Zuivering binnen Tsjechisch leger Niet meer terug naar Pengel Papilion worstelt met zijn rijkdom Memorandum van antiSovjetofficierenkliek Socialistisch kamp bestaat in feite niet ONRUST IN ITALIË TOEGENOMEN Stakingen van noord tot zuid Mongi Slim overleden Telefoneren is moeilijker dan u denkt Waarnemers moeten Portugal verlaten Spanje wil Picasso's .Guernica' SURINAME NAAR DE STEMBUS FRAUDES EN WAN TOESTANDEN AAN HET LICHT VRIJDAG 24 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 WENEN. Eind september is in Tsjecho-Slowakije de grote zui vering begonnen die zijn hoogte punt bereikte met de val van Dubcek. Thans is het leger aan de beurt. Moskou weet heel goed dat de Tsjechische strijdkrachten tijdens de invasie op 21 augustus vorig jaar er slechts met moeite van konden worden weerhouden om een aanval te doen op de indringers. Het is bekend dat talrijke hoge offi- eren in die dagen hebben samenge werkt m'et de anti-Russische verzets groepen. Deze laatste kregen zelfs de be schikking over de zendapparatuur van de strijdkrachten, die er sterk toe heef bij gen om de kloof tussen het Rus sische en Tsjechische volk, die thans nog steeds bestaat, te verdiepen. Nu heeft de regering-Husak weliswaar op alle belangrijke posten in het leger betrouwbare en pro-Russische elementen geplaatst. Maar zij is er nog steeds niet slaagd om het leger weer in het systeem van het Warschaupact te inte greren. Een zeer groot deel van de offi- en soldaten heeft een hekel aan de Russen en velen haten hen zelfs. Dat is duidelijk gebleken uit het hoge percen tage van militairen dat meedeed aan anti- Russische betogingen. Het blad „Tribuna" heeft onlangs jonge recruteri geënquê teerd. Toen bleek dat 75 procent er tegen dat de vriendschappelijke betrekkin gen met Moskou hersteld zouden worden. 81 procent betwijfelde zelfs of het nodig dat er normale betrekkingen tussen het Tsjechische en Russische volk beston den. En 56 procent is van mening dat er geen gevaar bestaat voor een overval door de Duitse Bondsrepubliek en de NAVO. Merkwaardig is dat de ondervraagde recruten zich steeds beriepen op hun of ficieren, die er volgens hen „net zo" over rouden denken. Daarom heeft Husak reeds in de eerste zomer van zijn bewind is eerste aanval gedaan op de „anti- &vjetofficierenkliiek". Husak ontbond I JAder meer de „militair-politieke acade- mie Klement Gottwald in Praag. Enkele lectoren van dit instituut verplaatste hij naar Bratislava. De overigen ontsloeg hij zonder meer, "opdat zij geen oni'ust in de strijdkrachten zouden kunnen stichten. Deze ongewone en voor de labiele toe stand in het leger typerende stap vond zijn oorzaak in het merkwaardige memo randum dat de wetenschappelijke staf van deze academie dit voorjaar heeft uit gegeven. In dat stuk werd de vraag ge steld of het zin had dat Praag nog lid was van het Warschaupact. In de legerkrant „Obrana Lidu" ston den onlangs passages uit dit memoran dum, dat buiten de politieke leiding van het leger en van het minsterie van De fensie gezonden was aan alle hogere functionarissen van staat en partij. Ook de toenmalige minister van Buitenlandse Zaken Hajek (die zich thans openlijk heeft beschuldigd) ontving dit stuk. Hajek deelde destijds de auteurs mede dat hij Bestseller over 13 jaar strafgevangenis PARIJS (AP) De schrijver van het bock, dat FrankrUks beste „bestseller" sinds 25 jaar zou zijn, heeft een vlinder op zijn borst getatoueerd, een hartvormig medaillon om zijn hals hangen en een verbod van de politie om Parijs binnen te komen. Hij noemt zichzelf „Papilion" vlinder en op zijn 63- jarige leeftijd is Papilion of Henri Chax-rière met grote energie en enige verwarring aan het worstelen met de rijk dommen en de faam, waarvan hij vier maanden geleden nog niets wist. Terwijl hij vertelt, dat zijn boek reeds meer dan twee mil joen