DUBBEL GEHANDICAPTEN ONDERDAK IN DAGVERBLIJF AAN DE HOGE RIJNDIJK i__ „Eindelijk", zegt drs. J. G. J. E. Josten Aanloop van jaren en de behoefte werd groter H Dagverblijf aan de Vlietweg Twee stichtingen lossen moeilijkheden op Opnieuw bezwaar tegen geluidshinder vlieg veld FINANCIËLE REGELING ROND NZH-AANVRAGE? Tienduizend forellen uitgezet in de Nieuwkoopse plassen Badminton-competitie Goede overwinningen van Leidse teams BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT WOENSDAG 5 NOVEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT (Van onze verslaggeefster) LEIDEN Vrijdag 14 november wordt het eerste dagverblijf voor geestelijk gehandicapte volwasse nen In Leiden officieel geopend. Het huis. Hoge Rijndijk 19, is aan gekocht en ingericht door de stich ting Dagverblijven voor Volwassen Geestelijk Gehandicapten. In ver band met déze opening (en over drie maanden nog twee) spraken wij met de voorzitter van de stich ting, drs. J. G. J. E. Josten. Er was in Leiden al jarenlang en commissie bezig om een dag verblijf voor 'dubbelgehandicapten' tot stand te brengen, maar nergens bestonden duidelijke regels over welke instantie dat zou moeten financieren. Er gingen jaren over heen zonder dat er iets gebeurde en de behoefte aan een dergelijk verblijf groeide met de dag. Een van de zaaltjes i geestelijk gehandicapte valwü Mr Het dagverblijf aan de Vlietw Drs. Josten, voorzitter van dc Stichting Het dagverblijf kon beslist niet langer worden uitgesteld toen in de wet sociale werkvoorziening van 1 januari 1969 werd beslist dat de mensen die in de „be schutte werkplaatsen" werkten tenmin ste 1/3 van de produktiviteit van een gezond mens moesten halen om er te mogen blyven werken. En echt. er zijn er zoveel die dat niet halen." In het huis aan de Hoge Rijndijk kun nen ongeveer 45 mensen worden ge plaatst. Volwassen geestelijk gehandi capten van 16 a 18 jaar en ouder. Zij wonen bij hun ouders en worden van 9 tot 4 uur beziggehouden in het dag verblijf. De meeste van hen komen van de Leidse werkplaats. In februari wordt een dagverblijf in het huis op de hoek van de Prins Hendrik- laan en de Leidse Straatweg te Oegst- geest geopend, waar plaats is voor 60 wassenen. b mam Vlietw eg. dat SSUa tegelijkertijd opengaat, is bestemd v gföVLv kinderen. RH Pionieren Sinds afgelopen maandag zijn al drie gToepen pupillen bezig in het huis. Iedere groep bestaat uit 7 8 mensen. Er zullen zes leidsters komen werken. Hoofdleider is de heer A. H. Grosman. Het huis bestaat uit een aantal kamers waar precies één groep kan bezigzijn, er zijn twee keukens, een zaal voor bewegingstherapie en een kamer voor de logopediste. In de kamers waarin de pupillen al bezig zyn staan bloemen, er hangen wat werkstukjes aan de wand. De kamers zijn leefbaar gemaakt. Drs. Josten vertelt dat het systeem nog tamelijk nieuw is. „De.eerste regels zijn in '66 opgesteld. Het wordt wel een beetje pionieren. De leidsters gaan misschien met dubbele groepen werken, zodat ze kunnen wis selen. Erg moeilijke pupillen kunnen waarschijnlijk beter in kleine groepen worden geplaatst. Je moet er goed rekening mee houden dat deze mensen niet kunnen werken. De leidsters laten hen handwerken, schil deren, handenarbeid verrichten. Voor enkele ouders was het wat moei lijk hun kind te zien overgeplaatst van werkplaats naar dagverblijf. Ze zagen het als een soort degradatie. Maar de kinderen, die in de werkplaats niet thuishoren, voelen zich in deze omge ving meer op hun gemak. omgeb Beweging is erg belangrijk. We hebben een bewegingstherapiezaal op zolder en een grote tuin waar de pupillen kunnen 9pelen