Fusie in Textielindustrie Gevolg: personeelsuitbreiding KRANTZ EN BLOMJOUS GAAN SAMEN SINT-NIC0LAAS DENKT 00K AAN U! Messcher's Modehuis BRAND VERWOESTTE BOERDERIJ V.I.P. TELEFOON 42713 BURGERLIJKE STAND SINT-NICOLAAS- ADVERTENTIE PRIJSVRAAG 400 GULDEN MARKTEN PAGINA DE LEIDSE COURANT VRIJDAG M NOVEMBER 1969 (ADVERTENTIE) Verdere concentraties niet uitgesloten uitgesloten LEIDEN De bekende Leidse Wollenstoffenfabrieken J. J. Krantz en Zoon N.V. aan de Oude Singel gaat over tot volledige samenwer king met J. A. Blomjous N.V. te Helmond, een dochteronderneming van de Koninklijke Textielfabrieken J. A. Raymakers Co. N.V. Het Helmondse textielconcern heeft een minderheidsbelang verworven in de Wollenstoffenindustrie Krantz, ter wijl J. A. Raymakers een aandelen pakket heeft verworven in de N.V. Krantz. De fusie heeft geen enkel gevolg voor de 150 personeelsleden van de N.V. Krantz. Ten aanzien van de dessinering en de verkoop zullen zowel Blomjous als Krantz de gebruikelijke aktiviteiten continueren. De produktie zal geheel in Lelden worden geconcentreerd. Hier mede zetten beide ondernemingen een eerste stap op de weg naar de in het rapport-Goldschmidt aanbevolen schaal vergroting in de kamgaren-weefindustrie De N.V. Krantz is reeds uitgerust met spoelloze machines zoals die in genoemd rapport worden aanbevolen. De pro duktie van Krantz ligt op het ogen blik op 700.000 meter per jaar. Naar de mening van de directie van de N.V. Krantz en J. A. Blomjous moet de pro duktie in de nabije toekomst minstens verdubbeld worden. Dit moet worden bereikt door verdere concentraties of zo mogelijk door eigen aktiviteiten. Een investeringsplan, dat niet kan wor den uitgevoerd binnen het raam van de huidige capaciteit, staat op het pro gramma van de directie-aktiviteiten. Hel ligt in de bedoeling dat er perso neelsuitbreiding zal plaatshebben. Naar de directeur van Krantz, de heer G. W. Borgemeester, ons vanmorgen mededeelde heeft Kranz tot nu toe met voor de textielbranche redelijke resul taten gewerkt. „Toch staat het rende ment in geen enkele verhouding tot het geinvesteerde kapitaal", aldus de heer Borgemeester. De directeur van het Leidse textielconcern ziet verbetering I in deze tak van industrie alleen mo gelijk door schaalvergroting. De Nederlandse textiefindustrie hoeft met name te kampen met die EEG- 1 partners, die zich niet houden aan het verdrag avn Rome en met afbraakprlj- zen op de markt komen. Blomjous gaat zich bezighouden met de produktie van polyester-stoffen cn Krantz enkel met wollenstoffen. De sa menstelling van de directies ondergaat geen wijziging. De ondernemingsraad is gisteren op de hoogte gesteld. BREESTRAAT 175 LEIDEN TELEFOON 22095 Met een ander getrouwd LEIDEN In de rubriek Burger lijke stand vermeldden we van de week abusievelijk, dat de heer P. C. H. Bik getrouwd is met mej. C. T. G. de Haas. In werkelijkheid is de heer Bik getrouwd met mej. L E. M. Kok „En wil haar met geen goud van de wereld voor een ander ruilen", zo verzekerde zijn moeder ons gisteren. voor electrische huishoudelijke apparaten Nieuwe Beestenmarkt 21 - Leiden Wij en Zuid Amerika LEIDEN Ter introductie van de Ad- ventsactie, die gevoerd zal worden ten bate van de CLASC (Christelijk Vak verbond in Latijns-Amerikawordt dins dag in de filmzaal van het universiteits gebouw aan het Rapenburg een bijeen komst gehouden. Vertoond worden de film ,,De Lange Weg" van Jan Glisse- naar (hij zal ook een inleiding houden) en een reportage van „Hier en Nu". Het Leidse gemeenteraadslid Herman Ampt- meijer, student, zal ook een uitzetting geven over het Nederlands bedrijfsleven