Toekomstige bankgebouwtjes gaan het gezicht van het Bevrijdingsplein misvormen „VOOR DE MENSEN IS HET NIET LEUK OM LANGS BLINDE MUREN TE LOPEN Marktkooplieden starten met aantal reclame-acties Jongerencombinatie wil dat seniorenafdelingen meer gaan samenwerken Jongerenmisviering in Hartebrugkerk Leidse agenda Boomkweker kweekte ook veel onrust Bromfietser gewond Vragen over dagverblijf in bungalow Vlietweg MARKTEN PAGINA DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 30 OKTOBER 1969 Echtpaar Van Deelen 50 jaar getrouwd Het begon mei een geschilderd kaartje W inkeliersaktie leverde al 800 handtekeningen op LEIDEN -Gaat het Bevrijdings plein eenzelfde toekomst tegemoet als het Vijfmeiplein? Wordt een aantal winkels weggedrukt door de komst van een tweetal bankge bouwtjes? Vragen, die de midden standers van het Bevrijdingsplein zélf willen beantwoorden. Twee maal hebben ingrijpende verande ringen plaats gevonden. Het in 1959 vastgestelde bestemmingsplan Z- West, dat het Bevrijdingsplein vrij zou laten, werd in eerste instantie geweld aangedaan toen Albert Heyn verscheen. Kortgeleden is vervol gens de bouw van de torenflat begonnen en in derde instantie hebben thans de AMRO-bank en de Leidse Spaarbank het oog laten de laatste dag waarop bezwaarschriften vallen op het plein. kunnen worden ingediend, volop ge steund door Zuid-West en onder aan- Niet dat de winkeliers iets tegen de voering van kapper Kort, naast de Vijf Meiplein wordt gesproken de tweede etage, die op 650 m2 dak het een flop. Achter Albert Heyn is een mindering parkeerterrein met een enorme groene bovendien 2 strook. Zet ze daar neer, want nogmaals Meiplein ee de flats tot gevolg en hier evenals op het Vijf doorgang komen. hier niet". Terwijl thisante de lijst van ruim 800 handte keningen aanvult, vertelt kapper A. bouwtjes bestaat uit Kort, een van de gedupeerden, over de aldus kapper Kort, die dreiging die hem en zijn collega's boven fing het hoofd hangt. nieuwe sympa- buitenkant zijn het blinde muren. Want het toch. Driekwart van de ge blinde muur", r met verhef- stem aan toevoegt: Plein opgebroken willen toch prettig winkelen en niet tegen een stelletje rot gebouwen aan kijken". De bezwaarschriften worden morgen ochtend om half negen in het gemeente- Op het plein lijkt het er intussen op huis aangeboden, alsof de werkzaamheden reeds ten uit- voer worden gebracht. Op de plaats waar de bankgebouwtjes zijn gepland gaapt een gat. Het bevreemdt de men sen enigszins dat nu al begonnen is met het openbreken van het plein. Ter ge ruststelling deelde ir. Post echter mee dat het gaat om het aanleggen van-een riolering, die ook noodzakelijk is voor de flat. Daarmee is de aanval nog niet geattaqueerd. Tien winkeliers, van wie winkels door i de bankgebouwtjes jGowrfif oilttrol LEIDEN Binnenkort staan de Kam steeg-bedreven geheel in dienst van de verkeersveiligheid. Onder auspiciën van het Verbond voor Veilig Verkeer wordt de gelegenheid geboden aan &lle auto rijders uit Leiden en verre omgeving de autoverlichting (gratis) te laten con troleren. Meten,, afstellen en repareren geschieden ter plaatse. Ook de