Y. HANEGEM GEEN SCHORSING, WEL BOETE VAN F 500,- Yultink alleen aan top kadristen 47/1 Zo n hoeveelheid niet afkomstig van geneesmiddel Kapper-magiër Mario doet 'n nutteloos boekje open Hangmatten op de maan SUNDQUEST OPGELAPT Noteer bij de radio Onvoldoende beheersing maar niet nagetrapt Roodenburg-Unitas GVAV keek verbaasd toe hoe PSV won Linder: nuttige oefenwedstrijd hereii^m^iikopersvan ons geen landhuis op aarde Oud-HagenaarPete Laliberte niet tevreden over Grenoblé HIJS HOKIJ blies na eerste periode stoom af Dopingkwestie Duyndam ZATERDAG 8 NOVEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA' T AMSTERDAM Er is geen houden meer aan, beste mensen, en we zullen er dus aan moeten wennen, dat steeds meer Nederlanders, die nog nooit een pen hebben vastgehoudenhun feestelijke bedsermoenen ingenaaid op de markt werpen. Nadat Jan Cremer het bewijs had geleverd, dat je aan een slordige levenswandel enkele tonnen, een spierwitte Mercedes en een huis in Amerika kon overhouden, wierpen ook toneelspelers, wapenhandelaren, coutu riers en cabaretiers zich op deze onver moede bron van verdiensten. De boek handelaren werden overspoeld met drukwerkjes, waarin mensen als Pis tolen Paultje, Max Heymans en Apple Mol een openhartig boekje open deden over de feestelijke versieringen, waar mee ze hun eigen leven en dut van de mollige vriendin en vriendinnen hebben versierd. Bij dit bonte gezelschap heeft zich nu ook de Amsterdamse kapper Mario gevoegd Mario, de magiër en groot versierder, die geruime tijd als de gelaarsde kat door het klokhuis van de hoodstad banjerde en op de Prinsen gracht een kapperszaak dreef, waar hij volgens hardnekkige overleveringen klontjes LSD in de koffie van de kirrende cliënten deponeerde, Mario, dl% met een stoeterij van meelopers een middeleeuwse stijl van leven ont wikkelde in zijn kasteel De Nemerlaer- Matio, die onder het vaandel van prinses Beatrix zijn verbijsterend liefdeleven smeulend hield en opeens met e,en tonnenschuld over de grens vluchtte en op I biza een nieuw, verrukkelijk nutteloos bestaan op- bouwdéi. heeft zes dagen en lange nachten zijn geheimen opgebiecht aan de Amsterdamse journaliste Belle Bruins. Aöhteraf stelt ze vast, dat de atmosfeer rbndom Mario iets heeft van Boris Karlofbde klokkenluider van de Notre Dame ep Doornroosje. Wat daar van waar is, kan men achterhalen in de decadente schélmenroman „De avon turen van prins*-Mario", waarin ze het verwende wonderkind met de gouden handen, de failliete miljonair in spé en de kapper vdn honderden Neder landse vrouwen babbelend en roddelend aan het nutteloze 0oord laat. Kunst- en vliegwerk Het begint in een sjiek rusthuis in Wassenaar, waar Mario door een vrien din van zijn moeder, zuster Maria Bon, met kunst- en vliegwerk naar de nim mer bereikte volwassenheid wordt ge tild. Over dit rusthuis „Jolanthe" rap porteert hij aan geduldige Belle: „De mensen in dat huis waren net zo oud als ze gefortuneerd waren. Op Franken- slag had mijn pleegmoeder vroeger een paar grote rusthuizen gehad, waar op elke zaal twaalf mensjes dood lagen te gaan. Ik kwam dus al vroeg met de dood in aanraking Toen drBraak dood ging, was ik het, die de bloemen op zijn kist moest schikken. Dat deed ik steeds. Etaleren op de kist. Voor mij was dat een doodgewone zaak. Ik was toen tien, twaalf jaar. Je was dood en je werd begraven. Meer niet Bij het ontbijt en bij de middaglunch werd er iets over gezegd; hoe vreselijk het was en zo want al die mensen dachten natuurlijk, dat hun dat ieder moment ook kon