Nederlands elftal ook zonder Jan van Be veren Weer tegenslag bondscoach Kessler: „Bondsbestuur moet affaire-Cruyff oplossen Verrassende zege Roma op Milan Nootdorp programma van negen draverijen Haagse ster in Italië Stukje van sleutelbeen afgebroken Totowinnaar ontving bijna twee ton Herrare: Ik ken die ploeg niet VRIJDAG 17 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 17 Voor volbloeds op Duindigt Holl. Handicap (Van onze paardesporbmedewerker) NOOTDORP Voor Nootdorp is het tijdstip van winterslaap wat betreft de koersen nog lang niet gekomen. Zater dagmiddag wordt weer een flink pro- nma afgewerkt van negen draverijen. Het zyn geen bepaald grote nummers, maar tenslotte: er kan op gegokt worden en dan ben je al een heel eind. De hoogste klasse komt het veld op voor de vierde koers en daarin kon het gaan tussen Filletfe Six, die al veel vaker tweede is geweest dan eerste, en Bonnie Mars die juist weer vaak heeft gewon nen, maar weinig tweede plaatsen be haalde omdat hij het èf won op zijn pure speed, öf afknapte omdat hij het te ver Om half drie is de eerste start. Het programma luidt: Hagesteinprys (2000 m, autostart, met trio): Helen Hollandia - Henriot Hanover - Hernanda Leron. Hageveldprys (2380 m, autostart): Grand Maitre W - Gino Westlandia - Geertruida. Hankprys (2000 m, autostart, met trio): Goede Vrijdag - For Ever - Edward Hallumprys (2020 m): Bonnie Mars - Fillette Six - Carrière. Hamprys (2020 m, 1ste afd.): Etoile de Quinio - Gea Volann - Furie O. Hapsprys (2380 m, autostart, met trio): Dreigende staking van MONTEVIDEO Een 48-uurs staking /an de betaalde voetballers in Uruguay lijkt onafwendbaar nu besprekingen tus sen de „vakbond van clubs" en spelers zyn mislukt. Woensdagavond wezen de „negen kleine clubs" (alle verenigingen behalve de topploegen Penarol en Nacio- nal), de eisen van de spelers van de hand en weigerden de besprekingen voort te zetten. De spelers eisen dat zij in plaats van contracten voor negen of tien maanden verbintenissen voor een heel jaar moe ten kunnen aangaan. Verder dat zij wet tige stappen kunnen ondernemen na der tig, en niet pas na 90 dagen, indien de salarissen niet zijn uitbetaald. De spe lers verlangden bovendien een percenta- an de recette en de mogelijkheid tot het organiseren van benefietwedstrijden. De staking zou een grote crisis in het Uruguese voetbal veroorzaken juist nu de voorbereidingen voor het eindtoer- nooi om het wereldkampioenschap zouden beginnen. Voorronden w.k. SEOUL Australië heeft woensdag met l—l gelijkgespeeld tegen Japan in het kwalificatietoernooi voor het wereldkam pioenschap voetbal, dat in Seoul wordt gehouden. De stand to groep 15a ds: Australië 3 2 1 0 5 63 Japan 3 0 2 1 2 46 Zuid-Korea 2 0 111 34 Goudvos Heny - Fred Signal - Fran ces G. Hamprys (2020 m, 2de afd.): Fantasie - Ero Alkestis van E - Funny Guy. Handelprys (2020 m, met trio): Dou ble's Zoon - Flintstone V - Fabiola Spen- Nog een keer Het programma dat Duindigt zondag middag geeft is wat betreft de rennen aanzienlijk interessanter dan wat de draverijen betreft. Bij de volbloeds gaat het in eerste in stantie om de Hollandse Handicap, een ren over 1800 meter voor de tweejarigen. Hier kan Golden Blaze S verrassen, maar wij durven het ondanks zijn falen van onlangs toch nog een keer te hou den op Pico Bello, die de sterk vooruit gaande Eggerik aan