DEEL VAN INDUSTRIETERREIN DE WAARD NAGENOEG GEREED Bruggen moeten voor verbinding zorgen Vader wilde zoon voor ongeval laten opdraaien Koekoek in de clinch met zuivelfabrikant Compl i ex van zeven hallen Sinterklaas wordt in de boot genomen BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT Werkgroep Noord denkt in richting van gebouw voor vele doeleinden Eerste spant voor nieuwe Flora-hal MARKTEN Leidse agenda DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 6 NOVEMBER 1969 Noordwijkse Boerenpartij opgericht in rest. De Boer correspondent DEN HAAG LEIDEN Drie maanden gevangenisstraf en ontzegging van het XOORDW1JK In rest.aurant De Boer rybew-Qs gedurende drie jaar eist de of- is gisteravond de afdeling Noordwyk van Justitie bij de Haagse ik tegen een 54-jarige exploitant van i schoonmaakbedrijf uit Hoepertin- in België, die zich voor de Haagse hthank had te verantwoorden, ter- »e het veroorzaken van zwaar licha- -lijk letsel door schuld met de door i In-stuurde auto. Verdachte reed de Haarlemmerweg in loeiden en ite toen tegen een auto, die uit de benzinestation kwam. (Foto LC - Dirk Kettig) LEIDEN ten deel van het industrie terrein De Waard is nu nagenoeg gereed om in gebruik te worden genomen. De bereikbaarheid ervan beperkt zich voor alsnog tot de toegangen via Heemskerk- straat en Tasmanstraat maar binnen af zienbare tijd komt er een mooie verbin ding. Daartoe moeten bruggen worden gebouwd in het verlengde van de Burg- gravenlaan aan de Ifoge Rijndijk over het water van de Nieuwe F-ijn en over 't water van de Oude Ryn in "het verleng de van de Sumatrastraat. Aan de noordkant wordt het terrein be grensd door de Oude Rijn waar ook een los- en laadplaats is ontworpen. De be bouwing aan de Rijnkant is nu nagenoeg voltooid evenals de aanleg van de wegen. Het complex bestaat uit zeven industrie- hallen, bestemd voor verhuur - huurprijs 35.000,- per jaar voor elke hal. iedere hal behoort een achterterrein, :baa^^ViS'<,ïle '*ëenli'éé"ndölfeil>pë!ijke ;gen en onderling gescheiden, -arygs de 'voorzijde ligt een trottoir en >er blok is er een ruime parkëergelègen- De hallen zijn geschikt voor vrijwel alle soorten bedrijven met een industrieel ka rakter. De hoofdconstructie van de hallen bestaat uit een staalskelet en de gevels zijn opgebouwd uit houten elementen. Foto: Links de hallen en rechts de weg met oprit naar de nog te i brug over de Oude Ryn. Op de De hallen zijn elk ongeveer 37 x 15 meter jroot en hebben een verdieping. De op pervlakte van de begane grond bedraagt 3000 m2 en van de verdieping ca. 500 m2. De verdiepingen kunnen ech- :er ook tot 3000 m- worden uitgebreid. Geef uw gevel een corsage LEIDEN De Leidse bloembakken- wedstrijd. die de Leidse Bloemist-Pa- troonsvereniging en de Leidse afdeling van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw cn Plantkunde onder het toe passelijke motto: Geef uw gevel een corsage" gezamenlyk organiseerden be hoort ook dit jaar weer tot het verleden. Een jury heeft gedurende de zomer maanden enkele honderden bloembakken in de diverse stadswijken aan een des kundige keuring onderworpen en na rijp beraad de prijswinnaars aangewezen. Tijdens een speciaal daartoe te beleggen bijeenkomst van deelnemers en genodig den en wel op donderdagavond 20 no vember a.s. in de grote zaal van „Den Burcht" zullen de uitslagen bekend wor den gemaakt en de diverse pry zen (w.o. eea wisselbeker) door burgemeester Van der Willigen worden :Uitgereikt. Na de pauze zullen enkele door het Min. 