mening Wim Ruska in één minuut zwaargewichttitel kwijt mn beter meer bank binnen dan meer blik buiten DAF55 P Judoka 's teleurstellende start Eveleens en Eugster ook gewipt Dravers op Duindigt in Prijs der Besten SCHRAUWEN VOOR NIETS NAAR E.K. 71/2 VRIJDAG 24 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 (Van een speciale verslaggever MEXICO CITY Rick de Wandeleer, een 26- jange Belgische chemicus, heeft gisteren Wim Ruska's ambitieuze plan twee wereldtitels te veroveren doorkruist. De internationaal weinig bekende Belg heeft op de openingsdag van de strijd om de wereldkampioenschappen judo Ruska in één minuut van zijn titel in het zwaar gewicht afgeholpen. Ruska, sinds hij in 1967 in Salt Lake City wereldkampioen werd alleen door de Duitser Klaus Glahn verslagen, begon tegen De Wandeleer sterk aanvallend, maar na zestig seconden slaagde de donkerharige Belg erin de aanval over te nemen en met een harai- goshi scoorde hij het volle punt. „De Belg heeft de kans gekregen. Dat is nu eenmaal judo antwoordde Ruska, die zijn teleurstelling nau welijks kon verbergen. Terwijl de 29-jarige Amsterdammer eraan toevoegde dat de Belg „in de volgende ronde ongetwijfeld wordt uitge schakeld", waren de Belgen nog niet over hun uitbundige vreugde en verbazing heen. De Wan deleer, die de raadgevingen van coach Theo Huldemonte „blijf altijd in de verdediging, wacht de aanval af" zeer precies had opge volgd, zei: „Ik kan het nog steeds niet geloven. Ruska uitschakelen, het is onvoorstelbaar." Geen jaarlijkse sportkeuring voor de dertigjarigen LEIDEN „Vorig jaar hebben w(j het gehad met een speler van 37 jaar, die plotseling onwel werd en even later overleed". Alphense Boys-voorzitter P. J. v. d. Zwet haalde dit voorbeeld aan oin duideljjk te maken hoe belangrijk het Is 30-jarigen en ouderen jaarlijks 'n medische sportkeuring te laten onder gaan. De vergadering van de Leidse Voetbal Bond verwierp het voorstel ech ter overduidelijk, want, zo stelde men, „30-jarigen hebben zelf ovldoende ver antwoordelijkheid". Vele bestuurders achtten het ook een al te kostbare zaait en bovendien vreesden zij een afname van het aantal leden. Tijdens de jaarvergadering van de KNVB afdeling Leiden, gisteravond in de Stads gehoorzaal, vestigde voorzitter mr. J. J. de Jongh ook nog eens de aandacht op het scheidsrechterskorps, dat 228 personen omvat, waarvan vier dames. Een flink aantal zo op het eerste ge zicht. Echter niet als men bedenkt dat het aantal met twee verminderd is. En dat terwijl het ledenbetsond ten opzichte van 1968 een stijging heeft ondergaan van 7 pet. en inmiddels is gekomen op 17.979. Het aantal strafzaken is even redig daarmee gestegen. In dit verband werd gesuggereerd ook de jongeren voor de strafcommissie te laten verschijnen. Een voorstel dat in overweging werd genomen. Suggesties ook bij het punt uitreiking kampioensmedailles, 'n kost bare zaak, waar f 500,mee gemoeid ia. Is het niet beter van opzet te ver anderen en of de' sportiviteit te hono reren dan wel de prestatie vam het eer ste elftal, zo stelde men, Een speldje van verdienste werd tegelijk met de grote hoeveelheid medailles uit- i gereikt. Rijnsbnrg.se Boys-secretaris W. v. Egmond kreeg de onderscheiding voor 25 jaar „trouwe dienst". TAW liet tenslotte nog een noodkreet klinken in de ten opzichte