Swift in het goud Einde zwemgelegenheid Zoeterwoudse Noord Aa Moet elektriciteitscentrale koelproblemen meebrengen? Reisclub van Herensingel beleefde weer Beauraing Optimistisch Auto botste tegen plezierjacht „De Burchtgaf sprankelende show Conclusie A. R. Leiderdorp: samengaan onaanvaardbaar Wielervrienden zagen elkaar terug Leidse agenda KDC klasse apart Barends, Holverda en Z ee Drie jeugdige Leiden aars naar judokampioenschappen MARKTEN MAANDAG 27 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT LEIDEN De steeds groter wordende elektriciteitscentrales hebben steeds meer koelwater nodig op een geconcentreer de plaats. Het blijkt, dat een centrale van 800 MK reeds 100- tot 140.00 m3 water pe uur behoeft. De verwarming van het water mag niet meer dan 5-7 C" bedragen. Deze vervuiling beschopwd. door vele reeds als vervuling beschouwd. Het zuurstofgehalte van het oppervlak tewater toch al een zorgenkind neemt bij verwarming af, en het biolo gisch samenspel en orde wordt dadelijk bedreigd. De grote waterhoeveelheid, die dus verplaatst moet worden, zal een flinke stroming veroorzaken. In betrek kelijk stilstaand water zal sterke stro- minge het bodemslib in beweging bren gen, wat zéér BESLIST voorkomen móét worden. Maar waarom heeft een elek triciteitscentrale koeling nodig?? Ruw gesteld om twee redenen: le Om reden van rendement, de elektriciteit moet be taalbaar zijn. 2e Technisch om stoom weer tot heet water te condenseren. Tot nu toe stookt men ketels stoom, die door turbines gejaagd wordt. Deze tur bines dry ven de generatoren (of eenvou dig gezegd, de dynamo's aan, die de stroom opwekken. Door de stoom tot heet water terug te koelen en weer in te pompen wordt het brandstofgebruik beperkt. Het rendement van een elektr. centrale wordt nu op ruim 40% gesteld. Er is GASTURBINES HEBBEN GEEN WATERKOELING NODIG echter een interessante ontwikkeling gaande n.l. in de vorm van. de steeds meer ingebruik komende gasturbine. Gasturbines hebben in het geheel geen koeling door water nodig. Op dit moment bedraagt het rendement 28 a 80%. Ren dementen van 85 a 40% kunnen wor den bereikt met een combinatie gastur bine, stoomturbine, genarator, afgassen- ketel. De besturing en regeling van zo een combinatie is niet zeer eenvoudig. Een gasturbine levert zeer snel zijn stroom en is eenvoudig te bedienen. De korte aanloopperiode komt ook het ren dement ten goede. Voor continu-dienst Is een gasturbine beslist geschikt en de investeringskosten bedragen ongeveer de helft van die van een stoomturbine. We mogen dus vaststellen, dat de gasturbine de enorme koelwater behoefte van de centrales terug zal gaan dringen en in combinatie zelfs kan voorkomen. LEIDEN Optimistisch Docos-suppor- ters zijn, er stellig van overtuigd dat DOCOS zijn langste tijd in de vierde klasse heeft gekend. Enkele malen mis ten de roodwitten de promotie naar de derde klasse ternauwernood, maar dit keer, zo redeneert men in DOCOS-krin- gen, is het kampioenschap meer dan ooit binnen bereik. Dat is dan ook de reden dat, hoewel de competitie nog pas enkele weken draait, een fonds ls ge vormd om bestuur en spelers eventueel een passenid aandenken te kunnen aan bieden. Wat al te voorbarig? Goed, de supporters geven toe dat er nog fouten worden