LEIDSE RAAD KOOS VOOR DUUR TENNISPARK IN FORTUIN-WIJK Ir. H. W. Brooshooft nieuwe directeur van de S.L.F. PROVINCIALE BRUG ZWAMMERDAM OFFICIEEL IN GEBRUIK GENOMEN Nieuwe geref.-kerk op 29 okt open PIT '54 van start MARKTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 14 OKTOBER 1969 PLEZIERIG VOOR „HANDJEVOL TENNISSERS" LEIDEN De gemeenteraad had er gisteravond beslist niet de vaart in. Het liep al tegen twaalven toen eindelijk de vergadering een besloten karakter kon krijgen voor de benoeming van een nieuwe directeur van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit. Een deel van de avond ging heen met het benoemen van tal van commissieleden en voorzover er werd gediscussiëerd kenmerkte zich dit nogal eens door misverstan den. Zij, die geporteerd waren voor het door B. en W. voorgestelde tennispark in Zuidwest, kunnen gerust zijn: het komt er! Al zag het daar in het begin van de behandeling van dit punt niet erg naar uit. De stem verhouding 27 voor en 9 tegen liet tenslotte echter de balans on verbiddelijk in de richting van d e tennisliefhebbers doorslaan, ook al vonden verscheidene raadsleden de driekwart miljoen guldén, die met dit plan is gemoeid, maar een hoge uitgave voor ,,een handjevol ten- staan. voegde hij daaraan toe. Er wordt steeds meer intensief gebruik gemaakt van de beschikbare tennisbanen. Als 't plan wordt opgegschort, betekent dit, dat er op dit gebied zeker de eerste tien jaar niets kan gebeuren. Dat de com missie van financiën tegen het voorstel was, wilde nog niet zeggen, dat b. en w. het dan maar intrekken. Beslist geen uitgesproken elite-sport meer K VP-woord voer der Ham, die de discus sie over dit punt opende, was even kort als krachtig: „Een groot deel van niijn fractie is tegen omdat het hier hoge in vesteringen betreft voor een te klein aantal mensen." De heer Elstgeest (pr.- chr.) sloot zich daarbij aan namens een groot deel van zijn fractie. „Wij zyn niet tegen uitbreiding van het aantal sportvelden", zei hij later nog, „maar op dit ogenblik is deze uitgave niet ver antwoord." Voor de heer AMPTMEIJER (PSP) was niet de krappe financiële positie van de gemeente reden om nee te zeg gen als het om uitbreiding van sport mogelijkheden gaat. Zyn nee baseerde hy op het „sterk sociaal gebonden type Tennis op vijfde plaats van een tennispark te zien in het geheel van de sportaccommodaties. PvdA'er VERSNEL droeg een aantal getallen aan zo wees hij er op, dat in Leiden volgens een overzicht van de Sport stichting het tennissen op de vijfde plaats staat terwijl hij ook nog naar voren bracht, dat bovendien de ijssport- liefhebbers met de aanleg van dit park zyn gediend. Mevr. VAN DER BLOM CPNstelde zich dit keer op tegen de heer Aroptmeijer. In zijn verdediging van het voorstel zei wethouder SANNES o.m., dat de ten nissport tegenwoordig beslist geen gesproken elitesport i „CONAMORE" GAAT DE „ELIAS" ZINGEN LEIDEN Voor het eerste concert van de Christ. Oratorium Vereniging „Con Amore" is de keuze ditmaal gevallen op een van de meest geliefde werken uit de oratoriumliteratuur, nameiyk „Elias" van Felix Mendelssohn-Barthol- dy- De uitvoering heeft plaats op donderdag 30 oktober a.s. in de Stadsgehoorzaal, aanvang des avonds 8 uur. Medewerking wordt verleend door