beter1000automatisch dan 4 met de hand DAF55 i* Samengaan Samsom en Sijthoff Scylla gaat Hunter lesje tennis geven GEBR. VAN ULDEN GARAGE POELGEEST TvlilnUl n.l. VOORHOUT - Prins Bernhardstraat 6 - Telefoon 02532 - 7341 DONDERDAG 2 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Begin 1970 schetsontwerp voor nieuwe schouwburg I LEIDEN B. en w. herinneren in hun i Informatieve Nota de raad eraan, dat G.S. in juni l.l. het raadsbesliut tot voor- j bereiding van een nieuw plan voor de bouw van een nieuwe schouwburg op I het Schuttersveld hebben goedgekeurd. I Het aangewezen architectenbureau is thans bezig met het vervaardigen van een nieuw schetsontwerp, dat naar het college verwacht begin 1970 bij het gemeentebestuur zal worden inge- Tev voorziening: in de ernstige tekorten van het geheel verouderde toneelhuis van de oude schouwburg hopen b. en w. te kunnen komen met een voorstel tot verbouwing. Voor het in het voormalige Carmelitessenklooster aan de Oude Vest te vestigen cultureel centrum is een eer ste schetsplan gereedgekomen. In 1970 willen b. en w. met een voorstel komen om het nodige krediet voor het maken van het definitieve plan te verkrijgen. Hoofdprijs LFC- loterij viel in Noordwijk VOORSCHOTEN/LEIDEN In Kamsteeg's Watersportcentrum aan de Hofweg te Voorschoten vond de officiële overdracht plaats van de hoofdprijs in de loterij van de Leidse Football Club (L.F.C.): de crème Volkswagen de Luxe, kenteken 36-32 JP aan de winna res mevrouw A. Duijndam, Irene- straat 8 te Noordwijk. Mevrouw Duindam en haar echtgenoot wa ren met familie en kennisfeen naar Voorschoten gekomen, zij gingen óp dezelfde wijze terug naar Noordwijk, de gewonnen auto bleef nog even in het watersport centrum. het vereiste rijbewijs is (nog) niet aanwezig. Voorzitter H. Holswilder van LFC bracht dank aan alle werkers en werksters, die de loten aan de man of vrouw gebracht hebben. In het bijzonder het damescomité, dat alleen op een kopje koffie of een kop soep hele stadswijken afgestroopt heeft om de loten kwijt te raken. Het ging allemaal niet van een leien dakje, maar tenslotte waren de loten weg en heeft LFC een aardig sommetje. De netto-ontvangsten van deze loterij komen geheel ten goede aan de verbetering van de accom modatie, zoals het aanbrengen van aardgas in alle gebouwen uitbreiding en modernisering van de kantine. LEIDEN N. Samsom N.V. te Alphen a. d. Rijn en A. W. Sythoff's Uitgevers maatschappij N.V. te Leiden voeren be sprekingen om tot nauwe samenwerking te komen. De direkties van beide maat- scchappyen zijn van mening, dat bunde ling van krachten een meer doeltreffen de benadering van bestaande en nieuwe markten mogelyk zal maken. De beide ondernemingen zullen bij rea lisering van deze samenwerking op hun werkterreinen onder eigen naam zelf standig blijven opereren. Sijthof's Uitge versmaatschappij N.V. is een besloten vennootschap. De aandelen Samsom zijn incourant genoteerd. De ondernemingsraden van beide maat schappijen en werknemersbonden in de grafische industrie zijn ingelicht om trent de onderhandelingen. Daarbij is meegedeeld, dat een eventuele samen werking geen nadelige invloed zal heb ben op de werkgelegenheid. Samsom telt 850, Sijthoff 200 medewerkers. GODSDIENST OP SCHOLEN LEIDEN. -Ter bespreking vair het Dinsdag 28 oktober komt de kerngroep onderwerp „Godsdienst op de scholen' waren priesters en leken, die beroeps matig met de godsdienst op scholen be zig zijn, door de dekenale raad van Leiden uitgenodigd. De opkomst was groot. Er waren moderatoren en docen ten van het Agnes- en Bonaventura- voor het eerst bijeen. Het lijkt er op, dat Leiden, na een lang durige depressie, gekomen is in een ge bied van hoge luchtdruk, waarin het godsdienstonderrchit op de