DOORN IN WARMONDS OOG HOOGBOUW IN MERENWIJK Dagverblijf voor geestelijk Spijtplanters Leiden en Warmond ontmoetten elkaar voor Ged. Staten gehandicapte kinderen komt in bungalow aan Ylietweg Stichting Avondschool Leids Volkshuis vierde 70-jarig bestaan Leidse hielden jongeren zich bezig Adjudant Van der Ster met pensioen Pianoduo Flipse-Weber met een bont recital met indianenmoorden Negen miljoen nodig voor „Endegeest5' Honderdjarig P. en C. toont modevisie op heden en toekomst Jeugd en Boekenweek MARKTEN PAGINA DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 OKTOBER 1969 DEN HAAG ,,Nu te elfder ure ontstaan nog grote moeilijkheden," zo verzuchtte de Leidse wethouder van Openbare Werken, de heer C. Piena, voor het college van G.S. van Zuid-Holland, dat een openbare zitting uitgeschreven had om be zwaren tegen het Leidse bestem mingsplan „Leiden-Merenwijk" te aanhoren. Die bezwaren Kwamen van ae gemeente Warmond, die als aangrenzende ge meente van Leiden bezwaar heeft te gen de voorgenomen bebouwing in de onmiddellijke omgeving van de Kager- plassen. Voorts ontwikkelde Warmond bezwaren tegen het zo dicht gaan bou rn aan de komende provinciale weg 6. Volgens het Leidse plan kan de bebouwing komen tot op 40 meter van j; de gemeente Warmond wil een afstand aanhouden van 100 meter en heeft daarvoor steun gevonden bjj de P.P.C. (Provinciale Planologische Com- En dan nog maar beginnen bij die met lage ééngezinswoningen, zo g een wens van die recreatiege meente Hoge woongebouwen wil deze ge meente zoveel mogelijk weg hebben van de Kagerplassen. De gemeente Warmond gaf tegenover tijdens deze zitting duidelijk te kernen het plan maar af te wijzen. Vanuit de Kagerplassen gaat men een klein ruimtelijk beeld krijgen. Wethouder Piena van Leiden betoogde, dat de economische en financiële opzet „Leiden-Merenplan" totaal in ge- zou komen als aan de wensen van Warmond tegemoet zou worden getre den. Grond „reserveren" voor een mo gelijk later verbreden van de weg 6 vond hij overdreven. In het plan moeten 6000 woningen komen. Door een grote strook onbebouwd te laten zal dat aantal beslist niet gehaald worden. Het aangevoerde argument van hoogbouw deed hij af met de mededeling, dat in de aangrenzende .omgeving volgens e bestemmingsplannen hoog- pötw toegestaan wordt; daar doet I nÓG\ nG.S., nóch Wamond meer 1 aan. Hij wilde Warmond nog toezeggen alleerf' hoogbouw te plegen bij bit tere noodzaak. G.S. zullen zich nader beraden en binnen afzien bare tijd een beslissing nemen. LEIDEN De gemeente wil deelne men in een stichting, die een avond scholengemeenschap voor atheneum, havo en mavo in stand houdt. Dit heeft onder meer tot consequentie: opheffing van de gemeentelijke avondschool voor In de stichting worden ook op genomen de Leidse avond-hbs en de R,-K.avondschool voor mavo. Jongerenmis in Lodewijkskerk LEIDEN. Zaterdagavond a.s. orga niseert de Jongerenmis Leiden een jon- gerenmiis in de Lodewykskerk aan de Steenschuur te Leiden. De celebrant van deze mis is pastoor L. G. A. van Noort, deken van Lelden, welke in sa menwerking met de tekstgroep van Arnoux Koppers het onderwerp „Vrij heid. blijheid!" als thema gekozen heeft. Inlichtingen: Wim de Grood, Zeeman laan 6a, Leiden, tel. 40415; Angela On derwater, Celebesstraat 7, Oegstgeest, tel. 52862; Pater van Vliet, Mariën- poelstraat 4, Leiden, tel. 53200, of aan an de andere bestuursleden tijdens het koffiedrinken na de mis. LEIDEN In het laatste jaar van de 19e eeuw,, toen Leiden nog maar 50.000 inwoners telde licht ten drie Leidse hoogleraren het Leidse Volkshuis op met als doel volgens art. 