in Zuid-Amerika, waarover hij een stu die heeft gemaakt. Initiatiefnemers zijn CLASC Internatio nale. een door Dolf Coppes opgerichte solidariteitsbeweging met het CLASC. de Stichting 4,Twee Procent", NESBIC- Leiden en de r.k. studentenver. Augus- Prijzenswaardig jubileumconcert zich over hek gedimd belichte, sfeer- i volle podium zo „Bagdads" mogel(Jk[ j de meisjes verleidelijk, de jongens j gretig. Achter enkele vierkante me- j ter» wazig vitrage werd er door de J overige orkestleden fijn geblazen en j door Koos Mark goed gedirigeerd. j „DE BURCHT" /~Vok tijdens het gedeelte vóór de j X/ pauze, waarin eveneens de drum- pve vele inspanningen van het Eerste sJ Leidse Jeugdorkest „De Burcht" werden gisteravond bij het wegster ven van de laatste jubileumconcert- klanken met een gul en openhartig applaus beloond De muzikale show „Inbagdadmagdat", welke na de pau ze werd opgevoerd, getuigde van vele repetitieavonden, maar was tot in de puntjes verzorgd. De kreet „inbag dadmagdat" is weliswaar een cliché, maar de talrijke ideeën, die In dit showstukje waren verwerkt, bleken „De Burcht" volkomen eigen Zo droegen Kitty Pot en Wil Middel- de nu eens niet het Wilhelmus, maar j bracht een aantal opmerkelijk ge- j diciplineerde uitvoeringen van niet zo maar de eerste de beste werken. Erg interessant vonden wij vooral Garsh- j wins „An American in Paris" en Marks compositie „Seaside Rapsody". waarin de dirigent de zo nodige tim- bre-varlaties aanbracht, met 'n mi- nltieuze zorg voor nuances. Vooral j het koper had hij goed in de hand. j Als nu ook de samenklank van kla- J rinetten nog een tikje homogener j wordt, voorspellen we „De Burcht" j bij de eerstvolgende uitvoering een j reografie en dirigent Koos Mark cre- eerde de lofwaardige arrangementen. Het totaal werd door vrijwel alle le den van het 15-jarige muziekgezel schap op de planken van een bom volle Stadsgehoorzaal keurig verwe zenlijkt. De Burchtlieden bewogen heeft „De Burcht" gisteravond niet- j temin dubbel en dwars zijn bestaans- j recht bewezen. De kreet „rèteketèt", j eens uit een afwezig journalistiek brein ontsproten, zij hiermee naar de 1 eeuwige jachtvelden verwezen. J Willem Schrama j Universiteit en gemeente: twee koningskinderen Binnen de grenzen van Leiden ligt een onderwijsgigant, de Rijksuniversiteit Leiden. Binnen de universiteit wordt wetenschappelijke arbeid bedreven in de vorm van onderioijs en onderzoek. Die universiteit mag gerust worden beschouwd als een grote honingraat waarin zo ongeveer zestienduizend bij en zich zelf en anderen verrijken door het verzamelen van de honing die we tenschap heet. Omdat die bijen mensen zijn, koeste ren zij oordelen over hetgeen in de naaste omgeving buiten de raat zou moeten bestaan. Voor een groot deel zijn zij ook in staat die oordelen uit te spreken, hun wensen naar voren te brengen omdat zij in Leiden wonen en een Leidse gemeenteraad kiezen die beslissingen moet nemen om de wen sen van de gezamenlijke inwoners van Leiden zo goed mogelijk te vervullen. Nu geldt voor bijna iedere Leidenaar, dat hij wel ergens bezig is honing te verzamelen en daaruit een inkomen te verwerven en op het eerste gezicht rijst dus de vraag waarom men moet spreken over universiteit en gemeente in samenhang tot elkaar en niet over de onderneming X en de gemeente". Deze vraag kan op verschillende ma nieren worden beantwoord. Zo bijvoor beeld op de volgende wijze: na de tweede wereldoorlog ontstond veel aan dacht voor het feit, dat opmerkelijk weinig kinderen uit een gezinsmilieu, waar geld schaars was en/of een aca demische titel geen gewoon verschijn sel was, aan