KARSTENS KREEG URINE VOOR DOPINGONDERZOEK VAN EEN KASTELEIN NA DE DUITSE VOLGDE EEN BRAZILIAANSE DAG Raadsel van het verwisselde flesje DE MEESTER KWAM PLOTSELING IN VORM Mr. J. Velders voorzitter Wereldkampioenschap voor hockeyers Reactie: Jan Leys- is een leugenaar Schockemöhle hooggeplaatst in Jumping A'dam Schakers remise met Engeland SPORTBIJLAGE MAANDAG 27 OKTOBER 1969 BRUSSEL De Internationale Hoc key Federatie (FIH) heeft tijdens een vierdaags congres in Brussel besloten om de vier jaar een toernooi om de we reldbeker te houden. Het eerste toer nooi zal in 1971 waarschijnlijk in Paki stan plaatsvinden. De voorronden voor dit zg. wereldkampioenschap zullen op het komende congres van de FIH, dat in april te Brussel wordt gehouden, wor den samengesteld. Tijdens het congres werd Rusland of ficieel als lid van de FIH aangenomen. De Russen meldden zich onmiddellijk aan voor het toernooi om de Europese beker dat volgend jaar in Brussel plaats vindt en waarvoor reeds achttien lan den hebben ingeschreven. Verder besloot het congres de experi mentele re regels, die ingevoerd werden, weer af te schaffen. Voorts werd beslo ten aan de zg. Rule Board de huidige „roll-in" te vervangen door een „rush in". De „hit-in" werd, omdat er van schillende zijden bezwaren tegen waren gemaakt, afgeschaft. Kees Pellenaars aan, „Ik zou mij best kunnen voorstellen dat een chauffeur ook wel eens pakt." Jan Leys blijft be slist: „In mijn urine kan geen doping gevonden zijn." En tegen de Pel: „Maar (Van onze sportredactie) BGRDA Zaterdagmiddag kwart over vier in de huiskamer van Kees Pellenaars. Een vertrek waarin de spanning is te snijden. In de twee fauteuils: Kees Haast (wielrenner te Rijsbergen) en Jan Leys (kastelein te Prinsenbeek). Op de bank de maestro zelf. Het wachten is op de ontploffing, die komt binnen enkele minuten. Jan Leys zegt dan wat hij eerder ontkende: „Iinderdaad, ik heb Gerben Karstens op zijn verzoek mijn urine gegeven voor de dopingcontrole na de Ronde van Lombardije." Uit een wat nadere, vage omschrijving blijkt dat dit voor de start is gebeurd. „Ik stond beneden op het binnenpleintje van het hotel en Gerben riep mij van boven." Daar mee is het raadsel-Karstens nog ingewikkelder geworden. Want nu blijkt dat de urine van Karsten, waarin doping is gevonden, niet van hem was. Jan Leys: „Gerben zei later tegen mij: „het is gelukt". Als de verwisseling inderdaad gelukte, waar komt de doping dan vandaan? Jan Leys ontkent ten stelligste dat hij zelf gepakt heeft. Dit staat echter vast; wat de uitslag van het tweede onderzoek ook mag zijn, Gerben Karstens heeft gemanipu leerd op een wijze die sterk doet vermoeden, dat hij in ieder geval doping heeft willen gebruiken. „Het is gelukt" wekt sterk de indruk dat het niet bij een voornemen is gebleven. Jan Leys, zich duidelijk bewust van de vervelende manier waarop hij in het nieuws zal komen, zit er op deze zaterdagmiddag stilletjes bij in de huiskamer van Pellenaars. De uit zijn evenwicht gebrachte kastelein heeft nooit kunnen vermoeden, dat een Wie Is Jan Leys? Behalve caféhouder in Prinsenbeek, de woonplaats van Karstens, is hij een zeer ijverige free lance wielersportmedewerker. Hij kan naar believen als chauffeur, mecanicien of verzorger optreden. Destijds bezorgde Kees Pellenaars hem aardig wat karweitjes