autoban den krijgen een kostenloze inspectie- Een aktie die en iedere weggebruiker zal dit graag beamen in herfst- en wintertijd dringend noodzakelijk is. Dat vele autorijders het Kamsteeg-gebaar waarderen, bleek wel tijdens de vorig jaar gehouden verlichtingscontrole: maar liefst 1700 auto's kwamen de Kam steeg-bedrijven binnenrijden voor deze Het Verbond voor Veilig Verkeer „waar deert" elke goedgekeurde auto met het speciale voorruit-aktie-embleem. Een veilig verlicht gevoel; ook tegenover de politie. Men gaat weer verlicht de don kere winter In! Iedere automobilist ongeacht het merk auto kan zijn licht komen op steken bij Kamsteeg: op vrijdag 7 en zaterdag 8 november in: Voorschoten, Hofweg 39 Leiderdorp, v. d. Valk Boumanweg 2 Noordwijkerhout, Dorpsstraat 38 op 14 en 15 november in: Katwijk, Tramstraat 67 Oegstgeest, Geversstraat 30 Lisse, Gladiolenstraat 39 Op vrijdagavond (7-10 uur) en zaterdag (10-5 uur) is men hier van harte wel kom. In Voorschoten op vrijdag niet 's avonds maar overdag (10-5 uur). Advertentie Gemeente Leiden Burgemeester en Wethouders van de gemeente Leiden brengen ter algemene kennis, dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 20 van de Weder- opbouwwet vergunning te verlenen voor de bouw van een bedrijfsgebouw met twee bovenwoningen op een terrein aan de Hoge Morsweg 82 ten behoeve van A. M. Wagemaker, Lage Morsweg 41, alhier, zulks met afwijking van het geldende bestemmingsplan „Uitbrei dingsplan in hoofdzaak gemeente Oegst geest 1934", De tekeningen van het bouwplan liggen gedurende veertien dagen ten Stadhui- ze (kamer 111) ter izage. Belangheb benden kunnen binnen genoemde ter mijn schrlfteiyk by hun College even tuele bezwaren indienen. Leiden, 30 oktober 1969. Schuttersveldweg maandag weer open LEIDEN 'Dè reconstructie van de Schuttersveldweg is nu zover gevorderd, dat maandag het éénrichtingverkeer van de Valkbrug in de richting Rijns- burgerrotonde kan worden hervat, voor uitlopend op het invoeren van tweerich- tingverkeer, dat nog veertien dagen zal duren. Door de chaotische toestanden op de kruising Rijnsburgersingel, Sta tionsweg, Steenstraat, Morssingel, heeft men echter besloten maandag alvast de Schuttersveldweg voor verkeer in één richting te stellen. Dat verkeer heeft dan voorrang op het verkeer van de Rijnsburgersingel. In de komende we ken worden de nieuwe verkeerslichten geplaatst. NED. BRIDGEBOND Uitslagen 3e zitting parencompetitie: Hoofdklasse: 1 echtp. Brakel 145 pnt; 2 Blesot-v. d. Meer 137; 3 Vreeburg-v. Leeuwen 114. Ie Klasse: 1 v. Dyk-Cor- nelissen 214; 2 De Haas-Mekel 196; 3 Hage-Klus 190. 2e Klasse A: 1 v. d. Bijl- Sijpesteyn 250; 2 dms. Leeflang-Schand- stok 230; 3 Sprink-Tapke - Lukenberg 217. 