SFEERLOZE BOLLENSTREEKDERBY TUSSEN LISSE EN TEYUNGEN EINDIGDE ONBESLIST LFC na winst op DHC uit de verdrukking SCYLLA-RESEREVES LEDEN VERRASSENDE NEDERLAAG k Jos Eykens en Frans van Gerven scoorden beiden éénmaal SJC naar tweede plaats opgerukt EERSTE VIER BORDSPELERS VAN LSG GREPEN VOLLE WINST TEGEN EINDHOVEN Wolkbreuk maakte aan meeste korfbal wedstrijden einde Docos consolideerde derde plaats door zege op Xerxes T0V nam met veel mazzel revanche op Ons Vermaak SPORTBIJLAGE MAANDAG 10 NOVEMBER 1969 LISSE De bollenstreek-derby is wei nig emotievol verlopen, daar beide ploe gen hoofdzakelijk 't accent op de verdedi ging hadden gelegd. Het begin was hoop vol voor de thuisclub. Met een drietal corners op het Teylingendoel ontstonden enige gevaarlijke momenten doch de Lis- sese voorhoede, was niet doortastend ge noeg om het doelman Hogervorst lastig te maken. Na dit korte offensief van Lisse ver plaatsten de bezoekers met snelle open aanvallen het spel en nu was het de beurt aan de Lisse-defensie om hun ter rein te zuiveren. Over het algemeen kreeg Teylingen de beste kansen, doch door goed werk van doelman Lefeber bleef voorlopig succes uit. Eerst na een half uur wist rechtsbinnen Jos Eykens na een snelle uitval Lefeber kansloos te passeren 0-1. Reeds na enige minuten in de tweede helft werd de wedstrijd voor een tiental minuten wegens hevige regen gestaakt. Een vlaggemast werd door de hevige wind geveld. Na deze onderbreking werd het spel voortgezet, doch de echte derby- sfeer ontbrak. Lisse bleef de toon aan geven, doch steeds wist de Teylingen- defensie zich te handhaven. Een kwartier voor het einde wist Frans van Gerven de verdiende gelijkmaker te scoren 1-1. Bij Lisse viel Oudevelthuys uit voor wie W. van Beek inviel, terwijl J. Faas in de voorhoede werd opgesteld. De stand on derging geen verandering meer. Een ge lijk spel dus, waarmee beide partijeen wel tevreden kunnen zijn. GSV-SJC 0-1 Op geenszins overtuigende wijze heeft SJC gistermiddag in Gouda haar zege tocht voortgezet en daar is GSV op eigen terrein de dupe van geworden. De Gouwenaren mochten toch na af loop van de wedstrijd de koude handen nog stevig dichtknijpen dat de schade tot één doelpunt beperkt was geble ven, want hadden de Noordwijkers reeds voor rust twee of driemaal gescoord, dan had niemand vreemd opgekeken. Ondanks het feit, dat SJC de eerste helft wind tegen had, ging de Noord- wykse club direct in de aanval. Dat re sulteerde ln enige corners, maar Peter Steenvoorden noch Arie Weyers die daartoe alle gelegenheid kregen slaag den er aanvankelijk in de Goudse I doelman te passeren. Voor een af stands- j echot van Van Maris moest de GSV- doelman echter wel zwichten: 0-1. Na I een van de schaarse uitvallen van GSV moest goalie De Ridder zich gewonnen geven maar Hans Westgeest slaagde erin de bal op de doellijn te keren. Na de rust slaagde GSV er niet in een I licht veldoverwicht uit te buiten. De i veelal vrij doorzichtige aanvalsakties i van de Gouwenaren vormden voor SJC j geen probleem. Vandaar dat de Noord-1 wykers de zege vast konden houden. VEPVan Nispen 20. Van Nispen is er niet ln geslaagd de uitwedstrijd tegen VEP tot een goed resultaat te brengen. Onder de goede leiding van scheidsrechter Nederpelt werd precies op tijd begonnen. Een voortdurend