voor de wie- lergroep Televizier en van die tijd da teert een frequent contact Pellenaars Leys, zoals Jan Leys dat ook onderhield met Gerben Karstens, zeker toen hij na zijn huwelijk vorig jaar een dorpsgenoot werd. Deze Jan Leys dus zou Gerben Karstens geholpen hebben bij zijn truc special na de Ronde van Lombardije. Bij toeval was Kees Haast onverwacht op visite. Pellenaars' stem trilde van in gehouden woede toen hij over alle hoof den heen blafte: „Als ik ooit gelogen heb, mag je nu meteen mijn geweer pak ken, ik zal er zelf kogels in stoppen en je precies zeggen waar je het best kunt mikken om me met één schot kapot te hebben. Ze kunnen van mij zeggen wat ze willen, maar niet dat ik een leuge naar ben". Ja of nee En zich tot „de verdachte" wendend: „Jan Leys, heb jij me gezegd, dat Ger ben Karstens jouw brine vroeg én kreeg? Jan Leys: „Och, wat zal ik zeggen Kees Pellenaars: „Wel verdomme, wat heb jij deze week tegen mij verteld". Jan Leys: „Dat was in vertrouwen". Kees Pellenaars: „Om de donder niet, je bent er zelf over begonnen. Je hebt uit eigen beweging gezegd, dat Karstens het vroeg en dat John Krynen, de meca nicien van Caballero, erbij stond. Nu, kom op Jan Leys: „Ja, kijk, ikke, ikke Kees Pelenaars: „Wat krijgen we nu, heb ik het verdiend dat jij me als leu genaar wegzet?" Jan Leys tenslotte, zich duidelijk wan hopig afvragend hoe hij deze blunder bij Karstens moet verkopen: „Het is zo als jij het zegt. Gerben vroeg het en ik gaf het. maar luister PelVoor „Pel" valt er weinig meer te luisteren, hij heeft gewonnen. „Maar luister Pel..." probeert Jan Leys met meer succes, „Luister, het was in vertrouwen gezegd." „Vertrouwen?" snauwt Pellenaars. Groter bewijs Hij heeft andermaal gelijk, want na een korte, maar verwarde discussie blijkt het volgende. Vrijdagavond belde Kees Pellenaars naar Jan Leys: „Heb je het al gehoord, wat zeg je me daar van Karstens." Jan Leys: „Hoe kan dat nu, hij gebruikte mijn urine en daar zat ab soluut niets in, hoe is dat nu mogelijk." Kees Pellenaars: „Pas op Jan, Stablinski hebben ze zo ook gepakt, in de Ronde van Vlaanderen, hij gaf urine van een verzorger, maar de uitslag was toch po sitief." Op deze zaterdagmiddag constateert Pellenaars het voor de hand liggende. „Er is nog een groter bewijs dat Karstens fout was. Zo'n truc haal je al leen uit als je blind bent." Leys laat het moede hoofd tussen de vierkante schouders zakken en mom pelt: „Ja, als je het zo bekijkt". Hoe kan dat Minder duidelijk echter is de bran dende vraag hoe Karstens positief be vonden kon worden. Zou Jan Leys zelf ook de finish gehaald hebben op een pilletje. Tenslotte reed hij in een ruk naar Milaan, ruim 1100 km. „Kom nu", werpt Jan Leys tegen. „Och", moedigt vriendendienst op 1100 km van zijn café zo sensationeel zou kunnen uit pakken. Maar het uitlekken van het zware geheim, dat hij deelde met Gerben Karstens, was volledig zijn eigen schuld. „Jan heeft het me zelf verteld", boodschapte Kees Pellenaars eerder op de zaterdagmiddag. „Zo en niet anders zat het spel van Lombardije in elkaar, Jan Leys gaf zijn Het woordelijke commentaar van Gerben Karstens hierop: „Ten eerste is Jan Leys een leugenaar. Wat hij verklaard heeft, kan ik niet anders dan gelogen noemen. Ten tweede wil ik opmerken, dat wat hij gezegd heeft gebeurd is onder de dwang