MISVERSTAND TUSSEN HONSBEEK EN BAVELAAR DEED LUGDUNUM DAS OM Roodenburg zelfverzekerd na gelijkmaker Isaac Klinkhamer BONA STARS TEGEN ONBEREKENBAAR AG0N NAAR GROTE ZEGE ALPHEN-NOORD CROSS VOOR TILLY v. d. MADE Alphen-LFC 2-2 Vrees voor Amstelveners bleek ongegrond te zijn SPORTBIJLAGE VAN „DE LEIDSE COURANT' LEIDEN Een fel aanvallend Blauw Zwart wist in de 20ste minuut na rust van een misverstand In de achterhoede tussen Bavelaar en Honsbeek te profi teren en het enige doelpunt van de wed strijd te scoren. Een ongelukkig misver stand te meer daar op dit ogenblik de Lugdunum-aanval juist een beetje beter gfng draaien en men het doel van Pie- terse van Blauw Zwart onder druk ging retten. Laatstgenoemde steeg echter naar een enorme hoogte: hjj was niet te pas- Het gezapige voetbal tijdens de eerste helft was er hoofdzakelijk de oorzaak van dat de Leidenaren geen voorsprong konden nemen. De defensie van de gas ten sloot goed en de Lugdimum-aanva' was niet in staat om een gat te maken In het hechte Wassenaarse blok. Kansen waren er dan ook niet. De eerste doel- rijpe kans kwam op naam van de Blauw Zwart voorwaartsen, toen Piet Donath de bal voortrok en Rein v. d. Ham in kopte. De bal vertrok wel over Hons beek. maar niet onder de lat. Dit hout werk zorgde ervoor, dat de Leidenaren 'niet al na een goed kwartier te^en een achterstand aankeken. De Lugdunum- aanval was door dit wapenfeit nog niet wakker geschud en men bleef op het zelfde tempo doorspelen. De Blauw Zwart achterhoede vond dit wel geschikt van de gastheren, want nu konden zij ieder ogenblik ingrijpen, als er een ge vaar scheen te ontpoppen. Na rust kwam Lugdunum opgepept door de thee geladen binnen de lijnen. Blauw Zwart, dat tot gisteren nog slechts één punt in de competitie had behaald, moest toch wel te verslaan zijn. De Leidenaren kwamen bedrogen uit. De aanvallen waren te doorzichtig en de verdediging van Blauw Zwart met v. d. Drift en v. d. Spek aan het hoofd wist daar uiteraard raad mee man Pieterse steeg naar grote hoogte. Inzetten van Pijnakker, v, d. Starp (hij viel wel wat tegen) en De Kier dwongen hem tot prachtige safes. Volgende "week moet Lugdunum naar VUC en men zal er goed aan doen deze ploeg niet te onderschatten, zoals men waarschijnlijk Blauw Zwart wel gedaan heeft. Misverstand Na een verre trap van de achterhoede van Blauw Zwart liet Bavelaar de bal lopen voor Honsbeek, die op zijn beurt dacht dat Bavelaar de bal wel zou spe len. Rein v. d. Ham was er als de kip pen bij om van dit misverstand te profi- Voordat Van Laarhoven gevaarlijk kan worden plukt de Alphen-doelman Joop Proost de bal. teren en pikte de bal op, week uit naar voorhoede te luiden en men trachtte zo buiten en vanuit een moeilijke hoek de- snel mogelijk de gelijkmaker te produ- poneerde hij het leer in het net. Einde- ceren. De Blauw Zwart-achterhoede lijk begon toen de noodklok in de Leidse kwam onder grote druk te staan. Doel- Tilly v. d. Made na de door haar gewonnen haar dochtertje. ALPHEN Zaterdagmiddag is de jaarlijkse Alphen-Noord cróss gehouden, georganiseerd door de Alpheuse Atle- tiekvereniging AAV '36 Combinatie. Noord deed zijn naam eer aan op deze middag, want er stond een koude wind en de belangstelling was dan ook niet groot. Dat was wél jammer, want er was bijzonder veel animo van de zijde der atleten en men had anderhalf uur werk om de verschillende groepen te laten lopen over het terrein rond, het recreatiemeer De