gemaakt, dat het nog het een en ander aan het team valt te sleutelen, maar ondanks die gebreken gelooft men in het derdeklasserschap. Ad van den Berg plaatst zich DEN HAAG Zes schakers hebben zich geplaatst uit de voorwedstrijd voor het Nederlands schaakkampioenschap, dat dit weekeinde in Den Haag werd af gesloten. De 24 gegadigden voor de „vrije" plaatsen in het kampioenschaps- toernooi, dat volgend jaar in Leeuwar den wordt gehouden, en waarvoor o.a. Ree, Langeweg en Rouwmeseter al zijn gekwalificeerd, speelden volgens 't Zwit serse systeem tien ronden. De beste zes uit de eindstand zijn zeker van hun plaats. De top van de ranglijst ziet er als volgt uti: 1 J. A. J. Marcuts (Nijmegen) en J. C. Kort (Rotterdam) 7 p., 3 P. N. C. v. d. Weide (Diemen), J. Vogel (Am sterdam). J. v. Baarle (Rotterdam) en T. de Ruiter (NaardenV 61/-p.; 7 A. M. J. v. d. Berg (Leiden) 6 p. LEIDEN De reisclub van de parochie van O.L. Vrouw Hemelvaart en St. Jo zef met de bedevaartgangers van Beau- racing ging vorige week opnieuw op reis, n.l. een reis van herinneringen. Op die avond was er in de zaal aan de Maria Gijzensteeg een film- en dia-avond. Voor de pauze draaide de heer Van der Meer een film over de reis.dit jaar ge houden. Het was een vrolijk geluid steeds de stemmen te horen wanneer een der aanwezigen zich zelf op de film zag. Na de pauze gaf de heer Trossel door middel van dia's een beeld van het ont staan van Beauraing als bedevaartplaats. In dit plaatsje, gelegen in de Belgische Ai-dennen, is Maria vanaf 29 nov. 1932 tot 3 januari 1933, 33 maal verschenen aan 5 kinderen. Zij wordt nu vereerd als Maria met het Gouden Hart. Na de er kenning in 1943 zijn er telkenjare dui zenden mensen uit de gehele werld naar dit Mariaoord getrokken. Het betoog van de heer Trossel werd dan ook met veel aandacht gevolgd. Het was dan ook dat mej. Verplancke in haar slotwoord kon spreken van een zeer geslaagde avond. In de pauze werden diverse liederen ge speeld op een orgel door een der kinde ren van de ziekenbedevaart n.l. Elsje Key. Zij oogstte daarbij veel applaus van de aanwezigen. Burgerlijke stand OEGSTGEEST Geboren: Michaël J. H. z.v. J. C. v. Beek en A. J. B. Stegers; Franciscus M. z.v. H. A. M. v. d. Hoeven en E. M. A. Brasker; Marcus C. W. z.v. T. M. den Hollander en M. A. v. Vee- nendaal; Dana C. d.v. M. Kabela en F. M. P. Guillen. Ondertrouwd: P. E. C. M. Dahman en A. C. M. Odekerken; W. M. L. C. M. Schellekens en M. J. L. Mol; J. H. de Vries en W. S. v. d. Kaay. Getrouwd: P. P. J. M. v. Eisen en C. P. M. Driessen; D. J. Kampmeinert en E. P. Janssen: N. J. A. Kool en C. H. Compter. Overleden: J. v. Dyk w.v. C. Bennekers. Terugvallen op Barrepolder niet uitgesloten DEN HAAG In antwoord op vragen van de Prov. Statenleden drs. H. v. Steenis en J. Brandsen delen Ged. Staten mede, dat het plan om in de Barre polder een elektrische centrale te stich ten, voorlopig door de gemeente Leiden is losgelaten wegens onoplosbare moei lijkheden met betrekking tot de voor ziening in de behoefte aan koelwater. De mogelijkheid, op een ander terrein in de omgeving van Leiden of zo nodig elders In de provincie, een centrale te bouwen, wordt onderzocht. Indien het onderzoek inzake een andere vestigingsplaats niet tot resultaat