DB DB meniRjj Het enige verzetje dat ze zich permitteren in Berlijn is een kop koffie met een broodje in de kantine van de Blumengrossmarkt Penicilline in melk aangetroffen Alphense veehouder wist nergens van In je eentje meerdere malen per week een rit van zo'n duizend kilometer „Vier maal anders" gaat niet door Confessionelen Hillegom samen in één fractie -*r Verkiezingen bij Rijnland BIOSCOPEN MARKTEN DONDERDAG 23 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 (Van een speciale verslaggever) RIJNSBURG Het lijkt wel aardig zo'n ritje naar Berlijn met een vrachtauto beladen met bloemen. tot eind zal ik de reis naar Berlijn en weer terug meemaken. Je denkt, als leek, zo'n chauffeur heeft een makkie. Hij stapt in de auto. doet kalm aan en onderweg hier en daar een „bakkie doen". Degenen die tijdens dé nachtelijke uren in een auto over de autobanen in eigen land of daarbuiten hebben gereden, hebben de vrachtauto's ongetwij feld wel zien staan. Je ziet ze in de parkeerhavens, of op de grote rustplaatsen. De lichten zijn ge doofd. De chauffeur heeft het zich voor 'n wijle gemakkelijk gemaakt. Hij slaapt of rust alleen maar uit om zo aanstonds zijn weg te ver volgen. Het zijn vaak lange ritten die worden gemaakt. Zo'n duizend kilometer of zelfs nog meer is geen unicum, 't Mag leuk lijken, maar na één zo'n rit te hebben meegemaakt weet ik er slechts één woord voor: oef! Sabadil een tweede chauffeur in dienst, weg de meesten vertrekken met wat die ook op Berlijn gaat rijden. bossen bloemen onder de arm naar hun winkel of wat het dan ook zijn mag. j Timmers is ook een geboren vraclitwa- De bloemen, die door de groothandelaar i genchauffcur. Jaren reed liy groenten niet worden verkocht, worden opgesla- veertien janr lang was hg in dienst gen tot de volgende dag. Daarvoor rij» Mmische raken ver^'oorden. In een zuivelfabriek te Zoetermeer werd Om die reden geeft hij ook nooit peni- melk aangetroffen, waarin zich penicil- cilllne aan het vee. line bevond. Dit kan onder bepaalde om- De officier van justitie was er toch niet f»tandigheden nadelige gevolgen hebben helemaal gerust op en stekle voor de voor de consumente. Er werd nagegaan zaak aan te houden, teneinde de keur- van wie de melk afkomstig was en dat meester over het geval te horen. De zou een veehouder in Alphen aan de RU" rechter ging hiermee accoord en hieifd zijn. Deze moest zich als gevolg hiervan de verdere behandeling van de zaak aan. de Haagse politierechter voor eco- i by Van Gend Loos. Nu rijdt hij al weer een jaar op Berlijn. „Ik vind het leuk en het betaalt goed", zegt Timmers. Timmers heeft, wanneer hij eenmaal in Berlijn is, niet zo'n haast als Van Noort. Hij gaat pas om een uur of tien weg. Dat wil niet zeggen dat hij eerst gaat rusten. Binnen de markthal is genoeg werk. En hij helpt graag. Op de terug weg neemt hij wel de nodige rust. „Ik ben 's avonds meestal om een uur of elf thuis", zegt hij. Ondenveg slaap ik een uurtje en eet ik ergens wat. Zijn collega Van Noort gunt zich daar nauwelijks tijd voor, die is dan ook des middags om een uur of drie al weer bij moeder de vrouw. Het enige verzetje wat beiden zich per mitteren in Berlijn is een kop koffie met 'n broodje in de kantine van Blumen- koelcellen aanwezig. Onderweg slaap ik een uurtje en eet ik ergens wat De Blumengrossmarkt ledereen kent de mannen daar. De bloemenrijders uit Rijnsburg staan goed aangeschreven, zo werd mij enkele malen verzekerd, heel iets anders dan de bloemenveilingen Zij hebben het verdiend OOk. Want ÏÏi,Teêr'VS weiS'efook Jéé° ZÜ zorgen er voor dat de bloemen Rijnsburg. Ult Rijnsburg, Aalsmeer