2764 meter ellende in wazig zwart-wit „In het ene oor hoor ik pianoconcert van Mozart nog het het en in andere hoor ik de koebeesten brullen' Reconstructie Laan Oud-Poelgeest gaat van door LIDO VERTOONT „491" Leidse binnenstad wordt zo veel mogelijk ontlast Groenoordhal-restauratiehouder I. Milikan: Ondanks protesten om wonenden BURGERLIJKE STAND Leidse agenda VRIJDAG 10 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEtDEN De eerste veemarkt in de Groenoordhal is bijzonder suc cesvol geweest. De aanvoer van koeien met name was zeer groot en ook de drukte was in de veemarkt-sporthal overweldigender dan men wel had durven hopen. De eersten meldden zich al om kwart over twee op het terrein. Uiteraard vonden ze toen nog een gesloten hal, waar ondanks hun herhaalde verzoeken nog geen koffie te krijgen was. „Het was maar goed dat het mistte. Voor vele boeren was dat erg lastig. Ze hadden nogal wat moeite om hun schapen en koeien in de wei op te zoeken, maar je had daardoor wel het voordeel dat de boeren verspreid aankwamen." Directeur M. Weima zei het tevreden lachend. Er waren dan nog wel enkele on volkomenheden geweest, maar nie mand die daar over viel. Het was nog wat wennen. Jaar in jaar uit had iedere boer zijn vaste plek gehad op de Beestenmarkt. Zoveel mogelijk was die indeling in de Groenoordhal ook aangehouden. Niette min hadden velen moeite om hun stand plaats te vinden. De grote toeloop begon zich om zes uur al aan te kondigen. Ver- Restauratie scheidenen kregen amper de gelegen heid de hal binnen te gaan en verkoch- Die café's aan de Beestenmarkt die ook ten vanuit de wagen. Voor de schapen al de drukte van hét Drie oktoberfeest werd de hal om zes uur geopend, een moesten ontberen, hebben anders een uur later gingen de deuren open voor de zware klap gekregen. Zij richtten zich koeien. Het publiek zou pas veel later aityd op de vrijdag. Op die dag ver- komen. Door de afgelegen ligging dreig- toonde hun omzet steeds een aangename den zij nu op het toneel te ontbreken. piek. Die uitschieter komt nu ten goede Zo rond een uur of negen schoven de aan de Groenoordhal-restauranthouder eersten echter langs de apathisch toe- i. Milikan. kijkende koeien. Terwijl hun eigenaren over hun lot beslisten werd hun rust 7" rStTd „T T °P rSSf j hebben we UM. en ..celen in „e ha. uitzend varken dat zich van zijn colle- ,ermaanden ver8choond te blijven vangezet, maar als straks meer koeien regen. Op de Beestenmarkt gebeurde I aangevoerd gaan worden moet er een j het niet zelden dat de regen het han- andere oplossing komen. De gedachten delsritme cru verstoorde) vonden elkaar j gaan uit om de boulevard aan de over- j lanezaam aan weer terug in de bars. kant eveneens in te richten als cafés. „De restauratie is echter voor de helft In voorbereiding is. om net zoals in de dat gisteravond in de Stadsgehoorzaal oor- te klein", aldus de heer Milikan, „dat i RAI aan de zijkant steunbuffetten neer door het Nederlands Kamerorkest werd de wreekte zich duidelijk op de Leidato. i te zetten waar alleen koffie te verkrlj- I f. hoorde en „in het andere „or. We hebben dat proberen op te vangen gen is en 's winters erwtensoep wordt I met „zitjes". Naast de restaurants verschaft. Dat Eerste boeren verschenen al om twee uur Handel voorspoedig De handel verliep intussen zeer i spoedig. „Het