ANNA KLINIEK, SOLE MIO EN KATWIJK" WILLEN SAMENGAAN In combinatie met de Universiteit ZESKAMP-SHOW WORDT IN ALPHEN GRONDIG VOORBEREID 4IWT Nieuwbouwplan voor één kliniek achter Pomona BIOSCOPEN Leids krottenpercentage hoger dan altijd gedacht Inbreker SJ.C.-kantine na tip bij de kraag gevat Leidse agenda DINSDAG 11 NOVEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA matig; dienstbaar van df lielangrü^ landelijke Zeskum| in de NCRV landagavoml daarbij de vriendelijke en voorkomende gaatheor. De keuken van zijn school presenteerde aan de ruim honderd aanwezigen van tijd tot tijd welkome verversingen. Voor deelneming aan deze groots opge zette. gezellige, culturele show, verwe ven met het stimulerende wedstrijdele ment, is Alphen aan den Rijn, samen met een aantal andere gemeenten uit verkoren om mede zijn aandeel te leveren in dit programmadeel van de NCRV-televisie. Tuchtig nmu -show LEIDEN Drie bekende instellin- gen in Leiden en omgeving, de Anna Kliniek in Leiden, de Rheuma- thologische Kliniek „Sole Mio" in Noordwijk en het Rijnlands Revali datiecentrum te Katwijk bestuderen op het ogenblik de mogelijkheden om tot een gezamenlijke kliniek te geraken. De drie klinieken zijn be reid hun specialismen te coördi neren en tot een gezamenlijke opzet te komen en wel in nauwe samen werking met het Acad. Ziekenhuis. Gedacht wordt reeds aan een gezanten- ljjke nieuwbouw op het sportterrein „Achter Pomona" tussen de oude Anna j Kliniek en het nieuw te bouwen Acade- miseh Ziekenhuis in. De Anna Kliniek. aldus nir. S. C. H. Coebergh, voorzitter van de Vereniging van Misvormden (op richtster en eigehaïessë van dé Anna Belang van de patiënt gaat boven eigen nieuwbouwplan I weest, doch sinds 1961, toen de directeur I dr. J. D. Mulder tot buitengewoon lector I in de orlhopaedie aan de Leidse Univer siteit werd benoemd, kwam de kliniek steeds sterker in relatie met het Aca- demisch Ziekenhuis te staan. Die sterke 1 binding bleek vorig jaar onder meer duidelijk, toen op het terrein van de Anna Kliniek het Orthopaedisch Labora torium van de Universiteit werd ge- 1 bouwd. Camera: "Z", 18 jaar. Nachtvoorstellingen: "81 Dagelijks: 23.30. 7.00 en 9 Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 i Lido: Battle of Brittain, 14 Aan het programma Zeskamp-show draagt een 80-tai ingezetenen zijn aan deel bij door de realisering van de op gedragen onderdelen: affichte te ont werpen van de gemeente, het vervaardi gen van een reclamespot over Alphen ais woon-, werk en leefgemeente, met inbegrip van een film daarover, vertol- ken van een zangstuk, houden van een I spraakwaterval met hindernissen j vertolking van een Swiebertje-scene. I verzorgen van een modeshow in fanta- I I siesfeer anno 2000, het leveren van een I orkestrale bijdrage en een finale-num- e I Op de meeste van deze nummers werd maandagavond een peiling der vorderin- J gen gehouden, nadat de uitverkorenen 1 al sedert enkele weken energiek en en- thousiast hadden gestudeerd en gere- i i j peteerd voor de TV-uitzending. die za terdag 6 december a.s. op de beeldbuis i komt, samen met de prestaties in dit kader van Genemuideu (O.). worden. Alphen won zijn eerste ronde van de Zeskamp-sport: de algemene in druk is gevestigd dat de gekozen inge zetenen straks in staat zullen zijn in de Zeskamp-show eveneens een goed fi guur te slaan. Een leidende taak in 't Zeskamp-show team* vervullen; de heren H. \V. J. van Berkel, cultureel ambtenaar der ge meente: coördinator (25); M. B. J. Fi- gee, produktontwikkelaai regisseur; H. P. J. Winkelman, reclamechef hij verzorgt de reclamespot; W. Fröling, didaktikus: dirigent van de zanggroep (29 dames en heren); Remco Wolthers, chef didaktische afdeling, begeleidt het koor aan de piano; dirigeert het orkest en begeleidt de samba's; Frank Merke- lijn, onderwijzer, is