dollar heeft opgebracht en dat hij altijd heeft geweten dat hij kon schrijven, dicteert hij tussendoor een makelaar zijn wensen voor een strandhuis (goudkleurig zand en een aanlegplaats voor zijn boot) en geeft hij een secretaresse order hem 300 dollar te bt'engen. Het is een volslagen andere wereld dan de dertien jaar die hij in de Franse strafkolonies, zoals Duivelseiland, heeft doorgebracht, de 42 maanden eenzame opsluiting in een kooi zonder een andere mensenstem te horen, de tien ont snappingen, zijn intense behoefte vrij te zijn, de dingen waarover zijn boek gaat, de dingen die de recensenten op windend hebben gevonden of ontroerend of onverkwikkelijk. Volgens de uitgever zijn in viei'eneenhalve maand 700.000 exemplaren van het boek verkocht. Dat zou dus meer zijn dan de 600 000 welk getal gewoonlijk v/ordt genoemd voor „Bonjour Tristesse", de eerste roman van Franqoise Sagan. Papiilon groeide op in het zuiden van Frankrijk, als zoon van een onderwijzerspaar, en was volgens zijn eigen zeggen in zijn late tienerjaren hard genoeg om een duim met een schefpe steen af te snijden, toen de dienst in de marine hem begon te vervelen. Vrienden uit de marine introduceerden hem in de wereld van de brandkastenkrakers en Papiilon werd gearresteerd toen zij een verdachte nodig hadden in een moordzaak. Op 26 oktober 1931 wérd hij tot levenslang veroordeeld en werd hem verboden, zelfs als hij eventueel op erewoord zou worden vrijgelaten, naar Parijs terug te keren. Een meesterzet in het boek is een aantal verhalen over zijn verbanning uit Parijs, De gerechtelijke belangstelling voor wat Papil'.on heeft gedaan is door de verjaring verdwenen, maar onder de Franse wetten bleef het verblijfsverbod voor Parijs. Maar Papilion kwam weer Parijs binnen en het feit ligt thans zo, dat de politie geen aandacht aan hem schenkt. Hij woont in een hotel aan de linkeroever, dat een plaquette aan zijn muur heeft waarop staat te lezen, dat Ernest Hemingway en Robert Oppenheimer hier eens hebben ge- hun gedachten zou verwerken in zijn concept van de richtlijnen voor de bui tenlandse politiek. In het memorandum waren 30 hoge of ficieren tot de conclusie gekomen dat „het socialistische kamp feitelijk niet bestaat", maar dat de staten van het oostelijk blok veeleer ondergeschikt waren aan de Sovjets, en dat laatste zou de bron van alle kwaad zijn. De zogenaamde bedrei ging van de Westduitse aggressie zou in werkelijkheid maar een voorwensel zijn om de eenheid onder de socialisten te herstellen, met name ook de onvoldoen de economische samenwerking. Het lid maatschap van het Warschaupact zou voor de economische ontwikkeling van het land een duidelijk nadeel geweest zijn, en daarom was het zaak om de poli tieke structuur te veranderen des te meer nu Tsjecho-Slowakije geen gelijk gerechtigde partner in het pact was. Voor al deze ketterse ideeën in het me morandum zal de rector van de militaire academie overste dr. Votjech Menol met zijn drie naaste medewerkers allen militairen met eenzelfde rang zich moeten verantwoorden. Zij hebben allen geweigerd zich aan zelfkritiek te onder werpen en daarom" zullen zij voor een partijraad gedaagd worden. Stellig zul len zij buiten de partij worden gestoten ^n waarschijnlijk ook buiten het leger. Overigens is het bureau van "politieke administratie van de strijdkrachten met een grootscheepse zuivering begonnen binnen eigen organisatie: de eerste luite nant Stromsik werd als lid van 't bureau ontslagen. Voor alles richten de vrienden der Sovjets hun aanval tegen generaal Vaclav Prchlik, een vroegere politieke functionaris in het leger, en de geestelijke vader van het memorandum. Deze was vroeger een van de vier parlementsleden die zich verzetten tegen het verdrag, waarbij de Russen troepen in het land zouden mogen stationeren. Dat Verzet heeft hem