2e Klasse B: 1 Blom-Schipper 245; 2 echtp. Kiel 242; 3 echtp. d. Winter 236, Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Nicole dr. van C. van Wijnen en N. Kunst; Bastiaan Jan- Dirk zn. van F. J. Schepers en H. Huur man; Sandra dr. van C. de Vreede en C. van der Bent; Floortje dr. van N. Klijn en T. M. den Hollander; Jeannette H. dr. van J. A. van Leeuwen en A. van Egmond; Pieternella C. dr. van P. Phi- lippo en J. J. de la Rie; Jacob G. zn. van J. van Duijn en A. van der Plas; Bernardus J. zn. van M. A. van Dyk en H. M. Oliehoek; Marcellinus W. F. zn. van W. A. Kemp en J. M. T. Zwet sloot; Edwin zn. van B. C. Smits en W. C. A. Keyzer; Johannes R. M. zn. van J. A. M. van der Velde en E. M. H. A. van der Meel; Maartje C. J. dr. van J. van der Boon en C. K. van Dijk; Nino P. J. C. Collado Martinex en A. Alvarez Lopez; Gerrit A. zn. van E. C. Pierha- gen en H. J. Ruimerman; Karin dr. van P. Kikkert en M. M. Ravensbergen; Johanna M. C. dr. van J. van Benten en C. Knotter; Margo L. dr. van W. M, Rosdorff en L. J. C. Poncin; Matthijs zn. van J. Bavelaar en M. Fasel; Adnan zn. van A. Oran en R. Ozsecer; Jolanda dr. van H. Brunt en A. Wijfje; Robert B. zn. van H. de Kruyff en T. Egberts; Johanna dr. van J. van Essen en A. J. Baak; Tanja dr. van A. S. Dubbeldam en M. H. Peuten; Alicia C. dr. van C. van Rooijen en A. L. M. Koop. LEIDEN Geboren: Sylvia R.. d.v. F. Overdijk en K. Smit; Saskia M., d.v. F. T. Swarte en M. A. C. Bartels; Moniue M. T., d.v. D. G. Zwanenburg en M. P. T. Derks; Jolanda, d.v. P. Prins en S. van der Zijde; Harm, z.v. E. P. J. Schokkenbroek en H. Rolink; Samuel J., z.v. S. J. Neuteboom en J. M. E. Sosef; Wenda J. F., d.v. A. G. Brandt en E. F. van den Berg; Edwin, z.v. W. Filippo en M. de Ridder; Miranda, d.v. W. de Jong en W. Schellingerhout; Syl- vette H., d.v. C. J. van Hartlngveldt en H. P. M. Wolff. Getrouwd: J. H. Abblnk en M. J. Noppe; C. J. van Wilgen en C. M. L. Gerse. Overleden: W. M. M. Hauser, 5 dagen, dochter; P. van der Werf, 50 jr, echtgn. van J. H. Lobbers; P. Noppe, 83 jr, wed. van A. Messenmaker; Baronesse C. W. C. van Lijnden, 57 jr, vrouw; T. J. Jager, 46 ju, man. In een zilveren lijstje be rouw M. van Deelen-Aalberls m de herinnering aan de eerste kennlsma- king met haar man. Beschilderd met ro mantische bloemetjes en een poezie-al- bum versje. „Ja, ja, dat stuurde bij me toe toen hij in de oorlog '14-'18 bij de cavalerie was. De vriend van mijn vrien din zat by hem in dienst en had hem mijn naam en adres gegeven. Dat kaartje I was het begin van ons huwelijk." Een buwelyk dat nu al vijftig jaar oud is. De heer H. van Deelen bleef na' zijn diensttijd in de wapens. Hij ging wer- kenken in 't legermuseum Doorwerth bij Arnhem. Toen hij daar 28 jaar werkte verhuisde het museum naar het Pest huis te Leiden. De familie Van Deelen 1 reisde mee. Naast het Pesthuis staat een oude vrouwengevangenis. Die werd om gebouwd tot tweewoningen en In één daarvan vond het gezin Van Deelen een thuis. De drie kinderen zijn inmiddels getrouwd. Het is wat stil in het grote huis maar als de kleinkinderen, dertien in totaal, op bezoek komen is er drukte genoeg. 