van vorig jaar minder drukbezette foyer. De Ter Aarse zaterdagmiddagvereniging be schikt over een veld, .dat bovendien niet in een al te beste staat zou verkeren. Binnenkort heeft de club een persoon lijk onderhoud met de LVB-bestuursle- den, die volgens LFC-voorzitter H. Hols- wilder voor velen onbekenden zijn, „om dat zij zich zelden of nooit laten zien." Nog een tweede teleurstelling in Mexico: Peter Snijders, Europees kam pioen in het halfzwaargewicht, moest zich gisteren terugtrekken. De lies blessure, die hij negen dagen geleden tijdens de training opliep, is onvoldoende genezen. De coach van de Nederlandse equipe, Koos Henneveld, zei: „We heb ben er werkelijk alles aan gedaan om Peter op tijd fit te krijgen, maar het is niet gelukt". Wim Ruska, die in zijn eerste partij door de Belg Rick de Wandeleer werd verslagen, had via de herkansingen terug kunnen komen als de Belg winnaar van groep B zou zijn geworden. In de halve finales echter verloor De Wandeleer na 21 seconden van de Japanner Suma. De tweede Nederlandse vertegenwoor diger in het zwaargewicht, Dirk Eveleens, stond nog korter dan Wim Ruska op de mat. Na 58 seconden verloor hij zijn eer ste partij tegen de Rus Onashvili. In de herkansing leed Eveleens weer een nederlaag: hij verloor na 5 minuten 19 seconden van de Japanner Matsunaga. Ernst Eugster, na het gedwongen terugtrekken van Peter Snijders, de enige Nederlandse vertegenwoordiger in het halfzwaargewicht, won in de eerste ronde vande.Belg Bontinck door ippon. Ook m de tweede ronde behaalde Eugster een overwinning. Hij versloeg de Oostduitser Howiller op beslissing. In de halve finale van groep A moest Eugster echter zijn meerdere erkennen in de Rus Pokatajev. Hij verloor op beslissing. In de herkan sing van zijn groep stond Eugster 21 se conden op dé mat. Toen had de Japanner Schaker Hartoch won RAACHDe Nederlandse schaker Rob Hartoch heeft gisteren in de der tiende ronde van het zonetoernooi, dat in de Oostenrijkse plaats Raach wordt gespeeld, gewonnen van de Zweed Jans- son. In de algemene rangschikking neemt Hartoch de negentiende plaats in met 4Va punt. De Oostduitser Uhlmann nam de leiding over van de Hongaar Portisch, die een halve punt achterstand heeft, maar nog een afgebroken partij moet uitspelen. Laatste koersen op Mereveld (Van paardesporlmedewerker) DEN HAAG De renpaarden hebben dit jaar kennelijk minder last van alle mogelijke obstakels die hen in vorige jaren zo vaak van de baan hielden. In het programma voor zaterdag op Duin digt zijn respectievelijk twaalf, negen en vijftien paarden aan de start te verwach ten. Dat wijst dan toch op een opmer kelijke vooruitgang. De dravers hebben hun Prijs der Bes ten, waar helaas zonder de besten.van de tweejarigen. Het wordt nu wel een aar dige koers, maar de klassieke waarde die aan dit nummer wordt toegekend is nu maar zeer betrekkelijk. De eerste start in het programma is om één uur. Onze prognoses luiden Highwayprijs (2140 m, met trio): Edel Six - Hofnar Hermance. Spencer Gay prijs (2520 m): Holgaplato ?rijs der Besten (1500 m): Ina Song Igm Buitenzorg Ineke Hanover. Grote Prijs der Driejarigen (ren, 2150 n Jolly Espresso S Teufelskralle - Ma Bel Calumet Bulwark Emu sider: Cash Six. Trusting Guy prijs (2120 r Revanche Mereveld heeft als slotprogramma voor dit jaar een