kan. Vervolgens komt de Cambridgeshire waarin Jolly Maverick S en Jolly Jinks S beide starten. De eerste kan met zijn 68 'kilo toch nog wel winnend uit de bus komen en van Jolly Jinks S is nog niet zoveel te zeggen na zijn terugkomst. Mogelijkheden zijn hier verder Schermer, Ragged Robin en Flanagan, die maar weinig gewicht heeft mee te nemen. Voor de amatrices en amateurs is er een bekér, waar G. C. Dekkers zich met Whitefoot S over kan ontfermen. Om één uur (let wel), is de eerste start. Het programma luidt: Anlezyprys (2140 m, met trio): Gay - Hedy O - Heny's Sally. Hollandse Handicap (i-en, 1800 m): Pico Bello - Eggerik - Golden Blaze S. Bunterprys (2140 m, met trio): Han- neke d'Aster - Edel Six - Geluksvogel. Finaprys (2500 m): Felix - Flamingo Six - Ella Ross. Cambridgeshire (ren, 1800 m): stal De Bloemert - Schermer - Ragged Robin. Guy Bingenprys (2140 m, met trio): Ero Alkestis van E - Friscoline Mac - Elec tric Kinley. Amateurkampioenschap (2100 m): Faola Hollandia - Fernandel - Faith Hollandia. Diamant Bleuprys (1600 m, van meet): Faola Hollandia - Dynamiet - Don Camillo. Beker der Amateurs (ren, 2500 m): Whitefoot S - stal Nolens Volens (Moon- star en Padre Bramo) - Rolanda. MadrigaJnrys (2140 m): rijder Wage naar jr. (Termien of Hartin Gerda) - Hilda O - Geraldo Cavaljos. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Rob Olthoff, de Haagse roihockeyer bij een Itali aanse club, reist de laatste weken regelmatig lieen en weer tussen Nederland en Italië. Olthoff speelt in Italië mor Novara, is daarmee dit seizoen kampioen geworden en moet zaterdag met deze ploeg aan treden in de halve finale van de strijd omde Italiaanse rolliockey- beker. Bij liet maken van zijn reis plannen heeft Olthoff de overwin ning in die halve finale al ingecal culeerd. Zondag ben ik weer in Nederland terug", zegt hij de avond voor hij naar Italië vertrekt in het huis van zijn ouders aan de Laan van Meerüervoort. Dan wil ik op de Zui- derparklaan gaan kijken of mijn oude en misschien weer toekom stige club „Residentie" kampioen van Nederland kan worden. Tegen Hollandia hebben ze aan een gelijk spel voldoende. De vrijdag daarop ga ik weer naar Italië om in de bekerfinale te spelen. Die bereiken we, want Novare is de sterkste club van Italië." En Novare is een sterke club. Het team veroverde, voor de dertiende keer in haar geschiedenis, het Ita liaanse kampioenschap met maar liefst acht punten voorsprong. Grote man bij'Novara: Olthoff die 27 doelpunten op zijn naam schreef. Hij wordt door de supporters van Novara elke week zo'n 7000 die drie tot zeven gulden entreegeld betalen dan ook op handen ge- Toch is. de kans klein dat Olthoff ook volgend jaar weer in Italië zal spelenHijzelf wil dat graag, „maar dat zal wel niet met mijn werk te combineren zijn". En als dat het 'geval is. staat zijn oude club ..Re sidentie", bovenaan het lijstje van Nederlandse clubs waarbij hij wil gaan spelen. (Van sportredactie DEVENTER Het medisch onderzoek vfin doelman Jan van Beveren heeft uitgewezen, dat de Spartaan een sleutel beenfractuur heeft opgelopen in de com petitiewedstrijd van afgelopen zondag tegen Feyenoord. waarschijnlijk ontstaan na een botsing met Wim van Hanegcm. De KNVB-artsen, dr. W. Mosterd en dr. J. Kessel, hebben gisteravond foto's bekeken en ontdekten dat er een stukje van het sleutelbeen is afgebroken. „Woensdagochtend