Scheidsrechter v. d. Vlies staakt twintig minuten voor tijd wedstrijd ESTUDIANTESTAFERELEN BIJ SVLV-LDWS SIZO na vele maanden naar overwinning Bert van der Helm op rand van nederlaag tegen Colthoff Sterke Jacques van Veen kon Docos niet redden Bert v. d. Helm met nationaal team op tournee Fanatiek Siseo sloop ongeslagen Eechtreg LD.V.in degradatiegevaar Herstel UVS in hard duel Hillegom wacht op eerste zege SPORTBIJLAGE MAANDAG 27 OKTOBER 1969 VOORSCHOTEN Aan het vrij tam me spel van de eerste helft, waarin LDWS duidelijk het heft in handen had, zou niet af te leiden zijn, dat zich in de tweede helft Estudiantestaferelen zouden gaan afspelen. LDWS was beslist gevaarlijker in de aanval en ook technisch beter in de verdediging. SVLV-keeper George moest vele malen ingrijpen en dat dit nodig was, lag mede aan de wat rommelige verdediging. De LDWS-goalie had be slist minder moeite. SVLV miste een goede af werker. Toch wisten de Voor schotenaren, vooral in de tweede helft, aardige combinaties op te bouwen, maar behalve een schot van Jan van Bemmelen in het zijnet en een door braak van Theo George, die tegen de keeper schoot, leverden hun aanvallen weinig gevaar op voor de LDWS-goalie. Jammer voor LDWS, (dat door een schot van de rechtsbinnen in de tweede helft de leiding genomen had), dat plot seling een door de LDWS-linksback be gonnen knokpartij ontstond, waardoor de scheidsrechter gedwongen werd de wedstrijd twintig minuten voor het ein de te staken. De ware toedracht van het incident, zal door de atrafcommis- sie beoordeeld worden. In eerste instantie werd LDWS-rechts- binnen het veld uitgestuurd. Het SVLV- bestuur, volkomen verrast, wist toch snel de door de uitgewezen speler ge molesteerde scheidsrechter en de spe lers naar de kleedkamers te geleiden, zodat het incident snel afgesloten was. Leidse Boys-St. Bernardus 2-8 Na een, zoals scheidsrechter W. v. Noort 't noemde, zeer pittige partij, zegevierde aan de Leidse Boshuizerkade dan toch St. Bernardus met 3-2. Die overwinning kwam pas 5 minuten voor 't eindsignaal tot stand. Toen immers werd St.-Ber- nardus-spits Pim v. Wetten in 't straf schopgebied van de Leidse jongens on deruit gehaald. „Doorspelen", moet de referee hebben gedacht, toen hij twee St. Bernardusspelers, Gerard Ossevoort en Jacques Koeleman, in scoringspositie zag staan. De bal kwam bij Gerard Os sevoort en deze gaf met een handig schuivertje doelman Montagne geen schijn van kans. Na vijf minuten nam St. Bernardus, dat in het veld wel wat beter spel ten beste gaf, de leiding, ook al weer dank zij een treffer van Gerard Ossevoort. Gezegd moet, dat zijn voorzet overigens via een Leidse verdediger achter Montagne be landde (0-1). De thuisclub bracht de stand in evenwicht pret een typisch Leidse Boys-doelpunt: een verre'punter (het patent bij deze club), een misser van Aad Hogervorst, wat geharrewar voor het Hazerswoudse doel en 'n laat ste beslissend stootje van Jans (1-1). Na rust betrad Jan de Boer het veld i.p.v. Rob Kramp. Toen de Hazerswoud se defensie even verslapte, volgde weer een verre pass door het midden van de St. Bemardus-defensie. Van de Vijver was de man, die de Leidenaars in vreug destemming bracht (2-1). De Leidenaars gingen zich wat meer tot verdedigen beperken, maar het kon toch niet uit blijven, dat St. Bernardus tot scoren kwam. Tien minuten voor tijd werd het mooiste doelpunt van de middag ge maakt: Gijsbert Spierenburg plaatste het leer vanaf links naar de verste paal en Pim v. Wetten kopte a la Wytse Veenstra onverbiddelijk in (2-2). Vijf minuten voor tijd kwam St. Bernardus dan toch nog aan de overwinning, dank zij Gerard Ossevoort dus en dank zij 't enorm goed toepassen van de voordeel- regel door de prima leidende heer Van Noort (2-3). VNL-MMO 4-2 Na een meer span nende dan fraaie wedstrijd is het VNL weer gelukt de overwinning te behalen. Direct na de aftrap ontwikkelde er zich een gelijkopgaande strijd met wisselen de kansen, maar doelpunten bleven voor lopig uit. Maar na ongeveer een half uur spelen loste J. Breedevelt een listig schot, dat via de handen van de MMO- doelman doel trof: 1-0. Vlak voor de rust bracht L. v. d. Reijden de stand op 2-0 toen hij profiteerde van niet vol doende wegwerken van de MMO-achter- Na de rust werd VNL