overkomen Zo'n rusthuis met oude mensen is zeer magisch. Het te ie reinste zwarte kunst. Je gaat er in om gezamenlijk oud te worden en dood te gaanDat is het helemaal. Een ver velende manier. Wat me ook erg opviel was, dat ze allemaal kerkelijk waren, maar als het erop aan kwam, kon het ze geen zak schelen- Dat heb ik toen al doorgekregen. Ze deden het alleen maar voor het geval dat". Shampoo-boy Van Wassenaar verhuist Mario naar Amsterdam, waar hij een bliksem carrière als kapper opbouwt. Eerst als shampooboy bij Michel in de Kalver- straat, waar hij tijdens shows eerst de dikke redactrices van de modebladen de deur uitwerkte en vervolgens de heren journalisten dronken voerde. Daarna als eigenaar van een kapsalon in het huis van zijn grootmoeder. Hij kocht twee kappen en een wasbak op afbetaling en had de eerste dag een omzet van zevenentwintig gulgen Na een week zat zijn salon stam'pvol en moesten de dames i?i de pootsteen gewassen worden De verhuizing naar een groter pand aan de Prinsengracht kon dan ook niet uitblijven. Mario maakte er een magisch centrum van, waar vrouwen als Mariene Dietrich, Renate Tebaldi, Marylin Monroe, Catarina Valente, Ageeth ScherphuisAnk van der Moer en Conny Stuart zijn klanten zijn. Shirley Temple waait ook bij hem binnen en over haar zegt hij: „Ik heb haar wel eens met krulletjes in een ouwe film zien rondhuppelen, maar nou is het een zwartgeverfde drel". En Mario, hij roddelt voort. Over Bart Hughes, de man die een derde oog in zijn schedel boorde- Over zijn wit Franse landhuis in Loosdrecht. Over het gebruik van LSD (als ik die rommel inneem ga ik gewoon door_ Ik giechel misschien wat meer, maar daar blijft het bij). Over zijn reisjes naar Londen en Madeira. Over zijn verblijf in de gevangenis wegens flessetrekkerij, waar zijn moeder hem Franse kaas. paté en rosbief bracht. Over zijn contact met de bewakers („Ik vertelde ze van hansjepoesjenelle, weet je wel, gewoon leuk De meeste gedetineerden zeggen, dat ze hel niet gedaan hebben, waar ze voor zitten, maar ik heb het allemaal wel gedaan. En ik heb het ook zo goed gedaandat ze er niet meer tegenop kondenIk zat niet in de gevangenis omdat ik iets niet gedaan had, maar omdat i/c het gewoon te goed had gedaan"). Over zijn twee jaar durend verblijf op het hippe Spaanse eiland Ibiza, waar hij in verrukkelijk niets doen zijn dagen slijt. En daarmee heeft Mario, goeie Mario, alles vertelt wat hij op zijn fraaie hartje heeft. In feite heeft hij niets meegemaakt, wat echt de moeite waard is, maar mijn hemel, waarom zou hij ook niet eens mogen proberen om uit het absolute niets een verrassend slaatje te slaan. Het te wel te hopen, dat Belle Bruins eens een echt boek schrijft. Mario: „etaleren op doodkist". CAPE KENNEDY (A.P.) Het maan landingsvaartuig van de Apollo 12 aal- worden voorzien van twee zeer ouder wetse maar nuttige uitrustingsstukken: een stel hangmatten voor Alan Bean en Charles Conrad. „Het zijn daarboven lange dagen", zei Bean, „we zullen onze rust best kunnen gebruiken". Door de mannen van de Apollo 11 Armstrong en Aldrin werden geen hangmatten meegenomen omdat die veel korter op de maan waren gebleven. Het verblijf van Bean en Conrad zal 32 uur duren. De hangmatten zullen waarschijnlijk minder „rond" hangen dan als zij op aarde worden gebruikt. Niet dat zij zo strak zullen worden gespannen, maar omdat het gewicht van de astronauten door de veel geringer zwaartekracht on geveer eenzesde van normaal zal be dragen. Gisteravond is het aftellen van de lancering, die 