'van Landbouw en Visserij beschikbaar gestelde kleurenfilms over het kweken van planten en bloemen worden ver toond. De bijeenkomst begint om kwart voor acht en is ook vrij toegankelijk voor hen, die belangstelling hebben voor en eventueel willen deelnemen aan de bloembakkenwedstrijd in het komende Rechtsgeleerdheid (staats- en admini- stratierecht, 1 juli 1969 tot wetenschappelijk hoofd medewerker in vaste dienst by het CeDtraal Reken-Instituut, órs. G. H. A. Scholte met ingang van 1 juli 1969 tot wetenschappelijk ambte naar in vaste dienst bij de Bibliotheek, pelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij het Centraal Reken-Instituut, drs. W. M. H. Rutten met ingang van TAFELTENNIS LEIDEN Het Utrechtse SVE is ge brand op ex revanche op Scylla 2. „We hebben," zei Peter van Ham destyds, „niet alleen tegen de spelers maar ook tegen het publiek moeten spelen." De belangrijke Scylla-man in dit duel is Anton-Will van Zoelen, want aangeno men mag worden dat Ed Fallaux drie partyen wint, terwijl aan de andere kant op een zege van Peter van Schic alleen maar gelipt mag worden. Van Zoelen «int wel van Bert Swart en ook het dub bel is een „zeker" Scylla-punt. Een ge- lykspjel is derhalve het minste wat de Leidse debutanten gaan behalen in' Utrecht. De Treffers zal het in de hoofdklasse tegen Eendracht in de return wel beter gaan doen dan in deerste ontmoeting het geval was (0-10). Niettemin is een ne derlaag van 7-3 het hoogst haalbare voor de Veners. TOV Daarentegen heeft meer kansen op de volle winst, hoewel de nipte zege in de eerste helft tegen Ons Ver maak (6-4) toch tot voorzichtigheid maant. TOV móét winnen om althans een kóns te behouden op de promotie- groep en daar houden we het dan ook maar op. Docos tenslotte gaat op bezoek bij Xerxes en zal aan het ritje naar Rotterdam wel twee punten overhouden. In de overgangsklasse J gaan zowel Scylla 4 als De Trffers 3 op bezoek het College van Curatoren der e Universiteit zijn benoemd: -1. A. H. W. Schöttelndreier, arts. voor iet tydvak van 1 september 1969 tot september 1970 tot wetenschappelijk loofdmedewerker In tijdelijke dienst bij Cardiologie, 2. Sedee. arts, voor het tijdvak van 1 •ktober 1969 tot 1 oktober 1970 tot 'jjU wetenschappelijk hoofdmedewerker in lijdelijke dienst by de Keel-, Neus- en lorheelkunde, F. T. van Straten met ingang van december 1969 tot wetenschappelijk iedewerker eerste klasse in vaste ienst bij de faculteit der Letteren Archeologie ir. J. Stule voor het tijdvak van 1 sep- ember 1959 tot 1 september 1970 tot ijdelflke dienst bij de Verloskunde, rirs. J. E. A. Wagenborg voor het tijd vak van 1 juni 1969 tot 1 juni 1970 tot vetenschappelijk medewerker in tijde- ijke dienst bij de Conflictpsychologie, drs. J. M. van der Weiden met ingang 1 januari 1970 tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in vaste rlienBt bij de Sociologie, Chr. G. Wenink voor het tijd vak van 1 februari 1959 tot 1 februari in tijdelyke dienst bij de Anatomie, drs. T. A. Westendorp voor het tijdvak 1 september 1969 tot 1 september 1970 tot wetenschappelijk medewerker n tijdelijke dienst bij de faculteit dei- Letteren (Engelse letterkunde), nevr. dr. J. M. Willeumier-Schaley voor iet tijdvak van 1 oktober 1969 tot 1 ok tober 1970 tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Bi bliotheek. mevr. mr. A. Th. Wolterbek-Metlung net ingang van 1 juli 1969 tot weten- Fehappelijk medewerker in vaste dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid ats- en administratierecht), S. B. Ybema met ingang van 1 mei tot wetenschappelijk medewerker bU de nummers één en twee Verlies is in vaste dienst bij de faculteit der normaal, dus teleurstellen kunnen deze teams niet. Ook ATTC/Boot treft, in „K" de koploper: Gossima uit Voorburg. Waarschijnlijk gaat het Alphense team eveneens de boot gaan. Of