Voortaan meer narcissen in het bloembollencorso fW C~\i Gunstig biljartseizoen voor de Bollenstreek bijna volmaakte eenheid Miljoenenfeest door sparen Wit-Gele Kruis Lisse- Engel wordt moderner WOENSDAG 5 NOVEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 m. Organisatoren hebben lering getrokken uit late seizoen 1969 Bewoners woonwagenkamp in Hazerswoude willen eigen standplaats HAZERSWOUDE Het ziet er nuar uit, dat de bewoners van woonwagens een voorkeur voor een standplaats in de ge meente Hazerswoude aan de dag leggen. Bij de bewoners van de wijk „zuid' wekt het de indruk, dat de woonwagenbewo ners er prijs op stellen, dat van de zijde van de gemeente Hazerswoude een (ver hard) terrein wordt aangewezen met enig sanitair. f Maandagavond om 10 uur, hadden negen woonwagens plus drie caravans plaats gekozen in wijk „Zuid". Een toename van een zevental voertuigen sinds zon dag, toen vijf woonwagens ln het Hazers- woudse kwartier plaats kozen. Een be vestiging van de stelling, als zouden de bewoners van de woonwagens hun eis kracht willen b(j zetten, dat ten spoedig ste door de gemeente een terrein wordt aangewezen. STOET OP 25 APRIL LANGS ZELLDE ROUTE (Van een onzer verslaggevers) HILLEGOM De plannen voor het Bloemencorso dat in het voorjaar van 1970 door de Bollenstreek zal trekken, zijn bijna weer rond. Zater dag 25 april zal het volgens de zelfde route via de Grote Markt in Haarlem naar het eindpunt in Sas- senheim rijden en daar evenals vorig jaar worden tentoongesteld. De expositie vooraf, in de Lissese veiling Hobaho, zal niet vrijdag middag om één uur worden opend, maar reeds "s morgens om tien uur, omdat men nog meer publiek naar de veilinghallen wil trekken. „De nadelige weersomstandigheden, dit jaar, hebben achteraf toch veel- voor delen opgeleverd", aldus waarnemend voorzitter J. Bonkenberg» op de gister middag in het Hillegomso Treslong be legde persconferentie. „We hebben ont dekt dat we voortaan zonder bezwaar ook narcissen kunnen gebruiken voor het versieren van de praalwagens, om dat ze even lang goed blijven en vaak ook mooiere resultaten geven dan hya cinten". (Die hebben een waterverf- kleur, merkte een collega op). Het ge volg is, dat de corsowagens wat meer bloemenvariaties gaan vertonen. Vaste datum Bovendien is gebleken dat een vaste datum zeer gunstig is. Dit jaar werd die (de laatste zaterdag in april) voor het eerst ingevoerd. Zelfs een extreem laat seizoen als dat van 19G9, dat zel den voorkomt, heeft laten zien dat het te doen is, merkte do heer Bonken berg verheugd op. Een minpunt van het laatste corso was het te gering aantal figuranten op de wagens; op enkelen ontbraken ze zelfs geheel. Dat zal in 1970 in het 23ste corso niet meer gebeuren. Kleurwedstrijd Het corso van dit jaar heeft nog nage werkt bij de jeugd. Het bedrijfschap voor de detailhandel heeft van z'n praal wagen, de circuskaravaan, een tekening laten maken en die als kleurwedstiyd voor de jeugd in groten getale over het land werd verspreid, waarbij 5000,- aan prijzen is uitgeloofd. Het resultaat was 25.000 inzendingen, waarvan ey enkele uit het buitenland (Rusland, Zwitserland, België en Engeland) kwa- Een ander leuk resultaat werd verkre gen door aan de figuranten op de praal wagens fototoestellen uit te reiken om onderweg dia's te schieten. Dat heeft tot aardige opnamen geleid en zal vol gend jaar herhaald worden. De reclame in het corso blijft gehand haafd, mits deze niet schreeuwend is. De voorkeur gaat uit naar minder per soonlijke reclame. Over een directe TV- uitzending is nog geen overeenstem ming bereikt. Meer dan Keukenhof „De Keukenhof doet er een jaar over om 500.000 