sterker en het verwonderde niemand dat wederom L. v. d. Reijden de stand op 3-0 bracht. MMO bleef echter hard werken en het was zeker verdiend toen B. v. d. Kraan de achterstand verkleinde. VNL ging verkrampt spelen en na ruim een half uur was het R. v. Goozen die onver wachts met een ver schot de stand op 3-2 bracht. Het ging er nog even gek uitzien voor de Leidenaars, maar even later was het B. Boekhoudt die de zege in veiligheid bracht: 4-2. UDO—RANDSTAD SPORT 3—1 Méér strijdlust en een betere conditie bezorgden UDO gistermiddag de over winning op Randstad-Sport. Gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd waren beide ploegn aan elkaar gewaagd maar de Voorschotenaren moesten ten slotte tol betalen voor het te hoge tempo dat UDO hen had opgelegd. Reeds in de eerste minuut wist Peter Werkhoven verrassend te scoren en er verstreek een kwartier aleer de Rand stad-sporters de stand gelijk maakten met een „juweel van een doelpunt" (1-1). In hoog tempo golfde het spel daarna heen en weer een spelbeeld dat ook de eerste 20 minuten van de tweede helft zou beheersen. Toen kreeg Oudshoorn de bal te pakken en loste een ver schot dat de Randstad-doelman niet onder con trole kreeg. Via zijn handen glipte de bal over de doellijn (21). De UDO- speler H. Swaak kwam hierbij met de borst tegen de staander en moest gebles seerd 't veld verlaten. Toen de UDO- aanvoerder door een Randstad-speler werd genomen" kon invaller Oudshoorn zich niet langer beheersen met gevolg dat deze van het veld werd gestuurd. UDO speelde na dit incident met 10 man verder en wist zowaar 3 minuten voor het eindsignaal via Bremmer de stand op 81 te brengen. ZLC—BTOMPW. BOYS 2-1 Een keihard duel om de onderste plaats heeft voor Stompwijkse Boys desastreu ze gevolgen gehad. Niet alleen verloor zij de wedstrijd, maar bovendien raak ten 4 spelers geblesseerd; keeper Groe- neweg moest na de wedstrijd een be handeling ondergaan in het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Toch werd er in deze wedstrijd niet un fair gespeeld. De trainer van ZLC, de heer Van Leeuwen, heeft zijn vroegere club een lesje in taktiek gegeven. De Boys waren gedurende de gehele wed strijd sterker, maar nadat ZLC een voorsprong had genomen, trok zij zich terug in de verdediging en beperkte zij zich tot gevaarlijk uitvallen. Het lukte de zwakke Stompwijkse voorhoede slechts een maal de Leidse achterhoede te verschalken A. Waayer nivelleer de de stand tien minuten na de rust doch in dezelfde minuut stelde een blun der in de Stompwijkse achterhoede ZLC opnieuw in staat te scoren. Deze slag kwamen de onzekere Stompwijkers niet meer te "boven. ALTIOR—ALPHENSE BOYS Het meest opvallende in deze wedstrijd waren de vreemde capriolen in figuur lijke zin van de zwakke scheidsrechter. Ronduit een blunder maakte hij in de 28e minuut toen hij - nadat hij tijdens een Alpheuse Boys aanval het spel onder brak - de in voordeel positie gekomen De Rijk, liet doorspelen. De Alphense aanvaller nam het zekere voor het on zekere en plaatste de bal in het net. Tot ieders verbazing noemde de scheids rechter dit een geldig doelpunt. Niemand kon dit met hem eens zijn. De gasten gingen onmiddellijk na de af trap opnieuw in de aanval. In het eerste kwartier was de Altior verdediging uiterst zwak waarbij goed werk van keeper v.d. Lek doelpunten voorkwam. In de 18e minuut was het evenwel Altior dat de score opende met een doelpunt van A. Ouwerkerk. De Altior-voorhoede kreeg hierdoor trek in meer. A. Ouwer kerk tekende al direct zijn tweede doel punt aan. Goed vrijgelopen kopte hij de door K. Lek aangegeven bal tot 20. Drie minuten later maakte Kees Lek goed gebruik van een misser van de Alphense B. verdediging en met een zeer beheerste boogbal scoorde hij het het 25e doelpunt van het bijna zilveren Altior in deze competitie: 30. Vijf minuten later maakte de Alphen se aanvaller C. de Rijk gebruik van de kapitale scheidsrechterlijke blunder: 3-1. Het juiste antwoord hierop kwam van Altior-speler K. Lek die een van de zwakke momenten van de Alphense kee per afstrafte: 41. De Alphense voor hoede kwam voor rust dicht bij een tweede doelpunt maar de lat bracht Altior redding. De tweede helft, waarin aanvoerder Sassen verstek moest laten gaan, gaf weinig aantrekkelijk