Roodenburg zat een helft met probleem Stamkot toen rekende zij met Unitas af OSNABRÜCK SLOEG SCYLLA IN ZES behaalden PARTIJEN UIT EUROPACUPTOERNOOI Twee goals van Den Os een treffer Klinkhamer UVS fantasieloos in haar aanval Lugdunum verspeelt kostbaar punt UVS zwijnde bij het Rotterdamse Overmaas Aardige geen game winst LEIDEN Een helft heeft Unitas de Illusie gehad Roodenburg beide punten afhandig te maken. Maar juist centrum- verdediger De Boon, de man, die in de eerste helft na een klein half uur spelen z|jn ploeg met een kopstoot aan die hoog- gevende gedachte had geholpen, moet aansprakelijk gesteld worden voor het gemak waarmee de Roodenburgers tot doelman Stamkot doordrongen. Samen met de eveneens zwak optredende aan voerder Kroon had hy echter een ecuus: hij was op dit veld waar de elementen wreed met de spelers stoeiden gewoon niet in staat snel uit de voeten te ko men. Zijn zwaarlijvigheid belette hem dat. De veel tengere Sam den Os heeft dat zonder pardon uitgebuit. Voor de rust toen de hagel hem pal in het gezicht sloeg nog niet, maar toen hy in de tweede helft deze last als een weldaad onder ging, werd hij voortgestuwd op de gol ven water, die met de talrijke aanvallen op doelman Stamkot kwamen. De Gorinchemmer scheen het echter vooralsnog koelbloedig op te vatten. Hij week niet. zoals hij ook in de eerste helft niet te vermurven was geweest. Want ook in die periode was er sprake van een Roodenburg-overwicht en bij de eerste beproevingen van het Unitas-bol- werk bleek al dat dit van zeer gebrek kige kwaliteit was. Achter dit wankele groepje stond echter een uitstekende cor rector. die geen foutje over het hoofd zag. Overal reageerde Stamkot op. Zelfs op een gewaande treffer van Isaac Klink- hameh. die uit een corner van Den Os de bal naar de hoekte kopte waar nog juist op de t|jd de vuist van Stamkot arriveer de. Gemakkelijk groeide hij uit tot de bes te speler van Unitas. De overigen met uit zondering dan van Van Ligten die ver uit de snelste en gevaarlijkste aanvaller »'as, lieten een zeer povere balbehande ling zien, hetgeen stellig niet alleen ge zocht moet worden in de slefhte-onmii*» tie van het veld. De tweede overwinning voor Roodenburg zou daarom vrij eenvoudig behaald gaan worden. De vervanging van Rob de Meza door junior Aatje Lalou kon daar niets aan veranderen. Als een donderslag uit een bewolkte hemel viel de Unitas-tref- fer. Aangekondigd door een bliksem schicht en wat geroffel in de lacht werd de Gorcumse goal geboren. Een van de schaarse corners van de ln roodwit ge starte bezoekers werd door de mee naa voren opgerukte De Boon ogenschijnlijk weifelend, maar niet minder trefzeker Ingekopt. Evenals tegen Olympia kon deze tegen slag het moreel niet aantasten al viel Wim Rijsbergen even uit zijn rol toen Isaac Klinkhamer zich niet naar behoren had opgesteld. Een vernietigende blik viel Klinkhamer ten deel. Zelfs maakte Rijsbergen aanstalten het veld af te mar cheren. Een voornemen waar hij door trainer Smits resoluut van werd afge bracht. Even bleef de onaangename stemming nog hangen, maar al snel be trokken beide spelers, van wie Isaac Klinkhamer aanvankelijk duidelijk van slag was, elkaar weer in het samenspel. Na rust werd Unitas in de bouwvallige, verdedigingsstellingen gedrukt, waar Stamkot alles keurig gladstreek. Hij bleef de kalmte zelf, ook toen Sam den Os voor hem opdook. Het leek