leidt, willen G.S. een terugvallen op de Barre polder niet bij voorbaat uitgesloten ach ten. Vanwege de urgentie zal een beslis sing op vrij korte termijn moeten wor den genomen. Alternatieve oplossingen zijn en worden nog onderzocht. Daarbij vindt overleg plaats met de provinciale planologische dienst en de provinciale waterstaat. Indien voor de realisering van een plan voor de bouw van een elektrische cen trale een gemeentelijk bestemmingsplan wordt gewijzigd (hetgeen voor een even tuele bouw in de Barrepolder niet nodig is), zullen G.S. bij hun beslissing krach tens de Wet op de Ruimtelijke Ordening over de goedkeuring van die wijziging, ook zelf de verschillende belangen moe ten afwegen. LEIDEN Een 28-jarige Hagenaar ge raakte zaterdagavond rond half negen op de Haarlemmerweg in een slip, waar door hy in botsing kwam met een al daar aan wal liggend plezierjacht en daarna in het water belandde. De automobilist reed in de richting van de Maresingel, maar de zeer gladde ban den verloren plotseling hun houvast op het regenachtige wegdek. Terwijl de au to in het water tuimelde raakte hij de roef van het jacht, waardoor deze flink beschadigd werd. De automobilist kon zichzelf redden. Een takelwagen trok later de auto weer op het droge. Parencompetitie bridgeclub L'dorp LEIDEN. De uitslag van de derde ronde in de parencompetitie is als volgt: Zwart: 1. heer en mevrouw v. d. Scheun 100 punten: 2. heren Slegtenhorst-van Dieren 94; 3. heren Gans-Oudshoorn 90; 4. heren de Haas-Altink 88: 5. heer en mevrouw Boogaard 86; 6. heren de Tom- be-v. d. Burg 77; 7 en 8 heren Tjalkens- Wakka 71; heren Baarda-van Zanten 71; 9. heren Planje-de Jong 64; 10. he ren Schilthuizen-Belt 59. Rood: 1. heren Döfferhoff-Roos 93: 2. Altink-heer Starre 88: 2. heer Smit 86: 4. mevr. v. d. Ham-heer Megchelse 82; 5. dames Kla- renbosch-Bosscha 79: 6 en 7 mevrouw Raar-heer Terpstra 78; dames Altink- v. d. Vlist 78; 8. mevr. eu heer Schoof 75; 9. dames van Norden-Korswagen 74; 10. heren Kersbergen-Buijs 67. Jongeman brak been leiden"- Een i-Jarig. Jongman uit LEIDEN. - Uitslagen Bridgeclub ..De Leiden, die zondag omstreeks kwart v Groep B: 1. echtp. Tijssen 7-4; 2. Tan- LEIDEN De Hengelsportvereniging de Jong 662; 3. mevr. Vrijenhoek-Gevers „Forel" hield een onderlinge vis-wed- 626. strijd in de Ringvaart. Er werd 2x2 uur Groep Cl: 1. echtp. Vlak 710; 2. mej. v. gevist; de vangst was matig. De uitslag: j Lierop-Stevens 708; 3. Vos-de Roo 676. J. Mark 1360 gram; J. Beekman 865; Groep C2: 1. mevr. Rompes-Vreeburg I. L. van Bohemen 780 ;A. Ooijendijk690; 2. De Goede-Stempels 679; 3. Duij- 750; G. Ligtvoet 550. ser-Wales 659. LEIDEN Ter gelegenheid, van het 15-jarig bestaan ga ven de drumband en de jorettes van het Jeugdorkest ,De Burcht" zaterdagavond een bruisende taptoe-show f de Groenoordhal, waarvoor grote belangstelling bleek te bestaan. De repetities voor deze show bleken welbesteed te zijn ge weest, want het publiek toon de ruimschoots zijn waarde ring. Het was ook een lust om vanaf de balustrade te zien hoe de tamboers zich luchtig door elkaar beioogen en zodoende de meest flexi bele figuren vormden. Om half negen kwam de drumband op in twee rijen, die daarna een kruis vorm den. Het kruis werd later een cirkel, waarna er