9e£cidóe(Soti/&ci/iit „HADIMASSA" NOS-journaal rechtstreeks onder programmacommissaris Rengelink Vanavond op t.v.: nieuwe formule met Nederland- Bulgarije op de radio zuiver wollen TWEED Yoko Ono had miskraam PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT Progressieven kunnen ook meer kanten uit MEEST spectaculaire voorspellingen in de resultaten van het laatst gehou den opinieonderzoek zijn: verder verval voor de KVP zodat de socöalisfcische partij "overigens zooder eigen winst) de sterkste fractie krijgt; bijna twintig zetels voor D'66 en slechts een minimale sterkte voor de zwaar-aangeslagen Boerenpartij. Hieruit leiden kopstukken van de Partij *»n de Arbeid af, dat binnen een paar Jaar in de Staten-Generaal een progres sieve meerderheid bereikbaar zal zijn en dat een meerderheid van de politieke structuur welke eigen is aan het kabinet- De Jong tegelijkertijd onbereikbaar wordt. Het opinie-onderzoek, gehouden onder 2300 proefpersonen, werd gehouden begin september en heeft geen wetenschappe lijke pretenties. Het is bovendien een momentopname; een onderzoek onder dezelfde 2300 proefpersonen zou waar schijnlijk weer andere gegevens opleveren om nog maar- niet te spreken van een onderzoek bij 2300 andere proefpersonen. TVJETTEMIN mag wel aangenomen worden, dat op grond van alle opinie peilingen de cijfers voor de huidige rege ringscombinatie achteruit lopen en dat verkiezingen nu in de Kamer opvallende wijzigingen teweeg zouden brengen. Maar alvorens dre. Den Uyl victorie" roept voor de progressieve concentratie wat dan iets anders zal moeten zijn dan het Progressieve Akkoord waaraan dr. Vondeling werkt zal hij eerst moeten uitleggen, in hoeverre de progressiviteit van D'66 samenvalt met. de politieke ambities van de Partij van de Arbeid, de PPR en de PSP Want. bij herhaling blijkt, dat D'66 op sociaal-economisch gebied de éne keer meer voelt voor de denkbeelden van socialistische zijde en dan weer voor een visie als die welke in het christen-demo cratische milieu leeft en verder wordt uitgewerkt. Dat D'66 thans in de Kamer vaak met de socialisten tegenover het kabinet-De Jong staat, is een feit: we hebben evenwel de indruk, dat D'66 even zo vele malen „tegen" stemmen zou, wanneer een kabi net met socialisten een politiek zou be pleiten. zoals die thans door drs. Den Uyl als alternatief voor het beleid-De Jong aangeprezen wordt. yODAT op het ogenblik een progressieve concentratie die steunt op D'66 en de Partij van de Arbeid de burgerij weinig duidelijkheid meer zou geven, dan wanneer bij voorbeeld de christen-democraten en D'66 op basis van hun nieuwe denkbeelden een regeringsprogram moeten ontwerpen. Het blijft allemaal een beetje ..koffiedik kijken" en doen alsof er ln ons politieke bestel op dit ogenblik slechts twee moge lijkheden bestaan. Schot voor de boeg van Rotterdam 1TRIENDELIJK, maar tevens duidelijk heeft op 9 oktober minister Schut aan burgemeester Thomassen van Rotterdam laten weten, dat het verkeerd is om uit te gaan van de maximale expansie welke het Rotterdamse gemeentebestuur voor de zeehavenaotiviteiten voor het Rijnmond gebied heeft opgesteld. Minister Schut zet, net als andere critici gedaan hebben, dikke vraagtekens achter de wensen van Rotterdam om ook de Hoekse Waard volledig te Industriali seren, om op Flakkee een stedelijke con centratie voor 500.000 burgers te gaan plannen en om de Maasvlakte ten zuiden van de Nieuwe Waterweg nog drastisch uit te breiden. Wat betreft het aanleggen van een grote Rijnpoorthaven ten noorden van de Nieuwe Waterweg wat een hap in het Westland zou gaan betekenen houdt minister Schut zijn ooi-deel voor zich tot hil het advies van de Rijksplano logische Dienst binnen heeft. Het zijn twee zaken die de overheid sceptisch maken ten aanzien van Rotter dams