DILETTANTISTISCH OPTREDEN VAN TONEELGROEP „IMPERIUM" Geen gedeeltelijke demping Trek vliet Zes uur dansen in de Stadsgehoorzaal Theo Sanders nationaal gewichthef- kampioen Leidse agenda BURGERLIJKE STAND Na de dienst demonstrerend de straat op Dr. P. Vermet nam afscheid Dertig jaar gewerkt onder de schooljeugd Consumptietenten de lucht in -^r MARKTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 10 NOVEMBER 1969 LEIDEN Zaterdagmid dag gaf de Leidse Toneel groep „Imperium" onder auspiciën van de Stichting Leidse Jeugdactie voor vele lagere-schoolleerlingen in de schouwburg een voorstelling con ,JDe Drie Boeven", spel in vier bedrijven van Diede- rick Lange. Hoewel de voorstelling zelf de toets der toneel)kritiek maar matig kon doorstaan, was het enthousiasme van het jeugdige auditorium (vanzelfsprekend) zeer groot. De kinderen leefden intens mee, getuige de her haaldelijke interrupties en de afkeuring of bijval bij de handeling door de verschil lende acteurs. In dit op zicht althans mag de voor stelling uitstekend geslaagd Dat wij nochthans enige kri tiek willen spuien ligt dan ook meer op het educatieve vlak. Hoewel er van uit gaande dat het wellicht op Had meer mogen zijn dan alleen prettige middag de eerste plaats de bedoe ling is van LJA de jeugd een prettige middag te be zorgen, behoeft het toneel- pedagogische element o.i. ook niet te ontbreken. De jeugd van nu is immers de theaterbezoeker van de toe komst. Maar dat vereist dan ook de inzet van de tonelis ten een hinderlijk dilettan tisme te laten varen, ook bij voorstelling voor een jeugd, die toneel nu nog slechts als een lekker uitje beschouwt. Naar onze me ning moeten zulke voorstel lingen echter ook een eerste stap zijn om het kind to- neelminded te maken. Maar dan moet er ook met volle inzet worden gespeeld en niet zo maar op z'n janboe renfluitjes. Ook een korte uiteenzetting in voor deze jeugd begrijpeijlke trant over stuk en decor b.v. wa re dan op haar plaats ge weest. Laten L. J. A. en „Imperium" zich niet ver gissen: jeugd van laten we zeggen vijfde en zesde klas is al kritischer dan men veelal denkt. Wat het stuk zelf betreft het was voor deze jeugd een aardig spel, probleem loos en met alle ingrediën ten, die een zeer jeugdig publiek kunnen vermaken. Aardig was ook de vondst om tussen de bedrijven een film met de spelers te laten draaien die als schakel tus sen de verschillende toneel scènes voortreffelijk vol deed en de draad van het verhaal niet brak. Vorenstaand wezen we reeds op 't al tedilettantis- tische van de uitvoering. Wij menen, dat de leden van „Imperium" dat niet mo gen maar ook niet hoeven doen en we zullen het dan ook maar beschouwen als een vergissing hunnerzijds. Natuurlijk blijven ze ama teur, maar gezien het genre stukken dat Imperium" gewend is op de eigen plan ken van zijn micro-theuter te brengen met volle ernst en overgave zijn zij daarin bij de voorstelling van zaterdag tekort gescho ten. Zij hebben dan ook tot taak mee te werken aan de theater-opvoeding van de opgroeiende jeugd. Wie j daar anders over denkt mo ge het zeggen. WILLEM PRINS. Riesberger exposeert bij y. d. Vlist indringende gouaches LEIDEN De 31-jarige in Oostenrijk geboren schilder Hans Riesberger ex poseert in Galerie Van der Vlist aan de Botermarkt 3 te Leiden een aantal indringende gouaches. Gedeeltelijk in abstracte, gedeeltelijk in zuiver figu ratieve vorm penseelt hij zijn indruk ken op het blanke papier. Soms in vegen en strepen in ongemengde