LEIDSE OUDERVERENIGINGEN VOELEN ZICH GEDWARSBOOMD DOOR „VREEMDE" STICHTING Kleuterdagverblijf prestigezaak Leden hielden Student ramde een lichtmast Te veel gedronken in de soeiëteit fusie tegen omdat men zelf wil begin nen DRANK Tafeltennissers toch nog naar Waldkappel' MAtroostot „Zo kan het niet doorgaan Huisvrouw bedroog bank en familielid middels valse handtekeningen 279 GROENE KAARSJES VAN 12V2 GRAM Inbreker maakt voor krat bier Onverwacht grote nederlaag voor OGB Chauffeur bad veroorzaakte aanrii niet bemerkt enorme ravage in voetbal- kantine BIOSCOPEN DIEFSTAL P. C. ZANDBERGEN 40 JAAR VOOR DE KLAS DINSDAG 28 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT LEIDEN De drie ouderverenigingen voor het geestelijk gehandicapte ren vestigen. De wenselijkheid van een kleuterdagverblijf wordt door kind t.w. „Voor het Zorgenkind" (kath), „Philadelphia" (prot. chr.) en de drie te Leiden actieve ouderverenigingen stellig niet in twijfel ge- Helpt Elkander" (neutraal) achten zich in de wielen gereden door de trokken, maar zij vinden dat een dergelijk dagverblijf onder hun ver- Stichting Dagverblijven Geestelijk Gehandicapten West Zuid Holland, antwoording tot stand dient te komen. Men had daarvoor reeds plannen Deze stichting zal, zoals wij vrijdag j.l. berichtten, in een bungalow aan in voorbereiding (in Oegstgeest heeft men een pand in optie) tot zich de Vlietweg een kleuterdagverblijf voor geestelijk gehandicapte kinde- i plotseling de „vreemde" stichting aandiende. >e „vreemde" stichting, geleid door het Monstcrse gemeenteraadslid \V. van Geest ('n Philadelphia-man weliswaar), heeft reeds dagverblijven in Wateringen, Naaldwijk en Voorburg. Plannen voor een dagverblijf heeft men verder o.m. nog in Alphen. Tussen de besturen van Ie Leidse afdelingen van de drie ouder verenigingen en de stichting is begin dit jaar contact geweest. Even heeft hel •r zelfs naar uitgezien, dat het tot een oort fusie zou konten, maar de leden vergaderingen waren niet bereid tot een gezamenlijke aanpak met de Zuid-Hol landse stichting. Grieven De motivering voor het gebrek aan animo tot samenwerking was. dat de afdelingen van de ouderverenigingen mening zijn, dat Leiden en omgeving werkgebied zijn van de drie ver enigingen, dat de Zuidhollandse vereni ging bepaalde afspraken geschonden heeft (men zou de bungalow Vliettveg zijn gaan inrichten en reeds personeel zijn gaan aannemen voor het tot een definitief accoord was gekomen) en ten slotte kwam uit onderwijskringen van de gemeente Leiden het bezwaar, dat de Stichting West Zuid-Holland geneigd is kinderen in het dagverblijf te houden, die eigenlijk geschikt zijn voor het bij zonder kleuteronderwijs. De bezwaren en de controverse tussen de stichting en de verenigingen werden gisteren openbaar gemaakt door wet houder S. Menken. Dit op verzoek van ,Voor het Zorgenkind", „Helpt Elkan- ier" en „Philadelphia". Dit voorname lijk tegen de achtergrond, dat het stich tingsbestuur blijkens de krantenpublica ties morgenavond zitting zal houden ten behoeve van belangstellende ouders. LEIDEN Over de stunts, die een 21- jarige student uit Leiden 's nachts met zyn auto had uitgehaald was het rechts college niet best le spreken. Hy passeerde namelijk niet alleen de vluchtheuvel op de Witte Singel aan de linkerzijde, maar stuurde daarna dermate scherp naar links, dat hij de macht over het stuur verloor en een lichtmast ram de. De materiële schade was uiteraard niet gering. Op de vraag hoe hij tot zulke gevaarlijke, overtredingen was gekomen antwoord de verdachte: „Ik was wat slaperig en lette daardoor niet goed op." Volgens het proces-verbaal heeft u op de soos te lang gezeten en te veel gedronken," zei de kantonrechter. De officier was eveneens tot de conclusie gekomen, dat drank misbruik een belangrijke rol had ge speeld en vond, dat verdachte niet alleen zichzelf maar ook anderen in gevaar had gebracht. Hij eiste twee geldboeten van i espectievelijk 20.