AS Roma tegen PSV met realiteit geconfronteerd BESWftifctV V"»- K OVERWEGINGEN IN ZAAK-v. HANEGEM Kurt Linder: „Doodzonde Celtic Glasgow zege op Benfica Kanongebulder in voetbalslagen Mgr. Bluyssen bij PSY Herrera: „Veel geleerd van PSV DONDERDAG 13 NOVEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 (Van onze sportredactie ROME Achtentachtig minuten heeft Helenio Herrera zich zitten ergeren aan zijn AS Roma. De Argentijnse „wonderdokter" heeft al die tijd moeten wachten voordat hij zich, eindelijk, lichtjes kon ontspannen. Maar zijn blik verried nog steeds grote ontevredenheid. Begrijpelijk dat Herrera, de machtige Herrera voor de Romeinen een begrip zich opwond, want het was bepaald niet om trots op te zijn wat AS Roma twee minuten voor het einde van de wedstrijd tegen PSV presteerde. Toen pas slaagde Capello erin van de Eindhovenaars een geslagen ploeg te maken in deze eerste wedstrijd voor de tweede ronde van de Europa Cup voor bekerwinnaars. Capello benutte een strafschon. toegekend omdat de uitstekend spelende Van Stippent de bal uit het doel sloeg toen Pim Does burg gepasseerd was door een schot van Landini. Het was de enige fout van Doesburg. Hij kwam iets te ver uit zijn doel toen Peiro inkopte en (Van ome sportredactie) ROME De PSV-spelers kregen na afloop van de wedstrijd tegen AS Roma bezoek van mgr. Bluyssen, de bisschop van Den Bosch. Mgr. Bluyssen, voor een week in Rome, kwam de spelers persoon lijk zijn gelukwensen overbrengen voor de goede wedstrijd die ze hadden ge speeld. „Jullie hebben uitstekend je best gedaan. Jullie waren een gelijkwaardige tegenstander. Voor de thuiswedstrijd hoeven jullie je beslist geen zorgen te maken", aldus mgr. Bluyssen. Romaverdediger Spinösi verspert Peter Ressel de weg naar het doel van Ginulfi. Geen schorsingen Europa Cup e.d. DEN HAAG De roep van de KNVB heeft in de zaak Van Hanegem andere getuigen gehoord dan de Strafcommissie en is op grond daar van tot een andere strafbepaling geko men. In zijn rapport dat gisteren is ge publiceerd, schrijft de Commissie van Beroep, dat de Strafcommissie vier ge tuigen hoorde: scheidsrechter Schalks, grensrechter Van den Akker en de NEC- spelers Pijs en Donners. De Commis sie van Beroep hoorde negen getuigen en bekeek de door de N.S.F. op Video band opgenomen film. Bij de nieuwe strafbepaling werden de verklaringen van Van den Akker en Don ners buiten beschouwing gelaten.De grensrechter stond circa 30 meter van de plaats van het voorval verwijderd en sprak zichzelf tegen evenals aanvoerder Donners van NEC. -De filmbeelden de den duidelijk uitkomen dat Pijs aan de borst pijnlijk is geraakt door de voet van Van Hanegem op een ogenblik dat bei de spelers nog niet op de grond terecht waren gekomen. Dit moet dus zijn ge beurd terwijl beide spelers oog vallen de waren. Het ten laste gelegde trappen Veringa verdedigt keuze Maastricht (Van i i parlementaire redactie DEN HAAG Minister Veringa heeft in zijn antwoord op de vele opmerkingen naar aanleiding van de vestiging van de Kamer verklaard, dat hij de motie-Van achtste medische faculteit in de Tweede Dijk „gaarne in zijn praktisch beleid ge stalte zal geven". In de motie werd hij verzocht naast de medische faculteit in Maastricht de uitbreidingsplannen van de hogescholen in Twente en Noord- Brabant zonder vertraging te realiseren en de inschakeling van deze hogescholen in medische opleiding te ondersteunen. Een