het niet op kan. gaat Scylla 5 in „N" op bezoek bij de ongenaaktbare lijstaanvoerder De Sa lamanders, met in de geleden de nog op honderd procent staande, van De Tref fers afkomstige Herman van Ruiten, die zijn ploeg wel naar een grote overwin ning zal leiden. Gelukkig heeft het „Leidse district" zelf ook enkele zeer groten. In „P" bijvoorbeeld gaat Scylla 3 waarschijnlijk revanche nemen voor het teleurstellende gelijkspel, dat in de eerste helft tegen NedLloyd 3 werd behaald. Overigens het enige punt dat de Leide- naren tot nog toe verspeelden. Inde overgangsklasse kan, tot alot. De Tref fers 2 nog zonder één enkel puntje verlies tegen nummer twee, het Am sterdamse US. een klein overwinninkje behalen. LEIDEN Sinterklaas zal met zyn gevolg dit jaar nu eens niet via het station Leiden binnenkomen. Op 18 no vember zal de goedheiligman in Leider dorp te water worden gelaten en ver volgens een vaartocht maken, die hem zal voeren naar de Beestenmarkt waar de Leiderdorpse drumband, compleet met majorettes, gereed zal staan om hem via de Haarlemmerstraat, die deze maal vol- ledig afgelegd zal worden, en Hooigracht naar het stadhuis te brengen. Eersteklas sers van vrijwel alle lagere scholen, (al leen de gereformeerden houden zich nog afzijdig), tezamen een legertje van 1500 Banken beraden zich over problemen rond Bevrijdingsplein LEIDEN Optredende namens de „Be langengemeenschap van ondernemers op het Bevrydingsplein", heeft de heer R. K. E. Kort dezer dagen een bezoek ge bracht aan de directie van de Aniro Bank N.V. te Leiden. By deze gelegen heid verstrekte hy een toelichting op de op vrydag 81 oktober j.l. by het col lege van burgemeester en wethouders ingediende protestnota's met betrekking tot de verdere bebouwing op het bevry dingsplein in Leiden Zuid-West. De directieleden van de Amro Bank N.V. te Leiden, t.w. de heren mr. H. Fock en A. v. d. Koppel, namen met belangstel ling van deze toelichting kennis. Zij deelden mede, dat zij de leiding van de gebouwendienst van de Amro Bank N.V. te Rotterdam van een en ander in ken nis zouden stellen, waarna eventueel een nader oriënterend gesprek op het Hoofd kantoor van de Amro Bank N.V. te Rot terdam zou kunnen volgen. Inmiddels heeft er ook een uitgebreid onderhoud plaatsgevonden tussen de heer Kort en de heer P. P. de Koning, directeur van de Leidse Spaarbank^ welke bespreking zeer hoopvolle ver wachtingen heeft gewekt om uit deze kinderen vormend, zullen klaar staan om de hoge bezoeker te ontvangen. Nadat de Spaanse gast zijn praatje van af het bordes heeft gehouden zal hij zijn schreren richten naar de Stadsge hoorzaal waar de kinderen Inmiddels ge spannen zitten te wachten, benieuwd als ze zullen zijn naar de uitslag van de kleurwedstrijd, waar ze momenteel al feestelijk tintje te geven zouden de orga nisatoren het bijzonder op prijs stellen wanneer langs de route van alle gevels de vlag zou wapperen. De chr. tech nische school in Zuid-West zorgt er voor dat de kinderen naast de traditionele versnapering nog een extraatje wordt toegestopt. loog vervolgens naar de lin kerzijde van de weg waar de bromfietser J. Harteveld reed. Deze werd door de auto weggeslingerd en liep zwaar licha melijk letsel op, o.a. een onderbeenfrac- tuur. De autobestuurder bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. De president van de rechtbank sprak er zijn verwondering over uit. dat verdachte reeds vele jaren een auto bestuurt, doch nimmer in het bezit is geweest van een rijbewijs. „Het is er nog steeds niet van gekomen een rijbewijs aan te vragen", aldus de mededeling van verdachte. „Het is schandalig, dat u zich zo buiten de wet stelt", venveet de president. „U