WONINGBOUW IS IN NOORDWIJK OORZAAK VAN VEEL ELLENDE Bouw van 9 kleuterscholen begonnen Emotioneel debat in de raad Katholieken en gereformeerden willen samen een kerk bouwen Leidse agenda Indien niet noodzakelijk, geen kachel aanmaken MARKTEN DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 OKTOBER 1969 NOORDWIJK In de gisteravond gehouden vergadering van de Noord- en 28 ongesubsidieerde huizen. Thans stelden b. en w. voor een wijzi- wijkse vroedschap is het tot emotionele debatten gekomen. De aan- ging in dit plan aan te brengen, zodat de premie-huurhuizen zouden leiding daartoe waren een tweetal voorstellen met betrekking tot de worden overgeheveld naar de premie-koopsector, en wel in het meer woningbouw in Boerenburg. In zijn mei-vergadering had de raad beslo- goedkopere genre. Uit de toelichting van b. en w. ter vergadering bleek ten, dat daar een derde bouwstroom zou worden gerealiseerd met 138 wel, dat met deze wijziging het gehele bouwplan, dus ook de bouw van woningwetwoningen, 42 premie-huurwoningen, 68 premie-koopwoningen de 138 huizen voor de minst draagkrachtigen, zou staan of vallen. P Bochel biljartkampioen libre in Bollenstreek SASSENHEIM VOORHOUT By het dislrictskampioenschap biljarten 5e klas se Libre in 't Soldaatje te Voorhout is P. Boekei kampioen geworden. De finale 5e klasse werd volledig beheerst door drie spelers: P. Boekei ('t Soldaatje), J. v. d. Zwart (Sportrust) die tweede en W. Wassenaar (de Taveerne) die der de werd. Bij het ingaan van de laatste ronden gingen zij gezamenlijk aan de leiding met 10 punten en een verschil van slechts 4 honderdste n.l. 42; 1.40 en 1.38 in het voordeel van de latere kam- Mensen zitten bij bank te huilen omdat ze de hypo theek niet meer kunnen betalen 1 Een tweede voorstel betrof een overigens vrij onbetekenende verandering in het bouwplan voor o.ni. 96 huurflats, die door de firma J. C. Beugelsdijk en Zonen san de Van de Mortelstraat zouden worden gebouwd. In afwijking van het oor spronkelijke voorstel werd thans echter melding gemaakt van een aanvangs- prjjs van ongeveer 268.per maand. Zelfs prostitutie om huurschuld te voldoen De heer Benschop (prot chr.) bleek ernstige bezwaren tegen deze voorstellen te hebben. Hij rekende voor dat de koop Aan een dergelyk huis een jaarlijkse last r.ou opleveren van circa 4800.-. „Br ben er van overtuigd, dat deze prijs voor de meeste woningzoekenden onbetaal- AJs zij toch in dergelijke, huizen trek ken, zal de man moeten gaan beunhazen in vrge tijd en zal de gehuwde vrouw noodgedwongen gv an werken. Elders waren er zelfs gevallen van prostitutie om aan geld voor de huur te komen. Het was de heer Benschop bekend, dat mensen op de bank hadden zitten huilen, omdat zij rente en aflossing van de hypotheek op het gekochte pand, niet bijeen konden brengen. Het is geen ver wijt aan het college of aan de bouwer, aldus de heer Benschop, maar dit sy steem van woningbouw loopt zo vast als Prijzen te stijf Wethouder Sedelaar (KNP) deelde de zorgen van genoemd raadslid. Ook hij vond de prijzen voor de eigen woning zoekenden vrij stijf. Tot zijn verwonde ring waren er voor de 40 premie-B- koopwoningen in de vorige bouwstroom toeh niet minder dan 209 gegadigden. Gedrongen door de nood neemt men liever de lasten als eigenaar, dan de bijni even zware huur, waarpij men, geen steen voor zichzelf krijgt. Het is in Noordwijk nog nooit gebeurd, dat in één keer 138 woningwetwoningen kunnen worden gebouwd, merkte de heer Vogelaar (prot. chr.) op, die er verder nog de aandacht op vestigde, dat in omliggende gemeenten alleen woning wetwoningen worden gebouwd, terwijl de rest in de vrije sector aan niet-inge- zetenen wordt