Een onvergeeflijke BLUNDER En dit was Mexico, goedenavond... Israël: we dachten dat we er al waren Bulgarije sloeg toe toen Oranje vertragend ging spelen Van minuut tot minuut DONDERDAG 23 OKTOBER 1969 DE LETOSE COURANT PAGINA 13 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM In tien minuten en een rust vergokte het Nederlands elftal de minimale kans om zich volgend jaar met sombrero's te tooien. Vijfendertig minuten had Oranje een overwicht bezeten, waarvan een ploeg alleen maar kan dromen. De Bulgaren, tevoren al tevreden met een gelijkspel, meenden rustig en bekwaam naar een 00 te kunnen spelen. En toen kwam in de 85ste minuut dat geweldige doelpunt van zwoeger Wietze Veenstra. Wery had de bal voor de voeten van Van der Kuylen gelegd, die zijn schietbeen in stelling bracht voor een voorzet. En daar stond Wietze Veenstra, in een verschrik kelijk groot gat, dat de Bulgaren in hun defensie hadden gelaten. Feilloos, met een verbluffend zuivere en keiharde kopstoot passeerde Veenstra doelman Simconov. Het tumult, dat van het begin af op de tribunes had geheerst Oranje had bepaald niet te klagen ovér ondersteuning van het bomvolle Feijenoordstadion nam oor verdovende dimensies aan. En toen vergokte Nederland, en in de rust Georg Kessler, het Mexicaanse avontuur. Vasthouden die 10, was het zonneklare parool. De Bulgaren verhoogden van de ene seconde op de andere het tempo en drukten Nederland radicaal terug. Ze kropen uit hun slakkenhuis waarin ze zich vóór dat doelpunt zo veilig hadden gevoeld. Bulgarije ging het ware gezicht tonen, het gezicht van de ploeg die jaren heeft toegeleefd naar het grote doel: Mexico. Hoe ter wereld is het moge lijk, dat Kessler in de rust de kennelijke opdracht had gegeven vertragend te gaan spelen? Vast houden die 10; de angst voor het verlies do mineerde. Maar de heer Kessler heelt toch in alle gemoede niet gemeend dat Bulgarije, met zulk een kans in handen, zich dat spel zou laten opdringen Het gebeurde ook niet. Onmiddellijk na de rust trokken de Bulgaren het initiatief tot zich. Het Oranjeteam noch Kessler had iets ge leerd van de furieuze omschakeling in de laatste tien minuten van de eerste helft. Bonev wa dicht bij een doelpunt toen hij Treytel met vrije trap veroorzaakt door de grof spelende Van Hanegem, die dan ook in hel boekje van de bepaald niet sterk leidende Deen Michaelson kwam te staan tot een save dwong. Na elf minuten in de tweede helft kon Nederland Mexico vaarwel zeggen. Een combinatie, waar mee de gehele Nederlandse verdediging werd weggespeeld, werd door Bonev beëindigd met een resolute treffer: 11. En wat gebeurde? Prompt stortte Oranje zich weer op de aanval. Te laat. De onvergefelijke blunder door te trachten met vertragend voetbal de onzekere 10 te handhaven, werkte als een boemerang. Na de wedstrijd stond een groep uitgelaten Bulgaren voor het stadion uit volle borst te zingen. Zij riepen: „Mexico, Mexico", het doel waarnaar Kessler volgens eigen zeggen vier jaar had gestreefd en waarin hij heeft gefaald. Je taak voor Oranje was zwaar. Er móést worden gewonnen, terwijl de Bul garen genoeg zouden 'hebben aan een gelijkspel. Winst was meegenomen, maar het hoefde niet. Het was dan ook duide lijk dat Bulgarije in het geheel geen haast had om tot scoren te komen. Zo lang het gelijk bleef, al was het dan maar 00, waren zij en hun coach, dr. Stefan Boskov, in hun opzet geslaagd. Georg Kessler had schutters nodig. Hij stelde o.a. Van der Kuylen op, die zijn faam echter geen gestalte kon geven en enige doelrijpe kansen miste. Hij kwam eenmaal geheel vrij voor de doelman, maar schoot te gehaast, daardoor te zacht en recht op Simeonov af. Van het plan