ster ker VEP gaf de defensie van Van Nis pen handen vol werk, inclusief keeper De Boer. Vele malen moést hij redding brengen wat hem tot in de 15e minuut wonderlijk wel gelukt. Achterspeler G. Geerlings werkte een hard schot corner, waaruit Van der Sluis van VEP de bal kon bemachtigen en hard inschoot: 10. Na dit doelpunt kwam Van Nispen meer in de aanval, maar wist de defensie van VEP niet te passeren, de voorhoede- spelers probeerden het iyet harde verre schoten, maar ook dit mocht niet baten. Na de rust kwam er enige lijn in het spel van Van Nispen, maar het gladde veld bracht de spelers nogal eens in moeilijkheden. Men trachtte nu driftig een tegentreffer te produceren, maar zoals gezegd er waren geen afwerkers in de voorhoede. Na de eerste stormloop gestuit te hebben kwamen de spelers van VEP beter in hun spel, hun aanval len waren snel en doortastend. Weer moest keeper Ted de Boer zijn kunnen tonen wat hem heel goed afging, maar hij alleen kon toch geen wedstrijd maken. In de 29ste minuut weer een snelle door braak van VEP. Van Stralen kon de bal precies op maat aan de speler met de bijnaam (Picasso) overgeven welke on houdbaar inschoot: 20. Van Nispen was door dit doelpunt ontredderd. Niets wilde meer lukken; alles strandde op de goed spelende achterhoede van VEP. De wedstrijd tegen Eindhoven, die met enige spanning tegemoet werd gezien, Iueeft het L.S.G. duidelijk succes ge bracht. De ontmoeting, die voorlopig in een 6l/2-Z'/2 stand is geëindigd, zal vrjj zeker een forse overwinning van 7>/2- Z/i opleveren. Dit succes is voor een niet onbelangrijk deel te danken aan de overmacht aan de eerste vier borden. Het is nu wel duidelijk, dat de strijd om het kampioenschap en promotie naar hoofd klasse uitsluitend een wedloop zal wor den tussen L.S.G. en het sterke D.D uit Den Haag. De wedstrijd, die de volgen de maand in Oegstgeest tussen beide tien tallen zal worden gespeeld zal dan ook van beslissende betekenis zijn. Van den Berg zal veel genoegen beleefd hebben aan zijn openingskeus tegen de Eindhovenaar ir. Kuijpers. In een Nimzo- Indische partij wist hij (met wit) met schijnbaar eenvoudige middelen zwart onder een zodanige druk te zetten, dat de Eindhovenaar zich gedwongen zag een kwaliteit te geven. Een overhaaste pion- zet kon het einde van de partij slechts versnellen, niet veranderen: winst voor de witspeler. Van Geet, enigszins mat spelend door een overbezet schaakpro gramma, kwam ln een postitie, die mo gelijk objectief voor hem verloren was. In deze moeilijke stand bewees hij even wel zijn klasse door zodanige problemen in de stelling te vlechten, dat zijn te genstander de draad kwijtraakte en mat werd gezet. Jongsma speelde een partij uit énstuk en bracht zonder 'n moment in gevaar te zijn geweest het derde winst punt voor L.S.G. binnen. Kort, aan het vierde bord, bleek eveneens voor zijn Eindhovense tegenstander te sterk (4-0). Mr. de Groot en De Vries zagen hun bei der voordeel door enige onnauwkeurig heden vervliegen en konden niet verder komen dan remisie. Aan de laatste vier borden is vooral tijdnood van invloed ge weest op het verloop van de partijen. Bekker wist in deze slotfase zijn tegen stander een dame te ontfutselen, wat Versteeg tot opgeven dwong. W'ichers wist nog net op tijd zijn 50e zet te doen en