mensen te trekken die het corso langs de weg haalt", aldus de Amstelveense ontwerper Jos van Driel. „Maar de waarde van het corso wordt door sommigen niet erkend, zelfs on dergewaardeerd", zei hij emotionel, zo als iedere kunstenaar, die sterk bij zijn werk betrokken is, emotioneel kan zijn. Zijn scheppingen tonen weer de gebrui kelijke veelzijdige variaties, zonder aan een bepaald motto te zijn gebonden. Er is weer een soort dierencaravaan, wa gens die bloemennamen dragen en di verse werkstukken opnieuw geïnspi reerd door de ruimtevaart. „We gaan tenslotte allemaal naar de maan", meent Jos van Briel. Dinsdagavond 18 november om acht uur kunnen de deelnemers aan het cor so in Treslong uitzoeken door welke creatie zij zich tot hun praalwagen la ten inspireren. SASSENHEIM Het district Bollen streek van de Kon. Ned. Biljartbond kan terugzien op een alleszins gunstig ver enigingsjaar. Het district telt thans 23 verenigingen met ln totaal 348 leden. Ter gelegenheid van het jubileum van het. district werd te Noordwijk in „Royal" het kampioenschap van Neder land Ereklasse 47/1 gehouden dat een eclatant succes werd. Voor de competitie schreven niet min der dan 62 teams in, terwijl 299 man zich meldden voor de persoonlijke kam pioenschappen. De „v. d. Zwet-wissel- prijs" werd gewonnen door de biljart vereniging „Sport" uit Oegstgeest, die en spannende finale het team van „Sportrust" versloeg. Goed en zeer ver dienstelijk werk leverde de Vereniging Arbiters Bollenstreek. Alle districts-fi nales werden door de leden van deze ver eniging verzorgd. Het bestuur van deze vereniging wordt gevormd door de he ren A. Schoordijk, voorzitter; J. A. Har lof, secretaris; en C. Zwaan, penning meester. De vereniging telt 15 leden. Onder leiding van C. Juffermans werd een jeugdvereniging opgericht in de Roode Leeuw te Oegstgeest. Het was een kleine, maar enthousiaste groep. De clubkampioen Hans v. d. Voort kreeg de beker, die door het districtsbest uur be schikbaar werd gesteld. De prestatie- beker ging naar N. Dofferhof van de biljartvereniging „De Roode Leeuw" te Oegstgeest, voor zijn prestaties in dis trictsfinales en gewestelijke finale hoofd klasse. Voor het eerst werd in het ge west officieel het kampioenschap drie banden kleinbiljart verspeeld. De eerste kampioen was een man uit de bollen streek t.w. Wim v. Lierop van de bil jartvereniging „De Turk". Vrijdag 7 november a.s. wordt in „De Roode Leeuw" te Oegstgeest de jaar vergadering gehouden. Aanvang 8.15 u. Gevaartijke situatie Torenhaan laat zijn kop hangen ALPHEN a.d. RIJN De haan de Julianastraat heeft gistermor- op de toren van de Ned. Herv. kerk aan de Julianastraat heeft gistermorgen de kop laten han gen. Blijkbaaf door de hevige wind en de verzwakking van de metalen standaard in de loop der jaren, is deze omgebogen. De si tuatie was aanvankelijk zó, dat als de standaard af zou breken, de haan op de kerk terecht zou ko men, met uiteraard flinke schade voor het gebouw, want de koperen haan is enkele meters hoog en als zo'n gevaarte een twintig me ter omlaag komt, gebeurt er wel wat. De haan is echter de gehele dag blijven hangen. Om door mo gelijke positieverandering onge lukken te voorkomen, is gister avond het gedeelte ran de uliana- straat vanaf Castellumstraat tot boekhandel Castellum afgezet. Uiteraard was het gisteren door de weersgesteldheid onmogelijk de haan naar beneden te halen, maar als het weer gunstiger werd, zou men direct optreden. „IMPERIUM" SPEELT VOOR SCHOLIEREN ALPHEN A/D RIJN De Leidse to neelgroep „Imperium" geeft vrijdag 7 november a.s. voor de zesde-klassers van het basisonderwijs, in de Chr. Techn. school een tweetal