Bijlen. Bij de dames, die één ronde van ruim een kilometer liepen, was de bekende Nederlandse; atlete Tilly v. d, Made-Van der Zwaard oppermachtig. Zij finishte na minuten en 30.8 seconden voor Toos Snijders-Berkhof van ADA, die Jt.Jf3.9 deed noteren. Bij de meisjes A was het Leny Ange- nent van de organiserende vereniging die de eerste plaats op haar naam bracht met een tijd van 5 mimiten 5 sec. voor E. v. d. Zee van ADA die 5.11.2 nodig had. Bij de jongens D liep de kleine D. van Ommen van de AAV '36 een moedige race; op het laatste stuk ging hij wat te vroeg spurten waardoor de grote G. Stigter van Schoonhoven de Alphense jongen nog net voor de streep klopte. 1 G. Stigter 4.34.4; 2 D. van Ommen, 4.35.4. Jongens C bracht na zeer veel spanning de overwinning bij L. Mooyman van de Bataven Leiden, die 7.02.2 min. noteer de met A. Sikma van AV '65, die er 2/10 seconde langer over deed. Bij de jongens C opnieuw veel spanning, n.l. tussen Peter Konijnenburg van de AVV '36 C en E. Anciaux van Holland uit Leiden. Zij crossten echt een nek-aan- nek-race, die door de Leidenaar in zijn voordeel werd beslist in 11.15 minuten tegen Peter 11.17.2; 3 H. v. d. Berghe, Energie 11.26.4. Jongens A bracht weinig spanning. 1 werd C. Verhoef, Hellas 14.47.4 min.; 2 N. Terlouw, Shell 15.02.6 min. De strijd bij de senioren werd weer een fraaie overwinning voor Jan Zijderlaan uit Gouda. Deze lichte atleet had met het terrein niet de minste moeite. Over het grootste deel van het parcours werd hij echter begeleid door de ook uitstekend lopende G. F. Tebroke van Ciko '66. In de laatste ronde wist Zijderlaan hem echter van zich af te schudden. Tijd van Zijderlaan over de zeven kilometer 21 min. 18.4 seconde. 2 Tebroke 21.39.4 ALPHEN Joop Proost verborg tien minuten voor tyd zijn gezicht in zjjn grote handen. De Alphen-doelman had de kopbal van Teeuwen nog wel net aan kunnen raken, maar toch niet kunnen verhinderen, dat de bal haar gang naar het net vervolgde. Heel LFC veerde op, want de kopstoot van Teeuwen beteken de niet alleen een doelpunt, maar ook een punt en daar had de Leidse ploeg eigenlyk niet meer op gerekend, nadat een gouden voorzet van Jan Ederveen even na rust meesterlijk door Gerrit van Veen was afgerond en daarmee de stand op 21 in het voordeel van Alphen was gebracht. De 22 uitslag geeft de krachtsverhou dingen redelijk weer, maar het resultaat zal Alphen het minst bevredigen, want de thuisclub heeft alle kans gehad de kostbare zege thuis te houden. Temeer, daar de Leidse voorhoede bepaald niet schitterde door schotvaardigheid. Wel was die LFC-aanval behoorlijk beweeg lijk. Vooral spits Weerlee bezorgde de Alphense verdediging handenvol werk. Jan Kluivers was hem met moeite de baas. Eén keer niet en dat betekende (11 minuten voor rust) prompt een Leidse treffer. Dat was meer dan LFC verdiende, want Alphen was met zwoeg- paarden als Ederveen, Kusters en Van Geen bijzonder aktief. Han Huls zorgde vlak voor rust voor de verdiende gelijk maker. Na rust proefde de gehele Alphen-aan hang de overwinning. Na de treffer van Gerrit van Veen moest weliswaar meer en meer het accent op de verdediging worden gelegd, maar zo dacht men in de Alphen-gelederen: we klaren het wel. Men kwam bedrogen uit. LFC, massaal in de aanval, drong met verdedigers en al op en uit een vrij onoverzichtelijke situatie voor het Alphen-doel vuurde Teeuwen een kopstoot af. Joop Troost voelde de bal nog wel langs zijn vinger toppen