uitstel van de beslissing ten aan zien van de nieuwe medische faculteit zoals de heer Westerterp namens een minderheid in de KVP-fractie had voor gesteld, achtte de minister onjuist, om dat met een nieuw onderzoek dat waarschijnlijk een duplicering van het rapport-Van Walsum betekent te veel kostbare tijd gemoeid zou zijn. In zijn antwoord verdedigde de mi nister de keuze van een vestiging in Maastricht met dezelfde argumenten die hij ook in zijn nota medisch weten schappelijk onderwijs naar voren had gebracht. Hij stelde dat de beslissing n u moest vallen, omdat de nieuwbouw van verschillende ziekenhuizen door onzeker heid al enige tijd was uitgesteld. naar een op de grond liggende tegen stander wordt dan ook geacht geenszins bewezen te zijn. Uitzondering Ten aanzien van het door de K.N.V.B. ingestelde beroep is de commissie van mening, dat overtredingen begaan in competitie- en Nederlandse bekerwed strijden over bet algemeen geen schor singen voor Europa Cup en soortgelijke wedstrijden ten gevolge moet hebben, maar uitsluitend wedstrijden van de na tionale competitie. Een uitzondering kan worden gemaakt wanneer het gaat om een zeer grove duidelijk vaststaande overtreding. Volgens de commissie verdient het aanbeveling dat bij beoordeling van over tredingen van spelers in Nederl. com petitie- en bekerwedstrijden geen acht wordt geslagen op overtredingen door de spelers begaan in internationale toer nooien en andere wedstrijden in interna tionaal verband. De commissie heeft de waarschuwing, die Van Hanegem opliep bij de wedstrijd Nederland-Bulgarije bij de strafbepaling dan ook niet laten mee- GEEN EXTRA BELASTING OP TWEEDE AUTO DEN HAAG (ANP) Het ligt niet in het voornemen van staatssecretaris Grapperhaus (Financiën) over te gaan tot de heffing van een eventuele extra belasting op wat genoemd wordt de twee de auto. De staatssecretaris zegt dit in de memorie van antwoord op de voor stellen tot wijziging van de motorrijtui genbelasting. Daarin zegt de onderminister dat het moeilijk te verdedigen is een subjectief element als het hebben van een tweede privé-auto in te bouwen in een objectie ve belasting als de motorrijtuigingen- lasting. Hij wijst er op dat voor de bepa ling der verschuldigde motorrijtuigen belasting slechts gelet wordt op de aard van het motorrijtuig, de Uitvoering en 't gewicht. In dat kader, aldus de staatsse cretaris. is het in beginsel niet mogelijk de subjectieve omstandigheid van het hebben van meer dan een privé-auto op een adequate wijze in aanmerking te ne- Naar wordt verwacht zou een extra belasting van een tweede privé-auto in de motorrijtuigenbelastingswet in de praktijk zeer moeilijk zijn door te voeren. Nog afgezien van de vraag of een om schrijving is te geven van een tweede privé-auto zijn naar de mening van de staatssecretaris de controletechnische maatregelen en de daarbij optredende moeilijkheden van een zodanige omvang dat ook om die reden 'n nadere bestude ring van deze gedachte niet in xijn voor nemen ligt Paus wijst op gehoorzaamheid VATICAANSTAD (Reuter) Paus Paulus heeft tot pelgrims in de Sint Pieter gezegd dait rooms-katholieken niet het reoht hebben hem ongehoorzaam te zijn, ook al houden zij ndet van de manier waarop hij zijin gezag uitoefent. Hij her innerde eraan, dat Jezus zijn Vader tot de dood toe gehoorzaam was geweest. De paus waarschuwde tegen een ver keerde opvatting van gezag. Hü gaf toe