en het Op de bloemenveilingen in ons land pas- Westland op tijd in Berlijn in de seren de bloemen die worden aangevoerd vaas Staan, de klok. In Berlijn gaat het anders toe. De groothandelaren in bloemenhebben in de Blumengrossmarkt een stand ge huurd, zoals men die wel aantreft in beursen. Zij betalen daarvoor een be paalde prijs per vierkante meter. De een heeft meer nodig dan de ander. In deze stands wc-den de bloemen keu rig gerangschikt in vazen, of zy bly- ven in de dozen liggen. Ook hier zag ik in Berlijn nogal wat verschillen. De ene handelaar maakt meer werk van het inrichten van zijn stand dan een ander. Zo tegen 6 uur in de ochtend moet alles in gereedheid zijn gebracht, want om die tijd komen de eerste kopers. Al voor deze tijd staan kopers in de hal van het gebouw te wachten; zij mogen er echter niet voor 6 uur in. Als de deur open is, barst de stroom los. De kopers lopen de stands af en als zij iets van hun gading zien wordt met de groothandelaar on- dehandeld. Meestal is het echter zo dat de koper wel weet wie goede bloemen verkoopt en heeft hij zo zijn vaste leve- Hij achtte het evenwel onmogelijk, dat de penicilline afkomstig zou zijn van één van zijn koeien en verdachte legde een verklaring over van een veearts, dat deze regelmatig de koeien van verdachte con troleert en in het tijdvak van 1 januari van dit jaar tot aan het moment waar op het melkmonster was genomen, door hem geen penicilline aan de koeien was toegediend. „Maar u kunt het hebben gedaan," zo opperde de Officier van Justitie, hetgeen verdachte met beslist heid ontkende. „Wanneer penicilline moet worden toegediend, dan gebeurt dat door de veearts," zo gaf hij te ken nen. De rechter deed evenwel een merk waardige ontdekking in het procesver baal. Daarin stond n.l. medegedeeld, dat het monster van de melk was genomen, nadat deze in de weegschaal was gego ten teneinde de hoeveelheid te bepalen. „Wie weet dat er penicilline in de weeg schaal zat," zo gaf verdachte te ken nen en de rechter twijfelde nu kennelijk eveneens over de situatie. „Wanneer u zelf penicilline aan de koeien zou geven, dan zou dat voor uw vee zelf gevaarlijk kunnen zijn, want dan helpt het niet meer als de koeien het werkelijk nodig hebben," zo waarschuwde hij. Verdachte gaf toe dat zulks het geval zou zijn. Paul Steenbergen beeft longontsteking LEIDEN De directeur van de Haagse Comedie, Paul Steenbergen, is met long ontsteking in het Rode Kruisziekenhuis te 's-Gravenhage opgenomen. In ver band hiermee gaan de K. en O.-voorstel- llngen „Vier maal anders" van Barillet en Gredy, op maandag 27 en dinsdag 28 oktober in de Leidse Schouwburg, niet door. De voorstelling van maandag 27 oktober (serie BI) is verplaatst naar maandag 22 december, de voorstelling van dins dag 28 oktober (serie BII) naar dinsdag 25 november. De heren C. yan Noort lijn van die chauffeurs, '«alen per week tegen zo' Zï\ „vreten" kilometers blijkbaar minder tegenaa neer ik op één dag Lciden-Gronlngen altijd haast hebben op de heenreis. Be- i T. Timmers z'n gemak uit te rusten alvorens weer Duitsland. Chauffeur Van Noort be- die meerdere" achter het stuur te kruipen is er niet bij. stuurde echter met vaste hand de vracht- rit aankijken. Het verschil met chauffeurs van vracht- auto en stoof met toch altijd zo'n 80 en kijken er wagens die iets anders vervoeren dan 90 km per uur over de autobaan, dan ik, wan- bloemen is, dat Van Noort en Timmers Zowei Van Noort als Timmers zijn er- chauffeurs, die al duizenden Duitse bedrijvigheid Bij de een zal hij de anjers kopers i grijpelijk, want bloemen zijn geen lang- eeduizendén