is wat moeilijk on mensen aan wie je je koeien hebt ver kocht terug te vinden. Je bent nog niet helemaal thuis in deze hal. Het is .me hog nooit overkomen dat ik zonder geld naar huis ging, dus ik zal ze wel weer vinden", vertelde een van de handelaren, de pet stevig op het hoofd gedrukt, de wandelstok in de hand en de pruim verborgen achter gebruinde kiezen. „Je kwam ze anders namelijk altijd tegen in de cafeetjes. Ieder had zijn eigen café, maar dat heb je hier nog niet," voegde hij er nog aan toe. i de druk op de taurants weghalen. Bij grote gebeurte nissen zouden we bovendien buiten de hal een vermaaktent neer kunnen zet ten. Het komt er op neer dat er ruimte bij moet komen voor 500 a 1000 perso nen. Thans hebben we 250 zitplaatsen. We moeten het ook weer niet te dra matisch gaan zien. Het is een groeipro- cedure. De samenwerking wordt steeds beter. In de Stadsgehoorzaal is het zo dat lk zelf de baas ben. Hier in de Groenoordhal heb ik te maken met de directie, de sportstichting cn wie al niet meer", aldus de heer Milikan die „in het ene oor het pianoconcert van Mozart de koebeesten hoorde brullen". Weelde van Schönberg sierde concert Kunstkring EEN SCHIER eindeloze chromati sche weelde besloot gisteravond het eerste concert in het nieuwe seizoen van de Leidsche Kunstkring „Voor Allen" in de Stadsgehoorzaal. Heb ben Haydn en Mozart gewoonlijk *n natuurlijke voorrang door hun oor spronkelijke zuiverheid, ditmaal werd de meeste warmte geschonken door Arnold Schönberg, die met zijn als strijksextet geschreven „Verklarte Nacht" nog niet aan radicale ver nieuwing van de muziek toe was. Het Nederlands Kamerorkest onder leiding van de Amerikaanse dirigent Adrian Sunshine reproduceerde hier met veel overgave, zij het niet steeds even vlekkeloos, een Schönberg-Ju gendstil met alle wagneriaanse, Mahler- en Strauss-elementen erin die maar denkbaar zijn. Het werd een gestreken en getokkeld toon dicht in fluweelglans, onheilspellend en eclatant leidend tot een bijna schwarmerische vervoering. Het was een Schönberg, die iedereen kon aan spreken. Dit gebeurde ook: het tal rijke publiek toonde zich zeer dank baar in een nadrukkelijk applaus. Geopend werd met de 52ste Symfo nie van Haydn in een „cleane", moei teloze vertolking. Sunshine liet zijn Jicht het meest stralen in gladde ef fecten en onverwachte accentuerin gen. Haydn in zo'n nieuw jasje is een interessante confrontatie. WILLEM BRONS was solist in het Pianoconcert in Bes Gr. t K.V. 238 van Mozart. Ons land telt (geluk kig) veel goede pianisten. Het ge beurt zelden, dat je niet kunt zeg gen: wat speelt die man fijn en vin gervlug. Zo ook bij Willem Brons, die in een zo nu en dan efficiënte samenwerking met het Kamerorkest een fraaie uitvoering van de toetsen plukte. In het begin liet de solist even de romantische teugel vieren met een Schumann of Mendelssohn in het verschiet, waarbij een wat te vloeiend pedaalwerk behulpzaam was. Brons was op z'n best in het slotdeel, het Rondo, dat er voortref felijk genuanceerd met een aller vriendelijkst thema uitkwam. Knappe solistische bijdragen hoorde men in Primavera van Hans Henke- nians. Fluit en eerste viool lieten dit werk meteen al helemaal open- bloeien. Er was geen schuchter nieuw begin, dat elke lente biedt. Henke- mans' Primavera is voldragen zo mers. meer loom dan liefrijk. Dat neemt niet weg, dat het aangename muziek is die gaaf en met veel gloed uit de instrumenten kwam. Oegstgeest wil regeling met Leiden over vuilverbranding OEGSTGEEST Voor wat betreft de deelname aan de vuilverbranding te Lei den zijn voor Oegstgeest bijkomende Jtosten van 20.650.