2 van de statuten: „verhoging van ontwikkeling, be schaving en levensgeluk". Gisteravond werd dit feit feeste lijk herdacht in de grote zaal van het Leidse Volkshuis aan de Apo- thekersdijk. De voorzitter van de Stichting, prof. dr. L. de Klerk, verwelkomde 't gemeentebestuur, burgemeester v. d. Willigen en de wethouders, de vertegenwoordi ger van het Ministerie van CRM en vele afgevaardigden van zus terverenigingen, speeltuinvereni gingen en clubhuizen en van de bedrijven en vele anderen. De burgemeester prees de stich ting vanwege h^ar jeugdigheid, haar kracht om zichzelf steedte vernieuwen en niet de traditie te handhaven vanwege de traditie, dikwijls een kwaal van de ouder dom. Hij had diepe bewondering voor de toewijding van de staf en wenste de jeugdige oude nog vele jaren toe. Prof. De Klerk sprak hierna zijn feestrede uit. Hij wilde niet mij meren over 't verleden, doch wel de dank uitspreken aan allen die aan dit werk hebben meegewerkt. Hij memoreerde hierbij mej. Rut. die na vele jaren directrice te v zijn geweest, enkele weken ge leden overleed. „Het principe is met veranderd, wel de taken, voor al bij het aanbreken van de nieu we periode van de vrije tijdsbe- 'stécting en ook hét Leidse Volks huis zal de taak hebben deze evo lutie progressief tegemoet te tre in de heer C. L. Marks, bestuurs lid van het L.V. en voorzitter van de werkgemeenschap „De Ratel" wilde prof.- De Klerk de gehele staf eren. De heer Marks is reeds veertig jaar verbonden aan dit werk en nog steeds actief bezig. Er werd vervolgens een film ge toond uit 1939 (bij het 40-jarig bestaan gemaakt) die inzicht gaf op de toen gebruikelijke vorm van het werk. Na de pauze bracht de heer Engel de gelukwensen over van het Min. van C.R.M., de heer Akkerman wees namens de L.J.A. op de nau we verbondenheid en tenslotte wees de heer De Graaf op de vele relaties met de Nat.. Bond voor Culturele Vorming. Het leukste moment van de avond was de aanbieding van de op brengst van de zakjes- en blokjes actie 13.45 door de vijf jarige tweeling Liesbeth en Tony v&n Klarenbos. Al met al kan het bestuur terugzien op een waardige, maar ook prettige viering van haar jubileum! Kapverordening OEGSTGEEST. Drie jonge bruin- bladerige prunusbomen prijken sinds gistermiddag in de Koninginnelaan tus sen de Nassaulaan en Oranjelaan. Het planten ervan had nogal belangstelling, niet alleen van toevallige voorbijgangers maar ook van burgemester Van Eysin- ga, wethouder Van der Voet en gemeen tesecretaris De Visser. Met heel bijzon dere aandacht sloegen enkele ond- Oegstgeestenaren de verrichtingen gade: zy deden op dat moment boete voor euveldaden, die vijfentwintig jaar gele den waren begaan. In dc hongerwinter van 1944 woonden de heren F. J. A. Lutz en P. J. M. Trouwborst met hun gezinnen en als onderduiker de heer J. van Dalen in de Oegstgeester Willem de Zwijgerlaan. Zoals zovelen in die tijd hakten zij een aantal gemeentelijke bomen om (waar onder een fraaie beuk) teneinde zich zelf en anderen van een brandend (nood)kacheltje te voorzien. De families verloren elkaar na de oor log uit het oog, door een toevallige ont moeting en het bezwaarde geweten brachten de echtparen Lutz (thans Scheveningen), Trouwborst (Noord- wijk) en Van Dalen (Las Palmas) gis teren in de Koninginnelaan en wat la ter in het gemeentehuis weer bijeen, burgemeester Van Eysinga legde nog eens de nadruk op de blijdschap, waar mee de gemeenteraad het geschenk, de drie prunusbomen, in september aan vaardde. De nare herinneringen die ouderen aan de oorlogsjaren hebben, culmineren in dankbaarheid voor de huidige