BOUW VAN 60 FLATS AAN DE CASTELLUMWEG SINT-NIC0LAAS DENKT 00K AAN U! Agenda Leidse raad MARKTEN Diplomazwemmen van Leidse Golfbrekers Voozitter J. H. v. d. Ploeg afscheid van NKV neemt Overdrukballon boven zwembad wordt primeur SINT-NICOLAAS- PRIJSVRAAG 400 GULDEN DONDERDAG 13 NOVEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT LEIDEN De gemeenteraad van Lei den komt op maandag 24 november a.s. des avonds te 19.30 uur bijeen. Op de agenda staan o.a.: Beëdiging en installatie van het nieuw benoemde lid van de gemeenteraad, de LEIDEN B. en w. hebben de raad een plan voorgelegd tot de bouw van 60 flatwoningen in vier woonlagen op een onderbouw aan de Castellumweg nabü de Besjeslaan in de Meerburgerpolder, ont worpen door 't Leidse architectenbureau Jonkman en Van Dorp. Het bouwtere rein is gelegen binnen het gebied van 't bestemmingsplan „Zoeterwoude (oud)- Hoge Rijndijk" van 1961. Rees eind 1968 zijn vergeefse pogingen ondernomen om voor dit plan, toen nog 46 flats omvattende, door middel van een onderhandse aanbesteding met drie aannemingsbedrijven tot een voor het Rijk aanvaardbare aannemingssom te komen. Na langdurige onderhandelingen heeft de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening op 31 oktober j.l. ingestemd met de gunning aan de firma gebroeders Heemskerk te Nieuw koop. welke firma reeds enkele woning bouwprojecten tot volle tevredenheid van de gemeente heeft gerealiseerd.. Het huidige ontwerp bevat 25 drieka merwoningen, 32 vierkamerwoningen, alsmede 3 vierkamerwoningen op de begane grond, welke geschikt zijn voor bewoning door lichamelijk gehandicap ten. Dit laatste onderdeel van het plan is in overleg met de directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige- en Ge zondheidsdienst tot stand gekomen. Hier door is een begin gemaakt met het tref fen van voorzieningen in te bouwen ge subsidieerde woningen ten behoeve van minder-validen, mede aan de hand van de resultaten van het door genoemde dienst gedane onderzoek. Bij dit onder zoek kwam vast te staan, dat in Leiden •'en twintigtal van deze aangepaste wo ningen gewenst is, verspreid in kleine groepjes over de verschillende wijken van de gemeente. De woningen zullen van centrale ver warming worden voorzien. Er zal een lift in worden aangebracht. Bij de drie woningen voor minder-validen is aan de woningen een garage toegevoegd. De bergingen bevinden zich in de onder bouw. De woonkamer is 25 m2 groot, de oudersslaapkamers zijn 14 of 12 m2 en de overige slaapkamers ruim 8 m2. Een balkon completeert het geheel. De to tale bouwkosten zullen naar raming 2.054.103.- bedragen. De grondkosten bedragen 272.400.-. De gemiddelde huurprijs van de 60 wo ningen bedraagt plm. 165.- per maand. De gemiddelde bruto-huurprijs, derhalve met inbegrip van de stookkosten, het stroomverbruik van de lift en van de centrale-antenne-installatie, alsmede van de verdere bijkomende kosten, zoals glas verzekering en tuinonderhoud, zal op basis van de geraamde stichtingskosten plm. 195.- per maand bedragen. De toekomstige bewoners zullen zelf voor het aanschaffen van de gasgeisers moe ten zorgen. Elke woning wordt voorzien van een kastje in de keuken voor de DEN BOSCH— 12 nov. Vee Aan voer totaal 7448 dieren, 3088 runderen, 674 graskalveren, 271 vette kalveren, 21 nuchtere kalveren, 469 schapen, 7 fok- zeugen, 505 slachtvarkens, 275 biggen, 958 slachtrunderen. Prijzen melk- en kalfkoeien 1050-1775; guste kopien 865- 1285; graskalveren 440-685; kalfvaarzen 1325-1775; klamvaarzen 1125-1350; gus te vaarzen 975-1215; pinken 935-940; nuchtere kalveren voor fok of mesterij 225-385; weideschapen 80-125; lamme ren 70-100; drachtige