14 november plaats heeft, begonnen UTRECHT De commissie van beroep heeft gisteravond in Utrecht de eerder opgelegde straf drie wedstrijden en 350 gulden boete aan Feijenoordspeler Wim van Hanegem nietig verklaard. De Feijenoorder kreeg 500 gulden wegens onvoldoende zelfbeheersing in de competitie wedstrijd NECFeijenoord, waarin Van Hanegem door scheidsrechter Schalks een officiële waarschuwing kreeg wegens natrappen. Na afloop van de bijna vier uur durende zitting verklaarde de voorzitter van de commissie van beroep, mr. P. van Bochove: „De commissie van beroep acht niet bewezen dat Van Hanegem de op de grond liggende NEC-speler Pijs heeft nagetrapt. De film heeft echter wel bewezen dat v. Hanegem zich onvoldoende heeft beheerst in de wedstrijd NECFeijenoord. In deze wed strijd heeft Van Hanegem pijnlijk letsel toegebracht en op grond van dit bewezen feit heeft de commissie van beroep hem bestraft met een boete van 500 gulden. De film heeft niet gediend als bewijsmateriaal, maar was wel een waardevol hulpmiddel." HENGELO Zonder opmerkelijke emoties is het toernooi om de nationale kadertitel in het 47/1 gisteren een stap dichter bij de ontknoping gekomen. Het stond na de derde ronde van de kader- matadoren vast, dat alleen Vultink, Van Leur en Rijvers in aanmerking konden komen voor het kampioenschap, want het leidende driemanschap liet zich niet verrassen, al stelde Rijvers met een zege in 24 beurten op Toon Mol opnieuw te leur. Na de vierde ronde stond echter Vultink alleen aan de top. Vultink bleef na de dred ronde nog tweede achter Van Leur, die tegen Ja cobs te veel beurten gebruikte en daar mee de leiding dreigde te verspelen. Van Leur had last van de extra-schijn- EREDIVISIE •MVV—ADO Go Ahead—SVV SpartaTelstar •NEC—DWS •AjaxNAC •HaarlemDOS •Holland SportFC Twente EERSTE DIVISIE DFCHelmond Sport •HeraclesRCH •ExcelsiorVolendam Willem IIVolewUckers •Blauw WitVitesse De GraafschapHVC •Fortuna VI.Veendam •FC Den BoschCambuur •EUnkwijk—FSC TWEEDE DIVISIE •EindhovenLlmburgia HeerenveenEDO RBCZFC De BaronieGooiland WageningenNO AD •Hermes DVS—PEC Roda JC—AGOVV Velox—VVV werpers, die ten behoeve van film opnamen de zaal in een onverbiddelijk hel schijnsel zetten. Toen de partij Vultink-Bessems was afgelopen werd na overleg tussen de betrokkenen dit licht echter gedoofd. Het resultaat was verrassend. In twee beurten, waarbij een zeer sterk gespeelde slotserie van 84, maakte Van Leur dui delijk, dat zijn klachten niet op over drijving hadden berust. De Brabander nog in 21 beurten uit en bleef in moyenne daardoor iets voor op Vultink: 18.75 - 18.00. Steeds moeizamer wer dhet toer nooi voor Hans Sundquest, die ondanks een serie van 72 toch in 34 beurten van Van Nijnatten verloor. „Met 39 graden koorts kan ik niet biljarten", zei hij teleurgesteld. „Nu speel ik einde lijk goed en dan komt er zoiets tussen". Sunquest liet zich bepraten en ging nog niet naar huis, nadat een ijlings ge consulteerde arts hem koortswerende middelen had voorgeschreven. In de vierde ronde verloren Vultinks naaste concurrenten, Van Leur en Rij vers. Van Leur was kansloos tegen de sterk carambolerende Van Nijnatten, die met series van 46, 78 en 50 ver genoeg uitliep: 300219 in zestien beurten. Opgelapt Iets verrassender was de nederlaag van Rijvers tegen de zieke Sundquest. Medicijnen en een uurtje extra-bedrust hadden de Schiedammer zo ver „opge lapt", dat hij weer knap stond te bil jarten. Hij forceerde de beslissing met een reeks van 94 in de twaalfde beurt. De voorsprong, die Sundquest