VOLGENDE MAAND BESLISSING OVER ROTTERDAMSE VEEMARKT Hearing interieur vóór wijziging W illibrordkerk B. en W. reageren op kritiek Zuivelbureau HOE GAAN WE HET SAMEN IN ZUID-WEST STRAKS AANPAKKEN? Leiden, Den Bosch of Utrecht Vee- en vleeshandel wikt en weegt Kandidaten Parochieraad- nieuwe-stijl presenteerden zich aan hun kiezers Voorschoten stiefkind van de PTT Petra Zaanen winnares voorleeswedstrijd Met het oog op: BIOSCOPEN DONDERDAG 16 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Het eventueel opheffen van de Rotterdamse veemarkt en het afstoten ervan naar Leiden, Den Bosch of Utrecht is in een beslissend stadium gekomen. Eer gisteren is op het ministerie in Den Haag een langdurige oriën terende bespreking aan deze ook voor Leiden zo belangrijke zaak gewijd *en men besloot toen in no vember nogmaals bijeen te komen teneinde dan een beslissing te kunnen nemen. De directe belang hebbenden, in dit geval niet de diverse gemeentebesturen maar de organisaties van de vee- en vlees- handel alsmede het Landbouw schap gaan zich in de komende weken intern beraden over het af stoten van de Rotterdamse markt. Eén ding staat al vast, zo vernamen wij gasteren ten stadhuize in Rotterdam deze stad wil de veemarkt kwijt. Zoals wij al schreven, is onlange het café gedeelte afgebrand. Zelfs het tijdelijk oplappen van de markt voor bijvoor beeld een jaar of twee zou zulke enor me investeringen eisen, dat het Rot terdamse gemeentebestuur dit niet ver antwoord vindt. Bovendien staat de markt in het cen trum en zou er toch moeten worden ge dacht aan verplaatsing naar buiten de stad. Een woordvoerder van de afdeling Economische Aangelegenheden van de gemeente Rotterdam verklaarde ons, dat door het mooie weer de Rotterdam se markt nu nog wel een doenlijke zaak is maar dat het ergste wordt gevreesd voor de komende wintermaanden. De brand heeft een beslissing over de Rot terdamse markt dus bijzonder urgent gemaakt nadat er al tien jaar lang is gewikt en gewogen welke kant het met de Rotterdamse veemarkt uit moet Er zjjn nu drie mogelijkheden; Leiden imet zijn gloednieuwe) Groenoordhal, Utrecht (dat de nieuwe markt nog niet klaar heeft) en Den Bosch (dat een bij zonder florerende markt heeft). Voor Rotterdam mag het nemen van «en beslissing niet langer duren dan strikt noodzakelijk is en daarom wordt allerwege koortsachtig overleg ge pleegd. Hierbij dient te worden opge merkt, dat het Rotterdamse gemeente bestuur zelf geen keus doet en dus geen voorkeur heeft voor één van genoemde Het creëren van 'n Randstad-veemarkt is immers 'n landelijke aangelegenheid, waarin de directe belanghebbenden, de vee- en vleeshandel dus, de grootste stem in het kapittel hebben. Gezien de besprekingen op departementeel niveau over het „overnemen" van de Rotter damse veemarkt is er bijvoorbeeld ook nog geen officiëeel contact geweest tus sen de gemeentebesturen van Leiden en Rotterdam.- Wel Is gebleken, dat in het Leids stad huis momenteel druk wordt gerekend en gesproken over de consequenties van het eventueel door Leiden overnemen van de Rotterdamse markt. Om te be ginnen zal er dan wekelijks drie keer markt moeten worden gehouden en dat heeft weer lngrypende gevolgen voor 't tweede facet van de Groenoordhal: de bestemming van sporthal. (Advertentie) Gem. aankondiging GEMEENTE LEIDEN Burgemeester en Wethouders van de ge meente Leiden brengen ter algemene kennis, dat zij voornemens zijn met toe passing van artikel 20 van de Weder- opbouwwet