scholen in samenspel met de leerkrachten en de ko- TAFELTENNISPROGNOSES LEIDEN Zaterdagavond spelen de ereklasseteams van Scylla hun tweede wedstrijd. Scylla 1 reist naar Amster dam met de bedoeling Hunter 25/2 een lesje te leren wellicht wordt het 10-0 wanneer Ed v. d. Berg in goede vorm ls en Scylla 2 gaat in de militaire sport zaal (Morsweg) strijd leveren met een concurrent voor de derde plaats in de ereklasse B, die recht geeft op een po sitie in de te vormen kampioensklas. Het met Jaap van Hummel versterkte Utrechtse SVE is de tegenstander van Ed Fallaux, Anton-WiU van Zoelen en Peter van Scliie. Wij hopen op 'n kleine overwinning, maar ook een „drietje" zou al mooi zyn. In de hoofdklasse B begint De Treffers de competitie bijna zeker met 'n neder laag. Eendracht, dat thuis speelt, is met de tafeltennissers Jan Knikkenberg, Geerling en Ron v. d. Aa zeer sterk. Een bewijs hiervan: NedLloyd 2 werd afge lopen zaterdag in eigen zaal naar een nederlaag van 4-6 gespeeld. Verder is Jacques v. Ruiten op vakantie in Spanje en derhalve niet beschikbaar voor het Roelof arendsveense team. Ook dat draagt bij tot bovenstaande voorspel ling. TOV speelt in hoofdklasse C thuis tegen Ons Vermaak. Wanneer Peter Turk, Ted v. d. Ploeg en Rudi Alkemade op volle toeren draaien, moet de volle winst in Noordwijk kunnen blijven. In „D" krijgt Docos een zware dobber aan het Rot terdamse Xerxes, dat de competitie succesvol opende door STV/Climax te overwinnen. Men vergisse zich niet: Xerxes is weliswaar zijn sterkste spe ler, Knikkenberg, kwijt, maar heeft nu kijken we even naar de wedstrijd Xerxes-STV/Climax in jeugdspeler Hans v. Lingen een behoorlijke rempla- cant. Niettemin geven we Docos, ook al omdat het thuis speelt, een kans op een verdeling der punten. De verwachtingen voor de ontmoetingen in de overgangsklasse: Scylla 4 verliest met klein verschil van SVE 2; De Tref fers 3 speelt gelijk tegen TSF 3: ATTC/ Boot herstelt zich van de nederlaag te gen Wilskracht 2 en verslaat het goed begonnen Gossima; Scylla 5 is te zwak voor De Salamanders, dat versterking heeft in de persoon van Herman van Ruiten; Scylla 3 heeft het niet gemak kelijk tegen NedLloyd S maar wint wel; hetzelfde geldt voor De Treffers 2 dat US met lege handen naar Amsterdam terugstuurt. Bromfietser valt: hersenschudding LEIDEN Een 17-Jarige jongeman uit Leiderdorp, die gistermiddag om 17.30 uur met zijn bromfiets op de Willem de ZwJJgerlaan richting Marnlxstraat reed, zwenkte plotseling naar links, en kwam zodoende met een tegemoetkomende bromfietser In aanraking, waardoor hij kwam te vallen. Hij liap hierbij «en her- senchudding op. Alcoholist reed fietser omver DEN HAAG/LEIDEN „Neen," zei een 52-jarige chauffeur uit Leiden, „ik ben in niyn leven niks tekort gekomen," doch bij nadere beschouwing bleek er toch weinig plaats voor deze optimis tisch levensbeschouwnig, want het is nu maar slecht met de man gesteld. Zelfs zodanig, dat de Haagse politierechter vanwege de gezondheidstoestand van de ze verdachte er van af moest zien hem gevangenisstraf op te leggen. En toch viel verdachte onder de vaste strafmaat, waarin gevangenisstraf is verdisconteerd, n.l. het besturen van een auto onder invloed van drank verkerend. Verdachte reed dan met de door hem be stuurde auto over de J. van Goyenkade in Leiden en slingerde zodanig, dat hij 'n fietser onrver reed. Daar had hij niemen- van bemerkt, verklaarde verdachte daarom was hij na de aanrijding die overigens nogal goed afliep door gereden. Het autonummer werd evenwel genoteerd en zo kwam de politie een paar uur na het gebeurde in de woning de chauffeur. De hoofdagent deelde als getuige mee, dat hij verdachte beslist onder invloed van drank vond; hij wist ook niets van hetgeen