kregen we een tele- a's clubarts dr. J. de ■zoek de blessure van Jan van Beveren aan een nader onder zoek te onderwerpen omdat de Sparta- arts de blessure niet vertrouwde. We hebben Jan van Beveren donderdag- aar Amersfoort laten komen uitgebreid foto's gemaakt van lang de genezing zal duren, is niet te zeggen. Voorlopig zal Sparta hem niet kunnen opstellen en Kessler kan de eerste beroep op Van Beveren dr. W. Mosterd elftal zal derhalve id in het Stadion Feije- Bulgarije spelen met een debutanit-doelverdeddger. Voor de plaats Beveren zal een keuze gemaakt worden tussen Feijenoorder Eddie Treytel en Piet Schrijvers van FC Twente. Reeds voor de beslissing •allen dat Van Beveren was uit geschakeld, gistermorgen namelijk, had Kessler al besloten Treytel te laten spelen in de oefenwedstrijd tegen Borussia Dortmund. „Ik moet ook Treytel een kans geven om aan het elftal te wennen". Na afloop van de training, die oor spronkelijk in de morgenuren zou wor den gehouden maar door dichte mist en blessures was verschoven naar de na middag zag Kessler het aantal blessures oplopen. In een oefenwedstrijd kreeg de Feijenoorder Wim Janssen een schop tegen zijn enkel, waardoor hij samen met Rinus Israel (die last had gekregen van een oude enkelblessure) naar de kleedkamer ging. Dr. Kessel achtte het wenselijk dat Rinus Israel naar het St.-Geertruidenziekenhuis in Deventer werd gebracht ',om een foto te laten maken van de enkel. De blessure van Wim Janssen bleek later mee te vallen Niet echter de blessure van Moulijn. Kessler, nog altijd vriendelijk glim lachend: „Ik heb Coen Moulijn wel op gesteld in de oefenwedstrijd tegen Borussia Dortmund, maar of hij zal meespelen is een groot vraagteken. De blessure van Moulijn is ernstiger dan ik had verwacht". Drie man Kessler vervolgens: „Vrijdagavond zal ik beslissen, op grond van blessures en mogelyke vormverminderingen, of er nog anderen aan de kernploeg moeten worden toegevoegd. „Het reservoir waar de bondscoach uit zal kunnen putten, bestaat door het reglement van de 22 FIFA-spelers overigens nog slechts uit man. namelijk Jan Klynjan, Theo Duivenbode en Gerrie Muhren, nu 5»? (Van onze sportredactie DEVENTER De disciplinaire maat regel, die bondscoach George Kessler tegen Jolian Cruyff heeft genomen, had op de sfeer in de selectiegroep van het Neder landse elftal tijdens de laatste training op het Go Aheadterrein geen invloed. De ge selecteerden trainden alsof er niets was gebeurd en onderling werd de affaire- Cruyffnauwelijks besproken. De heer Kessler was resoluut in zijn beslissing maar ook in zijn commentaar over de affaire. „Dat Johan er vandaag niet bij was, is jammer voor het Nederlands elftal, maar de zaak-Cruyff is voor mij afgedaan. Het bondsbestuur moet de affaire oplps- sen", aldus de bondscoach. ,Jk heb maandag een telefoongesprek gevoerd met Johan Cruyff, die een half uur later met het vliegtuig naar Italië zou vertrekken. Hij vroeg mij of hij iets later in Holten mocht aankomen. Ik heb COLER NEEMT UITLATING NIET KWALIJK hem toen duidelijk gezegd, dat hij precies twaalf uur in het hotel moest zijnJohan verscheen niet en wij hebben in de mid daguren opgebeld om uit te vinden of het in Italië mistig was. Daarna heb ik het besluit genomen Johan Cruyff niet op te stellen in de wedstrijd tegen Bulgarije. Johan verklaarde uitdrukkelijk dat er geen