gaan, maar meer kon hy" niet uitrichten. Alphen, dat daarna een ver twijfelde greep deed naar de winst, slaagde niet meer in die opzet. CRESCENDO' Uitslagen: Fluks 5-Crescendo 3 0-15; Madjoe 2-Crescendo 4 n.g.;'Danaiden b- Crescendo a 2-0; Algemene b-Crescen- do b 1-2; Crescendo c-Fluks d 4-0; Mad joe q-Crescendo q 0-2. LEIDEN. Hoe groot de invloed van een succes kan zijn op het moreel is by Roodenburg-Papendrecht weer eens overduidelijk aan het licht getreden. In valler Isaac Klinkhamer stelde zich keu rig voor aan het publiek door in de 1ste de beste minuut van de tweede helft de bal achter doelman Romjjn te tikken. Roodenburg, dat voor de rust duidelijk had gemaakt waarom Neptunus haar 2 weken geleden onder zo'n ijskoude douche had kunnen zetten, veerde prompt op. Papendrecht schrok ervan, zo erg zelfs dat het zelfbewuste dat haar een volle helft had gesierd met de voor sprong verdween. Misverstanden, mis sers en ondoordachtheden volgden el kaar in snel tempo op, zodat het er naar uitzag dat het schamele puntentotaal (de Leidenaren vergaarden in vijf duels twee punten) verdubbeld zou worden. De ploeg werd een eenheid, herstelde het zo wreed aangetaste zelfvertrouwen en groeide naar een hoger niveau dan haar tegenstander. Veel zegt dat overigens niet. Papendrecht, tot voor gisteren met Fluks en UVS lijstaanvoerder, mocht dan ook in de eerste helft een overwicht hebben doordat zij het middenveld goed bezette, overtuigend ging het beslist niet. Individueel vlotte het nog wel aar dig, maar uitgezonderd enkele sterke momenten, bleef het een matig team. Vooral van de aanval ging weinig kracht uit. Aanvoerder Kees Versteeg, die zich het pridikaat topscorer heeft laten ont futselen door vleugelspeler Oxen, kon evenmin als zijn collega's weinig uit richten. Papendrecht ging in principe uit van het 4-2-4 systeem. In feite kwam het er echter op neer dat de achterhoede door drie spelers werd gevormd of zelfs twee man als vleugelverdediger Buiten dijk zich eveneens naar voren boog. Een riskante onderneming zo op het eerste gezicht. Kwaad kon het echter niet. Sam den Os, anders een eenzame voor post, zwierf meestentijds in de nijbijheid van de schakelspelers, achter een linie die alleen op papier bestond. Want ook voor de Mbongeni Makatiri en Koos van Weerlee (halverwege de eerste helft verscheen deze alsnog in plaats van de geblesseerde Hennie Rodenburg) inge vallen Jan Rietkerken en J. Jansen waren evenals Rob de Meza zelden in de voorste linie te vinden. Toch leek de voorste linie te vinden. Slaapmiddel Toch leek Roodenburg-trainer Rinus Smits zijn dreigende aankondiging, het accent nog meer op de verdediging te Moment uit de wedutryd Lugduni leggen, niet tén uitvoer te brengen. 1 het prille begin van het duel passte d i beweeglijke, maar later weinig v dienstelijke Rietkerken naar de op i moment nog als spits fungerende San: den Os, maar de ontluisterende schutte wikte te lang over de mogelijkheden e de bal was al weer voor zijn voeten t dwenen voor hij zijn voet er tegen hai kunnen drukken. Al met al werkte de wedstrijd als i sterk slaapmiddal dat nog krachtig werd gemaakt door scheidsrechter f monis. die het begrip „voordeelregefl kennelijk niet in zijn voetbalvocabulai I vermeld heeft staan. In de RoodenbuS gerdefensie leek men zich na de 5-® Neptuniaanse 5-0 behoorlijk hersteld l» hebben. Goed, Cor Pènnerihurg- wipte d<f bal eenmaal bijna langs Keereweer maal voor het overige