mening Sportverenigingen uitten gerechtvaardigde wensen Rijnzichtbrug morgen klaar Wasserijen in het geweer Voorschoten heeft sluitende begroting Aan rapport wordt hard gewerkt doortrapt muzikaal Imperium naar Oxford Soefi-koepel Katwijk op hoogste punt DODELIJK ONGEVAL IN MIST Bejaarde stak plotseling het Levendaal over MARKTEN PAGINA DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 OKTOBER 1969 ACCOMMODATIE IN HET GEDING ZOETERWOUDE Op instigatie van de sportraad in oprichting lieeft het gemeentebestuur aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten verzocht een onderzoek in te stéllen naar de behoef ten sportaccommodaties in Zoeter woude. Gisteravond vond in Ons Huis i hearing plaats van de sportvereni gingen door de met het onderzoek be laste personen waarbij ook het voltal lige college van B. en W. en de ge meentesecretaris aanwezig waren. De heer H. Funcke constateerde aan het begin van zijn uiteenzetting dat de da- i ontbraken wat duidt op een lacune rn de sportvoorzieningen. In bijna de helft van alle gemeenten heeft een dergelijk onderzoek plaats gehad. Met de toenemende woonfunctie van Zoeterwoude moet er meer aan dacht komen voor de leefbaarheid. Met de arbeidstijdverkorting in het verschiet neemt de sport daarbij een grote plaats in. Men ziet een teruggang in de jeugd beweging en een groeiende belangstel- voor de sportverenigingen. In het rapport dat nu wordt samengesteld, worden richtlijnen aangegeven voor de eerste vijf a zes jaar. Ook het onder zoek van de sociaal-geograaf wordt daarin betrokken. Er wordt vlot ge werkt want reeds in december a.s. kan het rapport tegemoet worden gezien. Overdreven waren de wensen geenszins, integendeel sommigen bleven zelfs hier mede onder vastgestelde normen. Het onderkomen van de afdelingen Volley en badminton van de vereniging Meerburg in het Bernardus gymlokaal 3 onvoldoende. De gehele outillage laat hier nogal te wensen over. Daarbij kwa men denkbeelden naar voren aan een vergroot gymnastieklokaal waar voor straks een subsidieregeling van C.R.M. van kracht wordt. Bij het huidige ledental is twee velden )or de voetbalverenigingen Meerburg SJZ tekort. Beide zijn nu al aan een derde veld toe en gezien de groei van de gemeente ligt een vierde in het ver schiet. Een manege van beperkte afme tingen is noodzakelijk voor de rijvere- niging Jeanne d' Are temeer daar er plannen zijn voor een ponyafdeling. Br is animo voor dameshandbal waar voor ook ruimte moet komen. Een land- ijsbaan behoort tot de vrome wenBen van de IJsclub maar de grondslag is hiervoor bijzonder ongeschikt. In beide gemeentedelen wordt gewaagd niar een tennispark, beslist geen luxe meer in 1969/ De tafeltennisvereniging gen kunnen te weinig uren beschikken over de zalen. Niets schijnt echter zo sterk te leven als het bezit van zwem bad en dit schijnt grote prioriteit te hebben bij de leden van de sportraad. Met belangstelling wordt het rapport tegemoet gezien. Het zal een juiste ba sis zijn voor de gemeentelijke plannen. Slomiaks Kamerorkest: LEIDEN De binnenstad komt hopelijk morgen uit haar benarde situatie: de Rijnzichtbrug komt gereed. Als Gemeen tewerken, die aan het project niets tegen zit zal de brug ii van de middag weer voor het verkeer opengesteld worden. De ties, die voor een deel de Leidse stad teisterden, zullen dan weer achter de rug zijn; voor een deel, want het ge reedkomen van de weg over het Schut tersveld zal nog wel enige tijd op zich laten wachten. Verkeersenquête r het verkeer -< -j j -erkeerstagiw- gehandicapt door -ieidse binnen- c? 1 wegomleidingen? Philicorda- primeur A LSOF HIJ wilde zeggen: hier ben