voetbal te zien. De buitenspelval werd door de Boys her haaldelijk met succes opengezet. Een in de 18e minuut toegekende straf schop wegens hands werd door Alphense Boys keurig benut: 42. VVOA-VNA 2-1 Met slechts 20 minuten goed voetbal heeft WOA deze wedstrijd uiteindelijk in zijn voordeel beslist. Dat was direct na het begin toen de thuisclub met snelle open aanvallen superieur was. Vooral via de linkervleugel volgde de ene val op de andere. Na goed voorberei dend werk van v. d. Geest schoot v. d. Poel na 9 minuten van dichtbij in (1-0). WOA bleef in de running en drie minu ten later liet Oleijerhoek de bal lopen Leo v. d. Poel schoot onhoudbaar met de linkervoet prachtig in (2-0). Nog ble ven er kansen komen, maar ze werden niet benut. Na deze 20 minuten leek het of WOA al gewonnen had. VNA zette de buitenspelval open en daar hield WOA te weinig rekening mee, v\ door VNA meer kon aanvallen. Een zwaar bestraft handsgeval in de 40ste minuut deed VNA met de goed benutte penalty de achterstand verkleinen (2-1). Over de tweede helft kunnen we heel kort zijn. De eerste minuten waren vol ledig voor WOA, maar doelpunten ble ven uit, waarna men weer in fantasie loos spel verviel. Bovendien werden de gemoederen verhit en kreeg de wed strijd een onplezierig karakter. Deels door zwakke leiding en vaak onnodig veel vlaggen van de VNA-grensrechter. Er werden onvriendelijk woorden ge zegd. maar gelukkig bleef handgemeen uit. Het laatste kwartier moest doelman Straver nog verscheidene malen in actie komen, hetgeen hem goed afging. (Van onze tafeltennismedewerker) LEIDEN Scylla heeft de eerste helft van de indelingscompetitie afgesloten met een glanzenden overwinning op het grillige AMVJ, dat in Mauri Coltoff de enige speler van klasse heeft. Maar deze Coltoff is dan ook zo goed, dat hy zo'n beetje in zyn eentje AMVJ naar de kam pioenscompetitie aan het spelen is. Tegen Scylla was hy ook de enige die tot scoren wist te komen: hij versloeg ex-team- genoot Ed van den Berg. Gerard Bakkér speelde weer een goede wedstrijd. Alleen Laddy Prorok slaagde er in Bakker één set te ontfutselen. Ed van den Berg startte met een nederlaag tegen Coltoff. Met Prorok had hij éven moeite (21-18), maar met de cijfers 15 en 13 was ook dit een Leids punt. In de tiende en laatste partij moest hij aantreden tegen zijn bloedeigen broertje Wim, met wie hij - blijkens de cijfers 8 en 15 - weinig medelijden had. Mauri Soltoff - voor Bert van der Helm altijd een lastige - vocht tegen de lands kampioen voor wat hij waard was en heeft uitstekende kansen gehad om de nationale titelhouder te verslaan. De beslissende game gaf een gelijkopgaande strijd te zien. Coltoff nam in de slotfase een voorsprong van 18-16, zodat het er naar uitzag dat de Scyllaan zijn eerste nederlaag in dit competitieseizoen te slikken zou krijgen. Maar toen Van der Helm zich even kwaad maakte sloeg hij toch vijf winnende punten achter el kaar: 18-21. Ook het dubbelspel werd met de cijfers 6-21, 22-20, 12-21 een winstpunt voor de safe spelende lands kampioenen. SCYLLA 2—NEDLLOYD „Frans Schoofs is schoenen kopen in Italië", was de veelgehoorde grap by Scylla 2NedLloyd, die ondanks het niet meespelen van international Frans met 28 in het voordeel van de Amsterdam mers eindigde. De jonge Scyllanen wa ren met optimisme aan de ontmoeting begonnen, „want je weet per slot van rekening nooit". Anton-Will van Zoelen hield Karei Deken twee games vrij goed bij, maar Deken - bij het afgelopen week gehouden trainingskamp in Roelofarendsveen de „baas" van Van Zoelen - was op be slissende momenten iets secuurder: 17-21, 20-22. Ed Fallaux behaalde hierna een moeizame zege op invaller Leo Lucas (21-17, 9-21, 21-17). Peter vaau Schie won in de derde partij natuurlijk niet van Bert Schoofs, maar hij ging met 16-21, 19-21 wel eervol ten onder. De dubbelcombinaties Fallaux/v. Zoelen Deken/Schoofs waren beiden nog zonder verlies. Na de eerste game zag ïr naar uit dat de Amsterdammers het eerst een nederlaag te slikken zouden krijgen (21-19 vooral door het taktisch uitstekende spel van Van Zoe len), doch in de volgende games was NedLloyd toch wel duidelijk de betere: 17-21, 14-21. Fallaux-Deken werd een „heet" gevecht, dat sensationeel door Fallaux gewonnen werd. Na de