Fakkeltocht besluit moratorium Slottoespraak mevr. Coretta King VAN VERRAAD MXCY Raketten vernielen Palestijns kantoor Traangas tegen de patriotten FRANSE WINKELIERS BEDREIGD Rustig verloop Bayern won 'derby tegen Vlünchen 1860 Treytel in voorlopig Ned. elftal Stangl moet terechtstaan in Düsseldorf Israëlische vergelding? Poedels domineren in hondesport 169 (ONDERDAG 16 OKTOBER 1969 de leidse courant PAGINA 7 (Van onze correspondent) WASHINGTON. In Washing- :on is Moratorium Dag gisteren lesloten met een grote bijeenkomst labij liet Washingtonmonument, waar mevrouw Coretta King de elangrijkste spreekster was, ge volgd door een stille fakkel optocht naar het Witte Huis. Naar schatting 30.000 voornamelijk iensen hadden zich op het [rasveld van het Sylvantheater nabij het lonument. Stil en aandachtig luisterden de weduwe van dominee Martin uther King, die verklaarde, dat de oor- Vietnem de hoop van de negers rme Amerikanen heeft vernietigd. Terwijl wij miljarden dollars uitgeven vernietiging in Vietnam, geigeren ij de noodzaak voor leven thuis te er- ■nnen", zo sprak zij met kalme stem, door luidsprekers over het hele ter- i werd gehoord. Het Vietnammorato- n is geworden, zoals voorspeld was: grootste vredesdemnnstratie in de jnerikaanse geschiedenis. Honderddui- nden deden mee aan de demonstraties, jeenkomsten teach-inns en andere vor- i politiek protest over het gehele nd. De senatoren McCarthy, Kennedy, lurch en McGovern en andere leiden- anti-oorlog figuren hielden redevoe ren, waarin zij pleitten voor een spoe- e beëindiging van de oorlog in Viet- n. Het was geen dag van confronta- De demonstraties verliepen over het gemeen rustig ondanks de duidelijke artstochten. Alleei in Washington en etroit kwam het tot incidenen. In New York zei burgemeester Lindsay en juichende menigte, dat de poli van de regering van Nixon „een gevaarlijke koers ging nemen". In hicago verschenen de acht radikalen, ïrvan beschuldigd worden verleden tijdens de democratische partijcon- fntie onlusten veoorzaakt te hebben, iet zwarte armbanden in de rechtzaal, enals hun advocaten. Een politieagent tl een Vietkongvlag in beslag, waar- e de hippie Abbie Hoffman, een van beschuldigden, de rechtzaal probeer- binnen te komen. In Washington, waar ln verscheidene iegeringsgebouwen protest bijeenkom- Iten werden gehouden, werkte president Nixon de gehele dag in zijn kantoor in •t Witte Huis, terwijl buiten demon- I itraties, voor en tegen zijn politiek wer- I den gehouden. V l Ook buien de VS hebben Amerikanen f en rief-Xmerikanen die tegen het Ameri- bundesliga BONN Bayern München, dat de laatste weken minder goed speelde, maar door het falen van de directe concur renten toch lijstaanvoerder bleef, heeft lich gisteren hersteld. De Duitse kam- lioen won met 20 de derby tegen München 1860, dat thans de laatste ilaats deelt met Werder Bremen en Ein- tracht Braunschweig. Een niet goed weggewerkte bal van oelman Radenkovic leidde al na vier nnuten tot het eerste doelpunt van ayern München van de voet van Bren- inger. Dertig minuten later bestrafte de :heidsrechter een overtreding van Kroth igen Miehl met een strafschop, die door Gerd Müller werd ingeschoten. Schalke '04 de naaste concurrent Bayern München voerde het pun- knaantal eveneens tot dertien op door zege met 30 op Alemannia Aken. ploeg uit Gelsenkirchen drukte het rote veldoverwicht overigens pas vrij aat ln doelpunten uit: 32ste minuut 