- Tezamen met an dere kosten wordt het krediet van de post gemeentereiniging met 30.000.- verhoogd. Tijdens de raadsvergadering merkte de heer Stapel (VVD) op dat er met betrekking tot de vuilverbranding nog steeds geen gemeenschappelijke re geling met de omliggende gemeenten en Leiden uit de bus is gekomen. Hij diende een motie in. „De raad kennis genomen hebbende dat er een gemeenschappelijke regeling zou komen heeft dit nog steeds niet gehonoreerd gezien. Zij nodigen b. en w. uit Leiden te vragen voor 1 januari 1970 met een concept-regeling te komen en machtigt b. en w. van Oegstgeest, indien zulks niet het geval is de Ver. van Ned. Gemeenten opdracht te geven een regeling te maken." Na ampele dis cussie waarin o.a. het naar voren bren gen van dit punt in de Gewestraad ter sprake kwam, werd het voorstel mét de motie aangenomen. Oegstgeest in beroep tegen ontgronding Voorhofpolder OEGSTGEEST Een zeer belangrijke zaak vormde een tweetal jaren geleden in de Oegstgeester raad de ontgronding van de Voorholfpolder. Deze polder wordt begrensd door Rijksweg 4, de spoorlijn Leiden-Haarlem en de Haar lemmertrekvaart. De Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland hadden destijds, zonder dat de gemeente Oegstgeest hier een stem in had gehad, vergunning ge geven aan de heer J. J. Menten tot het winnen van zand uit deze polder. De ontgronding zou een „recreatiemeer" op leveren van vele hectaren groot en met een zeer grote diepte. De raadsleden kwamen hiertegen in verweer ondanks felle betogen van wethouder Van der Voet. Tegen het besluit van G.S. werd door de ra- beroep ingesteld. Dit be roep zal op 31 oktober worden behan deld. Wethouder J. J. Thorn is voor deze zitting als gemachtigde aangewezen. In dien nodig zal hij worden bijgestaan door een lid van de raad. OEGSTGEE In de commissie van advies voruering woonruimte zijn gisterenavond in de raad herbenoemd de heren W. Handgraaf, Stenfert Kroe- se en J. Koolooe alsmede mevr. J. Boe- ré-Wentholt. Mevrouw G. A. Kramers- de Vlaming Pleysier trad af en wordt ;evolgd door mevr. M, H. J. Teebaob- OEGSTGEEST. Het applaus dat de heer Aldershoff (PC) zich gisterenavond in de raadszitting te Oegstgeest verwierf van de bewoners van de Laan van Oud- Poelgeest, die in grote getale op de tri bune aanwezig waren, mocht niet baten. Het beïnvloedde de beslissing van de raad, eerder dit jaar genomen, over te gaan tot reconstructie van de Laan van Oud-Poelgeest in het geheel niet. Vooropgesteld dat genoemde laan een van de mooiste van Oegstgeest is en dat- de uit te voeren reconstructie zyn tol eist van bomen en bebossing hadden 'n drietal adressanten zich tot de raad gewend het raadsbesluit van 27 maart '69 alsnog achterwege te laten. Als al ternatief stelden zjj de raad voor een weg aan te leggen achter langs Poel geest van de nieuwe „Oegstgeester- weg" ter hoogte van de oostelijke punt van de Leidse sportvelden tot aan het verlengde van de Lange Voort ten zui den van de zweminrichting. Wethouder Van der Voet had de moei lijke taak een