- en 80.- subs 20 dagen alsmede de voorwaardelyke ont zegging der rijbevoegdheid voor de tyd van 4 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Verdachte's laatste woord hield in. dat niet het alcoholgebruik, doch slaap- gebrek de oorzaak van alles was. De kantonrechter vonniste met 80 - subs 16 dagen. LEipEN Een 37-jarige timmerman uit Leiden verliet glimlachend en zicht baar „opgelucht als een „vrij man" de rechtzaal. Hij was namelijk, conform de eis, vrijgesproken van de hem ten laste gelegde feiten. Hem was ten lasLe gelegd, dat hij met een door hem bestuurde bestelauto op het kruispunt Mare-Langegracht geen voor rang had verleend aan een z.g. ..riool zuiger" alsmede het feit, dal de be stelauto een ondeugdelijke remleiding be zat Dit laatste had het eerste tot ge volg, want toen de timmerman de ver plichte voorrang wilde verlenen trapte hij „finaal door de rem heen" en botste legen de rioolzuiger op. „Het was echt niet mijn schuld," verze kerde hij de rechter. „Ik breng nooit bestellingen weg. maar ik moest onver wacht invallen en kreeg die bestelauto mee. „De remleiding bleek hier en daar doorgesleten te zijn en toen ik onver wacht hard moest remmen begaf deze het. Hel rechtscollege nam uiteindelijk aan. dat de timmerman de waarheid sprak en kwam derhalve tot een vry- sprekend vonnis. Prestigezaak De heer Van Geest deelde ons desge vraagd mede, dat de hele controverse te herleiden is tot een prestigezaak, voornameiyk van de kant van de ouder verenigingen. „Het kon ook een pres tigezaak worden, omdat wij lange tijd n eind vorig jaar tot juli dit jaar de idee hadden op grond van uitlatingen an wethouder Menken, dat wij gesteund erden door de gemeente Leiden. Daar- m hebben wij eerst de bungalow (to tale investering 154.000.op voor lopig koopcontract gekocht. Hoewel we anvankelijk tot overeenstemming wa- en gekomen, lieten de leden van de ■erenigingen het afweten en moesten ve tenslotte noodgedwongen alleen ver der zaken doen. Fout naar mijn mening i, dat de gemeente Leiden, in dit geval de wethouders (behalve van de heer Menken kregen wij ook alle medewer king van de heer Piena) te lang ieder- te vriend hebben willen houden en er dus geen beleid werd gevoerd. Wij zijn daarop zelfstandig verder ge- gaan, omdat we van mening zijn, dat Leiden een kleuterdagverblijf voor geestelijk gehandicapte kinderen moet komen". Geen bezwaar CRM De heer Van Geest liet ons weten, dal de gemeente Leiden zich waarschijnlijk i moeilijk zal kunnen onttrekken aan sub sidiëring van het kleuterdagverblyf. Dit In tegenstelling tot een mededeling van wethouder Menken, dat de gemeentelijk*' j ubsidie (tot 25%) alleen kan lopen via de In Leiden werkzame ouderverenigin gen. Volgens ile heer Van Geest is na melijk In t ministerie van CRM, dal sub sidieert tot 75%, aeeoord gegaan met het kleuterdagverblijf van de stichting in Leiden. Wensen Leiden en omliggende gemeenten het kleuterdagverblijf niet te subsidiëren, dan zal men er zeker mee geconfronteerd worden, dat de ouders een niet verhaalbare bijdrage via de Bij standswet moeien krijgen, aldus de beer Van Geest. Het subsidiëren van overheidswege is overigens wel een dwingende zaak, want de kostprijs van het kleuterdagverblijf aan de Vlietweg, waarin 27 pupillen kunnen worden opgenomen, is 27,— per dag per kind De betreurenswaardige kortsluiting en de breuk tussen stichting enerzijds en ]oydevverenigingpn/geyieente|js<iiett^mpi verklaarbaar als men deze beziet van de kant van de ouderverenigingen. Deze zien min of meer de eigen plannen door kruist. dat op de eerste plaats, maar bovendien hebben de verenigingen en de gemeente Leiden het hele pakket onder wijsvoorzieningen