'ohlschmidt 10, 84ste minuut Witt- amp 20 en 86ste minuut Neuser 30. Op de derde plaats nestelde zich Bo- Tussia Mönchen Gladbach met een zege 41 op MSV Duisburg. Voor ver assingen zorgden Hamburger SV (neder laag van 31 tegen de VFB Stuutgart) Hannover '96 (nederlaag van 43 egen FC Köln). Als favorieten konden ij hun thuiswedstrijden niet winnen. Ze lebben thans een achterstand van drie lunten op Bayern München en Schal- '04. e uitslagen zljni irussla Mönchen g 4—1, Hamburg -3, Borussta Dortmund—Ri ichalke '04—Alemannia Aachen 3—0. Bayern München—München 1860 2—0, Eintracht nkfurt—Werder Bremen 2—1. FC Kaisers- itern—Eintracht Brauschweig 2—0, Hann- er '96—FC Köln 3—4. Zwaar volleyduel voor HML/CLY (Van onze volleybalmedewerker DEN HAAG Voor de eredivisie volleybal heren staat HML/CLV zaterdag ,De Vliegermolen" te Voorburg voor zware opgave. Het Tilburgse Torna do komt op bezoek, de ploeg die in het vorige seizoen Blokkeer een sensatio nele nederlaag toebracht. De beide ploegen van PVC, uitkomend i de hoofdklasse, krijgen tegenstanders "P bezoek waartegen zij beslist niet lansloos zijn. De dames spelen tegen het Haarlemse Die Raeckse, de heren krijgen izoek van Juliana uit Schiedam. De winstkansen van de ploegen in de ov.er- langsklasse zijn minder groot. Bij de dames kan Haag '68 3 van Radius/MVC binnen, maar zowel Rapid als Vodo lij- kansloos. Ook de heren van HML 2 ^zullen het zwaar te verduren krijgen kgen het Rotterdamse AMVJ 2. kaanse Vietnambeleid rijn bij de ambas sades gedemonstreerd. Londen: honderden Amerikanen, on der wie de filmsterren Paul Newman en Joanne Woodward, en Britten marcheer den langs de Amerikaanse ambassade en tekenden een protestbrief. Een brief van veertig Labourafgevaardigden waarin om vrede wordt gevraagd, werd aan ambas sadefunctionarissen overhandigd. Tokio: in de Japanse hoofdstad over handigden Amerikanen een protestbrief aan ambassadeur Mayer. Moskou: de Russische nieuwsmedia meldden „Moratoriumday" te steunen. Door het Russische ruimte-eperiment kregen de demonstraties echter minder aandacht dan verwacht. Wenen: ongeveer honderd Amerikaanse studenten marcheerden naar de Ameri kaanse ambassade en eisten terugtrek king uit Vietnam. Na vredes- AMERIKA SPREEKT beloften van HOLTEN - Het voorlopig Nederlands elftal, dat vrijdagavond in het Diec-kman- stadlon te Enschede een oefenwedstrijd speelt tegen de Westduitse Bundesliga- club Borussia Dortmund, is als volgt sa mengesteld Doe!: Treytel (Feijenoord). Achter: Suurbder Ajax)Israël «Feije noord; Eijkenbroek (Sparta) en Strik (PSV". Midden: Rijnders «Ajax' en VeenGt-ra (PSV). Voor: Wery (Feijenoord); Van Dijk (Ajax'; Van Hanegem (Feijenoord) en Moulijn (Feijenoord". Wisselspelers: Roraeljn Feijenoord): Drost (PC Twente); Jansen (Feijenoord v. d. Kuyten (PSV) en Van Be-veren (Sparta Over de blessure van Van Bever en zei bondscoach Kesslei ..Ik heb nog geen advies van medische zijde over de aard van zijn verwonding ontvangen. Als hij niet in staat blijkt te zijn vrijdag en woensdag te spelen, zal ik Scvhrijvers aan de groep toevoegen. De naam van deze doelman heb ik ook aan de UEFA opge- vorig jaar WASHINGTON Niets schijnt de reputatie van een politiek leider zozeer aan te tasten als de beschuldiging van verraad. De uitspraak van Chamberlain „Vrede in onze tijd" heeft voor de jongere generatie een spottende klank gekregen, hoewel z(j niets meer over Chamberlain weten dan dat hjj een paraplu