en tuinieren. We hopen ook bin nenkort te gaan zwemmen. Beweging is een goede introductie voor verdere ontwikkeling. Behalve de logopediste is er een psychiater, dokter A. Lim, een psychologe, mevrouw Hulsberger en 'n t algemene arts. mevrouw Swarts-Veen- stra, aan het dagverblijf verbonden. j aan de Hoge Rijndijk. „De volgende stap Is het huis in Oegst- geest. We willen daarin ook een drem- pelvrije ruimte bouwen voor de pupil len die in wagentjes rijden. De mensen die daar komen zijn voornamelijk gees telijk gehandicapten die nu nog thuis zijn". De stichting beeft zich voor de andere twee dagverblijven een termijn van drie maanden besteld. Gezien de grote be hoefte die eraan bestaat zullen ze voor die tijd ook zeker wel klaar zijn. Schoenen passen liep uit tot gouden trouw HILLEGOM Donderdag 20 november is het 50 jaar geleden, dal de lieer Hart. van der I.inden (nu 16) en bruid Marie Zandbergen (nu 72) elkaar trouw voor het leven beloofden. Donderdag a.s. is er een H. Mis van dankbaarheid om 14.30 uur in de St.-Jozefkerk en receptie van 17.00-18.00 uur in hotel Flora. Voor hun wooonhuis. Havenstraat 13, staat een erepoort. Ze leerden elkaar kennen in een schoe nenwinkel in de Hoofdstraat, waar de bruid „als vry meisje" schoenen kwam passen. De bruidegom was bij het ver voer werkzaam en schipper met „beurt- goed" tussen Hillegom en Amsterdam. Samen vaarden ze vijf jaar en betrok ken daarna een huis aan de wal: eerst in de Molenstraat, vervolgens naar de Havenstraat, waar ze nu al 44 jaar wonen. In 1944 trof de heer v. d. Lin den een ongeval en werkte daarna voor v. d. Lindens Transport. Beiden zijn goed gezond en de bruid verricht nog charitatief werk t.b.v. o.m. kankerbe strijding: is bestuurslid der K.A.V.- Hillegom. DSVP geeft uitvoering SASSENHEIM De accordeonvereni ging DSVP geeft vrijdag 7 en zaterdag 8 november om 20,00 uur de jaarlijkse uitvoering voor haar donateurs. Voor deze uitvoering zijn toegangskaarten verkrijgbaar op het adres Hein Bader straat 10 te Sassenheim. De uitvoering vindt plaats in het gebouw „'t Trefpunt" aan de Hoofdstraat. De baten van deze avonden zijn bestemd voor de uitvoering op 6 maart 1970 voor de bejaarden en zieken van Sassenheim en omgeving. ■K De zolderverdieping is ook gebruikt en ingedeeld. Hier een kijkje in de zaal naar aan bewegingstherapie gedaan zal worden. Foto's: LC/Dirk Ketting Huishouden De pupillen werken ook mee aan het huishouden van dit dagverblijf. We le ren ze Wassen, afwassen, streken, kortom hun eigen omgeving leefbaar houden. Zo kunnen zij ook thuis produk- tief zijn. Er is een waskeuken met was- en droogmachine. Burgemeester Valkenburg schrijft brief naar marinevliegkamp Let ensgevaarlijke verkeerssituatie bi/ Haagsche Schouw (Van onze correspondent) VALKENBURG In Valkenburg zijn opnieuw bezwaren gerezen tegen de geluidshinder, veroorzaakt door vlieg tuigen van het marinevliegkamp Val kenburg. Het raadslid S. M. Poot (Gein. bel.) vroeg b. en w. nog eens kontakt e willen nemen met de leiding van het vliegkamp. Vooral het te lage In vliegen. speciaal bij avondoefeningen, veroorzaakt veel lawaai. Burgemeester Van 't Wout zegde loe hierover schrif telijk kontakt met de vliegbasis op te zullen nemen. Raadslid Poot bracht ook de zijns in ziens gevaarlijke verkeerssituatie bij Het Haagsche Schouw ter sprake. Hij ziet daar graag verbetering in. Nu moet men vanuit Valkenburg eerst voorrang verlenen aan het verkeer op de oude rijksweg, daarna aan de overstekende wielrijders en dan nog eens aan het verkeer op de verbindingsweg Leiden Den Haag. Oversteken in de spitsuren noemde de heer Poot