hield men goed stanf onder de niet al te zware druk. Totda1 Keereweer in de 36ste minuut verslet liet gaan. Bert Oyen was aan het wem gezet door Jan Troost, maar de Paper drechtse kansen benutter leek kleni vast te zijn gezet door Pennenbur!' Toch vond Oyen nog een uitweg. Vans1 de doellijn wipte hij de bal vanaf de lit kervleugel over de misgraaiende virl gers van Keereweer en Wout v. d. Li» den knikte dankbaar. De wijzigingen e:; het snelle doelpunt van Isaac Klinkhaj mer (Sam den Os liet de bal uit eel pass, afkomstig van het middenvel:'» langs zich heen gaan waarna Isaac gre tig toesprong en zijn entree vierde i de gelijkmaker) gaven Roodenburg nl de rust een heel ander gezicht. Rob d Meza, door de komst van Klinkhamef naar de linkervleugel verhuisd bleef v iswaar in teruggetrokken positie spelei I maar samen met Wim Rijsbergen stopt t hij de nu heel wat onzekerder optreden de Papendrechtse verdedigers heel meer problemen toe. Penalty onthouden Bleven de middenveldspelers bij de a vallen voor de rust angstvallig achteij nu sprongen zij mee om datgene weg t halen wat zo rijkelijk voorhanden was kansen. Sam den Os leek een van de tal rijke lekken op een voor de bezoeker onaangename wijze te dichten. Swijnec berg, een van de wankele figuren in d bij de Roodenburg-aanvallen haasti verstevigde verdedigingsmuur had d1 bal laten glippen maar juist toen de naa rechts afgezwenkte Sam den Os wild schieten werd hij tegen de grond ge drukt. Een penalty zou zeker op zij: plaats geweest zijn, maar de arbite I onderbrak het spel niet. RoodenburjJ bleef kort voor tijd enkele centimeter van de overwinning af toen Sam den O een afstandsschot juist over de lat z Mattie Keereweer, met Cor Pennenburjl zwakjes in de Leidse defensie, herhaald 1 even later zijn fout van een voor de rus onder een corner van Versteeg door t duiken. Dit keer sorteerde het voor Pa pendrecht geen effect. Zelfs rehabili j teerde Keereweer zich nog door bij he scheiden van de weinig interessant- i markt de bal na een hard schot specta culair over het doel te tippen. LEIDEN/AMSTELVEEN In de bas ketbalcompetitie zijn dit weekend geen verrassingen te vermelden. Rotterdam- Zuid greep tegen Landlost nog net de winst en bleef ongeslagen lelden In poule A. Flamingo's en Blue Stars be haalden eveneens de verwachte winst, al had Flamingo's erg veel moeite togen het taaie Survrikri. Bona Stars, dat zijn derde plaats wilde behouden, had het duel tegen Agon toch met enige vrees tegemoet gezien. Het verrassende resul taat tegen DED, dat Bona Stars klopte, benadrukte het stempel dat Agon draagt, een onberekenbare tegenstander. Het krampachtige spel van de Leidenaren maakte echter spoedig plaats voor wer velend basketbal. Agon, dat ln Plantlnga en Tenninglo twee topscorers heeft, werd in «ie aanval lamgelegd, terwijl Bona Stars hi Van Tuyll en Maassen niet te stuiten scorers had. Van de floatingverdediging, de succes volle defensie in het vorige seizoen, zijn de Stars voorlopig afgestapt. De zone, tot nu de minst gepasseerde in poule B, is met Van Tuyll in het centrum en vier beweeglijke zijspelers een moeiilijk te 'nemen barricade. Agon heeft het zater dagavond in de studentensporthal in Am stelveen weer kunnen ervaren. Plantln ga, oud-international en met zijn 1.98 m bijzonder gevaarlijk als pivot, kreeg weinig gelegenheid onder de basket. Steeds zag hij zijn schoten geblokkeerd door de handen van Maassen en Van Tuyll. Daarnaast schakelde