toen ver overde (20190), liet hij niet meer glip pen 300226, in 23 beurten. Met twee punten voorsprong en veruit het hoogste gemiddelde was Vultinks prolongatie van de titel gisteren een stuk dichter bij de verwezenlijking gekomen. Uitslagen derde ronde: Rijvers 300 24 70 12.50 Mol 172 24 61 7.16 Sundquest 196 34 72 5.76 Van Nijnatten 300 34 39 8.82 Van Leur 300 21 84 14.28 Jacobs 160 21 27 7.61 Bessems 167 11 69 15.18 Vultink 300 11 111 27.27 Uitslagen yierde ronde: Jacobs 28 8 9 3.50 Vultink 300 8 205 37.50 Mol 167 22 31 7.59 Bessems 300 22 72 13.63 Van Leur 219 16 32 13.68 Van Nijnatten 300 16 78 18.75 Rijvers 226 23 36 9.82 Sundquest 300 23 94 13.04 De stand na vier ronden (achtereen volgens: punten .hoogste serie en alg gem.) is: 1. Vultink 8 205 20.61 2. Van Leur 6 109 17.48 3. Rijvers 6 73 10.23 4. Bessems 4 76 5. Sundquest 4 94 11.54 6. Van Nijnatten 4 78 10.97 7. Jacobs 0 55 8. Mol 0 61 In Ondenbosch geen sportpaleis OUDENBOSCH. Het plan om i: Oudenbosoh een sportpaleis te bouwen, zal voorlopig niet worden gerealist Het comité Brabants Sportpaleis heeft dit besluit genomen omdat in het ii aanbouw zijnde Rotterdamse sportpaleis een vaste wielerbaan zal worden aange legd. Door de nabije ligging van Rotter dam ten opzichte van West-Brabant een overdekte wielerbaan daar niet i dabei zijn. Wim van Hanegem, gisteravond verge zeld van zijn clubgenoten Coen Moulijn, Wim Jansen, Henk Wery en aanvoerder Rinus Israel, ladhte breeduit toen hij na het horen van de straf het restaurant van hotel „Terminus" binnenstapte. Feijenoordvoorzitter Couwenberg om helsde zijn „zwarte schaap" en was ver heugd dat hem alleen een boete was opgelegd. Toch toonde hij enige onte vredenheid. „Ik ben blij met deze uit spraak, hoewel ik vrijspraak had ver wacht". De verdediger van Wim van Hanegem, de Rotterdamse advocaat mr. Domme- ring, zei: „Vrijspraak lag het meest voor de hand. Met de motivering van de commissie van beroep ben ik het niet helemaal eens. De tenlastelegging was natrappen van een tegenstander. In de motivering staat duidelijk, dat na trappen niet is bewezen, wel dat Wim van Hanegem onbeheerst zou hebben gespeeld. Dit was echter niet de ten lastelegging zodat ik tijdens de recht spraak onverwacht werd geconfronteerd met iets waarop ik mij met had kun nen voorbereiden". Toost op AC Milan Mr. Dommering tilde er niet al te z\%aar aan en was over de uitspraak todo tevreden. Bij de bepaling van de strafmaat heeft de commissie van beroep geen rekening gehouden met de straf lijst van Wim van Hanegem. De over tredingen van de Feijenoordspeler waren een te oude datum om daarmee rekening te houden bij het bepalen van de strafmaat, aldus de commissie van beroep. Wim van Hanegem, dol van vreugde, ging na het horen van de straf met zijn clubgenoten en schoonouders na-r het restaurant om een toost uit te biengen op de komende Europa-Cupwedstrijd tegen AC Milan. „De rechtspraak, die hier heeft plaats gevonden, was veel ge moedelijker dan de eerste keer. Ik mocht meer praten en bovendien werd er meer naar mij geluisterd. Ik kreeg de indruk dat deze commissie zich meer had ver diept in de omstandigheden". Sint-Nicolaas NEC-aanvoerder Donners had een be richt van verhindering gestuurd „wegens de Sint-Nicolaasdrukte". „Dit is erg vreemd, want het is nu pas 7 november. Vrijwel nergens in het land wordt al aan Sint-Nicolaas gedacht. Ik heb eerder de indruk dat Donners niet wilde getuigen want in zijn schriftelijke verklaring staat zwart op wit, dat Van Hanegem Miel Pijs zou hebben