van Kees Pellenaars. Die wil mij door middel van sensatie kapot maken, omdat hij weerwraak wilde nemen door jaloezie." ik snap niet dat je dit in de openbaar heid hebt gebracht." Pellenaars veert centimeters op. „Zal ik jou dat eens ver tellen? Ten eerste omdat Karstens al tijd geroepen heeft, dat iedereen slikte behalve hij. Ten tweede omdat hij de vloer met me aandweilde. Ik zal hem leren. Hij kaatst een grote bal en hij kan een grote bal terug verwachten". In een interview na zijn overwinning in de Ronde van Lombardije leverde Karstens kritiek aan het adres van Pel lenaars, die niet had gereageerd op het succes en Karstens zocht dat in het feit dat Pellenaars waarschijnlijk niet kon hebben, dat hij zonder zijn steun won. Pellenaars: „Karstens weet even goed als ieder ander, dat ik nooit direct rea geer. Ik doe dat als het uitkomt. Ik fe liciteer Karstens dinsdags na de slui- tingskoers van Putten bij Jan Janssen toen ik hem daar thuis aantrof. In dat interview haalde Karstens me door de modder en dat terwijl ik hem keer op keer uit de ellende sleurde. Ik zorgde voor een contract met Peugeot. Ik heb, toen hij ziek werd, alles gedaan om zijn Franse bazen tevreden te houden en ik heb gezorgd dat hij in de Tour kwam. Ik en niemand anders." Welletjes Het zat Kees Pellenaars ook hoog, dat Gerben Karstens zichzelf meermalen ,,'n gezonde in de dopingszieke wielerwereld" noemde. „Met die uitspraken" zegt Pel- Jenaars, „stelde hij zijn collega's regel matig in een kwaad daglicht, dat waren de boeven hij niet. Je moest eens weten wat ik wist. Karstens is nooit zo brand schoon geweest. Ik vind het onderhand welletjes. Daarom heb ik deze zaak openbaar gemaakt. De mensen moeten maar eens weten, dat Karstens met zijn grote mond en mooie verklaringen een kunstje probeerde te flikken in Lombar dije. Dat moet gewoon bekend worden" ROUBAIX De Parüse biljartgroot meester Jean Marty heeft gisteren op magistrale wijze in Roubaix de Europese titel in het kader 71/2 op Raymond Ceu- lemans veroverd. De Fransman greep daartoe zijn allerlaatste kans, toen Ceu- lemans in de zesde beurt van de finale op een totaal van 288 strandde en Marty door een adembenemende serie van 188 toch het eerste de 300 bereikte. Een ge weldig slot van een voor Frankrijk ge weldig verlopen toernooi met Marty als de bewierookte kampioen en de in dit weekeinde naar voren gedrongen Roland Dufetelle als uitstekende derde. Maar het heeft er gistermiddag lang naar uitgezien, dat de honderden chauvi nistische supporters op de dichtbevolkte tribunes diep teleurgesteld zouden wor den. Want de meester, vlak voor de strijd nog aangekondigd als de le grand champion du monde, was zes beurten lang geen schim van de grandioze kadrist van de voorgaande dagen, die hoge series als het ware uit zijn mouw had geschud. Was Marty dan toch geknakt uit de strijd tegen Dielis en Scherz gekomen? De Braziliaan Nelson Pessoa in uiter ste concentratie op „Olympia" waar mee h(j gisteren tijdens Jumping ZEIST De heer mr. J. Velders uit Den Haag is zaterdag tijdens de algemene vergadering van de Landelijke Bond van Amateurvoetbalverenigingen (LBA), in het KNVB-sporteentrum te Zeist gehouden, tot voorzitter van die belangenvereni ging gekozen. De heer Velders (56) was gedurende zestien jaar secretaris van de