uitvoerig pleidooi af te steken vóór reconstructie. Hij deed dit met verve, af en toe onderbroken door de tribunelingen die hun misnoegen niet onder stoelen of banken staken. Hij wees de raad erop destijds aangedron gen te hebben op spoed bij de uitvoering van de plannen. Het is een onmogelijk heid om de klok terug te zetten. De wethouder legde de nadruk op de we indeling van het kruispunt aa einde van de Oegstgeesterweg e toenemende verkeersintensiteit in de toekomst. Het opofferen van het groen zal meevallen. Men kan, door opschor ten van de plannen, niet tolereren dat er verkeersslachtoffers komen te val len. De oplossing is, dat er zo gauw mogelijk een provinciale weg komt. waarvoor de plannen gereed zijn. De heer Van der Voet ging diepgaand in op de toekomstige en bestaande verbin dingen en besloot zijn betoog met de opmerking „Sorry dat het zo gelopen is, wy kunnen er echt niets aan doen". Het voorstel van b. en w. het adres van de heren W. F. L. Keuls, ir. P. de Gruyter en mr. C. M. de Wijs voor ken nisgeving aan te nemen werd aangeno men met de stemmen van Aldershoff (PC) en Temminck (WD) tegen. OEGSTGEEST. Chevron heeft de gemeente Oegstgeest om vestiging van een benzinestation gevraagd. Zij krijgt dit thans aan de Rljnzichtweg zuid zijde. Men ging akkoord met verkoop yan een gedeelte van het terrein Dagverblijf voor gehandicapten OEGSTGEEST Het stichtingsbe stuur van de stichting dagverblijven voor gehandicapten gaat een dagver blijf openen aan de Prins Henriklaan nr. 2 te Oegstgeest. Zij heeft b. en w. van Oegstgeest gevraagd rente en af lossing te garanderen van een te sluiten geldlening van 500.000 gulden. Men is voornemens een 50 tal pupillen op te nemen in het dagverblijf. Ir. Dorgelo (WD) benadrukte de financiële konse- kwenties die er mogelijk voor de ge meente in zouden zitten, maar mevrouw Goeveneur van Deene (KVP) tilde hier niet zo zwaar aan. Zij was ontzettend blij dat er voor deze groep van mensen weer een onderdak was bijgekomen. T orenuur werk visitekaartje van Oegstgeest OEGSTGEEST Aan de toren van de Parochiekerk van de H. Willibrord zijn restauratie- en herstelwerkzaamheden uitgevoerd. De wijzerplaten en de wijzers zijn voorzien van een elektrische verlich ting. Het aanbrengen van deze „illumi natie" kostte 2.015.- Het torenuur werk bevindt zich op een centraal punt in de gemeente en is van verre zicht baar. Het kerkbestuur had zich met een verzoek tot de gemeente gericht de kosten van de verlichting te willen dra gen. B. en w. voelden wel iets voor dit „visitekaartje" en de raad vond het o.m. bij monde van de heer Brouwer (P.C.) een leuk idee. De VVD zag er het gemeentelijk belang echter niet van in en achtte als fraktie tegengestemd te hebben. lijke mate bij tot de suggestivitelt van de beelden. De muziek is tot een be langrijke ondersteunende factor ge worden. Als adelaars TRAINON Naar het boek „De ge nadelozen" van Alistair Maclean maak te regisseur Brian G. Hutton de film „Als adelaars vielen ze aan" (Where eagles dare). Tijdens de laatste wereld oorlog wordt een groep spionnen van de geallieerden achter de vijandelijke linies neergelaten. Het doel is om een Amerikaanse generaal te kidnappen uit Beiers kasteel, dat zwaar wordt LIDO „Zeven maal zeventig maal heldere figuur af te staan aan Schot- zullen Uw zonden vergeven worden, land