had plaats gevonden. Volgens verdachte had hij meteen toen hij thuis kwam nog wat jenever gedronken; tevoren had hij ook drie borrels gedronken. „De kelner zegt dat het er vijf waren," lichtte de rechter in. Verdaohte die 'alcoholist is, heeft leverziekte opgelopen kwaal. De officier vorderde nu vier weken ge vangenisstraf waarvan twee weken voor waardelijk en ontzgeglng van de rijbe voegdheid gedurende 12 maanden waar- 6 maanden voorwaardelijk. De rechter vond het, gezien de rappor ten, niet gewenst vedachte een gevange nisstraf op te leggen. „U speelde wel met het leven van an deren, maar ik kan de verantwoorde lijkheid niet op me nemen, om met uw leven te spelen," aldus de rechter, die daarom verdachte veroordeelde tot vier weken gevangenisstraf voorwaardelijk met proeftijd van drie jaar en toezicht van het consultatiebureau en een geld boete van 100 en ontzegging van de rijbevoegdheid gednrende 12 maanden waarvan zes maanden voorwaardelijk. LEIDEN Een Jongen en een meis je (belden 12 Jaar) kwamen gistermor gen, rfldende op de Lammenschansweg, met de fietssturen In elkaar te vallen. Het jongetje geraakte licht gewond. Het meisje liep een hersenschudding op. lyceum, van Mavoscholen, van lagere ouders beter tot zijn recht zal scholen en van een blo-school. r Deze bespreking had ten doel aan el-1 kaar informatie te verschaffen, zodat er enig inzicht zou komen hoe het een en ander verloopt in de verschillende sektoren van het onderwijs. Men informeerde elkaar over hoe de kontakten liggen t.a.v. het onderwijzend personeel op de scholen en over de kon takten met de ouders. Uitgebreid is er gesproken over de samenwerking van kollega's moderatoren en katecheten onderling. De vraag werd gesteld hoever die samenwerking mogelijk, wenselijk en noodzakelijk was. Na een levendige discussie In het eerste deel van deze bijeenkomst, waarbij een duidelijke belangstelling getoond werd voor eikaars werk, werd na de pauze bijzondere aandacht beéteed aan het godsdienstonderwijs op de lagere scho- Om tot betere resultaten te komen wat betreft de aanpak van de katechese, kontakten met het onderwijzend perso neel, het beleggen van ouderavonden, leek een onderling kontakt van de ka techeten van de lagere scholen een al- leerste vereiste. Om de eerste stap in de goede richting te zetten is een kerngroep samengesteld, beslaande uit de heren Van Eeuwjjk, Eijgenraam, Kloosterman en Matthee. Voorgesteld werd meteen bij de start iemand van het onderwijzend personeel en iemand van de ouders er bij te vra gen. Dit voorstel werd met sympathie begroet. Enige personen zullen worden benaderd. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is gisteren mej. J. Smeulers tot doctor ln de geneeskunde gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „Het gedrag van een ln de chorio-allantois membraan ge- ente ascitestumor. Invloed van ontste king en embryonaal weefsel op de tumorgroel." Promotor was prof. dr. A- Schaberg. LEIDEN Aan de Leidse Universiteit is gisteren de heer J. van Rossum tot doctor in de geneeskunde gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „Corticonu clear and corticovestibular projections of the cerebellum." Promotor was prof. dr. W. J. C. Verhaart. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Willem Leonard z.v. W. Baars en L. Louwerse; Pieter- nella d.v. G. E. Vooijs en W. de Wit; Ronnie Antonius Jacobus z.v. A. G. J. Elfrink en M. J. W. v. Kins; Richard z.v. W. v. Ravens en J. W. de la Rie; Irmgard Diana Augusta d.v. A. J. F. E. Spierings en M. G. Haket; Eelco z.v. C. J. Brouwer en E. T. Kats; Eugènie Annette Alice d.v. R. M. T. E. Oomes en A. M. Donker; Sandra d.v. H. de Klerk èn J. J. C. Croos; Saskia Eloïse d.v. F. Libeton en Q. T. M. Disseldorp; Brian Robin z.v. W. Camphorst en C. B. Boef. Overleden: I. Sinteur 76 j., m.; M. C. v. d. Linde 6w., d.; W. Verhoorn 79 j., m.; M. E. M. v. d. Jagt 15 uur, d.; A.M. de Koning 80 j., w.v. P. Brouwer. Programma 3-oktober viering 2 OKTOBER 19.30: Grote taptoe der Leidse ver enigingen. Vertrek vanaf de Kaas markt. 