dat gezag dienend fis. maar vindt dat dit de macht van een paus niet teniet doet. „Gezag in de Kerk Is voor het welziin van de broeders, niet voor dat van ande- Het trieste moment voor PSV. De strafschop, die AS Roma vlak voor het einde krijgt toegewezen, wordt door verdediger Capelo moeiteloos ingeschoten. Doesburg gokt op de verkeerde hoek hij missloeg, waardoor de bal voor de voeten kwam van Landini. Het was voor Van Stippent de enige mogelijkheid een doelpunt te voor komen. Een treffer die uit de strafschop toch kwam, en die een einde maakte aan de illusies van PSV. Ongelukkiger had PSV nooit kunnen verliezen. Het had gedurende de gehele wedstrijd op superieuze wijze vertraagd. Het had A.S. Roma lange tijd in de eer ste helft overtroefd. Niet met felle aan- valsacties, dat was niet te verwachten. De taktiek van Linder luidde: „verde digen met slechts Peter Ressel en Wil ly van der Kuylen in de spit en Wietse Veenstra en Bengl Schmidt Hansen in de tweede lijn". Verdedigen en vertra gen. Het was ongelooflijk te zien zoals de opzet van Linder compleet slaagde. A.S. Roma, begonnen met groot superio- titeitsgevoel dat was vooral te mer ken in de eerste minuten aan de verde diging werd door PSV al vrij snel met de realiteit geconfronteerd. De rea liteit dat er met PSV in Europa Cup- vorm niet valt te sollen. PSV liet Roma rustig komen. He paste de consequen te mandekking niet toe. dat was onmo gelijk, daar switchten de pupillen van Herrera te gretig voor. Maar PSV zette de trechter open. Er was voor Rome geen doorkomen aan. Het was bovendien te doorzichtig wat de Romeinse aanval probeerde. Daartegenover enige flitsende tegensto ten van de Eindhovenaars, ze waren le vensgevaarlijk. Peter Ressel voortref felijk draaiend Wietse Veenstra en Van der Kuylen slaagden erin de ijze ren defensie van Roma te laten wanke len. In paniek gebracht door inzetten van Veenstra en Ressel moesten Spinosi en Bet enige hoekschoppen weggeven, die weliswaar niets op leverden, maar het vertrouwen van PSV in eigen kracht ver grootten. En die het vertrouwen ondermijnden van Herrera, die zich steeds meer zat op te winden, toen hij bemerkte dat het niet lukte. De man die anders dood ge moedereerd óp het bankje tussen zijn reservespelers pleegt te zitten, duurde het allemaal veel te lang. Het vertraag de spel dat PSV zijn tegenstander op drong, irriteerde hem mateloos. Als ge routineerde profs gingen de elf van Lin der te werk. Ze namen alle tijd, dit tot groot ongenoegen van Herrera, die zelf de bal ophaalde toen deze over de zijlijn werd geknald en niet snel genoeg naar zijn zin in het veld werd gebracht. Dit tekende de angst bij Herrera, een 55 ROME Met 10 verliezen in Italië voor de Europa Cup is zon der meer een knappe prestatie, ze ker als dat gebeurt tegen a.s. Ro ma, momenteel een van de topploe- gen in Italië. En toch was er vSn een juichstemming in de kleedkamer nauwelijks iets te merken integendeel. Men was duidelijk teleurgesteld. Te leurgesteld omdat men door een „dom doelpunt" twee minuten voor het einde toch nog verloren had. Trai ner Kurt Linder: „Het is dood- Maar toch ben ik bijzonder tevreden over het spel van mijn team. Ieder een heeft zich voor de volle honderd procent ingezet. We hebben de Itali anen uit hun ritme gehaald. We heb ben vertragend gespeeld met af en toe verrassende uitvallen. Uit deze tegenstoten zijn kansen gekomen, die net zo goed twee