reeds zijn lidmaatschap van het centrale comité gekost en nu zal hij ook zijn mandaat kwijt raken, zodra het tribunaal hem schuldig verklaard zal hebben wegens zijn weliswaar patriot tische, maar anti-Russische houding. ROME (AP) In geheel Italië liggen de stedelijke vervoersbedrijven vandaag stil. Het PTT-personeel heeft zijn staking tot het einde van de week ver lengd. De arbeidsonrust in Italië heeft daarmee plotseling een keer ten kwade genomen. Premier Mariano Rumor, die verwik keld is in een zware strijd in zijn eigen christen-democratische partij, heeft even wel een staking van het spoorwegperso neel en de ambtenaren weten le voor komen. De pogingen van de regering om vrede te stichten hebben vandaag echter i nieuwe tegenslag le Incasseren ge kregen, doordat het P.T.T.-personeel dat al vier dagen staakt besloot de staking tot het einde van de week le ver lengen. Dan zal het werk hervat wor den, maar met Inachtneming van alle arbeidsvoorschriften. De 130.000 post men eisen kortere werktijden en hogere lonen. Met Ingang van vannacht staken tevens TUNIS (AFP) De Tunesische staats man Mongi Slim is gisteravond in Tunis aan een leverkwaal overleden. Hij was Mongi Slim was met de tegenwoordi ge president Habib Bourguiba een van de oprichters van de Tunesische Neo- Destourpartij. In 1955 leidde hij de Tu nesische delegatie die met de Franse re gering over de onafhankelijkheid van Tunesië onderhandelde. In 19611962 was hij voorzitter van de algemene ver gadering van de V.N. Zijn laatste func lie was minister van Justitie. 90.000 employe's van de bus-, trolley- ondergrondse- en motorbootdiensten i geheel Italië van Venetië tot aa Palermo. Bovendien staken vandaag 222.000 arbeiders in de chemische industrie. Deze staking duurt 24 uur maar zal volgende week herhaald wor den, Indien de eisen voor een nieuwe col lectieve arbeidsovereenkomst niet inge willigd worden. Verder staakt het personeel vai staatsmonopolies en een deel var metaalbewerkers. Tevens hebben de. vak bonden in tien steden massademonstra ties georganiseerd tegen de plotselinge stijging ln de kosten van levfi- onderhoud. Het sombere beeld wordt nog 1 ergerd door Öe aankondiging van tweede staking der dagbladdrukker: een week de volgende staking wordt zaterdag gehouden en door een al- breken van de onderhandelingen tussen het bankpersoneel en hun directies. De vakbonden hebben voor november middellijk vijf nieuwe 24-uurs-stakIngen bij de banken uitgeschreven. ANDERHALF JAAR VOOR VERGIFTIGEN ECHTGENOOT DEN BOSCH (ANP) De rechtbank in Den Bosch heeft de 64-jarige vi C. N. van den B. uit Megcn, die haar man door middel van vergif om het le ven heeft gebracht, veroordeeld tot jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Op 9 oktober jl. eiste de officier van justitie, na een requisitoir waarin hij met het oog op het trieste huwelijksle ven dat deze vrouw 30 jaar lang heeft gehad een groot meevoelen toonde, drie jaar gevangenisstraf met aftrek tegen UTRECHT (ANP) Eén op elke drie interlokale gesprekken die de Nederlandse telefoonabonnees tot stand proberen te brengen, slaagt niet bij de eerste poging. Een van de oorzaken is, dat er steeds meer kiesfouten worden gemaakt. De PTT lieeft becijferd, dat het per centage oproepen dat verloren ging door verkeerd kiezen, tussen 1964 en 1968 is opgelopen van 6.7 tot 8,7 procent van het gehele inter lokale telefoonverkeer. Doordat het aantal mislukkingen door andere oorzaken daalde, nam het percentage geslaagde, oproepen in die periode met maar 0,4 pro cent af tot 67,6 procent. Het per centage mislukkingen door stag natie in de spitsuren bijvoor beeld daalde van 7 tot 4.7 en dat door technische oorzaken van 1 tot 0,8 procent. Doordat de abon nee bezet was mislukte vorig jaar 13.2 procent van de oproepen (in 1967 was dat 12,9 procent), ter- - wijl het