Alphen is goed voorbereid op de Zeskamp.... PIERROT Toenemende zorg over situatie in Leidse city Nachtelijke, schotvaardige aanvalsactie op v. cl. Mareis brandkast zwaar bestraft HET TEKORT HAD WEL WAT GROTER MOGEN ZIJN Conclusie captain Van Ommen: Twee jaar en zes maanden tegen 23-jarige zeeman geeist i Het ver- E zamelen van ballen E in een korf is l een van de laatste opdrachten in de steden- kamp waarin Alphen ook al nauwgezet oefent broodjesbar inn 50 ct 1 CASSETTES Briër vervangt Jongen vermist uit Vogelenzang zieke De Wolff C. v. K. opent SIA-zolder DONDERDAG 6 NOVEMBER DE LEIDSE COURANT (Van onze correspondent) ALPHEN A. D. RIJN De heer G. J. Verschuur, secretaris van de Commissie Zeskamp-Sport te Alphen a. d. Rijn heeft woensdagavond ta in de hal van het raadhuis het team dat zaterdagavond in de NCRV- tv-wedstrijd de kleuren van Alphen zal trachten hoog te houden, voor vertegenwoordigers van de regionale pers gepresenteerd. Hierbij waren ook wethouder J. C. Duin van sport en recreatie (voorzitter van ge noemde commissie) en de leden W. J. Nieuwland en E. v. d. Neut tegenwoordig. j-, j genwoordiging is van de belangrijkste AClCCtlCS takken van sport, dat de geest goed is, men juist op elkaar is afgestemd en dat er steeds trouw is geoefend, met veel plezier, enthousiasme en energie is gewerkt. Hij concludeerde dat Alphen goed is voorbereid. Dit geldt ook voor de bijkomstige facetten van de wed strijd, zoals de marathon en de denk sport. Op dit laatste heeft de heer Wolthers zich wekenlang geprepareerd; de reservisten over de gehele linie heb ben zich niet minder ingespannen. De heren Duin en Verschuur onder streepten e.e.a. tijdens een tot slot ge houden bespreking met de pers, nadat de actieve ploeg met de heer Van Om men aan de top, op de marmeren trap pen in de ruime hal van het raadhuis op de gevoelige plaat was vereeuwigd. De heer A. van Ommen, gezagvoerder bij de KLM, is de ehef d'équipe en non- playing-eaptain van het sportteam; hij heeft ze geselecteerd, geïnstrueerd en getraind. Van de 58 aanmeldingen ble ven er na twee selecties 30 personen over, allemaal met uiteenlopende, maar bruikbare sportkwaliteiten. Na een derde selectie kreeg nog een aantal deelnemers teleurstelling te ver werken, maar zij komen öf als invaller bij een van de drie wedstrijden waarin Alphen zal spelen, öf als volwaardige krachten bij een der volgende twee ont moetingen uit. De officiële actieve ploeg werd tenslotte teruggebracht tot zes dames en acht heren, het aantal dat door de algehele wedstrijdleiding van de NCRV-t.v. is bepaald. Het zijn de dames: Diny de Hey, Louise Holtkamp, Ria van Rietschoten, Mariene Spek, mevrouw Wil ma van Unen-Goed- hart en mevrouw Ria Verkade-Groene- velt en de heren Jan Bedee, Blans v. d. End, Eddy Gesman, Hans 't Hart, Jenny Koster, Jan Rijpers, Wim Verhagen en Jos Vriesekoop. Als marathonlopers zijn aangewezen de gebrs. Cock en Dick Verkade. Als den- i ker is gekozen de heer R. Wolthers; 1 reserves zijn de heren G Blauw en M. Meijer Als coach fungeren de heren Paul Goederaad (judoleraar) en de gym nastiekleraren C. Boonstra en W. Ver kerk. Score-juffrouw en gastvrouwe is mejuffrouw Jul v. d. Lugt, jeugd-groeps- i leidster. KAMER VAN KOOPHANDEL BEZOCHT HILLEGOM Benieuwd Eigen mensen Hoewel het algemeen wedstrijdreglement i toestaat zieli van de medewerking van i succesvolle sportfiguren uit den lande te verzekeren, heeft de Alpheuse com missie het principe gehuldigd zich voor de vorming van het Zeskamp-team te i beperken tot de eigen'inwoners