tijd. Het is te hopen dat de jongere generatie, die moeite heeft in dit patroon mee te denken, daarin zal groeien. Aldus de burgemeester. LEIDERDORP Adjudant W. DE AFDELING Oegstgeest van K O heeft weer een goede bekende van haar op het podium gehaald: Marinus Flipse, ditmaal vergezeld van Tjitte Weber, de adjunct-directeur van K O, die een hele artistieke ontwikkeling als con certpianist heeft gehad. Het recital vond plaats in de architectonisch en akoes tisch fraaie aula van het Rijnlands Ly- Het was voor het zeer talrijke publiek een aangename en niet alle daagse confrontatie; twee pianisten, die beurtelings ieder een vleugel onder han- hadden en dan weer quatre mains speelden. Voor de pauze hoorden we klassieke wex-ken, Bach („Schafe können sicher weiden") en Mozart, met de Sonate in D dur (KV381en Larghetto en Allegro. Er werd door beide pianisten plezierig geconcentreerd gewerkt, hoewel de realisatie niet steeds even vast en een voudig was. Een romantische uitloper was de Slavische dans op 46 no. 22 van Dvorak, waarmee het eerste deel met glans werd afgesloten. De tweede helft van de avond was ge wijd aan de furore. Een duidelijke hoofd rol werd daarin gespeeld door Marinus Flipse, die met een rotsvast meester schap de impressionistische voortbreng selen beheerst. Tjitte'Weber deed zich kennen als een bescheiden vertolker, LEIDEN B. en W. hebben de raad ook een nieuwe Kapverordening voorge legd. Er wordt geen lijst van beschermde - houtopstanden gemaakt maar iedereen Ster, die 29 oktober zestig jaar wordt, 1 gaat met pensioen. Sinds februari 1959 is hy groepscommandant van de rijks politie te Leiderdorp. De in Vlaardingen geboren heer Van dei- Ster begon zijn politieloopbaan op 1 april 1931 in Dordrecht bij de gemeentepolitie. In augustus 1940 werd hij gemeente veldwachter in het Zuidhollandse Oud dorp en hij bleef dit tot augustus 1944, toen de Duitse bezetters hem ontsloegen. In mei 1945 kwam hij terug op zijn oude post. Van 1946 tot 1947 was de inmid dels tot opperwachtmeester bij de rijks politie gepromoveerde heer Van der Ster postcommandant in Nieuw-Beijerlénd en daarna bekleedde hij eenzelfde funktie in Rhoon tot 1951. Tot zijn benoeming te Leiderdorp was de heer Van der Ster groepscommandant van de rijkspolitie in de nu opgeheven Zeeuwse gemeente St.-Laurens. Ook werkte hij nog een jaar bij de districts recherche van de rijkspolitie te Leiden. Op 31 oktober, 's middags om half vier, houdt de heer Van der Ster een af scheidsreceptie in de kapel van de Scheppingskerk. LEIDERDORP De NZH heelt de ge meente opmerkzaam gemaakt op het feit, dat kinderen, die met de bus naar het zwembad aan de 'Ericalaan gaan na het uitstappen vaak direct de straat over willen steken. Vandaar dat b. en w. de raad maandag voorstellen een krediet van 1600,- beschikbaar te stellen om ter plaatse 15 meter geleidehekken te plaatsen. LEIDERDORP Wordt een desbetref fend raadsvoorstel door de Leiderdorpse raad a.s. maandag aangenomen, dan krijgt de Leiderdorpse Watersport vereniging „Doeshaven" een gemeente lijke subsidie van 24.500,- om een deel van twee vaste houten steigers, die begin 1970 aan de zuidwal van de haven wor den gebouwd, te financieren. die zjjn metier - uitstekend bedrijft heel goed in staat is, muzikale ontroe ring over te brengen. Flipse is de door gewinterde routinier, die bravour aan charme paart, maar nu en dan ook lijkt op een tamboer-majoor, die in pa radepas departituur vertaalt. ZUID-EUROPESE folklore klonk door in Lindaraja van Debussy, eigenlijk te fors om debussiaans te zijn, maar wel een kleurrijk spel met ritmen. Valse