percentage voor „geen ge hoor" en informatietoon opliep van 4,4 tot 4,9. Veel mensen draaien bij het kie zen een verkeerd nummer, omdat ze ten om-echte denken dat ze een „nummervast" geheugen hebben. Het komt ook vaak voor, dat de kiesschijf niet op de juiste manier wordt gebruikt. De kiesschijf zegt de PTT is gemaakt voor de menselijke vinger. Een glad voor werp, zoals bijvoorbeeld een bal pen, glijdt er gemakkelijk op uit. Het is ook fout, om de vinger mee terug te laten lopen met de kies schijf, omdat die daardoor wordt afgeremd, hetgeen een verkeerde verbinding tot gevolg kan hebben. Snel draaien is ook belangrijk, want de verbinding wordt in het algemeen automatisch verbroken als er meer dan vijf seconden ver strijken tussen het draaien van twee cijfers. Verder adviseert de PTT wat meer geduld: „telefoon abonnees zitten niet voortdurend aan hun toestel en. men moet de hoorn dan ook niet te gauw neer leggen." Hoe meer fouten er gemaakt wor den. hoe groter de kans wordt op stagnatie. Zodra men de hoorn van de haak neemt, legt men namelijk al beslag pp telefoonwegen en elk mislukt gesprek maakt de kans groter dat anderen doel bereiken. Scheepvaart op Rijn door mist in moeilijkheden OKBLENZ (DPA) Laag hangende mistbanken en een lage waterstand be zorgen de scheepvaart op de Rijn veel moeilijkheden. De schepen zijn slechts voor de hell't beladen om de diepgang binnen de vereiste grenzen te houden, Het 905 ton metende Nederlandse torschip „Aïlegro-2" uit Rotterdam heeft in het gebied van de Middenrijn de grond geraakt en liep daarbij een gat in de boeg op. De scheur is volgens de politie in Koblenz gedicht, waarna het schip zijn haven van bestemming Oberlanh- stein kon binnenlopen. In Tokio ia onlangs een hotel geopend, met een speciale attractie voor de gasten: een lift aan de buitenkant van het gebouw. De reis naar boven geschiedt in een air-conditioned cabine, die plaats biedt aan dertien personen. Het uitzicht is bij de prijs inbegrepen. Wiesenthal eist onderzoek naar terechtstelling Ned. student WENEN (AP). Simon Wiesentlial, de leider van het joodse documentatiecen trum ln Wenen, heeft de Westduitse autoriteiten verzocht een onderzoek in te stellen legen een praktiserende Duitse officier van justitie die in 1944 de Neder landse student Frank Smits ter dood zou hebbeu veroordeeld. De heer Wiesentlial deelde mee dat hij de Oberstaatsanwall dr. Franz Schu macher uit Limburg Van der Lahn ervan had beschuldigd dat deze de Nederland se student ter dood had veroordeeld, om dat hij in 1943 met een pistool in de zak had rondgelopen, In 1943, aldus Wiesentlial, was Frank Frank Smits door de bezettingsaulorilei- ten in Nederland gearresteerd omdat hij een pistool gedragen had. Hij werd hier op tot 12 jaar gevangenisstraf veroor deeld. Maar de aanklager van de krijgs raad, de Oberkrlegsgeriehtsrat Schu macher, ging ln noger beroep en eiste de doodstraf. Dit. werd ongedaan gemaakt door generaal Christiansen en de zaak tegen Smits kwam ten tweede male voor. Hij werd wederrom veroordeeld tot 12 Jaar gevangenisstraf. Opnieuw ging Schumacher in beroep en door de krijgs raad waarvan hij toen zelf voorzitter was, werd de zaak herzien met als resultaat: de doodstraf. Deze werd uitgesproken op 7 maart 1944. Een maand later, aldus de heer Wiesenthal, werd Smits tereohtge- i steld. Zondag verkiezing voor parlemen t zeese gebieden, zodat de Nationale Unie bij voorbaat kan rekenen op de 24 (op de 130) zetels die door die gebieden den bezet. Het aantal ingeschreven kiezers is 20 procent groter dan vier jaar geleden. Ditmaal mogen voor het eerst ook a wen stemmen. LISSABON (Reuter) De Portugese regering heeft een groep waarnemers van de Socialistische Internationale ver zocht, het land direct te verlaten. Dit is gisteravond in Lissabon meegedeeld. Dc groep was begin deze