STANDAARDCONTRACT VOOR -AMATIURWIELRENNERS- De ballen waren ook niet goed Turnsters PSV minste gebrek aan routine Fernanda D hield Esmeraud tegen SITTARDIA UIT E.C. ZAALHANDBAL Sponsors amateurploegen willen niet provoceren tegen KNWU SAPPHIRE KEURIG GESPAARD Reclame in pakket van voorstellen SLECHT SPEL OM TITEL 47/1 JUDOKA'S VAN GEESINK MOETEN VOOR 1 DECEMBER KIEZEN Tegen Russen waardig afscheid TITEL JONGSTE CATEGORIE MAANDAG 10 NOVEMBER 1960 SPORTBIJLAGE (Van onze sportredactie) DIDAM De koehandel van en met de ama teurrenners, die voor steeds meer geld van de ene naar de andere ploeg verhuizen, gaat ver dwijnen. Tijdens de zaterdag in het Gelderse plaatsje Didam gehouden vergadering van sponsors van amateurploegen werd besloten om voor 1971 te komen tot een standaardcontract. Daartoe is een wegcommissie samengesteld, be staande uit de heren Stoop (Peugeot), Kouwen- hoven (Batavus) en Rock (Pionier), die van alle sponsors de contracten van dit jaar of de con ceptcontracten voor 1971 krijgt toegestuurd. Dit drietal zal uit de binnengekomen gegevens een maximumvergoeding distilleren, waarvan niet naar boven mag worden ageweken. Dit was het voornaamste punt van bespreking, die diende om gezamenlijk een pakket wensen aan de KNWU aan te bieden, die zaterdag op een vergadering van de KNWU en de sponsors worden behan deld. Dertig vertegenwoordigers van in totaal zestien merkenploegen (er waren negentien sponsors aangeschreven) waren in Didam samen gekomen om over de problemen te discussiëren. De wensen, die vandaag bij het bondsbestuur van de KNWU in de bus zijn gedaan, zijn: re clame tijdens de provinciale kampioenschappen en Nederlands kampioenschap; in ieder geval moeten de renners met reclame op het tennue op het podium; reclame algemeen; de 400 vier kante centimeter handhaven; reclame op mouw tjes en aan weerszijden van de broek; reclame op nationale- en eventueel wereldkampioenstrui. (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR Fernanda D was zaterdagmiddag uiterst dapper op Duin- digt. Z(j was de enige die tegen de wind in de siotaanval van Esmeraud binnen de perken kon houden en haar km-tijd van 1.23.9 mocht er. gezien de keiharde wind en het feit dat het geen autostart was, best zijn. Esmeraud had alle clementie van de jury nodig want tegen het slot draafde z(j heel slecht. De andere koers voor de topdravers bracht Daimler de zege. Hij ging ditmaal dapper en foutloos door. Goodwill, die van het begin af tweede lag, kon er niet bijkomen, wat in het algemeen ook moei lijk is als Daimler zich tot draven weet te bepalen. De eerste afdeling van de Fokkerijprijs was voor Sapphire, door Ina Schwarz- kachel keurig gespaard voor de eind sprint waarin haar lichtste gewicht goud Halewijn was voortreffelijk in zijn dappere „striüLvan kop af bij de twee jarige volbloeds' Hij was van het begin af aan de kop en werd nooit verontrust. Kracht De derde ren leek voor Wilmar te zijn, maar tegen het slot kwam Riviera ge weldig opzetten. Hij had de kracht door te gaan en de 25 pond gewichtsverschil nog ruim te overbuggen. De uitslagen waren: Draverijen: Knijnenburg) 1.23.9, 2. Fernanda D Ier (W. C. Strooper) 1.23.6, 2. Goodwill, 3. Ger "Testlandla. Toto: w. f6.-, pl. f 1,90, f 1,30, f 1,80; kop- el f6,90: cov. f4,20; trio: f 54,60. King AretaprUs (2120 m, voor leerllng- lkeurs): 1. Grenadier (C. Hettellng) 1.27.3, Ero Alkestls van E, 3. FUpsen. Toto: w. f3.90, pl. f2,20, f 1,60, f 1,80; kop- 1. Halewijn <P. Per- s afd.): 1. Sapphlri f3,80, f3,40; kop- Totallsatoromzet: f 152.81 Ijs (2000 m): 1. Generaal Scotch ?n) km-tijd 1.27.0, 2. Helma W, 3. Goudhaartje. Toto: w. f 3,60, pl. f ,f 2,10, f 1,60; koppel jerdlne Th (C. P. G. Janksprfjs (2020 m, Ua (H. A. van Oi 3. Clara WUllar Toto: w f 1,80. pl. f 1,31 iel f4,70: cov. f5,10. Cabrioleprljs (2000 m): 1 .aar jr.) 1.24.6, 2. Dora K Toto: w. f5.