pauze overklaste Schoofs Van Zoelen (8 en 10), won Luxac - volgens sommige insiders de snelste Nederlandse speler - van Peter van Schie (23-21, 10-21, 15-21), bleek Schoofs op snelheid Fallaux de baas te zijn (17-21, 14-21), werd Peter van Schie het slachtoffer van Dekens taktiek en speelde Van Zoelen te zwak om Lucas te kunnen verontrusten q 18). Eindstand dus 2-8 voor Ned Lloyd. Voorlopige conclusie: Hunter 25 en Ned Lloyd zijn voor alle overige teams te sterk, maar om de derde plaats kan nog een interessante strijd worden verwacht. De Scylla-reserves zijn hiervoor de grootste kandidaten. Ze worden op de voet gevolgd door Belcrum. Wanneer de Leidenaren zaterdag winnen van dit team, dan ziten ze gebeiteld. Maar ook een gelijkspel betekent winst. DE TREFFERSLU TO De Treffers - nog niet zo veel jaren geleden een gevreesde ereklaaser - is afgezakt naar de grauwe middelmaat van hoofdklassers. Na de resultaten van de afgelopen week Is het zeker dat ze in de degradatie-afdeling voor behoud moeten gaan knokkent verloren werd met 46 van Quick en tegen het even eens puntloze Luto werd een moeizaam gelykspel behaald. In de wedstrijd tegen Quick werden de Veense punten bij elkaar geslagen door Bert Akerboom en Jacques van Ruiten, die beiden twee keer wonnen. Invaller Jos vara der Veer won geen partij. Tegen Luto heette de invaller voor mili tair Kees Vesseur Ton Hoogenboom - een „oudgediende" uit de eerste klasse - die voortreffelijk speelde. Hij won van Verhaeren (18-21, 21-18, 21-17) en Wim Schuurman (17-21, 21-16, 21-12), maar tegen de keihardaanvallende René van Dijk was hij uiteraard kansloos: 17-21, 13-21. Bert Akerboom vermocht niet te imponeren. Hij won wel van Verhaeren (twee keer 17), maar tegen Van Dijk had hij geen kans (15 en 19) en toen de wedstrijd de beslissende fase was in gegaan stelde hij teleur door van Schuur man te verliezen: 21-18, 15-21, 18-21. De laatste twee benodigde punten voor het gelijkspel werden door Jacques van Ruiten bij elkaar gespeeld. Hij verloor Weliswaar van Schuurman (verrassend dik: 17-21, 11-21), maar tegen Van Dijk was zijn defensie weer als vanouds (14-21, 21-17, 21-16). Op de stand 45 leverde de zwakke Verhaeren ook geen enkel probleem meer op: 21-10, 21-15. Docos had nu eigenlyk koploper moeten wezen in de hoofdklasse D. JCV en Hunter 25/3 speelden namelijk tegen elkaar gelyk en Docos had als tegen stander het puntloze STV/Climax. Een grote zege voor Docos lag in het ver schiet. Hoe anders en wreed was de realiteit: de Leïdenaoren verloren met 46. De hoofddader was Bert van Pari don - „bij het inslaan ging het goed, maar toen de wedstrijd eenmaal aan de gang was, ging het vreemd genoeg hele maal niet meer" - die geen enkele partij op zijn naam kon schrijven. Van Paridon startte met een nederlaag van 16-21, 17-21 tegen kopman Henk Vermeer, maar Jacques van Veen bracht de partijen weer op gelijke voet: 16-21, 21-7, 21-9 tegen Eep Vos. Ton l'Ami kon tegen de fanatiek vechtende Rijn van Wely het juiste wapen niet vinden (20-22, 17-21) en ook het dubbelspel werd een teleurstelling voor de Docos-mensen: 19-21, 17-21, Het was dus 3—1 voor STV/Olimax. Jacques Van Veen bracht Docos weer iets dichterbij door, uitstekend spelend. Vermeer te kloppen, doch Van Paridon kon hieraan niets positiefs toevoegen. Hij werd door Van Wely kansloos (twee keer 10) van tafel gekleund. Opnieuw naderde Docos weer iets. Ton l'Ami won aanvallend van Vos (13 en 11) en Van Veen scoorde 44 na een prachtige partij tafeltennis. Hij wisselde verdedi gend spel af met verrassende backhand- aanvallen en wist hierdoor het spel van zijn tegenstander danig te ontregelen: 21-18, 21-15. Door dit reslutaat was de prachtige hattrick een feit. Ton l'Ami nam in zijn laatste partij op de stand 16-16 in de derde game tegen Vermeer - eerste twee games 14-21 en 21-13 - teveel risico's en werd dan ook naar een 17-21-nederlaag gespeeld. Aan Bert van Paridon de plicht om toch nog dat ene puntje te maken dat nodig was voor 55. Hij won, ma een met 21-13 verloren eerste game, de tweede met 21-18. In de derde game was de Noordwijkerhouter echter niet opgewas sen - zoals begeleider Piet van der Staak het uitdrukte - „niet opgewassen tegen de druk van het moeten winnen!" en de stoïcijnse Vos was met 14-21 