Yard in verband met een roof op bewaakt. De man blijkt in werkelijkheid maar by een volgende maal zal de dui- alle Zwitserse banken. Iedere politie- geen generaal te zijn. In feite is de vel Uw ziel in bezit nemen." inspecteur wordt tot wanhoop gedre- hele 2Aa^ opgezet om er achter te ko- Op die „volgende maal", de 491ste, is ven door de heldere invallen van de men wie de verraders zijn. deze Zweedse film van Vilgot Sjöman Franse gast. Eén inspecteur echter, die Voordat dat echter aan het licht is ge- gebaseerd. Schrijver Lars Görling zich later tot boef ontpopt, weet ge- komen roeit men en passant vrijwel het schetst een klein aantal jonge delin- bruik te maken van het gezicht van hele hoofdkwartier van de Duitse weer- quenten in een merkwaardig soort Clouseau, dat enkele dagen later tege- macht uit. „tuchtschool", welke tot doel heeft 'lijkertijd in alle Zwitserse banken wordt Ret ig ei„enlijk „oed beschouwd maar bi) Wijze m e«, nieuw sociologisch gesignaleerd. Door zijn blunders weet een merkwaardig abegaartje. die film experiment - de jongelieden voor te de inspecteur toch weer een goed eind van Hutto„. een door en door aerieuze bereiden op hun terugkeer in de maat- aan deze zaak te brengen. Een film oork,„8fi,m „n bloedig verhaal a la schappij. Ai gauw wordt echter duide- die vol zit met soms wel erg gefor- Jamc8 Bond en een bei,tje Taraul. lijk, dat dit niet kan. De jongens zijn ceerde grappen en grollen. avontuur, zó apathisch, him geesten zó verknipt, hun levenswijze derhalve zó beestach tig, dat ze zich nog maar op éém plaats thuis voelen: bij elkaar. Om het boek c.q. de film zo ellendig mogelijk te doen lijken, legt hij de spelers geen enkele beperking op. Alles, wait in hun beestachtige 'gedachten- wereld opkomt, wordt zonder meer uit gevoerd. De aanwezigheid van een so ciaal werker, die het clubje „leidt" is van geen enikele invloed of betekenis. Enkele voorbeelden: een jongen zit, zonder een spier te vertrekken, dood kalm met een dolk een stukje vlees uit zijn hand te pulken; een ander stort zich vanuit de nok van het be treffende gebouw te pletter; weer een ander haalt de hele kamer van de „leider" leeg om de buit (waaronder een piano en honderden boeken) te gaan verkopen. Wanneer de gedu peerde (een en al weekheid) dit be merkt, wordt hij niet kwaad. De jon gens voeren hem zelfs zo ver, dat hij een (eveneens) geesteszieke prostituée verzoekt om voor hem de benodigde duiten terug te „verdienen", opdat hij zijn spulletjes weer kan terugkopen'. De gehele film is gedrenkt in derge lijke perversiteiten. De 2764 meters film vormen één brok ellende, deels gefingeerd, deels ook realiteit. Görling heeft kennelijk willen aantonen, dat dit soort mensen een product van de huidige maatschappij is. Hij laat hen volkomen hun gang gaan; de autoriteiten maakt hij echter volkomen belachelijk. Op dat punt schiet hij ons inziens in zijn realisme te kort. Toegang 18 jaar. Het geesteszieke vrouwtje „^91", de enige vrouwelijke rolbezetting De vernietiging De afpersers David McCallum, bekend uit Fran><ensteln in ..De vernietiging Richard Burton is voorbestemd om de onverwoestbare held te spelen en ook LUXOR Peter Cushlng schittert als Clint Eastwood loopt er nog in rond. Burton probeert net als Tarzan stoer te from Uncle" doet^naast Frankenstein. Vooral door zijn spel is