staat ongetwijfeld in de afgebroken stelling gewonnen. HÖrchner was eveneens door tijdnood geplaagd niet in staat zijn greep op de stelling te behouden en moest als enige L.S.G'er voor zijn tegenstander buigen. Toorman tenslotte kwam met zijn te genstander remise overeen na een partij waarin vele problemen voor beide spelers waren op te lossen. Het evenwicht leek niet naar een of andere zijde ernstig stoord te zijn geweest. F. A. Kuipers (Eindhoven)- C. B. den Berg (L.S.G.) 0-1 J. Voormans-D. D. van Geet 0-1; J. L. de Vries-A. K. P. Jongsma 0-1; C. W. Berghout- J. C. Kort 0-1; W. Vesnel-A. de Groot %-%; A. G. J. van Oostrom-E. G. de Vries %-%; C. Versteeg-B. V. Bekker 0-1; E. E. Ha- vinga-J. P. C. Wichers afgebroken; N. Hazewindus-P. Hörcher 1-0; L. R. G. Versfeld-J. Toorman %-%. Eindstand: 2%-6% (voorlopig). DELFT Met een weliswaar magere maar verdiende overwinning is LFC naar huis teruggekomen uit het natte en winderige Delft. De wedstrijd moest zelfs nog een paar minuten gestaakt worden, toen in de 30ste minuut van de tweede helft het weer zo slecht werd, dat doorspelen onmogelijk bleek. De Lei- denaren kwamen na de gedwongen rust perioden goed voor de dag en wisten de reeds in de eerste helft bevochten 10 voorsprong door een doelpunt van P. Gubler, die via de binnenkant paal had weten te scoren, vast te houden. Zelfs kreeg C. van Weerlee vlak voor tijd nog een prachtige kans om de score te ver hogen. De doelman van DHC was hem echter te snel af en greep hem bij de benen. De strafschop, die Heymans daar op nam, werd door de DHC-doelman keurig gestopt. Na het nemen van de strafschop floot de scheidsrechter direct voor het einde. LEIDEN. Gisteren was de eerste competitiedag, waarop vele wedstrijden afgelast of gestaakt werden. Zo werden de wedstrijden van De Danaiden, de Al gemene, Zuiderkwartier en Fluks ge staakt wegens een complete wolkbreuk omstreeks drie uur. Vicus, Crescendo, KNS en Noorderkwartier zagen hun wedstrijden afgelast. Swift (A)-De Danaïden 2-3 De Danaïden is nog het langst in het veld geweest. Met nog 28 minuten te spelen in de 2e helft werd bij de stand 2-3 in het voordeel van onze stadgeno ten de strijd afgebroken. De Danaïden heeft voortdurend een overwicht gehad maar heeft dat niet in de score tot uit drukking kunnen brengen. Swift kon zodoende goed bijblijven, maar keek niettemin by het staken van de wed strijd tegen een 3-2 achterstand aan. De Leidse doelpunten kwamen op naam van Wim Brugman, Gerard Nap en Erik Filemon. De Danaïden 3-Olympia 2 bij 1-2 ge staakt. Zuiderkwartier-Regenboog 0-2 Bij Zuiderkwartier begon de wedstrijd om half drie en zodoende is er in het half uur dat er gespeeld is met stro mende regen gestreden. Beide ploegen hielden elkaar goed in evenwicht op het tamelijk gladde veld. Regenboog toon de zich voor de korf gevaarlijker en nam een 2-0 voorsprong. Vlak voordat de arbiter de spelers voortijdig naar de kleedkamers stuurde miste de thuisclub nog een strafworp. De Algemene-Fortuna 1-0 De Algemene en Fortuna hebben pre cies 45 minuten in het veld gestaan. In deze periode lieten beide ploegen op het toen nog goed bespeelbare veld be hoorlijk goed spel zien. Lidie Kerkvliet gaf de blauw witten een voorsprong die door een goed benutte strafworp van Fortuna teniet werd gedaan. Aad Rus man