HOOGBOUW LANGS ZUID-WESTENTREE Leidse raadsagenda PERSPECTIEVEN VOOR OMSCHAKELING VOLTAGE Geen uniforme duurtetoeslag voor het gemeentepersoneel in Rijnsburg Bedrijfsruimte en flats Rijdend carillon aan de Vismarkt BLO-school vraagt steun bij overlast MARKTEN Raad laat zich ompraten door h. en w. In De Engel hele week kerk- en schoolfeest DONDERDAG 2 OKTOBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN De entree van Zuid-West vanaf de zjjde der Herenstraat krijgt een stedebouwkundige hoogbouwzoom. Aannemingsmaat- Bchappy Van Rhyn Katwijk N.V. te Katwyk aan Zee wil van de gemeente kopen een bouwterrein, gelegen op de hoek vyf Mellaan- Rooseveltstraat, groot ongeveer 2700 m2. De N.V. is voornemens op deze grond een bouwplan, omvattende bedrijfsruimten in 2 lagen met daarboven 90 flatwoningen in zes bouwlagen, te realiseren. In het bestemmingsplan „Lelden-Zuidwest 1959" is de te verkopen grond bestemd voor de bouw van kantoren, magazijnen, showrooms e.d. Het bebouwingsplan dat uit stedebouwkundig oogpunt zeer aantrekkelijk wordt geacht wijkt voor wat de woningen betreft af van de aan de betreffende grond gegeven bestemming. In verband hiermee zal voor de uitvoering van het plan een vergunning ex artikel 20 van de Wederopbouwwet dienen te worden verleend. LEIDEN De gemeenteraad van Lei den komt op maandag 13 oktober, des avonds om 19.30 uur, in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Benoeming leden Adviescommissie inza ke het huisvestingsvraagstuk; idem le den van de Bestuursraad voor de School adviesdienst; medewerking aan bestuur C.unera-stichting ten behoeve van zijn school voor BLO aan de Lammenschans- weg 6 voor het verhelpen van water overlast in de kruipruimten, voor het plaatsen van een rijwielberging en voor het aanbrengen van een ventilatie in de eetzaal; afrekening exploitatievergoe dingen ten behoeve van de bijzondere scholen voor buitengewoon onderwijs, over de jaren 1963 tot en met 1967aan leg van een trainingsverlichting op het half verharde schoolsportveld achter de Vijfmeihal; aanleg van een tennispark ten westen van de Schubertlaanaan leg van een openbare sneeloele^pnhe'd voor de jeugd op het terrein van de voormalige speeltuin „Professorenwijk", nabij de Van Vollenhovenkade; verkoop perceel bouwterrein, gelegen op de hoek Vyfmeilaan-Rooseveltstraat; overeen komst tot ruiling van grond aan de Ho ge Morsweg; aanschaffing van kantoor machines voor de dienst van Gemeen tewerken; bouw van 96 z.g. meerruim- te-woningen ter weerszijden van de Sma ragdlaan in het Morskwartier; vaststel len van de begroting voor 1969 voor de Dienst voor de Groenoordhal; wijziging begroting van de gemeente voor het dienstjaar 1968; aanvullende voorschot ten op de aan de ter plaatse gevestigde gezinscolonnes toekomende gemeentelij ke subsidies over het jaar 1968; jaarlijks subsidie aan de Sitchting Dienstencen trum Leiden; verordening inzake het Weg over Schuttersveld wordt maand voor wegverkeer gesloten LEIDEN Met ingang van maandag 6 oktober zal voor een periode van on geveer vier weken de weg over 't Schut tersveld tussen Valltbrug en Rynsburger- rotonde voor alle wegverkeer zyn afge sloten. Doel van deze tijdelyke afslui ting ls het opbreken van de bestaande Schuttersveldweg en het aanleggen van een vierbaansweg voor tweerichtingver- keer met voet- en fietspaden erlangs. Het is een onderdeel van de z.g. Schut- tersveldwerken, waarmee de