ik, applaus graag. Op die wijze i presenteerde dirigent Bohden War- i; chal gisteravond zijn Slowaaks Ka il merorkest en, vooral, zichzelf. Na elk o applaus kwam hij met trotse blik de g Bühne oplopen, viool onder de arm, borst vooruit. Kostelijk. Van ons fi mocht het, want ook de klanken, die de twaalf heren op hun voortreffe- 8 lijke instrumenten voortbrachten wa ll ren grotendeels kostelijk. Een onge il kende discipline en 'n doortrapte mu- zikaliteit waren kenmerkend voor 't concert, dat het orkest gisteravond fi onder auspiciën van K O in de S propvolle Stadsgehoorzaal gaf. Disci- K pline, zowel in de presentatie als in het samenspel. De dirigent, een uit- I; stekend violist, speelde zelf mee en stond derhalve veelal met de rug naar zijn medemuzikanten toegekeerd. Desondanks waren de inzetten vrij- j: wel feilloos en de instrumentenver- houding volkomen homogeen. /^«ORELLI'S vierde Concerto Grosso was voor een dergelijke omstand- igheid geen gemakkelijke opgave, vooral niet voor Warchal. Hij speelde virtuoze solopartijen en dirigeerde I: tegelijkertijd met zijn hele lichaam. Het orkest reageerde hierop als één v Nog moeilijker werd het in Bachs g Concert voor clavecimbel en orkest (d-moll), waarbij Alexander Catta- rino als solist optrad. Een clavecinist van grote klasse, dachten wij. Dit sprankelende muziekstuk, door „re- bel" Jaques Loussier voor velen weer i tot leven geroepen, vraagt een abso- lute ritmevastheid, vooral het slot- gedeelte. Zowel orkest als solist ble- 8 ken voldoende gerijpt om aan Bachs '6 eisen te kunnen voldoen. Alleen:;i waarom geen piano? Hoeveel mooier klinkt het adagio niet bij het berei- g ken van een gevareerder timbre? De barokprincipes lijden er niet on- |i der, zoals zovelen denken. X ÏAN&CEKS Suite voor Strijkorkest jij was het volgende programma- |j onderdeel. Indrukwekkend vooral was het sfèer- en kleurrijke adagio. Het x orkest, van dezelfde Tsjechische bo- dem, verwekte een doodse stilte. Op |:j die momenten is het jammer, dat er 'i| net iemand z'n programmaboekje laat Benjamin Brittens Simple Sympho ny betekende het slot van deze spran kelende uitvoering en misschien ook wel het hoogtepunt. Zo'n treffend staaltje van ensemble-spel was weer het „pizzicato": volkomen gelijk in ritme en klankversterkingen. Eén j.| der twee cellisten had kennelijk te hard getokkeld, want in het daarop volgende „sarabande" klonk zijn in strument een tikje vaJs. Een tikje, hij herstelde zich grandioos. Voor wie er gisteravond toevallig niet bij was, is er op maandag 20 oktober de operette „Die Zirkusprinzessin." WILLEM SCHRAMA LEIDEN. In het kader van de cultu rele uitwisseling Oxford-Leiden ver trekt de toneelgroep Imperium van het Micro-theater aan de Vestestraat van avond naar Engeland. In Oxford zul len Marian Dexhage, William Den Hee- ten en Bert Dronkert 3 keer een uitvoe ring geven van Peter Shaves stuk „Pu blic eye". De groep gaat vergezeld van K en O directeur A. J. Pompe, initia tiefnemer van de uitwisseling. Kinderhumor bij het Vrouwengilde LEIDEN. Donderdag 23 oktober houdt de firma W. Barning, piona- en orgelhandel. Oude Singel, een grote Philicorda-demonstratie in het St.