had vlak voor rust nog succes met een ver schot nadat hij eerst een doorloopbal zag afgekeurd. In de rust barstte de bui los en scheidsrechter v. Someren liet daarna dan ook niet meer beginnen. Achilles 2-De Algemene 2 6-4. Achilles-Fluks 1-0 Fluks heeft een vergeefse reis naar Den Haag gemaakt, want ook hier werd de wedstrijd nog in de eerste helft ge staakt. Na een periode van 28 minuten, waarin beide ploegen elkaar in even wicht hielden, was de hevige regen spelbreker. Achilles, leidde op dat mo ment met 1-0. Fluks' 4-Regenboog 3 2-2: Juliana-Madjoe 3-4 Madjoe is er in geslaagd een hele wed strijd te spelen en zelfs nog te zegevie ren. Voor de tweede maal werd Juliana geklopt, waardoor de Rijnsburgers nu vier punten hebben. Door dit resultaat zal het zwakke Juliana zeker de laatste plaats behouden. De eerste aanval faal de volkomen en dat leidde er toe dat Jhliana na een half uur spelen ver diend met 2-0 voorstond. De tweede op stelling was duidelijk in het voordeel van Madjoe, dat nog voer de rust door Piet Talsma de achterstand tot 2-1 verkleinde. Na de hervatting was het dezelfde speler die met een doorbraak voor gelijke stand zorgde (2-2). De Rynsburgse ploeg ging door, want eerst had Nelleke van Egmond met een door loopbal succes en even later had Jan Mul dat ook met een afstandschot. Een Madjce-zege lag in het verschiet. Juli ana probeerde met een hevig slotoffen- sief nog iets aan de stand te verande ren maar verder dan 3-4 liet Madjoe het j niet komen, waardoor Madjoe een nut-1 tige en kostbare overwinning behaalde. Crescendo. Uitslagen: Vicus 4-Cros- oendo 2 af gel.; Crescendo A-Dan. B bij 0-3 gest.; De Algemene a-Crescendo a 9-0; Crescendo b-Zuiderkw. b 2-0; Vicus q-Crescendo q afg. mmm UITSLAGEN: Hoofdklasse: Ons Eibernest-Rohda 4-1 Het Zuiden-Deetos 6-4; Archipel-Wos-B terkwartier 3-2; Blauw Wit-Die HaghejB bij 5-2 gest.; Stanfries-Luto 2-4. 'I Overgangsklasse B: Deto-Roda 1-3;|B Zuiderkw.-Regenboog 0-2 (gest.). Zuid West I: De Algemene-Fortuna 2-.^| (gest.); Achilles-Fluks 1-0 (gest.) I 2A: Ons Huis-Tjoba 5-6; HSV-Overkan- ters 2-0 (gest.). 3C: Juliana-Madjoe 3-4; BKC-DKV 6-6. RIJNDELFLAND IB:Die Haghe 5-HKV 5 1-4; Hou Stand KNS 3 5-3; Houtsnippen-DKC 4 4-3. Jun. A: Succes-Trekvogels 2-2; Zui- derkwartier-Ons Eibernest 2-0; De Dan. Fortuna 3-11; Sperwers-Phoenix 6-2. Jun. C: Crescendo-De Danaïden B 0-3 (gest.); GKV-Ready 2-1. Micro-uitslagen Zuid West Res. 2a: Olympiaan 2-Trek- vogels 3 4-3. Res. 3B: HKV 3-De Danaïden 3 9-5. (Van onze tafeiltennismedewerker) LEIDEN Na een zeer spannende en gelijkopgaande wedstrijd heeft ScyUa 2 voor het eerst in deze competitie een onverwachte nederlaag geleden. Dank zij twee overwinningen van Anton-Will van Zoelen, één overwinning van Ed Fallaux en een zege in het dubbelspel bleef de schade tot 6-i beperkt. Fal- laux verloor dus twee keer. Hoe is dat te verklarenT Anton-Will van Zoelen: Het was alsof die jongens van SVE een film van Fallaux vele malen had den afgedraaid. Ze wisten precies hoe ze tegen hem moesten spelen". Van Zoelen was zelf de sterkste speler van Scylla. Nadat hij gemakkeiyk in tweeën van Bert Zwart had gewonnen, versloeg hy met 17 en 16 verrassend simpel, ook Peter van Ham. Op de stand 5-4 voor SVE slaagde hij er ech ter niet in ook Jaap van Hummel te verslaan. Van