6 novmber is de gouden bruiloft. Enkele maanden later, 4 mei 1970, is de heer Van Deelen vyftig jaar werkzaam bij het le germuseum. Dat zijn werk zijn hobby is blijkt wel. Hij vertelt honderd uit over het legermateriaal, de uniformen en de hoofddeksels. ,,2700 uniformen hebben we. Vanover de hele werld. Niemand behalve ik weet precies wat waar staat". Zijn vrouw vult aan: „Een tydje geleden is hy een half jaar ziek geweest. Elke dag kwamen ze vragen waar dit of dat was te vinden. Ze kunnen hem niet mis sen." Hij is niu 76 jaar oud, werkt 's- morgens in het museum, daarvoor en daarna in de grote tuin en doet boven dien boodschappen voor zyn vrouw. Me vrouw van Deelen is 72 jaar en -nog even fit als haar man. LEIDEN De Combinatie Christelijke Jongerengroepen (C.C.J.G.) kwam gis teren bjjeen onder leiding van voorzit ter Mario van der Aa, die er in zijn ope ningswoord op wees, dat de CCJG een orgaan bedoelt te zyn voor alle christe lijke jongeren. Hij vond, dat er by de ouders nog te weinig bereidwilligheid tot daadwerkelijke samenwerking wordt getoond. Naar aanleiding van deze uit spraak kwam vanuit de vergadering een motie ter tafel waarin de „senioren- afdelingen" wordt verzocht door duide lijke resultaten hun wil tot positieve samenwerking tot uitdrukking te bren gen. Deze motie werd aangenomen. Penningmeester en secretaris van het interimbestuur zijn respectievelijk H. Wielinga en L. Schippers. Voorzitter Van der Aa bracht nog naar voren, dat de plaatselijke afdelingen nu weliswaar zijn opgeheven - maar dat het toch noodzakelijk is contacten met landeiyke en provinciale organen te onderhouden. Hij las een brief voor -van KVP-voorzitter mr. Hanssen, waarin 't initiatief voor de jongeren een grote stimulans wordt genoemd voor de ouderen waar het 't zoeken naar nieu we verhoudingen betreft. Overigens viel de belangstelling van de jongeren ook wat tegen: er waren slechts vier aan wezigen. Als plannen voor het komende seizoen werden genoemd: Het streven naar gemeenschappelijke jongerenkan- didaten in de gemeenteraad; het uit nodigen van het Tweede-Kamerlid Van Schaak om te spreken over de „drie van Breda"; aandacht besteden aan wer kende en schoolgaande jeugd; het hou den van een kadercursus over de ge meente. LEIDEN. Teneinde een nog groter publiek naar de Leidse markt te trekken dan tot op heden het geval was, starten de gezamenlijke marktkooplieden zater dag a.s. met de eerste van een aantal reclame-acties. LEIDEN Op het Levendaal werd in de naoht van dinsdag op woensdag een 25-jarige Leidse metselaar door de politie aangehouden, omdat hij een aldaar geparkeerde auto van een viertal sier- ringen ontdeed. Begroting sluit met anderhalve ton voor onvoorzien OEGSTGEEST De gemeente Oegst geest heeft voor het jaar 1970 een slui tende begroting van de algemene dienst en de bedrijven. Hoewel de uitgaven van de gewone dienst stegen van 7.448.516,- tot 8.489.019,- en er geen inkomsten verhoging in de vorm van belastingver hogingen tegenover zal staat was het mogelijk de begroting af te sluiten met een post onvoorziene uitgaven v; 147.985,-. Plastic zak ook in Oegstgeest OEGSTGEEST Als de gemeenteraad i instemt met het voorstel van b. en w. zal j het huisvuil met ingang van 1970 wor- I den opgehaald in plastic zakken. De voordelen zijn zo evident, dat de ene ge- j meente na de andere besluit op dit - systeem over te gaan. DONDERDAG 30 OKTOBER Imperluratheater Droom der Gevange nen, aanvang 20.30 uur. Stadsgehoorzaal Uitvoering Con Amo- re, aanvang 20.00 uur. Leidse Volkshuis