vergunningen te verlenen voor de bouw van een tweetal bijkan toren op het Bevrijdingsplein ten be hoeve van de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V., te Rotterdam, en de Stich ting Leidse Spaarbank, Oude Rijn 56 alhier, zulks met afwijking van het gel dende bestemmingsplan „Leiden-zuid west, herziening 1959". De tekeningen van de bouwplannen lig gen gedurende veertien dagen ten Stac huize (kamer 1111 ter inzage. Belang hebbenden kunnen binnen genoemde ter mijn schriftelijk bij hun College tuele bezwaren indienen. LEIDEN, 16 oktober 1969. Nakomertjes ZOETERWOUDE Een teken van de abnormale weersomstanr digheden van deze zomerse herfst is te vinden langs de Vlietweg, thans gemeente Leiden, voorheen behorend tot Zoeterwoude. Een eend van de familie Th. v. d. Berg ging op een ongewoon laat tijdstip broeden en gisteren, 15 ok tober wees de kalender aan, do ken elf jonge eendjes voor 't eerst in het water. Dit tot groot ge noegen van de omwonenden. Aktiegroep BBK schrijft b. en W. LEIDEN De Aktiegroep van de BBK afd. Leiden heeft zich opgeworpen als bemiddelaar ln het geschil, dat is gere- zen binnen het bestuur van de landelijke BBK. Dit staat o.m. te lezen in een brief van de Aktiegroep aan het college van b. en w. van Leiden. In de brief stelt de aktiegroep verder, dat de verwikkelingen op landelijk ni veau geen verzwakking van de plaatse lijke akltviteiten zullen betekenen. De eisen en problemen, gesteld in de Nota Kultuurbeleid, zullen in samen werking met andere plaatselijk georiën teerde aktiegroepen worden omgewerkt tot een landelijk toe te passen geheel. LEIDEN In het Ontmoe tingscentrum b(j de St. Anto- niuskerk in Leiden Zuid-West is het gisteravond een komen en gaan geweest van tientallen parochianen, die kennis kwa men maken met de 35 kandi daten voor nieuwe Parochie raad. Zaterdag en zondag zul len 15 mannen en vrouwen in deze raad gekozen moeten worden. Enkele uren lang heeft men gezellig en soms bijzonder geanimeerd tal van problemen doorgesproken met elkaar. Hoe de stemming zal uitvallen (menigeen heeft zyn keus op een kandidaat al „in petto") is natuurlijk nog niet te peilen; pas na de verkiezingen zullen conclusies kunnen worden ge trokken. gebracht. Hierover blijkt nog al enige verwarring te bestaan. Kiest men meer dan 10 kandidaten dan is de stem on- De kiesgerechtigde Zuidwesters geldig. gemeenschap wil men t bevoegdheden toegeruste Pa rochieraad instellen. Ook maatregel in Zuid-West. Zo waren vertegenwoordigers de Menswording-parochie te slechts op ten hoogste 10 kan- Daarna gaat een neutraal stembureau tellen. Om vijf uur hoopt men de einduitslag bin nen te hebben. In het Ontmoe tingscentrum wordt een zuil opgericht waaraan de namen van alle kandidaten zijn beves tigd. B(j elke tussenstand kun nen de bordjes verhangen wordt er nog- op gewezeh, dat ofschoon er weliswaar 15 jetten terecht. Zondag 19 okto- Zaterdag buiten is er aandacht ber kan men stemmen van des legenheid ingrijpende beleids- morgens half acht tot 's mid dags twee uur, eveneens via de personen in de raad komen negen des avonds staan bussen stellenden kunnen gerust langs in de kerkportalen opgesteld. Hier kan men dus met de bil- op gestelde bussen. komen om iets van de verkie zingssfeer te proeven. Het buf fet is open. Werkende jongeren naar Den Haag LEIDEN. In voorbereiding op de dag voor de werkende jongeren (zater dag 1 november a.s.) organiseert het vormingscentrum „De Volk" te Noord- wQkerhout en de stichting Leython woensdag 22 oktober a.s. 