Zoelen: ,,Ik speelde een bijzonder goede party. Maar als het er op aankwam, in de slotfase, speelde Japie zonder meer geweldig. En boven dien: „ik kan die beslissende tiende par tij niet altyd winnen". Ed Fallaux was waarschijniyk wat over- traind. Hij had de hele week met Scylla 1 meegetraind als voorbereiding op het Europa-Cupduel tegen VFL Osnabrück. Maar het is hem blijkbaar wat al te veel geweest, want al in zijn eerste par ty. tegen Van Hatn, werd duidelijk, dat Fallaux niet in vorm was. Het werd niet minder dan 21-12, 21-14 voor de Utrechtse Brabander. Tegen Jaap van Hummel ging het al iets beter (21-18, 23-21) en ln zyn laatste partij kwam hy dan eindelijk tot winst: zeer moei zaam met 20-22 in de derde overigens. Als grote pechvogel van deze wedstrijd moet Peter van Schle bestempeld wor den. Hij speelde vaak zeer goed, maar Vrouwe Fortuna keerde zich tegen hem. Zo verloor hij van de ongeslagen geble ven Van Hummel met 21-13, 18-21, 23- 21. Bert Swart kroop door het oog van de naald tegen Van Schie (25-27, 23-21, 21-18) en ook Van Ham kon zijn han den dichtknijpen toen hij na 18-21, 21-19 21-19 zyn club op 5-4 gebracht had. Voor Van Schie aan de ene kant te leurstellend, maar aan de andere kant weet hij nu, dat hij veel meer kan win nen. Wellicht kan men in de komende wedstryden nog grote daden van hem verwachten. Xerxes-Docos Na twee achtereenvolgende nederlagen (4-6 tegen STV/Climax en 1-9 tegen JCV) heeft DOCOS de smaak weer te pakken. Zaterdagavond werd in een wedstrijd voor de hoofdklasse D een overioinning van 7-3 behaald op het geen enkele pretentie meer koesterende Rotterdamse Xerxes. Hierdoor heeft Docos de veilige derde plaats weer iets geconsolideerd, vooral ook omdat con- curent AMVJ 2 deze week twee grote nederlagen leed. Jacques van Veen was opnieuw de sterk ste Docos-speler. Hij won zyn drie en kelspelen en samen met Ton l'Ami ook het dubbelspel. In zijn eerste partij te gen Eddy Seelaar, die geen geduld kon opbrengen om er een lange partij van te maken, werd het 15-21, 18-21. Tegen Piet de la Fontaine dacht Van Veen toen hy de eerste game met 13-21 op zijn naam had geschreven, dat hij met aanvallen de party wel binnen kon ha len, maar hierdoor bracht hij zichzelf in grote moeilijkheden (21-19). Hij on derkende echter tijdig het gevaar en met 17-21 was hy toch de winnaar. De onstuimige Hans van Lingen leverde uiteraard weinig moeilijkheden voor hem op: 14-21, 15-21. Het dubbelspel was een zeer benauwde affaire: vooral door het geweldige spel van Van Lingen werd met na 12-18 voor Docos in de derde game met 20-22 een gelukkige zege. Ton l'Ami was. ondanks zijn twee winst partijen, niet zo bijzonder op dreef. Na een zeer langdurige partij verloor hy van De la Fontaine (12 en 17), maar tegen Van Lingen herstelde hy zich, hoewel de overwinning die hy behaalde meer te wyten was aan het te roekeloze spel van zijn tegenstander dan aan zijn eigen kracht: 20-22, 22-20. 