-An- toniusclubhuis aan de Lange Mare. j Hiertyj zal o.m. een primt LEIDEN. Het raadslid J. heeft het college van b. en w. vragen opgesteld in verband met de verkeers- Hl LUJÜ! t'iiquèti'. Hij vraagt o.m. ot hot ooilege jVrlMd ..verklankt" wórden, "namelijk het bureau, dat de euquete houdt, t|j- „en philicorda met 25-touig (vol) pc- dig hoeft Ingelicht omtrent het afsluiten demonstratie begint avonds non ,1e. IJ ineiohthruo- on van lie IVPf I kwart over acht. ZOETERWOUDE In de zeer goed be zette recreatiezaal van Huize Emmaus sprak gisteravond de Groningse onder wijzer-auteur H. Hoving voor het Katho liek Vrouwengilde over humor kinderen onder de titel „Juf, er weduwe in de boom". Dit kreeg een goed I onthaal en werd door een tweede ge- volgd. Binnenkort zal een derde ver schijnen, zo deelde hij gisteravond mee. De aanwezigen beleefden veel genoe- j gen aan de humor in de uitdrukkingen van kinderen zoals die door de heer Hoving naar voren werden gebracht. de R\jnzichtbrug over het Schuttersveld, zodat het bu- j reau maatregelen kon nemen om de enquête op een later tijdstip te doen aanvangen. Het PvdA-raadslid is bang dat de wegomleidingen tot gevolg zul len hebben, dat de enquête geen juist beeld van de verkeerssituatie in Leiden zal geven. Vragen over begroting ingediend LEIDEN. De fracties in de Leidse gemeenteraad hebben hun vragen over de begroting voor 1970 bij het college van b. en w. ingediend. Het vorig jaar had men het aantal vragen weten te beperken tot 223 stuks; ditmaal is het aantal gestegen tot 278 vragen. Naar aanleiding van deze vragen zullen b. en w. hun Memorie van Antwoord opstel len die weer met interesse tegemoet zit" een Sezlen Zaterdag aanstaande, 's avonds half acht zal de Jongerenmis Lelden weer een jongerenmis organiseren in de Har- tebrugkerk. De tekstgroep van Felix de Rooy heeft in samenwerking met kapelaan S. Cies'- lak, studentenpastor te Leiden, het vol gende als thema gekozen: hoeveel vraag tekens heeft de Kerk??". ZOETERWOUDE Vanmorgen vroeg om ongeveer kwart over zes is de 49- j jarige W. J. Mooijman, vader van tien j kinderen en wonende in de Jan van Ban- j ningstraat te Zoeterwoude, door een on- j geval om het leven gekomen. Op weg naar zijn werk botste de heer Mooijman op de Gelderwoudseweg in dichte mist tegen een onverlichte aan hangwagen, die onder een straatlantaarn geparkeerd stond. Hij werd ernstig ge wond naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. LEIDEN Een 74-jarige voetganger is gistermiddag om drie uur plotseling het Levendaal overgestoken waardoor een personenauto de man, een inwoner uit Zoeterwoude niet meer kon ontwij ken. De Zoeter woudenaar liep verwon dingen aan het hoofd op en hield aan het ongeval, bovendien een linkerschou- derfraktuur en een linkerheupfraktuur op. De EHD vervoerde hem naar het Academisch Ziekenhuis. Spreekuur in kerk tijdens markt LEIDEN Om marktbezoekers en ad deren, die in de week geen gelegenheid hebben voor een contact of een rustig gesprek met geestelijken tegemoet te komen, zal ds. P. L. Schoonlieim a.s. zaterdagmorgen om half twaalf aanwe zig zijn in de ontvangstkamer van de Hooglandse Kerk, ingang Middelweg 2, en zijn r.-k. collega drs. A. Th. Vree burg, 's middags om twee uur. Men wordt wel verzocht zich niet later dan 11.45 of 2.15 uur voor een gesprek te melden. Telefonisch contact is op ge noemde tijden mogelijk via telefoon 25605. Kosterij Hooglandse Kerk. OEGSTGEEST LEIDEN De Ne derlandse Ivappersbond afd. Leiden en omstreken houdt zondag a.s. haar 12e jaarviering in het Willibrordgebouw te P. Schippers neemt afscheid van brandweer OEGSTGEEST Dinsdagavond a.s. zal de heer P. Schipper afscheid nemen van de vrijwillige brandweer te Oegstgeest. Gedurende de bijna 37 jaren dat. hfj aan het korps was verbonden heeft hij zijn taak altijd bijzonder serieus opgevat en vaak ging hij met zijn mannen de rode haan met sukkses te lijf. Vorig jaar maart ontving ondercomman- i dant Schipper uit handen van wethouder j Thorn nog een onderscheiding vanwege 35 jaar trouwe dienst. „Een prestatie die eigenlijk een gouden plak waard