N.V. Gebr. Schouls deze zomer is begonnen. Dit omvat mede de aanleg van de yier- baansverbinding tussen Stationsplein en Willem de Zwijgerbrug (Oegstgees- terweg) en de reconstructie van de Rijnsburger rotonde. Hoewel personeel van Gemeentewerken bebording voor vervangende verkeersroutes in overleg met de gemeentepolitie zal aanbrengen, is het toch raadzaam voor regelmatige gebruikers indien mogelijk dit knelpunt te vermijden. De laatste verkeerstelling op de Schuttersveldweg (éénrichting- verkeer) bedroeg een werkdag-etmaal- gemiddelde van 12.000 gemotoriseerde voertuigen. Deze moeten nu allemaal een andere weg zoeken. Evenals dat de gelijktijdig beginnende afsluiting de Rijnzichtbrug geldt, moet men hiel de kortheid van de vervangende ver- keersroute niet in het aantal meters, maar in het aantal minuten zoeken. M.a.w. zo veel als mogelijk is buiten het centrum om zijn weg zoeken door' Leiden-Noord naar de Willem de Zwij gerlaan garanderen van door ambtenaren te sluiten geldleningen ten behoeve van de bouw of aankoop van een woning, en ran overeenkomstige toepassing ver klaren van deze verordening op het on derwijzend en bedienend personeel, dat in vaste dienst is bij een in de gemeente Leiden gevestigde instelling voor bijzon der onderwijs; voorstel om zich te ver enigen met een door het bestuur van het Instituut Ziektekostenvoorziening Ambtenaren in Zuid-Holland voorgestel de wijziging van de I.Z.A.-regeling. LEIDEN. In het Informatieve Nota voor 1970 aan de raad hebben B. en W. te kennen gegeven, dat er voortgang wordt gemaakt met de omschakeling van 127 naar 220 volt. De Lichtfabrie ken willen de ombouw van de huisaan sluitingen doen uitvoeren door een hiertoe door de installateur in het ver zorgingsgebied op te richten naamloze vennootschap. Ook de gasvoorziening in het verzorgingsgebied van de Leidse Lichtfabrieken vordert gestaag. Nog dit jaar krijgen Ter Aar en Nieuw koop leidinggas en de gemeenten Lel- muiden, Nieuwveen, Rijnsaterwoude, Woubrugge en Zevenhoven zullen spoe dig volgen. In het SLF-gebied zullen zich geen gasloze gemeenten meer bevinden. Op het punt van sportvoorzieningen denken B. en W. aan verplaatsing van een der korfbalverenigingen, die het complex aan de Montgomerystraat be spelen. Misschien kan het demonstra tieterrein bij de Groenoordhal een op lossing bieden, aldus B. en W. Op het complex Montgomerystraat moet het oude kleedgebouw worden vervangen. Instructiebad Begin 1970 komt het plan voor. de. bouw van een instructiebad in Zuidwest in de B. en w. beraden zich over een voorstel van de Sportstichting om verlichting aan te brengen boven het bassin van het zwembad De Vliet zodat dit 's avonds langer kan worden gebruikt. Onderwijs 1. Binnen de huidige bebouwing van de gemeente dienen naar de huidige be hoefte nog verscheidene gebouwen voor kleuter- en basisonderwijs tot stand te komen. Voor de bouw van de openbare kleuterschool aan het Strauspad, de r.k. kleuterscholen aan de Boshuizerlaan en de Bachstraat en de prot. chr. kleuter school aan de Kennedylaan, hoek Liszt- pad, konden nog geen urgentieverklarin gen worden verkregen. In-de toekomst verwachten B. en W. be hoefte aan uitbreiding van de onderwijs- accommodatie van het openbaar en het r.k. kleuter- en lager onderwijs in het Morskwartier. TENNISPARK FORTUINWIJK LEIDEN In het ter plaatse geldende bestemmingsplan Leiden zuid-west is ln de Fortuinwijk teil westen van