doelpunten voor ons hadden kunnen opleveren. Maar we hoeven bij deze 10 stand echt niet de moed te verliezen. Er zit ge noeg perspectief in voor de return. De jongens weten nu wie en wat a.s. Roma is. In de thuiswedstrijd zullen ze minder zenuwen hebben. In die eerste tien minuten hier was het heel erg. Daarom liep het niet zo best. Maar ze hebben het heel goed opgevangen. Na die periode lukte het ineens op balbezit te spelen". Twee mensen die debet waren aan het doelpunt van a.s. Roma: doel man Pim Doesburg en van Stippent. Uit Pim Doesburg: „Wat moest ik doen? Ik moest wel uit mijn doel komen. Er stonden op links twee men sen vrij. Ik kwam net niet genoeg aan de bal, ook al omdat er twee Italianen in mijn rug duwden. Die knapen hingen constant tegen me aan te leunen. Op die strafschop had ik geen verweer. Die Capello wacht te erg lang. Ik was er een beetje door uit mijn concentratie gehaald, bovendien nam hij die penalty bijzon der knap". En Van Stippent. de veroorzaker van de strafschop: „Het was beslist geen handsbal. Ik kreeg de bal op mijn bovenbeen en vandaar sprong hij te gen mijn hand op. Ik heb het beslist niet opzettelijk gedaan". En de woor den van Van Stippent werden onder streept door de Deen Kristen Bjerre: „Hij kan zijn handen toch niet op zijn rug houden. Hij heeft gewoon zijn ar men langs zijn lichaam gehouden. ïwiaMlii Het is gewoon triest dat je op zo'n manier moet verliezen. 00 of 11 was de beste uitslag geweest. Wij hebben ook kansen gehad. En boven dien was die treffer van Ressel geen buitenspel. Ik stond er vlak bij". Alle spelers van P.S.V. waren het erover eens: zij hadden zich meer van a.s. Roma voorgesteld Bengt Schmidt- Hansen, de man die de nederlaag nog het minst kon verwerken, zei: „Ik vond ze niet geweldig. Wij wa ren beslist niet minder dan die jon gens. We hebben alleen geen geluk gehad. Als dat doelpunt in de dertigste minuut was gevallen, had ik het niet zo erg gevonden als nu. Maar in Eindhoven kunnen we re vanche nemen. Die achterhoede is niet groots. We kunnen echt een paar doel punten maken". Dat is voetbal Doelpunten die dan moeten worden gemaakt door diezelfde Schmidt-Han- sen en door Willy van der Kuylen, die nu een „geheide" kans liet lig gen door in mooie positie te gehaast de bal over het doel te jagen. Van der Kuylen: „Ik had nog 'n paar pas sen kunnen maken met die bal. Dan was hij er niet over gegaan. Maar ik zag mijn kans en dacht die mik ik er wel in. Dat is hem. Ik was er zo van overtuigd en dan schiet je er toch nog over heen. Ongelooflijk. Van de P.S.V.-spelers is eigenlijk alleen Wietse Veenstra met beide be nen op de grond blijven staan. „Een wedstrijd duurt tweemaal vijfenveer tig minuten, dat mag je niet verge ten Als wij in de laatste minuten een doelpunt hadden gemaakt, waren die Italianen ook teleurgesteld geweest. Maar dat is nu eenmaal voetbal. Neem dat schot van mij. Tegen Hol land Sport schiet ik hem in de bo venhoek. Het was hier een precies eender geval. Alleen met dit verschil, dat die keeper er hier nog net even met zijn hand aan kwam". Geen zorgen Ondanks de overwinning hadden de spelers van a.s. Roma geen triomfan telijke grijns op hun gezicht toen ze de kleedkamer verlieten. Zwijgend stapten ze in de gereedstaande auto bus. Ze hadden geen enkele belang stelling voor de tientallen supporters, die toch nog trouw stonden te wach ten en hun complimenten maakten. Het was duidelijk