dan ook een TOV—MAASVOGELS Na de zaterdag in eigen zaal geleden nederlaag van 46 tegen Maasvogels, begint de hoop op een positie in de promotie-afdeling van de hoofdklasse een beetje weg te vloeien by TOV, dat nu een achterstand van twee punten heeft op de nummer drie, Never Despair. Peter Turk kon in de opemlingspartij de defensie van Geersheuvels - een der allersterkste hoofdklasers - niet afdoen de verontrusten, maar Ted van der Ploeg bracht zijn team na een zeer spannende partij (15-21, 24-22, 21-19) tegen Thai weer naast de Maastrichtenaren. Rudi Alkemade zorgde voor 21 door een simpele zege op Brepouls, waarna het dubbel echter weer voor Maasvogels werd: 19-21, 21-7, 16-21. Ted van der Ploeg heeft er hierna wer kelijk van alles aan gedaan tegen Geers heuvels, maar nadat hij zowel in de eerste (18-12) als in de tweede (15-10) een ruime voorsprong had gehad, moest hij toch tweemaal met 22-20 het hoofd moegesteden in de schoot leggen. Turk had met Brepoels weinig moeite (16 en 9), maar Alkemade kon TOV niet aan een voorsprong helpen: hij verloor van Thai -met 21-17, 11-21, 12-21. Ook in zijn laatste partij kon Brepoels geen vuist maken. Het werd 21-13, 21-7 in het voordeel van Van der Ploeg. In de laatste twee partijen stelden de Maas vogels de overwinning veilig. Geers heuvels won volgens de verwachtingen van Alkemade en Peter Turk kon na de met 22-20 gewonnen eerste game het juiste wapen niet meer vinden om Thai te verslaan: 15-21, 10-21. TOV 2 behaalde zijn tweede overwinning in de eerste klasse: 64 tegen Phoenix 4. De Noordwijkse punten werden bij el kaar geslagen door Will Turk (onge slagen) en Kees van der Zwet (twee games) en ook het dubbel werd een prooi voor de TOV-spelers. Het lande lijke juniorenteam verloor net-aan met 46 van het Rotterdamse Xerxes. STEEDS VOORUIT Steeds Vooruit heeft in de eerste klasse ronduit voortreffelijk gespeeld. Nol Sik- ktog, Nora Broxterman (beide onge slagen) en Nelly van Rijn velden het vonnis over Docos 3 (9-1). De spreek woordelijke redder van de Leidse eer was Aad Brouwer. Steeds Vooruit 2 wilde hierbij blijkbaar niet achterblijven. De debutanten in de tweede klasse versloegen DHC 2 met 64. Louis Ritzen en Hans Van Wissen wonen beiden twee partijen en Jan Schip per boekte één zege. Het dubbelspel ten slotte deed de balans definitief naar Warmond overslaan. PLAY FAIR Tegen koploopster De Salamanders heb ben de dames vacn Play Fair een schit terende revanche genomen voor de neder laag van 46 tegen VW. Met niet min der dan 82 verloren de Haagsen. Lida Schuurbiers bleef ongeslagen, maar Ada Commissaris en Dineke Heuzen moesten beiden één tegenstander feli citeren. Bij Play Fair-heren vervult Harry Heu zen een vreemde rol. Tegen Docos, toen zijn team met 73 verloor, scoorde hij drie maal, maar tegen de reserves van Excelsior verloor hij twee keer waar zijn teamgenoten Jan de Koning en Arnold Heuzen ongeschonden uit de strijd tevoorschijn kwamen. 82 en de eerste overwinning voor Play Fair dus. AVAN1T Avanti heeft een normale nederlaag ge leden tegen het zeer krachtige Haagse DSB, dat een der grootste kanshebbers is voor het kampioenschap in een der eerste klassen. Avanti verloor met 91 en Ron Fase was de redder van de eer: hij klopte ex-nationale titelhoudster Annemarie Wijnands. Het tweede team van Avanti speelde - toevalligerwijze - tegen DSB 2. En ook hier werd het een nederlaag: 37. Piet Kerkvliet en Aartjan Pannebakker 1: SVLVLDWS 0-1 (14 minuten voor tijd gestaakt wegens vechten), ZLC Stompwijkse Boys 21, Leidse Boys St. Bernardus 23, UDORandstad Sport 31, AltiorAlphense Boys 4-2. 2: WOA—VNA 2—1, VNL-MMO 4-2 UnitasKRV 0-1, Oranje Groen-Meer- burg 30. EERSTE KLASSE St. Bernardus UDO LDWS Randstad Sport SVLV ZLC Alphense Boys Stompw. Boys Leidse Boys 0 14 2 12 1 2 11 7 12 4 4 TWEEDE KLASSE WOA 7 Meerburg 7 Wet. Boys 7 Oranje Groen 8 KRV 7 VNL 7 Unitas Leiden 6 VNA 6 MMO 7 16-8 13-10 19-8 13-12 2 2 8 11- 1 0 .5 2 UITSLAGEN RESERVES Res. Ie klasse: Sparta 3-Gouda2 0-2, UVS 2-Feijenoord 3 1-0, HOV 2-CW 2 3-1, Neptunus 2-DVC 2 0-4, RVC 2-Over- maas 2 0-1, Excelsior 3-ADO 3 1-0. Res. 2e klasse A: Laakkwartier 2-Vios 2 0-2, Woerden 2-VCS 2 3-2, VUC 2-DHL 2 3-1, Quick Steps 2-HBS 3 3-3, VFC 2- Scheveningen 2 2-2, Quick 2-Roodenburg 2 1-1. B: ADO 4-SW3 1-4, Hermes DVS 3- Alblasserdam 2 2-0, CKC 2-CW 3 3-1, ONA 2-Spartaan '20 2 2-2, UVS 3-Hol- landiaan 2 0-2, Coal 2-DHC 2 0-2. Res. 3e klasse A: Laakkwartier 3-Lug- dunum 2 5-3, PDK 2-Wilhelmus 2 2-1, SJC 2-Lisse2 1-2, GDA 2-Wassenaar 2 5-0, Tonegido 2-Postduiven 2 2-1. -LFC 2-Blauw Zwart 2 0-1, Lisse 8- Docos 2 0-1, VCS 3-GONA 2 2-3, Lugdu- 3-TGOB 2 2-0, HBS 3-BMT 2 2-1. C: Donk 2-Alphen 1-2, Olympia 2-ONA 1-1, Lekkerkerk 2-GSV 2 2-3, Hille- gersberg 2-Stolwijk2 2-2, Gouda 3-VEP 2-0. Zaterdag 3e klasse A: Oegstgeest 2-Noord- wljk 3 3-1, Excelsior M 3-Hazersw. Boys 3 3-4. wonnen beiden één party en ook de dub bel betekende winst. In de landelijke juniorencompetitie ver loren de jongens met dubbele cijfers van VDO uit Amstelveen, maar de meisjes verrasten met een plezierige overwin ning van 64 op het eveneens uit Amstelveen afkomstige REA. Els Vree burg en Elly Pannebakker wonnen twee maal en Liesbeth Smits smaakte een keer het zoet der overwinning. RTC Het eerste herenteam van RTC zal er waarschijnlijk wel niet in gaan slagen de promotie-afdeling van de eerste klasse te behalen. Afgelopen week werd tenminste opnieuw verloren: 46 tegen VW uit Leidschendam. Voor VW was Pim van der Steen met drie zeges de matchwinner. Aan Rijnsaterwoudse zy'de scoorde Joop de Wagenaar twee maal en n Piet van Es en Cor Bouwmeester één tegenstander te sterk. RTC 2 deed het al niet beter De reserves van Den Burcht bleken over een homo gener team te beschikken, want ondanks de drie overwinningen van Jan van Luiing en een zege in het dubbelspel werd het toch 46 in het voordeel van de Leidenaren. BARONIE De dames van Baronie deden het voor treffelijk: Avanti werd met niet minder dan 91 afgestraft. Opnieuw ongeslagen bleef Hamineke Nieuwenhuizen en daar naast ook Anneke Demoet. Corry Kra mer daarentegen liet een steekje vallen. Het eerste herenteam had pech dat Dirk Zwager verhinderd was mee te spelen, want wanneer hij was opgesteld, dan had er zeker meer ingezeten dan 55 tegen VW 3. Voor Baronie scoorden Cor de Veth (drie keer) en Hans van der Hurk (twee keer). PIT '54 Pit '54 is op de goede weg in de eerste klasse. Hieruit zou men kunnen conclu deren dat een overwinning is behaald, Ooch dit is niet het geval, maar in ver gelijking met vorig jaar wordt tegen een sterke tegenstander een betere score behaald. Tegen Scylla 6 (37) versloe gen Marian van der Helm, Anneke Koek en Oas Koemans ieder één tegenstander. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse Scylla-speler Bert van der Helm is van morgen met Bert Schoofs en de dames Aukje Wynia en Veronique van d. Laan per vliegtuig vertrokken naar Engeland. Het Nederlandse nationale team speelt daar twee interlandwedstrijden. Daarna vliegt men verder naar Ierland om te gen het team van dit land te spelen in het kader van de Europacup. Het tour nee wordt besloten met deelname aan de internationale kampioenschappen van Ierland. Zondag keert het gezelschap 1 in Nederland terug. LEIDEN. Slechts vyf teams uit de Leidse regionen zijn zaterdag begonnen aan de bekercompetitie van het zater dagmiddagvoetbal: SIZO, ARC, Koude kerk, Oegstgeest en RCL. Van dit quin tet vielen ARC, dat met 1-0 de eer moest laten aan derdeklasser De Geuzen en het Leiderdorpse RCL dat in Oegstgeest haar meerdere moest erkennen, af. Het ineest overtuigde Oegstg. nog dat met 3-1 wist te winnen, terwyl zowel SIZO als Koudekerk hun tegenstanders op slechts één doelpunt verschil wisten te zetten. VEW-SIZO 2-3 (1-1) SIZO heeft na vele maanden weer eens een overwinning behaald. De Hillegom- mers deden dat ten koste van de Heem- steedse vierdeklasser VEW. SIZO, dat sinds het openingsduel tegen Közakken Boys (1-1) geen punt meer had ver gaard, speelde zaterdag eindelijk weer eens overtuigend. Goed, VEW is een vierdeklasser, maar dan wel een team dat samen met SMS gegadigde is voor de derde klasse. Niettemin zal deze mi nieme zege het moreel weer wat ver sterken, zeker nu volgende week Gerard Duwel en Bob de Jong van de zieken lijst kunnen worden afgehaald. Bouke Bakker is daarvan inmiddels al verdwenen. Op het middenveld speelde hij een gedegen partijtje en bovendien wist hij, tien minuten na de opening treffer van VEW na een „één-tweetje" met Gerard Hoogkamer de gelijkmaker te