netje van Kessler om uit alle linies te whietenr kwam niets terecht. De Neder- I lindse verdedigingkon met 'gemak de schaarse aanvallen van de Bulgaren 'de haas blijven maar er werd nimmer over I de vleugels aangevallen. Wie verdedigde, 'bleef staan waar hff stond. Desondanks verwierf Oranje een enorm overwicht omdat het middenveld volledig in Neder landse handen was. Zolang de aanvallen isT' 1 over de grond gingen, waren er moge lijkheden. Niet :in de lucht, 'wa^e vooral Auspubzer Dimitrov met zijn indrukwek kende gestalte heer en meester was. Wederom kreeg Van der Kuylen een royale kans, maar toen hij tot op drie (Van onze sportredactie) publiek heeft slechts oog voor ROTTERDAM- Vóór de aftrapHolland-Holland: publiek verwelkomt het Oranjeteam met 47. Treytel redt ten koste van een massale toejuichingen (Holland, Holland) hoekschop (de tweede van de en schreeuwt zelfs nog Hosannah ais het Bulgaren) bij een gevaarlijk Bulgaarse volkslied is ingezet; indraaiende vrije schop van Bonev; 0. Nederland trapt af en onmiddellijk derde hoekschop Bulgarije; volgen de eerste fluitconcerten als 52. Van Hanegem op de bon wegens de Bulgaren hem voorliefde voor zijn betere schaaf werk; vertragend spel laten blijken; 56. Van onjuist ingrijpen in de Neder- Fikse overtreding van Veenstra landse verdediging profiteert Bonev tegen Bonev. Het was de inleiding van een grote reeks vrije trappen; De debuterende doelman Treytel mag voor de eerste maal de bal uittrappen Vervolgens door de gelijkmaker te scoren: 11 Schot van Pleun Strik in handen van doelman; een keihard schot van Wery resulteert in de vijfde hoek schop voor Nederland; verstand bij de zestien-meterlijn 62- De terreinmeester van het Stadion tussen Van Hanegem en Veenstra op een „schuine" voorzet van v. d- Kuylen; 13. Applaus voor een fraaie-solo-zonder- gevolgen van Asparuchov; 18. Een voorzet van Moulijn wordt door v. d. Kuylen afgerond met een hard sohot-ineens, dat door doelman Simeonov wordt gestopt; eerste hoekschop Nederland 19. Vrije schop: tikje van Veenstra naar Feijenoord verwijdert persoonlijk de Bulgaarse coach dr. Boskov buiten de lijnen als een van de Bulgaren geblesseerd op de grond ligt 65. Aspa'ruchov biedt Dermendiev een uitstekende scoringskans, maar hij lepelt de bal over het doel; scheids rechter Michaelson uit Denemarken laat wederzijds ernstige overtre dingen onbestraft; Dick van Dijk vervangt v. d. Kuylen; I meter 'vóór Simeonov wa: klaagde hix .er wederom niet iin de ba) langs de Bulgaarse doelman te werken. De tweede kans voor Van der Kuylen, en zeker de grootste, was in de vettige avondlucht verdwenen. Fantastisch doelpunt Er werd een geprikkelde stemming merkbaar in de equipe van Kessler. Vooral Van Hanegem kon het moeilijk verkroppen, dat hij met een bescheiden rol genoegen moest nemen. Hij beging een grove overtreding tegenover Aspa ruchov, de ster uit Bulgarije, die niet waar kon maken dat hij in staat is alleen een wedstrijd te winnen. Er draafde een geiheel peleton verzorgers op om „Gundi" op te lappen. Het publiek, dat onderkende dat Oranje kansen had. waahtle op het doelpunt. Het móést komen. Een ploeg die zulk een overheersende positie inneemt, moet dat vroeg of laat in een treffer kunnen uitdrukken. Het gebeurde ook met dat fantastische doelpunt van Wietze Veen stra. Er zal nog lang en breed over gediscussieerd worden waarom Oranje meteen daarna in de egel stelling kroop. De eerste schrik van de tempoverhogende Bulgaren kan daarvan de oorzaak zijn ge weest. Maar dat kan niet tien minuten duren. En zeker niet na een rustperiode waarin Kessler zijn mannen op het riskante van Simeonov, maar er is „niemand"; 27. Uit een combinatie op links tussen Moulijn en Eykenbroek glipt v- d. Kuylen door de verdediging, Zijin schot raakt de, uitgelopen Bulgaarse doelman; 29, Van Hanegem ziet zich de bul ontnomen en zoekt op grove wijze wraak bij Asparuchov; 32. Asparuchov verschijnt plotseling in vrije (buitenspel?) positie in de buurt van Treytel. die door tijdig uitlopen de situatie kan redden. Onmiddellijk hierna een identieke situatie voor het Bulgaarse doel, waar Moulijn tegenover Simeonov net iets te fel uithaalt. 