en/of leden van een plaatselijke sportvereni ging. Nadat de opgaven door de NCRV waren J verstrekt, heeft het team de laatste drie j weken onophoudelijk vijf dagen per week getraind; het heeft zich de nodige vaar- digheid en behendigheid eigen gemaakt; de heer Van Ommen heeft de prestaties systematisch geregistreerd, om zelf zo nodig zijn instructies aan te kunnen toetsen. Met voldoening analyseerde de captain dat in zijn ploeg goedé verte- Met belangstelling ziet het gemeente bestuur, de commissie Zeskampsport en uiteraard heel de gemeente de resulta ten tegemoet, welke zich zaterdagavond a.s. in de Audihal te Sassenheim voor de eerste ronde zullen aftekenen. Dan wordt de tweede helft van de eerste ronde (begin van de NCRV-couipetltie tussen twaalf steden) gespeeld. Alphen komt in de arena tegen Hoogland en Wieringerwerf. Na drie ronden zal het duidelijk zijn welke gemeente zich voor de finale heeft geplaatst. De ontmoe tingen worden telkens op de beeldbuis gerelayeerd. Het commentaar berust bij Barend Ba- rendsen, de presentatie ligt in handen van Dick Paschier. Aanvang van de rechtstreekse uitzending zaterdagavond om 20.20 uur, Nederland I. De Audihal biedt aan circa 1200 perso nen een zitplaats. Alphen kreeg voor zijn supporters en genodigden 300 kaar ten toegewezen. Dit aantal was, naar de heer Vprschuur mededeeldein een oog wenk verkocht of uitgedeeld. Een meer- .voud van dit aantal zou hier zijn weg wel 'gtvönfldn-hefcben, méént *de kom missie. Die hal is in feite wel wat klein voor een dergeljjk evenement. De commissie hoopt intussen wel, dat de supporters, die wel in de gelukkige omstandigheid verkeren een toegangs bewijs in het bezit te hebben, zich niet onbetuigd zullen laten en hun strijdende plaatsgenoten op krachtige wijze zullen bemoedigen als ware er een veelvoud van hun aantal bij de wedstrijd aanwe zig. DEN HAAG/LEIDEN Na een ver oordeling door de Haagse rechtbank tot tien maanden gevangenisstraf, eiste de proc.-generaal bij 't Haagse gerechtshof gistermiddag tegen een 23-jarige zeeman twéé jaar en zes maanden gevangenis straf en tegen een 23-jarige barkeeper, beide verdachten uit Leiden afkomstig, twee jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Het betrof hier een inbraak met bedreiging van geweld in de villa van de autohandelaar J. v. d. Marei te Oegstgeest, waarhij de politie, die was „getipt", in de woning de wacht had betrokken. is. I ;h Leiden krijgt nieuw netnummer LEIDEN. Leiden is door de PTT op het programma gezet voor een nieuw telefonisch netnummer. Het netnummer 01710 zal gewijzigd worden in 071. Sinds 1954, toen het Amsterdamse net nummer. dat ook vijf cijfers had, tot drie cijfers werd teruggebracht, zijn nog zeven steden gevolgd. Korte net nummers hebben allerlei voordelen. De abonnees kunnen sneller kiezen en de nummers beter onthouden, terwijl de voordelen voor de telefoondienst zijn: besparing van kiestrappen en vermin dering van registerhoudtljden. De ombouw van Leiden staat op het programma voor 1975. Reizigers moesten overstappen Autobus betrokken bij botsing SASSENHEIM Gistermorgen tien over elf vond op de Parklaan, by de Gouverneurlaan in Sassciihèim, een bot sing plaats tussen een NZH-bus en een V.W.-bus. Toen de bus bij de halte weg reed, kwam uit tegenox ergestelde rich ting het busje, dat bij een inhaalma noeuvre een frontale botsing niet kon voorkomen. Van de autobus werd de voorzijde In gedrukt, maar het vrijwel nieuwe V.W.