plannen: de nieuwe massale opeen hoping van mensen in de Randstad, ook al gebeurt dit in een gebied dat nu nog mager bevolkt is. en d enog meer domi nerend wordende positie van Rotterdam en naaste omgeving ln de Nederlandse economie. De eerste zorg heeft vooral te maken met het welzijn van de bevolking; het lijkt ons moeilijk om bij uitvoering van de maximumplannen voor de Rijn mond op de Zuidhollandse eilanden situ aties te voorkomen. zoal6 die nu tot aller ergernis al ln Pernis en Hoogvliet warden aangetroffen; is de fleur van de nieuwig heid verdwenen, dan worden dit sociaal onhoudbare buurten. Sociale problemen ontstaan er op de duur evenwel ook. wanneer de werk gelegenheid die Rotterdam scheppen wil. niet even snel wordt geschapen als in de plannen van burgemeester Thomassen c.s. voor de Rijnmonding was vooralen. Dit aspect heeft naar we aannemen ook wel de aandacht van de rijksoverheid en van het departement van minister Schut (Ruimtelijke Ordening) en van Econo mische Zaken in het bijzonder. Toch wordt er terzake van dit probleem meer getheoretiseerd dan praktisch ge dacht, Juist is ln de visie van Rotterdam, dat met investeringen op het gebied van de havens en de aan de zeevaart gekop pelde industrie' niet te lang kan worden gewacht, omdat anders voor Nederland kansen verloren gaan. waaraan men later met weemoed zal terugdenken. Minister Schut spreekt wel lyrisch over het Delta gebied vanuit een Europese gezichtshoek, om daarmee ook de rechten van Amster dam, Antwerpen en Delfzijl (de Eems- haven) in herinnering te brengen, maar hij moet dan ook herinneren aan de activiteiten van Noorddultse en West franse havens, waar men niet omwille van de Europese integratie de Nederlandse overheid rustig zal laten nadenken over haar eigen economische planning en ruimtelijke ordening. Dat minister Schut een schot vóór Rotterdams boeg gelost heeft, is begrij pelijk. Maar laat hij daarna vooral niet lang besluiteloos blijven dobberen, maar spoedig de aanzet tot een praktisch beleid kenbaar maken. Want van jaar tot jaar wordt duidelijker, dat het aantal histori sche bronnen voor onze werkgelegenheid en onze economische welvaart tussen nu en 2000 kleiner gaat worden. En zo groot is de kans op daarvoor in Nederland nu ook weer niet. Amerika moet zichzelf onder druk zette T^r zijn punten van overeenkomst aan -*-J te wijzen ten aanzien cvan het con flict Nederland—Indonesië in de jaren 1945—'50 en de situatie waarin thans, bijna twintig Jaar later, de VS zich in Vietnam bevindt. Nederland kende des tijds zijn rijkseenheidsprofeten en de ver dedigers van de grootheid van het lieve vaderland, maar ook zijn felle bestrijders van wat, niet ten onrechte, aangemerkt werd als koloniale en lnmperlalisttsche politiek. Belde groepen zijn. onder gewijzigde omstandigheden, ook in de VS actief. Niet zelden met gebruikmaking van ongeveer dezelfde argumenten, zoals terugval in chaos, prijsgeven aan communisme, groot heid van het vaderland, bewaken van de democratische vrijheden en het verzorgen van het wel en wee van een volk. hele maal aan de andere kant. van de wereld, zonder zich in alle gemoede afte vragen of dit volk daar zo gesteld op is. Evenals destijds Nederland deed met Indonesië, probeert Amerika Vietnam ge scheiden te houden en ls juist de eenheid het voornaamste doel van de wederpartij. Evenals Nederiand destljd6 had. bevindt zich een reusachtige Amerikaanse troe penmacht op Aziatisch gebied. Een troe penmacht die het. zij het met grote op offeringen, militair vrij aardig kan red den. Evenals het destdüs met Nederland het geval was, is het'thans ook met Ame rika de vraag of een politieke overwinning in het verschiet ligt. Er zenn evenwel twee markante ver schillen: Nederland stond, bijna 25 Jaar geleden, voor dez eproblemen, zonder dat