hebt het bovendien altijd doen voor komen, alsof uw zoon de bestuurder van de auto was toen het ongeluk gebeurde en op uw aanraden speelde uw zoon dat spel mee. U zag er geen been in uw zoon er voor te laten opdraaien, hoewel die ook had gedronken." De beatuurder van de aangereden auto zei, dat hy van het benzinestation kwam, toen verdachte tegen hem opbotste. Daarna vloog de auto naar de overzijde en werd de bromfietser geraakt. De auto van getuige was zwaar gehavend. „En verdachte zal niet verzekerd zyn, want hy had geen rybewijs", constateer de de president. Verdachte betoogde, dat de auto van getuige plotseling op zyn rijbaan was gekomen. De officier van Justitie vond het een ergerlijk geval, ook omdat verdachte met grote snelheid heeft gereden, zodat de Boerenpartij opgericht. Er werd \oorlopig bestuur gevormd, bestaande uit de heren Burger, voorzitter; Mooyekind, secretaris en Van Rhyn jr., penningmees ter. Enkele vergaderingbezoekers gaven zich op als lid. De oprichting gesehiédde tijdrits een openbare vergadering van «Ie Boerenpartij, met als spreker partijvoor zitter en Tweede Kamerlid H. Koekoek. De heer Burger, leidde de vergadering. In zijn rede besprak de heer Koekoek uit voerig de belastingverlaging van 900 mil joen gulden. Deze werd naar zijn mening door de grote partijen om politieke re denen tegengehouden. .Een ander door hem aangesneden punt was de verho ging van de salarissen van kamerleden .000 op 40.000 per jaar. Die kreeg in de Kamer slechts 17 tegenstem mers. onder wie de vertegenwoordigers van de Boerenpartij. zuivelfabikant. „Dat wachten we wel af", zei de heer Koekoek laconiek onder veel hilariteit van de zaal. Later merkte hij over de landbouwpoli tiek nog op. dat het de bedoeling van Mansholt en zijn EEG is alle boeren weg te saneren, opdat aan het Nederlandse volk alleen margarine voorgezet kan worden. Woekerrente ZOETERWOUDE Gisteren hebben wij ons bericht over de grote kaartavond die 7 november a.s. ten bate van de Inva- lidebond wordt gehouden abusievelijk vermeld, dat de deelname daaraan gra- 3. Dat is niet het geval. LEIDEN De N.V. „Electra '-Brandt. heeft 'n technisch-commercieel-informa- tief Vademecum het licht doen zien, waarin een schat van gegevens wordt aangeboden ten behoeve van een ieder, die belang stelt in het brede werkterrein der N.V. „Electra"-Brandt. LEIDEN Geslaagd: De heer Q. A. DoeswIJk is aan de R.K. Universiteit te Nijmegen geslaagd voor het kandidaats examen in de pedagogiek. De tuinbouw Uitvoerig nam de heer Koekoek ade tuin bouw- en landbouwpolitiek onder de loep. De fruitteelt verkeert in zeer slechte om standigheden. Thans is de situatie zo, dat de meeste ooftbouwers hun bedrijf aan de regering overdoen. Zij krijgen dan 1500,- per hectare en dat noemt men dan sanering, aldus de Boerenleider. Hij signaleerde in zijn rede een onbillijkheid ten aanzien van de bollenkwekers bij de toepassing van de BTW. Voor hun be drijven geldt het 12% tarief, terwijl de landbouw, waarvan de bollenteelt een onderdeel is, wordt vrijgesteld. Voorts kantte de heer Koekoek zich tegen het personeelsbeleid van de rege ring. „Er zfln veel toe veel ambtenaren. Dat op dit punt geen goed beleid wordt gevoerd, blijk uit het feit, dat minster Schut 250 ambtenaren van het ministe rie van landbouw kon lenen. Subsidie Op de rede volgde een geanimeerd debat, waarbij de heer Koekoek op zijn bekende manier de opposanten van repliek diende. „Als het waar is, dat aan de landbou wers meer subsidie wordt verleend dan zy aan belasting betalen, stel ik voor, dat ze die boeren maar een pensioen moe ten geven, want dat Is dan voordeliger," merkte hij op. „Het is mij niet bekend