's avonds om half acht in het vormingscentrum voor werkende jeugd, 2e Haverstraat 64a een bijeenkomst. Er zal gesproken wor- LEIDEN. Het bestuur der Socie- tas Studiosorum Reformatorum Lugdu- nensis is voor het jaar 1969-1970 als volgt samengesteld: W. Albers, praeses; mej. G. K. Rietberg, ab-actis; F. J. van Steenwijk, quaestor; A. H. Wesseling, vice-praesesP. de Jonge, assessor I; mej. M. L. Beukema, ZOETERWOUDE Op woensdag 29 oktober is het dameskontakt Zoeterwou de Hoge Rijndijk van plan om een excur sie te houden naar de Aalsmeerse bloe menkassen. Het ligt in de bedoeling om 's morgens om 9 uur per bus vanaf de Meerburgerkerk te vertekken, en om on geveer 12 uur wil men weer terug zyn. De kosten zyn 3.50. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de dames van Dijk Rynvreugd 1, tel. 33901, mevr. Smit, Rijnstraat 6, tel. 34336 voor 18 oktober. PPR oneens met kritiek op PAK LEIDEN Op een ledenvergadering van de P(olitieke) P(artij) R(adicalen), welke gisteravond in Centraal gehou den werd, heeft voorzitter J. Duindam gereageerd op de kritiek die geleverd is op het PAK, de progressieve concen tratie waaraan de PPR deelneemt. Over de kritiek over het mogelijk ont breken van een prioriteitenlijst op de PAK-conceptovereenkomst, zei de heer Duindam: „Ik moet de eerste partij nog zien, die wél een prioriteitenlijst heeft samengesteld." De heer Duindam vervolgde met: „Als we prioriteiten stellen, dén zeer globaal. Er mag zeker niets ten koste gaan van de krotopruiming en het onderwys. De PPR-voorzitter zei verder, het onver standig van b. en w. te vinden een ex tra uitkering van het gemeentefonds te vragen, met als gevolg dat men dan af hankelijk wordt van Binnenlandse Za ken. De heer Duindam: „Het is een veel eerlijker houding om af te treden als men het niet meer aan kan, dan zo als nu een houding aan te nemen, die in feite neerkomt op het prijsgeven van de gemeentelijke automomie." Het nieuwe bestuur van de PPR, afd. Leiden' ziet er als volgt uit: J. Duindam (voorzitter), M. Poiesz (secretaris; adres Jan Steenlaan 18 te Voorschoten), mej. A. Brokerhof (penningmeester) en H. Bunnik en mevr. M. Otten (leden). ZOETERWOUDE H.R. De voet balvereniging Meerburg maakt de leden van de selectieploeg erop attent, dat de training van vanavond is verschoven naar morgenavod, vrydag 17 oktober, van 7 tot half 9. VOORSCHOTEN. Met ingang van oktober werd ook in Voorschoten de buslichting veranderd. De lichting ge schiedt thans door middel van een post auto uit 's-Gravenhage. Op de brieven bussen zijn de lichtingstijden als volgt aangebracht: 18.00 uur en 23.00 uur (met aansluiting op nachtposttrein). Het leek er op alsof Voorschoten een sneller postvervoer gekregen had. Steek proeven hebben uitgewezen, dat de lichting van 23.00 uur geen aansluiting op de nachtposttrein gaf. De directeur van het Voorschotense postkantoor, de heer J. C Zwart, deel de in antwoord op een vraag mede, dat door een drukfout de aansluiting op nachtposttreinen achter 23.00 uur in- plaats van 18.00 uur geplaatst was. Thans blijkt dat Voorschoten door de ingevoerde reorganisatie by de PTT het bekende stiefkind geworden is. Tot en met september bestond gelegen heid brieven te bezorgen aan het post kantoor tot 's avonds 20.00 uur en aan sluiting op de nachtposttrein was ver zekerd. Mime-middag in Schouwburg LEIDEN WASSENAAR Woens dag hebben de leerlingen van de Was- senaarse Klevitschool in de intieme Leidse