een universitaire opleiding toekwamen. Om dit aantal te vergro ten werd een aantal prikkels in het belastingsysteem ingebouwd, werden subsidies beschikbaar gesteld in de vorm van studie-beurzen en -voor schotten en werd aangevangen met ervoor te zorgen dat studenten ook op een aanvaardbare wijze konden wo nen, eten en zich ontspannen. Door de rijksoverheid werden en tvor- den niet onbelangrijke subsidies ver strekt voor de bouw en inrichting van studentenwoningen voor studenteetta fels, voor studenten-gezondheidszorg, voor sport en cultuur, door studenten bedreven. Allemaal zeer lofwaardige dingen waarvan iedere student kan profiteren. Door dit geheel van voorzieningen heeft de studentenbevolking een ver- zorgingspeil bereikt om trots op te zijn. Kritiek hierop is echter niet uitgeble ven, een kritiek die gelukkigerwijze uit de kring der studenten zelf kwam. De overwegingen van de woordvoer ders zijn zo ongeveer de volgende: Doordat wij over een zekere intelli gentie beschikken, die we niet aan ons zelf te danken hebben, en over een beetje doorzettingsvermogen, kunnen wij een universitaire opleiding volgen. Hiertoe worden wij in staat gesteld door ouders en in ieder geval mede door de rijksoverheid. Er is geen prin cipiële reden aan te voeren waarom wij recht zouden hebben op een betere verzorging m.b.t. iconen, etensport en (re)creatie dan zekere jongeren. Te meer als men bedenkt dat wij, een maal afgestudeerd zijnde, tot de hoogst gesaliëerde groepering in het. land zul len gaan behoren. Er is dus evenmin een principieel argument te bedenken om de bestaande voorzieningen tot de studentenbevolking beperkt te houden. Bovendien willen wij niet in ivoren torentjes leven, omvandaar uit in de upper-ten te worden gekwakt, maar wij willen stevig midden in de samen leving staan, nu reeds". Het is wellicht nog te vroeg voor de stelling dat deze mening onder studen ten algemeen geldend is maar er zijn aanwijzingen dat deze opvatting door een meerderheid wordt, gedeeld. Het gaat mij er nu om ie betogen dat het gemeentebestuur aansluiting zou moeten zoeken bij juist deze opvatting. Het is zo langzamerhand een slogan op te merken, dat de Gemeente Leiden in een benarde positie verkeert en dat hel verzorgingspeil van de Leidse be volking in ernstige mate dreigt te worden aangetast door de buikrtem- aanhaal-politiek van de heer Beernink. Een van de manieren om daaraan iets te doen is het zoeken van samenwer king met instanties die op het gebied van leefvoorzieningen iets te beteke nen hebben. Universiteits- en gemeentebetsuur zouden tezamen een basis-plan kunnen uitbroeden om geleidelijk de werkings sfeer van allerlei rijksvoorzieningen voor studenten uit te breiden, te be ginnen met studenten aan hef. hoger beroepsonderwijsvolgens de werkende Dat zulks voorzichtig moet gebeuren, zonder ophef en 'grote schokken, spreekt vanzelf. De gemeenteraad heeft op dit moment n.m.m. nog de gelegen heid om tijdig aan te dringen op spoe dig en nauw overleg tussen gemeente en universiteit hieromtrent. Het is een bewezen ervaringsfeit dat zodra sa menwerking op enig terrein tot vrucht bare resultaten heeft geleid die samen werking ook op andere gebieden ver rassende ontwikkelingen kan bewerk stelligen. Het is eigenlijk toch immers te zot dat de gemeente een sporthal bouwt en de universiteit een aparte, dat de ge- dieert en de universiteit een ander, dat de Groenoordhal een aantal uren per week leeg staat terwijl de univer siteit zit te springen om ruimte voor het. afnemen van examens etc. De Raad is immers in de gelegenheid om het water, dat de koningskinderen universiteit