dat de boerenstand van Nederland ook maar één halve cent subsidie krijgt". Afwachten De directeur van een melkfabriek uit de omgeving trachtte hy duideiyk te maken, dat deze de boter geheel voor niets had en bovendien nog eens acht cent per liter ring voor de karnemelk. „En waar biyft de boer ais de boter voor margarineprys verkocht zou worden"?, repliceerde de Jaaruitvoering „Crescendo" LEIDEN Het 18e jaarconcert dat „Crescendo" onder directie van W. v. Strien morgenavond in het St. Antonius- Clubhuis geeft, biedt een selectie uit de operette „Die Lustige Witwe" van Lé- har. Voor het eerst in de geschiedenis van dit Leidse instrumentale muziek gezelschap zal medewerking verleend worden door een dameskoor en leerlin gen van de Leidse balletschool o.l.v. Mar jolein Briër. Voor de pauze bepaalt men zich tot het zuiver instrumentale met o.a. werkje van Léhar en Robert Stolz. Zaterdag 8 november, eveneens in het Ant. Clubhuis, biedt ,,Crescend9" haar leden, donateurs en belangstellenden een cabaretavond aan onder de titel ,,'t Zit weer snor", een produktie van Coos van de Velde. Aanvang beide avonden te 20.00 uur. Veel interesse bij betrokkenen t Van ome correspondent OEGSTGEEST De werkgroep „Oegstgeest Noord" heeft zich ten doel gesteld om het gemeenschapsidee in Oegstgeest-Noord nat meer inhoud te geven, geïnspireerd vanuit een Katho lieke visie. De belangrijkste doelstelling is te komen tot een moderne gemeen schap in Noordbinnen de bestaande parochie. Men gelooft in een moderne christelijke gemeenschap die niet be gint of ophoudt bij de deur van de kerk. Burgerlijke stand LEIDERDORP Geboren: Simonc Eli sabeth d.v. L. M. Bal en E. C. v. d Straa- :en; Jacques Dirk Daam z.v. H. H. J. Deul en J. v. d. Veer; Mariëlle d.v. L. M. Verhoeks en I. Lindenburg: Erno z.v. v. Oosten en H. A. Roelofs. .Overleden: Jan Walraven 54 j., V. D. du Crocq; Grietje v. Dam 92 j., w.v. A. v. Muijen. Dndertrouwd: Thomas Admiraal 24 j. en Maarleonne H. C. Hogewoning 21 j. Anton v. Dorssen 26 j. en Johanna Ch. Getrouwd: Petrus G. M. v. Kesteren 21 ;j. Meeta Stouten 23 j.Bastiaan v. Dyk f6 j. en Willy H. Bongers 22 j.Tino Mi'-remet 24 j. en Neeltje de Vreede De werkgroep veronderstelt dat er in het nieuwe Oegstgeest velen zijn die in genoemde richting denkendie ook zoe ken naar hulpmiddelen om de geloofs beleving zinvoller en reëler te maken. Aldus enkele punten uit een rondschrij ven, dat de parochianen in Noord enige tijd geleden ontvingen. Er is enthousi ast op gereageerd getuige de grote be langstelling voor de éérste bijeenkomst welke de werkgroep dinsdagavond hield in het gemeentecentrum. Pastoor H. Durr, 19 jaar priester waar van 11 jaar als bedrijfsaalmoezenier bij de Hoogovens te IJmulden, hield een inleiding waarin hij zijn visie en erva ring gaf met het totstandkomen van een moderne christelijke gemeenschap in Schalkwijk, Haarlem. Hij ging van 'n tweetal vragen uit: „Als de Kerk nog toekomst heeft, om welke zichtbare en waarachtige kerk gaat het dan?" en „hoe kunnen wy dit samen-kerk-zijn tot een betekenisvolle realiteit maken?" Pastoor Dürr distanciëerde zich o.m. van het idee kerkgebouw. „Men moet starten met een pluriform aanbod te doen. waaronder een centrum, een ont moetingsplaats waar ook een kerkgele genheid kan zijn. Plan Na aanrijding toch doorgereden DEN HAAG/LEIDEN Een 32-jarige autobestuurder uit Leiden had er zich niet om bekommerd, dat hij na gepar keerd te hebben op de Nieuwe Rijn, by het wegrijden tegen een andere auto botste en die beschadigde, hij was er nl. zonder meer vandoor gegaan. Daar was wel enige reden voor, want de man bleek niet in het bezit te zijn van een rijbe wijs. In verband hiermee had hij zich voor de Haagse rechtbank te verant woorden, waar h n. Wel waren verschenen, die •venwel verstek liet een drietal getuigen i en ander hadden „Het heeft nogal wat moeite gekost t hem later op te sporen," zo deelde de officier van justitie mee en daarna had verdachte ontkend de auto te hebben bestuurd. Gezien dat optreden eiste de officier voor de aanrijding 50.