kijken en goed te klimmen, maar het de film van begin tot eind een thriller 'uk' allemaal niet zo best. Hij is duide- van hoog gehalte. Hij speelt de rol hier °P z'n Plaats- De film 18 van de medische maniak, een chirurg Pei"fect opgenomen en dat is eigenlijk op het gebied van de herentransplan- alles> wat er over te zeggen valt. tatie, die belangrijke gegevens tracht REX „The deze eindeloos durende televisieserie, ook wel gewoon filmwerk. In „De af persers" (They only kill once) geeft de blonde held hem van katoen. Het gaat weer om een strijd voor rechtvaardigheid en daarvoor moet hij te ontfutselen aan een inmiddels krank- in de huid kruipen van een narcotica- handelaar om in opdracht van de po litie nu eens precies uit te zoeken, zinnig geworden collega. Door middel chantage brengt hij een jonge dokter en diens verloofde ertoe hem Rebellion hoe dat nu gaat met die handel in bij te staan in de uitvoering 1 CAMERA Moviement, een twee weken durend „filmfestivalletje" in het Camera-theater, heeft -gisteren een PJ zeer sterke start gehad met de Ja- treffelijk in en niemand is hem te slim sublieme wijze geschilderd. Zowel de pan«e fUm, Rebeilion oftewel Joi-uchl af. Hij krijgt trouwens nog dejnooie medicus Brandt als de chirurg, die van Kr.hnvf.shi rv™ film ggajtgj jfi "v" pj HjÉ hem in het krankzinnigengesticht be- bloederig, maar vol spanning In beeld Kobayashl heeft op zeer Indringende gebracht, is de hersentransplantatie. w(j8e één ,acet va„ het aan traditie Stella Stevens als tegenspeelster het drama kan zich in alle hevigheid handelt, worden ontvoerd. Weliswaar nemarifestaUe Utrecht 1968. afspelen. Wat opvalt is alleen, dat ei wat minder wordt geschoten dan ge bruikelijk in dergelijke films. De inhoud is echter zo ongeloofwaar dig en zo echt Amerikaans, dat mis- diverse bijzonder knap neergezette .VnVvprsele waarde- het behandelt in schlcn Iemand, die dit genre voor het spelsituaties die van spanning niet telte de ret.bten van de menB. Met „e Z'J" gespeend, ontstaat de tweestrijd eclale de japanner, eigen is. vs. ...v £Mrt reelaaeur Kobayaah, de tra-giek Inspecteur Clouseau alles en iedereen zijn kennis wil groten, en „Brandt." die weigert zich aan Frankenstein over te geven. geregistreerd in het liefdeleven v Japanse familie, levend in i feodale maatschappij, waarin men Een duidelijke persiflage Terence Fisher heeft zich met deze absolute -gehoorzaamheid verschuldigd a James Bond is „Inspec- film een bekwaam regisseur getoond. teur Clouseau blundert verder." Alan Prachtig getimed weet hij de spanning hara en De stand als hun heer onmenselijk wordt rden en de vrouw opeist van Yogoro. Zij geen enkele politiezaak welkom, omdat op schitterende wijze gevolgd door besluiten de tyrannie van hun heer aan stuurt. Toch is de werkelijk ijzingwekkende taferelen. De de kaak te stellen. Slechts de dood o attent geweest deze kleuren in de film dragen i :n- houdt hen daar vanaf. Toegang 18 jaar. LEIDEN Geboren: Pieter H. C., z.v. C. Boelee en E. I. J. Veerman Johanna P. J. Kerzaan en C. C. M. Ippel; Moni- M., d.v. J. M. M. de Ridder en C. Brandt, que J. M., d.v. J. M. Zuidhoeken M. van Ondertrouwd: F. H. Rietbroek en J. P. der Meer; Jolanda H., d.v. H. Radema M. Vinkesteijn; J. J. van der Lee en H. en J. H. Dijkshoorn; Miranda G. M„ B. J. Rosbergen; R. Voskuil en