er precedenten bestonden. Amerika wordt er thans mee geconfronteerd, hoewel er in de Jongste geschiedenis voldoende pre cedenten ziln geweest. Het tweede verschil is, dat destijds Nederland zwaar onder Amerikaanse druk stond om de gevolgde politiek ten aanzien van de jonge repu bliek Indonesië en later ten aanzien van West-Irian, te wijzigen. De moeilijkheid voor de VS is, dat geen enkele macht groot genoeg ls (tenzij misschien Noord- Vietnam) om het tot wijziging van de thans gevolgde politiek te bewegen. Of het moest zijn, dat Amerika zichzelf onder druk zet. Mogelijk dat moratoriumdag daar een begin van Is geweest. Sp; aanse prijs voor vrijwillige balling BARCELONA (Rtr) De belangrijkste literaire prijs van Spanje is dit jaar toegekend aan Ramon J. Sender, een Spanjaard die sinds de overwinning van generaal Franco in de burgeroorlog uit eigen beweging in ballingschap is gegaan De 67-jarige schrijver woont nu in Los Angeles. Hij won de „Planetaprijs" voor een nog niet gepubliceerde roman „En la vida de Ignacio Morel", waarin hij de avonturen beschrijft van een Spaanse banneling ln Parijs- De roman is geschreven onder het pseudoniem „Jose Los Angeles". van het nationale NOV A-festival, in het Nederlands Congresgebouw te Den Haag de prijzen worden uitgereikt voor de in het Concours de la Dixieme Muse be kroonde films. Internationale jeugdfilmwedstrijd Op 20, 21 en 22 oktober a.s. komt in Amsterdam de internationale jury bij een om de voor het Concours de (la Dlxiemc Muse 1969 ingezonden films te beoordelen. Het Concours dc la Dizieme Muse is een jaarlijkse internationale filmwedstrijd voor jongeren tot 20 jaar, georganiseerd door het Centre Interna tional du Film pour l'Enfante et la Jeu- nesse te Brussel en het Centro Culturale San Fedcle te Milaan. Dit jaar vinden de jurering en de prijsuitreiking voor het eerst ln Nederland plaats. Organisatoren zijn het Instituut Film en Jeugd en de Nederlandse Organisatie van Amateur filmclubs (NOVA). Voor de wedstrijd zijn 49 films inge zonden uit Amerika, Australië, Canada, de D.D.R., Frankrijk, Joego-Slavië, Ne derland, Italio, Rusland, Tsjecho-Slowa- kije, Zweden en Zwitserland. Daaronder zijn 24 films van jongeren beneden 16 Jaar en 45 van jongeren boven 16 Jaar. Alle inzendingen zijn ln nationale wed strijden voorgeselecteerd. Op 25 oktober zullen 's morgens om 10.00 uur, voorafgaande aan de opening Fabeltjeskrant 19.00 uur: VARA: 9 19.07 uur: JJit Bellevue, kunst en kunsteftaars 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Department S 21.10 uur: Men agora voor Lelystad, reportage Q 21.30 uur: Hadimassa 22.10 uur: Ja wereld, nee werelc 23.00 uur: Journaal (NOS) 23.05 uur: Teleac NEDERLAND II NOS: 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: Scala NCRV: 19.30 uur: Scheepsjongens van Bontekoe 19.39 uur: The City Preachers, folkgroep 20.00 uur: Journaal (NOS) 20.20 uur: Hier en nu 20.50 uur: Farce Majeure 21.10 uur: Liefde en diamanten, 22.(0 uur: Cat Jazz, reportage 22.40 uur: dr. Okke Jager 22.45 uur: Journaal (NOS) Televisie morgen 9.30 uur: Geschiedenis NOS: 16.00 uur: Journaal AVRO: 16.02 uur: Rikkie en Slingertje, voor de jeugd 16.25 uur: Kind en theater, toneel 16.45 uur: Stuif-es-in De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's Cliff Richard PROGRAMMA RADIO- VRIJDAGAVOND HILVERSUM I (402 m) (18.00 Nieuws, 18.20 Uitzending van de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie; 19.30 Nieuws). VARA: 21.00 Stereo: Le Rol David: symfonische psalm van Honegger. uitgevoerd door roeporkest, Groot Omroepkoor en sol (opn). 22.20 Klassieke kamermuziek. Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Actua 13.23 Dit is liet begin.... jeugii- 35 Radio Jazz Magazine. NOS: ne muziek. 16.35 Artistieke staalkaart. 17.10 Klassieke kamermuziek. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Op het Ook dit jaar geen „Gijsbrecht" AMSTERDAM De Nederlandse Co- medie. die vorig jaar de Gjsbreghttraditie onderbrak om op Nieuwjaar De Spaanse Brabander van Bredero te spelen. zaTook dit jaar geen Gijsbreght uitbrengen. Op 1 januari 1970 zal nu in de Stads schouwburg Pieter Gornelisz. Hoofts Wa- renar te zien zijn, met in de hoofdrol Han Bente van den Berg. Joris Diels heeft de regie. Dit stuk. een Amsterdamse versie van een stuk van Plautus, geldt als een van de gaafste blijspelen uit de 17e eeuw. ..Juweel van Vlaan deren" voor Toepfer en Schil lebeeckx BRUSSEL (ANP) Het Juweel van i Vlaanderen, een vijfjaarlijkse prijs van de Kultuurraad voor Vlaanderen, is toe gekend aan de heer A. Toepfer, als er kenning van het grote aandeel dat hij heeft gehad in de bekendmaking van de Nederlandse cultuur ln zijn land. en aan prof- mag. dr. E. Schillebbeckx, als er kenning van het feit dat zijn wetenschap pelijk werk de belangstelling voor de Nederlandse taal en voor de wetenschaps beoefening in het Nederlandse taalgebied, in het buitenland heeft bevorderd- Beiden ontvangen een bedrag van i 100.000 Belgische frs. De onderscheidin- j gen zullen worden uitgereikt op 25 okto ber in de Koninklijke Bibliotheek te Brussel waar de Kultuurraad voor Vlaan- i deren een academische zitting belegt. (Van ome omroepcorrespondent) HILVERSUM Tekstschrüvcr-regis- seur Dimitrl Frcnkel Frank en het duo Kees van Kootcn en Wim de Bie leven zich weer eens heerlijk uit in de tweede editie van „Hadimassa", welke van avond in kleur door de VARA-televisie op Nederland I wordt uitgezonden. Kees en Wim, die het etiket van „de clichémannetjes" hebben verwisseld voor de namen van de heren Kikkert en Van Troostwijk excelleren ditmaal in een persiflage op de country en Western song. Pure superkitsch, welke de goegemeente beslist zal amuseren. Trouwens, er valt vanavond heel wat te lachen want er zijn in deze afleve ring heel wat leuke ideetjes, absurde situaties en trefzekere humor verwerkt in de diverse sketches. Ton van Duin hoven is meesterlijk als de voetbal- generaal, die de pers duidelijk maakt welke strategie hij voerde bij de strijd op het groene veld. „Als de hardste wapens niet helpen dan krijgen de jongens de volgende keer cyaankali onder hun noppen, want Rinus Michels is van mening dat het moderne voetbal een hardere aanpak vereist". De formule van Hadimassa" is luide - lijk veranderd. De strip is er uit en heeft plaatsgemaakt voor een partv- reportage. Henk van Ulsen en Yoka Berretv zijn niet teruggekeerd. De inhoud bestaat louter uit sketches, die door Dimitri, Wim en Kees voor het overgrote deel zelf zyn geschreven. Met z'n drieën zitten zij dagenlang op de inhoud te broeden en bekritiseren eikaars bijdragen voortdurend. De pro- duktiegang van „Hadimassa" is erg ongewoon voor een t.v.-programma in Normaliter moeten vier weken tevoren bij de NOS al de decorschetsen en de kleuren worden vastgelegd. Daarom heeft men besloten voor elke afleve ring met een vast basisdecor te werken, bestaande uit verscheidene vertrekken en ruimten, die pas vlak voor de camerarepetities hun nauwkeurig uit gekiende verfjes krijgen. De deadline voor de tekstinlevering ligt een week voor de opname, welke twee volle stu- diodagen in beslag neemt. Van Kooten en De Bie krijgen niet de kans om eens lekker te gaan smieren. Iedereen moet de tekst goed uit het hoofd leren, want de regie van Frenkel Frank is zeer strak. De bewust geconstrueerde humor en satire heeft in „Hadimassa" de nei ging steeds beknopter te worden. Het vereist daarom een overvloed aan creativiteit. Op de vraag of er nog meer satire op het scherm moet komen zei Frenkel Frank: ..Hadimassa" en „Farce majeure" vragen ondanks hun men- taliteitsverschillen al