— iel f8,70; cov. 1 Calecheprijs (2020 r Piet Liebregts de ploegleider van Trico Noble-Acifit, die met de heer Ketting het initiatief voor de vergadering nam, hier over: „Als er gefilmd wordt voor de tele visie of gefotografeerd, gebeurt dat meestal van opzij. Dan trek je het mees te profijt van de reclame als die op de mouwtjes en de broek voorkomt". Voorts werd gesproken over de „ka ravaan" waarin meer materiaalwagens ter beschikking moeten komen en 'n rou latiesysteem moet worden gemaakt, waar bij iedere ploegleider van tijd tot tijd vooraan de wedstrijd kan volgen en toe ook een sponsor kan laten meerijden. „Het punt meer materiaalwagens wordt al door de KNWU behandeld", vertelde wegcoach Joop Middelink, die als ver tegenwoordiger van Vredestein op de bij eenkomst aanwezig was. De verzorging in klassiekers zal eerder moeten plaatsvinden; zo gauw zich de mogelijkheid voordoet. Ook met dit vraagstuk is de KNWU volgens de heer Middelink reeds bezig. Voorts meer radio ontvangers/zendapparatuur, ook voor de ploegleiders, die niet in de volgerskara vaan mee kunnen maar het traject moe ten afsteken en in ieder geval ontvangst/ zendapparatuur voor de heer Middelink als hij in klassiekers meerijdt, omdat hij tevens wegcoach is. Steekproeven De sponsors wensen ook een soepeler vorm van inschrijving indien sprake is van farce majeur en meer steekproefs gewijze dopingonderzoek tijdens criteria en klassiekers. De Zeeuw Adriaan de Schipper (Sport- commissielid van de KNWU) wil men al; contactpersoon tussen sponsors en KNWU laten optreden. De heer Ketting, die de vergadering leidde, stelde in zijn inleiding met nadruk, dat de sponsors geen eisen maar vo stellen bij de KNWU zullen indienen niet het idee van een oppositiepartij te wekken. Wij willen in geen geval provo cerend tegen de KNWU optreden". Ook supporters verontrust over excessen ZEIST Dat behalve club- en bonds- bestuurders ook voetbalsupporters ver ontrust kunnen zijn over de toenemen de misdragingen van het publiek, bleek zaterdagmiddag in Zeist. In het sport centrum van de KNVB bespaken ruim zestig vertegenwoordigers van suppor tersverenigingen de excessen langs de voetbalvelden. In zijn openingswoord stelde de initia tiefnemer, de heer K.L. Drenth (Dor drecht) voor met pamfletten en affiches de toeschouwers te bewegen zich spor tief te'gedragen. Volgens de heer Drenth zullen zich, indien niet tot „opvoeding" het publiek wordt overgegaan, bin nenkort Zuidamerikaanse tonelen afspe len op de Nederlandse voetbalvelden. De heer Drenth zag verband tussen drank misbruik en baldadigheid. De Heer Roeppertz (Roda JC) zag dit ,et zo. „Is er wel eens nagegaan hoe veel herriemakers dronken waren?". Af schaffen van de verkoop van sterke drank op de voetbalvelden stuitte op be zwaren. De heer L. Bloks (NAC): „de kantines worden verpacht en vormen een bron van inkomsten voor de clubs. Indien de drank pas na de wedstrijd mag worden verkocht, zoals ook werd voor gesteld, levert dit verlies op voor de kan tinebeheerder en dus indirect voor de De afgevaardigde van DOS de heer A. van Duuren, vond het moeilijk het doel van de heer Drenth te bereiken. „Het is een mentaliteitskwestie en de mentaliteit van het publiek is nu een maal niet te veranderen", waarmee hij eigenlijk wilde aangeven dat de verga dering voor niets was belegdi Hans Vultink, een klasse apart in de strijd om de Nederlandse biljarttitel 