zeugen 575-658; biggen 84-84 per stuk, slacht-runderen exrta kwal. 4.90-5.30; le kwal. 4.25-485; 2e kwal. 3.80-4.20; 3e kwal. 3.50-3.70; vette stieren 4.60-5.00; worstkoeien 3.25- 3.50 per kg geslacht gewicht, vette kal veren le kwal. 4.10-4.40; 2e kwal. 3.85- 4.05; 3e kwal 3.60-3.80; nuchtere slacht- kalveren 1.40-1.80; slachtzeugen le kwal. 2.28-2.32; 2e kwal. 2.20-2.25; slachtvar kens 2.46-2.58 per kg levend gewicht, vette schapen 95-140; vette lammeren 115-135 per stuk. GOUDA, 13 nov. Kaas Aanvoer 47 partijen. Prijzen: le kw. 4.18-4.25. 2e kw. 4.00-4.17, extra kw. 4.26-4.50 alles per kg. Handel traag. UTRECHT, 13 november Vee Totale aanvoer: 4588; runderen 1404; vette kalveren 72; graskalveren 47; nuchtere kalveren 477; schapen 1118; varkens 300 boven 100 kg; idem 75 be neden 100 kg; biggen 1084; bokken, gei ten 51; melk- kalfkoeien 1100-1525; kalfvaarzen 900-1175; vare koeien 900- 1000; pinken 675-900; stieren 950-1350; graskalveren 425-575; nuchtere kalve ren 40-80; fokkalveren 125-350; schapen 90-130; lammeren 100-145; drachtige varkens 500-750; lopers 100-140; biggen 95-110; bokken, geiten 12-44; vette koeien 4.75-4.95 le kwal; idem 4.40-4.50 2e kwal; idem 3.70-4.30 3e kwal; vette kalveren 4.05-4.25 le kwal; idem 3.85- 3.95 2e kwal; idem 3.40-3.60 3e kwal; nuchtere kalveren 1.40-1.85; zware vette varkens 2.45-2.60; zouters 2.65-2.70; slachtezugen 2.25-2.30; jonge slachtzeu gen 2.30-2.35; melk- kalfkoeien rustig - niet prijsh; vette koeien rustig - prijsh; vare koeien rustig - prijsh; vette kal veren matig - hoger; graskalveren rus tig - niet prijsh; nuchtere kalveren rus tig - prijsh; fokkalveren rustig - prijsh; schapen rustig - prijsh; lammeren rus- lig - prijsh; varkens traag - niet prijsh; biggen traag - niet prijsh. Eerste aanloop voor Merenwijk Het complex woningen, dat zal worden gerealiseerd door de Prot. Chr. Woning bouwvereniging, zal ten laste van het aan deze gemeente voor 1969 toegewezen contingent van 257 woningwetwoningen worden gebracht, evenals zulks het ge val is met de 96 eengezinshuizen in het Morskwartier. Het resterende gedeelte van dit contingent, t.w. plm. 100 wonin gen, zal, vermeerderd met een aan Lei den toe te wijzen extra contingent van eveneens 100 woningen, kunnen wor den gebruikt voor een eerste aanloop tot de bouw Van ruim 1250 woningen in de Merenwijk, waarvoor aan Ele- mentum n.v. te Maassluis een beginsel- opdracht werd verstrekt. Zeer binnen kort hopen b. en w. een plan voor de bouw van ruim 250 woningen in de Merenwijk aan de raad voor te leggen. LEIDEN In de Overdekte aan de Haarlemmerstraat organiseerden de Leidse Golfbrekers zwemdiploma's Examinator M. totaal van 154 i tweetal kinde- Zwart behoefde op e kandidaten slechts - deren af te wijzen. De geslaagden zijn: Meisjes, diploma A Corrie de Haas, Ingrid Kastrop, Paula van der Hulst, Toos Rijsbergen, Marjo lein Oostveen, Marion van der Wiel, El- viera Heemskerk, Carla Verhoogt, Pau line Burgering, Margot Noseman, Mo nique van der Ing, Leonieke Heemskerk, Loes Lambo, Marga Straathof, Connie Noordman, Karin Berg, Ada van den Akkerr Marry den Eisen, Carla van der Hellem, Adrie van Klink, René •Ammerlaan, Inge van Klink, Marian Ammerlaan, Marieke Burgerson, Wen- Y Hazewinkel, Lisanneke van der Zalm, Caroline Zwetsloot, Leni Verbrug- gen, Angela den Boer, Margreet Paar- dekooper, Marlies Ammerlaan, Carola van der Berk, Brigitte van der Eerde, Annemiek Coremans, Mirjam Goudri- aan, Aylan Ong, Helene Kok, Ineke Co remans, Sylvia de Bres, Paola Zand bergen, Miriam Bouter, Allique Goudri- aan, Anneke Sirad, Carla v. d. Bosch, Thea Goeman, Margreet Caspers, An- nemarie van Rijn, Jolanda