de Schubertlaan een terrein gereserveerd voor de aanleg van een tennispark. Hiervoor is een plan opgesteld. Dit plan omvat de aanleg van 9 banen en de bouw van een clubgebouw. Bij het complex is een par keergelegenheid ontworpen. De afscheidingen van de banen onderling zijn dusdanig geconstrueerd, dat deze gemakkelijk kunnen worden verwijderd, zodat het park 's winters als sproei-ijsbaan kan worden gebruikt. De aanlegkosten worden in totaal geraamd op 740.495. Vijf donors gaven voor 40ste maal bloed LEIDEN Vijf donors die voor de veertigste maal bloed hebben afgestaan zijn gisteren in de Bloedbank van het Academishc Ziekenhuis in intieme kring gehuldigd. Tijdens deze kleine bijeen komst ontvingen de donors mej. C. S. Eswilder en de heren G. J. Hillenaar, G. M. Albers, W. Z. de Jong en P. J. Beyer (allen afkostig uit Leiden) uit handen van dr. J. F. L. Fontein (me disch leider) een vergulden draagspeld en een oorkonde van het Nederlandse Rode Kruis. Dr. J. G. Eernisse, hoofd bloedbank en administrateur G. van Strien boden de donors een kleine at tentie aan nemens resp. de Stichting Bloedbank en de Bloedtransfusiedienst. Parachutisten een uur later naar beneden LEIDEN Het parachutespringen op het NBLO-terrein aan de Zoeterwoudse Singel, dat oorspronkelijk van 9.00-10.30 uur zou worden gehouden is een uur verschoven. De parachutisten komen nu tussen 10.00 en 11.00 uur naar beneden. (Van c sportredaktie) ALPHEN AAN DEN RIJN Wethouder J. O. Duin heeft woensdagmiddag onder grote belangstelling het voor lichtingscentrum van de ge meentelijke Water- en Licht- bedrijven officieel geopend. Het is ondergebracht in hef, pand Hoofdstraat 53. De symbolische openingsuyij- ze bestond uit het ontsteken van de elektrische verlich ting. Met de leiding van het centrum is belast de heer G. Sarelse.iDe plechtigheid werd ingeleid door de heer W. J. Nieuwland, directeur van de bedrijven met een toespraak; in zijn begroeting richtte spr. zich tot de burgemeester, de wethouders, raadsleden, con- signateurs en installateurs, groepen met wélke de be drijven op enigerlei wijze re laties hebben. Wethouder Duin wees er op dat de toonzaal, die aan het centrum tevens is verbonden, duidelijk wijst op de bijzon dere tijd in het bestaan der bedrijven; het energiebedrijf kan niet meer gezien worden alleen als een passieve ener gie leverancier maar ook als De bespeling van de rijdende bei aard op 3 oktober a.s. door de beiaardier Rien Ritter, is in de feestwijzer aangekondigd op de Breestraat, naast de trap van het Stadhuis. fDe rijdende beiaard wordt om organisatorische reden ver plaatst tiaar het Stadhuisplein aan de Vismarkt. Programma van de te spelen num mers en het tijdstip van de uit voering blijven ongeivijzigd. Subsidie een noodzaak voor dienstencentrum LEIDEN De „Stichting Dienstencen trum Leiden", waarin alle levenbeschou- wélijke en maatschappelijke organisa ties, die ter plaatse reeds betrokken zijn bij werkzaamheden ten behoeve imn be jaarden en hulpbehoevenden, zijn verte genwoordigd, is van plan met haar werkzaamheden te beginnen in het Leid se Volkshuis, welk gebouw centraal ge legen is voor de binnenstad en waarin zij over enige lokaliteiten de beschik king heeft kunnen krijgen. Het ligt in de bedoeling een functionaris aan te trekken, wiens taak het zal zijn: bemiddeling te verlenen bij inschake ling van bestaande georganiseerde hulp verlening; hulp door vrijwilligers