dat de Italianen van Herrera ervan langs hadden gekregen Maar dat liet de grote Herrera zelf niet merken tegenover de wachtende journalisten. Hij speelde zijn spellet je verder. Hij, de man van 't verdedigende voet bal. prees P.S.V. Herrera: „P.S.V. beschikt over een bijzonder goed elf tal. De jongens kunnen knap verdedi gen. Daar heb ik alle bewondering voor. En die doelman is ook heel goed. Het zijn stuk voor stuk fysiek zeer sterke spelers. Ik had me de wedstrijd precies zo voorgesteld, zoals hij nu verlopen is. P.S.V. vertragend verde digend. waarbij het succes probeert te halen uit razendsnelle uitvallen. Deze wedstrijd heeft ook uitgewezen dat mijn spelers nog te weinig inter nationale ervaring hebben. Ze hebben nog geen wedstrijden tegen buiten landse clubs gespeeld. We zijn nog niet zo vaak met dergelijk voetbal geconfronteerd We hebben er veel van kunnen leren En dat moet ook, want in Eindhoven ga ik precies hetzelfde spelen als P.S.V hier. Overigens vindt ik dat wij die zege wel verdienen. Wij wa ren toch beter. En we hebben ook de meeste kansen gehad. Die strafschop had die scheidsrechter echt niet hoe ven te geven. De bal zat er al in. Ik maak me geen zorgen voor de re turnwedstrijd. a.s. Roma komt in de volgende ronde". En Herrera liep glimlachend weg. Een glimlach die hoort bij de kou de oorlog, die hij ook nu nog blijft nodig om Landini, de razendsnelle aanvalsspits van Roma effectief tf te stoppen. angst die nog groter werd toen zijn sup porters hem in de steek lieten. Schrille fluitconcerten voor Herrera, toen PSV lange tijd met succes op balbezit speel de en ei* geen speler van Roma aan te pas kwam. Verbijstering op de tribunes toen PSV zelfs met 1—0 kwam vo< staan vlak voor rust. Schmidt Hansen plaatste op rechts goed voor waar Res sel klaar stond om in te koppen. Een (Van onze sportredactie) DEN HAAG Woensdag de 12de november heeft vrijwel volledig in het teken van de voetbalsport gestaan. Op drie fronten botsingen tussen internatio nale topploegen: voor de Europa Cup I (landskam pioenen), Europa Cup II (bekerwinnaars) en voor het toernooi om de Runners Up Cup (het toernooi dat ook wel met de naam Jaarbeursstedentoernooi wordt aangeduid). In deze voetbalslagcn het kanon gebulder: een zege van 30 in het Europa Cup toernooi I van Celtic op Benfica. een benauwde overwinning (10) van Spartak in hetzelfde toer nooi op de immer moeilijk te bestrijden Turkse kampioen Galataseray, een overwinning, in Moskou, van de tweede Italiaanse deelnemer Fiorcntina, suc cessen in het Europa Cup li-toernooi voor Poolse en Bulgaarse clubteams en niet te vergeten aandacht voor zegepralen van Oostduitse „runners up" op Italiaanse gereputeerden. itvteHhouder werden gemaal?t door Frassdorf en Bergerad. Amrttmijevic scoorde voor Rode Ster. Leeds United versloeg in Leeds voor vijfendertig duizend toeschouwers het Hongaarse Farencvaro« met 30- De doelpunten werden gemaakt door Giles en Jones (2). Het was hun eerste ontmoeting. Legla Warschau heelt op eigen terrein de eerste wedstrijd voor de tweede ronde tegen de Franse titelhouder Saint Etienne met 21 gewonnen. De ruststand was 01 voor de Fransen door een treffer van rtevella in de zesendertigste minuut. De Polen Kwamen pas laat tot doelpunten. In de negenen zeventigste en tweeëntachtigste minuut hadden Piesko en Deyna succes. Europa Cup II Europa Cup I De eerste ontmoeting tussen Celtic en Benfica