Schouwburg voorstellingen ge geven van enkele mimische spelen, af gewisseld door een optreden van do mlme-kunstenaar Rob van Ryn. Een en ander met medewerking van het Ne derlands Mime Centrum, onder direc tie van Jan Bronk, en het Theater Car rousel. Het initiatief tot dit optreden was genomen door mevr. M. Eschau- zier, bestuurslid van de schoolvereni ging. De heer R. A. J. v. d. Berg, hoofd van de school, zei dat deze middag voor de leerlingen ln de plaats kwam van het gebruikeiyke schoolreisje. Het is iets geheel nieuws en het komt hoofdza kelijk aan op het improvisatietalent van de kinderen. „We weten nog niet of het goed gaat, maar dat geeft juist de charme. Mej. Jacqueline Elffers, docente aan de school, zorgde voor de „warming up" van de spelende jeugd. Peter Faber, mimeepeler van Carrousel, deed te zamen met Jan Bronk de Inrichting van een schouwburgtoneel voor de kin deren uit de doeken, waarna achtereen volgens de verschillende klassen aan bod kwamen met hun voorstellingen. Onder meer werd een sprookje, verteld door een der learen, door een groep kinderen mimisch uitgebeeld. De mimespeler Rob van Ryn bracht enkele van zijn bekende mimische schetsen ten tonele en Theater Car rousel bracht een sprookje „Het gouden ei van de keizer" door een aantal mime- spelers met als sprekend Peter Faber. Het was alles bij elkaar een in alle on nozelheid (waarmee we niets denigre- rends bedoelen) charmant gebeuren, waaraan zowel spelers als spelertjes, alsook een aantal vergezellende ouders hun genoegen aan zullen hebben be leefd. Onder de belangstellenden bevond zich ook de echtgenote van Wassenaars burgemeester, mevr. Geertsema-Scho neberg, alsmede mevr. de Vries als tegenwoordigster van WIKOR, dat zich de kunstzinnige vorming van de school jeugd ten doel stelt. WILLEM PRINS OEGSTGEEST Tijdens de gister avond gehouden hearing in de grote zaal van het verenigingsgebouw bleek duidelijk dat de financiële aspecten, ver bonden aan de wijziging van het inte rieur van de parochiekerk, zwaar wo gen. Gedurende het weekeinde hebben vele parochianen zich op de hoogte ge steld van de plannen en maquette en daarom was het des te verwonderiyker dat de belangstelling gisteren teleur stelde. Vooral de jeugd die er nauw be trokken by dient te zyn liet het afweten, terwyi de architect op het laatste mo ment verhinderd was. Gezien de ruime voorlichting, in het Jeugdhuis reeds ge geven, zou men het wegbiyven van be langstellenden kunnen interpreteren als een goedkeuring van de voorgestelde wjjzi gingen. Intussen is het gisterenavond tóch tot een ruime gedachtenwlsseling gekomen. Met betrekking tot de interieurwijziging waren er vóór- en tegenstanders. Ook waren er stemmen die het afbreken van de kerk bepleitte en vervanging voor stonden door een geheel nieuw gebouw. Ook uitbreiding van het nieuwe jeugd huis met een kerkgelegenheid kwam ter sprake. Het eerste stuitte uiteraard op grote financiële bezwaren, terwyi het tweede praktisch niet uitvoerbaar is t.a.v. de gebondenheid van de jeugd. „Zij willen graag baas zijn in eigen huis", werd opgemerkt. De 17-eeuwse communiebank wil men behouden, al hoewel men nog niet goed de plaats ziet welke deze straks moet innemen. De heer K. J. Bekkers, gespreksleider, be nadrukte dat veranderingen niet altyd verslechteringen inhouden. Financieel gezien komt éérst het in orde maken van het gebouw in aanmerking, zodat het nog minstens 25 tot 50 jaar mee kan, pas daarna zal het interieur aan de orde