Annette de la Bije, sopraan, Wilhelmina Matthes, alt, Char les Holland, tenor, David Hollestelle, bas. Het solokwartet wordt gevormd door Leida Pos-Van Dongen, Elise Galama. Adriaan Kok en Theo Cops. Het orgel wordt bespeeld door Koos Bons, de or kestrale begeleiding verzorgt het Ge- westeiyk Orkest voor Zuid-Holland. Het geheel staat weer onder leiding van Jan Pasveer. LEIDEN Visclub Royal hield dit weekend de 5de competitie-wedstrijd in de Nieuwe en Oude Wetering. De vangst was matig. Uitslag: 1. P. v. Vliet 765; 2. J. Gommans 615; 3. F. Schoutens 395; 4. J. Leuering 385; 5. G. Stoof 380; 6. Peeters 290; 7. J. v. Went 280; 8. T. Houthuizen 255; 9. B. KijkindeVegte 255: 10. C. Plug 225. De gevangenen werd ter plaatse teruggezet. Flatgebouw De verkoop van grond op de hoek Vijf- meilaan-Rooseveltstraat aan het Kat- wykse aannemingsbedrijf Van Rhijn N.V. voor de bouw van bedrijfsruimten in twee lagen met daarboven 90 flatwo- Wethouder l'IENA antwoordde, dat de heer Van Rhijn bestuurslid is van de Chr. Geref. Stichting tot Huisvesting van Alleenstaanden. Het plan omvat 15 driekamerflats en 75 éénkamerflats en de huurprijs zal waarschijnlijk niet ab normaal hoog worden. Mede op aan drang van mevr. Kerling zegde de wet houder toe met de bouwer overleg te zullen plegen teneinde misschien nog wat meer variatie In het plan te berei ken. Ook de heer LAMER S (prot.-chr.) had namelijk het aantal éénkamerflats benauwend hoog gevonden. Bjj de behandeling van het punt „bouw 96 meer-ruimtewoningen in het Mors- kwartier" liet mevr. Kerling zich ont vallen, dat per jaar maar liefst f 1.622,- voor elk van deze huizen wordt gegeven en dat het daarom dus zaak is ze zo nauwgezet mogeiyk toe te wijzen. Om dat de gezinssamenstelling in de loop der jaren verandert, voelde zy wel wat voor een bepaling in het huurcontract, dat de woning moet worden verlaten als het gezin kleiner wordt. Dit bleek ech ter op te veel bezwaren te stuiten. Rest ons nog te vermelden, dat de raad biy is met de stichting Dienstencentrum Leiden en dat er nog een heel tijdje is gepraat over een duurtetoeslag van maximaal f 200,voor de ambtenaren. Wethouder Harmsen deed nog een paar mededelingen, die de moeite van 't weer geven waard zyn: NZH-nota de door de NZH gewaagde by- Bim iv. Ovi de Roti vel dln| die niet helemaal juist z overneming door Leidt dam se veemarkt: Er in de ki Er bestaat hi Leiden en Rotterdam. Wel zijn er be sprekingen gaande op depnrtementeel niveau. De raad benoemde gisteravond nog een flink aantal commissieleden: Commise openbare werken de heer Den Dubbelden; Commissie van advies, als bedoeld in artikel 8 van de Woonruimtewet de heren L. Zitman, B. Bakels. P W. de la Rivière, B. de Kier en mevr. Kerling: Verkeerscommissie: de heer Den Dub belden; Adviescommissie inzake huisvestings aangelegenheden mevr. Kerling, me vrouw Van der Blom en de heren La- mers en Zitman; idem uit kring van jon geren: de heer J. v. d. Burg; idem uit kring bejaardenzorg: mej. A. J. v. Nie- Bestuursraad schooladviesdiénst de heer Zunderman, mevr. Wiersma-Tiche- laar, mevr. Vermeulen-Meijers en dr. Roosenschoon (Openbaar onderwys), mevr. Ter Haar Romeny-Wachter (neu traal byzonder onderwys); de heer P. Guley. de heer P. Swager en mr. A. J. Mulder (prot.