aantal bijzonder mooie koer sen. De hbogste klasse komt onder aan voering van Cherie Spencer in de baan voor de revanche van de Grote Prijzen, waaraan vastzit de Jaarbeurs Wissel- Hoe geweldig paarden als Flamingo Six, Anton, Carlos Pluto en Dave Fez zich ook kunnen weren, Cherie zal de 25 meter handicap wel in kunnen lopen. Verder is er de 4000 meter waarin de klasse aanzienlijk minder is, maar een dergelijk nummer is met twaalf paarden die enige stayerscapaciteiten hebben toch zeker spectaculair. In het Tom Schreurs Memorial starten twaalf driejarigen met als kopstuk enige die veertig meter aan de hele rest voorgeeft Helène Hanover. Om één uur is de eerste start. Onze prognoses luiden: Bergen op Zooruprijs (2.040 m, autostrat, mi trio): Rijder J. van Dooyeweerd (Hansi Bu tenzorg of Grand Maitre W) Hornblow* Hertog Cavaljos. Outsider: History Way. Eindhovcnprijs (1700 m, autostart, eersi aid.): Grace Again Gold Westlandia Dartel. Outsider: Binky. Roosendaalprijs (2140 n M Godelieve Granda Glittering J Merevelds Vier Kilomeer: Fluitlij! Ella Ross Goldprlse. Oi Fan Pom I Jaarbeurs Wisselbekeer (^50 m): Cheri Flamingo Siy Anton. Tllburgprbs (2140 n Tom Schreui 3ric Kinley. Outsider: Gloi 3 Westlandia I afd.): Edelscot Daimler Eddi Scotch. Ou1 Brcdaprijs (3140 m. autostart, ri oudvos Heny Gonny T Geluk Met de uitsluiting van Johan Cruyff voor de wedstrijd "NederlandBulgariji wordt heel Nederland er weer eens aai herinnerd dat de KNVB een vorm vai despotisme van de ergste soort mag wor den verweten. De heer Kesster realiseert zich blijkbaar niet dat er ten minste miljoen voetballliefhebbers door bena deeld worden omdat de grootste troef thuis moet blijven. En dat allemaal een vuist te maken ten opzichte van han Cruyff die, zij het achteraf, zijn goede bedoelingen heeft getoond. We ho pen dat een volgende maal iemand ge hoord zal worden en niet zonder enige vorm van proces aan de kant wordt ge smeten. Heer Kessler, let op uw zaak, anders is de voetbalmartelaarstroon be slist voor u een voldongen feit. G. H. d. W. Kawabata de Nederlanders met een ge slaagde worp uitgeschakeld. De wereldtitel in het zwaargewicht werd veroverd door de Japanner Shuji Suma, de titel in het halfzwaargewicht ging naar de Japanner Fumio i (Braz.) op be- Halve finales groep A: Onashvili (Rus.) vv. v. Meyer (W.-Dld.) na 3 min. 11 sec. Matsunaga (Jap.) w. v. Brondani (Fr.) op beslissing. Finale groep A: Onashvili (Rus.) w. v. Matsunaga (Jap.) op beslissing. Halve finales groep B: Suma (Jap.) vv. v. (W.-Dld.) w. v.Bleyendahl (Can.) na 2 min. Halfzwaargewicht Eerste ronde: Eugster (Ned.) w. v. Bon tinck (Belg.) door ippon. Tweede ronde: Eugster w. v. Howiller (O.-Did.) op beslissing. Halve finales groep A: Pokatajev (Rus.) w. v. Eugster op beslissing; Barth (W.-Dld.) w. v. Liaubu (Can.) op beslissing. Halve finales groep B: Hermann (W.-Dld,) w. v. Bajcetlv (Joeg.) na 3 min. 35 sec.; Sasahara (Jap.) w. v. Rouge (Fr.) na 40 sec. Finale groep A: Pokatajev w. v. Barth na Herkansingen: kawabata (Jap.) ilfzwaarge wicht: Salve finales: Sasahara (Jap.) w. v. Kawa- ta (Jap.) na 4 min. 0.3 sec.; Herman .