komen. Om dit schuldenvrij te kunnen opleveren is het niet mogelijk om het bedrag van 150.000 gulden véél te overschryden. Een der bezoekers maakte zich nogal zorgen over het toekomstige onderhoud van het kerkgebouw met betrekking tot de exploitatie. Pastoor Kooyman lichtte toe dat de voorgestelde interieurswyzi- glng in een oude kerk heel goed moge lijk is. Men beeft een veertiental kerken bezocht waar het een en ander was uit gevoerd. De architect heeft er in toege stemd de door hem geschetste vaste punten op het priesterkoor verplaats baar te maken, zodat een zekere flexa- biliteit zal ontstaan. Enkelen ging dit nog niet ver genoeg en vroegen om een ontwerp waarin de flexabiliteit dusdanig groot is dat men zich ten allen tijde gemakkeiyk kan aan passen aan een steeds wisselende litur gie. „Denkt de parochiaan van heden aan de jonge mens van morgen?" was een vraag die ln dit verband gesteld werd. Toen na de pauze de voorgestelde wij zigingen punt voor punt aan de orde kwamen, bleek duideiyk dat men by de uitvoering ervan zal moeten wikken en wegen wat na het in orde brengen van het kerkgebouw financieel nog haalbaar is. By deze punten aangeland werd de afwezigheid van de architect toch wel betreurd. Er gingen stemmen op een tweede hearing te organiseren. Ieder die hier interesse voor heeft kan het kenbaar maken aan de heer J, Ome, Lange Voort 7, Oegstgeeafc, Zilver voor W. Kruit LEIDEN Burgemeester Van der Willigen heeft gisteren de heer W. Kruit in de kantine van Backer en Co. n.v., fabriek van Bakkerij grondstoffen aan het Utrechtse Jaagpad de zilveren ere-medaille behorende by de Orde van Oranje- Nassau opgespeld. De heer Kruit trad in dienst van Backer en Co. n.v. op 15 oktober 1929 als hulp in het magazijn. Deze funktie be hield hij tot het jaar 1935; hy werd toen bevorderd tot maga zijnknecht. In 1940 werd hy ma gazijnmeester en in 1946 kreeg hy als chef over acht werknemers de leiding van de expeditie. De heer Kruit is een ijverig, toegewijd en plichtsgetrouw medewerker. OEGSTGEEST De grote aula van het Rijnlands Lyceum was woensdag avond tot op de laatste stoel bezet door een woelige schare jongens en meisjes die echter muisstil werden bij het voorlezen door een vijftal „voor- leeskinderen". De bedoeling was dat ieder kind een stukje voorlas uit een lievelingsboek. Het geheel was gevat in een musical, die met vaart en fris enthousiasme over de planken ging. De jury, bestaande uit mevrouw W. Meissner-Gerlach, mevrouw D. van Riemsdijk-Wiersma, de heer A. Boogaard, inspecteur voor het L.O. Dr. J. P. Naeff, rector van het Rijnlands Lyceum en de eigenaar van de Rijnlandse boekhandel, de heer H. Rozelaar, had het niet makkelijk gehad om de beste uit de reeks goede prestaties naar voren te halen, kleinig heden", zo deed inspecteur Boogaard namens de jury verslag, „hebben de doorslag moeten geven". Petra Zaanen bleek de meest gave prestatie geleverd te hebben met haar verhaal uit ,JIel beest met de achternaam" van Annie M. G. Schmidt. Zij mag wederom optreden op de provinciale wed strijden, die uitmonden in de landelijke finale. Vermakelijk was Jan Dirk Postel als de ceremoniemeester en directeur van de bibliotheek. Hij hield de situatie prachtig in de hand ondanks zijn dertien jaren. Leuk waren zijn zogenaamde strubbelingen met mevrouw Meissner als het zich steeds in de zaak mengende jurylid. De musical door de groep ,JHaskerette" gebracht oogstte veel succes door de fijne ritmische muziek, gecomponeerd