35. Een combinatie op rechts tussen Van Hanegem en Wery, de bal wordt doorgesohoven naar v d. Kuylen, die terstond hoog voorzet. Wietse Veenstra brengt daaruit met een schitterende kopbal de stand op 10- De Zilvervloot komt het Feijenoord stadion binnenvaren. 36. V. d. Kuylen laat een hard schot los waaruit de bal tegen het zijnet vliegt; een Bulgaarse verdediger trapt zeldzaam moment de bal onder liet frenetieke aanvailsgeweld van Oranje in arren moede over de 37. Treytel plukt de bal stijlvol uit de lucht na een vrije schop van Bonev 40. Eerste hoekschop Bulgarije; 43. Tweede hoekschop Nederland; derde hoekschop Nederland 44- Simeonov loopt met zevenmijls laarzen door zijn doelgebied en wordt besta-aft met een indirecte vrije schop; vierde hoeksóhop Ne der- 45. Rustslgnaal. 46. De Bulgaarse linksbuiten Georgiev is vervangen door Michadiov; het Nederlandse doel; vierde hoekschop Bulgarije; Dick van Dijk schiet op rechts onverwaoht en uiterst hard in. Doel man Simeonov is er ondersteboven van, maar heeft nochtans gered; 6de hoekschop Nederland George Kessler schreeuwt naar Veenstra dat hij zich moet la+en vervangen door Wim Janssen; Een droomkaaas voor Wim van Hanegem om Nederland opnieuw de leiding te bezorgen; hij struikelt enige meters voor doel over de bal; doelman Simeonov realct bij deze ache ge blesseerd. Het fluitsignaal is door een aantal spelers niet gehoord en zij gaan nog rustig enige tijd verder. Treytel redt maar het is niet nodig; Israel trapt Michailov 'tegen de benen en dat was ook niet nodig; Asparuchov biedt ditmaal Bonev een scoringskans; nu gaat de bal naast: Bij de Bulgai-en wordt Dermendiev vervangen door Jakimov; De omroepster van het stadion laat od verzoek van de Wegeninformatie- dienst weten, dat toeschouwers met bestemming Den Haag, Amsterdam. Utrecht en het zuiden ernstig reke ning moeten houden met dichte mist. De - automobilisten worden verzocht hun snelheid daaraan aan te passen. Dat doen ze ook: men heeft nog een stille hoop op een Nederlandse tref fer en niemand verlaat het stadion;^ Rinus Israel doet alsof hij Bonev bij de hand wil pakken om hem op te trekken als deze is gevallen; maar Rinus laat de Bulgaar zitten en het stadion lacht; Zevende hoekschop Nederland; Wim Janssen schiet hoog over en de Bulgaren juichen; Bulgaren welhaast zeker naar Mexico. uitzichten^ grote reis naar het Voetbalwalhalla 1970, Mexico. Wietze Veenstra, geheel vrij, heeft 'de bal uit de voorzet van Van der Kuylen feilloos op 't hoofd genomen en onhoudbaar i r gekopt. een defensieve houding en het trachten handliaven van zulk een kwetsbare voorsprong had moeten wijzen. De Bulgaarse coaoh had na de rust voor linksbuiten Georgiev als vervanger Michailov ingezet. De protesten voor buitenspel na het Bulgaarse doelpunt hielpen geen zier. De Deense scheids rechter, van wie Pleun Strik verklaarde dat hij in het buitenland wel mindere had meegemaakt, was resoluut. Elf minu- Feijenoord later tegen AZ '67 DEN HAAG De KN-VB hëeft het verzoek van Feijenoord, de competitie wedstrijd tegen AZ '67 op 9 november uit te stellen, ingewillilgd. De Rotterdamse club had hierom gevraagd in verband met de ontmoeting tegen AC Milan voor de