naar München droeg, met Hitier sprak en hem tegemoet kwam door fatale concessies. Tru man was een zeer geacht man, toen de Koreaanse wapenstilstandsbesprekingen begonnen, maar een jaar later, toen er nog geen wapen stilstand in zicht was, was zijn populariteit even gering als die van president Hoover tijdens de grote depressie. Het schijnt nu dat Nixon het lot van Truman ondergaat en dat om dezelfde reden. Men ziet nu in, dat zijn verkie zingsbelofte om het Ameri kaanse volk te bevrijden van „Johnsons oorlog" hem de sleutel tot het Witte Huis heeft verschaft, net zo als Eisenhowers belofte om de Koreaanse oorlog te beëin digen hem tot president maak te. Het bittere verschil is al- leen, dat Ike het Amerikaanse volk inderdaad verloste eu Nixon niet. F,n aangezien de Amerikaan®.' opperbevelhebber in Vietnam, generaal Creighton Abrams. door liet schemeren dat er ♦egen het einde van 1970 nog zeker 300.000 man Amerikaan se troepen in Vietnam ge^ stationeerd zouden zijn, vind: men de met veel ophef door Nixon aangekondigde troepen vermindering van 35.000 man maar bedrog. Men herinnert zich nu weer zijn oude bij naam ..tricky Dick" (gemene Dick), die men bereid was om na zoveel jaren te vergeten. De vraag, die nog niet gesteld is, is hoe Nixon in staat zou zij om op wat voor manier dan ook er voor te zorgen dat de Parijse vredesbespre kingen zouden leiden tot een staakt het vuren. De ervaring van president Eisenhower is op zijn zachtst gesproken leerzaam. Het officiële ver slag in het driemaandelijks*» congresorgaan „Service" is ontroerend: „President Eisen hower keerde vastbesloten om een eind aan de oorlog te maken maar onzeker van de manier waarop dit moest gebeuren, terug uit Korea. Na 18 maanden vredesbesprekin gen was het enige over gebleven geschilpunt: de be schikking over de krijgs gevangenen.De president en zijn adviseurs bespraken het Idee om grotere druk op China uit te gaan oefenen door te gaan dreigen met atoomwapens en met een uit breiding van de oorlog naar China: zo'n politiek zou ech ter waarschijnlijk een enorme stijging van de uitgaven tot gevolg hebben gehad Tenslotte waren het de Chinezen, die het initiatief tot een bestand namen, om redenen die het Westen na 10 jaar nog niet duidelijk Dit werd in 1964 geschreven »n het Westen zou nog twee jaar moeten wachten, voor dat het uit Eisenhowers eigen mond vernam, waarom de Chinezen zo plotseling „het initiatief namen". In de herfst van 1966 bekende Ike de wereld, die het toen te druk had met andere problemen, dat hij tenslotte toch de Chinezen bedreigde met atoomartillerie. Zij spoedden zich naar de onderhande lingstafel en tekenden. De mensen, die nu Nixon lastig vallen met de eis, dal hij het voorbeeld van Eisen hower moet volgen, hebben óf het afschuwelijke middel, dat de president toen gebruik te, vergeten óf zij hebben er nooit van gehoord. In het veel wankeler machtsevenwicht van deze late zestiger jaren is het in ieder geval ondenkbaar, dat Nixon het voorbeeld van Eisenhower zou durven vol gen. voorwerp uit publiek Doelman Chelsea aan hoofd getroffen CARLISLE In de wedstrijd tussen Carlisle en Chelsea om de League Cup heeft de Engelse internationale scheids rechter Kevin Howley gisteravond de roe rige supporters van Carlisle tot kalmte weten te dwingen door te dreigen de tribunes te laten ontruimen als het nog maals tot een incident zou komen. Howley uitte zijn waarschuwing, na dat Chelsea's