één lange rij werd gevormd. Alvorens de tamboers onder applaus afmarcheerden hadden zij zich al drummende vanuit een K-vorm in 4 rijen opge steld. Daarna kwamen het orkest de majorettes op. Het werd een prachtvolle show, waarin zowel de muziek als de uitgevoerde figuren" van een goed gehalte waren. Donderdag 13 november a.s. organiseert „De Burcht" een tweede show, welke in de Stadsgehoorzaal zal worden uitgevoerd. Het fijne samen spel uan tamboers en hoorn blazers zal daar vanwege de betere akoestiek wellicht nog beter klinken. LEIDERDORP. Met de verkiezingen van de leden van gemeenteraad en Prov. Staten wacht de plaatselijke A.R. kies vereniging een druk seizoen, aldus de voorzitter dr. J. L. Dubbeldam op de discussie die vrijdag in de consistorie van de Geref. Kerk wordt gehouden. Spr. was wethouder C. Meerburg, die nader inging op de vraag of men in staat is persoonlijk mee te werken aan het wel- ZOETERWOUDE De officiële zwem gelegenheid aan de Noord Aa zal op houden te bestaan. Deze was de laatste paar jaar reeds. waarloosd thans definitief verdwenen nu de pro vinciale waterstaat, nieuwe eigenaar van het terrein, aan de gemeente heeft ver zocht de schuur ter plaatse te verwij deren. Deze werd destyds gebouwd ten behoeve van de Stichting Geordend zwemmen en diende als kleedgelegenheid. Dit gebouw is nog in goede staat en kan neg als garage worden gebruikt. Door het optrekken van deze schuur op het gemeentelijk opslagterrein aan de Mie- ning kan deze in gebruik worden gege ven als garage en bergplaats. Het ge deelte van de gemeentegarage dat thans wordt gebruikt als stalling voor de bur gemeestersauto kan dan geschikt wor den gemaakt als werkplaats voor de gemeentewerklieden. Daartoe moeten voorzieningen worden getroffen. Totale kosten: 10.000,—. De realisering van het plan Westeinde en de uitbreiding van het aantal sport velden zal een aanzienlijke verzwaring van de werkzaamheden der gemeentelijke plantsoenendienst met zich brengen. Voorgesteld wordt het personeel ge meentewerken uit te breiden met twee tuinlieden en een leerling-straatmaker. De vereniging „Het Wit Gele Kruis", afdeling Hoge Rijndijk heeft de huur van de benedenverdieping in het pand Hoge zal Werk. te-Zoeterwoude» die de--ruimte wil Rijndijk-249 te Lei dep perl november Precies een jaar l b. inrichten tot bureau. I.v.m. het gewij zigd gebruik moeten voorzieningen wor den getroffen waarvan de kosten zijn begroot op 3.10,De huur voor de benedenverdieping zou dan 250,per maand gaan bedragen. Ten einde op de verschillende wegen in de gemeente de verkeersintensiviteit te kunnen meten wordt voorgesteld over te gaan tot de aanschaf van een verkeers- telapparaat. Momenteel wordt gebruik gemaakt van telpuntgegevens van de provincie. De aanschafkosten, inclusief de inbouw in een stalen beschermkast worden geraamd op 490, Openbare school Reeds verschillende malen heeft de bouw van een openbare basissschool en open bare kleuterschool onderwerp van be spreking uitgemaakt. De bouw van beide scholen is zeer urgent. De huidige openbare basisschool wordt te klein en moet bovendien verdwijnen i.v.m. de voorgenomen bouw van een winkel centrum aan de Dorpsstraat. De onlangs geopende openbare kleuterschool heeft slechts een tijdelijk onderkomen