In Seven-Up zit nooit iets anders dan echte suiker! Seven-Up de enige Boerenleenbank Als U met sparen begint... de Boerenleenbank is altijd dichtbij 15 Dagen Majorca 426.- Weense avond Dek met paars. Ook de kaars. vmmm Vrijdagvoordeel hobbyshop GoeestPSSf 73 Speelgoedpamdijs 2e etage OKTOBER 1969 DE LE1DSE COURANT PAGINA 19 Met Willy Boskovsky en zijn Johann Straussorkest In Groningen en de Achterhoek voel de men zich dezer dagen te kort gedaan toen bleek dat het aangekondigde Wie ner Johann-Strauss Orchester niet be staat uit leden van de befaamde Wiener Philharmoniezoals men had veronder steld. Het komt ons foor dat men in Veendam en Ulft ietwat naïeve verwach tingen koesterde van .grote namen". Want zelfs al zouden er een vijftigtal le den van de Weense Filharmonie nnar ons land zijn gekomen om Weense avon den te geven, dan nog zouden deze vijf tig musici onmogelijk de Weense Phil harmonie in zijn glorieuze totaliteit heb ben kunnen vertegenwoordigen. Hoe het intussen zij, de ruim veertig leden van het Wiener Johann-Strauss Orchester, die voor het grootste deel be kwame musici van de Oostenrijkse ra dio zijn, bleken gisteravond in het Cir custheater alleszins voor hun taak bere kend. Voorgegaan door niemand minder dan Willy Boskosky, die als concert meester van de Philharmonieen ook als kamermuziekspeler een grote reputatie bezit musiceerde het gelegenheids- Weense walskoningen, die in hun dagen stellig niet over grotere of betere orkes ten beschikten, zit dirigent en musici in het bloed. Daar is geen twijfel aan. De critische toehoorder die zou willen opmerken dat het samenspel wat losjes was, en dat de tempi niet vast werden gefixeerd, beseft niet waar het hierom gaat. Het Weense melos heeft een ty pisch genoeglijke behaaglijkheid, de wals zwiert en wervelt licht en bevallig, de polka en de marsen zijn pittig maar juist niet stram. Daar kon men gister avond zonder enig voorbehoud van ge nieten, en als de blazers soms een beet je de niet zo talrijke strijkers overheer sten, was hun spel in elk geval tintelend, levendig en, waar nodig, pikant en on deugend. Het heeft uiteraard geen zin in te gaan op de meer dan twintig programmanum mers, waarin operette-ouvertures afwis selden met walsen, polka's en marsen. Het is voldoende vast te stellen dat het een kostelijke avond was, waarop Johann Strauss met voor- en nazaten volledig recht werd gedaan en waarop de aanwe zigen kennelijk van het begin tot het ein de hebben genoten. Jammer dat de voet balwedstrijd op de televisie het bezoe kersaantal tot ongeveer vijfhonderd be perkte. Het gebodene was aan een veel meer goed besteed geweest. Ks. Klompé pleit voor samenwerking bibliotheken (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister Klompé (Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk) zou graag zien dat alle bibliotheken in ons land werden ondergebracht in een systeem. Via uitwisseling tussen biblio theken onderling zou dan de lezer in staat zijn op korte termijn alle ferlangde lectuur te krijgen. Deze ideale situatie is er nog niet. Daarvoor is er nog te veel verdeeldheid in de bibliotheekwereld, zo zei minister Klompé gistermiddag bij de opening van het nieuwe gebouw van de stichting gemeenschappelijke provinciale bibliotheekcentrale Noord-Brabant te Tilburg. Achterstelling van het platteland bij de stad wat betreft de lectuurvoorziening is gelukkig verleden tijd, zei de