verkocht. Burgemeester mr. J. M. Bonnike voegde hieraan nog toe, dat zonder deze zgn. koppelbouw het contingent van 138 woningwethuizen niet zou zijn verkregen. KRITIEK OP DOUCEURTJES DIRECTEUREN NOORDWIJK Bij de behandeling van een voorstel tot herziening van de salarissen van 't gemeentepersoneel, in formeerden enkele raadsleden naar be paalde toelagen aan de directeur van openbare werken en de trendmatige ver hoging van deze inkomsten. De heer Schelvis (PPR) wilde weten hoe het met die prestatiebeloningen zat. Wethouder van personeelszaken. Den Otter, achtte het niet verstandig dit uit de doeken te doen. Het is gewoon een salariskwestie, aldus de wethouder, en een verworven recht. Mocht de raad daaraan een eind maken, dan zal toch wachtgeld moeten worden toegekend. Uit de discussie bleek, dat de directeur van openbare werken de toelage ont ving als commandant van de brandweer, terwijl de directeur van de bedrijven in geval van brand de zorg had voor het bluswater. Kerken in Lisse slaan handen ineen Samenwerking en Nu *n de Poelpolder verenigingen zijn ontstaan en een kerkelijk centrum Lisse hebben urgente zaak gaat worden, heeft een kontaktavond gehouden om met el- In het gesprek op de kontaktavond kaai- de Poelpolderproblemen onder de kwam tot uitdrukking, dat samemver- mogelijk gezamenlijk king gewenst is. oplossing. Tot deze Ook de Hervormde Kerk in Lisse heeft eeds enige jaren kerkbouwplannen ont- ;en steeds vastere vorm en. Het is te begrijpen, hervormde zijde, hoewel de wil tot samenwerking aanwezig ls, de Jeugdorga- in dit stadium de kerkbouwplannen moeilijk los kan laten, daarvoor zijn de plannen al te ver gevorderd. De moge- Gereformeerden in Lisse om samen jn ye gezonden oproep iberd gesteld, lijkheid tot gesprek blijkt echter steeds dat bij de godsdienstige en sociale ver- open. zorging talloze raakvlakken gevonden ivorden, waardoor één centrum Ook de gen LISSE Rooms-Katholieken Gereformeerden plannen ontvouwd om samen in de nieuwbouwwijk in de Poelpolder ogen te 2 te zoeken naar een opiossmg. iui uwe een gemeenschapscentrum te stich- kontaktavond werden uitgenodigd de ten dat onder andere voor qe- kerkvoogdij dor herv. gemeente, de ge- wikkeld, die reformeerde kerk, het kerkbestuur van hebben gekrej zamenlijke kerkdiensten zal wor- de st.-Agathaparochie, het bestuur a den gebruikt. Onderhandelingen tussen de Ned. Hervormden en nisaties. een kerk in de Poelpolder te bou wen, zijn vorig jaar op financiële redenen afgesprogen. Niettemin haast logisch voorkomt; ook hoopt men in katholieke en gere- nomische redenen. Hoewel nog tallozepolder. Enige suggesties formeerde kring dat de hervormden weUic"< J**""*» hindernissen geuo- meenschaps 3 men moeten worden, meende men. dat werden reeo ge- alsnog een mogelijkheid zien om ook mee te doen aan het project. de mogelijkheden behoort. veelvuldig gebruik tot sidievrdagst.uk ook een belangrijke kant Do v. d. Poel jeugdkampioene „Victorie" LEIDEN Afgelopen weekend heeft Victoriehaar jaarlijkse onderlinge wedstrijden gehouden. Zaterdag voor de kleintjes, heel leuk om te zien. Alle waardering voor de leerkrachten die dit op een verantwoordelijk wijze weten te brengen. Zondag had Victorie in de 5-Meilial grote belangstelling en lever de uitstekende prestaties. Hier bleek duidelijk, wat betreft de or ganisatie, dat deze vereniging het vorig jaar veel ervaring heeft opgedaan in deze fraaie sporthal. Do v. d. Poel kwam op deze middag als jeugdkampioene van Victorie uit de bus, zjj kreeg een fraai bekertje. De andere prijswinaressen kregen een medaille of een diploma. „VICTORIE", een vereniging die aan de vooravond van haar 25-jarig jubi leum staat (mei 1970), kan