Musette van Poulenc haperde, omdat er iets mis ging met het omslaan van de bladzijde (zei de heer Weber). Toen het de tweede keer opnieuw er naast was, wisselden beide pianisten maar van partituur en voltooiden Poulenc's vaude ville voor bruiloften en partijen met veel verve. Zo'n Poulenc toch! De grap eindigde zowaar nog erg charmant in de staart. Met Thomé (Gavotte en Mu sette), Brahms (de welbekende walsen 1 en 5) en Rachmaninoff (Alia Marcia) werd het met veel aandacht beluisterde concert besloten. Als toegift' moesten we horen Jesus, joy of man's desiring, door Myra Hess voor twee piano's be werkt. In het onderhavige geval waren het concertvleugels van Russische ma kelij (Estonia), zeldzaam op onze podia, robuust van klankvolume en pittig van timbre. Ton Pieters. Verkoop Morsweg LEIDEN Wernink's Beton en Aan neming maaatschappy NV wil van d« gemeente 3060 ni3 van de Morsweg ko pen teneinde er een industrieweg van tt maken. i LEIDEN De feiten worden langza merhand bekend: in het uitgestrekte Braziliaanse oerwoudgebied van Ama zone en Mato Grosso worden de laatste vijftig- tot honderdduizend Indianen vak kundig uitgemoord. Zonder dat de cen trale overheid er veel tegen doet of doen kan, zyn het vooral de plaatselijke auto riteiten, vooral de grootgrondbezitters, die dit meedogenloze karwei opknappen. De reden voor de moord Er wordt naar gegist of het de rjjke bodemschatten zyn, waarop de grondspekulatie zich richt, of dat het erom gaat bouwgrond In het oer woud te heben voor dure verkoop wan neer de steden zich uitbreiden. De journalist Theo Stibbe en de anthro- pologen Halbertsma en Buve meenden, dat er niets meer aan te doen is om de uitroeiing te voorkomen. Zij spraken gis teravond op een informatieve bijeen komst, georganiseerd door de Leidse ak- tiegroep, waarvan Laura en Lidwien Chorus en Barbara van Hemert de stu wende krachten zijn. Theo Stibbe loog er niet'om: de Indiaan se bevolking is arm en geïsoleerd, en de jacht op Indianen is een traditie, vanaf het tijdstip, dat de ontdekkings reiziger Amerigo Vespucci zijn eerste schreden op Amerikaans grondgebied zette. Wat er nu gebeurt is vreselijk, maar op zich niet verschillend van het eeuwenoude patroon. En drs. Buve: De centrale regering kan eenvoudigweg geen controle uitoefenen op de 2000 mijl van de hoofdstad verwij derde grensgebieden. De plaatselijke grootgrondbezitters hebben alle macht. En behalve door de jacht, worden de Indianen ook bedreigd door de kontak ten met de blanken mestiezos, die hen hun goederen en diensten afhankelijk maakt in ruil voor alcohol en daarmee hele Indianenstammen geestelijk te gronde richten. LEIDEN B. en W. vragen van de ontslagbeleid. Voorts is een toenemende Leidse raad een krediet van 9 miljoen differentiatie opgetreden ln de aard van voor de bouw van vier observatiepavil- de opgenomen patiënten. Er worden te- joens en een gebouw voor opname en genwoordig meer patiënten met lichte pólikliniek op liet terrein van de psy- ziektebeelden opgenomen, chiatrische inrichtingen Endegeest. Het Een en ander vereist adequate voorzie- betreft lüer de eerste fase van een groot ningen; zoals de hierboven genoemde ontwikkelingsplan. bouw van observatiepaviljoens. Het plan omvat ook de bouw van een zusterhuis Endegeest is een centrale plaats gaan met accommodatie voor 72 verpleegsters, innemen in het kader van de geestelijke maar dit is niet in de eerste fase opge- gezondheidszorg van Leiden en als ge- nomen. Voorts is voor Endegeest nog volg van allerlei ontwikkelingen op me- 'n aanvullend krediet van twee ton nodig disch gebied heeft zich een