kleu ren, kwasi-ongeritmed en -cosmoso- torisch opgebouw met veel uitgespaard wit van het papier. Andere prenten to nen zjj het embroynaal herken bare vormen, opgenomen in een ove rigens abstract lijnenspel. Maar daar naast zijn er ook volledig-figuratieve, dus herkenbare prenten aanwezig. Het is moeilijk te constateren waar de grootste zeggingskracht ligt van Rieebergers kunst. Voor ons liggen de drie richtingen, artistiek gezien op ge lijk niveau, zowel in het indringende lijnenspel van de abstracten, als in het ruimtewerkende van de figuratieve prenten. Verschillende motieven zijn in meer dere visies te zien. Goede voorbeelden hiervan zijn de series „Roma" en „Ci- metario Inglese" (Engels kerkhofl in Rome. Vin de serie „Landkanal" is -vooral nr. 3 zeer mooi door de zware kleur en de goed perspectivische ruimtewer king. „Karamanken" 7is donker en dreigend-woest geschilderd. Ook „Ka- rinthie*' (1), zwart van kleur, is een zeer mooie prent. KERAMIEK Van Anke Blankevoort is bij v. d. Vlist objectarige keramiek aanwezig, zij het 0.1. in onvoldoende hoeveelheid om een juiste, in ieder geval totale indruk van haar oeuvre te krijgen. De herkenbare vormen zijn sterk gestilleerd, zoals het anecdotische ,,De vier heemskinderen Ergens zijn ook haar koboldachtige fgiuren wel grappig, maar persoonlijk zeggen ze ons weinig. In een bepaald interieur zullen ze wellicht wel min of meer decoratief werken, maar dat is 01. de enige, en dan toch maar zeer beperkte gebruikswaarde. WANDKLEDEN Op deze expositie hangen tenslotte nog enkele wandkleden van de naaldkunste nares Mary Plooy. Mooi geritmeerd door de uitvloeiende cirkelsegmenten in „Rode zon". „Zeilschepen" is even eens een goed gecomponeerd doekje, maar de wat fletse kleurschakering kan maar matig boeien. Dat doet weer wel een kleni doekje in ronde vormen met weliswaar gedekte, doch goed te gen elkaar afgewogen tniten. Belangstellenden en liefhebbers kunnen deze tentoonstelling nog gaan zien tot 21 november a.s. WILLEM PRINS BEWONERS VRAGEN B EN W: LEIDEN Een aantal I>ewoners van percelen langs de Trek vliet (Rijn- en Scheikade), met name die van de pan den 65 tot en met 141, heeft zich schrif telijk tot het college van b. en w. en de Leidse raad gewend naar aanleiding van de voorgenomen demping van de Trek- vliet. In de brief wordt verwezen naar de buurtvergadering van 3 nov. jl., waar 0.111. de vervulling van de Trek- vllet, de sloot achter de percelen en de toename van het verkeer uit Zuid-West (tydens de periode, dat het tweede ge deelte van de Trekvliet nog niet is ge dempt). De bewoners vragen: zorg voor lozing Zy zijn bevreesd, dat het tweede gedeel te van de Trekvliet nog jaren open zal blijven, gezien de financiële situatie van de gemeente. De Universiteit heeft minder belang bij demping van het tweede gedeelte der Trekvliet, en het valt als zodanig niet te verwachten dat zij als pressure-groep zal optreden. Daarom vragen de bewoners het volgen de: „Als onze belangen U werkelijk ter harte gaan, en niet die alleen van de Universiteit, toont dit dan door de Trek vliet óf niet óf in z|jn geheel tegelijker tijd te dempen, met inachtneming van op het Galgewater, direct bij het begin de andere, bovengenoemde punten, van de demping. Het Galgewater heeft Als U niet de financiële middelen bezit immers wél een goede doorstroming. om onze gerechtvaardigde wensen en Wat betreft de sloot achter de percelen verlangen te verwezenlijken, dan ver stellen het de bewoners van