door mevrouw Tonny Weidner- van der Staay (aan de piano) en de leuke taferelen geregisseerd door haar zuster mevrouw Stain-van der Staay. De liedjes komen uit het zangspel „Meester Vos" en zullen gebundeld worden. Heel veel plezier had men bij de sketches van de pruimenboom van Van Alphen, de kinderen van de grote Fjeld en vooral ook de scènes uit Tom Sawyer. De organisatie van de leestoedstrgd berustte bij mevrouw W. Meissner-Gerlach. schoolhoofd tnej. Wiersinga LEIDEN Zij loopt druk heen en weer. Van het lokaal waar de onderwijzers zitten uit te puffen naar de telefoon. Van de melk boer, die kartonnetjes melk bin nenzet naar de kinderen, die hel pen met verhuizen. Mejuffrouw J. Wiersinga is één van de weinige vrouioelijke school hoofden in Nederland. Sedert vijf jaar leidt zij de Meester Groen van Prinster er school, die vandaag van het oude houten noodgebouw aan de Storm Buysingstraat naar het er achter gelegen nieuwe schoolgebouw verhuist. Zij wil best iets vertellen over de school, maar als ik haar vraag naar haar functie van school hoofd, deinst ze terug. „Nee, lie ver niet over mezelf, ik houd niet van die publiciteit. Schoolhoofd, bah, ik vind het een walgelijk woord. Het klinkt zo bazig, dat is mijn bedoeilng niet. Over alles wat in deze school gebeurt, be slis ik samen met het. team on derwijzers en onderwijzeressen. We praten erover in de koffie pauze, voor schooltijd of in spe ciaal belegde vergaderingen". Moest u hard veheten om deze baan te krijgen t „Welnee, het bestuur van deze school heeft me gevraagd. Eerst heb ik nee gezegd. Ik vind het fijn om onderwijzeres te zijn, maar die poespas die een school hoofd heeft, daar houd ik niet van. Ik wilde mijn liefhebberijen niet opgeven voor de baan van schoolhoofd. Die voorwaarde heb ik ook gesteld aan dat bestuur. Ik kreeg als antwoord dat ik dat zelf maar moest bekijken. Weet je wat het is. Je komt te recht in een mannengemeenschap De mensen gaan je zo snel bekij ken als een man-wijf, maar ik moet zeggen dat mijn collega's het heel amusant hebben opgelost. Ik heb toch ja gezegd, omdat ik mijn hobby's kon aanhouden. Eén daarvan is micro-theater Imperi um. Juist dat wilde ik voor geen goud opgeven". Hoe vatten ouders en kinderen het op. dat deze school een vrou welijk hoofd heeftT ,g,e zijn er aan gewend. Ik ben onconventioneel. Ik heb een gloei ende hekel aan recepties en op een dag als vandaag loop ik in mijn lange breok rond. Niemand kijkt daar gek van op. Niemand zegt er iets van. Ik vind kinderen school, ouders belangrijk. En schoolbestuur ook nog wel. Maar met de rest heb ik weinig of niets te maken. Ik ben er te eng da tonderwijzers alleen in onderwijskringen ver keren. Je moet je er regelmatig aan onttrekken anders praat je over niet anders dan onderwijs, onderwijs, onderwijs. Hetzelfde heb je als de dokters bij elkaar zet, of wat dan ook. Zij praten over niets anders dan hun eigen vak. Dat is niet goed. Daarom stond ik er destijds op, dat mijn hobby's niet in het gedrang zou den komen". Hoe vinden onderwijzers liet, dat ze een vrouw boven zich hebbent Vraag het henzelf maar. Ik kan alleen maar zeggen dat ze hier niet wegwillen. Camera: Aimez vous les femmes (18 jr.) Wild in the street 2.30, 7.00 en 9.15 uur (18 jaar); zo. en ma.: Liefdes spel in Finland 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur (18 jaar); di. en wo.; Made in USA 2.30, 7.00, 9.15 (18 jaar). Nachtvoorst, vrijd.-zaterd. 