47/1. Bracke stapte weer af MEXICO CITY Ferdl Bracke heeft voor de tweede keer zijn poging het werelduurrecord op Ole Ritter heroveren, voortijdig gesrtaakt Bracke stopte zijn aanval gisteren op de olympische wielerbaan van Mexico City na twaalf kilometer. HENGELO Het is niet onmogelijk dat de slechte resultaten in het toernooi om het Nederlands kampioenschap anker Rader 47/1, waarin maar liefst vijf spe lers beneden de pas van 8,00 op 12,00 ge brachte minimumgrens bleven, voor een belangrijk deel moeten worden toegeschre ven aan de ballen. Er was al enige dagen twijfel over de kwaliteit geweest, maar niemand had een veto durven uitspreken. Tot zaterdagnacht bij een controle bleek, dat bü een stel één bal wel van hetzelfde fabrikaat als de andere was, maar gezien een merkteken toch tot een andere klasse moet worden gerekend. Waarbij kwam dat gistermiddag voor het begin van de slotronde de Belgische biljartbouwer Horemans (,-A.ls er in Ne derland met zulke slechte ballen gespeeld moet worden, zijn mijn tafels niet meer beschikbaar") in één van de ballen van 't andere stel een scheurtje ontdekte. En s bij het rappelleren in dit precisie- spel funest. Toch werden de slotpartijen met deze ballen gespeeld, omdat er geen reservebal aanwezig was. Er was wel een stel door het bondsbureau naar Hengelo gestuurd, maar die ballen waren al voor het begin van het toernooi afgekeurd en de bond had verzuimd alsnog ballen te Niet in handel Sinds kort worden in pioenschappen alleen nog met „KNBB-ballen", die moeten zijn. Voor het begin pel f4. (Van onze sportredactie) UTRECHT De huldigingsbijeenkomst voor de Nederlandse judoka's die bü de wereldkampioenschappen in Mexico maal zilver en twee keer brons ven den bracht de Utrechtenaar Ernst Eugster zijn reeds lang verdiende promotie tot derde Dan. Toch kon deze begeerde dan- graad Eugster en zijn medejudoka's var de Kodokan-Dojo geen prettige dag be zorgen, omdat de vice-voorzitter NJJB, de heer J. J. Brakel het standpunt van de bond bekend maakte inzake Geesinks verbod tot deelneming vai leerlingen aan de centrale training. Anton Geesink, die na zijn topsport- periode enige tijd bondscoach NJJB was maar zich vanwege tijdgebrek terugtrok, is zich steeds meer gaan toe leggen op de instructie. Hierdoor werden zijn inzichten t.a.v. de wijze waarop Nederland de basis van het judo wordt gelegd dusdanig gewijzigd dat hij tot een z.i. nieuw leerplan kwam, dat niets met topjudo uitstaande heeft en voornamelijk als instructieplan voorziet in de opleiding van de beginnende judoka. Het is tot Geesinks grote teleurstelling niet zonder meer geaccepteerd in Nederland. Geesink heeft zijn leerlingen verboden nog langer deel te nemen aan de centrale training van de NJJB, omdat hij deze niet verantwoord, acht zolang zijn leerplan daar niet is ingevoerd. Wel mogen zij uit komen voor nationale en internationale wedstrijden. Dat Geesink voorbij loopt aan het feit dat zijn leerplan niets met de centrale training te maken heeft en dat ook in de wedstrijden zijn judoka's zijn visitekaartjes zijn, blijft het onbegrijpe lijke in zijn spel om de NJJB en de Nederlandse judoleraren het „Leerplan- Geesink" op te dringen. Acht judoka's, onder wie Peter en Jan Snijders, Ernst Eugster, Henk Kruis en Martin van der Molen zijn nu gedwongen hun standpunt te bepalen omdat het hoofdbestuur van de NJJB vóór 1 decem ber zwart op wit wil weten waar zij aar toe is. Daar de deelneming aan de centrale training gekoppeld is aan het deelnemen aan internationale wedstrijden zal deze afgedwongen beslissing de judoka's vallen, omdat zij bij een weigering ge heel buiten 't wedstrijdjudo