zoveel inspanning van de samenstellers en spelers dat een verruiming van dit soort uitzendingen alleen maar een overbelasting van de dun gezaaide auteurs van dit soort objecten in de hand zou werken. (Nederland I, 21.3022.10) De NCRV zendt vanavond een produktie uit waarin de Nederlandge televisiekij kers de bekende popzanger Cliff Richard zijn debuut zien maken als ac teur. Speciaal voor Cliff schreef Paul Lee het stuk „A matter of diamonds" (Liefde en diamanten). Cliff Richard speelt hierin de hoofdrol. Hij beeldt een jongeman uit, Riley genaamd, die in contact komt met het meisje Maggie Brown, welke rol wordt gespeeld door Marian Diamond. Dat contact ontstaat onder nogal merkwaardige omstandig heden. Riley komt met een bloedende hand het huis van Maggie binnen. Hij vertelt dat hij de verwonding heeft op gelopen toen hij over de muur wilde klimmen van zijn naastgelegen huis. om dat hij de sleutel van het hek kwijt was. Het is echter spoedig duidelijk dat Riley in contact wil komen met deze jongedame, teneinde zich meester te kunnen maken van haar zeer kostbare, van diamanten voorziene, ketting. (Nederland II, 21.1022.10). lichl platenpro- hoorsp. TROS: aaggesprek. 10.25 klassieke muzle) 'zocht door de gast in de solistenkame ;r: licht muzlekprc BRUSSEL (324 m) (Nederlandse 'uïtzen- ziek. (12.05 Landbouwkroniek. 12.40-12.48 Weerbericht, mededelingen en SOS-berich- tcn voor schippers). 12.55 Buitenlands pers klapper ZATERDAGOCHTEND HILVERSUM I (402 m) VARA: Nieuws iyi ochtendgymnastiek. 7.20 Sot toonplatenpro; 14.00 Stereo: plaatjes. (Om ïek. KRO: 17.30 ia. (10.01 iws. 12.03 Skivatoon: infor iwe langspeelplaten. NCRV: platenprogramma met verzoeknummei en 15.00 Nieuws). 16,00 Nieuws. )6. o'clock: licht gevarieerd muziekprogra Jeugduitzen- (Van c omroepoorresponden t) HILVERSUM Naar wij vernemen heeft de raad van beheer vwn de Nederlandse Omroep Stichting bepaald, dat met ingang van maandag 27 oktober het N.OS.-journaal rechtstreeks onder de programma- commissaris, de heer J. W. Rengelink, zal worden geplaatst. Tot nu toe ressorteerde het journaal onder de N.O.S.-programmastaf van de heer Carel Enkelaar Overigens blijft het journaal wel deel uitmaken van de N-O.S.-programmadienst. Dc* achtergrond van deze ingrijpende maatregel, die schriftelijk aan de gehele staf van journaal- medewerkers is bekendgemaakt, wordt gevormd door twee overwegingen. Ten eerste door de ont wikkelingen op dit terrein in het buitenland, waar de journaaLnieuwsdiensben mede door de sterke uitbreiding van de redacties, een grotere zelfstandig heid hebben gekregen en vaak direct ressorteren onder topfiguren als directeurs-generaal, intendanten etcetera. De tweede niet minder belangrijke overweging bij deze stap is het feit. dat het journaal- een zeer belangrijk en wezenlijk deel uitmaakt van het totale t.v.-programma, dat wordt uitgezonden. Vaak moet de hoofdredacteur van het journaal op grond van actualiteit en de frequentie van de uitzendingen snelle beslissingen kunnen nemen of overleg kunnen plegen met andere zendgemachtigden. De hoofd redacteur dient daarom Ln de toekomst Ln direct contact met de programmacommissaris en zonodig de andere componenten te kunnen treden. Tot nu toe was het hoofd van de N.O.S.-programmastaf voor al I deze beslissingen de verantwoordelijke man. In omroepkringen vernemen wij. dat over deze interne koerswijziging waarschijnlijk nog niet het laatste woord zal zijn gesproken De maatregel behoeft op zijn minst de goedkeuring van het N.OS.