met genoe gen op dit weekend terugzien. Jongeman brak been LEIDEN Omstreeks kwart over vijf werd gistermiddag een Hrjarige jongen in de Beatrixstraat door een auto aan gereden. Hij brak zijn linker boven- De jongeman rende vanuit een drogis terij de straat op, waardoor een automo bilist hem niet meer kon ontwijken. De man remde nog, waardoor het ongeval geen ernstiger karakter kreeg. Niette min moest de jongeman naar het Dia- conessenhuis worden vervoerd. LEIDEN - Gisteren i ierden bij de gymnastiekvereniging Excel siortijdens de buitengewone le denvergadering 3 jubilarissen hun 25-jariqe lidmaatschap. Uit han den van de voorzitter ontvingen zij ren bronzen plaquette. J. van Limburg, H. E. den Hertog en A. Bob. Na jaren lange voorbereidingen en gemeentelijke samenwerking Doom in 'l oog Het uitblijven van een subsidieregeling aan minderdraagkrachtige bewoners van dure huizen, was een doorn in het oog van de lieer Schelvis (PPR), die er wel iets voor voelde om plaatselijk te gaan subsidiëren, terwijl de heer Duindam (PSP) er voor voelde om een protest hij de minister van volkshuisvesting in te dienen. De heer Alkemade (KVP) achtte het primair in het voorstel, dat het aantal woningwetwoningen in het plan onge wijzigd bleef. Deze huizen dienden ge serveerd te worden voor de laagst be taalden. Ik ben toch van mening, dat de mensen zich gelukkiger gevoelen met een wat sobere boterham in een goed huis, dan met een dik belegde in een krot, meende de heer Van Leeuwen KVPDaarmee was de heer De Witt (prot. chr.) het niet eens. Hij vond de ontwikkeling maar beangstigend. De heer Van Riemsdijk (gem. bel.) .maakte bezwaar tegen het feit, dat de raad na vrjf maanden met een nieuw voorstel werd geconfronteerd. Was het plan des tijds wel goed bekeken? Geen „produkt" Wethouder De Geus (prot. chr.) lichtte toe, dat woningbouw niet kan worden vergeleken met een of ander produkt, waarvan de kosten nauwkeurig kunnen worden berekend voordat het wordt ge maakt. en afgeleverd. Een voortdurende stijging van de rente en ontstellend moeilijke onderhandelingen over de cur- veprijs hadden het plan voor de bouw stroom beïnvloed. Deze curveprijs is exorbitant laag, aldus de wethouder, en de meeste gemeenten krijgen het dan ook niet voor elkaar om woningwethuizen te bouwen. In het plan Beugelsdijk krijgen wij reeds een honderdtal duurdere huurflats en vindt u het dan vreemd, dat wij met dit voor stel tot wijziging van het plan voor de derde bouwstroom komen? Hjj kon de verontrusting van de heer Benschop wel begrijpen, „maar er is geen altenatief". Wij zullen ervan moe ten maken wat er van te maken is, al dus wethouder De Geus, die in een fel en emotioneel betoog de moeilijkheden van dè woningbouw in Nederland schet ste. Voor schut De hele woningbouw zit in het slop. De tragiek is dat A.R.-minister Schut met een huurbelasting kwam, die verworpen werd. Hieraan hebben alle partijen schuld. In het naburige Katwijk worden 'late gebouwd, die 175.- per maand doen, terwijl in Noordwijk flats met centrale verwarming worden gebouwd voor 130.- per maand. Het voorstel werd daarop aangenomen Deze ambtenaren kunnen elk van de dag en ook 's nachts worden op geroepen, maakte de heer Van Leeuwen duidelijk. De heer Vogelaar noemde de creatie van de toelagen „geesteskinderen van hem en de heer Van Leeuwen", toen zij beiden deel van het college uitmaak- 1 De heer Alkemade legde b. en w. het vuur na aan de schenen met de vraag j of beiden directeuren dan wel een brandschel in huis hadden. „Ja", aldus de wethouder van personeelszaken. Raadslid Benschop Plastic zakken niet ten koste van werklieden NOORDWIJK De heer Benschop (prot. chr.) bracht in de