opvoeringen van het stuk „Drie arme boeven". Het eerste optreden vindt plaats om 9.15 uur, het tweede om 14.00 uur. Aan de voorstel ling zijn dinsdag jl. voorbereidingsles- sen op de scholen voorafgegaan, waar bij door leden van „Imperium" aan de kinderen iets werd verteld over toneel, hoe toneel te spelen, enz. Het is de eerste keer dat er in Alphen op zo grote schaal een dergelijk evene ment plaatsvindt. Als het goed aanslaat, is men voorne mens jaarlijks tot een uitgebreider pro gramma te komen, wellicht ook voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs. HERMAN KREBBERS EN DANIELE DECHENNE: nat noem ik nou pas musiceren!", U riep een heer me gisteravond gretig applaudisserend toe. Hij had i gelijk. Herman Krebbers had zojuist i Bachs 1ste Sonate voor vioolsolo (g Na de veldslag om koffie stonden Chaussons voor-impressionistische „Poème", „Habanera" van Maurice Ravel en Tschaikowsky's Souvenirs d'un lieu cher" op het programma. 1 kl. t.met het adembenemende pres- 1 to beëindigd. Dat de uitermate moei- 1 lijke fuga niet geheel gaaf werd ver tolkt en met name aan volstrekte Danièle Dechenne, een raspianiste als 1 zij is, toonde zich in geen enkel op zicht de mindere van Krebbers, ze- ker niet in „Habanera". Ravel vraagt i niet het niveau van na de pauze i nodig om een dergelijk reuzenwerk 1 zonder partituur uit te voeren. Niet- heldere compositorische kijk. 1 temin speelde Krebbers de resterende gedeelten op een wijze, die mij niet lichtelijk imponeerde. Vooral zijn grandioze techniek en diepzinnige i stijlgevoelen waren aanleiding tot een concert was de bijna volmaakte 1 eenheid van vorm en inhoud, waar- mee het duo deze werken vertolkte. In het aantal jaren, dat ze al samen- |"\e overige programma-onderdelen nJ werden tezamen met pianiste Danièle Dechenne uitgevoerd. Ze vin- resultaat weten te boeken. Dat beider spel onomstotelijk ritmevast is, ma- nifesteerde zich duidelijk in Tschai- j kowsky's „Souvenirs", dat mijns in- i Sonate in D, maar hadden toen nog i niet hmet niveau van na de pauze 1 bereikt. niet kon uitblijven. i WILLEM SCHRAMA. Biljarten WOUBRUGGE. De afgelopen week werden de volgende biljartwedstrijden gespeeld in het district Veen- en Rijn streek. Klasse Cl: Vergulde Vos 2-Roelofarendsveen 2-5 De Kroon 1-Vergulde Vos 2 3-4 Roelofarendsveen 1-Monopole 1 5-2 Vergulde Vos 1-Nwe. Wetering 1 0-7 De Plas l-Roelofarendsveen 2 7-0 Klasse C2 en 3: De Sport 2-Roelofarendsveen 4 2-7 Nwe. Wetering 2-'t Rechthuys 1 2-7 Roelofarendsveen 1-Haraco 1 7-2 Ons Genoegen 1-De Plas 2 7-2 Jacobswoude 1-Ons Genoegen (regle mentair) 9-0 Monopole 2-De Kroon 2 7-2 Klasse C'4: Roelofarendsveen 5-Vergulde Vos 4 9-0 Vergulde Vos 3-Ons Genoegen 3 9-0 't Rechthuys 2-Nwe. Wetering 4 4-5 Nwe. Wetering 5-Vergulde Vos 3 5-4 Ons Genoegen 3-Roelofarendsveen 5 7-2 De Sport 3-Monopole 3 5-4 Vergulde Vos 4-Jacobswoude 2 4-5 De tussenstanden in de competitie lui den thans: Klasse Cl: De Plas 1 2 2 Roelofarendsveen 1 3 2 Nwe. Wetering 1 2 2 Vergulde Vos 1 3 2 Roelofarendsveen 2 3 2 Vergulde Vos 2 3 1 De Sport 1 2 1 De Kroon 1 3 0 Monopole 1 3 0 Klasse C2 en 3: De Schelp 1 4 4 Roelofarendsveen 4 5 4 Roelofarendsveen 3 5 4 De Plas 2 4 1 De Sport 2 4 1 Haraco 1 4 1 Jacobswoude 1 4 3 't Rechthuys 1 5 4 Nwe. Wetering 2 5 3 12-2 12-9 9-12 8-13 30-15 28-17 13-23 12-21 11-25 25-11 23-22 23-22 WERKWIJZE, GEBOUW EN FINANCIËN DRASTISCH GEREORGANISEERD buitenkant va Nieuw bestuur SS' zette er flink het mes in Zaalvoetballen LEIDEN In de Groenoordhal werd de derde ronde voor het zaalvoetbal toernooi gehouden. Er vielen ditmaal wat minder doelpunten dan vorige keer. Het was wel weer een lust om het ge wirwar