in handen, dat aan sluiting geeft op het kleuterdagverblijf: het byzonder kleuteronderwijs, de scho- De bungalow aan de Vlietweg. die het ongenoegen ran de drie Leidse ouderverenigingen heeft opgewekt. Samenwerking of niet, zo spoedig mogelijk zullen 27 geestelijk gehandicapte kleuters er een dagverblijf in vinden, aldus de heer Van Geest. Door de ver tragende acties zijn we met onze stichting onderdehand behoorlijk in de liquiditeitsmoeilijkheden ge komen", aldus de heer van Geest. zijn bereid de bungalow over te ner Een eenvoudige zaak lijkt het. n alle partijen verwijten elkaar nu, zij niets meer van elkaar horen. Volgens heer Van Geest, omdat men de stich ting helemaal aan de dijk wil zetten en omdat de drie verenigingen niet de mo gelijkheid hebben om de bungalow te HAZERSWOUDE. De tafeltennissers van „Slagvaardig" en „Avanti" mogen dan vorig weekeinde niet naar Wald- kappel zijn vertrokken, om de band tus sen Hazerswoude en het Westduitse stad je te verstevigen, het houdt niet in. dat de tafeltennisbestuurders van „Avanti" afkérig hiervan zijn. „Avanlë'-secreta- ris Aart jan van de Poel: „Onze voor zitter Joop de Boer heeft de spelers bereid gevonden in Waldkappel te spe- Op de eerste plaats dient dan een ge schikte datum te worden gevonden (tij dens de kerstvakantie Belangrijk vooral is. aldus Aartjan van de Poel. dal: „De gemeente financieel redelijk over de brug komt". Hij bedoelt: dat de onkosten, die aan de (verre) trip zijn \erbonden, worden vergoed. De secretaris van „Avanti" heeft er goede hoop op, dat nu alles we) in kan nen en kruiken zal komen, nu voorzitter Joop de Boer een gesprek heeft gehad met de wethouder van sportzaken, de heer F. J. Kouwenhovcn. „Ik geef je de verzekering; als het met de tafel- tennisbond te regelen was geweest, op het programma voor een bepaald week end te verschuiven, was de tafeltcnnis- deputatie al naar Waldkappel gewéést." Avanti (ruim 100 leden) kan heel inoei- len voor blo, de werkinrichting, de dag verblijven en de vervangende gezins tehuizen. Contact verbroken Helemaal uitgesloten is het niet dat de verschillende partijen alsnog tot een accoord komen en gezamenlijk het kleu terdagverblijf gaan exploiteren. De Stichting is bereid de bungalow over te doen aan de verenigingen of onder gezamenlijk bestuur te brengen en de verenigingen, aldus wethouder Menken, Advertentie) DEN HAAG/OUDE WETERING Eigenlijk i een 41-jarige huisvrouw uit Oude Wetering worden getroffen. De echtgenoot liet het maar van Justitie wist niet goed wat hij moest eiser niemand raad wat er tegen r strafmaatregelen moesten i de rechter over; de officier i de rechter niet waartoe te bevatten in totaal 3487,5 gram De heer W. E. v. d. K. te Katwijk meende 3500 gram en won daarmee een reis naar Londen. Alle prijswinnaars hebben inmiddels bericht gehad. En bij dit alles bleef verdachte nogal apathisch: ze knikte maar wat instem- „Een moeder van een gezin kunnen we moeilijk in de gevangenis stoppen," gaf de rechter te kennen. En toch waren de feiten op zichzelf daar ernstig genoeg voor. Verdachte nam n.l. allerlei midde len tebaat, om aan geld te komen. Daar was b.v. een Marokaan vo ze geld zou incasseren. Dat deed i doch hield het geld voor zichzelf. In de hele affaire speelde ook een fa milielid een rol. Verdachte had kans gezien diens spaarbankboekje te be machtigen en middels een valse hand- I tekening, incasseerde ze 1800. ij i\ iviivjLi_ i BODEGRAVEN De belangrijke com petitie—wedstrijd tussen de Bodegraafse en Hazerswoudse dammers is geëindigd in een onverwacht grote nederlaag voor het bezoekende OGB. Samen sterk hield met liefst 14fi de punten thuis en is daardoor volop in de running voor hol kampioenschap eerste klase van het Leidse damdistriet. De Bodegravers daar rentegen lijken op de helft van de com