nagetrapt. Donners heeft de bewuste film enige malen ge zien en heeft toen moeten constateren, dat er niets was te zien van natrappen. Misschien dat dit de reden is dat Donners niet aanwezig was", aldus een KNVB- official. Wim van Hanegem zal dus woensdag van de partij zijn tegen AC Milan. „De spanning is dus voorbij. Nu ga ik mij mentaal voorbereiden op Milaan", zei Van Hanegem terwijl hij snel verdween, richting Rotterdam. (ADVERTENTIE) Tempest zesde Ol. zeilklasse DEN HAAG De Tempest, een twee- manskielboot met een totaalgewicht van ongeveer 500 kg, is door de inter nationale federatie erkend als zesde Olympische klasse. Bij de olympische zeilwedstrij den van 1972 zal worden gevaren in de navol gende klassen: finnjollen, fd's, star, draak, soling (opvolger van de 5,5 klasse) en de tempest. Zoals de soling is ontworpen oir zijner tijd de draak te vervangen, kan de tempest gezien worden als de poten tiële opvolger van de star. Van de vorig jaar erkende solingklasse varen momen teel in Nederland zeven schepen, van d< Tempestklasse twee. Gezien het wed strijdkarakter van de Tempest zijn de bouwvoorschriften zeer stringent. Zo per land één bouwer aangewezen, die beschikt over een afgietsel van d Engeland bewaarde moedermal. Voor Nederland is dat de werf Dubdam Oost-Knollendam. (ADVERTENTIE) ZONDAG a.s. 2.30 uur Competitiewedstrijd Sportpark Noord GRONINGEN Rustig en voorzich tig, alle risico's vermijdend, heeft PSV gisteravond in Groningen de vooruitge- speeldc competitiewedstrijd tegen GVAV met een overwinning van 30 afgeslo ten. In de door Kurt Linder als „een nuttige oefenwedstrijd" gekwalificeerde strijd tegen de Groningers heeft PSV al le patronen van zijn afwisselend spel vertragend, dan weer flitsend aanval lend kunnen proberen. De Eindhovenaars ondervonden hier bij de welwillende medewerking van GVAV, dat op het korte combinatiespel, afgewisseld met haarzuivere passes in de diepte of de breedte, geen antwoord had. Vaak bleven de Groningers ver baasd staan kijken en slechts doordat PSV duidelijk de lust miste om door te drukken en de zware duels schuwde, bleef het verschil tot drie doelpunten beperkt. GVAV stelde weinig tegenover de macht van PSV. Hoewel de Eindho venaars vooral in de tweede helft GVAV de kans gaven naar voren te komen, bouwden de Groningers slechts zelden een gevaarlijke aanval op. Strik, Rado- vic, Van den Dungen en Kemper bleken daarvoor te bekwame verdedigers. Ge vaarlijk waren daarentegen wel de a vallen van PSV, waarin weer Strik Kemper en vaak ook Van Stippent grote rol speelden. Uit een voorzet van de opgerukte Kemper kopte Van der Kuylen PSV na tien minuten naar 10 en na een kwartier in de tweede helft be diende Van Stippent weer Van der Kuylen op maat (20). Intussen hadden Van der Kuylen en Ressel drie keer gen de lat geschoten. Door de herhaalde lijk naar voren komende Strik zorgde de voor Veenstra ingevallen Mares voo derde doelpunt. Er waren 10.000 toeschouwers. 11 Feijenoord Ajax 11 PSV 12 NAC 11 FC Twente 11 ADO 11 Haarlem 11 Sparta 11 MW 11 Holland Sport 11 Telstar 11 NEC 11 Go Ahead 11 DWS 11 SW 11 GVAV 12 AZ '67 11 DOS 11 0 21 31— 5 1 20 30- 2 18 29—14 2 15 12— 3 14 15—21 3 13 18—12 3 12 10- 4 11 16—16 3 11 14—14 5 10 15—20 5 9 10—11 5 9 13—16 5 9 10—16 7 7 10—18 7 6 15—32 8 6 9—21 7 5 6—17 8 4 6—20 Er zijn drukkers die uat levertijden betreft een landhuis op aarde en een stoel in de hemel heloten. Maar als de afgesproken lei eringsdag aanbreekt. laten ze verstek gaan. Aioeten ze zelfs nog begin nen. Daar bettt u niet mee