-chr. onderwijs), mevrouw GodcUjn-v. Dooren, mr. Tissen en de heer Th. A. J. de Wit (R.-K. onderwijs). Gelukstelegram Oranje-vereniging Het bestuur van de Leidse Oranje-Ver eniging heeft een gelukstelegram ver zonden naar het kroonprinseiyk gezin ter gelegenheid van de geboorte van een zoon. De inhoud is: Bestuur en leden van de Leidse Oranje vereniging wensen u van harte geluk met de geboorte van uw zoon en wensen u toe dat het tot aller 'vreugde voorspoe dig moge opgroeien! Spelend kind valt van trap LEIDEN Vanmorgen om 9.45 uur is een 2-jarig meisje in de ouderlijke woning aan de Volmolengracht tijdens het spel van een trap.gevallen. Het kind zou ernstig hoofdletsel hebben opgelopen, alsmede inwendige kneuzingen, 't Meisje 1SITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Geslaagd: Aan de Ryksunj- verslteit van Utrecht is geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer J. C. Brandenburg uit Leiden. Geslaagd voor het Kand. ex. Filosofie de heer M. H. J. Menken (Hazerswoude). het Academisch DipL omazwemmen LEIDEN De Leidse Reddings Bri gade heeft in zwembad De Overdekte diplomazwemmen gehouden. De volgen de leden slaagden: diploma A: J. Zwik- ker, J. Postma, C. Deegenaars. R. Grif fioen, J. Disseldorp, C. J. Hoogendyk, J. Boon. S. Iterson, C. van Velzen, R. Luyendyk, J. Galjaard, F. L. J. Hoge- boom, A. G. Zilverentent en H. Klom. Diploma B: E. Visser, J.-A. M. Hes, C. Bonnet, Y. Ruiter, T. de Romijn, A. S. va nde Kaay, A. Goddljn, H. Wolvers, G. F. v. d. Poel, P. Schipper, P. Dron- kert, C. P. van Vliet en E. Luyendijk. De L.K.V. „De Spartaan" heeft in het weekend met groot sukses de kompe titie en de kampioenschappen van West Nederland afgewerkt. Zaterdagavond versloeg zij met groot verschil Herkules uit Dordrecht. Coach Brandt had voor 3 atleten een laag limiet opgesteld en toch won de Spartaan met een verschil van 85 kg. Spartaan 1113 kg, Herkules 1028 kg. De 2 andere atleten, Nico Faas en Theo Sanders, konden hun gang gaan. met als zeer goede resultaten 315 en 342 kg. De uitslagen waren: A. V. 't Riet 110 100 130 340 kg. Zondag behaalden in Scheveningen twee itleten een 2e plaats: te weten A. Swa- lichtgewicht en H. Paalvast in t middengewicht. LEIDEN In de „Overdekte" aan de Haarlemmerstraat kwamen zaterdag avond alle 30 kandidaten van de Leid- sche Zwemclub in het bezit van 't zwem- vaardigheidsdiploma I (diploma C). De geslaagden zijn: meisjes: A. van Kleef, N. Mulder, R. Ravensbergen, O. Masu- rel, H. Masurel, L. N. van Ingen Sche- nau, K. A. van Ingen Schenau, M. Smit, A. C. M. van Zijp. J. Nyssen. Y. Werd- möller. C. C. Heykoop, M. S. de Zoete. E. Candido, M J. Brouwers. G. G. M. AI. Schrama, C. M. T. Haverkort en F. G. van Zomeren. Jongens: M. C. J. J. Knyff, E. Smit. U. Lut, M. Laman. H. C. van der WiUigep. P. Beyne. J. ,van Hoven, A. H. Duiser, E. Galjaard, R. Schenk en J. Bonte. Het tweede team klopte in eigen huis De Valken 2 met 91. Alleen P. Opdam verloor een party. De Treffers 8 moest met 73 haar meerdere erkennen in het derde team. Het vierde kwam tegen De Valken 3 juist met de hakken over de sloot (64). Het vyfde en 6e team trokken met een 100 nederlaag aan het kortste eind tegen resp. LPSV 1 en N.S.S. 5. Er zyn slechts twee dames teams ingeschreven