- busje werd aan de voorzijde geheel ver nield, zodat het moest worden wegge sleept. De bestuurder, een inwoners van Hillegom, kwam ongedeerd uit het wrak. Ook van de autobus liep niemand letsel op. De bus kon op eigen kracht zijn weg vervolgen, maar de reizigers moesten overstappen in een andere. De zeeman had kort voor het plegen van de inbraak in de nacht van 13-14 april van dit jaar. uit de geparkeerde auto van de heer Van der M. diens huis sleutels gestolen. Hij bracht samen met de barkeeper driemaal een nachtelijk bezoek aan de villa, teneinde zich van de situatie op de hoogte te stellen. Zo ontdekte hij, dat de brandkast zich in de slaapkamer op de tweede verdieping bevond. Evenwel was het tweetal nogal loslippig geweest over hun plannen en die waren de Leidse politie ter ore ge komen, die op haar beurt de politie te Oegstgeest waarschuwde De beide mannen werden voortdurend geschaduwd en de bewuste nacht gaf de Leidse politie het sein door. dat de mannen op weg waren naar Oegstgeest. Tevoren was de auto van de heer Van der M. gestolen en werd hem anoniem aangeboden mee te deler, waar de auto stond, waarvoor 1000.- tipgeld zou moeten worden betaald. In de villa be gaven de beide mannen zich eerst naar de slaapkamer, die echter op slot was. In een andere kamer werden zij over vallen door de politiemannen, doch zij namen de vlucht. Na een schietpartij, konden de mannen later worden gearresteerd. In hun ge zelschap bevond zich ook een Surinamer, een 23-jarige classificeerder uit Den Haag, die gezorgd had voor patronen voor het schietwapen. Volgens verdach ten was dat een gaspistool, evenwel met doorboorde loop. De beide hoofddaders zijn reeds vaker veroordeeld en hebben nog voorwaar delijke straffen tegoed. Zij bekenden hetgeen tenlaste was gelegd. Straffen te licht Het vuurwapen en ook een gummistok hadden zij meegenomen, om in geval van ontdekking te kunnen dreigen. „Hoe wilde u 't geld uit de brandkast halen?", zo informeerde de president van het Hof, want het tweetal bezat geen ma teriaal. „Misschien hadden we de hele brandkast wel meegenomen, dat hing er vanaf," aldus de zeeman. De proc.-generaal vond de door de recht bank opgelegde straf veel te licht, ge zien het strafblad van verdachte en vooral de bedreiging, zodat hij genoemde straf eiste. Tegen de classificeerder, die in de gang van de villa op de uitkijk had gestaan en die de gelegenheid te baat had genomen een bos sleutels uit de jaszak van een politieman te stelen, eiste de proc.-generaal „met enige aar zeling", bevestiging van het vonnis, vier maanden gevangenisstraf, door deze verdachte inmiddels ondergaan. De ver dedigers wezen op de jeugd van ver dachten en bepleitten clementie. Arrest op 19 november. HALT TOEROEPEN AAN AFBRAAK LEIDEN Een aantal leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland heeft gistermiddag de ban den met een aan de periferie van de regio gelegen gemeente verstevigd. Na de openbare ledenvergadering te Leiden werd een kort werkbezoek gebracht aan Ilillegom, dat de bloembollenbcurs van Haarlem gaat overnemen, waardoor deze bollengemeente ook voor de Kamer een zeer belangrijke „cliënt" gaat worden. Voorzitter A. Koningsveld en de zijnen werden ten gemeentehuize ontvangen door Hillegoms gemeentebestuur in de persoon van loco-burgemeester W. van Dam, die evenals de directeur van open bare werken de heer C. G. F. dc Jong een uiteenzetting gaf van mogelijkheden en moeilijkheden in Hillegom. Ook wet houder J. v. d. Yinne was hjj de ont vangst aanwezig. Het gezelschap werd tenslotte in Tres long ontvangen door het bestuur van de stichting Bloembollenbeurs