is" merkte de wethouder bij deze gelegen heid op. De heer P. Schippers zal wor- den opgevolgd door de heer W. den Dub belden. Het afscheid, alsmede dat van I de heer K. Hoogervorst die 26 jaar in j dienst was bij de vrijwillige brandweer, zal plaats vinden in het gemeentehuis te Oegstgeest. Naar aanleiding van de publicatie op 13 oktober in dit dagblad over het op heffen van de Leidse Wasserij komen ondergetekende vier wasserijen te Leiden tegen enkele uitlatingen van de direc teur-eigenaar van de Leidse Wasserij, de heer D. van Eek, in het geweer. De heer Van Eek heeft volgens ons te genover de verslaggever „onthullingen" gedaan die kant noch wal raken. Zijn mening, dat „het momenteel met de was serijen niet zo razend is..." slaat volgens ons uitsluitend op zijn eigen bedrijf, de Leidsche Wasserij. Als de heer Van Eek evenals zijn collega's geïnvesteerd had en een normale bedrijfsvoering had ge volgd had hij het net zo goed kunnen redden als de anderen. Leiden telt enkele grote wasserijen, die veel investeren en mede daardoor hun bedrijf zien floreren. De ondergetekend bedrijven zetten met elkaar per jaar zeker voor twee mil joen gulden om. De mededeling van de heer Van Eek, dat zijn bedrijf een van de grootste wasse rijen te Leiden zou zijn geweest, is geheel bezijden de waarheid: al sinds jaar en dag is het een van de kleinste... Waar wij thans op willen wijzen is, dat de huidige bedrijfsuitkomsten, de klanten binding en de goede toekomstverwach tingen in flagrante tegenstelling staan met de resultaten van de Leidsche Was serij die de indruk zouden kunnen wek ken, dat het met de was-industrie een aflopende zaak is. Mededeling van de publicatie op 13 oktober jj. is door ons gedaan aan de Federatie v. d. Wasin- dustrie in Nederland en aan TNO te Delft. Wasserij Spronk n.v. Gebr. Vasen, Wasserij Nijssen, fa. Dieben „De Zon" en Wasserij Van der Loo. Geerpolder afgesloten ZOETERWOUDE In het kader van de verbetering van de wegen in de Geerpolder wordt de oude ophaalbrug aan de Stompwijkse zijde vervangen door een vaste brug. Met dit werk dat uitgevoerd wordt door de fa. B. Bos te Boskoop is thans een aanvang gemaakt Hierdoor is voor de duur van circa zes weken alle doorgaande verkeer rich ting Stompwijk onmogelijk. 1SITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS Aan de Leidse Universiteit is gisteren de heer J. F. Bol, hoofdassistent op het Biochemisch Laboratorium der Leidse Universiteit, tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „Afbraak van alfalfa mosaic virus door pancreas- ribonuclease. Structuur-onderzoek". Promotor was prof. dr. H. Veldstra. Oudercomité kath. scholen i ZOETERWOUDE Voor de eerste ronde van de beker komt S.J.Z. zondag op eigen terrein uit tegen de derde klas j ser Van Nispen uit De Zilk. Eventueeel ZOETERWOUDE Nadat het oude oudercomité in zijn geheel was afgetre den is door de hoofden van de vier katholieke scholen in Zoeterwoude dorp de wenselijkheid van een nieuw comité onderzocht. Uit de gehouden enquete bleek, dat de ouders hiervan sterk voor standers waren, zodat er verkiezingen werden georganiseerd. In de uitslag overheersen de dames met 12 plaatsen I wordt deze wedstrijd in de verlenging of met strafschoppen beslist. Door bles-1 sures van Olsthoornu en v. d. Ham is het team gewijzigd en ziet er nu als volgt uit; doel: T. Vurens, achter Th. Schuur. L. Bosman, L. v. Veen en G. v. d. Geest; midden: G. Overdevest en Th. v. Klink; voor; Jac. Wortman, M. v. Duijn, P. Beereboom en Jac. v. Slinger land. Reserves: J. Maar, Jac. Schuur d. Krogt. Scheidsrechter: A. W. tegen 4 heren. Egberts. Aanvang 14. Medische diensten I