Klerks, Cin dy Boogmans, Judith Winkelhuis, Elly Burgerhout, Christine Verhoog, Marian Sealier, Marjan Dorepaal, Sonja van der Pluim, Fredy Bekooy, Mieke van Leeuwen, Monique van Wetten, Helmy Luiter. Jongens, diploma A Jos Tebarts, Bart Berk, Kees Janmaat, Kees van Leeuwen, Wilbert Blom, Rolf Delfos, Matthieu Verdegaal, Peter Pauw, Dick van Maanen, Robby van der Geyn, Wim Driebergen, Kees van Rossum, Fred Westerbeek, Henk Wit, Erik Perreyn, Martien Vreeburg, John Roeleven, Jos van der Kolk, Karei van Houten, Thierry van der Zijden, Wim van der Bosch, Perry Stieding, Leo Klerks, Gé de Boer, Jacky Boogmans, Gerard de Munk, Rene van Leeuwen, Johan Cire, Robby de Jong, Paul Moo- lenaar, Fred Moolenaar, Otto Bik, Fr. Hüsken, Tom van der Meer. Meisjes, diploma B Jenny van der Laken, Irene Enthoven, Franneke Bavelaar, Yvonne Heems kerk, Liske Ziegelaar, Hilda v. Velzen, Marjolein Plomp, Margot Olsthoorn, Anja Opdam, Anita van der Hellen, Anita Hagen, Caroline Ammerlaan, El ly Moolenaar, Liliane Gerritsen, Jessica Schiitte, Jacqueline van der Kolk, Linda Krouwel, Marianne Oudshoorn, Nelly Svvree, Mieke van Santen, Greetje Heemskerk, Marja van Santen, Renee van der Spek, Marja van der Geest, Marian Rijpbergen, Edith l'Ecluse, San dra de Kruiff, Anita van der Harg; Marjo der Kinderen, Rita Mandi, Cora Ouwerkerk, Jolanda de Wolf, Margreet - 1 Wafelbakker, Liselotte Goddijn, Sandra j D2Z2T 111 Leiderdorp van Hatuum, Anke Christiansen, Pris- cilla Cornelissen. Jongens, diploma B Wilco Kanbier, Peter van Duin, Dick Speksnijder, Rrans Hoogervorst, Rudy van Rossum, Rudy Ammerlaan, Gerard Visser, Remon van Rooyen, Herman Hartevelt, Erick van der Geest, Robby Alders, Wil van Velzen, Theo Padden burg, Sander Duys, Peter de Goede, Henny Visser, Jan Goeman, Ron Schra- der, Johan Cire, Marcel de Kruiff, John ny Distelveld, Jackie Sommeling, Koen van der Spek en Jacques Zandvliet. Bevrijdingsaktie LEIDEN De initiatiefnemer van de protestaulaes op het Bevrydingsplein, de heer R. K. E. Kort, heeft een bespre king gevoerd met de directie van de Amro-Bank, afdeling leiding Gebouwen dienst te Rotterdam, een en ander met betrekking tot de voorgenomen bouw van een bankfiliaal op het Bevrijdings plein te Leiden. De bespreking, welke de heer Kort voerde namens de „belangengemeen schap van ondernemers op het Bevrij dingsplein" heeft plaatsgevonden in een zeer prettige sfeer. Het gesprek, het welk werd bijgewoond door één van de directieleden van, de Amro Bank N.V. te Leiden, t.w. de heer mr. H. Fock, resulteerde in een voorlopige toezegging om het gewijzigde plan van initiatief nemer te steunen, onder voorbehoud van goedkeuring van de gemeente Leiden. Binnen enkele dagen zou dan een defini tieve beslissing hieromtrent worden ge- Voorts heeft de heer Kort wederom een bezoek gebracht aan de wethouder van Openbare Werken, C. J. Piena, bij welke gelegenheid de heer Kort ontwerpteke ningen voorlegde, zoals ondernemers van het Bevrijdingsplein de nieuwe be bouwing gaarne zouden zien uitgevoerd. In deze ontwerpen werd ook bijzondere aandacht besteed aan de parkeerpro blemen voor de komende jaren. Om echter niet jarenlang in rommelige bouwtoestanden zoals die momenteel het Bevrijdingsplein beheersen te blij ven verkeren, zou het bijzonder veel aanbeveling verdienen de voorgestelde uitbreiding van de reeds bestaande par- keermogelijkheden reeds in het jaar 1970 ter hand te nemen, zodat het gehele object (bankenbouw en extra parkeer ruimte) in de zomer van het jaar 1971 kan zijn voltooid. Garantie geldleningen Vlietclubs LEIDEN De voetbalverenigingen V.T.L., De Sleutels, L.D.W.S. en V.N.L., die velden van het onlangs gereed ge