waarbij de succes volle „Zuidbuurtploeg" van het vorig jaar, de dames Ria van Leeuwen, Coc. van Leeuwen en Riet v. d. Salm, nu het eerste team vormen, zy hadden een goe de start en zegevierden met 82 over De Treffers 3. Het tweede team deelde de punten met Docos. De uitslagen by de junioren waren: Ef fect '54 3—Pit 1: 0—10, Pit 2—Play Fair 1: 1—9, Histor 1—Pit 3: 10—0. Pit 4—Effect '54 4: 7—3. Het programma luidt: Heren: 14 okt.: Pit 1Rustenburg 1; 13 okt. Reflex L. 2—Pit 2. Reflex V 3—Pit 3; 14 okt. Pit 4Reflex V 5; 16 okt. Docos 12 Pit 5; 14 okt. Pit 6—Histor 1. Dames: 16 okt. Docos 2Pit 1; 14 okt. Pit 2 ATCC/Boot 1. F. Crommert won voorlees wedstrijd VOORSCHOTEN Burgemeester L. de j Kool heeft zaterdagmiddag in het Cul- tureel Centrum pryzen uitgereikt aan 22 leerlingen uit de 5e en 6e klassen van de Voorschotense lagere scholen, die meegedaan hebben aan de plaatseiyke voorleeswedstryden, verzorgd door de openbare bibliotheek. Na de laatste ronde kwamen drie meis jes en een jongen als de besten uit de leesstrijd. waarvan Freddie van de Crommert van de Paus Joannesschool met het voorlezen uit het boek „De Gil lende Drieling" de 1ste prys behaalde. De jury, drie dames en twee heren, had den een moeilijke taak. De kinderen konden opmerkeiyk duidelijk en goed Op 18 oktober zal de provinciale dis- trictsvoorleeswedstryd gehouden worden in Utrecht, waar Freddie van de Crom mert, Voorschoten moet vertegenwoor digen. Op 26 oktober volgt voor de tele visie de landelijke finale in het voor lezen. Alle 22 kinderen krijgen tot slot een boekenbon, welke varieerde van f15, naar f 5.afhankeiyk van de rang orde in het voorlezen. LEIDEN Een van vreugde stra lende ir. H. W. Brooshooft (41), vannacht tegen veler verwachting in door de gemeenteraad benoemd tot directeur van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Elektriciteit, ontving ons vanochtend in zijn werkkamer. Het werd een gesprek, onderbroken door talloze telefoon tjes van vrienden uit het hele land, die de heer Brooshooft wilden fe liciteren en de deur ging voort durend open en dicht om perso neelsleden van de SLF door te laten, die met uitgestoken handen op de joviale nieuwe directeur toe- stapten. Brooshooft liet zich echter noch door het een, noch door het ander van zyn stuk brengen. Hy stond ieder op even prettige manier te woord en wist soms na drie of vier telefoongesprekjes nog precies de draad van zijn verhaal weer te kunnen oppakken. ,Ik vind het zelf ook heel prettig; had het eigeniyk niet verwacht toen ik de voordracht zag", zei hy by herhaling tot de opbellende gelukwensers. Toch is ir. Brooshooft, die als nummer twee op de.niet alfa betische voordracht van B. en W. stond, meerderheid (23-13) benoemd. Hieraan was een geheime vergadering van on geveer een uur vooraf gegaan. Zelf wist hy vanochtend nog niet wanneer zijn benoeming ingaat. Zoals bekend, volgt hij ir. Ykema op en was hy' tot nu toe bij de SLF werkzaam als hoofd ingenieur A. Nummer 1 op de voor dracht van b. es w. was geen Léidenaar. Kenschets Ir. Brooshooft is geboren in Dirksland, waar zijn vader hoofd van de openbare lagere school was; opgegroeid in Stel lendam en Dirksland. In Middelharnis tijdens de tweede wereldoorlog de rijks- HBS gevolgd en deze