doelman Peter Bonetti ge troffen was door een voorwerp, dat van achter zijn doel geworpen was. Howley liet toen omroepen: „Bonetti heeft een snee in zijn hoofd. Ik ben niet van plan de wedstrijd te staken". Maar wel liet hij uitkomen, dat hij bij verdere inci denten het publiek zou laten verwijde- Er deden zich verder geen moeilijk heden voor. Carlisle behaalde een ver rassende overwinning van 10 op de Londenaars. DÜSSELDORF (DPA) Binnenkort zal in Düsseldorf het proces beginnen te gen de voormalige commandant van 't nazi-concentratiekamp Treblinka, de Oostenrijker Franz Stangl. 't Openbaar ministerie is gereed gekomen met de aan klacht tegen Stangl. die van augustus 1942 tot augustus 1954 het beruchte kamp leidde. De thans 61-jarige voormalige SS-Hauptsturmführcr woonde jarenlang onder valse naam in Brazilië. Hij werd op 23 juni 1967 aan West-Duitsland uit geleverd. In het vernietigingskamp Treblinka zijn ongeveer 700.000 joodse mannen, vrouwen en kinderen ter dood gebracht. Stangl, die bij de verhoren heeft toege geven dat dit aantal juist is, wordt moord op 400.000 mensen aangerekend. Wegens zijn medewerking aan het euthanasie programma was Stangl kort na het ein de van de oorlog gearresteerd en in 1947 Boksamateurs in Rotterdamse ring ROTTERDAM Op het boksprogram- ïa dat maandagavond 20 oktober in ge bouw „Odeon" in Rotterdam wordt ge geven staan drie amateurpartijen in de A-klasse: BokDe Vos in het lichtge wicht, DriessenKoopmans in het zwaar- weltergewicht en Carel JansenBerend- sen in het middengewicht. Koolmees zou boksen tegen J. v. Schaik die echter in internationaal toernooi in Berlijn k.o. is gegaan, zodat hij niet mag bok- Promotor Huizenaar probeert alsnog Koolmees een tegenstander te vin- Canada knoopt betrekkingen met Vaticaan aan VATICAANSTAD (AFP) Canada en het Vaticaan hebben besloten diploma tieke betrekkingen aan te knopen op het niveau van ambassade en aposto lisch nuntius, aldus een in het Vaticaan uitgegeven communiqué. Premier Pierre Trudeau heelt aan de pers meegedeeld dat Canada het be sluit genomen heeft „om dezelfde reden als 69 andere landen: het kan nuttig zijn ter verbetering van de buitenlandse politiek". Erop wijzend dat Canada streeft naar vermindering van de uitgaven in het buitenland, zei de premier, dat het Vaticaan een van de goedkoopste diplo matieke luisterposten is: „Ik geloof niet dat er zoveel cocktail-parties zijn als in de meeste andere ambassades". werd hij door de geallieerden aan de Oostenrijkse justitie uitgeleverd. In mei 1948 wist hij uit de gevangenis te ont snappen. Stangl heeft later zelf verklaard, dat een geestelijke in het Vaticaan hem aan een pas had geholpen waarmee hij naar Syrië uitweek, naar wel land hij zijn gezin liet overkomen. Drie jaar later vertrok hij naai- Brazilië, waar hij op 28 februari 1967 op aanwijzingen van Simon Wiesenthal werd gearresteerd. Nabetaling van invaliditeitsrente DEN HAAG (ANP) Zü. die dit jaar een nabetaling van meer dan 1500 gul den hebben ontvangen op hen in 1967 en 1967 te weinig uitgekeerde gelden, kun nen om een tegemoetkoming verzoeken indien zü. ten gevolge van de progressie in het tarief van de inkomstenbelasting, meer belasting moeten betalen dan wan neer zjj de gelden niet in de vorm van een uitkering ineens hadden ontvangen. Bij nabetalingen die niet groter zijn geweest dan 1000 1500 gulden zijn de verschillen tussen dp wettelijk verschul digde belasting en de