levensgevaarlijk. Mevr. Mizee-Blok (Gem. bel.) vroeg om deze kwestie eens in de Gewestraad te bespreken. Bij d« discussie over de verkoop van enkele eigendommen «ill M gemeente lijk woningbedrijf had mevr. Mizee-Blok bezwaren tegen de verkoop van garages, daar deze de gemeente bijna niets kos ten in onderhoud, maar wel financieel voordeel opleveren. De raad ging akkoord met de verkoop van de woning Burgemeester Lotsy- straat 15, de woning 't Boonrak 24 (met garage) en de garage naast Rijnlaan 16. voor respectievelijk 24.591, 27.000 en 2.000. De huisvestingscommissie werd met algemene stemmen herkozen. Leidse Stichting neemt pand over LEIDEN. De Stichting Dagverblijven Geestelijk Gehandicapten West Zuid- Holland had reeds een bungalow aan de voor Gehandicapten voor Leiden en om geving (de stichting, die op 14 novem ber officieel het Dagverblijf aan de Hoge Rijndijk in gebruik neemt) hebben overeenstemming bereikt. Het college van b. en w. deelt dit mede op de vragen, die onlangs door de raads leden mej. van Buel KVP) en Lamers (Prot. Chr.) zijn gesteld naar aanlei ding van de moeilijkheden tussen de 2 stichtingen en de verschillende ouder verenigingen. De Stichting West Zuid- Holland had reds een bungalow aan de Vlietweg aangekocht om daarin gehan dicapte kleuters onder te brengen. De Leidse stichting was van mening, da', door West Zuid-Holland, gevestigd in Naaldwflk, de eigen plannen doorkruist werden en hanteerde het verwijt, dat bepaalde afspraken niet nagekomen De twee stichtingen hebben overeen stemming bereikt op 31 oktober, enkele dagen nadat wij uitvoerig melding had den gemaakt van de controverse. De Leidse Stichting zal nu de bungalow overnemen. Het college van b. en w. deelt mede dat op zeer korte termijn een voorstel In de raad gebracht zal wor den om een geldlening aan de Leidse stichting te garanderen. Het pand Vliet weg 16 zal dan verbouwd en Ingericht kannen worden. LEIDEN ln antwoord op vragen van of onmogelijk maakt. Deswege dient de de raadsleden J. Lijten, A. J. Kret en j NZH zich - naar het oordeel van de Th. H. de Wilde over een beslissing betrokken gemeenten - te wenden tot van b. en w. m.b.t. een bijdrageregeling de rijksoverheid NZH. delen b. en w. mede dat inder- Intussen doet zich thans een nieuwe daad door hen in afwijzende zin is ontwikkeling voor omdat inmiddels geantw oord aan deze vervoermaat- op de begroting 1970 van het departe schappij. In dit antwoord betoogde het college dat - afgezien van het feit. dat een bijdrage, als door de NZHVM bedoeld, bij de huidige financiële positie voor de meeste gemeenten niet mogelijk zou zijn zonder ernstige ingreep in de lopende zaken - het hier naar de mening van de betrokken gemeenten geen gemeentelijke zaak betreft, doch een vraagstuk van rijkspolitieke aard. Voorts werd er op gewezen, dat het onderhavige probleem van de NZH in belangrijke mate is te wijten aan een ontwikeling, welke in steeds toenemen de mate een voorkeur voor particulier NIEUWKOOP Op het legioen van plassen tol nu loe voornamelijk aasde dat in de Nieuwkoopse op brasem, snoek en karper, zal nu In de donkere diepte van dit visserspara- eigen) vervoer boven het openbaar vervoer geeft te zien. Deze ontwikke ling doet zich overal in den lande ge voelen en verdient een andere, ruimere benadering dan in een bepaalde regio of gemeente mogelijk is. Ook een an dere belangrijke oorzaak van de moei lijkheden van de NZH, t.w. het sterk gestegen loon- en kostenpeil, is - aldus nog steeds het schrijven - een lande lijke aangelegenheid, terwijl het daar naast vooral het beleid van de cen trale overheid is. dat een tijdige en