enkel excuus voor zijn afwezigheid over Jos Coler betreft zullen er geen stappen worden ondernomen. De heer Co ler heeft hem niets kwalijk genomen om dat hij begrip kon opbrengen voor de emotionele toestand waarin Cruyff bij aankomst op Schiphol verkeerde. Iedereen zegt wel eens iets, waar hij later spijt van krijgt', aldus de heer Burgwal. Voor het eind van deze week zal het bondsbestuur geen beslissing nemen over het al don niet meespelen van Cruyff tegen BulgarijeMocht het bondsbestuur besluiten de affaire Cruyff te vergeten en vergeven, dan is het laatste woord aan George Kessler. De bondscoach zal dan moeten beslissen of hij Cruyff toch zal opstellen. Hij is de verantwoordelijke man voor de opstelling en de technische begeleiding. Uiteindelijk mag Kessler een beroep doen op 700.000 KNVB-leden in clusief Johan Cruyff", aldus de heer Burgwal. Willy van der Kuylen meldde zich gistermorgen kort na het ontbijt in Hotel Hoog Holten. Van der Kuylen (22 jaar, tien interlands plus een kwar tier in de uitwedstrijd tegen Bulgarije), vertelde: „Woensdag laat in de middag werd ik gevraagd naar Holten te komen. Ik wilde dolgraag meteen, maar omdat mijn vrouw ziek is, vroeg ik of ik mis schien tot donderdagmorgen uitstel zou kunnen krijgen om thuis nog wat te regelen voor oppas en zo. Dat is gelukt, mijn vrouw is nu bij haar ouders in Helmond". Verrassing „Het was een sensationele verrassing voor mij. Ik wist niet eens dat ik bij de groep van 22 zat. Mijn vrouw, wij zijn goed een jaar getrouwd, had al verteld dat ik er wel weer bij zou komen, omdat ik veel beter speel dan vorig seizoen, maar zo snel had ik het echt niet ver wacht. De laatste vijf, zes wedstrijden gaat het goed, nadat ik vorig jaar een verschrikkelijke inzinking had. Hoe dat is :gekomen, weet ik niet en je houdt op met zoeken naai- oorzaken, als het weer goed gaat. Ik heb er natuurlijk wel alles voor gedaan om terug te komen bij het Nederlands elftal. Daarbij heb ik het geluk gehad dat onze hele ploeg bij PSV lekker draait. Dan ga je vanzelf mee". Jongbloed (DWS) geschorst AMSTERDAM Jan Jongbloed, de doelman van DWS, is door het bestuur van zyn vereniging voor een wedstrijd geschorst. Zondag na .afloop van de wedstrijd te gen MVV richtte Jongbloed tegenover een verslaggever enige verwijten aan 't adres van trainer Talbot en manager Solleveld. De schorsing betekent dat Jongbloed zondag niet zal worden opge steld in de bekerwedstrijd tegen RHC. MURMERWOUDE Evert Lyzenga, een 26-jarige blonde vrijgezel uit het Friese Akkerwoude is de eerste grote prijswinnaar in de sporttoto van dit jaar. Totodirecteur J. Muilenburg reikte de heer Lyzinga, na afloop van zijn sei zoenarbeid bij de gemeente Schiermon nikoog in de werkloosheidswet lopend, een cheque uit van f 193.339,81. Lyzinga: „Nog een veertien dagen, drie weken, dan ga ik weer aan de slag. Ik heb het even een poosje rustig aan gedaan na Schiermonnikoog en nadat ik wist de enige winnaar te zijn. Hij was de man die alle wedstrijden op hét for mulier van toto zes, in het eerste rij tje, juist had voorspeld. In die toto van ruim vier weken geleden waren DWS— GVAV (2), DOS—ADO (3), Cambuur— DFC (1) en Fortuna VlaardingenWil lem II (3) de grote struikelblokken de meeste deelnemers. De winnaar, die al een jaar of vijf in de toto speelt, had eerder een prijs 112 gulden binnengehaald en was twee keer