iö „Ons Huis". LEIDEN Op de druk bezochte receptie ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van de wielervereniging elkaar weer terug gezien. Ook waren er vele hoge gasten aanwezig om acte -de-presence te geven. Vele bekers en gelukstelegrammen en bloemstukken werden binnengedragen. Het mooiste cadeau was ongetwijfeld het vaandel, dat door de oud-leden werd aangeboden. En een vaandel, in de vorm van een vlag, werd aangeboden door de KNWU- voorzitter dr. Piet Dyk. De vlag kreeg direct een plaatsje op de tafel van het „jarige" bestuur. De bestuursleden waren er duidelijk con tent mee. In zijn toespraak sprak dr. Van Dijk alleen maar lovende woorden aan het bestuur en de leden van de vereniging en zwaaide vooral lof toe aan de mensen, die telkens weer in staat waren om de wielercourse zo pri ma uitzetten. Ook de heer Hageman, de eerste voorzitter van Swift gaf van zyn vreugde blijk en bood na zijn toe spraak het jubilerende bestuur een vaandel aan namens de oud-leden van Swift en hoopte, dat het een stimulans zou zijn voor de leden en dat de presta ties daardoor er nog beter op zouden worden. Het waren echter niet alleen wieler vrienden, die op de receptie aanwezig waren. Ook het bestuur van de voetbal vereniging ..Lugdunum" gaf blijk van zijn waardering. Tevens huldigde dr. Van Dijk nog in zijn toespraak het Gouden" viertal G. Karstens, B. Zoet, J. Zoetemelk en J. Zoons. Het was immers voor de vierde maal, dat Swift het landskampioen schap binnen haalde. Tijdens de receptie overhandigde de voorzitter van de Pe daalridders, de heer J. M. v. d. Luyt, de kampioensbeker aan het Swift-bestuur Het hoogste aantal kampioenschappen werd tot nu toe gedeeld met de Pedaal- Het bestuur van Swift wilde zich niet onbetuigd laten en als eerste werd de voorzitter van Lugdunum naar het front geroepen. Men bedankte hem voor de gastvrijheid, die men altijd kreeg in de kantine, en natuurlijk de vrijheid van de mensen, die daar hielpen. Aan de voorzitter van Lugdunum werd een her inneringsvaantje overhandigd. Namens z(jn van de samenleving in Leiderdorp. Vooraf stelde de voorzitter twee belang rijke zaken aan de orde, waarover de vergadering zich uit moest spreken n.l. het samengaan van beide verkiezingen van AR, CHU en KVP. Ter tafel lag het programma, opgesteld vvoor de verkiezing van de PProv. Sta ten door een kleine Na een uitvoerige discussie kwam men tot de conclusie, dat het opgestelde pro gramma in slecht verstaanbare taal was weergegeven en niet aanvaard was om samen te gaan werken. Gedurende twee jaar voert een daartoe ingestelde commissie besprekingen om op gemeentelijk niveau met een geza menlijke lijst uit te komen, aldus de voorzitter. De consekwentie is een gro te fraktie die in staat is een duidelijk beleid te voeren. De KVP heeft echter de voorwaarde gesteld, dat de lijststrek- ker geen zittend raadslid mag zijn. Hoe wel het hier ging om het nemen van een principe besluit stelde dc voorzitter na een lange discussie, dat dit niet moge lijk Was omdat er geen duidelijke uit spraak was geweest, dus ook geen be slissing. Duidelijk was dat de door de KVP ge stelde voorwaarde een belangrijke rol heeft gespeeld. met een voorstel tol 3-klassige prefab school aan de Kerk- laan, waarvoor reeds