Tenninglo zichzelf uit. Geïrriteerd door beslissin gen van de leiding, vroeg in de strijd, beperkte hij zich tot het doorgeven van de bal. Ook het afstandsschot, 't wapen van Agon, kwam amper uit de verf. Van Wijk en Van de Tuin stelden wel pogingen In het werk, maar zagen de meeste schoten naast gaan. In de re bound tenslotte, waarin men via tip-ins aan de nodige punten kon komen, speel den «ie Amsterdammers een uiterst be scheiden rol. De Stars bemerkten dan ook spoedig dat hun vrees ongegrond was geweest. Na enkele minuten viel alle angst van de Leidenaren af en speel den zij naar een regelmatige overwin ning toe. Na 10 minuten was de stand 20-9 in het voordeel van de Stars, die in Jaap Maassen voor rust de grote af- ronder hadden. Hg opereerde vanaf de achterlijn en zag kans langs Plantinga te dribbelen en onder de basket omhoog te komen om vervolgens hoog in de lucht te scoren. Toen hierop de zone van Agon klein gehouden werd, kwamen de afstands schoten los, eveneens van Maassen, maar ook van Peter de Jong en Kees Pley. Agon moest wijken en probeerde de schade zo beperkt mogelijk te hou den. Zij kwamen tot scoren via Plantln ga, die zyn plaats onder de basket vaak verliet om ver huiten de bucket met succes z^n afstandsjomps te lossen. Ook Lagerweij, routinier bij Agon, bleek de Na rust wachtte iedereen met spanning nodige schotvaardigheid in zijn mars te op de inzinking van de Leidenaren. Even hebben. Zijn drive-ins resulteerden al- dacht men dat deze zich aanmeldde, op tijd wel in 2 punten of 2 vrye worpen, het moment dat Agon overschakelde op Deze twee spelers bepaalden de aanvals- een verrassende man-to-man. De Stars kracht van Agon, een povere kracht, die konden zich echter veel permitteren. Zij bjj het rustsignaal resulteerde In 27 pun- verloren 4 punten, maar herstelden zich ten, terwyi Bona Stars reeds een gat direct. Gesteund door een goede conditie had geslagen door 49 punten te scoren, en een trefzekere Van Tuyll, breidden zy de voorsprong weer uit. Via 56-88 na 15 minuten werd een ruime zege van 95-67 behaald. Een fraai resultaat van Bona Stars, dat met 6 punten nu vaster op de derde plaats staat. De wedstrijd tegen DED a.s. zaterdag zal geen door gang vinden. Er zal een oefenduel ge speeld worden in de Vijfmelhal. tegen Rotterdam-Zuid. Scorers: P. v. Tuyll 24 p., J. Maassen 23, P. de Jong 19, K. Pley 12. B. v. Cleef 8, A. de Jong 4, H. Stol en W. Stol 3 p. Vrije worpen 22-16. Eredivisie poule A: Harlem-Cardlnals- Punch 55-10, Landlust-Rotterdam-Zuid 60-66. Stand poule A: 1. Rotterdam-Z. 6-6-0 12 p. 446-360. 2. SVE 6-5-1 10 p. 428-326. 3. Punch 6-3-3 6 p. 515-398, 4. Landlust 6-2-4 4 p., 361-397, 5. Harlem Cardinahi 6-2-4 4 p. 397-463, 5. Wilskracht 6-0-1 Op. 282-484. Poule B: 1. Survrikri 6-6-0 12 p. 545 427, 2. Flamingo's 6-5-1 10 p. 487-435, 3 Bona Stars 6-3-3 6p. 422-390, 4. DED'|I 6-2-4 4 p. 428-485, 5 Survrikri 6-1-5 2 p 408-435, 6. Agon 6-1-5 2 p. 414-507. Bona Stars-teams; Junioren a-Jumpers: 38-33, Bona Stars 4-Punch 3 45-10, Bons Stars 2-Argus 2 (Argus n.o.), Dames 2 Tudor 44-38, Dames 3-Esso 2 24-6. Britz-teams: Blltz-Titaan 47-43, Blitz 2-1 Bona Stars 5 33-36, Blitz 3-Alphia 2 22 23, Dames 1-Jumpers 2 11-12, Blitz Jumpers b 35-24. Essor-teams: Essor 1-Argus 1 31-10 Da mes. Essor 1-Storks 1 79-47, Essor 2 Ariston 2 28-17, Essor 3-Storks 2 20-3 LUSV: LUSV 1-Te Werve 59-21, Vodo 3' LUSV2 23-50.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 12