9e£cidóe6ow^a/nt Vanavond op televisie: antenne TELEVISIE VANAVOND DISCO- AAAH! „Obsessions commercieel goed opgezet filmpje van De la Parra PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 9 OKTOBER 1969 Ondernemings raad kan weer vlot komen /"*OEDE kans maakt het kabinet-De Jong om het al geruime tijd op een zandbank vastzittende instituut van de ondernemingsraad vlot te krijgen. Het nieuwe wetsontwerp op de ondernemings raad neemt immers een aantal hinder nissen weg. waardoor er veelal geen be weging te brengen was in een organisme dat in het bedrijfsleven de basis van de democratisering had kunnen zijn. In dit geval zal minister Roolvink ook niet verweten kunnen worden, dat hij het S.E.R.-advies eerst door een fijne ■eef gedaan heeft en dus bepaalde sug gesties van het toporgaan van ons bedrijfsleven naast zich heeft neergelegd; integendeel, het wetsontwerp gaat verder dan het S.E.R--advies en dat nog wel op het belangrijke punt van de bevoegdheid bij de ondernemingsraad om mee te be slissen. Natuurlijk zal kritiek niet uitblijven, dat dit beslissingsrecht nog maar van beperkte omvang is en niet aan eco- nomisoh-belangrijke invloed toekomt. Wie hierover klaagt, zal het nieuwe wetsontwerp toch wel in zijn relatie moeten zien tot andere maatregelen, die de huidige regering op het gebied van de ondernemingsstructuur in petto heeft. overleg de werknemers in de onder nemingsraad ook de bevoegdheid krijgen om qualitale qua onderling overleg te plegen en om zich door deskundigen zowel van binneri als buiten de onder neming te laten voorlichten Deze meer onafhankelijke positie van 't onder nemingsraadslid krijgt ook gestalte door persoonlijke bescherming tegenover de werkgever wanneer die onverhoopt zou proberen zijn ongenoegen op onder nemingsraadsleden te verhalen. De kans dat sluimerende of nooit tot leven geroepen ondernemingsraden ac tief gaan worden, zit er bij dit alles wel in. Vooral ook wanneer binnen niet al te lange tijd de werknemers volgens het pas uitgebrachte SE.R.-rapport zich ook meer betrokken zullen weten bij het be stuur van hun onderneming. Zinvol is wellicht ook, dat alleen bij honderd werknemers de instelling van een ondernemingsraad verplicht wordt. In kleine bedrijven moeten eenvoudiger middelen te vinden zijn voor het ge regelde overleg tussen werknemer en ondernemer. T^EN stap vooruit betekent de nieuwe wet voor het recht op informatie van de werknemers omtrent alles wat te maken heeft met fusie, opheffing en drastische reorganisatie bij hun onder neming. De ondernemer moet de raad in ^it soort zaken om advies vragen, behalve wanneer zwaarwichtige belangen zich tegen het vertrouwelijk bekend maken van plannen verzetten. Het laatste „tenzij" zet de kans op inspraak bij deze ook voor de werknemers uitermate ge wichtige zaken wel een beetje op losse bodem, maar ook hier kan de moder nisering van de ondernemingsstructuur zorgen, dat de ondernemingsraad niet meer uitsluitend als getuige na de ramp ter plaatse wordt ontboden. Het initiatief tot deze wetsreorgandsatie is niet van het kabinet-De Jong. Maar een verdienste zal het van de zittende regering wel zijn deze hergeboorte van de ondernemingsraad nu vlug in het Staatsblad te krijgen. Georganiseerden, niet-georganiseerden 1TANUIT het Nederlands Katholiek Vakverbond wordt een nieuw initia tief voorbereid om te bereiken dat ge- organiseerden op ongeorganiseerden een streepje vóór krijgen. Juister gezegd is om de geoi'ganiseerde werknemers een compensatie te geven voor de financiële offers die zij brengen, opdat de vak beweging voor alle werknemers resul taten kan boeken. Een paar jaar geleden is de kwestie Indirect aanleiding geworden