kilometers achter 't biJ de ander de rozen" Want elke S1"00^ „Je went er aan" zegt Van Noort, die duriS artikel. Wanneer zij vandaag op stuur hebben afgelegd. handelaar is hier of daar wel in gespe- als chauffeur in dienst is by het bloe- de veiling zijn gekocht, moeten zij de cialiseerd. Naast Se bloemen zijn er de menexportbedryf Blase en Sabadil. volgende dag op de plaats van bestem- ryd nu a, acht jaar op Berli]n Vef. planten en dergelijke. Hij rydt altyd alleen, evenals trouwens niing zijn. velen doet het my wel niet, maar ja, je Het is n k'e - r,a Timmers, die voor Laarakker rydt. wordt ouder en dan valt het toch niet grossmarkt". Er heerst een onmisken- j i altijd mee om iedere week weer een bare Duitse bedrijvigheid. Iedereen heeft Als Van Noort uit Rijnsburg vertrekt, WCCf Cfl WUIQ paar maal naar Berlijn en terug te rij- veel haast. Om goed half negen is de heeft hij maar één doel voor ogen, na- den. „Het komt voor, dat ik dinsdag- laatste klant verdwenen. Bij enkele melijk om zo gauw mogelijk weer thuis „In weer en wind, of het nu glad is of middag vertrek en woensdagmiddag stands heeft hij wat bossen bloemen ge- te zijn. Dat betekent dat hij direct na mistig, wij moeten op tyd in Berlyn zijn", weer thuis ben en dat ik donderdag kocht, want het is ook niet zo als in de de auto in Berlyn te hebben uitgeladen, zegt Timmers. Dat hij niet overdrijft weer naar Berlijn ga. Vrijdag ben ik veilingen in ons land, dat er grote par- weer op de thuisreis gaat. Hij doet het heb ik al kunnen constateren, want op dan weer thuis", aldus Van Noort. Sinds tijen ineens worden afgenomen. Bij een dan wel rustiger aan, maar om eerst op de heenreis mistte het behoorlijk in een maand is er bij de firma Blase en enkele komt het wel voor, maar verre- ROELOFARENDSVEEN De Nederlandse jeugd tafeltennistop is deze week onder leiding van de bondscoaches Dusan Tigerman en Carel Deken in training in het nieuwe tafeltenniscentrum van De Treffers. Zoals bekend heeft De Treffers er jaren voor moeten ijveren een centrum van de grond te krijgen. Het interieur is nu zo ver ge reed, dat er getraind kan worden. Aan het ex terieur mankeert nog wel zo het een en ander. Vandaar dat de officiële opening waarschijnlijk nog wel tot medio december op zich zal laten wachten'. OOK BELEID GEZAMENLIJK (Van correspondent) HILLEGOM De KVP, ARP en CHU gaan in Hillegom aan de gemeente raadsverkiezingen in 1970 met een ge- zamenlyke lijst deelnemen, met één frac tie in de gemeenteraad zitten en oob een gezamenlyk beleid voeren. Op de afzonderlijke ledenvergadering vai drie partijen, op hetzelfde tydstip ge houden, werd hetzelfde agendapunt alle drie bijeenkomsten aangenomen. 1SITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Aan de Leidse Universiteit gisteren de heer R. C. Schokker, tenschappelijk hoofdmedewerker bij de afdeling Inwendige Geneeskunde Hl de Medische Faculteit te Rotterdam, tot doctor in de geneeskunde gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „Menselijk somatotroop hormoon in plasma onder fysiologische experimentele en patholo gische condities". Promotor was prof. dr. A. Querido. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is gisteren de heer N. J. A. van Ouden- I hoven, psycholoog, wetenschappeiyk me dewerker bij het Psychologisch Instituut van de Leidse Universiteit, tot doctor in de sociale wetenschappen gepromo veerd op een proefschrift, getiteld „De bielen in de maatschappy. Een onderzoek naar de sociale vooruitzichten van leer lingen van scholen voor .debielen". Pro motor was prof. dr. A. M. J. Chorus. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is gisteren mej. S. M. Jutte, bioloog- houtanatoom bij de afdeling Nijverheids- organisatie van de organisatie voor Toe gepast Natuurwetenschappelyk Onder zoek (T.N.O.), tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „A compara tive study an normal and tension wood fibres in beech (fagus sylvatica L.) and ash (fraxSnus excelsior L.)'\ Promotor was prof. dr. W. K. H. Karstens. Lijsttrekker wordt een KVP-raadslid. Welke figuur dat zal zyn is nog punt van nader overleg. De rest van de mogelijke zetels wordt als volgt verdeeld: de tweede voor de CHU, de derde voor de ARP, 4, 5 en KVP, 7 CHU en 8, 9 en 10 KVP. Uit gangspunt is de gezamenlijke christe lijke inspiratie. „We moeten het risco van stemmen verlies nemen; voor onze doelstellingen moeten we desnoods offers brengen," aldus KVP-voorzitter J. v. d. Klugt. „De inspraak van onderop verdient meer aandacht en er zal een overkoepelend orgaan worden gesticht voor de kiezingspropaganda in 1970. Dit is historische dag voor Hillegom," aldus de KVP-voorzitter. Dr. Lahr overleden LEIDEN In de afgelopen nacht is op 64-jarige leeftijd' overleden de huis arts dr. J. H. F. Lahr, Zoetenvoudse- singel 8. De begrafenis is bepaald op zaterdag 25 oktober 's morgens om half twaalf op Rhijnhof. STRIJD OM JUDO-TITELS IN 5-MEIHAL LEIDEN Zondag 26 oktober a.s. zul len 140 judoka's van 35 sportscholen en verenigingen uit het district Zuid-Hol land van N..J.J.B. elkaar in 8 gewichts klassen het kampioenschap van Zuid- Holland betwisten. Het betreft hier aspiranten van 16 en 17 jaar en de junioren van 18, 19 en 20 jaar. De wedstrijden worden gehouden in de 5-meihal. Aanvang 11.00 uur. De pauze in de wedstrijden worden op- evuld door een jeugddemonstratie van Sportschool Luiten, een demonstratie uit het leerplan van Anton Geesink door Sportschool De Vries (4e dan en voor malig lichtgewicht kampioen van Neder land) en met een Jiu Jitsudemonstratle door de heer A. van Polanen (3e dan en oud Europees Kampioen) en de heer J. Erades (le dan). Krepeergevallen Vaak wordt over Leiden gesproken als belangrijk centrum in de Randstad. En dat is waar. Zie de uitbreidingen van Universiteit, handel en industrie. Prach tige ruimtelijke voorzieningen voor al lerlei groeperingen. Kortom, we kunnen trots zijn op ons Leiden. Dat die trots niet door allen gedeeld kan worden ont gaat u misschien. Er is een groep mis- deelden voor wat betreft de huisvesting. De groep mensen met geringe inko mens die geen ambtenaren zijn, of pu pillen van de reclassering, of werkne- bers van bedrijven die beschikken over woningen met huuraanwijzingsrecht, enz. Dat zijn de mensen die met lede ogen kijken naar de woningen die leeg staan; woningen in de vrije sector met huren die zij zich niet kunnen veroorloven. Voor hen hoeft een Merenwijk niet. Een beroep op zin voor realiteit door ge meentelijke instanties is gemakkelijk ge daan. Deze (slechts verdelende) instan ties kunnen de bestaande woningvoor raad met zijn tekort aan betaalbare woningen ook niet veranderen. Graag zag ik de aandacht gevestigd op al degenen die kreperen; op hen die met een gezin wonen, eten, slapen en wassen in een ruimte waar amper de bedden kunnen staan; op hen die huizen bewonen die het predikaat „woning" niet waardig zijn. Indien u deze situatie veranderd wilt zien, schrijf mij dan eens G. SEISVELD Haarlemmerstraat 22, Leiden Driemaal Oost Europa LEIDEN In de serie van drie voor drachten uitgaande van Experimenteel kerkewerk Leiden spreekt zaterdagmor gen 25 oktober prof. dr. P Smits van de Leidse Universiteit over „Marxisme". Het is de bedoeling dat bepaalde