verantwoordelijk voor de spraakwaterval met hindering, de zang bij het orkest wordt vertolkt door de dames Petra Kaitjily, scholie re MMS en Amy Talahalu-ruson, ty piste. De Swiebertje-scène staat onder regie van de heer M. B. Figee. Jeugdige ruiters reden allemaal een nette proef „Ne Foi Nooilziiok „En ik, zei Setb" zou succesvoller kunnen zijn Voor een uitverkochte Schouwburg bracht cabaretier Seth Gaaikema gisteravond onder auspiciën van K&O zijn programma ,.En\ik, zei Seth". Het was een aardige uit voering. waaraan mijns inziens toch nog wel het een en ander haperde. Seth weet zich in „Enik. zei Seth", vergezeld van Natascha Ema- nuels, Marnix Kappers en Tonny Huurdeman, nog niet op haar retour, zo bleek. Het griezelige was echter, dat met name Marnix Kappers gis teravond de grootste successen boe li te, om de eenvoudige reden, dat zijn programma uit niets dan grappen van een goed gehalte bestaat en bo vendien met vaart werd gebracht. Gaaikema's teksten waren niet altijd even sterk. Hij zou er goed aan doen de minst succesvolle eruit te schrap pen en vervolgens desnoods zijn pro- ïramma in te korten. Wat er dan overblijft is zonder meer de moeite van het lachen waard. Individueel vond ik Tonny Huurde man sterker dan Natascha. Laatst genoemde heeft beslist talent, dat is buiten kijf, maar moet dat niet mis bruiken met liedjes beneden haar peil („zon zon zon"). Ook behoeft zij zanglessen (zingt vals). Over het begeleidende combo nog 't volgende: De Indruk, dat het K O- pubiiek gaarne vriendelijker gezich ten zou willen zien, kon mij niet ont gaan. Zowel bij pianist Henk v. Dijk als bij drummer Gildo del Mistro kon er geen lachje af. Merkwaardig, want ook zij maken, hoewel in mindere mate deel uit van het programma. De bassist vormde hierop een uitzon dering. Als we tenslotte „Enik, zei Seth" niet naar individuele maatsta ven beoordelen, maar het uitsluitend zien als een luchtig cabaretprogram- ma, waaraan elk van de vier arties ten zijn (even grote) steentje bij droeg, is het voor ons niettemin be grijpelijk, dat het publiek gul met applaus was. Willem Schrama. Kliniek) is bereid haar eigen nieuw- houwplannen, waarop reeds goedkeuring was verkregen, om te vormen en aan een samenbundeling deel te nemen. „Een optimale medische verzorging van de patiënt prevaleert," aldus mr. Coe bergh. „Samenbundeling, zelfs als de ,oude" Anna Kliniek in haar huidige voriïi hierdoor zou moeten verdwijnen." De verenigingsvoorzitter deed deze me dedeling gisteren tijdens Öfè bijéénkomst van het personeel van de Anna Kliniek en de Orthopedische Werkplaats ter ge legenheid van het veertigjarig bestaan van de Kliniek. Binding AZL De Anna Kliniek, genoemd naar mejuf- Interieurkunst - Doezastr. 14 frouw Anna Groll, een der oprichtsters, is altijd een particuliere kliniek ge- I Staande voor de noodzaak, dat de Anna Kliniek onder invloed van de storm achtige ontwikkeling In het ziekenhuis wezen en de medische wetenschap drin- dend aan een nieuw beddenhuis toe was (dit jaar had de bouw daarvan al moe ten beginnen) is door het verenigings bestuur en d(* mpdische staf van harte meegewerkt aan meer coördinatie met andere instellingen, waarin nauw ver wante „medische specialismen worden beoefend. Het wonder der liefde (II), 18 j. Studio: Isadora. 14 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 i lex: Spel der Hartstocht, 18 jaar. Nachtv.: Griezelsex in Hollywood, 18 j. Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. De meeste onderdelen passeerden de revue. Het was voor allemaal een re petitie en nog lang niet de generale, met alle kansen op oneffenheden. Men heeft nog wel tijd voor vele repeti ties, waarbij de nu naar voren getreden wenselijkheden geëffectueerd kunnen VOORSCHOTEN. !n manege van Zeist te Voorschoten wt een derssuurwedstrjjd gehouden voor juni oren, die nog nooit een wedstrijd had den gereden. Ondanks slecht weer wa ren alle 53 deelnemers gekomen. Kr werd gereden in twee categorieën: minder-gevorderd en gevorderd. De kin deren reden allemaal een vrij nette proef De uitslag werd bekend gemaakt dooi de jury: ir. T. A. van Zanten, geassis teerd 'door mej. E. Hahn. De uilslag was als volgt: Mindergëvorderdle prijs Mardette v. Gennep met Sza-sza 111 punten: 2e prijs Peli a Zweers met Edwina 105 G punt; 3e prijs Liesbelh v. d. Burgh met 007 104 punten; 4. Peter Jan Kroon 1021 j punt 5e Petra Mulder met Ramo 102 p.; 6. Marjon Scheffer met Gipsy 101 tg punten. Gevorderd: le prijs Bettina de Wit met Landine 115'2 P 2e en 3e prijs Moni que Boogaard en Jacomine Varkenvis ser 114 li p. 4e Jose Timmermans met Artiest 113'2 punt: 5. June Voorhoeve met Sza-sza 112 punten; 6e en 7e San dra Lodeizen en Koos de Klerk 111' 2 P Eervolle vermelding Henriëtte de Kok van Leeuwen, Harlinda Kuypers en Ca roline Scholten. Spraakwaterval: Frank MerkeHjn (on derwijzer) spreekt als schooljongen minister J-uns toe. Men mag proberen hem van zijn propos te brengen. (Advertentie) CORRY HAGOORT Recent onderzoek wijst uit: Probleem voor dertig jaar (Van één 1 redacteuren) LEIDEN Het aantal krotten in Leiden is hoger, dan het college van b. en w. tot nu toe altijd heeft aangenomen. Dit deelde wethouder C. J. Piena gisteravond een van onze verslaggevers mede. De heer Plena: ,,In het college namen we altijd aan. dat 14% van de dertigduizend woningen in Leiden tot de krotten gerekend moesten worden, maar de resultaten van een onderzoek, dat op het ogenblik in opdracht van b. en w. wordt gehouden, wijzen nu al uit, dat dat percentage hoger ligt." Hoeveel hoger het percentage ligt. kon de wethouder nog niet mede delen. Wel voegde hij er aan toe: „Ik venvacht niet, dat de krottenproblematiek de eerste 25, 30 jaar in Leiden wordt opgelost." W oningnoodkrant en demonstratie aan vooravond begrotingsdebat LEIDEN Aan liet eind van deze maand zal in heel Leiden huis-aan-huis '11 Woningnoodkrant worden bezorgd. In liet hlad, dat oen uitgave wordt van liet onlangs opgerichte comité Woningnood Leiden, zal onder meer een beroep op de Leidse bevolking worden gedaan deel nierleden T. van Lier en mej. N. Baren- drecht in Leiden kennis zullen komen nemen van de krottenproblematiek, aan de manifestaties deel te laten nemen. De heer Walle gisteravond tijdens de PvdA-vergadering: „We verwachten, dat minstens duizend mensen aan de demon stratie zullen deelnemen." ÏSITAIR 1 (lei tie op zaterdag 13 december, twee dagen voordat in de Leidse raad de begro tingsdebatten beginnen. j De initiatiefnemers, onderwie de PSP'er j K. Walle, zullen proberen de Nieuw Link- I ser Hans van den Doel, die begin de- cember samen met de PvdA-tweede ka ft VOORSCHOTEN. Woensdag 12 november houdt de Ned. Fed. Vrouwe lijke Vrijwillige Hulpverlening een de monstratie-avond in het samenstellen van koude schotels, hartige hapjes en feestelijk tafeldekken. Mevrouw Mey- burg-Dronkers van de Stichting Huis houdelijke Voorlichting len plattelande zal de demonstratie leiden. Zaal de Werf, San vang 8 uui% UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN. Aan de Leidse Universi teit zijn geslaagd voor kand. ex. ge schiedenis mej. H. Graafland (Haar lem), doet. ex. II Gen. de dames A. J. A. van Breukelen-Avezaat (Leiden); M. Bosch (Barendrecht); K. Cramer (Den- Haag); de heren W. Bodegom (Leiden); F. A. van Galen (Leiden); B. Huisman Vlaardingen); R. Jonquière (Delft); W. Keessen (Middelburg); R. Kruthof- fer (Rotterdam); S.'G. Lange (Wasse naar); G. Pijnse v. d. Aa (Rijswijk); P. Toutenhoofd (West Kapelle); Ch. Ul- rich (Rotterdam); F. M. van Velzen (Den Haag); H. C. P. Vennik (Rijs wijk), J. W. Vervoort (Leiden); D. Vreeswijk (Leiden); H. van Weel (Rot terdam); N. M. Zwaan (Bilthoven). (Den Haag); de heren P. J. E. van der Linde (Waddinxveen)W. J. E. Ver hebben (Tilburg); artsex. de heren J. G. N. Megeus Oegstgees. en J. H. Btaghouwe* (Rotterdam). DON A TEURSAKTIE DRUMBAND VIOS ZOETERWOUDE Onder het motto „Een knaak per Jaar is nog geen vijf cent in de week, laat uw drumband niet in de steek" organiseert de drumband V.I.O.S. in deze maand, waarin het jaar lijks donatiebedrag wordt geïnd, een do nateursactie. De drumband die aan aller lei plaaatselijke ativiteiten met haar op treden luister bijzet heeft dit jaar haar instrumentarium belangrijk uitgebreid. Aangeschaft werden een paar marsbek kens, 4 es/des signaaltrompetten, 4 ju nior parade-trommen en 2 es/des bas- trompetten. I Dit was mede mogelijk door de opbrengst I van de bazar, die In september op de middenstandshow gehouden werd. Daar- naast zijn de bijdragen van de donateurs onontbeerlijk. Er zal dan ook getracht worden dit aantal belangrijk op te voe ren. Er zijn momenteel flink wal leerlin gen in opleiding die straks ook weer goed geïnstalleerd moeten worden. Bo vendien wordt het ontbreken van een goed uniform als een steeds groter Dader bijna vergiftigd NOORDWIJK De Noordwijkse re cherche heeft de dader van de vernie lingen, die in augustus jd. in de kantine van SJC op het sportpark aan de Lage- weg werden aangericht, aangehouden. In dezelfde nacht maakte hij zich ook schuldig aan inbraak in een nabij het sportpark staand landschuurtje, terwijl klom merkte, dronk hij zolang slootwater lot nij ging overgeven en het gif kwijt- raakte. Uit pure balorigheid had hij daarna de ravage aangericht. Op zijn nachtelijke tocht door het dorp, waarvan hij achteraf zelfs niet eens de I naam kende, zag hij bij de Coöperatie een raam open staan. Hij klom het ma gazijn binnen met behulp van een lad der. Hoewel hij in het magazijn van een stellage tuimelde, zag hij toch kans uit de winkel een tweetal kassa's weg te halen en naar het magazijn te slepen, waar een van de kassa's door hem ge forceerd werd. Toen hij een politiewagen zag aankomen, nam hij de vlucht. ile Co de Molen- autodiefstal Ret bij SJC Gouden echtpaar ZOETERWOUDE Zaterdag was er in Zoeterwoude opnieuw een gouden echt paar. Deze mijlpaal werd bereikt door het echtpaar R. A. v. d. Horst-, P. Paar- dekooper wonend aan de Miening 33. De krasse bruid werd in 1890 in Den Haag geboren. Haar man, wiens gezond heid nogal wat te wensen over laat, zag 2 jaar later het levenslicht in Stompwljk. Het echtpaar, dat vier kinderen heeft, terwijl ook de volgende generatie alweer goed vertegenwoordigd is, kwam in '37 van Waddinxveen naar Zoeterwoude. Tot voor enkele jaren hadden zij een boerde rij aan de Vlietweg. Met kinderen en kleinkinderen werd zaterdag na een H. Mis in de Sint Jan het feest gérierd ia „Om duidelijk, dat meer was stukgemaakt en beschadigd dan voor de inbraak noodzakelijk was geweest. De schade aan het pand, waar o m. deuren domweg werden ingetrapt, liep in de honderden guldens, zodat SJC. die met eigen krachten het fraaie gebouw tot stand had gebracht zwaar gedupeerd was. De bedrijver van dit vandalisme bleek een .16-jarige man te zijn, die uit een inrichting was weggelopen. Op zijn zwerftocht verschafte hij zich eerst toe gang tot het landschuurtje, waar hij een paar schroevendraaiers meenam, welke later bij de inbraken werden ge bruikt. Huisvrouw legde rijbevoegdheid in Waagschaal DEN HAAG. „Ik heb nog nooit Ie mand kwaad gedaan, nu word ik drie jaar in de gaten gehouden", zo snikte een 27-jarige huismoeder uit Noordwijk haar verdriet voor de Haagse politie rechter uit, nadat de Officier van justi tie tegen haar 150,- boete had geëist, benevens voorwaardelijk intrekken van het rijbewijs gedurende drie maanden met proeftijd van drie