erop alsof de Unitas-goalie de Leidse aanvalsspits leek te hypnotiseren, want in plaats van de bal in de hoek te tikken schoot Den Os de bal op de groene redder af. Het rijk van de spectaulair optredende Stam kot begon in de 20e minuut af te brok kelen toen de eerste voltreffer werd ge plaatst. Bert de Jonge prikte de bal op het hoofd van Den Os en met een aarze lend kopbeweginkje verdween de bal langs Stamkot. De weg was gewezen en leek nogmaals ingeslagen te vvoden toen de Unitas-de- fensie voor vermeend buitenspel op de plaats rust gaf en Lalou rustig liet doorlopen. De Roodenburg-junior schoot tegen Stamkot op waarna Den Os de bal via de binnenkant van de paal in liet veld liet terugstuiteren. Er bleef op bet tot eeii brijachtige substantie veranderde grasveld nog veel meer in de lucht han gen. Zo tikte Den Os nog eenmaal de bal tegen de paal toen hij op enkele meters van het doel stond. Maar dat gebeurde pas vlak voor tijd toen het doek over Unitas al lang was gevallen. De tik, die Sam den Os in de 30ste minuut had uitgedeeld door na een verre uittrap van Mattie Keereweer met een glijbewe- ging de bal onder Stamkot door te schuiven had het Gorcumse doelgebied doen leegstromen. Nauwelijks vijf minu ten later leidde dat tot de derde treffer toen Stamkot uit zijn concentratie werd gebracht. Sam den Os vergrootte die consternatie nog, wat resulteerde in een botsing tussen De Boon en Stamkot. La coniek schoof Klinkhamer vervolgens de derde maal in het Unitas-doel Bert de Jonge heeft de bal op het hoofd van Sam den Os geplaatst, die de gelijkmakende treffer weet in te koppen. De UVS-regionalen hebben zich gedeel telijk gerevancheerd voor het pak slaag dat zij van Feyenoord hebben gekregen. Gedeeltelijk, omdat in de lijn der ver wachtingen lag dat UVS een overwin ning zou behalen op DFC, zoals ook het geval was geweest in de thuiswedstrijd. In Dordrecht werd echter niet gescoord. Enerzijds omdat de achterhoedes domi neerden. anderzijds omdat de UVS-aan- val bepaald fantasieloos speelde. Met drie spitsen trachtten de blauwwitten succes af te dwingen door iedere aAnval door het centrum op te zetteD. Op de vleugels hielden de Leindenaren zich nauwelijks op. Dat leidde er toe dat UVS zegge en schrijve één kans kreeg toen Martin Heruer in de tweede helft de bal door Dick v. d. Boogaard keurig voor de voeten kreeg, maar te zacht in schoot. De bal werd weliswaar op de hoek gericht, maar de keeper loste dit probleempje kalm op. DPC. dat over het algemeen een overwicht had. stuitte op een goed sluitende UVS-defensie waarin Wim Eradus een hoofdrol ver tolkte als keeper. De Musschen-Papendrecht 1-3; Gouda-Neptunus 1-0; RVC-Fluks 3-0; Overmaas-UVS 2-2. Papendrecht RVC Overmaas UVS De Mu8schen CVV Roodenburg Neptunus Gouda Olympia Unitas 8 5 3 0 13 16-5 16-8 8 4 3 1 11 17-10 7 4 1 2 9 7-5 8 3 3 2 9 8-7 8 4 13 9 ROTTERDAM UVS heeft bijzonder veel moeite gehad om hel \ooral In de tweede helft op liet middenveld bijzonder goed combinerend Overmaas een gelijkspel af te, duingen. De Leidenaren namen zelfs tol tweemaal toe een wat geflatteerde voorsprong. De verbeten spelende Rotterdammers kregen (misschien te) weinig loon naar «erken, al kan nu ook «eer niet gezegd worden dat Jan I-eget en c.s. de spelverhouding in aanmerking geno men per se naar 'n nederlaag gespeeld hadden moeten het aanvnJspatroon van de Overman .