Europa-Cup op 12 november in Milaan. De stand in groep 8 is: 1. Bulgarije 4 3 1 2. Nederland 6 3 1 3. Polen 5 3 0 4. Luxemburg 5 0 0 ten na de rust dus 1—1 en een zo kleine kans op Mexico dat het publiek ook dat onderkende, De eerder gehoorde spreek koren „Mexico, Mexico" en zelfs „Kess ler, Kessler" verstomden. Chaotisch Bulgarije werkte met volle kracht naar het einddoel toe. Toen ook bleek welk een metamorfose de niet eens zo indruk wekkende ploeg van voor de rust had ondergaan. En er bleek ook hoe effectief de Bulgaren een gelijkspel kunnen be houden. Want weer bracht een aanvals golf van het Nederlands elftal de ploeg in de meerderheid. Maar het werd al lengs allemaal zenuwachtiger, op den duur zelfs chaotisch. Er werd gedrukt, gepakt, getrapt, geduwd. Jetohev ging ook in het boekje van Michaelsson. Met de uiterst gevaarlijke Bulgaarse uitvallen moest de Nederlandse defensie wél reke ning blijven houden. Er kwam er zo één toen Dermendjiev een vrij veld voor zich kreeg, maar over de uitlopende Treytel die zich goed weerde en met Israel een dikke voldoende haalde in de defen sie en ook over het doel mikte. Wanhoopsdaad Van der Kuylen was inmiddels hel slachtoffer geworden van de furieuze strijd. Hinkend verdween hij om plaats te maken voor Dick van Dijk, die zijn entree vierde met een daverend schot dat via de vuist van Simeonov tot hoek schop vloog. Toen liet Kessier zich ver leiden tot een wanhoopsdaad. Wietze Veenstra, die men van de Europa-Cup- strijd van PSV kent als een speler die niet „kapot" is te krijgen, werd zonder meer uit het veld gehaald. Wim Jansen kwam hem vervangen. Later zei Veen stra: „Ik had in de rust opdracht ge kregen om meer achter te blijven. Waar om ik eruit moest weet ik nu nog niet". De tumultueuze momenten voor beide doelen stapelden zioh op. Uit een combi natie tussen Jansen en Van Dijk kreeg Van Hanegem de bal vlak voor het doel te pakken. Hij struikelde over zijn eigen benen. Weg kans, die een international van formaat eenvoudig niet mag missen. R Enfin,-dat kan ook gezegd Worden van ,~mer' Dermendjiev even later nog1 vervan- „ïf.vfw gén door Yakimov die tot Kessler (links): zeg maar dag met je handje. Geef het maar aan dr. Stefan Boskov, die een opgewekter gezicht kan tonen dan de Nederlandse bondsncoaclt die vier jaar werkte aan Mexico, maar in zijn opzet faalde- an'.- Treytel ohi9pëeldë',*'maar stige positie kwam te staan. Hij speelde de bal naar Michailov die door Israel alleen met een enorme trap tegen de benen van scoren kon worden afgehou den. Verontschuldigende gebaren van beide Bulgaren naar de zijlijn, waar dr. Boskov rustig de lippen plooide in een geruststellend gebaar. Defensief Er kwam nog een slotoffensief, want een volkomen inzet kan de Nederlandse ploeg niet worden ontzegd. Maar ook daar kwam niets uil. Alleen zenuw slopende laatste minuten of er toch nog.... Het gebeurde niet. Dr. Boskov had, zoals hij tevoren al had verklaard, gegokt op een gelijkspel. Hij had het gehaald en wenste niets meer. Georg Kessler had moeten laten spelen voor een overwinning, op niets meer en niets minder. Hij is er niet in geslaagd. En dan kan hij verklaren dat hij in de rust geen enkele opdracht heeft ge geven, het feit dat Veenstra terug moest, duidt op een defensieve instelling, in de ■opzet te trachten de 1—0 te handhaven. En dat is het verschil tussen dr. Boskov en Kessler: de één slaagt in zijn opzet, de ander faalt. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Met gebogen hoofd verliet bondscoach Kessler de „hel van Feijenoord". De elf Bulgaarse duveltjes hadden voor hem het vuur in deze hel opge stookt tot een tempera tuur van de Hoogovens. De laatste minuten van de ontmoeting waren voor hem ondragelijk ge worden. Nerveus heen en weer lopend telde de bondscoach de seconden af. De droom van Kessler, een retour Mexico, ging niet in vervulling. Wat zal Kessler tijdens deze wedstrijd over Cruyff hebben gedacht? En over rebellen club liebbcn gevoeld. m1 Vr Schouderklopjes uitde lend, handen schuddend van al zijn spelers, ver dween de veel getergde bondscoach mei een di plomatieke glimlach in de kleedkamer. Buiten BULGAARS CARNAVAL IN R'DAM het stadion zongen enige tientallen pover geklede Bulgaarse supporters het nationale volkslied. Na elk couplet scandeerden de dolgelukkige Bulgaren, die een jaar voor de reis naar Rotterdam hadden gespaard „Mexico, Mexi co, Mexico". De maan, die aan de mistige zwarte hemel moeite had de stralen naar beneden te sturen, brandde in de verbeel ding van liet Bulgaarse v ^up&orterslegioen als een Mexicaanse zon op de ...g^atSwe alpinopetjes. De retourtjes Sofia-Mexico kunnen door de Bulgaar se voetbalfans worden besteld. De twee resterende wed strijden (tegen Polen en Luxemburg) vormen geen hindernis meer. Het Bul gaarse gezelschap dat een half uur na de wedstrijd nog over het terrein hos te, vierde feest. Het leek carnaval in Rotterdam. Voor deze ene keer had het Bulgaarse reisbureau, dat de „Mexico-reis" naar Rotterdam had ge organiseerd, een uilzon dering gemaakt. Tegen de Oosteuropese discipli ne mocht voor één avond worden gezondigd. De weldaad van de Holland se welvaart mochten de noeste arbeiders uit de Balkan voor één avond proeven. Het bier smaak te dan ook opperbest. De Rotterdamse binnenstad moest een Bulgaarse in vasie verwerken. Hier en daar hield een agent een oogje in het zeil. De Rotterdamse Herman dad had geen moeitiS the! de oranje-supporters. Zij zochten zo snel mogelijk de weg naar huis. Zei er een, volkomen gedesillu- sineerd, met een somber stemgeluid: „En dit was Mexico, goedenavond Juarbeursstedenbeker OSLO Skeid Osilo heeft op eigen terrein de eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Jaarbeursstedenbekèr tegen Dynamo Bakau (Roemenië) gelijkgespeeld: 00. Voorronden w.k. vuetbsu /..-Korea dient bij FIFA protest in SEOEL - De Zuidkoreaanse voetbal bond heeft gisteren aan de FIFA in Zürich een nota gestuurd waarin de diskwalificatie wordt geëist van Austra lië, dat maandag als eerste eindigde in het voorrondetoernooi in groep 15A van het wereldkampioenschap voetbal. Zuid-Korea, dat als tweede eindigde, eist de uitsluiting op grond van het feit dat zes spelers van de Australische ploeg een Engels paspoort bezitten. Volgens de reglementen van het toernooi om het wereldkampioenschap moeten de spelers van een nationale ploeg ook in het bezit zijn van een paspoort van het betreffen de land. De voorzitter van de FIFA, Sir Stanley Rous, heeft beloofd nog voor zijn ver trek uit Seoul het Koreaanse protest te bestuderen. SPORTTOTO DEN HAAG Bij het bureau van de Sporttoto in Den Haag hadden zich gistermorgen zes personen gemeld, die alle dertien uitslagen van de sporttoto van 't afgelopen weekeinde juist hadden voorspeld. De overige cijfers zijn: tweede prijs: 161 meldingen; derde prijs: 1.630 meldingen; extra-prijs: 550 meldingen. Europa Cup landeteams LONDEN Het Spaanse amateur- elftal heeft gisteren in Londen met 21 gewonnen van de Engelse amateurs. De wedstrijd telde voor het toernooi om de Europese beker voor amateurlanden teams. Ajax op 19 november AMSTERDAM Ajax speelt de thuiswedstrijd voor de tweede ronde van hot toernooi om de Jaarbeursstedenbeker tegen Ruch Chorzov (Polen) op woensdag 19 november. De tweede ontmoeting volgt op woensdag 26 november in Chorzov. KESSLER: WE ZIJN ERIN GETRAPT Van onze sportredactie