deze huizen wachten wij van U, dat U uiterste pres- niet op prijs een open riool achter hun sle op de Rijksoverheid uitoefent." huis te hebben. De Directeur van Ge meentewerken heeft toegezegd deze „ille gale" lozing niet te verbieden. „Wq ach ten dit evenwel onjuist. Een open riool is een gevaar voor de volksgezondheid. Wij vragen daarom aan de gemeente: Leg ook een stamriool door deze sloot met aansluit-mogelijkheid." De Rijn- en Schiekade aan de zijde van het ongedempte gedeelte der Trekvliet is niet berekend op een toename van het verkeer. De mogelijkheid van grote verkeersongelukken is heir niet uitge sloten; vooral de kinderen lopen levens gevaar. De bewoners vrezen dat de straat voor hun huis tevens als parkeerruimte zal gaan dienen voor het nieuwe gebouw van de Universiteit. Raad fractie P. v. d. A. schrijft: Leiden door geldgebrek (nog) niet onbestuurbaar LEIDEN De PvdA-fractie in de Leid se gemeenteraad is ondanks het enorme begrotingstekort van 7,5 miljoen gulden (nog) niet van mening, dat Leiden on bestuurbaar is geworden. De fractie is niet van plan er by voorbaat al bet bijltje bij lieer te gooien. Ook een de monstratie op liet Binnenhof behoort niet tot haar wensenpakket. De fractie schrijft dit in een dezer da gen aan alle duizend PvdA-ledeu in Leiden rondgestuurde brief. De leden worden hierin opgeroepen voor een van avond in de Jaeobazaal van De Burcht te houden openbare aidelingsvergade- ring. De gemeentebegroting voor 1970 zal daarop onderwerp van gesprek zijn. De fractie wil alvorens haar koers bij de straks te houden begrotingsvergaderin gen definitief te bepalen eerst overleg plegen met de achterban. Voor wat de toekomst betreft vreest de fractie veel conflictstof op tafel te krijgen omdat er principiële verschillen Vinding van Troost: Zeilboot kan niet meer „op zijn rug' LEIDEN Onlangs is een einde geko men aan een serie proefnemingen met een door de Leidse firma H. R. Troost ontwikkeld 'reddingsvest' voor alumi nium zeilbootmasten. Zoals bekend zak ken aluminium masten wanneer de zeil boot omslaat na enkele seconden onder water, waardoor de boot 'op zijn rug' komt te liggen. De kans is daarbij groot dat de top van de mast in de modder blijft steken, waardoor het weer over eind krijgen van de boot een lastig karwei wordt. Het door Troost onwik- kelde 'reddingsvest', dat General Mast Lift is gedoopt, voorkomt het onder water zakken van de mast. Het be- staat uit een met CO 2 gevulde gas- patroon, die bij aanraking met water een luchtkussen vult. Het geheel wordt - in opgerolde toestand - aan en in de masttop bevestigd. Het luchtkussen heeft een draagvermogen van 16 kilo. voldoende voor de aluminium masten van de meeste zeilboten. Er kan echter ook een uitvoering met grotere capa citeit worden geleverd. Haagwijkers kunnen windvrij zonnen LEIDEN Het zonneterras van het bejaardenhuis Haagwijk aan de Beet- hovenlaan kan windvrij worden gemaakt. Heel degelijk zelfs, want het benodigde bedrag hiervoor 10.000 gulden i is ruimschoots binnen. Toen zaterdagavond de bazaar gesloten werd en de resulta ten van bazaar en verloting bekend wer den, bleken de stoutste verwachtingen te zijn overtroffen. Bazaar en verloting brachten tezamen f 11.291,79 op. De prijswinnaars van de verloting krijgen alle persoonlijk bericht. LEIDEN Gisteren organiseerde de Nederlandse Danssport in de Stadsge hoorzaal haar districts-danswedstrijden voor amateurs. Het geheel stond onder leiding van L. v. Bommel uit Hilversum en J. Molen uit Den Haag. 250 paren, verdeeld in drie klassen, be streden elkaar de eer. 12 juryleden wa ren 6 uur in touw. De organisatie was perfect. De uitslagen waren als volgt: 3e klasse: 1 v Hulst-v. Hulst-Kamp Rot terdam: 2 Colijn-R. Aspien, Rotterdam: 3 Pluymer-Langenhorst, Den Haag; 4 Goedknegt-Goedknecht, Rotterdam; 5 Du Pont-Dohnews, Amsterdam; 6 J. Stam-Schrama. Beverwijk; 7 De Wit, Leiden. 