-voorhoede (n helft) te weinig geraffineerd. Al legden de UVS'ers dan alleszins redelijk voetbal op de grasmat, er u reden om met dampende trots bet veld te verlaten. «orden. Daarvo ie in de eerste ïaasstedelingen belden weinig VERSCHIL dat In de eerste helft was er een groot verschil in speelwijze, l de zuid-wester storm in de rug had. zocht het succes in de harde, lange trap. UVS daareutegen hield de bal heel verstandig laag langs de grond. Toch ontstond het eerste Leidse doelpunt (reeds na drie kwartier spelen) niet uit een bekwaam tik-tak spelletje. De aanleiding was een misser van de Rotterdamse doelman Van Horik. die een hoge voorzet van aangever Holl niet vast onder controle kon krijgen, waardoor Rob van Zijp die van links naar rechts was afgedwaald, de bal opnieuw kon voortrekken. De goed meegekomen Ruud de Groot knalde daarop in het lege doel raak. 0—1. De anders zo zekere Van Horik was daardoor duidelijk aangeslagen en had vijf minuten later de grootste moeite om een strak schot van Sjoerd Teske tot corner te verwerken. VERRE SCHOTEN Zoals reeds vermeld, Overmaas hield de bal hoog. daarbij hopend op de rare zwiepers van de wind. „Beertje" Kreyermaat, De Kreek en Van Dee schoten wel van dertig, veertig meter. De kleine Gé Rol, die de vorige week in de wedstrijd tegen RVS aan de polsen geblesseerde Weinand Sloos ver ving, had er bijzonder veel moeite mee. Hij maakte geen grootse indruk, dirigeerde de achterhoede onvoldoende en boezemde daardoor bij zijn achterhoede weinig vertrouwen ln. Toch kon de gelijkmaker van Overmaas hem niet verweten worden. André van Gelder, die op het middenveld Jan Leget in zijn schaduw stelde schoot in de dertigste minuut van zeker dertig meter enorm hard op de lat. De bal sprong terug in het veld. waar Rooymana klaarstond. De Overmaas-spits liep met de borst het witte leer het doel in: 1—1- ONAANGENAAM Bepaald onaangenaam was weer het optreden van Lutliart, de speler met wie UVS - met name o.a. Henk Rol in het verleden al zo vaak moeilijk heden heeft gehad. Ook gisteren banjerde de ..de bonk" ruw en onbeheerst over het gladde veld. Hier en daar blessures achterlatend. Zeer bont maakte hij het tien minuten voor het einde, toen hij Jan Verver, die overigens voor rust alleen dank zij zijn harde werken een voldoende haalde, maar na rust naar een vier afzakte, wild onderuit maaide. Overmaas-trainer Boekee deed er daarna zeer verstandig aan Luthart te vervangen door Van Osch want anders was de wedstrijd ondanks de goede leiding van arbiter Van Dorp in de slotfase zeer zeker minder plezierig geworden. GOEDE AKTIE HOLL Maar goed. voor die nare situatie zich voordeed waren er twee doelpunten gevallen. Beide treffers waren het gevolgen, fraaisofistisch optreden, In de vijftiende minuut na rust draalde Leo Holl bekwaam om Luthart héeb en zag daarop een vrij veld voor zich. In ijltempo snelde ï|oll op het doel van Van Horik af. Van Zijp en Teske gfhgen op'links even hard mee. TesTce rondde de aktie van Holl af: 21. ROL ZWIJNDE UVS had daarmee een ietwat onverdiende voorsprong genomen. Over maas was immers verrassend veel en vaak goed in dc aanval en Gé Rol had na akties van Kwist. Goedkoop. Kryermaat en Van Gelder menig keertje flink gezwijnd. Toch viel de gelijkmaker. Op een. pass van Van Gelder sprintte Goedkoop door de UVS-defensie en scoorde: 22. De snelle Van Dee, die Balkhoven niet vaak te vlug af was. werd daarna