Haagse Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en is thans directeur van het onderwijs te Den Haag. Zijn voorganger, de heer J. C. Brinckmann, die lange tijd voorzitter was van de LBA en die na zijn verkiezing in het bestuur van de KNVB zijn functie neerlegde, werd tot erevoorzitter gekozen. De heren K. J. A. van Rijswijk (Den Haag), waarnemend voorzitter, en J. C. Kruk (Apeldoorn) werden onderscheiden met het erelidmaatschap van de LBA. AMSTERDAM „Dames en heren, u zult even geduid moeten hebben. Schockemöhle wordt op het ogenblik door een arts behandeld en het is nog niet zeker of hij zijn prijs in ontvangst kan nemen". De ze volkomen onverwachte mededeling schokte za terdagavond de bijna zesduizend toeschouwers in de Europahal van de nieuwe RAI. Schockemöhle, de 33-jarige Duitse topruiter, had kort daarvoor nog met „Donald Rex" in het puissancenummer van „Jumping Amsterdam" als enige de twee meter ho ge grijze muur overmeesterd. Vier concurrenten vielen in de tweede barrage af: Hermann Schridde (Heureka), Nelson Pessoa (Nagir), de verrassend goed rijdende Jan Maathuis (The Saint) en de Brit Harvey Smith (Archy). Het publiek wachtte ge spannen op de prijsuitreiking. Na tien minuten klonk het bevrijdende: „Daar is hij". Een donderende ovatie begeleidde de rustig stappende „Donald Rex" met zijn meester Schockemöhle op zijn rug. De dit seizoen door pech achtervolgde Duitser had tijdens dc puissance weer last gekregen van een rugblessu re, die hem al eerder noopte tot volstrekte rust. „Het gebeurde bij mijn laatste sprong. Ik ging over de muur en voelde tegelijk iets in mijn rug knakken. Het deed zoveel pijn, dat ik haast niet meer verder kon. Gelukkig hoefde het niet meer, want de ande- Schockemöhle beheerste de tweede dag van „Jum ping Amsterdam" volkomen. Met overmacht beëin digde hij het onderdeel „Speel uw spel" winnend. „Wimpel" voerde hij in een minuut naar een totaal van 970 punten, zestig meer 'dan Steenken met „Si- mona". Achter de verrassende Ier Ringrose ontspon zich een spannend gevecht om de vierde plaats. Anton Ebben trad met „Kairouan" voor het eerst op de voorgrond cn liet een secure score van 840 punten noteren. Nelson Pessoa leek met „Olympia" goed voor een totaal van meer dan 900 punten, maar hij werd juist voor de met honderd punten gewaar deerde muur uitgebeld en bleef eveneens op 840 staan. De als laatste van de veertig deelnemende combinaties gestarte Brit Harvey Smith evenaarde deze prestatie met „Archy" zodat de vierde positie door drie ruiters werd gedeeld. Ongewoon hoog Na het nationale jachtspringconcours, door Hans Brugman met „Miss Holland" het snelst afgelegd, groeide de puissance zaterdag naar een climax. Tweeëntwintig combinaties begonnen op een onge woon hoge eis van 1.80 meter (de muur). Toch klonk tien keer het „foutloos" door de luidspreker. Daar de Braziliaanse Lucia Faria zich met „Rush de Camp" terugtrok, startten negen deelnemers in de eerste barrage met de muur op 1.90 meter. Vier Duitsers vielen af: Ligges, Klöss. Steenken en Wink ler. De Nederlandse kampioen Jan Maathuis slaag de erin zich met de pas zevenjarige „The Saint" te handhaven. Hij was daarmee in ieder geval verze kerd van de vijfde plaats. Het resultaat van de rui ter uit Geesteren zou zelfs nog beter worden. In de tweede barrage liet Schockemöhle met „Donald