petitie uitgeschakeld. OGB is tegen Samen Sterk beslist niet kansloos geweest. Half-time hadden zelfs drie Bodegravers materiaal-winst, waartegenover de Hazerswoudse gast heren aan enkele borden kansrijke po sities plaatsten. Toen Schrijvershof zijn schijfwinst uitstekend uitbuitte en de score opende 0—2leek een Bodegraaf- se zege mogelijk. Evenwel greep Bos in de slotfase met vrywel gewonnen spel mis (22), waarna Kooistra verrast werd door een dam-doorbraak (42) De dam-combinatie, die C. van der Vlist aangeboden kreeg van Fase jr. bleek een lokzet, die tenslotte doorsloeg (62). Ook aanvoerder Fase kwam tot winst legen Anker (82). De wel verdienste lijke remises van Van Eist en Sterk hielden de stand gelijk (104). In een zeer kansrijke situatie verloor Lammens reglementair door tijdsoverschrijding (124). De resterende partijen van De Jong en Scheer bleven in evenwicht, waardoor de uitslag 146 werd. Maandag aanstaande gaat OGB naar Katwijk voor de return-match tegen KDC 2. De thuiswedstrijd eindigde in een gelukspel en gezien de resultaten van beide ploegen ligt een dergelijke uilslag wel weer in het verschiet. een brutale bewering zelf nog geholpen om de door hern om ver gereden paal van de weg te halen." Verdachte liet bij de politierechter ver stek gaan, doch er waren twee getuigen die het alles hadden, gezien en daarover bij de rechter hun mededelingen kwa- „Ik hoorde de klap op een afstand," gaf een getuige te kennen, „dan moet de chauffeur het zeker wel hebben bemerkt." De chauffeur was uit zijn cabine gekomen, bekeek de situatie en reed toen weg. Dit laatste vond de officier van Justitie wel het ergste: een aanrijding kan ieder een veroorzaken. De bewering van ver dachte dat hij niet zou hebben bemerkt raakt dus kant noch wal. De eis luidde voor de aanrydinrg 40. boete en voor het doorrijden daarna. 100.— boete en voorwaardelijke intrek king van het rijbewijs gedurende zes maanden met proeftijd van drie jaar. „Dat lijkt me voor de chauffeur van een vrachtauto wel erg zwaar." gaf de rech- Daarom werd het vonnis alleen de boe ter te kennen. „Dan rijdt de man iedere dag met angst in z'n schoenen." ten van 40.— en 100.—. STOMPWIJK. Het oudercomité houdt morgenavond om 20.00 uur zijn jaarvergadering in het café „De Gou den Leeuw". Tijdens deze vergadering zal o.a. een bestuursverkiezing plaats vinden (mevr. Olsthoom-van Veen en de heren Van Haaster en De Kier zijn aftredend) en houdt het hoofd der la gere school een voordracht over het i aan- „speelleeronderwys", waarmee de eerste de be- ]tias momenteel experimenteert. stuurdcr van een truck niet oplegger, die De ijsclub „Nut en Vermaak" houdt ge in de. Voorkade te Boskoop een paal üjktijdig haar 75ste jaarvergadering ln omver reed. Het Blesse Paard". Belangrijke agen- ,Jüal vind lk een brutale bewering," gar dapunten zijn de bestuursverkiezing en de officier van Justitie bij de Haagse het bepalen van datinfl. waarop het 75- politierechter te kennen, „cle 'man heeft I jarig bestaan gevierd zal worden. NOORDWI.JK Een recente inbraak in de kantine van de voetbalvereniging Noord wijk op het gemeentelyk sportpark heeft weer eens aangetoond, dat men zich niet ontziet een ravage aan te richten om een povere buit te kunnen roven. De inbreker, betrapt door een voorbijganger, moest ijlings zijn brom fiets en een krat bierflessen achterlaten. By een door de 'recherche ingesteld on derzoek bleek, dat van de kantine een grote ruit was ingeslagen. In het ge bouw was een enorme ravage aange richt. Bromfiest en bierflessen werden inbeslaggenomen. De volgende morgen verscheen een 22- jarige arbeider uit Noordwijk aan hel politiebureau, die aangifte kwam doen dat zijn bromfiets de vorige avond was gestolen. Hardnekkig hield hij dit ver haal vol. maar toen de rechercheur hem nog eens flink aan de tand