van spelers op de betonnen gras mat te zien lopen. Dat er daarbij toch nog driftig gedoelpunt werd wijzen de uitslagen wel uit. Klasse junioren: Roodenburg 1-ASC 0-4, SVOW-Lugdunum (SVOW n.o.), VNA- Rijnsb. Boys 2-4, Roodenburg 2-UVS 5-3, LFC-ZLC 9-1. Klasse senioren I: LDWS-ASC 9-3, Roo denburg 1-Rijnsb. Boys 2-4, Lugdunum 1-UVS1 4-2, LFC-SVOW 0-5, Sleutels- ZLC 4-3. Klasse II senioren: Wernink-VNA 2-7, Koejaké 2-Durisol 6-5, UVS Ü-Rooden- hurg H 8-1. B en T-Koejalé 1 2-4* „Herverkaveling" onderwij sgebied LEIDEN Het gemeentebestuur over weegt de Mavo-dependance Sumatra - straat 201, uit de Rembrandt-scholen- genieenschap niet Ingang van het vol gend schooljaar over te brengen naar de Loulae de Collgny-scholengemeen schap. Belde openbare schol en-gemeen schap pen zouden dan lesp. het zuidelijk en het noorddflk stadsdeel en de aan grenzende buurgemeenten bestreken. De oudere van da Sumatra sfcraatachoiie- ren hebben van b. en w. een brief ge kregen, waarin zij worden uitgenodigd tot het bijwonen van een informatie avond hierover op dinsdag 18 november in de aula van de school. In de brief somt het gemeentebestuur enige voordelen van de „schoolverhui- zing" op, zoals de duidelijke onderschei ding van de verzorgingsgebieden, de ge lijke verdeling van dependances over beide scholengemeenschappen, de kor tere verbindingen met de hoofdgebou wen vooral i.v.m. de voorgenomen nieuw bouw van het Rembrandtcompiex ln Zuidwest, e.d. De leiding van beide scholengemeen schappen heeft zich met de voorgeno men overbrenging van de Sumatra- straat-dependance akkoord verklaard. De reorganisatie zal geen invlóed heb ben op het bestaande leerprogramma van de huidige klassen van de depen- LISSE De afd. I.isse-De Engel van hel Wit-Gele Kruis heeft de laatste drie jaar hard gewerkt aan een algehele reorganisatie van de dienst en het ge bouw. Het nieuwe bestuur, dat drie juur geleden werd gevormd, heeft er flink het mes ln gezet. De balans, die eerst werd opgemaakt, sloeg zwaar door naar de negutieve kant. De gehele organisatie was wat verlopen geraakt door verschil lende omstandigheden. De In dienst zijn de zuster had een te zware taak in een zeer uitgestrekt gebied en niet de be schikking over een auto. Het was on mogelijk op deze wijze verder te wer- De reorganisatie van het gebouw en een verbouwing waren niet minder nood zakelijk. Het dak was zélfs niet meer waterdicht en de ontvangstgelegenheid voor bezoekers allerdroevigst Bovendien waren de financiën ,,in de soep gelopen". Achterstallige contributies zijn nu ge ïnd en subsidie is aangevraagd. SUBSIDIE Het interieur van het gebouw werd praktisch geheel vernieuwd en aan de eisen des tij da aangepast. Nu is men druk bezig met de restauratie van de buitenkant van het gebouw. De Lisser heeft inmiddels een tege- in de restauratiekosten JAAR VERGADERING Dinsdagavond 11 november om 8 uur gaat meb in café-rest. „Morgenzon" in De Engel de jaarvergadering houden. Het bestuur verwacht veel medeleven van de Engel-gemeenschap. In de afge lopen drie jaar werden niet minder dan 16 bestuursvergaderingen gehouden. Van het gehele beleid wil het bestuur nu verantwoording afleggen en ook een contributieverhoging doorvoeren, omdat door de reorganisatie en de blijvende vaste lasten de uitgaven fors omhoog zijn gegaan. Contactavond „Rijpwetering" RIJPWETERING Daar het bejaar dencomité deze week geen kaartavond houdt op vrijdag a.s., organiseert de con tactcommissie van de v.v. „Rijpwetering" op deze avond, wederom een gezellige contactavond voor senioren en onder steunende leden met echtgenoten en ver loofden. Deze contactavond komt dus in do plaats van de oorspronkelijk