Rex" de muur nu twee meter als eerste heel. Die muur bleek een te zware opgave voor de overige vier ruiters. Voor Maathuis, Schridde en Pessoa bleek het grijze gevaarte te hoog. Zij deelden de tweede plaats. Auto voor Pessoa Tegen de verwachting in startte Schockemöhle zon dag toch in het jachtspringconcours om de Grote Prijs van Nederland. „Ik voel weer veel minder pijn dan zaterdag", zei hij na afloop opgewekt. „En bo vendien hebben pillen en een goede massage wat verlichting gebracht". De auto, die als traditio nele ereprijs op het spel stond, ginge chter naar de Braziliaan Nelson Pessoa, die „Olympia" in 56.2 se conden foutloos rondbracht. Na twee Duitse dagen, met dubbele overwinningen voor Steenken en ScbockLemöhle, werd het aondeg een Braziliaanse aangelegenheid. Na zijn middagze ge in het jachtspringconcours beëindigde Nelson Pes soa met „Nagir" ook het springnummer om de Grote Prijs van de stad Amsterdam, dat over twee manches werd verreden, als beste. In de barrage bleef hij voor vierduizend toeschouwers na twee parcoursen zonder strafpunten andermaal foutloos. Alleen de Duitser Hans-Günther Winkler, die „Enigk" bereed, bleef foutloos maar zijn tijd (39.4 sec.) was duidelijk minder dan die van Pessoa (36.6). Acht combinaties bereikten de barrage. Daarbij was ook Anton Ebben met Kairouan". Hij faalde echter op de muur, het eerste onderdeel van de driesprong, en eindigde op de vijfde plaats. Diamantprijs Net als in het jachtspringconcours nam Alwin Scho ckemöhle met „Ronald Rex" de derde plaats in. De ze prestatie leverde hem de grote diamantprijs van de Stad Amsterdam op voor de hoogst geplaatste combinatie in het gehele concours hippique. Steen ken, die van het begin met de sjerp als leider in het klassement voor deze prijs had gereden, moest de eerste plaats afstaan. Opvallend waren de matige resultaten van de Euro pese kampioen David Broome. De Brit verscheen echter niet met zijn beste paarden, Mister Softee en Top of the Morning, maar „leende" San Antone en Manhattan van zijn zuster Pat Edgar-Broome. Zaterdag had de jonge Belg zijn uiterste best gedaan om de vesting Marty te nemen ten behoeve van zijn landgenoot Ceulemans. Dielis, die eerder op de dag Ceulemans tot achtmaal toe redelijke en soms opzichtig schitterende aanvangs- stoten had gegeven, zodat .de naar zijn vorm tastende Grobbendonker niet kon verliezen, had het niet in zijn mars om Marty te verslaan, maar wel zorgde de zelf kansloos geworden Dielis ervoor, dat de partij zeven beurten duurde zodat het verschil in moyenne tussen Marty en Ceulemans, die met een slotserie van 230 in twee beurten Scherz had ver slagen, hanteerbaar werd. Tevoren im mers had ook Johann Scherz al carot- terend de Franse crack zeven beurten opgedrongen zodat diens gemiddelde in twee partijen zakte van 120 tot 75. Het leek er in het begin van de finale op, dat Marty inderdaad stormrijp was ge beukt. De Fransman vond in de zevende beurt toen een serie van Ceulemans op 288 was afgebroken echter grimmig spe lend zijn vorm terug en hij hield pas op toen de 188e carambole een feit was en de kampioensovatie van de tribunes rolde. Marty was kampioen. Ceulemans mocht in de nastoot nog remise maken, dan nog immers zou het hogere gemid delde van de Parijzenaar beslissend zijn. Maar Ceulemans faalde in de