en gemeente scheidt en nu in veler ogen te diep is, tijdig te dem pen en een zeer nuttige brug te slaan. Indien de Raad deze gelegenheid nu ongebruikt laat gaan, zal de P.A.K. fraktie er over een jaar op terugko men want de hier vertolkte visie vind/ men in het concept-P.A.K. programma bijna geheel, terug. Misschien staat Leiden dan echter voor een begrotings tekort van 10 miljoen gulden of inmid dels onder voogdij. Speelzaal voor peuters blijkt te voorzien in grote behoefte LEIDERDORP Afgelopen vrijdag ochtend ging onopgemerkt de 5000ste peuter één van de speelruimten voor kleintjes in het souterrain van de Schep- pingskerk binnen. De speelzaal „Leiderdorp" werd in no vember 1967 gestart door enkele moe ders uit één van de nieuwe wijken. Deze zorgden aanvankelijk bij toerbeurt zelf voor de kinderen. Thans is de dagelijk se leiding in handen van 4 leidsters (2 kinderverzorgsters en 2 kleuterleid- De belangstelling voor de speelzaal neemt nog steeds toe. In het eerste jaar van haar bestaan bezochten 1471 kin deren de speelzaal in het tweede jaar al 3420. In de afgelopen twee maanden september en oktober kwamen ruim 950 kinderen naar de speelruimten, om een ochtend onder goede leiding met andere kinderen te (leren) spelen. Het doel van de speelzaal is om een verantwoorde, aanvullende opvoeding te geven aan kinderen die nog te klein zijn voor de kleuterschool. En omdat hoe langer hoe meer ouders de beteke nis daarvan inzien, is de 5000ste peuter vanmorgen een beetje feestelijk gevierd daar onder in de Scheppingskerk. Komende week Jeugdcollecte LEIDEN. In de week van 17 t.m. 22 november a.s. wordt zoals in het gehele land ook in Leiden de aandacht ge vraagd voor de Nationale Jeugdcollec te. Doel van deze collecte is steun te verlenen aan het jeugd- en jongeren werk In al zijn vormen. De inzameling gaat uit van de Nederlandse Jeugdge meenschap en het Nationaal Jeugd zorg Fonds. Het is vooral de jeugd zelf, die in de komende week op pad gaat met de collectebussen. Het gaat om de I vele jeugdgroepen van Leiden. j VOORSCHOTEN Mr. J. F. M. Giele te Voorschoten is benoemd tot raadsheer in het gerechtshof te 's-Her- togenbosch en aangewezen tot lid van de meervoudige belastingkamer van het i gerechtshof te 's-Hertogenbosch. ALPHEN A/D RIJN Tot laaf o in de middag had men de handen X vol aan het hooi uithalen en na blussen van de brand, die gister morgen te Alphen heeft gewoed in de boerderij van de heer H. Vis aan het Rietveldsepad. Zoals 8 gisteren in een deel van onze lage berichtten, kon slechts t deel van het woonhuis door de b brandweer worden gespaard. De heer Vis liep bij het redden van X zijn vee ernstige brandwonden op x aan armen en benen. Hy moest y voor behandeling naar het Ryn- x oordziekenhuis worden vervoerd, v De schade van de brand, waarte gen de veehouder verzekerd was, beloopt tegen de honderdvijftig duizend gulden. De brand ont stond op de hooizolder, waar een x driejarig zoontje van de lieer Vis x met lucifers had zitten spelen, x Burgemeester Gallas was spoedig op het terrein van de brand aan- wezig om zich van de toestand op x de hoogte te stellen. Personeels- X leden van De Industrie waren de x heer Vis behulpzaam bij het red- x den van vee en inboedel. RSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN - Aan de Leidse Universiteit waren gisteren twee promoties. De heer A. van Zuuren geboren te Meuredu Nederlandsch Oosl-Indië thans Indone- sië) en thans wonnende te Leiden pro- j moveerde tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Structural petro logy of an area naar Santiago de com- poslela (Nw Spain)". De promotor