afdoende tariefsverhoging bemoeilijkt geheel nieuwe attractie liggen te wachten, nl. de regenboogforel. Tien duizend exemplaren van pl.m. 25 cm lang werden gistermiddag met teilen vol bij de jachthaven Plasziclit en bij Verwey in het Zuideinde uitgezet. De forellen zijn afkomstig uit de kwe kerijen in Vaassen. Ze kunnen ook in stilstaand of in slechts weinig stro mend water goed gedijen en wel 60 cm lang worden met een gewicht van 7 a 8 pond. De plaatselijke visserscombina tie heeft voor deze kostbare aankoop ,-ezorgd, dank zij een aanzienlijke sub sidie vun de Ver. voor verbetering van de visstand. Ongetwijfeld zullen vele sportvissers de sensatie willen beleven van het verschalken van de bijzonder smakelijke forel. Evenwel zal van hun gevraagd worden ondermaatse vis (be neden 25 cm) weer terug te zetten en aantekening te houden op een formulier •entuele vangsten. Dit te meer omdat al lang geleden eens honderdtal flinke forellen werd uit gezet, waarvan later niemand ooit meer heeft. ment van Verkeer en Waterstaat de mogelijkheid is geschapen om ook aan gemeenten, die geen eigen vervoer bedrijf uitoefenen doch een subsidie verlenen aan de vervoerder, die i betrokken gemeente het lokale vervoer verricht, een financiële bijdrage te verlenen. Voor deze gemeenten zal dc algemene norm gelden, dat zij alleen voor een bijdrage in aanmerking kun nen komen wanneer de door hen i leende subsidie een te zware belasting vormt voor het gemeentelijk budget. In het licht van deze nieuwe ontwik- keling zullen b. en w. op korte termijn nagaan, of en in hoeverre het stand- Hopelijk hebben ze in Vaassen de 10.000 punt. als boven omschreven door hen van nu ten opzichte van de sportvisser moet worden gehandhaafd. een flinke dosis sportiviteit bijgebracht. Dooi het College van 1 juni 1969 tot 1 juni 1970 tot weten- dr. R. S. P. Beekes met ingang van 1 september 1969 tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de faculteit der Letteren (Griekse taal- en letterkunde). schappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Botanie, drs. N. L. Krijger voor het tijdvak van 1 mei 1969 tot 1 mei 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij de Sociale Psycho logie, Brandende knestie Bij de rondvraag informeerde mevr. Mizee-Blok naar de brand van zondag in een van de woonarken achter de Hoofdstraat. Dit was volgens haar een hopeloze zaak geworden als de omstan digheden legen waren geweest; vooral daar deze woonarken voor de brandweer moeilijk bereikbaar zijn vanwege het smalle pad ter plaatse. Zou het niet mogelijk zijn de arkbewoners te ver plichten een brandblusapparaat aan te schaffen? vroeg zij. Toegezegd werd dat de brandpreventie regeling hierop zal worden nagezien, terwijl ook de brandweer de situatie ter plaatse nader zal gaan bekijken. Wethouder Vis legde ook de nadruk op een duidelijke brandmelding: „de mel ding „brand WJ Barnhora", doet het brandweerkorps met materiaal uitruk ken dat niet geschikt is voor de bestrij ding van een brand in een woonark Diploma's LOI doktersassistente LEIDEN Voor het diploma dokters assistente slaagden bij de Leidsche On derwijs Instellingen (School voor Medi sche Praktijk Assistenten) onlangs 127 kandidaleu. Uit ons verschijningsgebied waren dat de dames: J. A. v. d. Akker. Noorden: M. K. Beltman. Katwijk s Zee. J. M M. den Bleker. Wassenaar; M. M. Bonants, Leiden; A. v. d. Brug gen. Sassenheim: E F F. Fujooah. Oestgeest; A. E. Geel. Alphen a d. Rijn: F. A. Graaf mans. Leiden; H A. M. de Groot. Zoetermeer; M. F. de Haan. Was senaar: T A. Hegeman, Ter Aar: W. M. G. Held, Oegstgeest; M. C. de Jong. Ter Aar: N. de Jong. Bodegraven; V. E. Knopper, Voorschoten; S. E. v. d. Mo len, Leiden; J. A. Oskamp. Alphen a. d. Rijn: W. G- v. d. Pol. Boskoop; G. A. F. du Prie, Leiderdorp; A. M. de Rapper. Voorschoten; A. de Ruyter de Wildt. Wassenaar. M. D. Uithol. Bodegraven. M. C. v. Velzen. Voorschoten; W. M. Ver gunst, Bodegraven: G. E. M. Volle- bregt, Zoetermeer; J. F. Voorwinden, Noordwijkerhout; L. de Winter, Wasee- LEIDEN - Na een 8-0 overwinning vorige weelc op ABC '69 bleef Veglo ook deze week ongeslagen. Afgelopen zondag slaagde zij er in de uitwedstrijd tegen het sterke Slotermeer met J-7 te winnen. Door deze overwinning blijft Veglo stevig aan de kop. E. Guérin stak Weer in een goede vorm en liet dit o.m. blijken in het enkel-spel. Hij versloeg zijn tegenstander in een sublieme partij met goede cijfers (4-15, 12-15). Veglo. dat het nog steeds moet stellen zonder zijn tweede man M. van Balgooy, speelde dit keer met (inval ler) J. Guérin, die E. Thinners klopte: 6-15 en 4-15. De enige verlieapartij kwam van het eerste dames-enkel, waarin mevr. Van Houten na de eerste set een inzinking kreeg. KATWIJK Aan de Technische Hogeschool in Delft is geslaagd voor het doctoraal examen elektrotechnisch Ingenieur, de heer R Katwijk aan Zee. Veglo 2 speelde een thuiswedstrijd tegen het Haagse NTVO 1 en won met de zelfde cijfers als het eerste team: 7-1. Smash I speelde een thuiswedstrijd te gen het Haarlemse Duinwijck 8. De spelers van Smash benutte alle kan sen goed en dat resulteerde ln een 5-3 overwinning. J. Gaman en E. Spadon speelden reap. J. Nev en Van Hameren met 15-6, 15-13 en 15-8 en 15-4 naar een nederlaag. De dames-enkel gingen ondanks heftige tegenstand van mej. L. Smith en S. Slijkhuis over naar de tegenpartij met 6-11. 10-12 en 6-11, 5-11. In het eerste gemengd-dubbel lieten L. Smith en J. Laman hun tegenstanders een nederlaag Incasseren na drie sets. Ook het tweede gemengd-dubbel lever de Smash winst op. Het heren-dubbel gaf de doorslag (15-7 en 15-2 winst) en aangezien ln het dames-dubbel L. Smlta- S". Slijkhuis het liet afweten tegen de dames De Leeuw en Rulgrok, werd de Zurk uit eindstand 5-3 ln het voordeel van Meerburg, dat in dezelfde afdeling speelt als Smash en Veglo 2. kwam ook goed voor de dag en speelde naar 6-2 winst in de thuiswedstrijd tegen Flight 2. De verllespartijen kwamen op naam van de tweede enkelspeler P. v. d. Loo en het heren-dubbel, dat geheel on verwachts verlies leed met 16-17 en 6-15. Einduitslag: 6-2 In de Districts-competitie betwisten Racketeers 2 en Smash 2 elkaar de pun ten. Na een spannende wedstrijd won Smash 2 met 3-5. Opmerkelijke par tijen waren o.m. het eerste en tweede heren-enkel. Van Duuren speelde een voortreffelijke partij, maar verloor des ondanks met 13-8, 15-9 en van De Rooy. De tweede enkelspeler E. Diepstraaten maakte het S. Hartwijk van Smash bij zonder moeilijk: 12-15, 15-11 en 9-15. De winstpunten van de Racketeers kwa men voort uit beide gemengd-dubbela en het tweede dames-enkel. UITSLAGEN Flight 2-Smash 1 1-7: Meerburg 1- Duinwijck 8 7-1: Panache 1-Veglo 2 2-6; Meerburg 2-Smash 4 6-2; Smash 4- Excelsior 3 8-0; Smash 3-Excelsior 2- 8-0; Excelsior 1-Smash 2 6-2; Meerburg 3-Service 5 7-1Shiloh 2-Meerburg 2 5-3; Veglo 4-Leidse Shuttellers 2 6-2; I-eidse Shuttellers 1-VEDO 1 6-2; Leid se Shutteliers 3-Vlietwijk 4 6-2; Tor- tuga l-Leidse Shutteliers 1 8-0; Leidse Shutteliers 2-Florida 2 6-2; Leidse Shut teliers 4-Saturnus 1 3-5; Mariahoeve 9- Leidse Shutteliers 3 0-8; MVO 6-Meer- burg 3 4-4: Shiloh 2-Smash 4 6-2; Smash 3-Mariahoeve 5 7-1; Racketeers 5-Lisse 2 2-6; Aristo 8-Racketeers 5 5-3; Racketeers 