17-21 (na 15-10). In de tiende partij won l'Ami met 13 en 18 gedecideerd van Seelaar. Bert van Paridon kwam slechts één maal tot winst; een keer minder dan ln de eerste ontmoeting met Xerxes dus. „Toch", zegt Van Paridon zelf, „ging het beter dan de vorige maal. Ik had alleen weinig geluk". Zijn eerste partij, tegen Van Lingen, haalde hij binnen met de score 17-21, 23-25. Tegen Eddy See laar faalde hij by een voorsprong van 20-17 in de derde game zijn forehand- aanval op een afschuwelijke manier, waardoor hij met 22-20 het loodje moest leggen. Dat Van Paridon zyn derde partij tegen De la Fontaine verloor, was een kwestie van conditie. De eerste twee games deelden beiden broefleiyk, maar in de derde moest Van Paridon uitgeput door De la Fontaine de winst met 21-10 aan de Rotterdammer Ons Vermaak-TOV Vooral op zichzelf heeft het hoofdklas seteam van TOV revanche genomen. Na de vorige week zo teleurstellende nederlaag van 0-10 tegen koploper TFC werd bij Ons Vermaak zo sterk gespeeld dat na afloop geconstateerd kon wor den dat van de tien partijen er niet min der dan negen door de Noordwijkers waren gewonnen. Hoewel daar meteen aan toegevoegd moet wordendat de TOV'ers ditmaal alle mazzel méé had- Al in de eerste partij Henk van den Wollenberg tegen Peter Turk kwam TOV goed weg. Na 21-17 en 13-21 ken de Van den Wollenberg op een gegeven ogenblik een voorsprong van 19-16, die echter door Turk op prachtige wijze in 19-21 werd omgebogen. De tweede par tij verliep nog sensationeler. Regelmatig verloor Ted van der Ploeg de eerste game van C. Prince van der Aa met 21-14. De tweede verliep tot 18-12 iden tiek. Toen kwam Van der Ploeg plotse ling terug en tot groot enthousiasme van zijn teamgenoten sleepte hy met j 23-25 en 11-21 de partij toch nog uit het vuur. Ook de partij van Rudi Alke made tegen J. Pince van der Aa was een narrow-espace voor TOV: 22-24, 19-21. Aldus een voorsprong van 0-3 voor TOV, hetgeen voor hetzelfde geld andersom had kunnen zyn. Het dubbelspel was duidelijk voor TOV (12-21, 12-21) en Turk had ook geen moeilykheden met C. Pince van der Aa: 16-21, 7-21. De volle winst werd hierna veilig gesteld door Alkemade, die na een opnieuw spannende wedstrijd met 20-22 in de derde game Van den Wol lenberg bedwong. De laatste vier partyen waren voor de winst dus niet meer belangrijk, maar toch waren de TOV'ers niet te stuiten in hun rush naar een zeer grote over winning. Ted van der Ploeg won van J. Pince van der Aa (19 en 15) en ook Alkemade maakte zijn hattrick vol door een overwinning in twee games op C. Pince van der Aa. Hierna sloeg J. Pince van der Aa. tegen Turk, het enige Ons Vermaak-punt bij elkaar 21-17, 18-21, 21-15. Van der Ploeg bepaalde de eind stand, door een overwinning op Van den Wollenberg op 9-1. Doordat ook de con current voor de derde plaats, Never Despair, won, zyn de kansen op de pro- motiegroep echter niet toegenomen voor TOV. Door twee zeges van Kees van der Zwet en Will Turk, een overwinning van de zieke Jan Hermans en winst in het dubbelspel versloeg TOV 2 het vier de van De Salamanders met 6-4. De Treffers-Eendracht Tegen het Rotterdamse Eendracht samen met Ned Lloyd 2 koploper in de hoofdklasse B ivas er voor De Tref fers opnieuw weinig eer te behalen. Hoe tvel de Roelofarendsveners voor het eerst compleet uitkwamen, konden zij toch niet meer dan één enkel tegenpunt scoren: Jacques van Ruiten won van Ron van der Aa. Al in de aanvangsfase van de wedstrijd werd duidelijk dat Eendracht vooral balvaster was. Kees Vesseur was eigen lijk niet de mindere van Van der Aa, maar enkele slordigheden waren mede schuldig aan de uitslag: 15-21, 17-21. Jacques