komen sportcomplex aan de Voorschoter- weg bespelen, hebben voor de bouw van clublokalen op deze velden van de Ver- eeniging tot instandhouding en bevorde ring van den bloei der Kweekschool voor Zeevaart te Leiden ieder een lening aan-jebodeni gekregen van 10.000, op voorwaarde dat de gemeente Leiden zich garant stelt voor de betaling van rente en aflossing. De koers van de lening is 100%; de rente bedraagt 6% 'sjaars, terwijl de looptijd is bepaald op 5 jaar. Op de gemeentebegroting 1969 is een post van. 10.000,uitgetrokken wegens storting in een fonds voor het verlenen van bijdragen in de kosten van bouw en verbetering van clublokalen van sport organisaties. De voetbalverenigingen hebben een beroep op dit «fonds gedaan. B. en w. vragen de gemeenteraad deze voorstellen goed te keuren. heer P. van 't Zelfde (PSP); eervol ont slag aan mej. E. S. C. de Wijn als hoofd leidster van de openbare kleuterschool aan de Rijnsburgersingel (De Boter bloem); verzoek van het bestuur van de Stichting Roomsch-Katholieke Scho len om medewerking voor de aanschaf fing van handenarbeidmateriaai ten be hoeve van zijn g.l.o.-school aan de Lust hoflaan 2; idem aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van het eerste leerjaar van g.l.o.-school aan de Oppenheimstraat 8; voorstel om de Mi nister van Onderwijs en Wetenschappen te verzoeken te bepalen, dat de open bare kleuterscholen aan de Duivenbode- straat, de Rijnsburgersingel, de Zuid singel en de Sumatrastraat gedurende het jaar 1970 in stand worden gehou den; het garanderen van de betaling van rente en aflossing van geldleningen aan te gaan door enige voetbalverenigingen ten behoeve van de bouw van clubloka len op het sportcomplex aan de Voor- schoterweg; het goedkeuren van de le vering van water door de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij aan het Gas- en Watervoorzieningsbedrijf voor de Bloembollenstreek te Hillegom; wijzi ging van de gemeenschappelijke rege ling inzake de brandbestrijding in de gemeente Zoeterwoude; bouw van 60 galerijflats aan de Castellumweg in de Meerburgerpolder; het vaststellen van de begroting van de Dienst Leidse Werk plaatsen voor het 2e halfjaar 1969; geld lening" aan de Stichting Schooltandver- zorging Leiden, ter financiering van de aanschaffing van een instrumentarium voor het behandelcentrum aan de Rijns burgersingel; het verplaatsen van het houten noodgebouw, dat enige tijd in gebruik is geweest bij de Gemeentelijke Archiefdienst, naar de binnentuin van het kantoorgebouw bij de Gemeentelijke Sociale Dienst. ingnjke aanwinst voor De Lakenhal LEIDEN De collectie Leids zil ver van het Stedelyk Museum „De - Lakenhal" heeft gisteren een be- x langrijke uitbreiding gekregen in j de vorm van een zilveren Louis XV presenteerblad. Het blad, dat het meesterteken .AF draagt ongetwijfeld de initialen van de bekende Leidse zilversmid Abra- 3 ham Fortman werd aan de La kenhal geschonken door de Vere niging van Belangstellenden in de Lakenhal. Volgens de deskundigen moet het blad door de Leidse meester ver vaardigd zijn in 1757 of 1782. Zy leiden dat af uit de jaarletter Y, welke in deze jaren werd gebruikt. Het smeedwerk draagt ook het grote Leidse keur. Afgaande op de sierlyke rocailles van de om lijsting meent men, dat 1782 aan gehouden kan worden als het jaar, waarin Fortman het blad vervaar- Abraham Fortman, die in 1753 als zilversmid en goudsmid werd be ëdigd, is vele jaren keurmeester geweest en was tot vyfmaal toe deken van het Leidse zilversmids- gilde. Met het zilveren presenteerblad, j dat door verenigingsvoorzitter P. Herfst aan burgemeester Van der Willigen werd aangeboden die gaf het op zyn