grond was1 aan gekocht. De oudercommissie kwam toen iaii het geweer, achtte deze te klein en ook de raad had vele bedenkingen tegen het voorstel omdat de ruimte ter plaatse geen mogelijkheid openliet voor een eventuele uitbreiding. Het voorstel werd teruggenomen en later werd de ge reserveerde grond verkocht aan de Raif- feisenbanlk Zoeterwoude. Als nieuwe plaats voor de te bouwen school werd een plaats aangewezen in het nieuwe uitbreidingsplan Westeindse- weg nabij de Sjaloomschool. Na r(jp be raad zijn b. en w. tot de slotsom ge komen dat het aanbeveling verdient een zes-klassige school te bouwen met defi nitief karakter. Daarbij wordt gedacht aan een ontwerp van het scholenobuw- team „Midden-Holland". De school, tra ditioneel gebouwd in baksteen, zal be vatten een zestal klaslokalen, gemeen- LEIDEN Geboren: Impke Anne d.v. fietsenberging. In het A. Bakker en B. Meelhuysen; Jolanda Na ongeluk overleden De 74-jarige P. Klein, gewoond hebbende te Zoeterwoude Hoge Rijndijk, die op 16 oktober bij een aanrijding op het Levendaal te Leiden ernstig werd ge wond, is vannacht in het Academisch Ziekenhuis overleden. MAANDAG 27 OKTOBER Mus. v. Volkenkunde Lezing dr. S. Kooyman: Varen in Polynesië, 20.00 u. Zonierzorg Kynologenver. Rijnland, 20.00 uur. DINSDAG 28 OKTOBER Rest. Van der Heyden Fed. Kath. en Prot.-Chr. Werkgevers. Spreker: prof. dr. H. Berkhof, 17.00 uur. Geb. Steenschuur K&O Filmclub: „De jonge Nederlandse speelfilm", 20.00 Stadsgehoorzaal Residentie-orkest, DONDERDAG 80 OKTOBER Imperium „Droom der Gevangenen", 20.30 uur. Stadsgehoorzaal Uitvoering „Con Amore": „Elias" van Mendelssohn, 20.00 Lelds Volkshuis Land en Volk van Joegoslavië, 14.15 uur. Petrakerk Wijkcontactavond samen werkende chr. partijen, 20.00 uur. VRIJDAG 31 OKTOBER Schouwburg Louis v. Dijk/Ann Bur ton. 20.00 uur. De Burcht Oprichtingsvergadering Combinatie Christelijke Jongeren Groe pen, 20.00 uur. LEIDEN Twee Leidse jongelieden werden zaterdagavond omstreeks kwart Imperiu voor twaalf door de politie op heter- 20-30 ui daad betrapt, toen zij een versnaperingen automaat op de Botermarkt leeghaalden. Alvorens de politie ingreep waren er al 16 rollen snoep in hun zakken verdwe- Burgerlijke stand schapsruimte gebouw zullen de openbare basis- kleuterschool worden ondergebracht. Daarbij komen gescheiden speelplaatsen. Eventueel niet gebruikte klaslokalen kunnen ter beschikking worden gesteld aan het bijzonder onderwqs. De bouw kosten. worren geraamd op 551.354, en de grond en inrichtingskosten op 100.000,—. De Aloysiusschool aan de Schenkelweg is in ruimtenood gekomen. Het aantal leerlingen bedraagt thans 261. Uitbrei ding is ook noodzakelijk door verlaging van de leerlingenschaal. Aanstelling van een achtste leerkracht is toegestaan mits over de nodige lokaalruimte kan worden beschikt. B. en w. stellen de raad voo reen krediet te voteren van 22.176,voor de aan schaf van een noodschoollokaal en dit ter beschikking te stellen van de Aloy siusschool. Raadsagenda de Wielerfederatie Zuid-Holland felici teerde de heer Kuiteret, die in feite na mens Holandia kwam en ook een ca deau aan het bestuur overhandigde. Na deze plechtigheden van buitenaf wer den enkele interne plechtigheden behan deld. Eerst werden de vijftigjarige leden