van Ruiten verloor in de twee de party van de voor hem altijd moei lijke Geerling (13 en 18), waarna Bert Akerboom met de teleurstellende score 6-21, 12-21 van Eendracht-kopman Jan Knikkenberg een lesje kreeg. Nadat het dubbelspel nog enige span ning had te zien gegeven (15-21, 21-18, 17-21) verdedigde Van Ruiten het enige winstpunt bij elkaar. Aanvaller Van der Aa kon de defensie van Van Ruiten niet afdoende bestrijden: 21-17, 21-19. Vesseur kon de positieve iyn echter niet doortrekken, want tegen Knikkenberg was hij met 9 en 18 volslagen kansloos en ook Akerboom had tegen Eendracht- speler Geerling niets in te brengen: 10 en 15. Jacques van Ruiten heeft in zijn laatste partij tegen Knikkenberg als een leeuw gevochten en hierdoor ook winstkansen gekend. Met 20-22, 21-23 was de Rotter dammer meer echter de gelukkige win naar. Akerboom verloor hierna met 12- 21, 21-11, 6-21 van Van der Aa en Ves seur moest lydzaam toezien dat Geer ling de eindstand op 1-9 bepaalde. Scylla overgangsklasse In de eerste helft van de competitie be stond Ned Lloyd 3 het om tegen de trot se koploper in de overgangsklasse P, Scylla 3, een puntje af te snoepen. Za terdagmiddag was het uur der wrake voor de Leidenaren aangebroken. Zelfs uitkomende met een invaller voor Hein Crispijn werd een overwinning van 7-3 behaald. Theo Bakker en Karei van Schie bleven schitterend spelend zonder verlies en ook het dubbel was voor Scylla. Guus Versmissen kon niet tot winst komen. Ondanks de drie prachtige overwinnin gen van Koos Kanbier kon Scylla 4 het in ,,J" niet redden tegen koploper SVE 2. Het werd 6-4 doordat voor Scylla 4 ook Hans Schouten een party in zijn voordeel wist te beslissen. De wispeltu rige Siem van Iterson kreeg een nul achter zijn naam genoteerd. Hierdoor zijn de kansen van Scylla 4 om in de promotiecompetitie te komen weer iets afgenomen. Scylla 5 heeft zo lijkt het althans een zeer eervol resultaat behaald tegen de koploper in „N", De Salamanders: 4-6. Dit geringe verschil is echter te wijten aan een misverstand in de Haag se gelederen. Derde speler Dolf Wage naar kwam namelijk nooit opdagen bij Scylla, zodat Véronique van der Laan en Herman van Ruiten het karwei sa men moesten opknappen. Zij deden dit in volmaakte harmonie. Slechts het dubbelspel verloren ze. In hun enkel spelen daarentegen waren zy niet te ge naken. BARONIE Het eerste damesteam van Baronie heeft opnieuw een nederlaag moeten in casseren: tegen het sterke Haagse Wi- bats werd het 2-8. Een dag na haar huwelijk won Anneke de Jong-Demoet één partij, welk voorbeeld werd gevolgd door Hanneke Nieuwenhuizen. Voor Cor- ry Kramer was opnieuw geen zege weg gelegd. Een positief resultaat stelden de heren hier tegenover. Het elfde drietal van Wibats moest zwichten voor de Alphen- se homogeniteit: 6-4. De punten werden gescoord door Cor de Veth (2), Hans van der Hurk (2) en Cor Rigter (1). Ook het dubbel kwam in Baronie-han- PIT '54 Het eerste-klasteam van Pit '54 heeft een hele knappe prestatie geleverd door gelijk te spelen tegen het sterke Gossi- ma 2. Cas Koemans won tweemaal, ter- wyi zowel Anneke Koek als Marian van der Helm beiden één keer een partij in winst omzetten. Het dubelspel maakte de vyf punten vol. RTC Tegen eerste-klassekoploper Steeds Ho- ger/TSB 5 heeft RTC het