Lezing: Land en volk van Joegoslavië, aanvang 14.15 uur. Holiday-Inn Modeshow Willem Floet, aanvang 20.15 uur. Louise de Coligny-scholengemeenschap - Openingsavond ,,Ende dispereert niet", aanvang 20.00 uur. VRIJDAG 31 OKTOBER Op zaterdag 1 november zullen aan het bezoekende publiek 150.000 loten worden uitgereikt, waarop de ontvang (st) er zijn/haar naam en adres moet schrij ven. Op 8 november, de zaterdag daarop, dienen de loten voorzien van naam en adres weer te worden ingeleverd in de LEIDEN Op zaterdagavond 1 novem-daarvoor bestemde „lotenbussen", wel- ber zal de Dekenale jongerenmis Leiden' ke op die dag op de Leidse markt zijn weer een jongerenmis organiseren in de i geplaatst. De hoofdprijswinnaar zal dan Hartebrugkerk. Het thema van deze-j 0p zaterdag 15 november worden be- 64ste jongerenmis is gekozen door de kendgemaakt. De gelukkige zal dan een tekstgroep van Lidwien Peterse en de j kleurentelevisietoestel in ontvangst mo- deze week, kapelaan F.geü nemen. Voorts zijn er nog honderden vu- ST ^^P^parochie te j andere prijzen aan deze actie verbonden. celebrant Verlaan Leiden, en luidt: Je kunt die «ijzende vinger ook wei eens toesteken!!!! j Oni de feestvreugde zoveel mogelijk op Het bestuur van de Dekenale Jongeren- le markt ratl a„,. mas Leiden meldt, dat er nog dringend mensen nodig zijn brj het zangkoor en b(j 'kke -™"1™ versierd. Ook ml de tekstgroepen. Men kan inlichtingen er de gehele dag door vragen en suggesties doen by' stuurleden, die na de mis altijd in de Romanuszaal aanwezig zyn. Ook kan men terecht op vrijdagavond. Verder zyn er nog enige kontaktadressen: Hans Wa genaar, Steenbakkerslaan 18, Leiderdorp, Hub. Waegenmakers, Jacq. Urlusplant- soen 250, Leiden ZW tel. 24390, Pater van Vliet, Mariënpoelstraat 4, Leiden tel. 53200, Angela Onderwater, Celebes- straat 7, Óegstgeest, tel. 52862 en Anton Toussaint, Pasteurstraat 18A, Leiden. iziek door de luidsprekers klinken. De organiserende marktexploitanten hebben medewerking toegezegd gekre gen van de directeur van Markt- en Ha vendienst. de gemeentepolitie Leiden, de Leidse afdeling v. d. Markt-, straat- en rivierhandel en van de diverse markt meesters. DEN HAAG/BOSKOOP De 22-jarige boomkwekersknecht uit Boskoop, die zich voor de Haagse politierechter moest verantwoorden, had in een verenigings gebouw heibel geschopt en toen daarop aanmerkingen werden gemaakt, sloeg hij er meteen maar op los. Hij schopte en sloeg zijn tegenstander waar hij die maar raken kon. „Het kan zijn dat de drank in de man was, maar ten onrechte wordt dan vaak gedacht, dat dit als een excuus kan gelden," zo stelde de officier vast. „Het is een misselijke streek om in een feestgebouw de boel op stelten te zetten en bezoekers te mishandelen. Het optre den van deze verdachte ging alle perken te buiten. De officier ei3te 150. - boete. De politierechter was het met die zienswijze eens en veroordeelde overeenkomstig de eis. STOMPWIJK Door onbekende oor zaak kwam de heer v.d. H. uit Stoinpwijk gisteravond op de Dr. v. Noortstraat na bij het kerkgebouw met zijn bromfiets in aanrijding met een personenauto. De jongeman liep hierby een