Noordwijkse raad het ophalen van vuilnis in plastic zakken ter sprake. Hij vond dat aan deze plannen, die kort geleden nog zeer prematuur waren genoemd, bijzonder vlug uitvoering was gegeven. Gisteren waren deze zakken namelijk reeds inge- bruik genomen. In het bijzonder was liij gebelgd over het feit, dat bij het ophalen van de zak ken een tijdopnemer achter de vuilni man had gestaan. Als de voordelen vj dit systeem afgewenteld worden op één man, dan had het raadslid daar perti nent bezwaar tegen. De heer Van Leeuwen (KVP) deelde dit bezwaar. Ook vond hij het aantal zakken 80 per jaar tekort. Dit moeten er minstens 100 zijn, want de mensen willen tweemaal per week hun vuil kwijt. De heer Van Leeuwen gaf het college reeds bij voorbaat de ver zekering, dat hij op deze zaak terug zou komen indien mocht blijken, dat het vooue deel van deze wijze van ophalen over de rug van de werklieden zou worden verkregen. Burgemeester mr. J. M. Bonnike ver klaarde dat het gaat om een experiment Over het invoeren van de plastic zak ken is in het college wel gesproken, doch er is nog niets besloten. Voor de personeelsleden van de vuilnisophaal dienst vond hij het gebruik van de zak ken wel beter. Hij zegde de raad een rapport toe. Bad Zeerust niet afgekeurd voor instructie, maar z wemexamens EERSTE PAAL GING DE GROND IN. MAAR WETHOUDER GING DE LUCHT IN ALPHEN A.D. RIJN Toen gister middag na het slaan van de eerste paal voor de aan de Briljantstraat te bouwen kleuterschool, wethouder M. Paats in de aula van de aan grenzende Morgensterschool de wens uitsprak, dat alle nog vol gende 599 palen even vlot zouden Weer grond voor reconstructie kunnen worden geslagen, keken 1 vooral de vakmensen uit de bouw- wereld elkaar wel even lachend aan. Immers wat was er gebeurd? Toen Alphens wethouder keurig voor zien van helm en speciale jas het mecha- nisme van de heimachine in werking wilde stellen vatte hij het advies van de heibaas „het touw goed vast te houden" wat al te letterlijk op, waardoor het kon gebeuren toen dit apparaat uit zichzelf naar de hoogste stand werd getrokken, wethouder Paats tot grote hilariteit van de belangstellenden werd meegetrokken en een meter boven de grond kwam te hangen. Van de Duinweg Geschrokken NOORDWIJK Met het oog op de Gelukkig liet hij het touw daarna di- uitvoering van het onteigeningsplan, dat reet los op 3 oktober j.i. bij K.B. is goedge keurd, heeft het gemeentebestuur van Noordwijk opnieuw aanbiedingen gedaan aan de zeven eigenaren, die tot nog toe niet bereid waren grond aan de gemeente te verkopen voor de reconstructie van de Duinweg, waardoor het Langeveld een rechtstreekse verbinding met de zal verkrijgen. Met drie van deze eigenaren, de heren J. P. Barnhoorn, Van Speykstraat 5; A. v. d. Niet Czn., Binnenweg 13; en de heer P. H. Admiraal, wonende te Katwijk, heeft dit overleg tot een be vredigende oplossing geleid. Er zijn voor lopige overeenkomsten gesloten tot het afstaan van In totaal bijna 900 m2 grond. Verder hebben b. en w. met enkele pachters een regeling kunnen treffen ten aanzien van de afkoop van de paeht- rechten. De raad gaat akkoord om tegen de overige eigenaren een procedure tot onteigening aanhangig te maken als 27 oktober a.s. geen akkoord kan worden bereikt. Verbetering van zeventien huizen NOORDWIJK De gemeenteraad van Noordwyk is akkoord gegaan niet een krediet van 136.000,- 0111 17 woningen aan de Scheveningsestraat eu Zand- voortseweg op te knappen. 1 Deze huizen kreeg de gemeente in eigen- NOORDWIJK Aan hel begin gisteravond gehouden vergadering de gemeenteraad van Noordwijk werd de j dom heer Schelvis (PPR) door de heren Van I ningbouwverenïging „St.