naar voren geroepen. Dit waren er nog maar twee. De heren Hulst en Hendriks. Zij kregen van het bestuur de gouden speld op de revers. Ook waren er nog een vijftal mensen, die de zilveren speld van verdienste kre gen aangeboden. De.heer Hageman, de eerste voorzitter van de vereniging, de heer Kruit, nog een aktief veteraan, de heer Paats, de heer Ome Piet Riethoven en de heer J. Groene wegen, thans nog een bestuurslid van Swift. Sportstichting-bestuurslid G. J. Prwnen tenslotte bood Swift shirtjes aan» LDDC-competitie LEIDEN Nu de helft van de compe titie In de I<eidae hoofdklasse er opzit, weet KDC van geen wijken. Het schijnt er dus naar uit te zien, dat zij In de komende 5 wedstrijden geen punten zul len verliezen. HDC en DLV 2 kunnen misschien KDC nog een voet dwars zet ten, doch z(j zullen het niet gemakke lijk krijgen. Voor de onderste plaatsen komen WDG, ADC en DCL ln aanmerking. Vooral DOL watt; erg legen dit aetóoen, dug «jj altijd een gevreesde tegenstander was. In de eerste klasse komt RDC zo lang zamerhand in de running. Dit moet ook j wel, wil zij haar plaats in de hoofdklasse weer heroveren. Uit punten, is. want HDC en Lisse hebben slechts 3 wedstrijden. De uitslagen lulden Hoofdklasse: ADC-LDV 2 9-11. KDC- DCL 17-3, HDC-WDG 9-11, DCL-HDC 6-14, WDG-ADC 7-13, LDV 2-KDC 8-12, HDC-LDV 14-6, WDG-DCL 11-9. Ie klasse: RDC-KDC 2 15-5. LDC-Sm St 8-12, Kijk U.-HDC 2 9-11, KDC 3-WDG2 4-16, Lisse-KijkU. 8-12, UDC 2-HDC 2 18-7, LDC 2-Lisse 7-13, RDO 2-Sm&t 2 MA, Kijk U.-KDG 3 U-fc De gemeenteraad van Zoeterwoude komt donderdag 30 oktober om 20.00 uur bij een. De agenda vermeldt o.m.: wijziging van het besluit tot overname van de Beatrixstraat; beschikbaarstel len van een krediet voor de verbetering van het pand Hoge Rijndijk 149 te Lei den en vaststelling van de huur der benedenverdieping van het pand; voor- stel tot afkoop van een erfpachtsom het verplaatsen van een schuur naar de gemeentewerf en het inrichten daarvan als garage; krediet voor het inrichten I van een werkplaats voor de gemeente- werklieden; uitbreiding van het perso- I neel gemeentewerken; verlenen van eer vol ontslag aan het hoofd van de open bare basisschool; vaststelling van het bestemmingsplan Industrieterrein Grote Polder: krediet voor de aanschaf van een verkeersteller; overeenkomst met de N.V. Nederlandse Spoorwegen in zake de verbreding van de spoorweg overgang aan de Ommedijksewegaf wijzend te beschikken op het subsidie verzoek van het Nederlands Astmafonds; subsidie aan het Katholiek Medisch Op voedkundig Bureau; subsidie aan de I Stichting Geestelijke Volksgezondheid Zuid-Holland; het verlenen van mede werking aan de uitbreding van de St. Aloysiusschool met een noodlokaal en het inrichten daarvan; het aangaan van huurovereenkomst inzake de huur van een lokaliteit in „Ons Huis" ten be hoeve van de openbare kleuterschool; krediet voor scholenbouw; wijziging van d ^subsidieregeling wind- «n water- Maria-Antoinette d.v. P. F. Hoek A. v. d. Zeeuw; Bobbie Alexander z.v. M. G. R. Addink en E. Lems; Helena Maria d.v. P. J. v. d. Meer en A. P. J. Landwer Johan; Monique Joan d.v. H. J. Hooftman en B. A. Paul; Pieter Fran cois z.v. P. F. de Bruni en A. W. v. d. Steen; Jacoba Cornelia d.v. W. v. Duijn en C. W. v. Beelen; Rémond