2e klasse 1 Barbier-Opgenoort-Kamp, Den Haag; 2 B Verhagen-v. d. Meulen. Amsterdam; 3 Witjes-Noordwijk, Rot terdam; 4 Bleyenburg-Batelaar. Den Haag; 5 Veldhaak-v Drel, Rotterdam; 6 Kouwenberg-v. Trigt, Rotterdam. Ie klasse: 1 Jieter-Kwakernaal-Kamp, Rotterdam; 2 Nieuwenhuizen-Nieuwen- huizen. Leiden; 3 Defillee-Stolk. Rotter dam; 4 Nusteen-Karsse, Den Haag; 5 Gerritsen-Wittenberg; 6 Jans-Drenth. Hoofdklasse: 1 Bronmever-Beck, Den Haag; 2 v. d. Helst-v. d. Helst, Amster dam; 3 Breugel-Venlek, Rotterdam; 4 v. d. Burg-Meywaard, Rotterdam; 5 Prees-Prees, Amsterdam; 6 A Crama- Bekooy. Leiden. Elckerlyck brengt drie avonden komische thriller SASSENHEIM De bekende plaatse lijke toneelgroep „Elckerlyck" zal dit sei zoen. gezien de groeiende belangstelling van de laatste jaren, drie achtereen vol gende avonden gaan spelen. Ongetwijfeld zal „Elckerlyck" velen hiermee van dienst zijn. Het bleek niet meer moge lijk de entree- en donateursprijzen te handhaven, zoals deze bij de oprichting bijna 20 jaar geleden was. De eerstvol gende toneelavonden worden gegeven op zondag 16. maandag 17 en dinsdag 18 no vember a.s. in het KSA-gebouw. Aan vang 8 uur. Gebracht wordt de komische thriller „Poesekater". Een „geval" waar alles draait om een grote erfenis. Het zullen vast weer welverzorgde avonden worden, waarbij men van goed toneel kan genieten. liggen tussen de raadsfracties en tussen de opvattingen van het Leidse gemeente bestuur en de bereidheid van 'Den Haag' om met name financieel bij te dragen ter handhaving van het voorzieningen- peil in Leiden. Die strijd wordt, aldus de fractiebrief, niet alleen in de Leidse raadszaal ge voerd, maar ook buiten de stad en in het beslissende stadium zelfs buiten de ge zichtskring van de raad. In een derge lijke situatie kan een raadsfractie het zich niet veroorloven zich aan haar di recte verantwoordelijkheid voor het wel zijn van het Leids maatschappelijk ge beuren te onttrekken, aldus de brief. Post niet vertraagd Operette bij 't Nut VOORSCHOTEN De directeur v: Voorschotense postkantoor verzoekt te delen dat de verzending van de post VOORSCHOTEN Donderdagavond na invoering van de nieuwe richtlijnen wordt in het Cultureel Centrum te Voor niet trager verloopt dan voor 1 novem- I schoten in het kader van het lustrum ber. Tot 31 oktober werden alle brieven- jaar van 't Nut en houders van C. J. P.- bussen gelicht door het personeel van het paspoorten hebben reductie. Er zijn nog Vooschotense postkantoor en verzameld, kaarten verkrijgbaar aan de zaal. waarna een auto van het district Den Haag de post naar het hoofdpostkantoor in Den Haag bracht. Aansluiting op de nachtposttrein was alleen mogelijk bij bezorging op het hoofdpostkantoor van Voorschoten tot 18.30 uur. Alleen post bestemd voor Den Haag maakte een goede kans bij latere bezorging nog in de morgenpost Burgeravond VOORSCHOTEN Dinsdag 18 no ber is er in het Cultureel Centrum een burgeravond speciaal voor de nieuw genomen te worden. Dit ingezetenen van Voorschoten. Deze vorm van buslichting zo avond is speciaal bedoeld als kennis- gebleven. Alleen