4-NTVO 3 5-3; Maria hoeve 6-Veglo 5 5-3; Shiloh 1 -Veglo 3 6-2: Veglo 4-VEDO 1 4-4; VELO 2- LUBV 1 8-0; LU8V 1-Delft 4 4-4. „..v., drs. J. M. Bordewijk-Knotter H. G. «toosters arts met mgang van voor het tijdvak van 1 september 1969 '969 'ox ,'vetenschappe- lot 1 september 1970 tot wetenschap- "k hoofdmedewerker ,n vaste dienst pelijk medewerker in tijdelijke dienst ?IJ e. Psychiatrie, bij de faculteit der Letteren, n 1 Bouquet, arts. voor het tijdvak van 1 september 1969 tot 1 oktober 1970 tot wetenschappelijk medewerker in lijdelijke dienst bij de Farmacologie, drs. N. H. van Boxtel voor het tijdvak van 5 juli 1969 tot 1 juli 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de Medische Chemie, dr. F. Carrasquer met ingang van 1 januari 1969 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de faculteit der Letteren (Spaanse taal- en letterkunde) den Mul met ingang van 1 december 1969 tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de Sociologie. J. Muller met ingang van 1 september 1969 tqt wetenschappelijk hoofdambte naar in vaste dienst bij het Rijks herbarium, dr. W. Nanning voor het tijdvak van 15 augustus 1969 tot 15 augustus 1970 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Microbiële Ziekten, mej. drs. G. A Piebenga voor het J. G. J. Chin. arts. voor het tijdvak f'^V?S7nT ok'obcr.1969 1 15 september 1969 to, 15 september 1970 tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Cardiologie. drs. J. II. E. M. Crabbendam met in gang van 1 mei 1969 tot wetenschap pelijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de Sociologie. N. Fokkes. arts, voor het tijdvak van 1 maart 1969 tot 1 maart 1970 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Algemene In wendige Geneeskunde. J. L. J. Gaillard. arts, met ingang van 1 oktober 1969 lot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de Pathologie, drs. J. P. Gumbert met ingang van 1 januari 1969 tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de faculteit der Letteren middeleeuwse handschriftkunde ir. G. A. den Haan voor het tijdvak van 1 oktober 1969 tot 1 oktober 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst by de Biofysica, E. Harinck, arts, voor het tijdvak van 1 september 1969 tot 1 september 1970 tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Kindergeneeskunde, T. Ionescu, arts, voor het tijdvak van 20 maart 1969 tot 20 maart 1970 tot wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Anesthesiologie, dra. F. van Iren voor hei tijdvak van •erker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren (Scandi navische taal- en letterkunde). Nieuwe voorzitter t'oor „St. Joseph" ALPHEN a d. RIJN De heer C. M. Dcermberg heeft op grond van leef- t tjdsoverwegingm het voorzitterschap van de R.N. Woningbouwvereniging „St. Josephneergelegd. De algemene le denvergadering koos tot zijn opvolger de heer J. J. van Capel. Voor de gedurende het afgelopen boek jaar ontstane vakatures werden ge kozen de heren L. Lapidaire, H. J. Pie- terse en J. A. Kemmeren (Sumatra- straat 13. tel. 3972) van wie de laatste secretaris werd. De vergadering heeft zich uitvoerig verdiept in de jaarstuk ken 1967/68, intussen goedgekeurd door het Verificatiebureau van Nederlandse Gemeenten. Gebouwde eigendommen en terreinen waarover de vereniging het beheer voert, belopen een gezamenlijk bedrag ad 4.150.908,91; reserves en fondsen 164.177,31; 't risicoreserve f 135.285,52 het totale exploitatieresultaat van de zeven complexen bedraagt 8.855,06. De vergadering uitte voorts haar voldoe ning over de jaarstukken.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3