beurt snel door aan museum-directeur M. L. Wurfbain is „De Lakenhal" byzonder ver guld. Het geldt als een fraai voor- beeld van Fortmans goede smaak j: en vakkundigheid. I Meer kantoorruimte voor Soc. dienst LEIDEN De Gemeentelijke Sociale Dienst heeft met een ernstig ruimtege brek te kampen. Teneinde hieraan tege moet te komen is 'n plan ontworpen tot verplaatsing van het houten noodgebouw, dat enige tijd in gebruik is geweest bij de Gemeentelijke Archiefdienst, iiaar de binnentuin van het kantoorgebouw van de Gemeentelijke Sociale Dienst. Met deze verplaatsing en de te treffen voor zieningen om het noodgebouw geschikt te maken voor kantoorrruimte is een uit gave gemoeid van naar raming 25.000,-. De boekwaarde van het gebouw kan wor den gesteld op 7.910,-, zodat het totaal benodigde krediet neerkomt op een be drag van 32.910,-. Oud-Hollandse Markt in Leiilse Volksbuis LEIDEN Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van het Leidse Volks huis, Apothekersdyk 33, is er op vrydag 14 en zaterdag 15 november een Oud- Hollandse Markt in de grote zaal. De toegang is gratis. Deze markt met zijn oud-Hollandse ge veltjes en gezellige winkeltjes, met be diening in oud-Hollandse kostuums, heeft vele speciale attracties uit het verleden, o.a.: De winkel van Sinkel; een ouder wetse snoepwinkel; kunst-knipwerk van en door de heer Evert Root sr. uit Am sterdam (silhouetten knippen); antiek aardewerk, koper en tin; boekenstand; textiel lappen etc.poffertjes- en wa felkraam; planten en bloemen; restau rant; demonstraties handenarbeid, we ven, kantklossen etc. De organisatoren houden zich aanbevo len voor de bezitters van oude of nieuwe artikelen, welke eventueel tijdelijk zou den kunnen worden afgestaan. LEIDERDORP Onder 't motto „Van het kind - voor het kind" organiseert de U.V.V. te Leiderdorp op zaterdag 15 november een bazar in kleuterschool „De Ruigenhoek" aan de Willem de Zwijgerlaan. De tentoongestelde voorwerpen zijn door kinderen vervaardigd. De opbrengst is bestemd voor een geldelijke bijdrage aan de bouw van het dagvei blijf voor gees telijk en lichamelijk gehandicapte kin deren te Langeveld (Noordwijk). De bazar is tot 's avonds 6 uur geopend. NA EEN DRUK BEZET SOCIAAL LEVEN Ook secretaris A. P. Berg gaat heen (Van correspondent) zelfs twee in gebruik (Persilraad van Boskoop heeft een Deze overdekte ruimten zijn bedrag van 100.000,voor echter veel kleiner dan de dit doel beschikbaar gesteld ruimte die in Boskoop over- en de overkapping is reeds kapt moet worden. Het zwem- bij de firma in België besteld, bad in Boskoop krijgt name- Gedurende de zomermaanden lijk een overkapping van zal de overkapping worden ruim 60 meter lang en 35 opgeborgen onder de gaande- meter breed met een hoogte rij aan de oostkant van het van 12,50 meter. De over- bad die voor dit doel geheel kapping bestaat uit een soe- zal worden afgesloten, pel materiaal van polyester Men hoopt nog het komend z.g. P.V.C. materiaal. voorjaar in het overdekte bad Aan het zwembad zullen na- te kunnen gaan zwemmen tuurlijk nog wel enkele voor- waarna de overkapping zal BOSKOOP Indien volgend van deze door middel van een zieningen moeten worden ge- worden opgerold en geduren- jaar het plan tot overkapping dergelijke overdrukballon ge- troffen, zoals de verankering de de zomermaanden niet van het openlucht zwembad creëerde overdekte ruimten van de ballon en het bouwen gebruikt behoeft te worden, aan de Zyde gerealiseerd zal in gebruik, de v.v. Feijenoord van een machinekamer waar- De foto toont de maquette zyn door middel van een z.g. by voorbeeld heeft bij haar in de machines' moeten wor- met de overkapping die