kanten van het Marxisme worden belicht in verband met de politieke situatie in Oost-Europa. Ontvangst half elf - aan vang voordracht kwart voor elf: ont vangstkamer Pieterskerk, ingang koste rij v. d. Werf, Pieterskerkhof 21, tegen over Nieuwsteeg-Kloksteeg. Inlichtingen I tel. 30284. LEIDEN In de onderscheidene kiesdis tricten (Hoogheemraadschap van Rijn land) zijn verkiezingen gehouden voor hoofdingelanden en hoofdingelanden plaatsvervanger voor het ongebouwd eigendom. In het 8e district (hoofdplaats: Wou- brugge) werden de hoofdingeland J. S. Pennings te Oud-Ade en de hoofdinge land-plaatsvervanger G. J. van der Poel te Rijpweterlng alsmede in het 9e dis trict (hoofdplaats: Nieuwkoop) de hoofdingeland B, C. Hijkoop te Bode graven en de hoofdingeland-plaatsver vanger J. H. Ruting J.Bzn. te Alphen aan den Rijn, allen per 1 januari 1970 periodiek aftredend, als zodanig her kozen. In het 13e district (hoofdplaats: Leiderdorp) werd tot hoofdingeland ver kozen de heer H. P. Zwetsloot te Hoog- made en tot hoofdingeland-plaatsvervan ger de heer J. J. M. van Leeuwen te Zoeterwoude. In het 12e district (hoofdplaats: Hazers- woude) vond een tussentijdse verkiezing plaats ter voorziening in de vacature, welke per 1 januari 1970 zal ontstaan door de aftreding van de hoofdingeland Jos. van der Eijk te Benthuizen wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd. Aangezien geen volstrekte meerderheid van stemmen werd verkregen zal een herstemming plaats hebben op woens dag 5 november a.s. tussen de heren M. M. Leune te Zoeterwoude en P. van der Eijk Jaczn. te Waddinxveen. In het 16e district (hoofdplaats: Zoe termeer) was een tussentijdse verkiezing nodig ter voorziening in de vacature van hoofdingeland-plaatsvervanger, wel ke in 1968 was ontstaan door de benoe ming van de heer C. J. van Swieten te Stompwijk tot hoofdingeland. Verkozen werd de heer F. J. Droogh te Zoeter- Camera: De vrouwenmoordenaar (18 jr) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vrij.-zat. 23.30 uurt Rebel in Keienen (18 jr.) Lido: Battle of Britain (14 jr.) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Het wonder der liefde (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Asterix en de helden (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Als adelaars vielen ze aan (14 jr.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur Rex: Hondo and the apaches (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vrij. en zat. 23.301 Geheim Parijs (18 jr.) UTRECHT, 23 oktober Vee Totale aanvoer: 4502; runderen 1395; vette kalveren 91; graskalveren 87; nuchtere kalveren 471; shcapen 878; varkens 317 boven 100 kg; idem 28 beneden 100 kg; biggen 1168; bokken, geiten 67; melk- kalfkoeien 1250-1475; kalfkoeien 875- 1250; vare koeien 950-1000; pinken 675- 875; stieren 940-1300; graskalveren 430-600; nuchtere kalveren 40-80; fok- kalveren 471; schapen 878; varkens 317 :n 95-140; drachtige varkens 550- 750; lopers 120-145; biggen 95-110^ bokken, geiten 12-50; vette koeien 485- 500 le kwal.; idem 450-470 2e kwal.) idem 400-440 3e kwal.; vette kalveren 380 le kwal.; idem 340-350 2e kwal. idem 320-340 3e kwal; nuchtere kalve- 140-185; zware vette varkens 243- 248; zouters 260-265; slachtzeugen 220- 225; jonge slachtzeugen 225-230; melk-, kalfkoeien kalm, even hoger; vette koei- traag, prijsh; vare koeien rustig, prysh; vette kalveren rustig, ruim prijsh; graskalveren kalm, lager; nuch tere kalveren rustig, prysh; fokkalveren lui, prijsh; schapen, lammeren rustig, prijsh; varkens en biggen traag, niet prysh.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3