studie gesloten met het zgn. „Engelse" diploma. De hoor Brooshooft, die 'uit een gezin van twee kinderen komt zijn dertien jaar jongere broer inmiddels ook elektrotechnisch ingenieur was als Toen hij nog op de lagei kreeg hij elke w de Dordtse reizende bibliotheek; hy begreep er wel niet alles van maar er bleef toch wat van hangen, wat later op de HBS weer van pas kwam. Van wie hij die technische belangstelling heeft? Weet hij zelf ook niet. Hoewel zyn vader dus bij het onderwys werkte, stamt de heer Brooshooft van vaders- als moeders kant uit het boerenbedryf. Zijn vader kwam alleen bij het onder wijs omdat er op de boerderij geen plaats Burgerlijke stand GEHUWD. J. V. Romyn en O. M. Brons geest; C. Roggeveen en G. M. Lambers; G. van Winkel en C. S. Overduin; C. T. M. Nyssen en H. L. v. Rossum; E. B. Vermeer en P. E. de Bondt; E. van Tol en A. A. van der Meij; F. M. Meyer en C. J. P. Burger; G. P. Kraan en H. S. Ponsioen. OVERLEDEN: P. M. va der Weyden 188), C. Valk (76). H. T._ Huisink 2); Interesse voor vliegerij Zijn ideaal was vroeger: varen en kapi tein worden. Tijdens de oorlog, toen hy allerlei technische apparatuur uit neer gestorte vliegtuigen sloopte, ging zijn 16 oktober de leden van het Kath. Vrou wengilde bijeen. In Huize Emmaus zal de heer H. Hoving uit Groningen een causerie houden onder de titel „Juf, wat doet de wind als hij niet waait?". Aanvang 20.00 uur. Men 'gelieve goed meld 17 oktober. interesse meer de kant van de vliegerij op. Zyn vader had daar echter bezwa ren tegen. In 1957 studeerde de nieuwe SLF-directeur in Delft af als electro- technisch ingenieur. Hij was in de con structiele richting opgeleid en kwam direct na zyn studie bij de marine te recht als reserve-officier. Na technisch bureauwerk werd hy belast met de elektrotechnische kant van de eerste onderzeebootjagers, die toen bij de Droogdok werden gebouwd. Ook de proefvaarten van vier maanden maakte hij mee. Direct daarna in juni 1955 werd ir. Brooshooft toegevoegd ngenieur bij de SLF in Leiden. Korte tijd alter werkte hy weer elders bij de Overzeese Gas- en by een particulier bedrijf maar ir. Brooshooft kwam toch weer terug bij de SLF en in juU 1960 werd hy hier chef van de afdeling elektriciteit. Ir. Brooshooft, die drie kinderen heeft, is sinds vier jaar bestuurslid van de 3- October-Vereeniging. Voorts is hij lid van de Rotary. ROTTERDAM, 14 okt. - Vee - Aan voer totaal 3023, weekaanvoer 4695, slachtrunderen 175, gebruiksvee 721, vette kalveren 70. graskalveren 475, nuchtere kalveren 1341, varkens 3. biggen 6, paarden 3. veulens 2, scha pen, lammeren 186, bokken, geiten 41, slachtrunderen: 505-525, 415-470, 360- 395, 340-350, vette kalveren 335-370, worstkoeian 335-350. kalf- en melk koeien 1100-1600, vare koeien 725-1200 n 950-1125, pinken 650-900, gras- kalf-, melkkoeien: ruimer, kalm, F ger; vare koeien: gewoon, traag, stabiel: vaarzen, pinken: groter, matig, onveran derd: graskalveren: groot, stroef, prijs houdend; vette kalveren: klein, rustig, gedrukt; nuchtere kalveren: als vorige week, lui, lager; schapen, lammeren: iets ruimer, levendig, schapen iets stijver, lammeren onveranderd. 