zullen komen te staan, want Geesink heeft zijn dojo voor wedstrijdjudo gesloten. Dat er nog absoluut geen sprake is van enige overvoering op het gebied van dra veryen bewijzen de inschrijvingen voor het programma dat Hilversum dinsdag avond geeft. In de tien koersen is twaalf paarden aan de start het minste. Volle velden dus en wel aardige koersen, met echter weer weinig verandering van spijs die naar men aanneemt doet eten want acht nummers gaan weer over 2000 meter of daaromtrent. Het programma begint om zes uur en onze tips luiden: Boxerprüs (2400 m, autostart, met trio); Godetia - Heer du Commerce - Hazleton B. Outsider: Hansi Buitenzorg. Beagleprüs (1500 m, autostart): Honka - stal Boonen (Iris Volo en Ibis Buiten zorg) - Itsie Bitsie. Buildogprijs (2000 m, autostart, met trio): Edward Kinley - Gravin Johanna - Hovi Lady. Outsider: Hartin Gerda. Bouvierprüs (2040 m. 1ste afd.): Hein van Polsbroek - Gitte Narciso - Hanover Shoe. Babicheprijs (2020 m. 1ste afd Chris tine Williams - George van Rhea - Esta Beroona. BarsoiprUs (2000 m, autostart, met trio. 1ste afd.): Gunnar Dear - Gezina - Gehade Hollandia. Outsider Dynamica. Bassetpriis (2020 mV Harras Han over p Hofna - Herbert Norton. Babichepriis (2020 m, 2de afd.): Daim ler - Clementine Lee - Extase.- Barsoiprlis (2000 m, autostart, 2de afd met trio): Edf*l Hollandia - Flevo Akeren- dam - Gav Rodney. Bouvierprüs (2040 m. 2de afd l Uiltje G - Hea Alkestis van E - Heny'-- Sally. Pnrooa Cup waterpolo BELGRADO In een wedstrijd voor de halve finales van de Europese beker voor waterpolokampioenen heeft Mladost Zagreb zaterdag in Belgrado met gewonnen van Barcelona. De score 01, 20, 10, 10. De return wedstrijd zal op 15 november in Beroelona plaats vinden. In Boedapest won OSC Boedapest de eerste ontmoeting voor de andere halve finale. De Italiaanse kampioen Pro Recco werd rrtet 5—3 verslagen. De score was 00, 21, 22, 10. De tweede ont moeting wordt eveneens op 15 november gehouden en wel in Genua Koning Gustaafbeker BOEDAPEST Door een zege 32 over Hongarije heeft titelhouder Zweden zaterdag de derde ronde van het tennistoernooi om de Koning Gustaaf beker bereikt. Tsjecho-Slowakije- nam in Ostrava een voorsprong van 20 tegen Italië en Polen behaalde in Warschau een maximale zege (5—0) op Denemarken. SITTARD Ondanks de nederlaag in 3020 tegen Koentsevo uit Moskou in de returnwedstrijd voor de Europa Cup zaalhandbal kon Sittardia met opgeheven hoofd de Sittardse sporthal verlaten. Een luid applaus begeleidde het team dat wel iswaar niet tegen de Russische grootmees ters was opgewassen maar toch gestre den had voor wat het waard is. In tegenstelling met het eerste duel werd op tempo gespeeld. De tegenstan der moest zodoende ook op een grotere versnelling overschakelen, wat ten koste van heel wat energie ging. Energie die Koentsevo niet kon aanwenden bij het schieten. Mede door deze tactiek konden de Russen slechts met tien doelpunten verschil winnen. Voor Sittardia welis waar het einde van de Europa-Cupdromen maar het was een waardig afscheid. Niet overspeeld Sittardia begon overrompelend en Piet Kivit kon zelfs de openingstreffer scoren. De Russen namen echter al spoedig het initiatief, maar een kartier lang wist Sittardia de marge tot drie doelpunten (58) beperkt te houden. Na de ruststand 1017 voerden de Moskovieten hun voor sprong in de tweede helft geleidelijk op tot de eindstand 2030. Sittardia werd echter niet overspeeld. Piet Kivit ,die ondanks hevige pijnen in de rug een uitstekende partij speelde, scoorde zes doelpunten. Na hem volgden Guus Cantelberg met vijf en Joe Helwe gen met vier doelpunten. De beste Rus was Marosev die niet minder dan tien treffers voor zijn rekening nam. ten tegen de sterk gestarte Van Leur gedaan te maken. Behalve Vultink handhaafden zich in gemiddelde alleen Van Leur en Bessems, die met resp. 16.46 en 16.37 eindigden. Alle andere deelnemers bleven onder de ran 8,00 tot 12,00 verhoogde mini mumgrens in dit kaderspel. Uitslagen vijfde ronde land kam- ar gespeeld zouden het sei- de ereklassers verteld dat bo vendien voor de Nederlandse kampioen schappen een Nederlandse kunstbal zou worden gébruikt. 