nabeurt. De acquitstoot vormde voor de drieban- denkeizer geen hindernis, daarna een eenbander wel. Scholte: „Kansloos" Een grote teleurstelling werd dit kam pioenschap voor Henk Scholte. Hij ver loor zaterdag in vier beurten van Dufe- telle en slaagde er vervolgens met veel moeite in om Sporer en Galvez een ne derlaag toe te brengen. Tegen beiden had Scholte echter achttien beurten nodig, zodat hij met een bepaald schamel ge middelde van 19,12 als zesde eindigde. „Dit is de laatste keer geweest, dat ik in het 71/2 internationaal heb mee gedaan", zei Scholte. „In Nederlandse kampioenschappen wil ik het nog wel proberen, maar in dit gezelschap ben ik kansloos en dan heeft het geen zin meer", zo besloot de man die in het be gin van 1965 met drie Europese titels in een maand behaald op het toppunt van zijn biljartcarrière stond. Een van die kampioenschappen was in het kader 71/2 De uitslagen zijn: Vijfde ronde: DufeteUe (Fr.) 300 4 131 75,00 Scholte (Ned.) 83 4 76 20,75 Zesde ronde: Galvez 205 8 104 25,62 Dufetelle 300 8 97 37,50 248 7 181 35,42 300 7 108 42,85 Zevende ronde: Dufetelle Sporer 300 8 119 De eindstand is: Marty (Fr.) 14 Ceulemans (Belg.) 12 Dufetelle (Fr.) 8 Dielis (Belg.) 7 Galvez (Sp.) 6 Scholte (Ned.) fi Scherz (Oost.) 3 Sporer (Wdl.) 0 67,74 42,85 31,00 28,91 21,96 19,12 SP0RTC0MMENTAAR Geen woord TVE onverkwikkelijke affaire bij L* Estudaamtes de la PlataAC Milan is uit en tena in druk verschenen. Televisiekijkers hebben persoonlijk een gedeelte van de udtspafttiingen van de Argentijnen kunnen zien- Ze zullen er zich aan geërgerd hebben. Hoewel ook de mannen van AC Milan niet af ken g zijn van een beetje forsheid, haalt dut in de verste verte niet bij de bandietenstreken, die Estudianles meende te mogen uithalen. Er is dun ook ingegrepen door de president himself. Er zijn koppen gevallen zoals dait naar goed Zuidamerikaans gebruik gewoonte is. Er zijn zware schorsingen uitgedeeld Maar intussen ligt Prati in bed met 6011 hersenschudding en koestert Combin zijn gebroken neusbeen. Wat in deze kwestie opvalt, is de volkomen afzijdige houding van de wereld voetbalbond, de FIFA. Met geen woord heeft de oude heer Rous, die zich toch gaarne laat horen, gerept over wat geschied. Leaf staan dat er enige maatregel wordt genomen De Europese bond, de UEFA, heeft evenmin een vorm van protest laten horen, hoewel AC Milan een team is uit Italië, dat tot de UEFA behoort. Van beide instanties is zelfs geen enkel woord van deelneming met de slachtoffers van Milan gekomen. Het laat de heren kennelijk ijskoud. Ze trekken liever briefjes uit bekers als er geloot moet worden en die cere monie rijkelijk wordt besproeid met champagne en de tafel feestelijk is gedekt. Herinnering OVERIGENS is het zeer wel mogelijk dat de president van Argentinië met zijn persoonlijk ingrijpen de zaak voor zijn land heeft gered. De pro testen van alle kanten zouden nog feller zijn geweest en wellicht lang duriger hebben geklonken indien dit niet het geval was geweest. Men zal zich herinneren, dat vooral de Argen tijnen het in het toernooi om het wereldkampioenschap in Engeland, in 1966, bont hebben gemaakt. De pre sident heeft zich dat waarschijnlijk ook herinnerd. Keihard JUDO-NEDERLAND had rich or eigenlijk niet zo druk om gemaakt- Willem Ruska ging naatr Mexico-City om even twee