4,10-5,40; A2 2,90-6,10; BI 5,50-9,40; 2,00; C2 3,40; breekpeen (per kist): I 1,60-3,80; II 0,40-0,60; bospeen (per bos) 39-68; andyvié 36-48; bloemkool (per stuk): 6 st. per bak: I 19-49; II 15-21; 8 st. per bak: I 15-30; 10 st. per bak: I 15; boerenkool 16; groene kool 9-21; knolselderie (per stuk) 19-26; sla (per stuk): I 10-19; H 6; spinazie 7-19; spits kool 30-49; tomaten (per bakje a 6 kg): A2 3,10: B2 2.90: Q2 2,80: uien (per 5,80-6.30: krulpeterseiie (per bos) 14.500 stuks. ZWAMMERDAM „Hef is vandaag voor Alphen aan den Rijn, maar vooral voor Zwammerdam een bijsonder vreug devolle dag", aldus burgemeester mr. R. M. Gallas in zijn toespraak tot de genodigden in de kleine saai van het Nutsgebouw, nadat de nieuwe riante Zuid-Holland, dr. R. Eijsink, officieel in gebruik was gesteld. Mr. Gallas wees daarbij op de verbeterde situatie, ont staan door de nieuwe thans beweegbare brug over de Ziende, en de reconstructie van het gedeelte van Buitenkerk; gele gen tussen deze beide nieuwe bruggen I ill ill I, anget Reconstructie doorvaart en sloop oude brug nog niet rond Voorafgaande aan de ingebruikstelling van de nieuwe brug sprak burgemees ter mr. R. M. Gallas een kort wel komstwoord, in het byzonder tot de tal rijke genodigden, waarbij de hoofddirec teur van de Provinciale Waterstaat Prof. J. Kleijn, de dijkgraaf van Rijnland mr. StimulailS F. M. A. Schokking, vertegenwoordi gers van het Hoogheemraadschap Woer- De off ie i aantal ambtenaren van Provin ciale Waterstaat, leden van de raad der gemeente Alphen aan den Rijn en de De genodigden, waarvan een gedeelte met de motorboot van de Provincie was komen varen, begaven zich te voet naar Demonstratie (Van onze correspondent' HAZERSWOUDE Op woensdag 29 oktober zal de nieuwe gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat in ge bruik worden genomen. Die avond wordt om half acht een speciale kerkdienst gehouden, maar reeds d© dag ervoor kunnen belangstellenden een kijkje nemen in het nieuwe kerkgebouw, dat die dag daartoe geopei komen van de uit 1873 date rende kerk by het kruispunt Dorpsstraat-Gemeneweg en inmiddels verbouwd tot ga rage annex showroom), bevat 550 zitplaatsen. Door een schuifwand kan een deel er van worden afgesloten, waar door een vergaderruimte ont staat. waar ruim tweehonderd personen een plaats kunnen vinden. Bij geval van speciale de kerk worden ondergebracht. Behalve de kerkzaal bevin den zich ln het gebouw een ruime entreehal, een kerke- raadskamer, een vergader en een knutsellokaal voor de jeugdverenigingen, een keu ken en toiletgelegenheden. Het podium in de kerkzaal (het gedeelte dat kan worden afgescheiden) kan dienst doen als katechiseerruimte. By het project behoren voorts een kosterswoning en de pastorie. Het laatste gebouw is inmid dels door ds. A. Brink en geain in gebroik genomen In het brugwachtershuisje heeft dr. R. Eijsink vervolgens na eerst de lichtin stallatie in werking te hebben gesteld, met het omdraaien van de schakelaars op het bedieningspaneel de grote klap van de brug laten zakken, waarna de Zwammerdamse jeugd, voorzien van tal van ballonnen, als eersten over de brug trokken. Dat daarbij een spandoek met een verzoek om toestemming voor een zwembad werd meegevoerd, zal de ge meentelijke en provinciale autoriteiten er aan herinnerd hebben, dat de Zwam merdamse bevolking nog altijd een plan voor dit eigen