'Het merkwaardige is dat de „KNBB-ballen" voor de titel strijd in het kader 47/1 blijkens een dui delijk zichtbaar teken van Franse her komst zijn en dan nog wel van een merk dat enige jaren geleden al sterk werd be kritiseerd. Binnenkort komt de ballenaffaire op hoog niveau ter sprake. Eind november is de jaarlijkse bijeenkomst van het KNBB-bestuur met alle ereklassers, waar bij de problemen in de biljarterij open hartig worden besproken. Het zat de spe lers al hoog, dat zij zich niet meer konden prepareren op die kampioenschappen, om dat de bond niet bekend wilde maken welke ballen tot „KNBB-bal" waren ver heven. En „KNBB-ballen" zijn niet in de handel. Van Leur Vultink Sundquest Van Nljnatten Zevende ronde Van Nljnatten Staande receptie Overigens werd geheel volgens de ver wachtingen Hans Vultink opnieuw kam pioen van Nederland. Hij was een klasse apart. Vultink, die zaterdagnacht al ze- vas van de titel bleef niet alleen on geslagen, maar distancieerde zich ook met algemeen gemiddelde van 21,42 dui delijk van zijn mededingers .Als enige be reikte Vultink een internationaal vaardbaar peil, ondanks de inferieure kwaliteit van de ballen. Toen Vultink zaterdagavond van Rij vers had gewonnen, kon hij meteen staande receptie houden. Want inmiddels had Van Leur een verrassende nederlaag tegen Bessems geleden, zodat Vultinks kampioenschap vast stond. In de gedeva lueerde „finale" tegen Van Leur gaf Vul tink nog even een demonstratie van zijr grote kunnen door met een reeks van 151 een achterstand van bijna honderd pun- Peter Mulres van Sittarldia is diep doorgedragen in de verdediging van de Russen. Hjj staat op het punt een schot los te laten. De Russische verdediger achter hem heft bezwe- Wereldrecords atletiek BRISBANE De Australisahe atlete I Pamela Kilborn heeft gisteren in Brisbane twee wereldrecords verbeterd. Op de 200 meter horden bracht zij haar eigen wereldrecord van 26,1 seconden (Singa pore. 11 oktober 1969) terug tot 25,5 seoonden. waarna zij met haar land genoten Marion Hoffman, Jenny Lamy en Raelene Boyle het record op de viermaal 220 yards scherper stelde. De Austra lische atleten liepen de afstand in 1 mi nuut 35,8 seconden. Het oude record stond sinds 26 juli 1958 met 1.36.0 op naam van Oost-Quitsland. SP0RTC0MMENTAAR Glibberig genoegen opgelost. Niet tot die van de etrafoommissie die zich in het hemd gezet voelde en aftrad. Ook hoogstwaarschijnlijk niet tot vol doening van scheidsrechter Schalks, die evenwel niet aftrad. Ook hij heeft van de commissie van beroep een veeg u it de pan gele regen- Als men aanneemt, dat op een film duidelijk kan worden waargenomen wat er ge beurt maar dat is zeker niet altijd het gövai is de waarneming van de heer Schalks niet juist geweest. Hij zou dus ook ten onrechte een officiële waarschuwing hebben gegeven en dan is het juist dat de straf wordt her roepen. Maar waar blijft men dan met de hooggekwalificeerde waar neming van de scheidsrechter en de altijd nog in voetbalkringen gebezigde opvatting, dat het woord van de scheidsrechter wet is, ook als hij zich mocht vergissen. Van Hanegem is