en dat van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencul tuur. Een toelichting werd hier gegeven (Advertentie) IS dusdeze mqand elke donderdag op de nieuwe nederzetting van de Sich- ting, de beurs, die men hoopt in de eerste maanden van 1971 de plaats gaat innemen van het Krelage-huis te Haarlem. De niet-ingewijde Kamerleden kregen veel interessants over het bol- ienvak te horen; het exportcijfer van 360 miljoen gulden per jaar maakte veel indruk. Eerder op de middag had de vergadering de begroting voor 1970 vastgesteld op een bedrag van 769.200 gulden. Kleine centrale De voorzitter dor Ka» icr, de heer A. Koningsveld, gaf In zijn voorwoord als z(jn mening te kennen, dat het in de lijn der verwachtingen ligt, dat de gemeente. Leiden de opdracht n:n een nieuwe elek trische centrale te bouwen zal terugge ven aan de EZH. „De speelbal is veel heen en weer gekaatst, alle pogingen om een geschikte plaats te vinden zjln op niets uitgelopen. Wellicht wordt nu ruim te gevonden in het Europoortgebied of de Maasvlakte, maar het zal zeker wel 1976 worden, voordat hier iets verwezen lijkt zal zijn", aldus de heer Koningsveld, die het zeer wenselijk vond, dat de Ka mer tijdig wordt ingeschakeld om haar standpunt te kunnen bepalen indien be sloten mocht worden in Lelden een klei nere centrale te bouwen (bij het toe nemende elektriciteitsverbruik). De sluiting ran bedrijven Namens de Kamer sprak de heer Ko ningsveld tevens van „een toenemende zorg over het feit, dat verschillende za ken. die toch aan de Leidse binnenstad een bepaald beeld geven, moeten sluiten". In de middenstandcommissie van de Ka mer zal dit probleem spoedig aan de orde worden gesteld. Gelet op de functie broodje ham Noodklok op het hoékjeTjij 'henk pieterskerkgracht 28 leiden - telefoon 20880 Bjj de rondvraag werd door de heer Borgerding de suggestie gesteld („van wege het luiden van de noodklok, die ook onze klok is") om in de verkeerscommis- sle van de Kamer aandacht te besteden aan de noodzaak, dat de horecabedrijven in de binnenstad voor ledereen be reik - 1 baar blijven, dus ook voor de autobezit- Mr. J. Klaasesz in zijn ludieke toe- i ters. Dit voorstel werd graag door de spraak tot de leden van „Augustinus: voorzitter ondersteund. „Ik kan nu maar ƒ2.175 geven1 \L/ Wondermooi SX; zoals het een MI bij het L De Jubileumuitvoering van Ex Animo l op li nov. zal niet zoals eerder aange- i kondigd, onder leiding staan van dirigent Herman de Wolff. Door ziekte is de heer De Wolff verhinderd dit Jubileumcon- eert te dirigeren. Zijn taak zal worden L overgenomen door onze stadgenoot de hr. K Henk Briër. VOGELENZANG Sinds maandag wordt de 15-jarige Franslscus Maria van Sehie, (roepnaam Frans, zich ook noe mende T an der Walle) uit Vogelenzang mist. De jongen is maandag gewoon r zijn werk bij de firma Joh. Enschede in Haarlem gegaan, maar is daar na een kleine interne moeilijkheid omstreeks 09.00 uur weggelopen met. achterlating zijn overjas en fiets. Sedertdien is hij spoorloos. Signalement: lang 1,70 m, smal gezicht, draagt geen bril, donkerblond baar, was maandag gekleed in een donkerblauwe lange broek, lichtblauw overhemd, een groene spencer, lichtblauwe sokken en bruine schoenen. De jongen staat bekend erg gesloten te zijn. Een ieder die inlichtingen kan geven wordt verzocht zich in verbinding te stel len met de politie van Bloemendaal tel. 023-259101, of de plaatselijke politie. Gift Anjerfonds om er nut aan te gaan doen JUWELIER HORLOGER Maammaiisteeg 21 - I-eiden Telefoon 20778 VRAAGT FOLDERS! LEIDEN Hel SJ.A. (Ia- Syndicat d'Inltiatieve Artistique), de culturele onderafdeling van de r.k. studentenver. SI.