-Jeroen". De Riemsdijk (Gem. bel.) en Vogelaar onderhoudstoestand laat zeer veel te (Prot. chr.) gekappiteld, omdat hij op dewensen over. In feite zouden zij op korte oprichtingsvergadering van de Politieke Lcrmijn 'artij Radicalen, afd. Noordwijk, met de stem van de heer Benschop tegen, heffing gekregen. hebben gezegd, dat liet zwembad van „Zeerust" voor het schoolzwemmen door de inspecteur van liet lager onderwijs was afgekeurd. De heer Schelvis verklaarde een mede deling van de wethouder voor sport zaken. de heer Den Otter, verkeerd te hebben uitgelegd. Het bad was namelijk niet afgekeurd voor 't geven van zwem- instructie, maar voor het afleggen van zwemexamens. Wethouder Den Otter lichtte toe, dat voor de schoolzwemaxamens een bad aan bepaalde voorwaarden van opper vlakte (250 m2) en diepte moet voldoen. In het zwembad van „Zeerust" is het in feite niet mogelijk de kinderen te laten afzwemmen. Voor het afleggen van het zwemdiploma A had men echter ont- onttrokken, raad mede, maar de woningnood maakt dit voorlopig nog niet mogelijk. Men zal alles in het werk stellen om voor deze verbetering een bijdrage van het Rijk te verkrijgen, maar b. en w. kunnen geen enkele zekerheid geven, dat dit zal lukken. NOORDWIJK De gemeenteraad heeft een bedrag van 500 gulden beschikbaar gesteld voor het school gaat organiseren. NOORDWIJK De rechtbank te 's-Gravenhage heeft de onteigening uit gesproken van een pand te Noordwijk aan Zee, toebehorend aan de heer J. van der Bent. Het moet verdwijnen in ver band met de realisering van de parallel boulevard. De schadeloosetelling is be paald op f 57.000, :onder zich te be zeren weer op (le begane grond terug. „Ja, als ze tegen me zeggen hou goed vast dan doe je dat toch" was de reactie van de wethouder die toeb wel even was geschrokken. Hierna kwamen gemeentebestuur en genodigden in de aula van de Morgen sterschool bijeen, waar burgemeester mr. R. M. Gallas een kort welkomst woord sprak en vervolgens erop wees, dat met deze eerste paal de bouw is begonnen van negen kleuterscholen, en wel zeven in Alphen aan den Rijn, één in Alkemade en één in Hillegom. Samenwerking In Alphen znllen van deze zeven scho len er drie in Alphen-Noord worden ge bouwd; één in de Hoofdstraat, één 111 de Bloemslraat en één in Zwammerdam. Voor Alphen aan den Rijn is daar aan bouwkosten een bedrag van twee en een half miljoen gulden mee gemoeid. Burgemeester Gallas bracht dank aan allen, die aan dit plan hun medewerking hebben verleend. De laatste van deze negen scholen zal midden 1971 in ge bruik kunnen worden genomen, de eer ste (waarmee gisteren dus is gestart) zal volgend jaar juni kunnen worden betrokken. Ook was burgemeester Gal las nog op de prachtige samenwerking tussen de gemeentebesturen van Alphen, Alkemade en Hillegom, waardoor deze bouw mogelijk werd. V oorbereidi ngen Wethouder M. Paats gaf vervolgens een overzicht van de jarenlange voorberei dingen, die getroffen moesten worden, eer liet zover was, dat de eerste paal de grond in kon. De eerste stappen hiervoor dateren reeds van tien jaar terug", aldus wethouder l'aals. Voorts vestigde hij er de aandacht op dat de aanvoer van kleuters achter blijft bij de gestelde prognose, waarvoor de wethouder als reden lanceerde, dat de woningbouw in Alphen-Noord iets achter blijft op het gestelde schema. „Dit is echter alleen maar een gelukkige omstandigheid", aldus wethouder Paats. Namens de bouwonderneming de N.V. Muwi scholenbouw sprak ir. Van Straa- len woorden van dank voor bet ge stelde vertrouwen en gaf daarbij de verzekering, dat de laatste school tussen januari en Pasen 1971 zal worden opge leverd en de eerste volgend jaar juni. Vervolgens bracht burgemeester