gerehabiliteerd, maar er zijn andere „slachtoffers" gemaakt. En de KNVB kan erVan verzekerd zijn, dat in het vervolg van elke belangrijke wed strijd een film zal worden gemaakt, die met argusogen zal worden be keken indien zich iets heeft voor gedaan waarover men kan twisten. En o wee als de scheidsrechter het verkeerd heeft gezien. Dan zal men in alle volgende gevallen evenzo moeten handelen als bij Van Hanegem Het zou zelfs kunnen voorkomen, dat een uitslag moet worden gewijzigd indien uit de film duidelijk blijkt, dat een doelpunt ten onrechte is goed gekeurd. Of afgekeurd, dat kan ook. Het is wel een glibberig (film)pad waarop men zich heeft begeven. Zaken doen hoogste serie, alg. spelers bleven ln dit toernooi beneden ens van 12.00. Voor Jacobs en Van Nlj- ii betekende dit het verlies van het en- klasseschap. Sundquest. Rijvers en Mol waren ln de ereklasse geklasslficeerd. en ander te doen geweest. NEC vroeg, de zaak zakelijk beziend, liefst tien mille. Een „ongehoord" bedrag voor een film, die aan opnamekosten vijf honderd gulden heeft gekost. Men kan die tien mille een overdreven bedrag vinden, maar daar staat wel tegenover, dat Feijenoord ook louter zakelijk denkt zie Reykjavik, dat blij werd gemaakt met het betalen van de recette, die het in eigen klein stadion zou ontvangen als op eigen (terrein was gespeeld, (terwijl Feijenoord er tonnen aan overhield en dat NEC „partij" was. Ook Feijenoord had opdracht kunnen geven een film op te nemen. Het is niet eera zo gek, dat NEC een aardig bedrag vroeg, hoewel tien mille te veel is Maar in zaken wordt toch gemarchandeerd. Men moet er overigens niet aan denken als uit die film zou zijn gebleken, dat Miel Pijs eerst Van Hanegem fors had geraakt. Dan was NEC verder van de wijs geweest dan enige duizenden guldens kunnen goed maken- Sanering sportzaken genomen. Zij willen komen tot 'n uniforme regeling tot 't ver lenen van geldelijke steun aan be talende voetbalclubs Maar er wordt als voorwaarde gesteld, dat de sa nering, waarover de KNVB wel praat maar waarvoor men geen oplossing weet, eerst ter hand wordt genomen. Die sanering, zo stellen de wethouders van Den Bosch, Breda, Eindhoven en Tilburg, moet landelijk worden aan gepakt Zeer juist gezien, maar hoe? Wellicht lukt het indien subsidie als een welkome steun voor vele vereni gingen als lokvogel wordt gehanteerd. De wethouders willen alle collega's in plaatsen waar betaald voetbal wordt gespeeld, een brief met hun idee sturen en ook met KNVB en FBO gaan praten- Het zou even opmerke lijk zijn als enige wethouders be reikten wat de grote bond niet tot stand kan brengen. OPVOLGER KAREL MUYS Runeman trainerl coach Kanobond EDE De Nederlandse Kanobond heeft de 26-jarige Hein Runeman gesteld als trainer/coach. De heer Rune man volgt Karei Muys op, die een trekking b(j de Westduitse kanobond heeft aanvaard. Net als z(jn voorganger heeft Runeman het CIOS doorlopen. Op dit moment is de Zaandammer derde jaarsleerling aan de Sociale Academie. Bij de benoeming van Hein Runeman heeft de kanobond een moeilijke hinder nis moeten passeren. De vader van de nieuwe coach is secretaris van de Ne derlandse Kanobond en om de schijn van bevoordeling bij de aanwijzing van de nieuwe coach te vermijden is de gehele procedure buiten de bondssecretaris om gegaan. Via het CIOS heeft de Kano bond zijn kandidaten gezocht en tussen de gegadigden kwam Hein Runeman, met een behoorlijke ervaring in de top van de nationale kanosport (Quo Vadis) als de belangrijkste kandidaat naar Hein Runeman is op dit moment, als instructeur lichamelijke opvoeding werk zaam bij „De Voorslag", de Zaanse school voor