scoren. De 17-jarige Krijn Grootveld hielp SIZO 22 minuten na de rust aan een voorzet van Cock Verkerk op te vangen en de bal in te schieten. Cock Verkerk maakte vijf minuten later het derde doelpunt waarna VEW de wat stoom afblazende SIZO'ers nog even wakker schudde door zes minuten voor tijd voor 3-2 te zorgen. De Geuzen-ARC 1-0 (0-0) De Amsterdamse derdeklasser De Geu zen heeft een verdedigend sterk, maar aanvallend zwak ARC uitgeschakeld. De thuisclub wist in de 20ste minuut na rust het enige doelpunt te fabriceren. Een afstandsschot was doelman Van Horzen te machtig. ARC heeft daarna verwoed getracht iets terug te doen, maar evenals in het laatste kwartier voor rust toen zij De Geuzen in een be slissende greep leek te hebben ontbrak iedere variatie, al moet gezegd worden dat de Geuzen-doelman enkele zekere doelpunten voorkwam. Zowel de voor H. van Duyn ingevallen Jan Willem Boo- gaart als Jan Krijgsman dwongen hem verscheidene malen gestrekt naar de hoek te gaan. Niettemin bleef ARC, dat Van Oosterom en Boesveld naast het team had gelaten aan de negatieve kant Ornas-Koudekerk 0-1 (0-1) Door de bal uit een voorzet van Leo Brommers in te koppen hielp Albert Zweeris Koudekerk al na tien minuten aan egn voorsprong. Winst, die ondanks felle Ornas-stormlopen niet meer aan getast zou worden. In de eerste helft viel het offensief van de thuisclub nog wel mee. Toch bleek in die periode al dat het sterkste deel van het vierde- klasteam niet de voorhoede was. Fraaie kansen werden om zeep geholpen en bo vendien weerde Koudkerk-doelman Teun Vergunst zich verdienstelijk. Na de rust werd het overwicht van Ornas bijzonder groot. De strijd werd wat harder, zonder dat er van onsportiviteit gesproken kan worden. Ornas kreeg tegen de nu con stant verdedigende bezoekers legio kan sen, die door slecht schieten echter geen effect sorteerden. Oegstgeest-RCL 3-1 (3-0) Ook derdeklassers RCL heeft de kracht van Oegstgeest op eigen terrein onder vonden. De Leiderdorpers die een luste loze indruk maakten moesten vrijwel de gehele wedstrijd een overwicht van de tegenstander dulden, wat na 20 minuten de eerste goal opleverde. Adri Pluim- graaff maakte het Koos Teske wel zo moeilijk dat de RCL-aanvoerder de bal terugplaatste op een door doelman Ren- nie van Egmond verlaten doel. In de 35ste minuut ontstond na een combina tie Aande wiel/Pluimgraaf f de tweede goal, waarbij Pluimgraaf f de RCL-goa- lie op het verkeerde been zette. Een kwartier na rust haalden de superieure Oegstgeestenaren de winst definitief binnen via Pluimgraaff, Van Egmond wist de bal na een schot van Aandewiel niet klemvast te krijgen en Pluim graaff mikte de terugstuitende bal in het net. Peter Haver redde een minuut voor tijd met een boogballetje over doel man Stouten de eer. LEIDEN Een zeer fanatiek spelend spelend Siseo heeft Eechtrop, do onge slagen koploper, zijn eerste verlies toe gebracht. Het was een spannende spor tieve wedstrijd die door Siseo verdiend werd gewonnen. Eechtrop had kennelijk verwacht aan Siseo een gemakkelijke tegenstander te hebben, want het speelde met veel te weinig inzet. Zo kon het gebeuren, dat Siseo vanaf het begin duidelijk het spel dicteerde. Er werden direct al enige doelrijpe kansen geschapen,maar meer dan strafcorners leverde dit niet op. Na ongeveer 25 minuten kwa.n Jacques Ger- ris vrij voor de keeper, ma^r zijn effect- backhandschot, draaide toch te weinig doel te treffen. een van de spaarzame Eechtrop uitvallen kwam de Siseo-keeper even op de bal te liggen en een starfbal volg de. Echter Eechtrop gebruikte deze schitterende kans niet. Zo was de stand bij rust nog steeds 00. Na rust bleef Siseo fel aanvallen en er werden ook kansen geschapen. Na 15 minuten spelen schoot Ruud van Soest de bpl tegen de paal. Even later speelde Bert v. Brussel zich vrij in de cirkel, maar wipte over. Enige tijd leek het er op, alsof Eechtrop toch nog met een gelijkspel zou ontsrrap- Maar toen Jacques Gerris vlak voor het einde een vrije slag goed nam, kon Bert van Brussel de hem geboden kans benutten (10). Daarna gaf Siseo Eech trop geen kans meer nog terug te komen kreeg zelfs nog kansen zijn voor sprong te vergroten. Het bleef echter 10, een verdiende overwinning voor SISEO—DORDRECHT 2—3 Siseo had gedacht tegen