z.v. H. J. Buising en C. T. M. Janse; Natasja d.v. J. Zitman en C. J. v. d. Hoed; Rozema rijn d.v. F. A. N. Zoetmulder en A. J. M. de Jong. Overleden: R. H. Ramaker (39), F. Gre- vink (55), P. v. Bockhove (55), P. J. de Water (75), J. H. F. Lahr (64), G. Ges man (76), L. Bakker (66). GROFVUIL- OPHAALDIENST DINSDAG 28 OKTOBER Buurt 24: Zoeterwoudsesmgel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat. Ti- boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobotstraat, de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat, Cronesteinkade, P, J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- Buurt 28: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht. Rijnstr., Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraten, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal, Oranjeboomstraat, Cathrijnestr., Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg, Hogewoerd. Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer, Veerstraat. LEIDEN Er gaan slechts 3 jonge Leidse judoërs naar de Nederlandse jeugdkampioenschappeti, die 16 novem ber a.s. te Doetichem worden gehouden: de junior J. Barends van sportschool De Vries in de middengewichtklasse, de adspirant W. Holverda (ook van De Vries) in de half middengewichtklasse en de adspirant H. Zee van sportschool Luiten in de middengewichtklasse. Dit werd gisteren uitgemaakt tijdens de dis trictkampioenschappen van Zuid-Hol land voor adspiranten en junioren, wel ke in de 5-Meihal werden gehouden. Er vielen overigens weinig verrassingen te noteren bij partijen, die de in totaal 144 deelnemers op de mat uitvochten, of het moet de overwinning van P. Roo- vers Fudoshinzijn op A. van Leeuwen (Rapmund) in de junioren-lichtgewicht- De Leidse sportschool De Eendracht, die voor de eerste maal aan de kam pioenschappen deelnam kwam niet on verdienstelijk voor de dag. Twee pupil len van Aad van der Luit: Piet van Putten en D. Klein haalden respectieve lijk bij de in de halfmiddengewichten en halfzwaargewichten een 3de plaats weg. Derde plaatsen waren ook wegge legd voor H. Labor dus (Luiten) bij de lichtgewichten en B. Marck (De Vries) htf da middengewichten. ROTTERDAM, 27 okt. Vee - Aan voer totaal 1701. slachtrunderen 1233, varkens 468, slachtrunderen: 50-525, 415-465, 355-390, 335-345, varkens 273- 275, 270-273, 263-267, stieren 450-530. worstkoeien 325-345, slachtzeugen 220- 227, zware varkens 230-250, slachtrun deren; iets korter, redelijk, iets stiver; varkens: groter, vlug, ruimprtyshoudend enkele prima's boven notering. LEIDEN, 27 okt. Groente Appelen 15-22, aardappelen 9, andijvie I 21-33, id. n 2.15-2.19. snijbonen 2.30-2.55, stam- bonen 1.10-2.20, kroten 6, ld. gekookt 50, boerenkool 13-16, rode kool 14-36, gele kool 24, groene kool 10-19, prei 21- 29, spinazie I 1.99-2.04, id. II 2.60-2.90, spruiten A 48-59. id. B 39-42. komkom mers 40-60, tomaten A 6.90-7.30, id. B 7.20-7.40, id. C 5.90-6.50, id. CC 2.90- 3.60. uien 17. witlof 59-1.23, bloemkool 15-41, knolselder^ 10-24. sla 7-10, bleek selderij 18-23, peterselie 6-8, radijs 16- 17, selderij 6-7. AMSTERDAM, 27 oktober Vee: Aan voer 224 runderen: 3.60 tot 5.00; handel kalm; 50 varkens: 3.30 tot 3.34; handel kalm.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3