was i prof dr. E. den Tex. I Mtevrouw A. C. Blindenbach-Ringers ge boren te Delft en thans wonende te 's- i Gravenhage promoveerde tot doctor in j de faculteit der wiskunde en natuurwe tenschappen op proefschrift getiteld „Onderzoekingen over plantentumoren j (Beïnvloeding van Agrobacterium tu- mefaciens en tumorvorming door phe- I nyletthylalcohol en verwante verbindin- j gen)". De promotor was prof. dr. H. Veldstra. Geslaagd: kand. ex. Engelse taal- en letterkunde Meh. A. Berghuis (Schie dam): kand. ex. Slavische taal- en Iet- 1 terkunde mej. C. C. Witkam (Leiden). Joiigerenmisviering in Herensingelkerk LEIDEN. Zaterdag organiseert de „Lords Folks", de jongerengroep van de Herensingelparochie, om 7 uur een eucharistieviering in de kerk aan de He rensingel met als thema: Talent, gave of opgave? Celebrant is kapelaan F. Ver laan. De gezangen worden verzorgd door het koor o.l..v de heer A. Vlasveld. De groep „Lords Folks" bestaat uit een band, een zanggroep en een tekstgroep. Het plan is om nog met een organisatie- groep uit te breiden. Het bestuur bestaat uit: Chris Stikkelman, Amaliastraat 3, tel. 41872 (voorzitter; Lucia Vogelezang zang, v. Hogendorpstraat S2, tel. 40683 (secretaresse) en Birgitte Vlasveld, Lage Rijndijk 40, tel. 22293 (penning- meesteresse)Als mentors werden ge kozen de heer A. Vlasveld (leider zang groep) en Loek Voorn (leider tekst groep), terwijl pater C. Fischer mode rator is. Begin oktober werd reeds een eucharis tieviering verzorgd in de kerk aan de Haagse Schouw, waarna uitnodigingen kwamen om ook in andere kerken te komen zingen. Wat betreft de Heren9ingelkerk ziet het programma voor de komende tijd er als volgt uit: op 29 november is er om 7.00 weer een jongerenmis en op kerstavond wordt de viering van 9.00 uur verzorgd. In de zanggroep is nog plaats voor meis jes en speciaal voor jongens van mini maal 16 jaar. Degenen, die niet zo veel voor zingen voelen, kunnen meehelpen in één van de tekstgroepen. En voor de op te richten organisatiegroep kan men enthousiaste medewerk st )ers gebrui ken. Bij de bestuursleden of aan de pas torie kunnen belangstellenden alle in lichtingen verkrijgen. Leidse Spaarbank LEIDEN. - In de maand november '69 werd er bij de Leidse Spaarbank inge legd 7.421.077,79 en terugbetaald l 7.143.192,63. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 625 en het aantal afbetaalde boekjes 461. Op 4399 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldiensl werd 193.900,- bijge- Er werden 1541 spaarbusjes ter ledi ging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van 63.885,13. Het tegoed der 66.699 inleggers bedroeg aan het einde van de maand de somma van 98.080.680,21. LEIDEN/OEGSTGEEST De Ned. Kapperspatroonsbond afd. Leiden en Omstreken organiseert maandag 17 no vember a.s. in het St.-Willlbrordgebouw een kapdemonstratie. Aanvang 19.30 u. Post-caravan blijft nog uit OEGSTGEEST Het bijkantoor ran de PTT, een zgn. post-caravandie reeds op SI oktober j.l. in de Kamper- foelilaan te Oegstgeest was gepland zal nog enige tijd uitblijven. Oorzaak hiervan zijn de vertragende factoren, welke de PTT in onderhande ling met de gemeente ondervond. Het betrof hier o.a. de aansluiting van gas en de aanleg van een riolering. Men hoopt rond de jaarwisseling de caravan te kunnen plaatsen, doch een definitieve datum is nog niet bekend. De caravan wordt geplaatst op het grasveldtje ach ter het benzinestation en zal geopend zijn van 's morgens 9 tot 's middags 5 Honden mogen niet loslopen 1.K1DEN Zowel in <le Leid,, binnen- stad als in de buitenwijken is het ver boden de honden los te laten lopeo. De