M. C.. d.v. B. P. M. Broekhof en J. A. M. Huijbens; D. L. A. Keij Boom en R. P. J. Wijsman; J. B. L. R. van Dyk en M A G. Koops; R. Jansen en E. Gordyn. Getrouwd: H. J. Vledder en A. Boase- laar; J. H. Griffioen en M. J. Bakker; P. A. Erades en M. Robbers; J. van der Linden en A. Kluivers; C. G. Betgen en J. van der Wetjden; H. B. Hansier en V. L. M. Barendse, H. L. Marcelis en j" Schreuder- E- c- Korpelshoek; H. C. van den Berg J. Arnoldus. VRIJDAG 10 OKTOBER Kriek; Ricardo. z.v. R. F. van As en C. G. Dissel M. S. Hogeveen; J. H. van W. Selier; Patricia M., d.v. J. H. Ripson Wijngaarden en J. R. van Haagen; H.1 en M. L. Goldman; Jansje S., d.v. J. de Gijsman en J. Crama; J. E. Lenglet en: Wit en E. H. Verschoor; Adriaan F., A. E. E. P. M. van Erp; G. L. M. va z.v. J. de Bruijne en H. A. Roffel; Rijt en A C. Gorree: D. Hakkenberg t Marcel R. A., z.v. K. R. Corenhove en C. M. Verweerd; A. J. Kantebeen en F. K. Sachs. W, Kleijwegt; M. Lensveldt en S. A. I Overleden: J. A. A. van Egmond (11); j Buuet; J. A. F. de Krijger en M. J. Sjnit; J. A. Brakhoven (40); H. Schlagwein E. R. Marijt en A. M. Griffioen J. W. B. (68); J. E. J. A. J. Ruth (85); B. J. 1 Westerburgen en H. M. van Leent; A. P. Groenoordhal Veemarkt nieuwe styi, Boom (85); P. L. Dohé (73); M. Velt- J. Klein en I. A. C. M. de Winter; R. I eerste marktdag, huyzen (83); J. W. Duijff (62); A. C. Hooymans (47); J. van der Meij (86); G. van Houten (69); I. Schaddoe van Dooren (60). LEIDEN Geboren: Erik, z.v. J. M. Eveleens en J. Vreeken; Johan, z.v. J. M. Eveleens en J. Vreeken; Wilma, d.v. B. de Witte en E. Slingerland; Diana M. M. J., d.v. C. J. Distelvelt en A. H. J. M. M. Stouten; Bettina B. M., d.v. J. J. Timmermans en E. B. Dreesmann; Pe trus J., z.v. P. J. T. van Diest en H. M. van Eeuwijk; Marianne A. C., d.v. M. A. t terrein groot laniMbA). Haal de prachtige kleuren van de herfst r in huis. Dat kan nu. Want ze zijn er weer Chrysanten. Prachtige najaarsbloemen. Neem een bos mee. Chiymnten brengen sfeert LEIDEN In verband met de werkzaamheden op het Schuttersveld en aan de Rynzichtbrug hebben de gemeentewerken in overleg niet de verkeerspolitie het volgende systeem ontworpen om het verkeer om te leiden en zo de binnenstad te ontlasten. By het Haagse Schouw komen borden waarop het advies staat om voor de richting Oegstgeest en station de Hoge Horsweg te kiezen. Op de Ohurchilllaan staat op borden het advies rechtsaf te slaan en via vyfmei- laan, Zoeterwoudsewe-g en Tomatenstraat naar de Lammenschans te rijden. Op het kruispunt Rynsburgersingel, Morssingel en Stationsweg staat een politieman. De fietsers van de Turfmarkt worden geadviseerd via de Binnenvestgracht naar de Steenstraat te ryden. Al op de Warmonderweg wordt de automobilisten aangeraden via de nieuwe weg door de Kikkerpolder, de Haarlemmerweg en de singels naar de binnenstad te rijden. De Morsstraat wordt éénrichtingverkeer. Men mag er vanaf de Morspoort niet lnryden in de richting Blauwpoortsbrug. Het verkeer dat vanuit Ledden-ooet naar het Weeten wil ryden kan het beste vla het Levendaal, Sint Jorissteeg, Hooigracht, Pelikaanstraat, Langegracht, War- monderbrug en Haarlemtrekvaart ryden. Ook hiervoor zyn borden aangebracht. Men heeft dit systeem van wegwyzering samengesteld na een week de opstop»

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3