belasting die bij het tijdige uitbetalen zou zijn geheven te gering om een bijzondere maatregel te rechtvaardigen, aldus de staatssecretaris van Financiën, dr. Grapperhaus, in ant woord op vragen van het Tweede-Kamer lid Geurtsen (VVD). Kwartaalcijfers van Philips op 13 november EINDHOVEN (ANP" —Naar van de zijde van Philips wordt meegedeeld zullen donderdagnamiddag 13 november de resul taten worden bekendgemaakt over het derde kwartaal 1969 van de NV Philips' Oloielampenf abrieken Kunst en Kunstenaars In het Prinsenhof te Delft wordt van 18 oktober tot en met 16 november een tentoonstelling gehouden van schilde rijen van R. J. Draaijer, H. H. Kamer- lingh Onnes, W. J. Rozendaal en Bou- ke IJlstra. Voorts zijn er wandkle den en aquarellen van Isabel van Selms en keramiek van Mar ja Hooft- De kunsthistoricus dr. M ,E. Tralbaut uit Antwerpen houdt op vrijdagavond 31 oktober in de aula van het Haagse Ge meentemuseum een lezing over het on derwerp „Brueghel en Van Gogh". De bijeenkomst staat onder auspiciën van het Algemeen Nederlands Verbond. In de kunstzaal Polder aan de Kleine Kazernestraat wordt zaterdag 18 okto ber om 16.00 uur een expositie ge opend van werken van Wim Steijn. Dit gebeurt door de heer J. G. Wijnbeek, staffunctionaris van het Prov. Opbouw- orgaan Noord-Holland. Van correspondent BEIROET. Tien leden van de Palestünse bevrijdingsorganisatie zijn gewond geraakt bU een raketaanval op hun kantoor aan een drukke straat in Er werden vier raketten fnëf ver traagde ontsteking afgehuurd van een lanceerlnriohting in een flat op een af stand van tachtig meter van het gebouw van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie. Het appartement was verhuurd aan een man die zidh Ahmed Raouf noemt. Men kon nagaan dat hij met een KLM-vlieg- tuig naar Amsterdam is gegaan en Liba non verliet vóór de afvuring van de raketten. De man beschikt over een Oos tenrijks paspoort Men neemt aan dat de aanval uiige- AMSTERDAM (ANP) Hoewel d elaatste jaren tegen de verwachting in het aantal grote honden sterk toeneemt (waarschUnlyk een statussymbool zegt men in kringen van de kynologie) nemen in de hondensport nog steeds de dwergpoedels de eerste plaats in. Wat dat betekent blykt uit enkele cijfers: van de bijna 28.000 honden, die in 1968 in ons land in het hondenstamboek werden bügeschreven. waren niet min der dan 5671 dwergpoedels. Met een ruime achterstand volgden de Duitse herders met 4359. terwijl de boxers met 1653 op de derde plaats kwamen. Maar ook internationaal stonden de dwerg poedels aan de spits. Het vorige jaar werden er bijvoorbeeld m de Verenigde Staten alleen al 263.700 in het stamboek opgetekend Trouwens van de 469 definitieve schoonheidstitels, die in 1968 over de gehele wereld werden toegekend, waren er 65 voor poedels, een enorm aantal, gezien de 14 titels voor de Afghaanse windhonden op de tweede plaats. Veel poedels uiteraard zullen er dan ook zaterdag 19 en zondag 19 oktober te zien zijn op de jaarlijkse ,,Winner"-tentoonstelling van de Koninklijke Nederlandse ken nelclub „Cynophilia" in het RAl-gebouw in Amsterdam. Daar komen in totaal op twee dagen 2149 honden uit Nederland, West-Duitsland, België, Frankrijk, Zwitser land, Italië, Spanje, Tsjecho-Slowakije cn Oostenrijk voor een korps van interna tionale keurmeesters. Onder die vele blaffers en keffers is een recordaantal van 70 Duitse doggen. (Van onze correspondent Peter Lennon) PARIJS Onlangs