tot ernstige onlusten in Amsterdam (de kwestie der vakantiebonnen voor bouwvakkers); men zal daarom voor 1971, jaar waarin N.K.V-bonden de kwestie geregeld hopen te zien, wel niet meer streven naar betaling van diensten door niet-georgani seerden, maar naar een extraatje voor de georganiseerden, te betalen door de werkgever, dus uit de voor allen aan wezige ruimte. „Principe-afspraken over rechtstreeks voordeel voor de georganiseerde werk- nemet-s" is het doel waarnaar een der N K.V-bonden rechtstreeks gaat streven- (Dit wordt mede gemotiveerd door bet feit dat van de vakbeweging verwafht wordt dat ze in het belang van de natio nale economie gaat helpen de inflatie terug te dringen- Inderdaad kan dit de vakbeweging kwetsbaar maken, vooral bij de ongeorganiseerden die dan niet zullen nalaten de georganiseerden weer voor hun karretje te spannen. Onder het motto „eendracht maakt macht" wensen de N.K.V.-bonden dat de vakbeweging in dit vraagstuk nu eens niet verdeeld, maar eensgezind bij C A.O-onderhandelingen gaat optreden. Een bondsvoorzitter spreekt zelfs van „ln het gehele bedrijfsleven uniforme regelingen". Kennelijk is niet iedereen in het N.K V. het hierin met hem eens want een collega, die wel voor één lijn pleit, noemt tegelijkertijd als uitgangspunt „een oplossing aan de voet". Betekent dit dat de heer De Groodt. strijdbaar figuur in het N.K.V-. toch liever voor overeenkomsten per bedrijfs tak of zelfs per onderneming actie wil voeren? Hij moet dan wellicht op het oog hebben bet verschijnsel dat de georgani seerden in de éne bedrijfstak soms veel sterker staan dan in een andere en dat de houding van de werkgevers daardoor beïnvloed kan worden- In principe heeft de vakbeweging overigens gelijk; georganiseerden betalen contributie voor werk waarvan niet- georganiseerden een beetje als klaplopers profiteren. In een vrij land kan van organlsatledwang geen sprake zijn; noch op het gebied van de politiek noch op dat van de maatschappelijke organisaties. Het ls niet'ln strijd met recht en billijk heid, wanneer bij onderhandelingen de georganiseerd en een extraatje krjjgen, indien zulks niet ten koste gaal van Wat voor iedereen minimaal noodzakelijk is- Een gemakkelijke kwestie is dit overigens niet; toch zijn initiatieven in die richting ons wel zo sympathiek als andere waarbij getracht wordt de werk gevers of de overheid rechtstreeks de kosten van de vakbeweging te laten subsidiëren. Voor de zelfstandigheid en onafhankelijkheid van de vakbeweging, ook ten opzichte van de politiek, moet het een steun zijn te weten dat men ook financieel zoveel mogelijk op eigen benen NEDERLAND I NOS: 9 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal VPRO: 19.07 uur: Zendtijd 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Bericht uit de samen leving, discussieprogr. 9 21.00 uur: Aaah! 21.30 uur: Che, herdenking Che Guevara 21.50 uur: Teleac NEDERLAND II NOS: 18.50 uur: Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: Scala 19.30 uur: Van gewest tot gewest 20.00 uur: Journaal TROS: 20.20 uur: TROS-toto 20.35 uur: Roosje zag een knaapje staan, Rosita Bloom 21.00 uur: Wegwezen, quiz 21.35 uur: De zeven zeeën, documentaire (CVK-1KOR): 22.25 uur: Vragenreeks 22.55 uur: Journaal (NOS) Televisie morgen NEDERLAND I NOT-NOS: 10.45 uur: Schooltelevisie De met 9 aangegeven programma's zijn kleurenlelevisieprogramma's. telegrammen Nooit meer „doubleren'' Staatssecretaris Grosheide heeft een rapport van de Stichting Onder zoek van het Onderwijs ter beoordeling doorgegeven aan de onderwijsorganisa ties. Een belangrijk rapport, want het gaat over een systeem om na 1973 al lengs bij basis- en voortgezet onderwijs het „doubleren" (blijven zitten) af te schaffen. Volgens de eerste berichten staat de staatssecretaris sympathiek tegenover het plan; wie had anders kunnen ver wachten! Volgens dezelfde eerste berich ten wordt evenwel van onderwijzers en lerarenorganisaties scherpe tegenstand verwacht, omdat het plan te radicaal zou zijn. We hebben zo'n Idee, dat een eventueel sceptische houding bij de leerkrachten en hun organisaties niet te wijten zal be- zijn aan het erg radicale langrijk plan, maar aan de vrees dat straks het omzetten van theorie in prak tijk even ondankbaar zal blijken als de laatste jaren het geval is met de mam moetwet. Het plan „nooit meer doubleren" ver dient de volle aandacht en een grondige bestudering. Maar laat men vooral niet vergeten de praktische en financiële kanten van het plan goed te bekijken en bij voorbaat zweren dat als het plan uitvoerbaar is. men niet overhaast gaat handelen maar in het tempo dat, alle factoren tezamen genomen, in het belang van de leerlingen en ook een beetje in het belang van de leerkrachten is. De ervaring met de „mammoetwet" moet iedereen wel wijzer gemaakt hebben. De Nederlandse Operastichting heeft een wijziging gebracht in haar program ma voor maart-april 1970. In plaats van „Orphée aux Enfers" zal dan worden opgevoerd „Boccacio" van Frans Von Suppé Muzikale leiding heeft Frans Bauer-Theussl, Kurt Pscherer regis seert. decors en kostuums zijn van respectievelijk Max Bignens en Sophia Schrok en de choreografie is in handen van Imre Keres. Koninklijke Begeer Voorschoten slaat ter gelegenheid van het 5e eeuwfeest van de geboorte van Erasmus 'n pen ning naar ontwerp van de Utrechtse beeldhouwer Joop Hekman. De voorzij de toont Erasmus met de jaartallen 1469-1969 en de tekst „Erasmus Roter- rodamus". Op de keerzijde is de schrij vende hand van Erasmus afgebeeld naar de gravure van Holbein. In La tijn staat er een Erasmustekst, die in vertaling luidt: ..Standvastigheid is niet: altijd hetzelfde zeggen, maar: al tijd hetzelfde doel voor ogen hebben De penningen worden in muntgoud, zil ver en brons geslagen. Galerie De Sfinx, O.Z. Voorburgwal 241 Amsterdam, exposeert van 10 tot 26 oktober schilderijen van Guido Sebor- ga en collages van Batavus. Galerie Cojean, Stevinstraat 103, Scheve- ningen, exposeert van 18 oktober tot 7 november objecten van Miep Maarse en schilderijen van Milou Honig. Galerie Al-Veka exposeert van 11 okto ber tot 8 november in de achterzijde van haar gebouw. Nieuwe Schoolstr. 21, Den Haag de Ekspokar van Kees (15) Knap. Op die kar: foto's van Ger (24) Kouwenberg. In het Nederlands Congresgebouw te Den Haag wordt van 15 tot en met 22 oktober een tentoonstelling gehouden van werk van de Kuwaitse schilder Badr Al-Qatami. Int. Galerij Orez, Javastraat 17 Den Haag, exposeert van 11 tot 31 oktober werk van Bram Bogart, Kees Sabee en Margreet van Zon. (ADVERTENTIE) Klavierromantiek Branka Musulin, Joego-Slavisch pianiste, wijdt twee kanten van een langspeelplaat aan de klaviermuziek van Mendelssohn. Ze speelt niet alleen composities die re pertoire gehouden hebben zoals de „Variations serieuses" maar ook werk van Mendelssohn dat de meeste pianisten ongezien in de kast laten lig gen: twee preluden met fuga en de fan tasie in f klein. Branka Musulin speelt dit werk zonder suikerzoete lyriek; daarom zijn ook kleine stukjes van Mendelssohn als „Lieder ohne Worte" en een der Characterstücke in haar interpretatie de moeite waard. (DGG 135129). Dansmuziek Een heerlijke plaat biedt DGG met „Dansmuziek van Bach tot Bartok: een staalkaart van voor orkest geschreven of herschreven dans muziek van de baroktijd tot 1945. De meeste fragmenten worden uitgevoerd door Von Karajan en