23.30 uuri donderdag, vrydag en zaterdag: Lido: De laatste revolverheld (18 jaar). Dagelyks 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Gevangene van haar hartstocht (18 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Asterix en de helden (a.l.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: Als adelaars vielen zy aan (48 jr.) Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur Rex: Hot girls (18 Jaar). Dagelyks: 2.30, 7.00 en 915 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vry. en zat. 23.301 Superman contra de vampiervrouwen (18 jaar). LEIDEN In een brief aan het Ne derlands Zuivelbureau hebben b. en w. gereageerd op de door dit bureau on langs geuite kritiek m.b.t. het openlngs- progranima voor de Groenoordhal. Deze kritiek richtte zich voornamelijk op de volgende punten. bij de opening op 12 september was de tentoonstelling niet gereed en kon de eerste groep huisvrouwen die een bezoek aan de stand van het Zuivel bureau zouden brengen, niet worden ontvangen, omdat de electriciteits- voorziening pas een uur na de ope ning kon functioneren; de toegezegde plantenversiering was niet aangebracht: het bloemschikfestival ging niet door; er heeft geen rondgang met geno digden plaatsgevonden na de offi ciële opening: er was geen adekwate bewaking aan wezig; hoewel de tentoonstelling zaterdag 13 september om 20.30 uur zou slui ten en de stands op maandag 15 sep tember zouden worden afgebroken, werd in de loop van zaterdag bekend gemaakt dat de waarnemend direc teur geen verantwoording zou dragen voor standmateriaal dat na zaterdag 18.00 uur nog In de stand aanwezig sou zyn. De wnd. directeur was voorts 1 niet bereikbaar voor degene die de verantwoordelijkheid droeg voo: i het Zuivelbureau. B. en w. reageren hierop als volgt: De stroomvoorziening was wel dege- lyk tijdig in orde, maar op vrydag- ochtend om 10 uur werd door het Zuivelbureau alsnog een milkbar op het electriciteitsnet aangesloten, waardoor kortsluiting ontstpnd. De installateur,s die onmiddeliyk ter plaatse waren, slaagden erin deze storing binnen een kwartier te helpen; van een definitieve afspraak ovei aanbrengen van een plantenversiering is het College niets bekend. Tijdens de opbouw van de stands is hierover ook niet gerappelleerd door de stand- bouwers; het uitvallen van het bloemschikfes tival was te wyten aan externe fac toren met een persooniyk karakter waarop b. en w. niet verder kunnen ingaan. Ter compensatie werd echter wel een modeshow georganiseerd, die veel publiek trok; het zou niet doeniyk zyn geweest om een kleine 400 genodigden tydens de rondgang een weg te doen kiezen langs de zuiveltentoonstelllng. Ove rigens hebben velen dat op eigen ini tiatief wel gedaan* Conclusie van standhouder wordt in twijfel getrokken inderdaad had er meer bewakings personeel aanwezig kunnen zyn. Juist echter om schade te voorkomen is er op aangedrongen de stands nog zaterdag af te breken. De wnd. di recteur van de hal is tenslotte op 12 en 13 sepember constant ln de hal aanwezig geweest. B. en w. besluiten de brief met de op merking dat zy allerminst willen zeg gen dat by de organisatie van het ope ningsprogramma geen fouten zyn ge maakt. zy menen echter dat deze fou ten kleinere proporties hebben dan doof het Zuivelbureau wordt gesuggereerd. Zy trekken ten zeerste ln twyfel de con clusie van het Zuivelbureau dat de deel- nemers aan de tentoonstelling door hun deelname hun eigen reputatie zouden hebben geschaad.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3