week in Portugal i aangekomen om de gang van zaken le volgen bü de zondag te houden parle- mentsverk lezingen. Volgens een verklaring van het bureau van de eerste minister gaat het om vijf waarnemers, die als toerist het land wa ren binnengekomen. Zij hadden de autori teiten toestemming gevraagd, de verkie zingen en het tellen van de stemmen van zeer nabij te volgen. Dit nu is, volgens de Officiële bekendmaking „duidelijk een onverdraaglijke inmenging in de binnen landse aangelegenheden van het land". Er kan zondag in Portugal gekozen worder tussen „vooruitgang in conti nuïteit", voorgestaan door premier Mar- celo Caetano en zijn partij, de Nationale Unie, en „vooruitgang door socialisme", de leus van de oppositie. De Nationale Unie heeft 140 kandidaten gesteld. De nationale vergadering telt evenveel zetels Ongeveer tweederde van deze kandidaten heeft nooit eerder zitting in de nationale vergadering gehad. De oppositiepartijen hebben 144 kandi daten: 132 behoren tot de „Democra tische Oppositie" en 12 tot de „Onafhan kelijke Monarchisten", die voor het eerst aan verkiezingen meedoen. De oppositie mag geen kandidaten stellen ln de over- MADRID (Rtr.) De regering var generaal Franco onderhandelt met Pa- blo Picasso over zijn meesterwerk „Guer nica". Dit schilderij dat de verschrikking van de Spaanse burgeroorlog voorstelt, is ontstaan na het bombardement het stadje Guernica door Duits® bom menwerpers. Het hangt in New York. De Spaanse regering wil het schilderij hebben als het voornaamste stuk in het nieuwe museum voor moderne kunst, dat wordt gebouwd bij de universiteit van Madrid. Picasso die een tegenstan der is van het bewind van generaal Fran co, heeft Spanje nooit meer bezocht sinds de burgeroox-log en ging in vrijwil lige ballingschap in Zuid-Frankrijk. J. Raghoeharsing (Van verslaggevers DEN IIAAG. Vrijdag worden er in Suriname verkiezingen gehouden. De felste en objectiefste verkiezingen die Suriname ooit heeft gehad, aldus de heer Raghoeharsing, één van dc 20.000 Surinamers in NedeHand. IIU ver wacht een soort doorbraak, geen terugkeer naar het Pengelregime. De Nationale Party Suriname zal wellicht in de oppositie gaan. De party van Pengel was altijd de grootste. Zal hü dat na vrijdag nog zyn? De heer Raghoeharsing gelooft cr niet in. Ik verwacht dat de V.H.P. en dc P.N.P. een coalitieregering zullen vormen met de N.P.S. in de oppositie. Pas dan krygen we een gezonde situatie in Suriname. De ilxeer Raghoeharsing, is sinds 1963 in Nederland met onderbreking van anderhalf jaar. Hij studeerde aan de sociale academies van Den Haag en Hengelo en werkt nu als maatschap pelijk werker in Den Haag en is een gewaardeerd medewerker van de Sti- cusa. Hij houdt veel lezingen over Suriname en verzorgt voorlichtings avonden. In Suriname zelf heelt hij nog onder i het Pengelbewind als reclasseringsambtenaar gewerkt. Ik ken dus de sociale problemen van Suriname. Om zijn lezingen zo objec tief mogelijk te houden, blijft hij op de hoogte met de gang van zaken in Suriname, vooral door nauwkeurig lezen van de daar verschijnende kranten. Van één ervan is hij mede werker. Na de ondcrwijzersslaking en de daar door veroorzaakte val van het kabi- net-Pengel, heeft zich 'n mentaliteits verandering voltrokken in Suriname. Het volk heeft de staking massaal gesteund en daardoor de val van Pengel en de zijnen veroorzaakt. Nu zijn de mensen zich bewust geworden van hun invloed op de regering. De partijen komen met een op de wensen van het volk afgestemd programma. Na de val van het kabinet-Pengel is" er' een zakenkabinet gevormd onder leiding van de heer May. Dat kabinet heeft een onderzoek ingesteld naai de gang van zaken onder Pengel en tal van wantoestanden aan hel licht gebracht. Om er een paar te noemen, ministers van Pengels fractie blijken grote stukken grond in