verandering voltrokken in het opnamepatroon haar op de toekomst gerichte reis alngs 22 steden in verband met het 100-jarig bestaan van P. en C gister middag en -avond als vierde stad Lei den aangedaan. Het jubileum werd op geluisterd met een ruim een uur duren de modeshow in de Stadsgehoorzaal. Het was een revue-parade rond mode talenten zoals o.a. Jacques Esterel, Tom Gilbey uit Londen (die ook voor prins Philip ontwerpt), Gerard de Both, John Weitz, Frans Molenaar en anderen. De bekwame produktie was in handen van Thijs Chanowski, alom „berucht" als de grote man aether de Fabeltjeskrant. Onder het motto „P en C lanceert een nieuwe eeuw" werd de show afge draaid. Er was een gedanste ouverture met twee broekpakken van Cardin met lichtbeelden over de geshowde modellen en prijzen. Uit de 152 ontwerpen, die I ingezonden waren naar cle P en C-wed- strijd „Kostuum van de toekomst", wer- den de winnende modellen onder veel enthousiast applaus geshowd, waaron der twee ontwerpen van de 19-jarige Candia Visser van de academie St.- Joost te Breda die de eerste prijs in de wacht sleepte. lakjasje van Louis Feraud (ƒ198), evenals een zwart jasje, afgezet met zwart lak van Frans olenaar (ƒ219). Er was overigens een schoonheid aan broekpakken en mantels. Eigenlijk te veel moois om op te noemen zonder iets of iemand te kort te doen. De panta lons hebben, wat de heren betreft, als combinatie geen en als kostuum gedra gen merendeels wel een omslag voor de mode 69-70. De show werd, dansend op de „eindeloze" muziek uit „Hair", Uit meer dan 125 getekende ontwerpen, ingezonden doo rstudenten van 12 mode- confeotie- en kunstacademies heeft Can dia Visser van de Academie St. Joost te Breda, de eerste prijs gewonnen in een door P en C ter gelegenheid van ontwerpwedstrijd, genaamd het „Kos tuum van de Toekomst". Aan mej. Vis ser werd de eerste prijs, een reis naar Cape Kennedv overhandigd. besloten door mannequins in vliesdunne nachtgewaden en uitgerust met roman tisch brandende lantaarntjes, Proficiat P en C met dit geslaagde eeuwfeest! Een frappant voorbeeld daarvan vertoon de drs. Halbertsrha, die een film liet zien van de Kogi Indianen in Noord- Columbia, die langzamerhand de slecht ste kanten van de Westerse „bescha ving" overnamen. Wat kunnen wij er aan doen? Dat was de centrale vraag, die de ongeveer 200 deelnemers in de Burcht gisetravond bezig hield. Het antwoord van het fo rum was dan ook voor hen onthutsend. Een groot internationaal offensief zou geen kans van slagen hebben. Gesteld dat mensen en geld bij elkaar kwamen, dan was tegen die tijd de laatste rest der Indianen reeds uitgemoord. Op het eind van de bijeenkomst gaf Lau ra Chorus ln ieder geval een uitlaat klep voor de machteloze dadendwang: zondag zullen alle landelijke aktiegroe- pen ln Utrecht bij elkaar komen om te praten met Lars Persson, de Zweedse anthropoloog, die de volkerenmoord we reldkundig heeft gemaakt. Lars Persson zelf komt dinsdag naar Leiden. Muis sprong vanuit broodrooster in een kopje koffie (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Het echtpaar B. stond gisteravond in hun woning aan de Zuidsingel wel enkele momenten bedenkelijk te kjjken, toen er, mid den op de tafel, een springlevende bruine muis uit een roodgloeiende broodrooster sprong en plons! midden in een kopje koffie. Wat zou er gebeurd zijn: de muis had zich in de broodrooster ge nesteld (dat gebeurde wel meer, zo verzekerde ons dhr. B.) en bleef daarin zitten, ook toen het apparaat in werking werd gesteld. Toen de bodem te heet onder zijn pootjes werd, maakte hij zich met een noodsprong uit de