zijn weergaloze Berliner Philharmoniker. Daarnaast komen Kubelik (Handel), BÖhm (Mo zart), Van Otterloo (Bizet), Mauvel (Stravinsky en de Falla) en de Rus Roshdestvensky (Katchaturian) aan bod. Tot de móóiste fragmenten vafa deze plaat rekenen we Bach's badine- rie en de walsapotheose uit Strauss' Haydn-sonates De pianosonates van Haydn worden meestal onderschat, zo wel wat betreft hun klankschoonheid als terzake van de kwaliteiten, die een pianist moet hebben om deze sonates goed te spelen. Op een Eratoplaat (ST 470388) laat Lucano Sgrizzi horen, hoe mooi een Haydn-sonate klinken kan; even sprankelend en bijna even boeiend als Mozart. De plaat wordt volgemaakt met de door Sgrizzi vir tuoos gespeelde fantasie in C groot. Scheherezade Lovro von Matacic heeft jaren geleden in Den Haag sen satie gewekt door zijn gespannen ver tolking van Tsjaikovsky-symfonieën. Ook zijn interpretatie van Rimsky- Korsakovs grote suite „Scheherezade" munt uit door felle kleuren en krach tige ritmiek. In het Philharmonium Orchestra trof Von Matacic een orkest waarmee dan veel te maken valt. (EMI SREG 1105). Bach en de viool Een wat andere Bach dan menigeen als de ideale be schouwt brengt Inpraphon (129003): Bach's twee vioolconcerten en zijn con cert voor twee violen werden door Tsjechen gespeeld met het Praags Sym fonie Orkest. Aan een mooie zangerige toon ontbreekt het violist Josef Suk. de hoofdrolspeler niet. Maar zijn toon is voor Bach te los, een stijlopvatting waarin dirigent Smetacek en het Praags orkest de solist volgen. Cello Wanneer helemaal waar is, dat het de toon is die de muziek maakt, koop dan het cellorecital van Pierre Fournier van DGG (135132). Want de Franse meestercellist produceert daar een onvergetelijk mooie toon. Werk van Haydn, Chopin, Schumann, Rim- sky-Korsakov, Brahms, Dvorak e.a. Soms in bewerkingen, maar steeds heel fraai. Roosje zag een knaapje staan Vanavond de eerste van de drie shows rond de cabaretière Adèle Bloemendaal Als gasten ontvangt zij haar Zwitserse collega Voli Geiler, de Frans-Japanse zwaardvechters Les Samourais en het dertienjarige Franse zangertje Jean- Jacqu.es. Verder werken mee het ballet Tomorrow's People (foto) en het orkest Ruud Bos. Nederland I, 21.00—21.30). RADIO VRIJDAGOCHTEND 7.10 Ochtendgymnastiek. 720 Lichte grammo- PROGRAMMA DONDERDAG HILVERSUM I (402 mj 18.00 Nieuws 18.11 Radiojournaal. 18.20 Uitzending van de Boeren Partij. AVRO: 18.30 Stereo: Licht in strumentaal ensemble.18.SS Voor de kinderen. 19.00 Stereo: The Skymasters: dansorkesi 19.25 Gesproken brief. 19.30 Nieuws. IKOR: messiasverwachtingen. AVRO: 20.05 Stereo Melodietjes en datjes: licht muziekprogram- Per saldo, hoorspel. 22.30 (vervolg).23.55-24 00 HILVERSUM II (298) 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: A. Koorzang: geestelijke liederen. B. Brassband. 18.30 Nieuws. 18.41 Actualiteiten. Aansluitend (ca.19.00 uur): Spektrum: maatschappelijke vraagstukken nader belicht. 19.15 Stereo: Leger des Heils- kwartler. 19.30 Kerkorgelconcert. 20.00 Fer dinand Huyck (deel 1), seriehoorspel. 20.00 Lichte grammofoonmuz. 20.30 Radio Actief, gevarieerd programma. (22.30-22.38 Nieuws: Blazersensemble: moderne muziek, (9.358 9.40 Waterstanden). AVRO 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (GR). (11.00—11.02 Nieuws). 11.30 Blokfluit en kla- NOS: 12.00 Blik op de wereld: populair pro- voorllchtingT 12.30 Uitzending voor de"^ land bouw. NOS: 12.40 Stereo: lichte grammofoon- muziek. 12.50 Recht en slecht, praatje 13.00 Nieuws. VARA,; 13.11 Actualiteiten. 13.20 Ste reo: Klassieke orkestmuziek (gr). NOS.: 14.10 Stereo, lichte grammofoonmuzlek. 14.30 Ra dio-wedstrijd. 15.15 Stereo: Aspecten van de kamermuziek. 