-bes tuur. Ook gaat het gerucht, dat de hoofdredacteur van het journaal in de toekomst een nieuwe post binnen de N.O.S zal gaan bekleden. Als zijn opvolger wordt genoemd de heer H. Folkertsma, die dezer dagen ontslag nam als hoofd van de nieuwsdienst bij de Wereldomroep. Zijn opvattingen over de informatieve taak van de Wereldomroep stonden lijnrecht tegen over die van de directeur drs. L. F. Tijmstra. De VvPpRrOo (waarom stottert de VPRO eigenyk op donderdagavond?) kwam gisteren met een programma, waarin ze zich nogal demonstratief op stelde als „duidelijk bedoeld voor de denkende bovenlaag die niets van het TROSse kijkvoer op het andere net moet hebben". Er zit iets arrogants in die programmering, dat ons toch niet aangenaam aandoet. Wij volgden de VPRO in Berichten uit de samenleving. Dat bood een beetje BBK en een heleboel koloniale pro blemen van Portugal. Compleet met Kamerleden, die kwamen suggereren, dat Nederland daar iets ingrijpends aan kan doen. Ook dat is arrogant, vinden wij. We zijn tenslotte een be trekkelijk klein land. We hebben dus een heleboel „buitenland", waarin al lerlei nare dingen gebeuren. We zouden graag anders willen, maar onze invloed op die nare dingen is nagenoeg nihil. Als voor de t.v. andere wordt gesug gereerd is die suggestie vals. Na de Berichten kwam de VPRO met nóg een Portugees koloniaal program ma. We hebben het niet gezien, omdat we de teneur ervan wel kenden: te rechte verontwaardiging om het on recht dat geschiedt, gekoppeld aan de suggestie dat Nederland daar iets we zenlijks aan zou kunnen doen. Bij de TROS zagen wij Op de man af. tweemaandelijks interview. In het strijdperk traden handige Leo Horn en sportjournalist Jan Dassen die scheids rechter Frans Derks verving, die niet „mocht" van de KNVB (in zo'n geval vraag je je af waar die K eigenlijk voor staat!). Het werd een vinnig ge sprek, dat vooral leuk was omdat al die vinnigheid voor in wezen volstrekt onbelangrijke zaken werd gebracht. Oók b(j de TROS: Nationale Star Fes tival, programma bedoeld als plaat promotie voor de AU Star Festival-l.p. len behoeve van de vluchtelingenhulp. We vonden het in dit verband mis plaatst dat een paar van de „belange loos" deelnemende artiesten de gelegen heid te baat namen om eigen platen te adverteren. Het werd overigens een fijn programma. Hoogtepunten: een „stout" liedje van Henk Elsink en superieure Liesbeth List, die, solo en samen met Ramses Shaffy, tot een grandioze pres tatie kwam. Beste programma van gisteren kwam overigens toch van de VPRO: optre den van Vinie Burrows, die in 25 mi nuten tijds een ongelooflijke veelzijdig heid ten toon spreidde een enorme actrice én een enorm sterke liedinter- prete en daarbij moeiteloos over sprong van triest naar vrolijk reper toire zonder in haar snelle one-woman- show tot hachelijke breukpunten te ko men. Een grote artieste die nauwelijks nadeei ondervond van de nogal on handige cameraregie. Vg. HILVERSUM De NOS-radio zal woensdag 22 oktober van 20.25 tot 22.20 uur via Hilversum II een rechtstreeks verslag uitzenden van de voetbalwed strijd NederlandBulgarije, die in de voorronden om het wereldkampioen schap voetbal wordt gespeeld in het Feijenoordstadion in Rotterdam. Ver slaggevers zijn Theo Koomen en Dick van Rijn. Voorafgaande aan deze uitzending zendt de NOS-radio van 20.00 tot 20.25 uur (ADVERTENTIE) Eén van onze vele nieuwe mode-suksessen: in tientallen ant mooie dessins en kleuren Hilve II gramma uit over bondscoach Georg Kessler. samengesteld door Gabri de Wagt. (ADVERTENTIE) Bronchiletten Hoestdrank in tabletvorm. 1.™ LONDEN (AP) Yoko Ono, de 34- jarige vrouw van „Beatle" John Lennon. heeft een miskraam gehad. Haar baby werd twee maanden te vroeg, dood ge boren. In november vorig jaar verloor zjj ook een baby, die drie maanden te vroeg ter wereld kwam. Yoko Ono werd vorige week in het universiteitsziekenhuis van Londen opge nomen en John bracht daar enige nach ten op de vloer naast haar bed door. maten 32 t/m 46 DE MANTELSPECIAXIST Leiden: Haarlemmerstraat 163

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2