uiteraard niet kunnen bolwerken. Na een voorsprong van 3-2 voor RTC, werd het 3-7 voor de jeugdige Hagenaars, die vooral dank zy effectvolle service vele scoringskansen kregen. Voor RTC wonnen Joop de Wa genaar en Piet van Es ieder één partij, terwijl ook het dubbel De Wagenaar- Bouwmeester winst boekte. Doordat in het tweede team van RTC Wim van Iperen een off-day had (hij won dus niets), verloor dit drietal met 4-6 van het Haagse MVO. De Rijnsater- woude punten werden gescoord door Jan van Luiing (2) en Nico Bouwmeester (1), terwijl zij samen ook de dubbel wonnen. AVANTI Avanti 1 heeft in de eerste klas een nederlaag geleden tegen Steeds Hoger- TSB 6 3-7. Joop de Boer, Ron Fase en Leo Straathof wonnen allen van Dyk- huizen. Hierdoor staan de Avanti-spe- lers vierde met redelijke uitzichten op de derde plaats. Het tweede team heeft de tweede plaats in de tweede klasse geconsolideerd door een ruime 8-2 overwinning op Phoenix 6. Aartjan Pannebakker en Gert-Jan de Ruiter bleven ongeslagen, maar Piet Kerkvliet stelde daarentegen wat teleur door de twee nederlagen dit hij te slik ken kreeg. In de landelijke juniorencompetitie ver loren de jongens met 6-4 van het sterke Schiedamse TSF (Jan van Wetten en Jan Korver wonnen één keer, terwijl Theo Louwers twee keer tot winst kwam) en het meisjesteam speelde evenals de eerste keer gelijk tegen Smash uit Monster. Hier wonnen Els Vreeburg en Elly Pannebakker ieder twee partijen, waaraan Liesbeth Smits één zege toevoegde. PLAY FAIR De dames van Play Fair hebben grote overwinning behaald op het wel moedige maar niet zo sterke Unitas. Het werd 8-2. Ada Commissaris en Llda Schuurblers verloren beiden van een Haagse tegenstandster. Lineke Heuzen bleef ongeslagen en ook het dubbelspel werd een punt voor de Leimuidensen. STEEDS VOORUIT Door een overwinning van 7-3 op Play Fair heeft Steeds Vooruit zich gehand haafd aan de kop van de eerste klasse. Voor Steeds/Vooruit bleven Nol Sikking en Nora Broxterman ongeslagen. Nel van Rijn scoorde het ontbrekende ze vende punt. Aan Play Fair-zijde won nen Jan de Koning en Harry Heuzen ieder één party. Verder behaalden Ar nold en Harry Heuzen een zege in het dubbelspel. Ook Steeds Vooruit 2 kwam in de twee de klasse tot winst. Het werd 7-3 door hattricks van Louis Ritzen en Hans van Wissen. Jan Schipper kwam niet tol winst. Door dit resultaat hebben de Warmonders beslag gelegd op de derde plaats. UITSLAGEN Ereklasse A: Steeds Hoger/TSBMaas- bree 55, AMVJIrene 73. Ereklasse B: SVEScylla 2 64, Wibats NedLloyd 19, BelcrumHunter 1—9. Hoofdklasse A: 21-Up—PSV 5—5, Wi bats 2Phoenix 73, Victory '55— Swift 9—1. Hoofdklasse B: NedLloyd 2Wilskracht 91, De TreffersEendracht 19, Lu- toQuick 19. Hoofdklasse C: Ons VermaakTOV 1-9. Never DespairMaasvogels 73, TSF —Wibats 3 9—1. Hoofdklasse D: XerxesDocos 37,' Hunter 25/3—STV/Climax 9—1, JCV-j. AMVJ 2 8—2. Overgangsklasse J: SVE 2Scylla 4 6-4 Les AmisExcelsior 73, TSF 3De Treffers 3 7—3. K: GossimaATTC/Boot 55, Aviolan- daElan 73, Wilskracht 2Impuls 10—0. N: 21-Up 2-Victory '55 2 2 Hunter 25 4—Quick 10—0, Scylla 5- De Salamanders 46. P: NedLloyd 3Scylla 3 37, Reactie —Quick 2 5—5, Dito—Wibats 5 3—7. Q: HOC—The Victory 7—3, De Sala manders 2Treffers 91, USDe Tref fers 2 2—8.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 14