poststukken voor de making zowel met de burgerlijke over- lihting van 18 uur komen in de eerste heid las het verenigingsleven. Aanvang bestelling van de volgende dag. 20 uur. LEIDEN Geboren: Inge d.v. J. Ku- kler en J. W. L. v. d. Reijden; Saskia Christine d.v. S. C. Ohlin en A. W. v. Es; Jacob z.v. H. Stapper en A. C. v. Egmond; Elisabeth Katharina d.v. F. G. I. Walenkamp en M. L. V. M. Karthaus; Loliet d.v. M. Lijnbach en W. M. C. Kolsters; Anetta Ingrid d.v. R. O. E. Meynaar en L. V. J. Maes; Annuska Re- née d.v. J. v. d. Zwart en J. C. v. Dijk; Petra Simone d.v. J. D. de Rooij en W. Duijvenbode; Mariko Catharina d.v. P. J.' Veger en A. Shimono. Rebate d.v. H. W. Huurman en J. Dikkeboom; Ja cobus Pieter z.v. H. J. Heddema en M. C. BoogaartPetrus Jozef Maria z.v. P. J. M. Willemse en L. T. M. Postma: Rigitta Jeanette d.v. M. Verschoor en T. Efdé. Gehuwd: J. C. v. d. Leek en P. Segaar; J. Broersma en C. M. E. Kuiper. Overleden: D. Knijnenburg 10 mnd., d.; J. T. A. Soeterbroek 3j.. z.; P. P. van Zijp 94 j., m.; J. M. C. Leugering 49 j., e.v. J. Kok; K. D. den Os 87 j., m. LEIDEN Geboren: Geertrui, dr. v. P. Wendt en M. Kramer; Natasja, dr. v. A R. Klootwijk en G. T. M. San ders; Renata, dr. v. A. Madella en D. Bezembinden Monique, dr. v. C. J. A. in 't Veen en M. Hakkenbrak; Mark Onno, zn. v. R. A. Verhulst en H. Was sing; Nelia Johanna, dr. E. J. W. Oom- kes en M. van Bemmel; Renata Josefa Pao-Yü, dr v. S. T. Ho en M. A. Leor- gentis Casares; Eric. zn. v. C. Nanninga en E. Wichers; Solange, dr. v. G. BI. H. Becker en G. Pijnaker;Gerrit Johan nes, zn. v. P. J. van der Burg en M. v. Egmond; Erik Leendert Johan, zn. v. L. Koster en A. van den Heuvel; Yvet- te Ingeborg, dr. v. G. F. Houweling en C. M. J. Geurs; Cornelia Hendrica, dr. v. J. Blok en C. H. Laterveer; Anoush- ka Catharina, dr. v. H. van Delden en Z. Haveman. Gehuwd: N. A. H. van Valderen en J. P. van der Meij; F. C. Fischer en A. de Regt; R. J. Kolderman en J. Bossaert; A. C. Blom en P. J. M. Verschragen; H. W. Benten en J. C. Rietkerk: J. B. Soet en J. C. Zwanenburg; J. H. Ra- vesbergen en H. C. van Wijngaarden; A. N. van Delft en M. C. de Koning; W. D. Bakker en J. C. Lamboo; W. F. Honsbeek en J. Koppe. Ondertrouwd: C. J. van Hartevelt en J. E. M. Janssen; A. C. Blokland en Y. Verlind; T. J. H. A. van Kampen en E. H. van Oort; I. Linschooten en A. L. Kalden; C. W. M. Zoet en M. P. B. Koot: P. Nievaart en R M. Ohle; W. Mliller en M. Gonlag; P. J. Rotteveel en A. J. M. van der Post; F. Zijp en A. M. Bergers; G. F. R. Vosters en E. C. A. Jansen; J. J. Floor en J. M. W. Wiersma. J. Kok en S.' J. C. Meijers; M. L. Douwes en J. C. Houwe ling: J. A. M. v. Heeringen en Teijlingen; H. J. M. Granneman VOOR BIAFRA LEIDEN Een ongewone demonstratie heeft zondagmiddag de Leidse binnen stad uit haar slaap gehaald. Na de oeku- menische studentendienst in de kerk van de Luthers Evangelische Gemeente, trokken om een uur bijna al de drie honderd kerkgangers en masse de straat op om Leiden te wijzen op hun grote bezorgdheid voor het lot van twee mil joen Biafranen, die de komende twee maanden zullen sterven, als er geen hulp zal worden geboden. Pastoor J. A. van Well riep de oekume- nische gemeente bij de zegening op nu niet meteen uiteen te gaan, maar de vredesgedachte nu ook werkelijk uit te dragen door middel van een demonstra tie voor Biafra. Daarbij riep hij de her innering wakker aan de aangrijpende T.V.