te or ganiseren; algemene voorlichting en ad vies te geven; gebreken en leemten in de voorzieningen te signaleren en initia tieven te entameren. Verwacht wordt, dat het Rijk bereid zal zijn de gemeente een bijdrage te verle nen neerkomende op 45 pet. van de wer kelijke uitgaven. De instelilng heeft aan de hand van ge gevens van bestaande dienstencentra 'n begroting voor 1969 opgesteld, waarin de kosten een totaalbedrag belopen van rond 49.000,-. Voor de inkomsten is men geheel op ontvangsten uit sub sidie aangewezen. B. en w. stellen de raad voor, de subsidie voor 1969 te stellen op maximaal 20.000,-. Burgerlijke stand LEIDEN. Geboren: Diana Jozephi- na Magdalena, d.v. H. W. Schuchhard en J. Rietkerken; Hendrik Johannes, z.v. K. J. Vahrmeijer en P. Heemskerk; Eli sabeth, d.v. J. C. Teske en ~E: J. Vree ken; Elisabeth Ida Hendrika, d.v. W. C. A. van der Voort en A. W. van der Geest; Saskia Jean, d.v. C. M van Box tel en F. W. J. Rademakers; Alida, d.v. I C. A. van Duijn en M. H. Ravensbergen; Alida, E. van Iren en J. G. Koning; Mar cel Machiel, z.v. M. Sierat en M. J. Oudshoorn; Mariska Maria Bernadette, d.v. B. P. Duivenvoorde en G. M. Rus- schenberg; Theodora Catherina Maria, d.v. P. W. E. Muilwijk en B. G. Duiven voorden. Overleden: W. J. Kriek (74); W. H. Taffijn (84); L. H van der Vos (75). I Kinderdieren- show in de Burcht Zaterdag is het weer Dierendag en zal er een dierenshow worden gehouden ln „De Burcht". De show wordt georga niseerd door de Jeugd Natuurwacht en de Parochiële en Hervormde Jeugdraad. Er kunnen alleen kinderen van de kleu ter- en lagere scholen aan deelnemen. Een deskundige jury ls aanwezig. BJj de prijsbepaling zal niet op b.v. het ras worden gelet maar o.a. op de ver zorging van het dier. Voor elke catego rie zijn er prezen beschikbaar. In ver band met de de overweldigende opkomst in 1968 zyn er voor de diverse catego rieën aparte tijden vastgesteld en wel als volgt: van 9.00-9.30 uur inschrijving van kat ten; van 9,30 tot 10.00 uur inschrijving van konijnen; van 10.00-10.30 uur in schrijving van marmotten, muizen en hamsters; van 10.30-11.30 uur inschrij ven van diverse dieren zoals vogels, vissen, kippen enz.; van 11.30-12.00 u. inschrijven van honden. Na de inschrijving vindt direct de prijs uitreiking plaats. LEIDEN. Viscollege „De Brasem" hield een competitie-viswedstrijd te Oude Wetering. Uitslag: 1. A. v. d. Hulst 15509; 2. J- v. d. Hulst 1285; 3. W. Schouten 1125; 4. J. Vos 1050; 5. J. Hartevelt 700; 6. P. Eradus 680; 7. S. Dubbelden 590; 8. G. Lakenvelt 580; 9. A. v. d. Vos 225; 10. H. v. Laar 210. LEIDEN Het bestuur van de Cunera- stichting, heeft gevraagd, ten behoeve van zyn school voor buitengewóón lager onderwys aan de Lammenschansweg 0, om medewerking voor het verhelpen van wateroverlast ln de kruipruimten onder het gebouw, voor het plaatsen van een rywlelberging en voor het aanbrengen van een ventilatie in de eetzaal. Als reden van het verzoek voert het be stuur het volgende aan. In het terrein bevindt zich een ondoordringbare kleil laag. Hierdoor vloeit regenwater naar de kruipruimten toe en vormt daar plas sen. Het water stijgt bij zware regen val zo hoog dat het via de kruipluiken ln de kelder van de centrale vei-warmlng komt. De kruipruimten zijn niet geven tileerd en vormen een kweekplaats van muggen. De vochtige lucht ruikt sterk muf en tast de Isolatie aan van de daar aanwezige leidingen. De school