bur- overdrukballon, heeft Boskoop stadion een overdekte gele- den opgesteld die constant gemeester Van Deden tydens daarmee de primeur voor ons genheid staan waar de spe- de lucht onder de overkapping de ontmoetingsavond aan de land. Iers bij slecht weer in kunnen tot een bepaalde druk in bewoners van Snydelwiik Er zijn in ons land al enkele trainen, by Jutphaas zyn er beweging zullen houden. De heeft getoond. ZOETERWOUDE Wat reeds ge ruime tyd in de pen is gaat nu definitief gebeuren: de heer J. II. v. d. Ploeg, 33 jaar voorzitter van het Zoeterwouds N.K.V., gaat zyn functie overdragen en neemt als bestuurslid afscheid van de organisatie die hem zo na aan het hart ligt. Tegelyk met hem treedt ook secretaris A. P. Berg af. In de na oorlogse jaren heeft hy na de her oprichting deze functie onafgebroken bekleed. Toen hij in 1936 als jong bestuurslid de toenmalige Volksbond binnenstapte werd de heer v. d. Ploeg direct tot voorzitter gekozen en volgde daarby de heer C. v. Haastregt op. Door zijn onmiskenbare leiderscapaciteiten zou hij een vooraan staande rol gaan spelen in de werk nemersorganisatie en het Zoeterwoudse openbare leven in het algemeen. In 1939 kreeg hij zitting in de gemeente raad waarbij de K.V.P. tot op de dag van vandaag een bekwaam fractievoor zitter in hem bezit. Zijn minder goede gezondheid heeft hem doen besluiten aan het eind van de lopende zittingsperiode, volgend jaar, zich niet meer herkiesbaar te stellen. Als uitvloeisel van zijn raadslidmaat schap maakt hij sinds de instelling hier van deel uit van de belangrijkste com missie: die van openbare werken en volkshuisvesting. Door zijn zitting in de woonruimte-adviescommissie wordt de heer v. d. Ploeg reeds jarenlang van zeer nabij geconfronteerd met woning misère. De slechte behuizing van vele werknemersgezinnen bracht hem er in 1945 toe de woningbouwvereniging „Sint- Willibrord" op te richten. Zij heeft nu ruim 250 woningen in bezit. De heer v. d. Ploeg was voorts o.n- voorzitter van het gewest Leiden van de K.A.B. De kadervorming had in hen- een warm pleitbezorger, hij was ook verscheidene jaren voorzitter van de gew. sociale school in Leiden. Dit alles is slechts beperkte greep Ploeg is verzet. Het officiële afscheid zal plaats vinden op donderdag 18 no vember in het Don Boscohuis. Op deze avond zal o.m. het woord worden ge voerd door de broer van de aftredende voorzitter, het Tweede Kamerlid C. J. v. d. Ploeg. Een driemanschap, bestaan de uit de heren G. P. v. Velzen, C. Rotte veel en J. de Koning, neemt voorlopig de functies van het dagelijks bestuur tot de jaarvergadering waarop het uit het vele werk dat door de heer v. d. I bestuur definitief zal vernieuwd worden. Benoemingen bij Kath. Onderwijs LEIDEN De heer J. A. G. Naber is voor het bestuur van de Stichting R.K. Scholen te Leiden met ingang van 15 november benoemd tot onderwijzer aan de H. Hartschool aan de Lusthoflaan. Aam de St. JanBschool voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden (Ra penburg) is met ingang van 1 januari benoemd de heer W. J. Steenbergen uit Hazerswoude. Hij volgt aan deze school de heer F. J. M. van Adrichem op, die benoemd ls tot hoofd van de op tc rich ten katholieke LOM-school voor fc Bol lenstreek: te Hillegom, Grote prijsvraag met honderden guldens aan prijzen VRIJDAG 14 NOV. start DE LEIDSE COURANT met een waaraan door jong en oud kan worden meegedaan. LOS STRAKS DE PRIJSVRAAG OPI ER IS EEN TOTAALBEDRAG VAN AAN PRIJZEN, N.L.: een HOOFDPRIJS van 100 gulden een TWEEDE PRIJS van SO gulden twee prijzen van 25 gulden tien prijzen van 10 gulden twintig prijzen van S gulden

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3