-Augustinus, beschikt over een nieuw kreatief centrum, dat gehuisvest is in de boveuelage van hel pand Rapen burg 24. In het Akaaemiegebouw van de Rijks universiteit Leiden werd de nieuwe j S.I.A.-zolder gistermiddag officieel ge- i opend door de Commissaris der Konin- gin van de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, die na een aantal koddige openingstoespraken van leden en be- i stuursleden bet woord nam. Mr. Klaa sesz vertelde nogal onder de indruk te zijn van de bedelbrief, die hem door de vereniging was toegestuurd. „Op weg j naar Leiden kon ik mijn eigen haast niel droog houden (snik). Jullie beschikken I nu over een mooie zolder, maar er staan alieen maar 60 wankele stoelen in en verder niets. Jullie zijn alleen stom ge weest, dat je als geldtekort maar een bedrag van 2.175,hebt opgegeven. Je weet, ik beu ook nog voorzitter van het provinciaal Anjerfonds. Namens het Anjerfonds kan ik jullie nu maar 2.175,aanbieden". Daarna zei de Commissaris nog iets maar zijn woorden waren niet meer ver staanbaar. De vereniging was door het dolle heen. Nadat het geluid van stam pende voeten, klaterend handgeklap en schreeuwende stemmen was verstomd, vervolgde mr. Klaasesz: ,,Ik heb het geld niet bij me, maar ik zal het zo gauw mogelijk opsturen naar een betrouwbaar bestuurslid. Het gezelschap begaf zich daarna van het Akademiegebouw naar de S.I.A.- zolder aan de overkant, alwaar uitbun dig feest weid gevierd. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Richard J. J., z.v. J. J. Hölper en J. M. de Vogel; Angelita, z.v. B. Devilee en M. M. J C. Planken; Christiaan W. J.. z.v. W S. Corsel en M. Zwitser; Helena H.. d.v. J. van der Niet en P. H. van Hoven; Aldert \V„ z.v. A. Haasnoot en J. Sira; Frederika, d.v W. A. van Houweninge Graftdljk en I. C. van Zee; Nomi, d.v. K. J, Ha- velaar en M. C. Molendijk; Michel A., z.v. G. J. Vishnudatt en C W. Rausch; Eduard F., z.v. L. Kuijt en W. J. A. Hoek; Jan D., z.v. J. dt Mooij en M. van der Lugt.; Patricia, d.v. D. J v. d. Zwart en A. H. van Eek; Petronella, d.v. W. C. Steenbeek en A. J. van der Laan; Elisabeth W.. d.v. F. Otto en A. W. P. van der Voort. Gehuwd: G. P. Bakema en B. J. G. A. Datema. Overleden: P. Verboon (43); G. M. van Leeuwen (42); A. Tijssen (83); A. Dam (66); M. van Duijvenvoorde (74); J. W. Delfos (68). Na eerste beton volgend jaar eerste huizen klaar In Wassetutar met 397 betere troningen laatste poging tot doorstroming WASSENAAR De wethouder van openbare werken, mr. N. W. A. Brink, en de directeur van het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds, mr. dr. N. H. Wiarda, hebben samen op het bouwter rein achter de Van Duivenvoordelaan In Wassenaar de eerste kubel beton ge stort voor de bouw van de in totaal 397 woningen en 125 garages. Het betreft liler een projekt, dal in opdracht van liet Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds verwezenlijkt zal wórden. De huren van de woningen «lie in drie verschillende typen gebouwd wor den zullen variëren van I 350 A f 360 tot ruim 1450 per maand. Wethouder mr. Brink legde er de na druk op, dat Wassenaar hoopt met deze duurdere woningen de doorstroming te kunnen bevorderen ten behoeve van de eigen woningzoekende ingezetenen. Met dit bouwprojekt is een bedrag rem ongeveer f 20 miljoen gemoeid. Over een jaar hoopt men de eerste woningen op te kunnen leveren.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3