- boete, 150.- boete voor het doorrijden voor het niet In bezit zijn van een bewijs 100.- boete en voorwaardelijk een week gevangenisstraf met proeftijd van drie jaar. Vonnis over 14 dagen. RIJNSBCRC Voor de in aan bouw zijnde nieuwe liul van de Rijnsburn-ie veiling „Flora" werd gisteren de eerste van 14 spanten t op z'n plaats gebracht. De hal, die een breedte van 62 en een ij lengte van 125 meter krijgt (dus i;l wn vloeroppervlakte van 7750 m2) wordt gebouwd zonder een steun- j pilaar. Totaal wordt er voor deze zaal 450 ton staal gebruikt. De spant weegt 20 ton. I>ezc nieuwe hal kan er wel af by de veiling, S want hij het sluiten van het boek- jaar per 30 sept. bleek, dat de 3 omzet weer met f7.700.000,ge stegen is. Na een korte pauze kwamen de discus sies vlot op gang ondersteund door de gespreksleider de heer Bekkers. Pastoor Kooyman deelde mede. dat er een plait is om in de nieuwe wijk, welke over het Oegstgeesterkanaal wordt ge realiseerd. een gemeenschapscentrum tf stichten. Artsen hebben al blijk van belangstel ling gegeven. Er zou bijv. een gezame- lijke praktijkruimte kunnen komen; de kruisverenigingen denken aan een wijk centrum, er komt een restaurant dat wellicht in het gebouw kan worden on dergebracht evenals de kerkgelegen- Men -ui nog vele wegen moeten aftas ten om tot een geheel te komen, dat werkelijk in de behoefte zal voor- tien. De discussie is er, een aantal Oegstgeestenaren willen er de. schou ders onder zetten, het proces in Noord is op gang gebracht', als het enthousias me blijft kun het inderdaad zéér dyna misch worden. Met auto in sloot STOMPWIJK. Gisterenmiddag om 15.30 uur is de Stompwljker Th. A. met zijn personenauto, komende uit de rich ting Leidschendam, op de Stompwljkae Weg nabij ..De Krom" in een slip ge raakt, om zyn as gedraaid en in de Stompwykse Vaart lerecht gekomen. De wagen kon zonder veel beschadi gingen op het droge worden gehesen. Ds beatuurder bleef ongedeerd. Andere discussiepunten wai'en o.m. woe kerrente. De advertenties in „De Vrye Boer', het Koekoeksblad, waarby geld tegen woekerrente zou worden aangebo den. „Daar zijn de mensen zelf bij." meende de heer Koekoek, die verder nog opmerkte, dat men in een openbaar debat geen spijkers op laag water moest gaan zoeken door over een advertentie te val len. j ongerenmis viering in Hartebrugkerk LEIDEN Zaterdagavond 8 november organiseert de JONGERENMIS LEI DEN weer een jongerenmis in de Har tebrugkerk te Leiden. Het thema van deze mis is gekozen door de tekstgroep van Frieda Duivenvoorden en kapelaan H. J. Witteman, kapelaan aan de St. Lau- rentiusparochie te Voorschoten en cele brant van deze jongerenmis, luidt: Ge loven in Christus - Geloven in God". De muzikale omlijsting wordt weer ver zorgd door de eigen band en het zang koor, dat nog een groot aantal vrije plaatsen heeft voor mannelijke zangstem, men en natuurlyk ook voor zangeressen. Verder zoekt het bestuur van de Jonge renmis Leiden naar mensen, die een ge- spreks en tekstgroep willen leiden of hieraan deel willen nemen. Men kan kontakt opnemen met de bestuursleden na de mis in de Romanuszaal of de vol gende adressen: Hub. Waegemakers. Jacq. Urlusplantsoen 250 Leiden Z.W., Hans Wagenaar. Steenbakkerslaan 18. Leiderdorp. Pater C. van Vliet, Mariën- poelstraat 4. Leiden, tel. 53200. De mis van 15 november zal ook in de Harte brugkerk gehouden worden. UTRECHT. 