ei-fpachl te hebben gegeven aan politieke vrien den, ten koste van de kleine man; de levering van vlees aan overheids instellingen is altijd gegund aan een Statenlid van de partij-Pengel, die slager van beroep was, en dat terwijl zijn prijzen het hoogste waren van allen en het vlees van de slechtste kwaliteit; veertien dagen geleden is aan het licht gekomen dat ministers en Statenleden van de N.P.S. bij de Volkskredietbank grote bedragen leenden, die nooit werden tèrugbfe- tauld (het ging om bedragen tussen de 30.001) en 250.000 gulden); het bureau van de gevolmachtigd minister mr. Lim A -Po in Nederland is ge bleken een soort, asiel te zijn voor mensen die in Suriname niet te hand haven waren. De; publikatie van dit soort onthullingen zal de verkiezings uitslag sterk beïnvloeden. Daar komt bij dat de economische positie van Suriname eronder Pengel niet rooskleuriger op geworden is. Hij droomde over fantastische miljarden plannen die nóóit gerealiseerd konden worden. Kortom deze verkiezingen zullen leren of hel volk zich werkelijk van Pengel alkeert. De verwachting is van wel. Prognoses gaan er vanuit dat Pengel, de N.P.S. dus, vijf zetels gaan verspelen. Hij had er in de vorige Staten 17 van de 39. Zijn grote tegenstanders vindt de N.P.S. in de V.H.P., de Hindostanen- partij van Ladhmon en de Actiegroep enerzijds, en het nieuw gevormd P.N.P.-blok van dr. Essed, dat zich verbonden heeft met de P.S.V., de Progressief Surinaamse Volkspartij, anderzijds. Algemeen wordt verwacht dat de V.H.P. als grootste partij uit de bus zal komen, omdat de H-indo- stanen in Suriname in de meerder heid zijn. Bovendien zijn maatregelen getroffen om fraude bij de stemming te voorkomen. Door het kleuren van de vingers na het uitbrengen van de stem kan men dubbelstemmen voor komen. Het dubbelstemmen was één van de manieren waarop Pengel aan zijn hoge 'stérrrmenaantaL kwam. Er zijn in feite nog maar drie Pengel- gezindéde N.P.S,, de kleine Hindoepartij Suriname en de kleine P.P.P. De rest heeft zich van hem afgekeerd. Daarom is de verwachting gewettigd dat de V.H.P., die bij de vorige verkiezing de tweede partij geweest, nu de grootste wordt. Ook de P.N.P. zal van Pengels verlies profiteren en waarschijnlijk de dei-de groepering worden, Een coalitie V.H.P./P.N.P. zal beteke nen dat men een geleidelijke onaf hankelijkheid van Nederland zal na streven. De N.P.S. en de P.N.R., Partij Nationalistische Republiek, zijn de enige die onmiddellijk onafhankelijk heid willen. De andere aoht willen eerst dal Suriname economisch sterk komt te staan en dat de vele rassen E.v-premier J. Pengel in het land worden geïntegreerd. Ze willen wel een wijziging van Koninkrijksslatuut, maar geen ophef fing hiervan en vragen bijvoorbeeld meer armslag in de buitenlandse politiek. Eén van de ooi-zaken van de zwakke economische situatie is volgens eontra- Pengelpartijen, dat de ontwikkelings hulp aan Suriname tot nu toe niet goed is besteed. Daardoor wox-den investeerders huiverig om geld Surinaamse ondernemingen te steken. Deze contra-Pengeipartijen, en u nu dat het er acht zijn, willen hulp van Nederland en de andere E.E.G- landen. Vrijdag gaan ze dus naar de stembus 135.000 Creolen, 141.000 Hindostanen, 56.000 Javanen en 32.000 bosnegers. Wie niet gaan zijn de ruim 20.000 'volgens de heer Raghoeharsing vóór het eind van het jaar zelfs 35.000 Surinamers die in Nederland verblij ven. Er bleek geen afdoend systeem te vinden om ook deze mensen, ge vlucht voor de werkloosheid, e: ontbreken van sociale zekerheden, in eigen land, bij volmacht te laten stemmen. Dit betekent ongetwijfeld een verlies voor de contra-Pengel- partijen, zegt de heer Raghoeharsing, die met evenveel spanning als iedere andere Surinampr de resultaten de verkiezingen tegemoet ziet.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7