LEIDEN Leidse huisartsen: tot za terdag 10 uur dient men de eigen huis- I arts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. I Apotheek: Hooigracht 48, tel. 21060. I LEIDERDORP arts: dkt. Bakema. Hoofdstraat 2, tel. 24828. Apotheek: zie Leiden. Wijkverpleging: zie Koudekerk. I OEGSTGEEST arts: dkt. Roelants, LEIDEN Zondag a.s. worden de A. v. Neslaan 625, tel. 53747. Apotheek: laatste g'ewichtsklassen afgewerkt vanOegstgeestse Apotheek. Wijkverpleging: de Kampioenschappen van West Neder- I zr. Schout, tel. 54982, b.g. 22222. land. Voor de Spartaan komen nog 3 VOORSCHOTEN dkt. Abarbanel. atleten uit te weten J. v. Kampenhout j Chopinlaan 32, tel. 3875. Apotheek: in de MchtzwaargewichtS. Holswinder Voorschotense apotheek, Leidseweg 66, in het middenzwaargewicht, J. v. Loon I tel. 2525. Wijkverpleging: zr. Parmen- in het zwaargewicht. tier, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. KATWIJK Deze week bereikt de koepel, het lioogstepunt van de Soefi-tempél die in de Zuider duinen bij Katwijk verrijst, de top. Als de bouwwerkzaamheden in dit tempo blijven vorderen, zal het theologisch-filosofische centrum van oosterse cultuur omstreeks kerstmis dit jaar gereed zijn. Wandkleden in 't Duivenhuys' i het met dinsdag 21 oktober a.s. (maan dag gesloten) een tentoonstelling ge houden van wandkleden door de kunstnaaldwerksters Fiet Heldring uit Leidschendam en Netje Hadji- dakis (Nederlandse, geen Griekse zo als haar naam zou doen vermoeden) uit Den Haag. Het werk van deze twee kunstena ressen vertoont een heel verschillend karakter. Gebruikt Heldring over 't algemeen gedragen donkere tinten en een min of meer abstrakte. althans sterk vereenvoudigde vormgeving, Hadjedakis is veel uitbundiger in haar kleur, dikwijls anecdotiseh maar daarnaast ook roeriger in de vorm gevende elementen. Haar werk is naar onze smaak dan ook minder voldragen dan dat van Heldring, die haar kracht pleegt te zoeken in een illustratieve vormen. dere „Donkere ballonnen," een eenvoudig uitgewerkt maar zeer suggestief kleedje; „Indian Summer" met de prachtige opbouw van oker en gedempt geel op zwart. Mooi van compositie is ook „Witte Vogel" en het sombere „Nachtboom". „Seizoe nen" treft door de voortreffelijke combinatie van roden en groenen. Opvallend door de prachtige schake ringen in blauw is een groot kleed „Harlekijn," dat onder goede be lichting op het kleine binnenplaatsje van 't Duivenhuys is opgehangen. Daar hangt ook „Berk" met de rea listische uitwerking van het onder werp. Dit is naar onze smaak een der mooiste doeken, zo niet 't mooiste van Heldrings collectie. GEHEEL ANDERS is de structuur van Hadjidakis verbeeldingen. Haar kleurgevoel is goed, maar de compositie dikwijls wat verwarrend en onrustig makend. Dat is on danks de drukke compositie welis waar niet het geval met „Bergland schap." dat een mooi doek geworden is, maar het kijken naar „Hommage aan S. Dali" is toch wel een wat vermoeiende bezigheid. Dat alles neemt echter niet weg, dat ook deze collectie wel een aantal opmerkelijke specimen laat zien. „Baden" is een zonnig werkje, „Ochtendvogels" ver toont goede vaart. Uitbundig zijn „Jour de fête" en „Paasfeest". Rus tiger is „Froggy", een kleedje in overwegend groene tinten. RESUMEREND moeten we consta teren, dat het werk van Fiet Heldring meer bezonken en rijper is dan dat van haar mede-exposante. Daarnaast menen we echter voldoen de beloften te zien in het werk van Netje Hadjidakis (die voor de eerste maal exposeert) om dat met belang stelling te blijven volgen. WILLEM PRINS. N.B.: De openingsuren van Galerie 't Duivenhuys zijn dagelijks met uit zondering 's