Dordrecht mak- kelyk twee punten binnen te halen. Het heeft niet zo mogen zijn. Dordrecht liet direkt merken dat ze niet met zich liet spotten. Na vijf minuten nam Dordrecht een voorsprong doordat na vele aanvallen zeer hoog schot doel trof van de stick van Agnieke Kruijs (01). Siseo was hierdoor mentaal aangeslagen. De achterhoede kon zich echter handhaven ien spervuur van aanvallen. Een strafbully werd door Joost Visser uit het doel gehouden en een hard schot werd door de paal geweerd. Na ongeveer een kwartier kwam er weer lijn in het spel van Siseo. Eén mooie combinatie werd door Els de Vrind af- LEIDEN Met nog 3 wedstrijden voor de boeg ziet de toekomst voor LDV er niet rooskleurig uit. Zy moet o.a. nog aantreden tegen Twentes Eerste, Hui zen en DGZ. Zaterdag werd in Den Bosch van Excelsior met 119 verloren. Juist de topborden behaalden slechts 2 punten. Voor deze gelegenheid had men het eer ste bord bezet door H. Winkel, die in de drie vorige wedstrijden aan bord 10 speelde. Een gelukkige ingreep bleek dit naderhand niet te wezen. De overige spelers kwamen daardoor een bord lager te zitten. Winkel kreeg dan ook geen schijn van kans tegen drs. J. Bus. Ook Bronstring deelde in de malaise. Even kwam er weer hoop, toen De Koning De Galan overwon. Wedstrijdleider W. Heemskerk deed de achterstand voor LDV weer groter worden door van Koeken te verliezen. De Bosche LDV'er wist zowaar de stand weer een dragelijker aanzien te geven. Tenslotte eindigden 5 partijen in remise. gerond met een fraai schot van de rand van de cirkel (11). Dordrecht kwam terug met een reeks aanvallen waarmee de achterhoede grote moeite had. Bij een van deze twee aanvallen werd de bal in het doel met het lichaam gestopt. Agnieke Kruys benutte de toegekende starfbully feilloos 12. Na rust ging Siseo veel beter spelen. Vele strafcorners werden toegekend en uit één daarvan werd de gelijkmaker gescoord. De bal werd door Joke de Vrind gepusht en door Emmy van Brus sel hard ingeslagen (22). Het laatste kwartier van de wedstrijd was spannend maar spectaculaire din gen bleven uit. De eindstand bleef 22 wat de verhoudingen zeer goed weergaf. LEIDEN UVS heeft zich na de de bacle tegen ADO vorige week in Den Haag keurig hersteld. De blauwwitte regionale junioren versloegen het be zoekende Excelsior met 31. Dat ge beurde in een, vooral na de rust, vrij harde wedstrijd, waarin twee Rotter dammers in het boekje van de arbiter belandden. UVS, dat het ook nu nog zonder haar aanvoerder Wil Groenen dijk moest stellen, en de jeugdige Dicky v. d. Boogaard (b-speler) als linkervleu gelspeler had opgesteld, werd er echter' nauwelijks door geïntimideerd. Alleen in de beginfase hadden de Leide naren het moeilijk. De eerste de beste Excelsior-aanval leverde in de 20e mi nuut de openingstreffer op, toen Maar ten Onvlee en Wim v. d. Berg elkaar niet begrepen, tegelijkertijd op de bal afstormden, misten waardoor een Rot terdammer vrij voor doelman Wim Era dus verscheen. Piet van Putten zette UVS via een solo tien minuten later weer op het goede pad. Juist voor rust, nadat bij een scrimmage Hans Lens en Cees de Roode enkele malen de bal zagen afstuiten op de verdediging, schoot Martinus Heruer UVS naar 21. Van buitenspel waarvoor de bezoekers heftig appelleerden kon geen sprake zijn, omdat Piet van Putten, de grond legger van de goal, de bal had opgevan gen op de eigen helft, waar hij zijn solo, die eindigde met een voorzet, inzette. Via een penalty zorgde Cees d'e Roode acht minuten na rust voor 31, waarna een vierde goal nog juist voorkomen kon worden door een der Rotterdammers, die de bal na een inzet van Van Putten van de doellijn wegwerkte. ZAANDIJK Opnieuw is Hillegom niet tot winst gekomen. In de uitwed strijd tegen Zaandijk verloren de blauvv- witten slechts met één doelpunt verschil, maar met wat meer stootkracht van de aanvalslinie had de eindscore een geheel ander beeld te zien gegeven. Hillegom vergat n.l. enkele serieuze kansen on benut te laten. Het is nu eenmaal niet de sterkste zijde van de Hillegommers om kansen doeltreffend af te ronden enook in Zaandijk ontbrak juist een weinig wedstrijd-geluk, waardoor het ruimschoots verdiende gelijke spel net niet werd gehaald.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 14