-uitzending over Biafra, afgelopen vrijdag en zaterdag. Hij meende, dat de studentengemeentes van de verschillen de kerken, die de komende zondag tóch bijeen zouden zijn niet achter konden blijven en had met een klein komité de spandoeken alvast klaar gemaakt. De optocht, die via Haarlemmerstraat, Kort Rapenburg, Breestraat en Hoog- landsekerkgracht terug voerde naar de kerk van de Luthers Evangelische Ge meente had als teksten: Stop moord ih Biafra, Kinderen worden geboren om te leven, Wie geeft Biafra zijn dagelijks brood en Wat doet Leiden voor Biafra? In de kerk werd gecollecteerd voor hulp aan de Biafranen. Het is de eerste keer dat Leiden wordt geconfronteerd met een demonstratie, die van het kerkge bouw rechtstreeks doorgaat, de straat VOORSCHOTEN Dokter P. Vermet heeft in lief Gezondheidscentrum Voorschoten afscheid genomen als klei terarts. Dokter Vermet is al dertig jaar in Voorschoten werkzaam als schoolarts en kleuterarts. Deze laatste functie heeft hij nu beëindigd en hiervoor werd hi op spontane wijze gehuldigd. E»n vai de kleuters die onder controle van dokter Vermet kwam, mevr. A. Verhoog-Boek- hout, overhandigde niet haar zoontje var drie jaar, Christiaan, een geschenk on- DINSDAG II NOVEMBER Stadsgehoorzaal Concert Ex Animo. I 20.00 uur. 1 Gel». Steenschuur - Leidse Ver. v. Post zegelverzamelaars. Postzegel-veiling- avond, 20.00 uur. 11 Kcst- Eigenzorg COVS Praatavond LEIDEN De Leidse gewichtheffe! met o m> Lou van Raveiw, 20.00 uur. Theo Sanders heeft dit weekend by (;<>b lioaigTaf.ht 5 EHBO-cursus Peer- de in de Vijf Meihui gehouden Ne<jer' ke Donders, 20.00 uur. landse kampioenschappen de landstite gtadhu|g Installatie Schoolraad, 19.30 in het middengewicht in de wacht ge- uu], WOENSDAG 12 NOVEMBER Zün clubgenoot Dick- van 't Riet werd Lakenhal Lezing prof. v.d. Waal, achter de Alkmaarder Janssens tweede 2o uur. in de midden-zwaargewicht klasse. Pi es- Lldwinaschool Contactavond Kinder- tatiés, die geëvenaard werden door A. bescherming. 20.00 uur. de Bruin en J. van Loon bij resp. de Schomvburg Herman v. Veen met licht i zwaargewichten. Bridgeclub VOG LEIDEN De uitslag in de 2e ronde van de viertallenwedstrijd bij de bridge club VOG is als volgt: team Tjalkens wint van team Döfferhoff met 6-0, team Boogaard w.v. team Schoof 6-0, team Smit w.v. team De Tombe 6-0, team Kooiker w.v. team De Haas 5-1, team Megchelse w.v. team v. Norden 6-0, team Planje gelijk tegen team v. d. Scheun 3-3. „Harlekijn". 20.00 i Old Dutch Ned. Ver. v. Huisvrouwen Koffie-ochtend, 10.00 uur. DONDERDAG 13 NOVEMBER Stadsgehoorzaal Feestavond „De Burcht", 20.00 uur. Ant. Clubhuis - Toneelavond Selskip Fryslan, 20.00 uur. Lakenhal Ver. Oud-Leiden, 20.00 uur. VRIJDAG 14 NOVEMBER Stadsgehoorzaal Feestavond „De Burcht", 20.00 uur. ZATERDAG 15 NOVEMBER Stadsgehoorzaal Muziekconcours Alg Unie van Muziekver., 12.30 uur. Dr. M. v. d. Stoel dankte dokter Vermet voor het vele werk door hem verricht als kleuterarts. Namens de moeders voerde mevr. C. v. Maurik-Keulemans het woord, die wees op de speciale wijze van behandeling door de scheidende dok ter. „Hij trok de kleine blote en beverige peuter steeds op zijn schoot, aaide het over het bolletje en de vriendschap Zuster G. M. Wiegerink sprak nar de wijkverpleegsters en zei o.a.: „Uhebt niet voor één maar voor drie gewerkt. De eerste kleuter kreeg dezelfde rustige behandeling als de laatste kleuter, goede humeur zorgde voor een prettige In zijn dankwoord stelde dokter Vermet zeer nadrukkelijk, dat de kinderen nu nog even lief