politie vestigt er de aandacht op dat met name in Leiden de weggebrui kers hiervan veel hinder ondervinden. De plaatsen in Leiden, waar dit wel is toegestaan zijn het Roomburgerpark, het sportpark-Noord, het Bospark, de Kik kerpolder en de plantsoenen aan de Zoe- terwoudsesingel. echter slechts vóór 10 LEIDEN. Geboren: Lidewij Chris tina, d.v. P. R. Beek en M. M. van der Lans; Simone Janet, d.v. M. van de Craats en E. M. v. d. Ende; Derk, z.v. A Klok en M A Berkheij; Marcel, z.v. J. Kalkhoven en M. Bey; Patrick, z.v. C. Sloos en F. M. Gillissen; Luciën, z.v. J. Verhoeven en L. C. van Muijden; Hendrik Willem Johannes, z.v. H. van der Reijden en H. Mieremet: Fredericus Petrus Gerardus, z.v. C. J. P. Kortekaas en M. A. Warmerdam; Gerrit, z.\ de Mooij en M. Schoneveld; Jacoba Ol- tolina Maria, d.v. J. W. C. Beke en A. A. M. Verdegaal; Pieter Hendrik Jaap, z.v. Jonkheer J. H. C. v. d. Wyck en H. Storm; Jeanette Johanna Maria, d.v. J. M. G. den Hollander en M. J. A. van der Lubbe: René Petrus, z.v. J. T. Loo- mans en M. J. van Dam; Robin, z: Arnoldus en C. T. van Oosten; Nicolaas Martin, z.v. C. Passchier en G. W. van den Boogaard; Denise Jacqueline Antoi nette, d.v. H. F. A. Mooyman en D. T. Poelstra; Reinier René, z.v. J. J. Noor- dermeer en J. E. Kuyvenhoven; Hugo Karei, z.v. J. H. J. Hardeman en A. C. van Duijne; Elisabeth Maria, d.v. P. A. Nederstigt en F. J. M. Doeswijk; Her- manus Hendricus, z.v. A. Swagers en E. J. Langerak; Peter Hartmunt, z.v. A. H. Roubos en R. Bethwell. Gehuwd: E. F. Pressel en A. T. Ver hoop; H. J. J. Keljzer en W. J. M. So- mers; C. van Leeuwen en J. P. M. Hoo- gervorst; P. Singerling en I. E. E. Heemskerk; H. A. Schouten en M. C. Wijling; J. C. Kerkman en M. S. Piket; J. L. van der List en J. Filippo; J. Dreef en J. B. A. Leuverink. Ondertrouwd: L. W. Riebeek en E. de Feij; N. Gressie en A. E. J. M. Verhoef; Concert Kath. Harmoniekapel LEIDEN - - Ter afsluiting van de vie ring rond het 20-jarig bestaan geeft de Kath. Leidse Harmoniekapel morgen avond een jubileumconcert in het St.- Antoniusclubhuis, Mare. Het concert is toegankelijk voor leden, donateurs en invité's. Aanvang 8 uur. Bestuur Schoolraad LEIDEN De onlangs geïnstalleerde gemeenschappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs heeft het volgende dagelijks bestuur uit zijn midden geko zen: voorzitter de heer Brinksma, secr. mej. dr. A. M. M. Smit, penningm. de heer D. Cossee, plv. voorz. mr. J. J. A. Lageman, adjunct secr.-penningm. de heer C. Bonnema. Grote prijsvraag met honderden guldens aan prijzen VANDAAG start DE LEIDSE COURANT met een waaraan door jong en oud kan worden meegedaan. Bewaar vanaf vandaag iedere dag De Leidse Courant en let goed op de advertenties met de regel: Deelnemer St.-Nicolaasprijsvraag. LOS STRAKS DE PRIJSVRAAG OP! ER IS EEN TOTAALBEDRAG VAN AAN PRIJZEN. N.L.i een HOOFDPRIJS van 100 gulden een TWEEDE PRIJS van 50 gulden twee prijzen van 25 gulden tien prijzen van 10 gulden twintig prijzen van S gulden W. Loeve en M. F. van Praag; M. A, M. Opdam en J. W. Gorree; F. W. M. Hol en J. M. G. van der Zwaan; J. Honsbeek en J. C. Kluts; H. Trouwee en W. Hollebeek; J. Ouwerkerk en M. Kruit; F. A. van de Wetering en M. J. F. Langerak; L. Kok en M. Vermeer; P. van Zijl en P. A. v. d. Hoogenband; J. J. van Geijlswijk en B. A. van den Hoogen; R. W. Neeleman en G. H. Ouwerkerk; W. G. van den Berg en G. Cnossen; L. J. Hoogenboom en C. M. C» Loos; R. Kappé en C. van den Broek; W. Wijntjes en N. L. Adriani; J. C. G. Blom en A. Ouwerkerk; C. J. H. de Jonge en E. H. Stavleu; J. H. M. van Hussen en A. A. M. Leenders; C. Slijk huis en