-Did.) w. v. Pokatajev (Rus.) op beslis- Finale: Shukl Suma vv. v. Klaus Glahn 3 min. 27 sec. door seolnaga. De Sleutels en LDWS openen clubgebouw LEIDEN Nadat VNL enige tijd ge leden haar veld in gebruik heeft geno men, gaat LDWS, eveneens bewoner van het Sportcomplex „De Vliet" twee weken en wel op zaterdag 8 haar clubgebouw openen. Thans wordt er door Theo Pet, voormalig goalgetter van Lugdunum en thans een der peilers van de LDWS-defensie, en secretaris H. Filippo en anderen hard gewerkt de bouw van dit onderkomen. De prijs, 45.000.-, wordt door deze zelfwerkzaamheid belangrijk omlaag ge haald. De kostenbesparing zou 10.000.- bedragen. Het resterende bedrag moet bijeenkomen via subsidies en een lening. Het clubgebouw, met de bouw waarvan men vier maanden geleden is begonnen, wordt op 8 november 's morgens om 11 uur geopend door Sportstichtingvoor zitter G. J. Philipsen. Twee uur later, Italianen niet naar Jumping Amsterdam AMSTERDAM De Italiaanse ka pitein Ralmondo d'Inzeo zal niet deel- n aan het internationale indoor «.„„«.ours hippique „Jumping Amsterdam" dat donderdag in de nieuwe RAI is be gonnen Aangezien het komende weekèinde in Italië het nationale springkampioen- schap wordt gehouden, heeft de Itali aanse bond zijn ruiters een startverbod voor „Jumping Amsterdam" opgelegd. Ook Manchinelli zal dus niet verschij- Verder heeft de Britse amazone Ma rion Mould-Coakes, die tijdens de Olym pische Spelen in Mexico een zilveren me daille veroverde, zich teruggetrokken. De conditie van haar paarden laat op het ogenblik nogal te wensen over. Haar plaats wordt ingenomen door Janet Smith (GB-), die met Saila (van Nederlandse afkomst) en met „Romanes" zal rijden. Amateurselectie voor landenbeker DEN HAAG Het Nederlands ama teurs elftal speelt morgen in Bangor een wedstrijd voor het toernooi om de Euro pese beker voor amateurlandenteams tegen Wales. Coach Arie de Vroet zal een keuze ma ken uit de volgende spelers: Van Res teren (Noordwijk, Soesterboek (DESK), J. de Wit (ZW), Hoek (ZW), W. en R. v.d. Kerkhof Mulo), Smits (Sparta'25), Schinkel (DOVO), Schipperen (Veerse Boys), v.d. Avoirt (TSC), Tip (SC En schede), Leisen (SC Enschede), Kiel (Go Ahead Kampen), Kok (IJsselmeervogels), Wever (SC Assen), Van Londen (De Graafschap), Delmotte (Middelburg) en Leget (UVS). De stand in de groep, waaronder Ne derland deel uitmaakt is: Nederland 1 1 0 0 2 30 Wales 10 10 1 1—1 Schotland 2 0 111 14 Onaangename verrassing in Mexico tijdens de wereldkampioenschappen jiid-o: Wim Ruska (rechts) verloor in zijn eerste partij van de internatio naal weinig bekende Belg De Wan deleer (links) en moest zijn wereld titel in het zwaargewicht afstaan. om 13.00 uur, wordt strijd gespeeld tussen teams van LDWS en VNL. Morgen opent zaterdagmiddagvereniging De Sleutels reeds haar clubgebouw, 's Morgens om half elf komt mr. J. J. de Jongh langs om het gebouw officieel in gebruik te stellen. ROUBAIX „Ze moeten mij blijk baar bij de Belgische bond niet", scham perde Tony Schrauwen, toen hem duide lijk was dat hij een vergeefse reis naar het Europees kampioenschap anker-ka der 7l/s in Roubaix had gemaakt. Schrau wen was aanvankelijk door de Belgische Kijk, er zijn in principe twee soorten automobilisten. Die van de buitenkant hebben hun auto vooral om naar te kijken. Naar te laten kijken. Een afgunstige blik op hun glanzend statussymbool geeft hen een gevoel van grote voldoening. Die van de binnenkant hebben ook plezier van hun auto, maar meer aktief. De auto wordt niet