bij een zo massale hoeveelheid deel nemers van acht juist voorspelde uitsla gen, dat er geen uitkering op volgde. Deskundigheid? Lyzinga lachtte en ont kende: „Ik zet maar wat kruisjes in eer dolle roes. Het is voor mij een gok' Een gok, di<? hem de eerste alleenstaan de hoofdprijs van dit siezoen bracht f227.458,60. Na aftrek van de vijftien pro cent kansspelbelasting bleef er bijna twee ton schoon over. Eddy Beugels in nieuwe ..wielerstal'* (Van sportredactie) MILAAN AS Roma, dat voor de Europa Cup II tegen PSV heeft geloot, heeft gisteren in het San Siro Stadion te Milaan voor de Italiaanse competitie een verrassende zege van 32 behaald op AC Milan, de tegenstander van Feyenoord in het Europa Cup toernooi van landskampioenen. Bij de rust leidde AS Roma al met 21. De wedstrijd was oorspronkelijk voor zondag a.s. vastgesteld, maar AC Milan vertrekt vandaag naar Buenos Aires waar het op 22 oktober in de returnwedstrijd om de wereldbeker Estudiantcs zal ontmoeten. De ploeg uit Rome maakt momenteel een zeer succes volle periode door. AS Roma, onder leiding van coach Helenio Herrera, de grootste voetbalautoriteit op voetbalgebied in Italië, versloeg zondag reeds Inter Milaan met 21. PSV komt dp 12 november in Rome tegen AS Roma uit en speelt op 26 november in Eind hoven. Helenio Herrera kon gisteravond niets over PSV zeggen. „Ik ken die ploeg niet", gei hij. Hij is echter wel van plan op 2 november naar Nederland Ie komen om het spel van PSV te observeren. Roma nam gisteren al na drie minuten de leiding toen de Spaanse middenvoor Joaquin Peiro van enige meters inkopte. Milan maakte in de tiende minuut gelijk door linksbuiten Pi'ati op een pass van aan voerder Gianni Rivera. Linksbuiten Capello gaf Roma in de 19de minuut echter opnieuw de leiding (21). In de 57e minuut scoorde Peiro, de beste man van het veld, wederom. De uit Argentinië afkomstige midden voor Nestor Combin maakte ei' in de 70ste minuut 32 van'na een schitterende solo-actie gevolgd door een hard schot. Heer en meester De Milanese verdediging was gisteren uitermate zwak en alle Romeinse doelpunten 'waren gevolgen van fouten in de defensie. Milan speelde weinig gecon centreerd en dacht kennelijk al aan de moeilijke wed strijd tégen Estudiantes. De snelle ploeg uit Rome was heer en meester en verdiende de zege volkomen. On geveer 60.000 mensen woonden de wedstrijd bij die bij zonnig weer werd gespeeld. Het was voor AC Milan dit seizoen de eerste nederlaag op eigen terrein. De opstellingen waren: AC Milan: Cudicini, Anquiletti, Rosati, Santin, Mala- trasi, Trappattoni, Sormani, Lodetti, Combin, Rivera en Pratl. AS ROMA: Ginulfi, Spinosl, Beti, Salvador!, Cappelli, Santarini, Cappellini, Landini 2, Peiro, Capello, Cor dova, Evert Lyzinga toont zijn hospes, de heer Groendijk (rechts), de cheque varn bijna 200000 gulden, die hem is overhandigd door totodirecteur Muilenberg. Wel iets om over te lachen. Hartoch twee hangpartijen RAACH In de negende ronde van het Zoneschaaktoernooi in Raach heeft Rob Hartoch gisteren zijn partij tegen de Oostenrijker Dueckstein afgebroken. Hartoch bezet de voorlaatste plaats met 1,5 punt en twee hangpartijen. De Tsjech Smejlcal heeft de leiding met zeven pun ten. Smejkal kwam remise overeen met de Hongaar Portisch. M.V.V. versloeg FC Luik LUIK MW heeft gisteravond in Luik in een vrienschappelijke wedstrijd