mr. Gallas een dronk uit op een vlotte bouw van deze negen kleuterscholen. Bingo-avond Ka tb. Harmonie' Kapel LEIDEN Om de festiviteiten rondom het 20-jarig jubileum nog uit te brei den, organiseert de Kath. Loidse Harmo nie-Kapel een grote Bingo-avond op za terdag a.s. 25 oktober aanvang 8 uur in de zaal Maria Gijzensteeg, naast de „Overdekte". Prachtige en waardevolle pryzen zijn er te winnen. Leden en donateurs zijn van harte uitgenodigd, maar introductie is toegestaan. Minimum leeftijd 16 jaar! Heeft U dit spel nog nooit gespeeld, laat U dan niet weerhouden. Het Bingo- spel lijkt op kienen en er wordt vooraf een duidelijke uitleg gegeven. Het be stuur wil deze gelegenheid nog even aangrijpen, om te herinneren aan het Jubileumconcert op 15 november a.s. in het Anthonius Clubhuis met bal na. De Harmonie Kapel hoopt a.s. zaterdag op grote belangstelling. WOENSDAG 22 OKTOBER 2e Haverstraat G4a Vormingscentrum Werkende Jeugd. Bijeenkomst 7.30 uur Steenschuur 6 Leidse Ver. v. Post- DONDERDAG 23 OKTOBER Stadsgehoorzaal Jaarvergadering LVB, 8 uur n.m. Foyer Stadsgehoorzaal K O. Cause rie met dia's over Portugal. 8 uur n.m. Lakenhal K O. Musical Workshop, eigentijdse muziek, 8 uur n.m. Zuidcrkerk Wijkcontactavond KVP, AR, CHU, 8 uur n.m. St.-Antoniuschibluiis Philicorda-de- monstratia, 8.15 uur n.m. Gebouw Staalwijk Herenstraat lin- ;ang 3 Octoberstraat iledenvergade ring Leidse Tuiniers „Door Eendracht Verbonden". 8 uur n.m. Zonierzorg Kringvergadering KVP, 8 uur n.m. ZOETERWOUDE De klaverja*- liefhebbers worden heden, woensdag avond, weer verwacht in het clubhuis van SJZ. Aanvang 20.00 uur. GROFVUIL- OPHAALDIENST VRIJDAG 24 OKTOBER Buurt 20; Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- slraat, Duy vendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman- straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), CatharinastrRijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- ade, Cosijnstraat. Buurt 26: Moge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Ryn vreugd), Rijnvreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- Het advies ..goed vasthouden" werd i voor één der negen le bouwen kleuter- burgerweg. Aarstr., Meerburgerkade, door wethouder M. Paats wat al te let- seholen de grond inging, ging de wet- i Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., terlijk opgevat. Terwijl de eerste paal I houder de lucht in. Politie waarschuwt LEIDEN Tengevolge van het rustige weer is er gisteren in een tweetal Leidse woningen liet verschijnsel kolendampver- giftiging opgetreden. Omstreeks 10.10 werd een weduwe in haar woning aan de Kooilaan door de buien onwel aangetroffen. In tegenstel ling met haar gewoonte, had zij de gor dijnen nog niet opengetrokken, zodat men argwaan kreeg. Ze lag bewusteloos in de keuken. De GGD vervoerde haar terstond naar het Academisch zieken huis, afd. beademing. Zij is buiten le- üe leidse recherche trof gistermiddag omstreeks half drie in een woning in het Pieterskerkhof een echtpaar aan. dal zich (eveneens) bewusteloos op hed bevond. Burgerlijke stand Wierickestraat. IJsselkade. Kasteelhof, Vliststraal, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat. Drechtstraat, Lingestr., Spaarnestraat, Lekstraat. LEIDEN, 22 okt. Groente Appelen 15-30, peren 21-32, aardappelen 5-19, an dijvie 11-20, pronkbon 80, snijbonen 210- 275. stambonen 185-275, kroten 50. boe renkool 23, rode kool 20, groene kool 9- 16, postelein 9-98, prei 19-29, spinazie 75-85, spruiten A 60-70, ld. B 54-64, komkommers 35-67, champignons 345- 360, tomaten A 610-630, id. B 690-710, id. C 600-630, id. CC 300-360, uien pick- lers 13-26, witlof 70-41 p. 100 kg, me loenen 