bewinds vrouwe. Zij schetste de alle bibliotheken omvattende structuur als volgt: „Via de centrale catalogi der koninklijke biblio theek in Den Haag zijn de openbare bi bliotheken, waaronder ook de regionale steunbibliotheken vallen, verbonden met de wetenschappelijke bibliotheken. Zo is een gesloten systeem bereikt waarin alles wat gedrukt is bereikbaar wordt voor iedere belangstellende" MADRID (AP) Generaal Franco en zijn kabinet hebben toestemming ge geven de schilder Pablo Picasso uit te nodigen voor de opening van het nieuwe Muzcum van Hedendaagse Kunst in Ma drid. Picasso (88) is naar Frankrijk ge vlucht nadat Franco de Spaanse bur geroorlog in 1939 had gewonnen en is nooit naar Spanje teruggekeerd. Het wordt onwaarschijnlijk geacht dat de schilder de uitnodiging zal a De Seven-Up bottelaars overal ter wereld garanderen u dat Seven-Up uitsluitend echte suiker bevat. (Mag Seven-Up dan iets duurder zijn?!) Dek met rose. Of oranje. Of groen. Of met een van onze andere 7 kleuren. We hebben 4 modellen houten kandelaars, per stuk 1.50, zijden kerstballen voor 35 en 45 ct, kaarsen voor 50 ct (12 stuks 4.95). Nu voor een etentje-in-stijl, straks met Kerstmis. P.S. Sorry, de kaarsvlammetjes blijven geel! Met vele spaarvormen, ruime openstellingsuren rn alle diensten waar U tegenwoordig een bank voor nodig hebt tot Uw beschikking. En de eerste kennismaking brengt U bovendien een extra voordeel. Tijdens de Boerenleenbankspaaraktie van 24 tot en met 31 oktober 1969 wordt op het boekje van iedere nieuwe spaarder, die minstens f 10.— inlegt, een premie van f 5, bijgeschreven. de bank voor iederéén Lijtweg 15 OEGSTGEEST Telefoon 50951 Japonstof in crêpe jersey. Deze kreuk- herstellende stof is er in fraai bedrukte motieven en kleuren combinaties. 90 cm breed. Per meter Kersenbonbons, onze bekende kwaliteit. Zuivere chocolade met ver rukkelijke kersen likeurvulling. 200 gr. vlot model, met royale vakindeling. Diverse mode kleuren w.o. zwart lak. donkerbruin en blauw. 4. 50 17.' Damesrokken, zuiver wollen bara thea kwaliteit in klassieke modellen. Keuze uit de kleuren: grijs, zwart, bordeaux, marine en beige. Maten 40/52. 17 95 1e etage. I kandelaar. Verzilverd wit me taal. Sierlijk model. Brengt sfeer op Uw tafel. Compleet met 3 kaarsen en 3 druipvangers. Duomandje in verchroomde uitvoering. Een voudig te be vestigen met behulp van bijgevoegd plak- of schroefgarnituur. Sjoelbak, het gezelschapspel bij uitstek. Royale afmetingen (150x38 cm). Com pleet met 30 schijven. Damesschaats- combinatie. Witte laars van teprent leder, chaats met gehard loopvlak. Maten 36/45. Wisser verzwaarder. Helder zicht bij iedere snelheid, slagregens of sterke zijwind. Past prac- tisch op iedere ruiten- Damespantoffel, uitgevoerd in be werkt tinneroy met fantasiepompoen. In 4 kleuren. Hoeslakens. Altijd glad en krimp- vrij. Goedgekeurde kwaliteit. 80x190 cm 90x190 cm 130x190 cm J O. 60 12. 50 4.2 14.® 27.® 4.2 11. 14*25 Discofoon stereo platenspeler, 2x4 Watt. Compleet met 2 boxen, ge scheiden hoge en lage toonregeling en volumeregellng. 3 snelheden. 269.- i I. Alphei $.1 Rijn iljn i*d«it Vi|b|iv<d (hoopiYond) jnopnnd lol 9 aar. Ruim» pukntig.ligMlitiJ. VROOM DREESMANN Winteraanbieding in zon: reisbureau 2e etage p.p. (volledig pension) Het Centouri- Winterprogramma ligt voor u klaar bij het Reisbureau van Vroom Dreesmann. Haal het vandaag nogi

Leidse Courant | 1969 | | pagina 19