gediend. Daar kunt u niet op dichtvaren. Ons standpunt ts: laat de klant niet in een laaghangende mist achter. Doe geen toezeggingen die met waargemaakt kunnen worden. En praai hem ook niet mtt rekbare beloftes ut de trant vanzo gauw mogelijk of /net bekwame spoed" zullen u e u helpen. Als wij een order mor strooibiljetten of huweljksaankondt- gingen, vooreen catalogus, een prospectus of wat dan ook niet op maandagmorgen om 10.12 uur kunnen afleveren, zeggen we dat certjk. Dan weet de klant precies waar hij aan toe ts. Met de Westerpers kunt voor uw dndwerhpclrachten wa'tr hte afspraken maken. I wester per a lipuiuUsten in handelsdrukwerk prinsegracht42, den haag telefoon (070)183820 papengracht 32, lejdtn telefoon (01710)20935 DEN HAAG Good old Pete Laliberté. vergrijsde coryfee in het ijshockeymetier eu eens dertien jaar geleden Haags ijshocUey-„gastarbeider" kon, ondanks de nederlaag van 1214 die „zijn" Grenoble tegen HIJS HOKIJ leed, toch nog glimlachen. „Een nederlaag tegen HIJS hadden we in gecalculeerd, zeker nadat wij op onverklaardbarc wijze ze ook niet gezien. Vraag me niet om de reden, want daar kan niemand eeu zinnig woord over zeggen." De nederlaag schreef hij echter niet alleen toe aan het feit dat Grenoble numeriek gehandicapt was, want hij erkende ruiterlijk dat HIJS HOKIJ zonder meer een uitstekende partij ijshockey had gespeeld waarbü coacli Gary McQuaid alle Nederlandse jongens de kans heeft gegeven hun kwaliteiten te tonen. Wat in het recente verleden niet voor kwam, gebeurde nu: een complete lijn van puur Haagse jongens die voor het grote publiek nog onbekenden zijn, maakte het Grenoble vaak bijzonder lastig. Zij kwamen weliswaar niet. tot scoren de finishing touch ontbrak nog maar toonden het Haagse publiek wel dat HIJS voor de naaste toekomst niet benauwd hoeft te zijn. Want Rob Verboom, Edu Zondag, Paul Rusche en Rob Hagendoorn traden onbevreesd aan tegen het in Frankrijk als toonaan gevend bekend staande Grenoble en dienden zich al aan als remplaganten voor de oudere HIJS-garde. Een andere winstpunt dat HIJS gister avond boekte, was het grootse optreden van Chris Finnerty, die eindelijk zijn zelfvertrouwen schijnt te hebben ge vonden. Op soms weergaloos knappe wijze slingerde hij zich door de defen sie van de Franse ploeg die op zoveel technische stickhandling nauwelijks een passend antwoord had Al 6—0 De Canadese beatle begon al direct nadat scheidsrechter de eerste face-off had verricht. Zijn schot belandde echter enige centimeters naast het doel van doelman Despraz. Een andere Canadees, Russ McColl, eiste de eer van het eer ste doelpunt dan maar voor zich op. Zijn harde inzet was voor de Franse doelman te veel. In de tweede minuut kon HIJS de voorsprong door terrier Dennie Roomer uitbouwen. Inmiddels was wel komen vast te staan dat dit Grenoble voor de Hagenaars geen partuur van formaat was. Daaraan ver- andere ook het tactische spel van Pete Laliberté weinig. Toen dan ook Finner ty, na een assist van McColl, Bakker, Gentis en McQuaid de stand in de eerste periode naar 60 hadden ge schoten. leek de aardigheid er gauw af Stoom afblazen Garry McQuaid was terecht tevreden Zijn trainingen beginnen vruchten af te werpen. Hij liet HIJS in de tweede periode, begrijpelijk, wat stoom afblazen De grote kanonnen bleven wat meer in de bench terwijl de jonge Haagse garde de beproefde Franse defensie met Pete Laliberté als grootste stimulator ondanks zijn 39 jaar geen moment ver slappend—constant onder vuur nam. Doelman Despraz steeg tot grote