eindigde in Glasgow in een zege van 30 voor de Scholten. De ruststand was 2—0. De doelpunten werden gemaakt door Gemmell, Wallace en Hood. Er waren tachtigduizend toesohouwers. Eusebio (gebles seerd) werd in de rust vervangen door Jorge Spartak Tnnava, vorig jaar in de halve finales uitgeschakeld door Ajax, heeft in Tmava de eerste wedstrijd uit de tweede ronde tegen de Turkse titelhouder Galatasaray me, 10 gewonnen Hpt doelpunt werd in de tweede helft gemaakt door Kabat Er warer twintigduizend toeschouwers. Fiorentma. de tweede Italiaanse vertegenwoordiger in liet toernooi voor de landskampioenen, versloeg in Kiev de Russische kampioen Dynamo Kiev met 21. Chirusi maakte tien minuten voor rust het eerste doelpunt voor de Italianen. Twaalf minuten na de hervatting bracht Serebrianikov de gelijkmaker op zijn naam Maraci maakte m de drieënaesbigste minuut het winnende doelpun, voor de Florentijnse ploeg. De wedstrijd in Kiev werd bijgewoond door tachtigduizend toeschouwers. Voor tienduizend toeschouwers heelt Varwarts Berlin (Oost-Duitsland) zijn eerste wedstrijd uit de tweede ronae met 21 gewonnen van Rode Ster Belgrado (Joego-Slaviëi, De doelpunten voor de Oostduitse Levski Spartak Sofia (Bulgarije) heeft zijn eerste wedstrijd uit de tweede ronde van het Europese Bekertoernooi van de bekerwinnaars met 40 van Sankt Gallen (Zwitserland) gewonnen (rust 20)- ln het Vasil Levski Stadion van Sofia waren dertig duizend toeschouwers. De doelpunten voor de Bul gaarse ploeg werden gemaakt door Rostov, Panov, Mitkov en Klrülov Gornik Zatarze versloeg in de eerste wedstrijd tussen beide dlubs Glasgow Rangers in Gornik met 31 (rust 20) Lubanski (2) en Soltysik scoorden voor de Polen. De Zweed Perssan nam de Schotse treffer voor zijn Lekening. Er waren zestigduizend toeschouwers. FC Magdeburg (Oost-Duitsland) heeft zijn eerste wedstrijd uit de tweede ronde met 10 van Acade mica Coimbra uit Portugal gewonnen- Sparwasser maakte het enige doelpunt vier minuten voor rust. Er waren zestienduizend toeschouwers. In hun eerste ontmoeting hebben IFK Norrkóping (Zweden) en Scbalke '04 gelijkgespeeld (00) In Norrköping waren 2346 bezoekers. Het Belgische Lierse SK leed op eigen terrein een nederlaag van 30 tegen Manchester Giity. Voor de Engelsen scoorden Franais Lee (2) en Bell Goezbepe Izmiir versloeg in de eerste wedstrijd Cardiff Ciity (Wales) met 30, een stand die reeds bij rust was bereikt De doelpunten werden gemaakt door Fevzi, Ertan en Nielsen. De eererte wedstrijd tussen Olympique Marseille en Dynamo Zagreb (Joego-Slavië) 1* in een gelijkspel (11) geëindigd. In Marseille sooorden voor dertig- Runners Up Cup Hansa Rostock heeft op eigen veld de eerste wed strijd uit de tweede ronde van het toernooi om de Runncrs-Up-Cup verrassend gewonnen (met 2t) van Internationale Milan. Het was dóarom een verrassing omdat Hansa Rostock in de Oostduitse competitie momenteel de laatste plaats bezet. De doelpunten voor Hansa werden gemaakt door Her gesel en Saükriiüz. Boninsegna scoorde voor Interna- zionale. Er waren dertigduizend toeschouwers. Een tweede Oostduits succes boekte FC Carl Zeiss Jena door iin de eerste ontmoeting de huidige lijst aanvoerder van de Italiaanse eerste divisie Cagliarl met 20 te verslaan Cagliari speelde in Jena zonder zijn sterspeler Luigi Riva. Zonder de Italiaanse in ternational was de aanval van Cagliari volstrekt machteloos. Rock maakte achttien