op een voetstuk gezet, maar intensief gebruikt. Zoals de televisie en de telefoon. De eisen die zij aan hun auto stellen worden gemeten in practische rrrrg maatstaven als centimeters, kilometers, pk's, liters, fawfffH sekonden en guldens. Gemeten naar die maatstaven, wint BrSjj de DAF55 bijna elke vergelijking. En het aardige is, dat kunt u zelf controleren. kiesnti uit het DAF-prOgramma1970r- stuur mij alle informatie over de vernieuwde DAF55*DAF55 Coupé 1 1 DAF55 Stationcar DAF44 DAF44 Stationcar DAF33 (Aanstrepen wat u wenst) coupon l DAF33 f4.810,40 («nel. BTW) aanbetaling M.286,- DAF44 f5.964,- (inct.BTW) aanbetaling f 1.580,- DAF44 stationcar f6.664,- (incl.BTW) aanbetaling IL767,- DAF55 f6.602,40 (incLBW) aanbetaling 11.749,- DAF55 coupé 17.498,40 (inct.BTW) aanbetaling 1967^ 0AF56 stationcar 17.000,- frid.BTW) aanbetaling rt.857,- Adres: Plaats: (kt envelop zonder postzegel verzenden aan DAF, Antwoordnummer 2000, Eindhoven.) fa- bond, met Raymond Ceulemans, voor dit toernooi ingesohreven. Maar veer tien dagen geleden is het Belgische kam pioenschap door de 24-jarige Ludo Die lis veroverd. Schrauwen kwam niet ver der dan de derde plaats. Aslnog besloot de Belgische bond toen Dielis naar Rou baix af te vaardigen in plaats van Schrau- Dit is in afwijking van het reglement, dat zegt dat bij internationale kampioen schappen de deelnemers uiterlijk dertig dagen voor de wedstrijd moeten ijn inge schreven. Bovendien vergat de Belgische bond Schrauwen officieel van de veran dering op de hoogte te stellen. „Ik had wel vap Dielis gehoord dat hij in mijn pléats ndar Roubaix zou gaan, ma'ar zqjets, bqhoef ik toch niet van een colle ga te vernërrieh", Zei1 Schrauwen, die met zijn complete bagage naar Noord-Frank- •ijk was gekomen. Henk Scholte zocht niet naar excuses. ,Ik heb dit spelletje te lang geleden ge speeld" was zijn verklaring voor de ne derlaag tegen Ludo Dielis in de openings ronde. „Ik wist van te voren dat ik hier geen kans zou hebben. Het 7Va ligt mij niet en bovendien heb ik het de laatste tijd te druk in mijn zaak gehad om mij serieus op dit toernooi te kunnen voor bereiden". Later won hij van Scherz. Favoriet Sterk favoriet is de Fransman Jean Marty, die tegen de debuterende jonge Westduitser Peter Sporer in zijn vierde beurt een weergaloze demonstratie van zijn superieure techniek in dit lang niet gemakkelijke kaderspel gaf en met 291 direct naar de finish doorstootte. Marty Scholte: „Ik heb geen kans" is ook wereldkampioen in deze spelsoort met een algemeen gemiddelde van 92,30. Zijn voornaamste belagers zijn de Belg Ceulemans, die zonder veel moeite van dé Franse ex-profRolan d Dufetelle won (300175) en van Sporer en Galvez die Dielis bedwong. De uitslagen van de eerste ronde zijn: Galvez (Sp.) 300 10 140 30,00 Scherz (Oost.) 241 10 62 24,10 Tweede ronde: Scherz Scholte Stand na de eerste dag: 1. Marty 2. Ceulemans 3. Galvez 4. Dielis 5. Scholte 6. Dufetelle 7. Scherz 8. Sporer 4 291 100,00 4 137 50,00 Oberstdorf te zwak voor Den Bosch DEN BOSCH De ijshockeyclub Den Bosch heeft gisteravond in de Brabant se hoofdstad het Westduitse eerste-divi» sieteam Oberstdorf met 103 versla» gen. De tussenstanden van de ontmoe ting, die door 2000 toeschouwers werd bijgewoond, waren 21, 72, 10.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 15