vervangen door Masson en na het incident tussen Verver en Luthart kwam Koos Fasel zijn geluk beproeven. Het mocht niet baten. Wel kwam Sjoerd Teske vijf minuten voor tijd vlak bij een doelpunt, maar zjjn vliegend schot ging rakeling langs de voor UVS verkeerde kant van de paal i uittrap van Mattie Keerewe Aan de einder verscheen op dat moment blauwe lucht. Een fel con trast met het zware wolkendek dat vrijwel de gehele wedstrijd boven „Noord" had gehangen. Een prach tig symbool van de veranderde stemming in het Roodenburg- kamp waar hu definitief een down stemming heeft moeten wijken voor optimisme. gl{]bewaging doelman Stamkot (Advertentie) Wie beweert, dat bij meer caramboles maakt omdat hij (5®) rookt, overdrijft natuurlijk sterk. AVie echter beweert, dat (Jï®) een prima halfzware shag is, heeft gelijk Of u nu anker kader 47/2 of gewoon tien oyer rood speelt, steek e? een (fi®) bij op, dan. rookt u in ieder geval voortreffelijk! LEIDEN ln een moeilijke wedstrijd vooral door de wind en de regen en hagel is het Lugdunum maar ternauwer nood gelukt om een gelijkspel te behalen. Toen Lugdunum reeds na een minuut of twintig met 10 achter kwam te staan via een onverwacht schot van de ODB-linksbuiten werd zij echter pas wakker en begon het spel een beetje directer te worden. Schoten van bete kenis werden er echter nog niet gelost. Na rust kwam Lugdunum geladen het veld in. Het zou echter tot in de 25ste minuut duren eer men de score gelijk wist te trekken. Een combinatie tussen was er uit gehaald en Lugdunum kon Bavelaar, De Roo en De Cler werd door niet meer in het spel komen. Zo bleef G. Collé met een beheerste schuiver af- j het bij 11. Men had echter kunnen gerond. Direct hierna was een hagelbui profiteren van de misstap van Alblas- er de oorzaak van dat het veld verlaten serdam, dat verloor van Blauw Zwart, werd. Na geschuild te hebben kwam men Lugdunum werd door de laatste ook 1 nog een kwartier terug, maar het ritme 1 verslagen LEIDEN De Westduitser Hans Michaeloff, die met zijn clubgenoten Berndt Jansen en Ernst Gomolla zaterdagavond in de militaire sport zaal aan de Morssingel de weinig hoopvol gestemde illusies van Scylla om verder te komen in het Europacuptoernooi totaal aan flarden sloeg, velde - toen de wedstrijd met een 60 stand in het voordeel van de 't langste eind. Dat Ed. v. d. Berg in de vierde partij door Berndt Jansen met de backhand van die Hollanders als een beginneling met 21-12 eD 21-9 Maai ja, ik won en toen stond voor «rerd teruggewezen, wekte natuurlijk m,J vast. dat hij er in de tweede game geen verbazing meer. maar wel dat B. aan zou gaan". Om volledig te d. Helm in de eerst set van de vjjfde zÜn: Gomolla won die tweede game Westduitse bekerkampioen V.F.L. Osnabrück was afgesloten - een hard Parlii na eerste met 19-17 te hebben met 21-17 De stand was daarmee op oordeel. Met zijn warme tenorstem, waarmee hij anders in het Opera- S|~" gebouw van Osnabrück zijn partij op het tweede plan meezingt, zei de volumineuze ex-international zachtjes om zijn gastheren niet te ont- bekend a rieven: „Aardige pingpongers hoor, die jongens van Scylla, maar van Gomolla. tafeltennis hebben ze nog steeds niet genoeg van die lekkere Hollandse ga^,e ha,d ge' kaas van jullie gegeten." Even te voren had Michaeloff bewezen, dat hij geen loze uitspraak deed. Met resp. 21-16, 21-12 en 21-14 21-12 had hij landskampioen