maandags, van 2 tot 8 u. VOORSCHOTEN Voorschoten heeft sluitende begroting voor 1970. Op de post voor onvoorziene uitgaven is eén bedrag geraamd van 105.400,gebaseerd op een bedrag van 5, per inwoner, terwijl voorts nog een stelpost is opgenomen van 79.097,87 voor dekking van ka pitaals- en/of exploitatielasten van nieuwe in vesteringen. Het totale budget is voor 1970 9.9 miljoen, vo- i rig jaar 7,8 miljoen, een stijging van 27 pet., ontstaan door externe factoren zoals lonen en prijzen, daarnaast de grote kostenstijging door het opnemen van de kosten van de Sporthal, de reconstructie van het 2de gedeelte van de Leidse weg. de subsidie aan liet Creatief Centrum en een verhoging van de kosten voor de jumelage met het Belgische Schoten en de opleiding van jeugdig personeel. Voor het jaar 1970 wordt behoudens onvoor ziene omstandigheden geen beroep op de be lastingplichtigen gedaan door middel van ver hoging van de gemeentelijke belastingen. Zelfs wordt een gemeentelijke belasting opgeheven. Ter stimulering van het verenigingsleven vervalt de vermakelijkheidsbelasting. Een bruto vermin dering van inkomsten van rond ƒ9.000,De in vordering van deze belasting was zeer arbeids intensief, zodat netto maar 6.500,word prijs gegeven. Door de verhoudingsgewijs vrij sterke verhoging van de uitkeringen uit het gemeentefonds en Oegstgeest. Voorafgaande hieraan is in anderzijds handhaving van het huidige ge- de Jcapel van Huize Duinzicht een meentelqk belastingpeil is het percentage dei- Eucharistieviering. eigen inkomsten ten opzichte i de totale vangsten, vergeleken met dat van 18,5 tot 18,0 pet. Het rekeningentekort van voorgaande jaren als gevolg van de verwerking van de resultaten tot en met het dienstjaar 1967 is geheel gedekt en er is een kleine saldi-reserve gevormd van 20.000. Financieringssituatie B. en w. stellen in hun aanbiedingsnota dat niet heel veel passen en meten de financiële molen draaiende is gehouden. Het overgrote deel van de investeringen kon nog steeds intern gefinan cierd worden, waarbij de opbrengst van de grond- verkopen zeer belangrijk was. Van 1 oktober 1968 lot 1 oktober 1969 werd voor 6.550.000.een beroep gedaan op eigen financiën en slechts 1.920.000— via de centrale middelen geleend. Deze laatste geldlening was voor 50 pet. bestemd voor de aanleg van de intergemeentelijke water- transportleiding en voor de andere helft ten be hoeve van consolidatie. De schuldenlast van de gemeente bedraagt ruim 40 miljoen, de gemid delde rente 5.5 pet. Investeringen Voor 1970 staan verschillende grote plannen op het investeringsschema. Dé belangrijkste daarvan zijn: bouw van een 9-klassige school en een gym nastieklokaal in de wijk „Noord-Hofland"; aanleg sportveldencomplex „Adegeest"; reconstructie van het 3de gedeelte van de verkeerstraverse (Veur- seweg vanaf Papelaan naar Laantje van Van Wis sen); doorlichting van de oude wijken in verband 1969 gedaald met het treffen van parkeervoorzieningen; asfal-te kort Cultureel Centrum a ƒ50.222,04 (1969 tering van het parkeerterrein bij het Burgemees ter Van der Hoeven-sportpark, waardoor dit ter rein geschikt kan worden als rolschaatsbaan enz.; restauratie van het Ambachts- en Baljuwhuis; verdere studievoorbereiding bouw nieuw raadhuis; bouw ambtswoning burgemeester en aanleg van een verbindingsweg tussen Noord-Hofland en Ade geest (verlenging Van Beethovenlaan). Ook zul len in 1970 de raad voorstellen kunnen verwach ten betreffende de noodvoorziening in Noord-Hof land, waar in ondergebracht wordt een derde ge zondheidscentrum. jeugdbibliotheek en een artsen- praktijkruimte. Onderwijs, cultuur en recreatie De netto ten