20.00: Officiële opening vain het Lunapark. S OKTOBER 7.00: Reveille op het Stadhuisplein. 7.30-9.30: Uitreiking van haring en wittebrood in de Waag. 8.00 Koraalmuziek in het Vara der Werf f park. 8.15-11.00: Poppentheater op ver schillende plaatsen in de stad. 10.00-11.00: Parachutespringen op het N.B.L.O.-teiTein aan de Zoe- terwoudse Singel. Demonstratie Majorettenkorps. 9.30-10.30: Carillonbespeling Bree- straat/Stadhuisplein 9.30-11.00: Paint in Breestraat, Stadhuis. 10.00-12.00: Wielerwedstrijd Lei den ZW. 10.00-12.00: Museum ,,De Laken hal" en Molenmuseum „De Valk" geopend. 10.30: Herdenkingsdienst ln de Pieterskerk. 13.00: Grote muzikale Reklame- show „Handel aan de wandel". 18.30-21.00 Veronica drive-in show ln de Groenoordha.1. 20.00: S-oktober cabaret in de Leid se Schouwburg. 23.00: Vuurwerk op het buiten- terrein Groenoordlial. 9.00-24.00 Lunapark op het terrein GroemoordhaL OKTOBER Hutspotwandeltocirt Letden, georganiseerd door dB Wandel- kring Lelden «n omstreken^ M, 00.790-5724. 3 Oktoberronde LEIDEN. Morgenochtend om tien uur valt het startschot voor de Drie- Oktoberronde. Op het parcours Roose- veltstraat, Kuyper Rietbergstraat, Montgomerystraat, v. d. Helmstraat vertrekken dan om en nabij de 65 ren ners voor een rit van 70 kilometer. In het gezelschap van amateurs en profs starten o.a. de Tour de 'Avenirwinnaar Joop Zoetemelk en diens clubmakkers Gerben Karstens, Bart Zoet, Jan Zoons, Llek de Jong, Jan Zwaan en Ton v. d. Valk. Olympia komt o.m. met Rink Cornelisse, stayer Dries Helsloot, de kampioen van Nederland bij de ama teurs Ben Jabroers, Lijn Loevesijn, Rrans v. d. Ruit, Jan Jansen en professional Harrie Jansen, alsmede Cor Schuuring. De Bataaf uit Halfweg is geïnviteerd brengt in Leiden o.m. aan de start D. v. d. Holst, Peter v. d. Voort, Gerard Wesselius, Anne Jongkind, Henk Koop- mans, an Zomers en Jan Buys, terwijl het Haarlemse De Kampioen verschijnt met Jan v. d. Horst en Jan Aldershof en tenslotte het Haagse De Spartaan tou afvaardigt. Aanvankelijkl eek het erop dat ook Westland WilVo oruit- troef Leo Duyndam zou starten, doch zoals het er momenteel voor staat ont breekt hij waarschijnlijk in het veld. Sassenheimse schone in tn'ee auto's tweemaal geschept SA38ENHEIM Voor een S0- jarige jongedame uit Bassenheim was het gister een ware pechAag. Toen zij 's middags half één met h-aar auto op de provinciale weg in haar woonplaats voorgesor teerd stond om de Parklaan in te rijden, werd ze van achteren door een andere personenwagen aangereden, waardoor haar au tootje zwaar beschadigd wegge sleept moest worden. 's Avonds circa' half negen reed se in de geleende wagen van haar vader op de rijksweg onder Oegst- gee8t, toen ze weer van achteren werd aangereden. De wagen slin gerde daarop enkele malen rond en kwam hierbij tweemaal met de vangrail in aanraking. Ook vaders auto, moest zwaar bescha digd, worden weggesleept. Beide malen kwam de bestuurster wonderwel met de schrik vrij. Wei- vroeg ze de behandelend politie ambtenaar haar vader te zeggen dat se geen schuld had. De bestuurders van de achteropr komende wagens komlen niet ver klaren hoe de aanrijding tot stand kwam. Wellicht speelde de schoonheid van de juffrouw hen parten. Jongerenmis in Leonarduskerk LEIDEN De Jongerenmis zal a.s. zaterdagavond niet in de Hartebrug- kerk, maar in de Leonarduskerk aan de Haagweg worden gevierd. Aanvang ze ven uur. Het thema luidt: „Jongerenmis niet