Bert van der Helm en Gerard Bakker (toch ook geen kleintje in het Nederlandse tafeltenniswereldje) van de tafel met itionale kampioen niet ilechte afmaker? d. Helm die eerste nnen, dan had ik me- die partij geen kans meer ge- Ik had namelijk knap veel moei- eeds tot de derde ronde doorgedrongen. Om het (overigens teleurstellend wei nige publiek) nog iets te gunnen werd ook nog een zesde partij, die tussen Mi chaeloff en Bakker, gespeeld, maar aangezien Van der Helm er daarna niets meer voor voelde om zijn pflnlQke arm nogmaals onnodig te belasten werd de wedstrijd bij de stand van 6-0 ge staakt. Eén troost voor Gerard Bakker: hjl «on de radio, hoofdprijs in de lotery ten bate van liet toekomstige Seylla-tafel- Osnabrilck komt in de derde ronde uit tegen Bu-.ua Serajewo, de club van de Europese kampioen, Dragutin Surbek. geveegd. Dat Scylla reeds ln de tweede ronde (ln de eerste waren de Leidenaars vrijge loot van het Europacuptoernooi door onze oosterburen gewipt zou worden, stond reeds bij vorbaat vast. maar dal de wedstrijd zou worden afgesloten met een voor de Leidenaars blamerende 6-0 eindstand en dat zij zelfs geen game op hun naam zouden schrijven, hadden zelfs de Westduitsers niet verwacht. Trainer-coach Wehmann: „De Hollan ders vallen mij zwaar tegen. Ik had ze sterker gedacht; en de 35-jarige vete raan Ernst Gomella, die in de late vijftiger jaren nog eens in Haarlem de open-Nederlandse kampioenschappen won: „Wat spelen ze vreselijk ouder wets ping-pong", waarop de veel be kritiseerde NTTB-trainer Dusan Tiger- man reageerde met: „Ouderwets tafel tennis? Wat is dat? Wat bedoelt le daarmee Verdedigend spelen soms Dat doet hij zelf toch ook". De bondscoach had gelijk, maar Gomol la speelde dat ouderwetse spelletje wel gewoon een klasse beter. Dat Het hij ln de eerste partij tegen Ed. v. d. Berg al zien. De 22-jarige Leidse student vol hardde tegen de routenier ln het' lou- pen, waarop Gomolla geraffineerd met veel houtwerk reageerde. Met tweemaal 21-14 wees h|j de jurist ln spé terug. Aanvoerder Gerard Bakker kwam tegen Duitslands tweede man, Berndt Jansen, achter de tafel met een gezicht van: wal kom ik hier eigenlijk doen" Maai naarmate de partij vorderde voltrok zich bij de anders al direct zo fana tieke Leidenaar een verandering. Hij probeerde een geweldige forehand van Jansen te doorbreken, wat hem ook een paar maal gelukte, maar vormde dis ondanks geen serieuze bedreiging vooi hem. Als Bakker punten vergaarde ontlokte dat bij de benjamin van Osna brück wel een diplomatiek „Wundei schön gemacht", maar dal was dan meer een doekje voor het bloedendc- Scylla-hart, dan gemeende waardering. Bakker ging er tenslotte tegen de mis schien op een niet geconcentreerd spe lende Jansen, die pas een foernee in Japan achter de rug heeft, met 21-16 en 21-12 op. Bert van der Helm, van wie aanvanke lijk nog onzeker was of hij in verband met een vorige week in Ierland opge lopen armblessure wel zou spelen, was tegen de snelle H. Mlchaefeloff al even kansloos. Michaeloff wist zich gesterkt door de wetenschap, dat hij al vaker tegenover de Nederlandse kampioen ge staan had en nog nooit had verloren. Ook nu weer trok h|j met 21-13 en 21-9 Verbeten tracht Gerard Bakker het balletje zó'n zwieper te geven, dat hij de verdediging van de uiterat talentvolle Berndt .ansen doorbreekt.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9