zwembad klaar heeft en dat slechts gewacht wordt op de toe stemming van Ged. Staten. Toen na de opening de genodigden van Buitenkerk naar de Molenstraat over de brug kwa- Teruggekomen in het Nutsgebouw sprak burgemeester mr. R. M. Gallas: „De verbeterde verkeerssituatie met de bouw van de nieuwe bruggen ontstaan, kon wel eens een nieuwe stimulans be tekenen voor dit deel der gemeente". Dankbaar maakte hij van deze gelegen heid gebruik er nog eens met nadruk op te wijzen, dat het geenszins de be doeling van het gemeentebestuur noch van Ged. Staten is om dit deel van Al phen aan den Rijn te laten uitleven. De Alphense raad heeft wel degelijk be grip voor de kleine kernen in de g< ving al te zeer aantasten, opnieuw het oog is gevallen op de bouw grond zuidelijk van de Rijksweg. Dan zal meteen de zuidelijke afrit van de nieuwe brug over de Rijn via de Kerk- laan een rechtstreekse verbinding kun nen krijgen met deze Rijksweg 11. „De tijd gaat daarbij echt dringen" zo ging burgemeester Gallas voort, „en met deze aansluiting en bouw van de nieu we woningen mag echt niet langer ge- wacht worden. Zwammerdam zal aan- ^OrO'dlKinG gepast moeten worden aan deze mooie 0 nieuwe brede brug. Daarna bood mr. Gallas namens het gemeentebestuur een klok aan voor het brugwachtershuisje in de hoop. dat de brugwachters daar door steeds bij de tijd zullen kunnen ebruikstelling. V.l.n.r. i zijn echtgenote, en mr. F. M. A. Schokking Daarachter bevinden zich Zwammer damse jeugdigen, die deze gelegenheid terstond aangrepen om een „lieve" de monstratie te houden ten bate van hun zwembad. Rijnland vil de zoveel mogelijk stimuleren en in stand houden. Deze kernen wil de raad der meer consolideren. Zwammerdam heeft momenteel plm. 420 woningen en plm. 1500 bewoners. Dit aantal mag beslist niet verminderen. Daarvoor is het echter nodig, dat er minstens 110 nieuwe woningen worden bijgebouwd en deze zullen, omdat er geen bouwgrond elders meer beschikbaar is. moeten wor den gebouwd aan de zuidzyde van de Rijksweg 11 ten oosten van het be staande voetbalveld en de plaats, waar het zwembad is gecreëerd. Mr. Gallas wees voorts op de komst van de Johan- nesstichting waarvoor ook nog min stens dertig woningen moeten worden gebouwd. Aanpassen Dr. R. Eysink reageerde direct op toespraak van de burgemeester met te merken, dat dit Zwammerdam aangepast moet worden aan deze nic die gezamenlyk de oude brug over de Rijn hebben moe ten onderhouden. „Dit is door alle jaren heen steeds een groot zorgenkind voor ons geweest." aldus mr. Schokking. „En deze zorg is helaas thans nog niet ge heel ten einde, al hadden wy daar zo op gehoopt Voor de schippers moet het wel prettig zijn, dat voor het doorvaren van de nieuwe brug geen bedleningsgeld betaald behoeft te worden." Tot slot sprak ook mr. Schokking de hoop en verwachting uit, dat de Dam- spoedig aan de r^euwe situatie maal rond is en dat thans de Raad Staten daarin het laatste woord hebben. Dr. Eijsink sprak echter de verwachting uit, dat binnen niet al te lange tyd wel tot sloop kan worden overgegaan. Vervolgens bracht mr. Gallas een dronk uit in de eerste plaats op de nieuwe brug en daarnaast op de derde prins die saterdag fl. is geboren.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4