laste van de gemeente blijvende kosten van het onderwijs, welke de laatste jaren omstreeks 5 pet. van het totale budget uitmaken, bljjven, aldus b. en w„ een zware last vormen voor de begroting. De rijksuitkeringen zijn niet voldoende dekkend. Het overzicht van de kosten van de gemeentelijke bemoeiingen met de lichamelijke opvoeding en de sport bedraagt voor 1970 een totaalbedrag van 197.544,23 of bijna 2 pet. van het totale budget. De gemeentelijke kosten voor het jeugdwerk 15.936,29 of 0,1 pet. van het budget. Terwijl dit voor culturele zaken bedraagt 253.853,03 of ruim 2'/s pet. van het budget. In dit laatste be drag zijn o.a. opgenomen een post voor volks feesten a 10.985,voor het uitsteken van vlag gen 6.402,verhoogd o.a. in verband met de uitbreiding van de koninklijke familie; exploitatie dit ƒ37.552,17); verhoging van subsidies tot ƒ118.989,21 (1969 ƒ101.714,00). Een nieuwe sub sidie is de post van ƒ12.500,— ten behoeve van het Creatief Centrum. Woningvoorraad j LEIDEN, 17 oktober 1969, VEE Stieren 18, melkkoeien 105, vette koeien 314, pinken 8, graskalveren 5, vette kal veren 90, nuchtere kalveren 1, vette schapen 100, fokschapen 110, vette lam meren 1059, varkens (zeugen) 18, schrammen 41, biggen 513, paarden 1, geiten 54. Totaal 2434. Stieren 800-1200, melkkoeien 975-1300-1650, vette koeien 4.20-5.00-5.20, vare koeien 700-975-1325, pinken tot 600, vette kalveren 3.20-3.50- 3.70, vette schapen 85-95-115, fokscha pen 125-145-165, vette lammeren 120- 130-150, zeugen (drachtige) 575-625- De woningvoorraad per 1 januari 1969 bedroeg 1675, schrammen 110-120-130, biggen 95- 5.288 stuks, tot 1 oktober van dit jaar zijn 373 j 102-108, geiten 15-30-60-90. Melkkoeien: woningen gereed gekomen. 14 woningen afgebro- rustigvette koeien rustig; vare koeien ken, zodat de totale woningvoorraad thans is rustig, vette kalveren eerste tijd stug, 5.647 stuks. In uitvoering zijn nog 600 woningen, j daarna redeiyk; pinken en fokstieren waarvan 344 in het complex Noord-Hofland, 41 in rustig, vette schapen redelijk, fokscha- het complex Boschgeest, 148 in het complex Ade- i pen redelijk, vette lammeren begin flauw geest en 67 in het complex Oranjekade. Het later vlugger, zeugen, schrammen en zwaartepunt van de bouwactiviteit ligt in Noord- i biggen van redelijk tot goed, geiten re- Hofland. In bouwteamverband worden plannen delijk. opgesteld om het voorzieningenpakket in de be- winkeling van deze wijk snel te vergroten. LEIDEN, 17 okt. Groente Druiven 150-190; peren 17; aardappelen 11-14; andijvie 15-20; pronkbonen 45-105; snij- 1969 goed jaar ibonen 240-280; stambonen 205-280; kro- Het stemt b. en w. tot voldoening dat veel plan- j ten 13-16; kroten gekookt 50; rode kool nen in dit jaar reeds gerealiseerd zijn, zoals de 9-16; groene kool 15-23; postelein 52- bouw van de sporthal, de 14-klassige school in 71; prei 30-43; spinazie 41-78; stoofsla Noord-Hofland, de nieuwe basisschool in Bosch geest, de reconstructie van de Leidseweg (1ste deel), heropening van station Voorschoten met de parkeervoorzieningen; het gereedkomen de nieuwe kantoorflat voor het gemeentesecre tarie; de voortgaande realisering van de wijk Noord-Hofland; de aanleg van de intergemeen telijke waterleiding Den Haag-Wassenaar-Voor-j 61-68; peterselie 7-10; selderij 7-11 per schoten. j100 bos. 11-13; spruiten A 61-70; idem B 52-51 komkommers 28-65; champignons 315- 330; tomaten A 670-670; idem B 700- 720; idem C 720-640; idem CC 350-360; i picklers 12-30 per 100 kg. Meloenen 33-93; bloemkool A 15-31; knolselderij 8-21; sla A 5-13 per 100 stuks. Bospeen

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5