31, bloemkool 15-29, knolselderij 7-23, sla 6 p. 100 stuks, bleekselderij 14- 22, bospeen 63, peterselie 6-S, radijs 17, selderij 6-8 p. 100 bos. KATWIJK a/d RIJN, 21 okl Groente Waspeen per kist: A-extra 4.00-4.40, A I 3.10-3.60, All 2.60-4.50, B-extra 3.70- 4.10, BI 2.00-3.50, BII 2.20, Cl 2.20, CII 2.20-2.80: breekpeen per kist 2.20- 3.60: bospeen per bos 60-63; andijvie 12- 21; bloemkool per stuk (6 per b.) I 37- 54, II 17-30 (8 p. b.) I 28-36, II 15; schorseneren: A I 73-85, A II 31, BI 53- 56. BH 29, Cl 7-9, Cü 6; groene kool 16; knolselderie 18-27; prei AI 35-37, BI 24; princessenbonen 85-160; rode kool 18-25; sla 6-7; uien per kist 4.70- 6.00; krulpeterselie 16, Aanvoer: 217.000 VORSCHOTENGeboren Pieter J., z.v. H. J, Walvaart en C. J. van Engelen dorp Gastelaars; Rodney A., z.v. Th. J. A. J. Wolters en P. C. van der Ham; Hiskia, d.v. T. Huis en A. A. M. van Veenendaal; Karin, d.v. J. W. Snikkers en S. Bons; Rosanna E., d.v. S. Plicato en H. J. Brussee; Dennis C. N,, z.v. H. Westerhuis en A. T. van Bommel; Peter A., z.v. H. J. Kampinga en I. A. Schraa; David I., z.v. F. C. Kamperveen en M. S. Burke; Mariska M. B., d.v. B. P. Duivenvoorde en G. M. Russchenberg; Johannes H. M., z.v. B. A. de Graaff en G. M. Hoogenboom; Mike, z.v. M. E. Leijger en M. van Geest, i Ondertrouwd: T. Westhoek en Y. R. Bernhardt "s-GravenhageH. Postma i kS waspeen; 6.700 bloemkolen; 7500 kg A. C. M. Cornips (Leiden); D. Har-1 schorseneren De kolendampvergiftiging was hier reeds in de voorafgaande nachi ontstaan. De j teveld (Leiden) en A M. L. van Deflt EHD vervoerde het tweetal met de mees- I w. de Bruin en P. M. van Beek Cs-Gra- te spoed naar het Academisch zieken- venhage); A. W. v. Aanholt (Haarlem) huis. De toestand van het echtpaar werd en A. T. M. Niersman; N. F. M. de in eerste instantie zeer ernstig bevon- Bruijn en K. Valkenburg; A. A. Gorgel den. Vandaag was er een lichte verbe- pn M A de Heus tering merkbaar. In aansluiting hierop waarschuwt de Leidse gemeentepolitie nog met het vol gende bericht, dat overigens ook reeds via radiowagens ln de stad is omgeroe- Bert Iter* van kolenkachels worden er op geweaen, dat in verband met het rustige weer de kachel slecht „trekt". Vorming van kolendamp is daardoor niet uitgesloten. Teneinde kolendamp vorming te voorkomen dient men niet dan in uiterste noodzaak de kachel aan te maken. Gehuwd: C. G. Leuverink en H. C. C. Lelieveld; D. J. M. van der Vaart (Rot terdam) en A. J. H. M. van Wissen; J. B. A. Zeldenthui8 en M. van Soest (Lei den); A. F. Bal en C. E. Verhoeven. LEIDERDORP - Geboren: Alexandra E. A. d.v. J. Werkman-Doornheim; An toinette C. d.v. P. Kik-v. Gils. Overleden: E. Lepelaar (47); M. Wolff (91); M. J. Bosman (69); B. Kok (76). Ondertrouwd: T. Mleremet en N. de Vreede. Getrouwd: P. F. Segaar en J. M. Ver snelC. Meijer en N. K. v. d. Zwart. RIJNSBKRG, 21 oktober. Bloemen Anjers: Witte Sim 14-21; rode sim 18- 26; roze sim 14-19; Crowley Sim 15-20; Dusty Sim 18-28; Arthur Sim 15-21; G. J. Sim 14-21; Keever Sim 17-24; La Rive 20-30; Esperance 20-29, alles per stuk; Freesia: Colden Yellow 100-135; White Swan 225-275; Aurora 180-240, alles per bos; Rozen: Baccara 25-42; Carol 8-11; Garnette 7-10; Zorina 12-19, alles per stuk; Diversen: Anthurium 100- 225; Gerbera 10-28; Irissen 10-18; Lelies 75-140; alles per stuk; Chrysanten; Ind. Polis 130-150; White Spider 140-180; Golden Christal 110-130; Lilian Hoek 60- 80; Koens Elite 70-85; Davine 80-95; White Hope 60-75; Plnocchio 70-95; Pe ter Pan 80-100; Golden Orfi 60-75, alles per bos; Breitner 20-26; Bornholm 25- 33; Clingedael 35-45; Regalia 20-27, alles per stuk.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3