jaar. Verdachte had namelijk op de Golf baan met de door haar bestuurde auto en andere geparkeerde auto aangere- dfcn. „Het was een oud ding en rammelde erg", aldus de kwalificatie van ver dachte omtrent haar eigen auto. het geen dan tevens als excuus moest gel den voor hél feit, dat zij vafi'tle küufr- rijding niets had gehoord of bemerkt. Doch er was een getuige die zei, dat verdachte iets verderop was gestopt en toen naar de aangereden auto was gaan kijken. Verdachte wilde dan wel toegeven, dat de aanrijding door haar kon zijn ver oorzaakt, maar ontkende dat ze dus opzettelijk was doorgereden. Maar de Officier was daar niet zo erg van overtuigd. „Het is niet netjes om na een aanrijding door te rijden en een ander voor de schade te laten opdraa ien". zo verweet de Officier. „Zoiets kan je je rijbewijs kosten". De boete vond verdachte ook aan de hoge kant bij een inkomen van 150,- „Èn toch maar autorijden", constater- de de rechter, die verdachte veroordeel de tot 75.- boete, benevens de drie maanden intrekking van het rijbewijs voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Abraham H., z.v. K. J. de Vries J. W. de Mooij; Gillian H., d.v. C. A. Markland en E. Dowson; Jan D., z.v. B. Bronkhorst en E. Dannljs; Simona P. M., d.v. S. F. A. van der Laan en M. C. van der Meer; Mario E, z.v. J. P. A. van Grieken en M. den Outer; Anita, d.v. A. G. M. Bushman en D. Broer; Gerrit J., z.v. J. Bouwmeester en C. E. de Jager; Johanna S. E., d.v. C. G. Enkelaar en E. van Kempen; Jen ny, d.v. M. H. Tettero en K. M. Gorree| Dennis A. M., z.v. D. J. van Duijven- bode en Y. M. M. Verhaar; Bart C.. z.v. A. J. C. Schrier en E. M. M. Steenbaki Arend J.. z.v. A. van der Plas en J. Ouwehand; Catharina, d.v. T. van Iter* son en G. L. v. Leeuwen; Richard M. z.v. W. Brandt en E. K. Sleijser; Jacobus Je roen. z.v. J. Donkersloot en H. P. Vro- .lijkRogier, z.v. J. Donkersloot en H. P. Vrolijk; Everhard E., z.v. E. E. Burge meister en A. M. Laterveer; Wendy, d.v. P. Duivesteijn en C. M. C. Bothe; Ange- lique G. M. J.. d.v. Y. M. H. de Groot en J. A. M. Verdegaal; Bertus M., z.v. C. P. émit en A. van der Meij; Barry H. P., z.v. J. T. Duivenvoorden en P. M. M. Brandei; Johanna M., d.v. J. M. de Graaff en J. de Lange; Ronald, z.v. B. J. Franken en A. Stout; Robert, z.v. J. A. M. Melters en H. H. J. van Lierop; An nette H., d.v. H. Roffel en A. de Haas. Getrouwd: J. de Groot en Y. Kruit; H. Kraay en M. van Weerom P. C. H. Bik en C. G. F. de Haas; R. Jansen en E. Gordijn; F. Leder en A. Brussee; F. A. M. Linnebank en G. J. M. Detrie. Overleden: M. D. van Egmond (46); R. L. L. van Atten (21); H. C. Nouwens (58); A. C. G. Arkesteijn (62); J. Kuis DINSDAG Stadsgehoorzaal 20.00 uur. Geb. Steensehuur Leidse Ver. v. Post zegelverzamelaars. Postzegel-veiling avond. 20.00 uur. Rest. Eigenzorg COVS Praatavond met o.m. Lou van Ravens, 20.00 Geb. Hooigracht 5 EHBO-cursus Peer- ke Donders, 20.00 Stadhuis - Installatie. Schoolraad, 19.30 Zijn verblijf in dit schuurtje zou hem bijna noodlottig geworden zijn. doordat WOENSDAG 12 NOVEMBER hy, menend dat er water In zat dronk j Lakenhal Lezing prof. v. d. Waal, 'uit een fles. die landbouwvergif bleek te 20 uur. bevatten. Toen hij zjjn vergissing be- Lldwinaschool Contaclavond Kinder-1 bescherming. 20.00 uur. Schouwburg Herman v. Veen met „Harlekijn". 20.00 uur. Old Dutch Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Koffie-ochtend, 10.00 uur. DONDERDAG 13 NOVEMBER Stadsgehoorzaal Feestavond „De Burcht", 20.00 uur. Ant. Clubhuis Toneelavond Selskip Fryslèn, 20.00 uur. Lakenhal - Ver. Oud-Leiden, 20.00 uur. VRIJDAG 14 NOVEMBER Stadsgehoorzaal Feestavond „De Burcht", 20.00 uur. ZATERDAG 15 NOVEMBER Stadsgehoorzaal - - Muziekconcours AJgk Unie van Muziekvet., 12.30 uur.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3