn nieuw Lyceum in het vooruitzicht gesteld kreeg, een waar paleis inderdaad, waarvan de bouw alleen al de vier miljoen gulden royaal zal overschrijden. Intussen heeft dit dringend noodzakelijke bouwplan alle nodige en vere:ste toestemmingen ver- delinitieve besluiten gedekt, verkeren de plannen van de Onderwijsvereniging van de Kalli. Land- en Tuinbouwbond, welke de vestiging te Alphen beogen van een Middelbare I-aiul- en Tuinbouwschool, een Teehnologieiim en een school voor lager land- en tuinbouw onderwijs, vor mend tezamen een scholengemeenschap. De laatstgenoemde lagere landbouw school zo mogelijk samen met de chris telijke lagere landbouwschool, die al bijna een halve eeuw in dit kader de centrum-gedachte voor Alphen vertolkt. Aan de Rijnkade staat het Alphens Museum: een goede en waardige stap ln de culturele richting. Scbolengemeenxbt ip Alphen krijgt ln 1970 ook zijn eerste scholengemeenschap, te stichten door de Stichting R.K. Onderwijs. Behalve een Spi ortcentruni Het recreatie- en sportcentrum is in alle geledingen en vormen op volle toe ren in aanleg, in de eerste plaats ten dienste van de eigen plaatselijke sport - Alphens cultuur-wethouder heeft nog een aantal besluiten bekendgemaakt. Het lang niet onbelangrijste daarvan is ae mededeling dat op voorlopige basis onder zijn voorzitterschap een Culturele Ad viesraad is geformeerd. Hierin zijn na genoeg alle plaatselijke verenigingen en organisaties vertegenwoordigd welke op enigerlei wijze het culturele werk in hun banier dragen. Aan deze raad is een begeleiding meegegeven m.b.t. repre sentativiteit, hanteerbaarheid, band met de overheid, overleg en werkzaamheid. De heer Van Berkel is het secretariaat opgedragen. De culturele raad zal als inleiding tot zijn taakvervulling trachten bestaande initiatieven stimuleren en nieuwe acti viteiten ontplooien, waarbij o.a. wordt gedacht aan series concerten, toneel- en cabaretvoorstellingen, vestzakacade mie, zang cn muziek. De raad kan naar goeddunken overgaan tot formeren van Wethouder Paats hoopt de Streekmu- ziekschool in Alphen niet te ver in het volgende jaar te kunnen doen starten, afhankelijk van een 24-jarige Limbur ger. die al6 directeur hiervan werd aan gezocht omdat geen van de tien opge roepen sollicitanten geschikt bevonden werd. Deze jongeman bezit naar de me ning van het gemeentebestuur de aan de funktie van directeur toegedachte kwaliteiten en bekwaamheden, waarvan hij erkende diploma's kan overlegenen, maar hij is op zijn beurt weer afhan kelijk van de vraag of hij vrijstelling kan krijgen van de militaire dienst. Lukt dat niet dan schijnen aan weerszijden overwegende bezwaren een sta in de weg te vormen. „Dan zal ik helaas weer op pad moeten om populair uitge drukt met de funktie van directeur van onze muziekschool te gaan leuren," zei wethouder Paats kennelijk teleur gesteld. Hoewel de school niet door alle Rijn streekgemeenten wordt geschraagd, Al phen kreeg hiertoe slechts medewerking van Ter Aar, besloot men hier aan dit cultureel onderwijsinstituut toch een streekkarakter te geven, hetgeen impli ceert dat leerlingen, van welke gemeen te ook afkomstig, tot de lessen worden toegelaten. Dat een aantal gemeenten zich uitein delijk van deelneming in de exploitatie kosten in de loop van de onderhandeling hebben teruggetrokken, zien wij overi gens ook niet als een handicap om op de ingeslagen weg voort te gaan. vertel de burgemeester mr. R. M. Gallas ons en wees daarbij op het resultaat van het onderzoeksrapport, dat leert, dat uit de eigen en omliggende gemeenten toch wel veel animo voor de muziekschool bestaat, dat de start door Alphen als verant woord wordt geacht. Het staat nu in elk geval vast dal de Streekmuziekschool, waarvoor veel voor bereidend werk is verricht, in Alphen realiteit wordt. Al deze voorzieningen openen sa men een bundel nieuwe perspec tieven voor de status van Alphen als centrumgemeente van de Aar-, Rijn- en Gouwestreek, perspectie ven welke ook zekerheden zijn en ongetwijfeld tot voldoening strek ken van de betrokkenen en tot vreugde en dankbaarheid van de burgerij. Meneer Gallas, meneer Paats. me neer Van Berkel en vele anderen hebben 't mooi versierd

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4