vond men twee politieagenten zonder broek aan, zwervend in een groot bos in de buurt van Grenoble, waar zij door hun ontvoerders vrijgelaten waren. Dit was niet het werk van gangsters en ook niet van linkse revolutionairen het was de Franse, kleine middenstand, die in actie was geweest en het zier er naar uit, dat de regering, die de studen ten voorlopig heeft uitgeschakeld, en die erop kan vertrouwen, dat de vak bonden voorzichtig zullen zün, de han den vol zal krijgen met' te trachten de handwerkslieden en de kleine winke liers gunstig te stemmen, Verleden jaar mei weigerden de winke liers om iets te maken te hebben met de studentenonlusten of met de industri ële stakingen, dit jaar ontwikkelen zij zich tot een ernstige bedreiging voor de regering en haar politiek. In februari demonstreerden er 20.000 door de stra ten van Grenoble. In april bestormden zij het belastingkantoor van La Tour- du-Pin (Isère) en namen 'duizenden dossiers in beslag als onderpand. Ver- Supermarkten, prijscontrole, belastingen en schulden leden week was het levende onderpand de plaatselijke burgemeester, die voor korte tijd ontvoerd werd in april lieten zij in Quimper in Bretagne een gemeentelijk gebouw in de lucht vliegen. Deze protesten van de kleine midden stand van Frankrijk zijn daarom zo desperaat, heftig en zinloos, omdat het onvermijdelijke resultaat van de moei lijke situatie, waarin ze zich nu bevin- ben, de ondergang van de meesten van hen zal zijn. Frankrijk ondergaat nu een revolutie in het winkelbedrijf, die in de V. S. al in 1929 begon en daar tot in de veertiger jaren voortduurde. Gedurende dit proces werden de kleine boer en de kleine winkelier uitgescha keld, ja vernietigd. Het probleem in Frankrijk is zeer acuut vanwege het ongewoon grote aantal kleine particu liere ondernemingen. De Franse supermarkten hebben nog niet eens zo'n sterke monopoliepostie als hun Amerikaanse tegenhangers bereikt. Deze laatste kunnen de prijzen vast stellen en kunstmatig op een hoog peil houden. De Franse supermarkten ech ter bieden een werkelijk financieel voordeel en vele leveren goedkope petroleum en hebben goede parkeer- mogelijkheden om klanten te lokken. Een nieuwe supermarkt bij Troyes langs de snelweg naar Parijs had een omzet van 900.000 gulden per week vanaf de dag. dat hij geopend werd. Op de weg naar Marseille is er ieder week end een verkeersopstopping van onge veer 3000 auto's allemaal mensen, die boodschappen gaan doen in een nabijgelegen supermark! De kleine winkeliers beginnen zich nu te realiseren tegen welke krachten zij het op moeten nemen. Toen zij op 10 april het gebied rond La Tour-du- Pin blokkeerden met 5000 auto's, liet men de oproerpolitie op hen los. Zij beschouwden zichzelf als vaderlands lievende burgers met een oprechte grief. Zij waren natuurlijk stom verbaasd, toen zij bemerkten, dat zij hetzelfde traangas inademden dat de studenten hadden ingeademd en dezelf de wonden opliepen, die de politie de voerd werd door Israëlische agenten. I Israëlische vergelding van vorig jaai december tegen het vliegveld van Bei roet ligt de Arabieren nog vers in het geheugen en niemand in Libanon ge looft de recente Israëlische verklaring, dat Israël zich niet bezig zal houden met terroristische vergeldingsmaatregelen studenten had toegebracht. Hun ver bazing en verontwaardiging veranderde al gauw in woede. Gérard Nieoud, de leider van de Tour- du-Pin-protestbeweging, die na