voelde, be kende hij tenslotte de inbraak te heb ben gepleegd. Het was zijn bedoeling in de kantine geld te stelen en toen dit niet aanwezig bleek, had hij maar een kist bier meegenomen. Behalve voor de dief stal kreeg hij nu ook nog een proces verbaal voor het doen van een valse aangifte. In de kantine van de v.v. Noordwijk en ook in de clubgebouwen van de Noord wij kse IJsclub en SJC werd reeds her haaldelijk ingebroken. Daarbij vaak grote schade toegebracht t gebouwen. Dat was nogal geraffineerd gebeurd, zo constateerde de rechter. De vrouw had n.l. de betrokken spaarband meegedeeld, dat het spaarboekje verloren was ge raakt en ze vroeg een duplicaat aan. Om het geld te incasseren, plaatste ze de valse handtekening van het familielid. Het geval was evenwel, dat het bij ver dachte inwonend familielid zyn boekje in een kluis had gedaan, zodat de vrouw wie daar niet bij kon. Ze inde het geld dus ivel, middels het duplicaatboekje. Toen het familielid in een ziekenhuis ver toefde. had ze valse briefjes geschreven, waardoor ze kans zag 2700,— onrecht matig te incasseren. En zo ging het maar door. Zelfs geld dat haar man voor speciale uitgaven had verborgen wist ze op te sporen. Eigenlijk voelde de rechter niet veel voor een psychiatrisch onderzoek zoals de reclassering adviseerde, doch om dat niemand in feite een andere moge lijkheid zag, hield de rechter de verdere behandeling van de zaak aan voor In winnen van een rapport. „Zo kan het toch ook i constateerde de rechter. Een goed uur later knalde een perso nenauto. bestuurd door een 20-jarige slager uit Noordwijk. tegen een lan taarnpaal bij het hertenkamp aan de Oude Zeeweg. De wagen werd totaal vernield. De chauffeur kwam er won derlijk genoeg met een bloedneus en enkele schrammen af. Hij verkeerde on der invloed van alcohol en verklaarde de «Ie macht over het stuur te hebben ver- loren. Zijn rybewys werd ingenomen. lijk tydens een weekend naar elders: zes van de zeven teams spelen op zater dag competitiewedstryden. En om in Waldkappel. de plaats die dus met Hazerswoude vriendschapsbanden heeft aangegaan in het kader van beider lidmaatschap van de Vereniging van Europese Gemeenten, goed voor de ta- feltennisdag te komen, dient een sterke formatie aan te treden Waldkappels tafeltennissers komen uit in de eerste Bezirksklasse (districtsklasse). Aartjan van de Poel: „We willen die hele uitwisseling wel organiseren, mits de gemeente financiële steun verleent. Dat kunnen wij zelf niet. We moeten ook denkeD aan onze jeugd. Het beste zou zijn, als er van gemeentewege meer inzicht is bij wat cr leeft bij de vereni gingen". BOSKOOP Aan de Technische Ho geschool te Delft is geslaagd voor het doctoraal examen vliegtuigkundig inge nieur de heer A. A. Pouw te Boskoop. Camera: De vrouwenmoordenaar (18 jr) Dagelijks. 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vrij.-zat. 23.30 uur. Rebel in Keienen (18 jr.) Lido: Battle of Britain (14 jr.) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Het wonder der liefde (18 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Asterix en de helden (a.l.) Dagelijka: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Als adelaars vielen ze aan <14 jr.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur Rex: Hondo and the apaches (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vrij. en zat. 23.30: Geheim Parijs (18 jr.) NOORDWIJK In samenwerking met de Koninklijke Marechaussee heeft de Noordwykse recherche enkele diefstallen kunnen oplossen, waarbij een 21-jarige matroos van het vliegveld Valkenburg betrokken was. De zaak kwam aan het rollen door een zakagenda, die met nog andere goederen enkele weken geleden was gestolen uit de auto van een Inge- Die auto stond geprakeerd op het ter rein van café-restaurant Clcyburch en was via het dak