de werkende jeugd. Wan neer de leiding daar niet te strikt zal vasthouden aan de gebruikelijke opzeg termijn van drie maanden, zal Runeman binnenkort met zijn werkzaamheden bij de bond beginnen. In het andere geval zal de nieuwe kanocoach voorlopig uit sluitend in de weekeinden en de avon den beschikbaar zijn. (Van sportredactie) VOORBURG PSV uit Eindhoven is de nieuwe clubkampioen turnen voor n.cisjes van 11 tot 15 jaar van het KNGV. In de sporthal „De Vliegermolen" in Voorburg reikten de Eindhovense meisjes gisteren naar de hoogste sport in de sprong naar de macht van acht turn verenigingen. (Dat hadden er eigenlijk negen moeten z(jn, maar de vereniging TIOS uit Erika (Drente) was zonder op gaaf van redenen weggebleven. Die sport lag ditmaal zeer hoog. Zei bondsvoor zitter I. D. de Jong na afloop in het res taurant van de sfeervolle sporthal: „Er was vandaag wel een bijzonder hoog peil. Het is wel gebleken dat onze trai ning van jong talent in de Haagse Sportacademie vruchten afwerpt. Wat deze meisjes hier nu brengen was vier jaar geleden b(j onze topdames zelfs on voorstelbaar. Ze zijn alleen nog niet zo geroutineerd. Het minste gebrek aan routine toon den de meisjes van PSV die als enigen op twee onderdelen (vrije oefening en evenwichtsbalk) gracieus naar een pun tentotaal van bov^n de veertig turnden. Dat bleek tenslotte voldoende compen satie voor hun iets zwakkere brugtur- nen (35,5) 'en ruim voldoende om vooi Kralingen uit Rotterdam en Hercules UDI uit Drachten te eindigen. Het was al spoedig duidelijk dat de strijd om het clubkampioenschap zich zou toespitsen op die drie verenigingen. PSV, Kralingen en Hercules UDI toon den al in het begin meer homogeniteit in de ploeg dan de andere deelnemende verenigingen: organisator DON AR, St. Mauritius (Volendam) DOO (Utrecht), Sportlust (Enschede) en Pro Patria (Zoe- termeer). Homogeniteit die volgens bondsvoorzitter De Jong werd gedragen „door de twee a drie meisjes uit die ploegen, die aan de centrale training deelnemen, al een voorsprong op de an deren hebben en dan ook de andere meisjes optrekken." Niet gelukt Daardoor ook konden de zes meisjes van PSV juist op het zwakke punt van vele andere ploegen de evenwichts balk, waar nogal eens een meisje af viel, een beslissende voorsprong nemen. Toen de meisjes van PSV waren uitge- turnd, was het al bijna zeker dat zij kampioen waren. Alleen als de concur rent j es van Kralingen aan de brug voor een puntentotaal van tegen de 40 zouden zorgen konden zij PSV nog verdringen. Dat was nog geen ploeg gelukt, dat luk te ook Kralingen niet. De 35.45 punten waren juist voldoende om voor Hercules UDI de tweede plaats te bemachtigen. Uitslag: (tussen haakjes totalen per onderdeel: vrije oefening, balk, brug, paardsprong). 1. PSV, Eindhoven (40.80, 40.60, 35.35. 39.30) 156.05; 2, Kralingen. Rotterdam (39.45, 37.80, 35.45, 39.45) 152.15; 3. Hercules UDI, Drachten (38.60, 39.90, 36.80, 35.80) 151.10; 4. Pro Patria, Zoetermeer (39.45, 38.25, 32,65, 36.85) 147.50; 5. DONAR, Den Haag (37.75, 34.85, 32.95, 37.70) 143.25; 6. DOO, Utrecht (36.25, 35.60, 33.15, 37.50) 142.50; 7. St. Mauritius, Volendam (36.80, 37.15, 36.25, 32.30) 142.50; 8. Sportlust. Enschede (34.40, 35.35, 28.50, 29.30) 127.55. Post/Sercu tweede KEULEN De toevalscombinatie Altig/Schulze heeft voor vierduizend toeschouwers de acht uur durende Nacht van Keulen gewonnen. Wolfgang Schulze viel in voor Siggi Renz, die de vaste koppelgenoot van Altig is. De Duitse gelegenheidscombinatie won door een groter puntenaantal van het Nederlands- Belgische koppel Post/Serc"

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11