met 40 van FC Luik gewonnen. Bij de rust stond MVV al met 20 voor. De doelpunten werden gemaakt door Bro- kamp (2), en Bonfrere (2). MAASTRICHT Eddy Beugels uit Sittard heeft gisteren In Veghel een contract getekend met de nieuwe wieler- groepering Mars-Flandria. Beugels ver laat dus de bekende Franse wieleratal Mercier kopman Poulidor waarvoor hy drie jaar heeft gereden. Reeds twee keer voltooide hij de Tour de France, in 1968 aan de zijde van Tourwinnaar Jan Janssen. Het contract is aangegaan voor een jaar. Beugels zal in alle grote klassiekers uitkomen. Met Beugels heeft Mars-Flandria. nu voor 1970 negentien renners onder con tract. Het zijn: Eric Leman, Eric de Vlaeminck, Rogier de Vlaeminck, Jean- Pierre Monsere, Flory Ongenae, Emile Bodart, Wilfried David, Jack de Boever, Ronny van de Vijver, Paul Mahieu, Michel Coulon, Pieter Nassen, Hubert Hutsebout, Etienne Lievens, Corneille en Derix (allen Belgen) en de Nederlanders Wim Dubois, Joop Zoetemelk en Eddy Beugels Mars-Flandria zal nog een twintigste renner contracteren, waarschijnlijk een Nederlander. Men is daarvoor in onder handeling met Piet Hoekstra. Ook Jan Spatgens en Popke Oosterhof werden benaderd, maar die willen liever nog een jaar amateur blijven De Westzaner Harry Jansen, die tegen het eind van het wegseizoen naar de profrijen is overgegaan, heeft gisteren een contract getekend bij de Franse ploeg Sonolor-Lejeune. Ploegleider van deze formatie is oud-wereldkampioen Jean Stablinski. Mets honkbaltitel1 en (veel) dollars NEW YORK De New York Mets hebben gisteren de World Seriestltel ver overd door in de laatste wedstrijd de Baltimore Orioles met 53 te verslaan. Na zeven jaar een ondergcschkite rol te hebben gespeeld in de Amerikaanse League hebben de Mets met deze zege op Leaguekampioen Baltimore Orioles honkbalhistorie geschreven. Slechts in de eerste ontmoeting tus sen beide clubs slaagde Baltimore Orio les erin de winst te behalen: 41. De Mets wonnen de tweede, derde en vier de wedstrijd met respectievelijk 21, 5—0 en 2—1. Toen de Mets in de negende innings uit liepen tot de beslissende 53 overstroom de een deel van de 57.000 toeschouwers het veld om hun helden te feliciteren. Het kampioenschap levert de Metsspe lers elk tenminste 15.000 dollar op, da Orioles zijn verzekerd van een premie van 10.000 dollar per persoon. SPORTTOTO DEN HAAG Voor sporttoto tien van het algelopen weekeinde zijn geen mel dingen van dertien juist voorspelde uit slagen binnengekomen. De cijfers zijn: geen meldingen voor de eerste prijs; 40 meldingen voor de tweede prijs, uitkering bruto 8.157,60; 465 meldingen voor de derde prijs, uitkering bruto 614,00; 95 meldingen voor de extra-prijs, uitkering bruto 2.146,80; bruto-inleg f 1.812.809.-; aantal deelnemers 843.208. U.E.F.A.-jeugdelftal DEN HAAG De vermoedelijke op stelling van het Nederlandse UEFA- jeugdelftal, dat zaterdagavond op het ter rein van FSC in Geleen tegen de West- duitse jeugd uitkomt, is: doel: Barth (Fortuna VI.), achter: Hildebrand (DOS), Neeskens (RCH), Lacrois (Caesar) en Jongens (Volewijckers), midden: Dekker (Go Ahead) en Rijsbergen (Roodenburg), voor: Van Eeden (ADO), Ruiter (Ajax), Bleijenberg (Go Ahead) en Van Marwijk (Go Ahead), wisselspelers: Mom (Sparta), Trompert (Excelsior), Van Tongeren (RCH), Vissers (Ajax), Mulder (SVV) en Rep (Ajax).

Leidse Courant | 1969 | | pagina 17