vermoedelijke hersenschudding en een gekneusde schouder op. De bromfiets weid totaal vernield. STOMPWIJK B. en W. zyn voor nemens vergunning te verlenen voor de bouw van een bedrijfspand bestaande uit een winkel, 2 bovenwoningen en een opslagloods aan de Dr. v. Noortstraat te Stompwijk. Eveneens zijn zij voornemens vergunning te verlenen voor de bouw van 8 premiewoningen te Stompwijk aan de Vao Sanfchorcststraa* 137 t/m 151. LEIDEN By K.B. is mej. A. M. Roo senburg, zenuwarts en dirigerend ge neeskundige van de dr. H. van der Hoe- venkliniek te Utrecht, aan de Leidse Universiteit benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de forensische psychatrie. Mejuffrouw Roosenburg, die haar func tie aan de Utrechtse kliniek zal blijven uitoefenen, is met deze benoeming de op volgster van prof. dr. D. Wiersma, die in mei van dit jaar met emeritaat Is ge gaan. Bij K.B. is dr. D. van Arkel, tot dusverre lector in de sociale geschiedenis aan de Leidse Universiteit, benoemd tot hoog leraar aan deze universiteit met dezelfde leeropdracht. De promotor was Prof. dr. A. Sikkel. De heer F. J. Bekker, geboren te Aals meer en thans wonende te Leiden, isi gepromoveerd tot doctor In de faculteit der sociale wetenschappen op proef schrift getiteld „Dwerggroel en sexueel infantilisme (aspecten van de psychische ontwikkeling van kinderen met geretar deerde somatische ontwikkeling)". Promotor was Prof. dr. A. M. J. Ohorus. De heer K. van der Molen, geboren te Rotterdam en thans wonende te Hen gelo, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld ,,Mag netlsche spin - spinrelaxatie in enige koper- en chroomzouten". De promotor was Prof. dr. C. J- Gorter. Dit proefschrift is bewerkt onder toe zicht van Dr. J. C. Verstelle. Aan de Leidse Universiteit slaagden voor: doet. ex. Ned. Recht de heer L. A. Oggel (Axel); kand. ex. pedagogiek de beer D. Verbrugge Vlaarding'en). de dames A. D. M. Schuurmans (Was senaar) en E. W. Houtman (Leidschen- dam); kand. ex. psychologie de dames: L. R. H. v. d. Paardt (Den Haag), M. C. Römer (Den Haag), E. Bruggeman LEIDEN Wil hel college zich beraden over de mogelijkheid van nieuwe bendd- Zoetermeer)doet. ex. psychologie delingspoulng.'ii teneinde te bereiken, ,UI het zo dringend nodige dagverblijf op Tl korte termijn in gezamenlijk overleg van de betrokkenen tot stand kan komen. Leiden); doet. ex. Kunstgeschiedenis Dit vragen de Leidse gemeenteraadsleden mej. M. v. Buel (KVP) en J. G. Lamers Mevr' S' de Jon&-Schreudf?r (Heezel). (Prot. Ohr.) aan het college van b. en w. naar aanleiding van de moeilijkheden en publicaties met betrekking tot het kleuterdagverblijf voor geestelijk gehandi capte kleuters aan de Vlietweg. De drie Leidse ouderverenigingen van geestelijk gehandicapte kinderen zijn het nirv RnsrH vvv niet eens met de plannen van de Stichting West Zuid-Holland om in een bungalow _2® een kleuterdagverblijf te stichten. Zij vinden dit een doorkruising van de eigen Aanvoel totaal 7083 dieren. „611 run- UNIVERSITAIR NIEUWS plannen, zoals wij onlangs berichtten. De beide raadsleden vragen of deze zaak in behandeling is geweest by het college en met