15.45 Toerismo: Toeristische informatie uit binnen- en buitenland. VPRO: 16.00 Nieuws. 16.02 VPRO-Vrijdag: gevari- förd)lne(7.30 Nieuws;6 7.32" /^RjaUteiten1"^'^ Overweging: 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw.) 9.40 Schoolradio. 10.00 Stereo: BRUSSEL 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Ge- mededelingen, SOS-berichten voor de schip pers). 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht, mededelingen, dagklap per en SOS-berichten voor de schippers. 13.20 (15.00-15.03 Nieuws). 16.00 Nieuws 16.03 Beurs berichten. 16.09 Pianomuziek. 16.15 Program- 18.28 Paardesportuitslagen. 18.30 Keurig Frans. Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Grammofoon muzlek. 19.00 Nieuws, weerbericht en actua liteiten. 19.40 Bont allerlei. 20.00 Openbaar kunstbezit. 20.10 Boekbespreking. 20.25 Gram- mofoonmuziek. 20.30 Hoorspel. 21.15 Prome- tureel^ nieuws. 22.15 ^Gevarieerde muziek 11.55 Mededelingen. 12.00 Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuln- H?30C Stereo^ rMusiëst1':Z'lich t'°gevarieer d^m u- ziekprogramma. TROS: 15.00 Stereo: concert la carte: verzoekprogramma van opera muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Disco-drive-in: de Persoverzicht. 17.15 Sportkompas. 17.45 Ac tualiteiten. HILVERSUM III 240 m en FM-kanalen VARA: 9.00 Nieuws 9.02 De Eddy Becker Show. (10.00 Nieuws.) N.O.S.: 11.00 Nieuws 11.03 De Felix Meurders Show. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Top-30. (13.00 Nieuws.) TROS 14.00 Nieuws. 14.03 Lynx (of Los). AVRO 15.00 Nieuws. 15.03 Muziek Boetiek: licht ge varieerd muziekprogramma. (16.00 Nieuws). Zingende bougie: ^gevarieerd platenprogram- Rosita Bloom zingt vanavond in haar eigen t tv-shou» over knaapjes en knapen. Nederland II, 20.3521 00). Koen Verhoeff ontwikkelt zich naar on ze smaak tot een voortreffelijk voet balcommentator. Bij de wedstrijd AC Milan-Estudiantes de la Plata viel het ons weer op. Hij noemt correct de spe- ler-aan-de-bal, geeft rustig en zonder overdaad achtergrondinformatie, weet te vertellen wat er buiten camerabe- reik op het scherm gebeurt. Natuurlijk zijn er versprekingen en ver gissingen. Maar ze waren er, gisteren althans, minimaal. Bovendien is Ver hoeff steeds geëngageerd, maar hij houdt er zijn hoofd koel bij, zodat de gebruikelijke commentatorkreten tot een minimum beperkt blijven. Aardig vonden wij de manier waarop hij zijdelings commentaar gaf op de vragen die een overspannen Kamerlid stelde naar aanleiding van zijn com mentaar bij zijn vorige wedstrijd, die van Philips Sport Vereniging. Door na- menlijk nuchter te constateren dat er in tegenstelling tot die wedstrijd in het stadion van Philips Sport Vereniging (thans niet bij name genoemd) in het stadion van AC-Milan opvallend veel reclame te zien was. We wachten nu maar af of er een op gewonden D '66-er zal zijn die de heer Verhoeff bij de minister aanklaagt om dat hij met grote nadruk gewezen heeft op de reclame voor vermouth, auto banden en nog een paar produkten. Bij D-'66, de veelstvragende partij, weet je het nooit. r Dominique Paturel ls onderscheid-en als de „meest elegante i middenen de actrice Jacqueline Monsigng bewonderen de kostuum. Nederlandse dag in film week (Van onze filmredacteur) .ARNHEM De derde dag van de Filmweek Arnhem kan gerust de Ne derlandse dag worden genoemd. Niet al leen omdat in de avondvoorstelling Pim de la Parra's Obsessions in première ging. maar ook omdat 38 van de 47 werkjes, die in de filmmarathon Open Doek werden vertoond, van Nederland se origine waren. Laatstgenoemde mani festatie. die 's middags om 12 uur be gon, bevatte op papier 13 uur en 13 mi nuten film, maar liep uit