de ont voering de bergen in is gevlucht, is een extreem voorbeeld van de absolute vastbeslotenheid van de Fransman om zijn eigen baas te zijn. Als 29-jarige bai keeper stak hij zich voor een bedrag van 40 000 gulden in de schuld om een restaurant te kopen en op te knappen. En dat in een stadje van 1100 inwoners, dat reeds vier café-restaurants telt. De vooruitzichten voor de duizenden oude familiebedrijven zijn tragischer, j Bedreigd door de supermarkten, in de schuld, achtervolgd door inspecteurs, die de prijzen controleren (sinds de devaluatie) en gedupeerd door wat zij i een oneerlijke belasting vinden, wor den zij iedere dag wanhopiger Misschien dat de regering uiteindelijk het onderwijs zal gaan rationaliseren en de eisen van de studenten volledig in zal willigen. Maar om de kleine winkeliers in hun behoeften tegemoet te komen zou er een diepgaande sociale verandering plaats moeten vinden. De bezittende klassen in Frankrijk zullen dit echter niet Rensenbrink winnende treffer NIJMEGEN NEC heeft gisteravond een vriendschappelijke wedstrijd tegen FC Brugge met 2—1 verloren. De Bel gen, die de gehele wedstrijd beter wa ren, namen door Fureson de leiding. Miel Pijs maakte door een kopbal ge lijk. Rob Rensenbrink scoorde drie mi nuten voor het einde uit een vrije trap de winnende treffer voor de Belgen. Er waren 8.000 toeschouwers. Weer nederlaag Hartoch RAACH Rob Hartoch heeft giste ren in de achtste ronde van het zone- schaaktoernooi in Raach verloren van de Fin Westerinnen. Na de achtste ronde staal Hartoch in de algemene rang schikking op de voorlaatste plaats. Hij heeft anderhalf punt. De Tsjech Smej- kal is eerste met 6.5 punten. Aspiranten zwommen 2 records VLAARDINGEN Tijdens de vier kamp-zwemwedstrijden tussen ZIAN, Defol, VZC en het Tsjechische CKB heeft een meisjesploeg van VZC gisteren het nationale aspinntenrecord op de 4 x 100 meter wissel verbeterd. De Vlaar- dingse meisj< brachten het op naam van HPC staande record (4.58.8) omlaag tot 4.54.5. Ook het record 10 x 100 meter vrije slag meisjes werd verbeterd en gebracht op 11.12.4. Het oude record stond reeds op naam van VZC met 11.13.1. WEER of geen WEER DE BILT Een krachtig gebied van hoge luchtdruk blijft het weer boven het Europese continent beheersen en oceaanfronten bren gen alleen langs de westkust van de Britse eilanden en van Scan- k.n.M.1. Weinig deelt 7 mede: verandering dinavië bewolking en enige neer slag. Vanuii Frankrijk voert een zwakke, zuidelijke wind vrij warme lucht naar ons land. waarin overdag bij zonnig weer de tem peraturen tot meer dan v\jf graden boven normaal kunnen oplopen. Inde lange onbewolkte nacht daalt de temperatuur cehter flink en ontstaat op vele plaatsen mist. In het oosten en zuiden van het land waren de minimumtempe raturen vanochtend drie graden. Er lijkt nog weinig verandering op komst in het fraaie herfstweer Vooruitzichten voor zaterdag: voornamelijk droog: gebieden met mist. Temperaturen in het alge meen boven normaal. Vooruitzichten voor zaterdag in cijfers gemiddeld over ons land: aantal uren zon: nul tot vijf; min temp.: van één tot zes graden boven normaal; max temp-: van ongeveer normaal tot vijf graden bonen normaal; kans op een droge periode van minstens twaalf uur: vijfennegentig procent; kans op een geheel droog etmaal: tachtig procent. Weer in Nederland Weer in Europa Helsinki Madrid*51" Malaga

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7