ROTTERDAM Verheugde Bulgaren, be deesde Nederlanders, want opnieuw was Oranje er niet in geslaagd een overwinning te behalen. „En toch hebben wij meer kansen gehad", merkte Rinus Israel na afloop terecht op. „Wij kwamen vijf, zes keer goed voor het doel. Er kwam slechts één doelpunt uit. De Bulgaren hadden aan twee goede kansen voldoende om een tegengoal te maken. En we zijn in de tweede helft te lauw begonnen. We dachten dat we er al waren na dat geweldige doelpunt van Veenstra." Israel gaf zijn commentaar in dezelfde teneur als zijn teamgenoten en coach-Kessler: „Ik moet zeker beginnen met de Bulgaren mijn welgemeende fe licitaties aan te bieden. Het had voor de rust mo gelijk moeten zijn om er een of twee doelpunten meer in te drukken. Maar de kansen werd gemist. Na de rust waren er overigens ook mogelijkheden voor een tweede treffer. De Builgaren zagen in de tweede helft hun kans schoon. Zij lieten Nederland verder naar voren komen, waarmee zij bereikten, dat wij op balbezit gingen spelen. Met hun grote internationale routine konden de Bulgaren dat doen. Onze spelers zijn erin getrapt'1. Kèssler verbond aan het gelijke spel niet de con clusie, dat het team voor altijd gedoemd zou zijn op het tweede plan te blijven. „Door allerlei tegen- Hét doelpunt dat Bulgarije (zo goed als zeker) na profiteert van onzeker ingrijpen van de verdedigers te laat komen. slagen zijn wij nu weer uit de eindronde gehouden. Maar het moet in Nederland mogelijk zijn om een wereldkampioenschap te halen. Er zijn goede spe lers genoeg". Eddy Treytel, de debuterende doelman, stond on der de lat met een flair alsof hij al een hele car rière in het oranjeteam achter "de rug had. „Bonev ir Mexico bracht, Bonev (midden, in wit shirt) die bij hun poging alsnog liet kwaad te herstellen Bonev is er al door. was al te dicht bij om te kunnen Ingrijpen. Had ik een halve meter naar links gestaan, dan was het goed geweest". Stefan Boskov. de Bulgaarse bondscoach: „Ik heb mijn spelers opdracht gegeven op 0—0 te spelen. Toen Nederland voor kwam, moest de tactiek ge wijzigd kon worden. Gelukkig kon Bonev gelijk maken, want ik gaf niet vee! meer voor onze kan sen. Het is jammer voor Kessler, maar wij zijn nu bijna zeker van Mexico. Het Nederlandse voetbal is de laatste drie jaar vooruitgegaan. Maar er lo pen te veel voetballers rond die zich een ster voelen. Bij ons is dat ander: Bij ons is het alle maal voor iedereen. Alleen dan kun je succes Van Hancgcin stelde als voornaamste tekortko ming van het Nederlands elftal vast: „Wij hadden wel bouwers rondlopen, maar met uitzondering van Wery eigenlijk geen afwerkers. Van der Kuy len trok vaak veel te ver tei ug uit de spits. Daar door konden de twee Bulgaarse centrumverdedi gers zich vrij opstellen". Kijndcrs verbaasde zich erover, dat men bij het Bulgaarse doelpunt van hem verwacht had veer tig meter op zijn directe rivaal goed te maken. Hij klaagde dat niemand zijn taak had over genomen of daar althans een poging toe had ge- Wery: „Wij hebben geen openingen kunnen maken. Hun „ausputzer" was niet weg te branden. Die man hoefde ook eigenlijk nooit weg, omdat hij al tijd voldoende hulp had. Toch vind ik het een schlemielige nederlaag, net als in Polen. Ik krijg gelukkig met Feijenoord nog een herkansing". YVilly van der Kuylen: „Ik moest veel switchen en in het eerste kwartder lukte dat niet. Twee kansen gehad, geen geluk. Maar ja. wat zijn twee kan sen. Je moet in een moment alles doen. Achteraf bedenk je dat je het misschien beter anders had kunnen uitvoeren, maar tijd is er niet. Ik ben uit de ploeg gehaald omdat ik een spierblessure in mijn enkel had".

Leidse Courant | 1969 | | pagina 13