gouden medailles te halen. Hij was wereldkampioen zwaargewicht en zou dat blijven. Hij deed de vorige keer niet mee in de klasse alle categorieën, maar wenste niet als een lafaard te worden beschouwd en zou ook daar zijn slag slaan. Het is allemaal anders gelopen. Dat is bepaald geen ramp Na de sensatie die Anion Geesihk' tëWëeg bracht door de Japanse hegemonie te breken; was het al uiterst fraai dat Ruska zijn troon kon bestijgen na de abdicatie van de Utrechtse judokeizer. Destijds hebben de Japanners gezworen, dat zij weer aan de top zouden komen. Daaraan is keihard gewerkt en het is dan ook gebeurd. Er kan ten hoogste uit blijken, dat Nederland zich (weer) heeft vergist in de vorderingen die elders worden geboekt- Maar het is geen reden om te treuren, want een zilveren en twee bronzen medailles is een fraai resultaat. En als Peter Snijders niet geblesseerd was geraakt, zou en- waarschijnlijk nog een plak bij zijn gekomen. Het moet wel een reden zijn om hetzelfde te doen wat de- Japanners, die weer onomstreden heersers zijn geworden, hebben gezworen: keihard trainen en werken om wederom aan de top te komen. Maar dat kan men de NJJB, en de talentvolle judoka's, wel overlaten. Nachtclub HET biljartcircus is weer aan de jaarlijkse rondedans begonnen. De bekenden treffen elkaar weer overal ter wereld, eerst in de Europese titelstrijd, daarna in de toernooien om de wereldkroon. Altijd hetzelfde wereldje met de grote kanshebbers en de mannen, die de kruimels mogen opvegen. Zij moeten er wel wat voor doen. Het wordt altijd nachtwerk en dat wordt nog erger als straks in Linz wordt gespeeld om de wereldtitel libre Er zijn negen deelnemers geaccepteerd en het toernooi moet in vier dagen worden verwerkt. Op vrijdag, zaterdag en zondag zal er een ronde meer op het rooster staan. Dat wordt dus nog later dan gewoonlijk. Voor wie ervan houdt, zal dat geen bezwaar zijn, maar het blijft een merkwaardig soort sport, die ver na het middernachtelijk uur nog moet worden bedreven, Een soort nachtclub met steeds dezelfde artiesten. Het is de vraag of het publiek zich op den duur niet zal afwenden van een sport, die ook van de kijkers te veel gaat vergen. LONDEN De schaakwedstrijd tus sen de nationale teams van Engeland en Nederland in Londen is geëindigd met een gelijke stand 1111. Nadat Neder land op de eerste dag een voorsprong van 65 had genomen, werd op de twee de dag met dezelfde cijfers verloren. De uitslagen van zondag waren: Ree— Penrose 1—0, bi\ Bouwmeester—Keen ">-l. 1a—bi'. Kuypers—Wade 1-0, 1-0; Van Scheltlnga—Lee 0—1. bi—bi'. Timman—Llttle- wood 1—0. 1—0; Prins—Whlteley o—1. 0i: Barendregt—Clarke K—bi. bi—bi: Van Geet— Franklin 0-1, 'j-1..; Scholl-Knox LlgterlnkCorden bi~bi. bi-bil mevr. Heemskerk-Ruth Price V»—bi, V»—bi. De uitslagen van zaterdag waren: Wade Kuipers 0—1, Llttlcwood—Timman 0—1, Whlteley—Prins 1—0, Penrose—Ree V4—Vi. Kenne—Bouwmeester bi. Lee—Van Schel tlnga bi—bi. Clarke—Ba renderecht bi—Vt. Franklin—Van Geet bi—bi, Knox—Scholl bi—bi. Corden—Llgterlnk bi—bi. mevr. Bruce -mevr. Vreeken bi-bi- Wereldrecord gewichtheffen LAHTI De Fin Kaarlo KangasniemI heeft zondag in Lahti zijn eigen wereld record drukken in de halfzwaargewlchts- klasse met 2,5 kilogram verbeterd en gebracht op 180 kilogram.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11