minuten na rust het eerste doelpunt voor Carl Zeiss en tien minuten later scoorde Irmseher uit een strafschop. Er waren twintigduizend toeschouwers- Een verrassing ook in Portugal, waar Vitoria Setubal op eigen ten-eon Liverpool met 10 versloeg. Het enige doelpunt werd gemaakt door Tome. Het was de eerste ontmoeting tussen beide clubs VFB Stuttgart en SC Napoli kwamen gisteravond in Stuttgart niet tot doelpunten. Er waren vijfen twintigduizend toeschouwers in het Neckarstadion. Het was de eerste wedstrijd tussen de beide dlubs in de tweede ronde. Hertha BSC heeft de eerste wedstrijd voor de tweede ronde tegen Juventus met 31 gewonnen- De rust stand was 21 Scoreverloop: Zagin (veertiende minuut, 01), Gayer (zeventiende. 11), Wild (een endertigste, 21), Steffenhagen (negenenzeventigste 31). Toeschouwers: dertigduizend. Southampton heeft de thuiswedstrijd voor de tweede ronde tegen Vitoria Guïmaraes uit Portugal met 51 gewonnen. De Engelsen plaatsen zich voor de vol gende ronde daar de eerste ontmoeting ln 33 was geëindigd. Bij de rust leidde Southampton met 1°- Doelpuntenmakers: Southampton: Ron Davies (twee maal. waarvan een keer uit een strafschop), Gabriel, Channon en Costeado (in eigen doe!) Vitoria: Ademir. Toeschouwers: 21.414 magnifiek doelpunt, maar volgens de Franse scheidsrechter Francesco Helies was het in buitenspelpositie gescoord. Na de rust bleek dat Herrera zijn spe lers flink had opgepept. De inzet van A.S. Roma was groter. Vooral in het eerste kwartier van de tweede helft werd PSV in de verdediging gedrongen. Het spelen op balbezit gelukte niet goed meer, maar toch slaagde Roma er niet in een bres te slaan. Steeds weer was er een PSV-been om de schoten van onder an dere Peiro en Cordova te suiten. Het was voor A.S. Roma om moedeloos van te worden. Het moest zelfs accepteren dat PSV op verrassend knappe wijze te rug kwam. Een laatste wanhoopspoging van de wit wegtrekkende Herrera was de vervanging van Cappelini voor Braglia (na 14 minu ten) en van Cordova door Franzot (na 25 minuten). Deze verse krachten zouden PSV op de knieën moeten brengen. Die opzet slaagde niet. Allerminst Linder had geen nieuwe troepen nodig om A.S. Roma te weerstaan. PSV bleef met dezelfde formatie de aanvalsgolf, die steeds schaarser werd, steeds gemak kelijker onderbreken. PSV dicteerde het tempo, tot het twee minuten voor het eind werd geveld door het doelpunt van Capello uit de strafschop. Maar de ma nier waarop dit A.S. Roma op 10 moest komen was weinig indrukwekkend. Spre kend is de overwinning allerminst. Geen uitbundige vreugde ook bij de Italianen, die het doelpunt als een aangenaam pre sentje accepteerden. Ook geen uitzinni ge taferelen op de tribunes in het Im mense Stadion Olimpico, waar slechts 20.000 toeschouwers aanwezig waren. A.S. Roma had gewonnen, maar daarmee was ook alles gezegd. Ook voor PSV Is het Europa Cuptoer nooi zeker nog niet bij voorbaat het Ungeval studente in Amerika De 19-Jarige Nederlandse studente Fer nanda van Bilderbeelc uit Wafsenaar heeft maandagavond bij een ongeluk haar rech terarm verloren. Haar wagen werd aan gereden door een langzaam rijdende goe derentrein In Piltaiore, California Blijk baar had ze de trein niet gezien omdat een stapel sinaasappelen haar uitzicht be lemmerde. De wagen werd over grote af stand meegesleurd door de trein. Twee andere Inzittenden van de auto werden

Leidse Courant | 1969 | | pagina 13