zijn als de kinderen van vroeger. Gedurende al de jaren heeft dokter Vermet zijn kleuters geschenkje gegeven bij het afscheid van de kleuterperiode. Hij tekende dan voor ieder kind een vogeltje. Dokter Vermet is twee jaar geleden reeds koninklijk onderscheiden er noemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. LEIDERDORP De philiatelistenver- eniging „De Rijnstreek" houdt a.s KATWIJK Twee houten consumptietenten werden gisteren door de harde wind volkomen uit elkaar gerukt. Op het maandagavond van 19-23 uur de maan- parkeerterrein van Noord-Duinen ging eerst de boordwoning van de heer Van Weegel de lucht in (zie foto) en even later delljkse ruilcontactavond In het Dorps- moeet ook de viateat op de hoek Hoorneelaan/ Biltlaan (eigenaar H. Hoek) er aan geloven. huis. op. Leensvaart; G. Rijpma en P. Lut: J Taal en C. M. Kershof; D. F. H. van der Ree en CT C. A. van 3ër Velden; W. Ligtvoet en M. W. M. v. Steenber gen; J. H. van der Vaart en A. A- M. Stouten. J. H. Guldemond en H. A. van Weeren; B. ter Haar en R. J. Wheeler; A. Aktas en A. Scheer; A. C. Brou wer en M. M. E. Jonkers; C. H. de Jong en H. C. van Duijn; H. J. M. La- gerberg en A. M. G. Ruiten; J. V. A. Hassel en J. A. M. Blokhuizen; J. J. van Kralingen en M. R. Harkink; H. W. J. van der Ven en I. H. M. Langezaal; B. J. vand en Bosch en E. M. J. L. Vroom; G. V. Villerius en N. J. G. De- launay, K. J. de Neef en J. Ruijs. 1SITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Aan de Leidse Universiteit waren gisteren twee promoties. De heer W. C. de Bruyn te Rotterdam en thans wonende te Waddinxveen, is gepromo veerd tot doctor in de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld: „De pathogenese van experimenteel verwekte atheroma- tose bij konijnen". De promotor was prof. dr. D. J. Kuenen. De co-referent was dr. W. Th. Daems. Dit proefschrift werd bewerkt in het Centraal Pathologisch Laboratorium van het Academisch Ziekenhuis Dijkzrgt te Rotterdam onder leiding van het hoofd van het lab. dr. H. E. Schornagel. De heer J. W. F. van Ingen. geboren te Bloemendaal en thans wonende te Leiden, is gepromoveerd tot doctor in de facul teit der wiskunde en natuurwetenschap pen op een proefschrift, getiteld: „Stra- lingschemische reacties in vloeibaar cycloliexaan (energieoverdracht en ge- sensitiseerde reacties van opgeloste stof fen)". De prom, was prof. dr. E. Havinga. LEIDEN - Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor het doct.ex. Ned. Recht. mej. H. H. Beerman Rotterdam i en voor he doet. ex. Duitse taal- en let terkunde, de heer G. A. Visser (Am sterdam). ROTTERDAM, 10 nov. Vee - Aan voer totaal 1678, slachtrunderen 500- 520, 405-455, 355-390, 330-345, varkens 276-278, 273-276, 265-270, stieren 455- 530, worstkoeien 320-340, slachtzeugen 220-230, zware varkens 230-250, slacht runderen: korter, kalm, ruim prijshou dend; varkens: minder, vlug, hoger, enkele prima's boven notering. AMSTERDAM, 10 nov. Vee Aanvoer 234 runderen: 3.60-5.20, handel vlug; 19 varkens: 3.34-3.38, handel vlug. LEIDEN, 10 nov. Groenten: Appelen 14-21; Aardappelen 10-15; Andijvie I 22-35; II 15-20; kroten, gekookt 50; boe renkool 26-33; rode kool 32; gele kool 30; groene kool 19-27; prei 31-40; spina zie I 65-90; II 45-65; spruiten A 57,71; idem B 55-61; tomaten A 760-790; B 710; C 630-650; CC 280; uien 20-41; witlof 103-175; knolselderij 18-35; sla 9-15: bleekselderij 20-24; bospeen 24; selderij 10-12.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4