welke afloop. De vragenstellers hopen, dat de raad volledig geïnformeerd wordt nu de aangelegenheid zo uitvoerig in de publiciteit is gekomen. LEIDEN „Het is uit leveri gegrepen". Voltallig stond het kolderieke gezelschap van Farce Majeur vanmorgen op de binnenplaats van het Eigen Huis van de R.K. Studentenvereniging „Augustinus". Onder leiding ven besnorde Ted de Braak werd de ene strofe na de andere over de binnenplaats uitgestrooid. Tegelijkertijd werd reclame gemaakt voor de Dies van 't Sia op 5 november. Na afloop toen het „Maatje, inpakken en weg wezen" al was uitgestoten trok het vrolijke gezel schap de binnenstad in om daar de boel wat op te vrolijken. De uitzending vindt morgenavond om kwart over beo plaats op Nederland 1. 383 vette kal- ■eren; 2170 nuchtere kalveren; 340 scha pen; 340 lammeren; 23 fokzeugen; 632 slachtvarkens; 357 biggen; 866 slacht- runderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 1025-1750, guste koeien 835-1270; gras kalveren rood 475-675; kalf vaarzen 1125- 1370; guste vaarzen 975-1200; pinken 715-925; nuchtere kalveren voor fok of mesterij 225-385; weidcschapen 75-325; lammeren 70-100; drachtige zeugen 360- 665; biggen 83-93 per stuk slachtrunde- ren extra kwal. 4.90-5.30; le kwal. 4.25- 4.85; 2e kwal. 3.75-4.15; 3e kwal 3.45- 3.65; vette stieren 4.60-5.00; worstkoeien 3.25-3.50 per kg geslacht gewicht; vette kalveren le kwal. 3.75-4.00; 2e kwal. 3.50-3.70; 3e kwal. 3.30-3.45; nuchtere slachtkalveren 1.30-1.70; slachtzeugen le kwal, 2.28-2.34; 36; 2e kwal. slacht varkens 2.22-2.27 per kg levend gewicht vette schapen 95-1.40; vette lammeren 110-135 per stuk. GOUDA, 30 oktober Kaas - Aan voer 75 partyen. Pryzen: le kwal. 4.20- 4.28 per kg; 2e kwal. 4.00-4.19 per kg; extra kwal. 4.29-4.75 per kg. Handel: flauw. WOERDEN, 29 oktober. KAAS Aanvoer 53 partyen. Notering: le kwal. 4,20-/ 4,28 per kg; 2e kwal. 4,10- j 4,19 per kg; extra kwal. tot 4,13 per leg. Handel flauw. UTRECHT, 30 oktober 1969. VEE Totale aanvoer 4433: runderen 1411, vette kalveren 94, graskalveren 98, nuchtere kalveren 510, schapen 808, varkens boven 100 kg 303, idem beneden 100 kg 40, biggen 1108, bokken, geiten 55. Melk-, kalfkoeien 1200-1550, kalf- vaarzen 900-1200, vare koeien 950-1050, pinken 650-900, stieren 900-1300, gras kalveren 425-550, nuchtere kalveren 40- 80, fokkalveren 125-350, schapen 85-125, lammeren 105-145, drachtige varkens 500-750, lopers 120-140, biggen 95-108, bokken, geiten 10-54. Vette koeien lé kw. 4.75-4.95, idem 2e kw. 4.40-4.60, idem 3e kw. 3.70-4.30, vette kalveren le kw. 3.60-3.80, idem 2e kw. 3.40-3.50. idem 3e kw. 3.10-3.40, nuchtere kalveren 1.40-1.85, zware vette varkens 2.50-2.55, zouters 2.60-2.65, slachtzeugen 2.25- 2.30, jonge slachtzeugen 2.30-2.35. Melk-, kalfkoeien redelijk - hoger; vette koeien rustig - lager; vure koelen kalin - hoger; vette kalveren traag - prijsh; graskalveren matig - niet pryah; nuch tere kalveren rustig - prijsh; fokkalve ren lui - prijsh; schapen rustig - ruim prijsh; lammeren rustig - ruim prflsh; varkens traag - prijsh; biggen fcraag - prijsh.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5