voeten en belandde aldus in een kopje kof fie, dat naast de broodrooster op tafel stond. Ook dit bleek nog niet de gewenste afkoeling. Met enigs zins wankelende passen begaf hij zich daarna naar de gang en ver dween in een kier. Van de muis is niets meer ver nomen. LEIDEN De Stichting Dagverblijven Geestelijk Gehandicapten West Zuid- Holland Is voornemens binnenkort in Leiden een dagverblijf voor Kinderen van 3 jaar en ouder te gaan openen. Zij heeft daartoe een bungalow aange kocht aan de Vlietweg 16 te Leiden. Na uitbreiding van deze bungalow kunnen 27 pupillen worden opgenomen. De Stichting heeft reeds drie dagver blijven, nl. in Wateringen, Naaldwijk en Voorburg. Begin november wordt een dagverblijf in Vlaardingen geopend. In totaal kunnen op deze vier dagverblij ven 150 pupillen geplaatst worden. Deze dagverblijven worden voor 75 pet. ge subsidieerd door het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, de overige 25 pet. door de ge meente waaruit het kind afkomstig is. De Stichting heeft reeds vergevorderde plannen voor de bouw van nieuwe dag verblijven in Monster, Delft, Vlaardin gen, Spijkenisse en Alphen a/d Rijn. De totale stichtingskosten van deze vyf nieuwe dagverblijven bedragen 5 mil joen gulden. Als deze plannen gereali seerd zijn, kunnen in totaal 600 pu pillen worden opgenomen. Dan is pas voor 60 pet in de behoefte voorzien. Aan de dagverblijven zijn een aantal deskundigen verbonden, o.a.: een psy choloog drs., enkele ortho-pedagogen, een kinderarts, een spraakleraar, heil- gymnasten en 'n maatschappelijk werk ster. Bovendien is er op elke vijf kin deren één gediplomeerde groepleidster aanwezig. De dagverblijven zijn geopend van 's morgens 9 tot 's middags half 4 De kinderen worden met busjes van huis gehaald en weer terug gebracht. De kosten van dit vervoer worden ook ge subsidieerd. Het dagverblijf in Leiden zal worden gevestigd in een prachtige bun galow met een grote tuin ér omheen, zodat de kinderen bij goed weer veel van de buitenlucht kunnen genieten. Woensdag 29 oktober a.s. bestaat er voor de ouders van een geestelijk gehandicapt kind, van 3 tot 15 jaar, gelegenheid tus sen 's morgens 10 uur en 's middags 3 uur, in de bungalow aan de Vlietweg 16 te Leiden, kennis te maken met ver schillende leden van het bestuur, het deskundigenteam, direktrice en hoofd leidster. Men kan dan ook de bungalow bezichtigen. Het wordt op prijs gesteld als de ouders hun kind meebrengen. Men kan dan eventueel ook kinderen aan melden voor plaatsing. De opgave houdt niet in dat onmiddellijk plaats beschikbaar is, wel wordt dooi' een selectieteam van de stichting de toelating beoordeeld. De ouders die hun kind hebben opgegeven, ontvangen dan zo snel mogelijk bericht of hun kind kan worden 'geplaatst en met ingang van wanneer. De aanmelding kan ook schrif telijk plaats vinden aan het adres van de Stichting: Vlietwljk 12 te Naaldwijk, of telefonisch: 01740-4869/4673. De Stich ting Bisschop Bekkers is voornemens aan de totstandkoming van dit Leidse dagverblijf mede te werken door een bijdrage te verstrekken uit de gelden van de gevoerde aktie. Swift recipieert LEIDEN Ter gelegenheid van het 50- jarlg jubileum en het behaalde clubkam pioenschap van Nederland recipieert morgen de LR TV Swift Combinatie van 15.00-17.00 uur in Den Vergulden Turk. Morgenavond houdt de jubileren de vereniging een grote feestavond in de Stadsgehoorzaal. ZOETERWOUDE In het kader van de Kinderboekenweek organiseert 't be stuur van de Bibliotheek enkele aktivi- telten voor de jeugd. Zo kan de jeugd deelnemen aan een Minltheater-wed- strijd. Hiervoor