tot vier uur Als een vreemde eend in de Nederland- se bijt werd "s middags de film ..Three into two don't go" van Peter Wall ver- I toond, een driehoeksdrama met Rod Steiger en Claire Bloom, dat de laatste Berlinale opende, maar in Arnhem door een goedlachs publiek als komedie werd j angen. waar men het wrange van ituatie niet wilde zien en louter af ging op de vaak zeer spitse dialogen. publiek redde Frans Weisz' korte kleurenfilm „In den beginne", tenslotte van de ondergang. Deze kleurenproduktie is niet meer dan een wat mager filmgrapje van 20 minu ten, dat meer dan een ton heeft gekost. En wat zien we voor dat bedrag^ Een half in apenpak gestoken Pieter Lutz, vreemde grimassen maken als Adam tegenover een blond gepruikte Astrid Weijne als Eva omringd door wat exo tische dieren in een Nederlands duin landschap. Het Arnhemse publiek vond j het prachtig en lachte om alles, terwijl J er eigenlijk maar één goed grapje in de film zat, namelijk een persiflage op dè entree van Omar Shariff in „Law rence of Arabie". Voor ,.In dep beginne" vertoonde Boud Smit zijn op de TT in Assen opgenomen en van een slap verhaaltje voorziene „Slipstream". Een filmpje dat naast ap plaus de eerste boegeluiden in de Film- week ontlokte. En die qua beeldkwali teit en geluid dat boegeroep ook wel verdiende. In de marathon „Open doek" zaten vijf premières van films die met subsidie van CRM tot stand kwamen. Te weten Ad Astra's van J. Bosbriesz, Marjolein van J. W. van Leije, Rijks weg 58 van J. J. Wolterbeek. Festival van W. Verstappen en Cinderella van M. Zeillemaker Onder de overgebleve nen in speelduur variërend van drie minuten tot vijftig, George Sluizer De Loneley Doryman, zaten ook drie films ingestuurd door het Maas Media Associates Baltimore USA en veel films die reeds eerder aan de peis waren vertoond. Dit programma van rijp en groen dat grote belangstelling trok, over dag, kreeg 's avonds de concurrentie van een voetbalwedstrijd op de televisie en de première van Pim de la Parra's „Ob- Professioneel Het duo Pim en Wim, beter bekend als Scorpiofilm, heeft alle publiciteit die zij zo graag veroorzaakten, laten varen en uit eigen middelen een goede B- thriller gemaakt. Geen Hitchcock, maar een werkje dat het eerste uur met een goede dosering van spanning, geweld en verantwoorde sex een zeer professio nele indruk achter laat. maar het laatste half uur aan tempo verliest, waardoor men de fouten die er aan het verhaal qua logica kleven, duidelijker gaat zien. In ieder geval een goede stap in de richting van de continuproduktie. al is er op het Engels inspreken van diverse rollen nog wel wat aan te merken. En dan de nachtvoorstellingen hoe is het mogelijk een moeilijk dialoog overladen werkje van Ingmar Bergman als „Riten" na een zware dag films nog in te zetten in de nacht? Het verhaal van drie komedianten, die voor de rech ter moeten verschijnen om deze, na ont leding van al hun onderlinge proble men, letterlijk dood te pesten, wordt in grote close-ups verteld. Het gespro ken woord neemt een belangrijke plaats in en weegt zelfs zo zwaar, dat de do delijke vermoeide filmkijker op het late uur zoveel ontgaat, dat hij moeilijk een eerlijk oordeel over de film kan vellen. Met de nachtvoorstellingen is het trou wens toch al niet zo best gesteld. De een uur durende documentaire over de Rolling Stones in Hyde Park is aanvan kelijk boeiend als verschijnsel, maar komt er aan het slot niet meer uit om dat men wel genoeg heeft van al dat lawaai. Wat men met het kinderachtige „Experiment Recess" voor ogen had. is onduidelijk. In ieder geval is het geen film om 's nachts wakker te zitten.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2