hoogte en dook en sloeg naar elke puck. HIJS kwam niet tot treffers. Nog niet, want eerst scoorde Grenoble tegen met een geweldig slapshot van Laliberté. Toen kwam HIJS weer tot scoren. De eerste I lijn tilde door McQuaid en Bakker de ANTWERPEN Wielrenner Leo Duyndam gebruikte doping en m(jn eerste rapport over het urinc-onderzoek bevat geen onjuistheden, zei gisteren voor de Antwerpse correctionele rechtbank de Gentse professor Heydrickx. Leo Duydam moest voor die rechtbank verschijnen maar was afwezig omdat hij enige maanden geleden bij een wielerwedstrijd in Antwerpen betrapt werd op het gebruik van verboden stimulerende middc-len. Duyndams verdedigers hadden aanvankelijk de Gentse professor gevraagd als getuige, daarna tegen- experts aangesteld die de pi'ofessor beschuldigden van onvakkundig optreden, Gisteren werd Heyndrickx door de president beëdigd als getuig, onder protest van de verdediging. Prof. Heydrickx zei dat hij een grote hoeveelheid van het verboden produkt efedrine in de urine van de renner had ontdekt. „Zulk een grote hoeveelheid kan niet afkomstig zijn van geneesmiddelen en zeker niet van aspirientjs, zoals de experts van de verdediging beweren. Dat produkt zit namelijk helemaal niet in aspirine." Over de twee Nederlandse experts voor de verdediging, prof. Van Rossum uit Eindhoven en drs. Verhey uit Nijmegen, zei de Belgische professor: „Zij beschou wen zich als de leerling-tovenaars in het dopingonderzoek. Maar hun opvattingen woi'den overal fel aangevallen. Uitspraak volgt op 21 november. stand naar 81. Paul Ferguson maakte plaats voor Fred de Wit die het doe' van de Haagse ploeg mocht verdedigen De Haagse reserve kreeg nauwelijks werk want zijn aanval hield met een constante kanormade de puck in het Franse verdedigingsvak. Vijftien secon den voor de grote pauze moest De Wit zwichten toen de Haagse verdedigers Roomer en Ooms te laconiek tegen Coubin en Caisse optraden. Caisse straftte dit prompt af: 82. Vermoeid Nauwelijks tien seconden in de eerste speeltijd knalde Rudi Bakker een fraaie assist van McQuaid kan behalve vechten ook goed ijshockeyen achter Despraz. Bakker vond zes minuten later weer het vijandelijke net en bracht zijn persoonlijke produktie op vier treffers. Ondanks de stand 102 bleef de wed strijd toch boeien, ook al omdat het bijzonder vermoeide Grenoble daags tevoren had het in Den Bosch gespeeld en met 81 verloren krampachtig vocht voor een beter resultaat. Toen dan ook de klok het sein gaf dat de wed strijd afgelopen was, hadden de Fransen nog twee treffers een grandioze „slap" van Pete Laliberté en een doel punt van Cabbuis aan hym totaal toegevoegd. Leo van Dijk en Chris Finnerty hadden toen ook nog een keer de doelrechters aan het werk gezet. Scheidsrechters John Lennon en Ted Langdon leidden correct en hadden met deze zonder wanklank verlopen wed strijd dat kan ook geen moeite zodat, behalve Pete Laliberté, een ieder tevreden kon zijn. Recordpogiiig mislukt MEXICO CITY Daniel Rebillard heeft gisteren rijn poging om het wereld uurrecord voor amateurs te verbeteren, gestaakt nadat hij elf- kilometer had af gelegd. In de eerste vijf kilometer had de Fransman al drie seconden verloren op de recordprestatie van Mogens Frev Jensen. Rebillard zal het niet opnieuw proberen. Duitse competitie DUISBURG. De uitslagen van de wedstrijden, die gisteravond in de West- duitse Bundesliga werden gespeeld, zijn: MSV DuisburgBorussia Dortmund 01, Münohen 1860FC Kaiserslautern 01.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7