alleen voor jongeren". Inlichtingen bij: Anton Toussaint, Pasteurstraat 18a Leiden. Ruim 300 inschrijvingen KAAGDORP De Keilers willen blik baar de laatste kans van de scheldende zomer gaarne benutten, want voor de dit weekend te houden Na-Kaag zijn niet minder dan 312 Inschrijvingen binnen gekomen. Daarbij is de Solo-klasse op de Kager- plassen, de bakermat van de2e oor spronkelijk Engelse klasse, wel 't best vertegenwoordigd met niet minder dan 46 deelnemers, verdeeld over A- en B- klasse. In de Regenboogklasse met 13 deelnemers zal bij stevige wind ongetwij feld weer veel spectaculairs te zien zijn, waarbij de strijd tussen de grote con currenten Hofland en De Goederen wel weer ten top zal stijgen. Maar zij zullen niet samen alleen om de overwinning vechten, want de Kagerplassen zijn voor de meeste deelnemers geen onbekend terrein. De Valkenklasse zal weer eens enigszins andere aanblik bieden, nu Bart Kraan c.s. niet van de partij kunnen zijn. Rolf v. d. Baumen, Hoppe, Du Prie, v. d. Want, Zwaan/Klein e.a. kunnen hier weer voor de nodige sensatie zorgen. Daarnaast weer grote deelname in de 16 m2 Streepklasse, de Vrijheidsklasse, de Flying Juniors en Schakels, de Sterntjes en Pampusklasse. Ook de Vauriënklasse, met 34 deelnemers In A- en B-klasse is uitstekend vertegenwoor digd vertegenwoordigd. Wat voor deze laatste wedstrijden wél van groot belang Is, is het voornemen Van het bestuur om tydens de wedstrij den boten op de wedstrjjdbaan te laten rondvaren met „waarnemers," lid van 't wedstrijdcomité. Wanneer deze waar nemers menen te cortstateren, dat door deelnemers een overtreding is begaan tegen het wedstrydreglement, zullen ejj dit de betrokkenen aanzeggen, waarna na de wedstryd de vermeende overtre ding na afloop als protest van het wed- strydcomité zal worden behandeld. De zeilers weten dus waaraan ze zich te houden hebben. Kijk, de versnellingsbak waarmee de meeste auto's nu nog zijn uitgerust, werd zo'n 80 jaar geleden ontwikkeld. En hoewel de snelheid van de auto sindsdien zeker vertienvoudigd is, zit de automobilist van nu nog altijd opgescheept met dat stuk techniek uit de vorige eeuw. Hetgeen hem verplicht alsmaar bezig te zijn met pook en pedaal. Nu kun je dat wel sportief willen noemen, maar dat wordt met de steeds toenemende verkeersdrukte natuurlijk wel een lachertje. Daarom willen wij u er even op wijzen pyyi dat er tegenwoordig een meer ontspannen manier van autorijden bestaat, waarbij het niet zozeer aankomt op handen en voetenwerk maar op pienter JBSSÜmBI gebruik maken van de modernste techniek: de Variomatic van DAF. Die geeft u niet 4, HOS maar 1000 versnellingen. Dat is natuurlijk wat veel om met de hand te bedienen. «.to™™,»»»...: Daarom gebeurt het automatisch. kies nu nit het DAFprogrammal97U DAF»! «KMDfoeL WW aanbetaling fl.28fc DAF44 f 5364,- tiral. BTW) aanbetaling 11.580,- DAF44 stationcar 16.861,- (rad BTW) ambetaliBgfl367,- DAF55 f 6.602,40 Gnd BTW) aanbetaüng f1349,- DAF55 coupé f 7.498,40 God BTW) aanbetafing f M87,- DAF55 Mi»nr f T.OOOt- facUffW«Btataöi*f-kfci 1 coupon rggl Stuur mij alle informatie over dc vernieuwde DAF55 DAF55 Coupé «DAF55 Stationcar DAF44 DAF44 Stationcar DAF33 (Aanstrepen wat u wenst), a 1 r al FlaalrJ l «dn envelop aondtr postzegel venenden aan DAF, ^0 Antwoordnummer2000,Eindhoven) ^0 Hoofddealer voor Leiden en Omstreken: LEIDEN - Verdamstraat 6 - Telefoon 01710- 23041 Official DAF-dealer voor Oegstgeest, Rijnsburg en Warmond: LEIDEN - Hogerbeetsstraat 6 (zijstr. Warmonderweg) Telefoon 01710 - 50330 RoofMataw voor Voorhout, Katwijk, Noordwijk, Noordwijkerhout, Sassenheim en Valkenburg: 1HTA FARFHAITF Nlf KATWIJK - Wilhelmlnastraat 16 - Telefoon 01718-4299

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5