6 nov. Vee: Totale aan voer 4588 stuks. Runderen 1544; vette kalveren 75; graskalveren 77; nuchtere kalveren 446; schapen 1022; varkens, boven 100 kg 343; idem, beneden 100 kg 8; biggen 1028; bokken, geiten 45; kalf-, melkkoeien 1175-1550; kalfvaarzen 900- 1200; varekoeien 900-1000; pinken 700- 925; stieren 950-1400; graskalveren 450- 600; nuchtere kalveren 40-80; fokkalve- ren 125-350; schapen 85-125; lammeren 110-145; drachtige varkens 550-700; lo pers 125-160; biggen 90-110: bokken, geiten 10-48; vette koelen. Ie kwal. 4.75- 4.95; idem. 2e kwal. 4.40-4.60; idem. 3e kwal. 3.T0-^.30; vette kalveren, le kwal. 3.85-4.04; idem. 2e kwal. 3.65-3.75; idem. 3e kwal. 3.35-3.60; nuchterere kalveren I.40-1.85: zware vette varkens 2.30-2.50; zouten 2.55-2.60; slachtzeugen 2.20-2.30, jonge drachtige zeugen 2.30-2.45; melk-, kalf koeien matig, prysh.; vette koeien rustig, prijsh.; varekoeien matig, niet prijsh.; vette kalveren willig, hoger; gras- kalveren rustig, even hoger; fokkalveren t/m 42 rustig; prijsh.; varkens matig, niet geheel prijsh.; biggen idem. DEN BOSCH, 5 nov. Vee Aanvoer: totaal 7664 dieren, 2990 runderen, 620 graskalveren. 313 vette kalveren, f564 nuchtere kalveren 291 schapen en lam meren, 17 fokzeugen, 562 slachtvarkens, 307 biggen, 955 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 1025-1750; guste koeien 850-1275; graskalveren 450-675: kalfvaarzen rood: 1322-1775, zwart: 1200-1575; klamvaarzen 1115-1350; guste vaarzen 975-1200; pinken 725-925; nuch tere kalveren voor fok of mesterij 225- 385; weideschapen 85-130; lammeren T5- 105; drachtige zeugen 560-675; biggen 85-95 per stuk; slachtrunderen extra kwal. 4.90-5.30; le kwal. 4.25-4.85; 2e kwal. 3.80-4.20; 3e kwal. 3.50-3.70; vet te stieren 4.60-5.00; worstkoeien 3.25- 3.50 per kilo geslacht gewicht; vette kal veren le kwal. 3.85-4.15; 2e kwal. 3.65- 3.80; 3e kwal. 3.45-3.60; nuchtere kalve ren 1.35-1.75: slachtzeugen le kwal. 2.26- 2.32; 2e kwal. 2.20-2.25; slachtvarkens 2.46-2,58 per kilo levend gewicht, en vette schapen 95-1.40; vette lammeren 115-135 per stuk. RIJNSBURG. 6 nov. Bloemen Anjers Witte Sim 20—25; Rode Sim 25—33: Roze Sim 22—26; Crowly Sim 23—27: Dusty Sim 25—30; Arthur Sim 18—24; Keever 20—26; La Rève 26—32; Espé- rance 2328, alles per stuk. Freesia's: Golden Yellow 100—135; White Swan 225—250; Aurora 200—225. per bos. Rozen: Baccara 40—60; Carol 10—15; Garnette 10—16; Zorina 16—24. p. stuk. Diversen: Anthurium 150—300; Gerbeta 1737; Lelies 80135; Irissen 1224; Euphorbia 2065. per stuk. Chrysanten: Indianapolist 80—150; White Spider 110 —185; Golden Christal 120135; Golden Seal 80100; Bonnie Jean 7085; Rood kapje 90—110; Gompy 50—70; White Hope 7085; Superform 6075; Born- holm 70—85; Sybil 60—80;. Dr. Wasser 6080. alles per bos. Clingendael 35 46; Indianapolis 2025; Diplomaat 25 32, per stuk. DONDERDAG 6 NOVEMBER Imperium Droom der Gevangenen, 20.30 uur. Gemeentecentrum Oegstgeest Huish en Gezinsvoorlichting, lezing. 20.00 uur. Ant. Clubhuls R.K. Bond van Bejaar den en Gepensioneerden. Toneelavond 19.30 uur. Elisabeth-Ziekeuliuis Vervolgcursus EHBO Peerke Donders, 20.00 uur. Petruszaaltje Kath. Vrouwengilde. Mevr. J. SeverynenCals. Inleiding en discussie over „Communicatie". 20.00 u. VRIJDAG 7 NOVEMBER Stadsgehoorzaal: Cabaretavond en bal NZHVM, 19.30 uur. Antonlus Clubhuis; Concert en cabaret avond „Crescendo", 20.00 uur. Rest. Van der Heijden: vergadering ARKA-afdeling Leiden, 20.00 uur. ZATERDAG 8 NOVEMBER Antonius Clubhuis: Concert en cabaret avond „Crescendo", 20.00 uur.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5