M. J. Winterink; W. Rhijns- burger en S. Bavelaar; H. Heikamp en J. Hardeman; D. van Aalst en J. C. E. de Klerk; F. G. Dalmarco en A. P. M. Dirkse. Overleden: B. W. de Roo, 72 jaar, man; J. de Vogt, 53 jaar. man; C. H. J. Mor- reale, 4 jaar, dochter; J. Wervelman, 80 Ook zonder Van der Helm wint Scylla tweemaal LEIDEN Of Bert van der Helm za terdagavond in Maassluis present is als het Nederlandse team aantreedt voor de Europese tafeltenniscompetitie, is momenteel nog een open vraag. Bekend is namelijk nog niet, of zijn armbles- sure opgelopen in Ierland al vol doende genezen is. Wanneer de Neder landse kampioen echter niet meespeelt, dan is het ook zeker dat Scylla 1 zon dag twee keer zonder haar kopman zal moeten uitkomen: in Maasbree tegen de club van die naam en in Tilburg tegen Niettemin zullen deze wedstrijden ook zonder Van der Helm wel gewonnen worden. Ed Fallaux wiens team dit weekeinde vrij heeft in verband met ge noemde interland - is immers een waardige remplacant. De Treffers heeft het slechter getrof fen met de tegenstander: dat is name lijk een der twee koplopers in de hoofd klasse B. Ned Lloyd 2 zal in Roelofa- rendsveen wel zeer gemakkelijk de vol le winst kunnen wegslepen. Veel en veel gunstiger liggen de TOV-papieren. De Noordwijkers nog steeds een mi nieme kans bezittend op de promotie- groepen zullen tegen Wibats 3 zon der twijfel hun mogelijkheden ten volle ontplooien en de Hagenaars met ruim verschil naar huis sturen. Voor Docos is de wedstrijd van morgenavond van eminent belang: gespeeld wordt tegen nummer vier AMVJ 2. Docos zelf derde is bij winst ze ker van een plaats in de promotiepoule. In sneltreinvaart de overgangsklasse ontmoetingen (1 is thuisclub winst, 2 is bezoekende club winst. 3 is gelijkspel): Scylla 4-De Treffers 3 (3); ATTC/Boot- Impuls 2 (1); Quick 3-Scylla 5 (2)| Scylla 3-Wibats 5 (1); The Victory-De Treffers 2 (2). LEIDEN, 14 november Vee Aan tal: Stieren 2; Meikoeien 80; Vette koe ien 320; Vare koeien 102; Pinken 4; Graskalveren 10; Vette kalveren 36; Vette schapen 30; Fokschapen 25; Vette lammeren 2117; Varkens (zeugen) 36; Schrammen 88; Biggen 618; Paarden 2; Geiten 38; Totaal: 3508; Notering: Stie ren (fok-) 8001200; Stieren (slacht-) 4.50—5.00; Melkkoeien 975-1350-1650; Vette koelen 4.305.105.30; Vare koe ien 700—1000—1175—1375; Pinken 475 600800; Graskalveren 450475 550; Vette kalveren 400—430—450; Vet te schapen 8595110; Fokschapen 125145165; Vette lammeren 120— 130150; Zeugen (drachtige-) 525— 625—650: Schrammen 110—120—130; Biggen 90—95100; Geiten 2030— 65; Handel: Stieren rustig; Melkkoeien matig tot redelijk; Vette koeien willig tot matig; Vare koeien matig: Pinken rustig; Graskalveren rustig; Nuchtere kalveren stug soms enkele zelfs boven notering; Vette schapen en fokschapen goed; Vette lammeren begin goed, later stugge handel; zeugen, schrammen en biggen stug terughoudend; geiten goed. LEIDEN, 14 november. Groente Appelen 15-45; druiven 189: aardappe len 10; andijvie 39-46; andijvie n 23-27; snijbonen 275; kroten, gekookt 50; boe renkool 18-29; rode kool 18-27; groene kool 16-23; postelein 35-39; prei 22-40; spinazie 84; spruiten A 66-74; spruiten B 52-62; komkommers 49-88; tomaten A 6.60-6.80; tomaten B 6.70-7.10; toma ten C 5.30-5.70; tomaten CC 3.60; wit lof 87-148; bloemkool A 1,14; knolsel derij 16-30; sla A 9-17; peterselie 7-16; selderij 6-11; uien 22-40. BARNEVELD. 13 nov. EierveJing: Aanvoer 518.610 stuks, stemming rede lijk, prijzen (in gulden per 100 stuks); 51/52 8.59-8.95 56/57 9.77-10.26; 61/62 10.88-11.42 66/67 12.01-12.45.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5