kunnen kijkdozen wor den gemaakt waarvan de maten vrij zijn. Het moet echter iets voorstellen, dat uit een leesboek is gehaald. Deze kunnen t/m maandag 27 oktober wor den Ingeleverd bij de scholen. Hierbij moet de titel en cle auteur van het boek worden vermeld. Een jury zal de werk stukken beoordelen en prijzen toekennen. De deklamatieavond zoals die in voor gaande jaren werd gehouden is nu, on der de naam „Groottheater-avond", om gezet ln een toneelavond. Deze zal dins dag 28 oktober worden gehouden in de Sjaloomschool. De bedoeling is dat groep jes van twee of meer kinderen zullen optreden die daarbij de inhoud van een boek weergeven, een gedeelte of een gedicht. Het spel mag niet langer dan 8 minuten duren. De kinderen van 7 t/m 9 jaar zullen om kwart voor zeven be ginnen. De ouderen van 10 t/m 14 jaar komen vanaf 8 uur éan bod. Belang stellenden zijn voor zover de ruimte het toelaat van harte welkom. Slachtoffer van verkeersongeval overleden NOORD WIJK De heer P. van Bock- hove uit Noordwyk, die vorige week bjj een aanrijding op het kruispunt Rand- weg-Langevelderlaan in Noordwjjk ern stig werd gewond, Is gisteren In het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden als ge volg van het bekomen letsel overleden. Het slachtoffer werd op weg naar zyn werk op het marinestation Nora, met zijn auto gegrepen door een vrachtwa gen, die aan hem geen voorrang ver- LEIDEN, 24 okt. Vee Aantal: stieren 15; melkkoeien 74; vette koeien 2501 vare koeien 55; pinken 4; graskalv. 17; vette kalv. 60; vette schapen 751 fokschapen 90; vette lamm. 1026; var kens (zeugen) 41; schrammen 116; big gen 595; paarden 1; geiten 48; totaal 2476. Notering per stuk, per kg. (s =x schoon gewicht), (1= levend gewicht). Stieren (fok-) 800.-, 1200.-; stieren (slacht-) 4.50, 5.-; melkkoeien 975.-, 1300.-, 1650; vette koelen 4.20, 5.00, 5.20; vare koeien 700.-, 975.-, 1150.-, 1350.-; pinken 475.-, 600.-; graskalveren 450.-, 550.-; vette kalv. L 3.30, 3.60, 3.80; vette schapen 85.-, 95.-. 115.-: fokschapen 125.-, 1145.-, 165.-; vette lamm. 120.-, 130.-, 150.-; zeugen (drachtige) 575.-, 625.-, 675.-; schrammen 110.-, 120.-, 130.-; big gen 102.-, 108,-; geiten 15,-, 30.-, 60,-. 90.-. Handel: stieren, rustig; melkkoeien iets vlotter; vette koeien, goed handel valt mee; vare koeien, lui; pinken, rus tig; vette schapen, fokschapen, eerst stug, later vlotter; vette lamm., stug, later góed; graskalv., rustig; zeugen, schrammen en biggen, handel begin stug. tijden. LEIDEN, 24 okt. Groente appelen 13-26; aardappelen 10-12; andijvie I 19- 29; idem II 8-15; pronkbonen 1.05; snij bonen 2.45-2.90; stambonen 1.95-2.15J kroten, gekookt 50; rode kool 11-16; groene kool 12-19; postelein 64-86; prei 17-29; rabarber 24-50; spinazie 24-30J spruiten A 55-65; spruiten B 45-53; kom kommers 39-70; tomaten A 6.40-6.60; to maten B 6.70-7.00; tomaten C 5.50-6.00; tomaten CC 3.00-3.70; witlof 1.25-1.54 per 100 kg. Meloenen 46-66; bloemkool 16-43; knolselderij 18-23; sla 6-7 per 100 stuks; kroten 14; peterselie 6-8; radijs 15-17; selderij 6 per 100 bos. Medische diensten LEIDEN: Leidse huisartsen: tot zater dag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek Tot Hulp der Mensheid. OEGSTGEEST: dkt. Held, Marelaan 36, tel. 52255. Wijkverpl. zr. v. d. Kleij. tel. 33773 b.g.g. 22222. VOORSCHOTEN: diet, van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 2520. Apotheek: Voor- schotense, Leidseweg 66, tel. 2525. Wijk verpl. zr. Wegman, Wijng. laan 2, teL 2177 of 2041. LEIDERDORP: dkt. v. 't Woud, Hoofd straat 40, tel. 30070.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5