leeggehaald. De eige naar van de agenda waarschuwde de Noordwijkse politie, die weer de mare chaussee inlichtte. Na de arrestatie van de matroos kwam aan het licht, dat de jongeman ook nog een jas had gestolen in een bar te Noordwijk aan Zee en in de badplaats een bromfiets had wegge haald. Ook elders bleek hy zich aan dief stallen te hebben schuldig gemaakt. De meeste goederen konden worden achter- RSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDENAan de Ryksuniversiteit is geslaagd voor het doctoraalexamen Cult. Antropologie mevr. J. P. Weeber-Spruit en mej. A. G. M. Verbeij (Hazerswoude) voor het kandidaatsexamen n.w. socio logie. DELFT De heer D. P. van Wijks is aan de Technische Hogeschool geslaagd voor het doctoraalexamen Electro- tech niek sterkstroom LEIDEN Aan de Technische Hoge school te Delft is geslaagd voor het kan didaatsexamen wiskundig ingenieur ds heer A. Koekoek te Leiden 15 jaar geschiedenis en frans in Sassenbeim Twee gewonden bij botsingen in Noordwijk NOORDWIJK De verkeerspolitie te Noordwijk had gisteren een drukke avond. Op het kruispunt Herenweg- Zwarteweg vond een aanrijding plaats, waarbij een bromfietser werd gewond. De bestuurder van een personenauto, "n 20-jarige automonteur uit Wassenaar, verleende geen voorrang aan de brom mer. ilie over bet rijwielpad langs de Herenweg kwam aanrijden. De brom fietser, een 17 jaar oude metselaar uit Nonrdwykerhnut, liep verwondingen aan de benen op. llij werd naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden gebracht. Om kwart voor twaalf werd op de Beek laan. ter hoogte van de Boekersloot. eeu 21-jarige Noordwijker door een perso nenauto gegrepen, toen hij uit een stil staande wagen stapte en de weg over stak. De jongeman kwam op de motor kap terecht en viel daarna op het weg dek. Met hoofdletsel werd hij naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Vanuit het veilige Warmond dagelijks naar Rotterdam (Va correspondent SASSENHEIM. In de onderwijswe reld van Sassenbeim wordt deze week weer een jubileum gevierd. Het 19 de leraar frans en geschiedenis aan de Don Bosco-inavo, P. C. Zandbergen, die zaterdag 4» jaar voor de klas staat, waarvan de laatste 15 jaar in Sassen beim. Het was niet de eigen keus van de lieer Zandbergen 0111 bij het onderwijs te gaan. Het was zjjn vader, die onder wijzer de beste baan vond voor z'n zoon. Zelf was hy spoorwegemployé. Zandbergen jr. ging naar de kweek school in Beverwyk, waar men geen enkele verwachtingen van hem had. Via de kweekschool in Den Haag begon nij in 1927 als kwekeling by de St.-Bavo- school te Rotterdam. Daarna volgde nij de St.-Plus -school in Rotterdam in 1929, waaraan hij tot februari 1949 ver bonden bleef. Terwijl de heer Zandbergen als militair zijn plicht vervulde, werd zyn huis op 14 mei 1940 gebombardeerd, zyn gezin bleef gespaard. Omdat daarna voort durend Engelse bommen over de Maas stad floten, besloot de familie een rusti ger oord op te zoeken. Dat werd gevon den in Warmond. Daar woont het gezin nog steeds. SVilde vlucht De heer Zandbergen bleef echter ln Rot terdam lesgeven. Vaak moesten de les sen worden onderbroken voor een wilde vlucht naar het trapportaal of met een duik onder de banken, vanwege de be schietingen en bombardementen. Het heen en weer reizen WarmondRot terdam werd langzamerhand te veel. ln 1949 vond de leraar een open plaats op de R.K. opleidingsschool aan het Rapen burg in Leiden. Hij haalde zyn akte frans en kwam daarmee 15 jaar geleden bij de Don Bosco-mavo. Tot vorig Jaar gaf hij ook twee middagen per week franse les aan de Bisschoppelijke Nijver heidsschool in Voorhout. Zaterdagmorgen is er in de aula van de school aan de Anthoniuslaan in Sas- senheim van 11 tot 12 uur gelegenheid de jubilaris geluk te wensen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3