vastge stelde datum: vrijdag 14 november! Er wordt precies om half negen begonnen, zodat zij, die later binnenkomen niet meer aan het prijsjassen kunnen deel nemen. Zaterdag a.s. gaan vanaf 's mor gen 9 uur weer enkele jeugdleiders van de v.v. „Rijpwetering" het gehele dorp langs om oud papier in te zamelen. De opbrengst hiervan komt ten goede aan de voetballende jeugdafdeling. Verzocht wordt, oude kranten en tijdschriften, gebundeld klaar te zetten. Leidse bruggen kregen een opfrissertje LEIDEN In het kader van d male onderhoudswerkzaamheden Leidse bruggen z(jn dit jaar vc... bruggen voor een frisse verf beurt in aanmerking gekomen. Voltooid is het verven van de Jan Vossenbrug. de Sche- luwebrug en de Rijnsburgerbrug, terwijl dat van de Bostelbrug bijna voltooid is. Onlangs is het schilderen uitbesteed van tien vaste bruggen, namelijk de Eerste, Tweede en Derde Waardbrug, Groenha- zenbrug, Doelenpoortsbrug. Doelen- graehtbrug, Hogeveensebrug. Kleine Pa- tersbrug. Grote Patersbrug en Hoge- woerdsbrug. Hiermee hoopt men nog dit jaar gereed te komen. De Leidse bruggen worden als regel eens in de vier h vijf jaar opnieuw ge verfd in de bestaande kleur. Gemiddeld is hiervoor jaarlijks een bedrag van f30.000,beschikbaar. HAZERSWOUDE De leden van het NKV gaan vrijdagavond a.s. om 8 uur in restaurant „Groenendijk" een nieuwe voorzitter kiezen. Sinds het vertrek van de heer J. van Vliet naar Alphen dob berde het NKV in feite rond zonder voorzitter. De heer B. W. Stikvoort is kandidaat voor het voorzitterschap. Na de verkiezing van de voorzitter bestaat er voor de leden, hun echtgenoten of verloofden gelegenheid een kaartje te leggen. Op dinsdag 11 november wordt in het Koudekerkse „Hotel van Egmond" om acht uur 's avonds door de heer J. C. van der Meer, districtsbestuurder van het NKV, een inleiding gehouden. Onder meer komen ter sprake: verzui ling, ontzuiling, verplicht lidmaatschap. NIEUWVEEN Vorige week ging tijdens de Raiffeisen-spaar- week de vlag in top by de Coöp. Boerenleenbank „Ter Aar" te Nieuwveen, wegens het bereiken van de 20 miljoen gulden aan spaargelden bij deze bank. Ter gelegenheid van dit record-gebeu ren waren de heren P. C. van Rijn en H. A. Egberts, resp. voorzitter van de Raad van Toezicht en het Bestuur van de Bank gisteren naar Nieuwveen gekomen om de genen, die dit bedrag volmaakten, geluk te wensen. De heer H. Egberts memoreerde het feit, dat de prijzen aan jeug dige spaarders ten deel waren ge vallen. waaruit biykt, dat vooral ook de jongeren nog over een goede spaarzin beschikken en overhandigde in de bestuurska mer van de bank, omgeven door een feestelijk tintje aan de 17- jarige Joke v. d. Meer uit Ze venhoven een bedrag van 200.- (zie foto), terwijl de voorgaande en volgende inlegger van het re cordbedrag de 15-jarige Joke de Boer uit Ter Aar en de 5-jarige Kees van Leeuwen uit Nieuwveen ieder verrast werden met een bankbiljet van 100.-. hoewel de jongste winnaar klaarblijkelijk meer gelukkige interesse toonde voor de eveneens aan hem aan geboden speelgoed-auto's. Met een heildronk werd dit feestelijk uurtje 1 besloten. (Staande links de heer P. C. van Rijn, naast hem de direc teur van de bank, de heer A. Schoorl). HOOGMADE. De in paviljoen „De Kromme Does" t.b.v. de bejaardenkas gehouden kaartwedstrijd (waaraan ruim 50 personen deelnamen) gaf de volgende uitslag: 1. G. Hoogenveen 5771 punten; 2. me vrouw Droogh-Colijn 5729; 3. J. van Leeuwen 5599; 4. L. Turk 5410; 5. J. v. d. Ploeg 5256. De eerstvolgende kaartwedstrijd wordt gehouden vrijdagavond 7 november a.s. in Huize w. <L Ploeg, aanvang 20.00 u.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5