beschikt niet over een rijwielberging. In de over- biyfruimte, tevens filmlokaal, ontbreekt een goeie ventilatie. Nagegaan wordt ln welke mate de ar chitect van de school aansprakelijk is voor de kosten welke als gevolg van de wateroverlast moeten worden gemaakt. Het stichtingsbestuur heeft dienaangaan de een vordering Ingesteld. De financiële consequenties van de me dewerking kunnen nog niet nauwkeurig worden geraamd, omdat de technische oplossing van het probleem van de wa teroverlast rjbg nader moet worden* be zien. Vooruitiopepdeop hei resultaat daarvan kan„eensbrediet vankJ ter beschikking van B. er -teld. BARNEVELD, 2 okt. ElerenvelUng Aanvoer 498.629 stuks. Stemming rus tig. Prijzen (in guldens per 100 stuks) 51/52 8.42-8.69; 56/57 9.37-9.92; 61/62 10.10-10.79; 66/67 11.06-11.39. GOUDA, 2 okt. Kaas Aanvoer 94 par tijen. 1ste kwal. 4.19-4.29; 2de kwal. 4.00-4.18; extra kw. 4.30-4.78; handel kalm. ■J.'.'YVC ért ge- een instantie die tot taak heeft te adviseren m.b.t. de daarvoor nodige apparaturen. De bedrijven zullen dit doen zonder enige concurrentie- oogmerken. In de show-room is op dit gebied een ruime assorti ment te zien en kan men er dagelijks de gewenste voor lichting verkrijgen. (Van c 3 correspondent) RIJNSBURG Het Rynsburgse gemeentepersoneel zal niet worden geiykgeschakeld b(j de uitbetaling van de duurtetoeslag, zoals in Noordwyk gebeurt. In de vergade ring van de Rynsburgse gemeenteraad, gisteravond, sprak raadslid O. van Egmond zyn teleurstelling uit over het niet toepassen van deze financiële geiykberechtiging. Vrijwel de gehele raad deelde zyn mening, dat iedereen hetzelfde nettobedrag zou moeten krijgen, zy lieten zich echter ompraten door b. en w. zodat de raad het voorstel van het college tenslotte toch aanvaardde. Argument was dat de commissie van georganiseerd overleg het eens was met deze regeling. College handelde buiten raad om De heer Van Egmond was ook onaan genaam getroffen, door een eigenmach tig optreden van b. en w. Er werd een aannemersbedryf Ingeschakeld voor hui zenbouw aan de Spinozalaan, zonder dat de raad hierover was geïnformeerd. Er komen daar 13 woningen. Het was geen correcte stap, gaf burgemeester B. H. Koomans grif toe. Hij vroeg er begrip voor, omdat de bouw nu direct door kan gaan, daar een eerder ingeschakeld bouwbedrijf zich terugtrok. Ook wet houder v. d. Gugten erkende de fout. Dw heer T. Kr alt vond het voornaamste dat er gebouwd wordt. De heer v. d. Meij noemde de bebouwing een verar ming van de omgeving. Het zwembad is een voortdurend punt van gesprek in Rynsburg, zowel in als buiten de gemeenteraad. Om meer lyn in de ontwikkeling van liet bad te lcrygen is het bestaande comité uitgebreid met 12 personen uit de gemeente. De heer D. v. d. Mey had graag wat meer dames en jongere mensen benoemd gezien. De woonrulmtecommlsie werd in z'n ge heel voor een jaar herbenoemd. Westerpark" wint Niet minder dan 254 voor het merendeel sohoolgaande Rijnsburgers hebben ge reageerd op het verzoek van b. en w. om een passende naam te bedenken voor het park ln Plan-West. .Het Wester park" werd door b. en w. als meest ge- schikste aangewezen. Yvonne Mulder, Oegstgeesterwegl3 9 won hiermee 50. De nieuw aangelegen straten in Fre- deriksoord zullen naar leden van het ko ninklijk huis worden genoemd, in aan sluiting op de daar reeds aanwezige Oranjelaan. CHU-raadslid T. Kralt uitte kritiek op de vernielingen die de jeugd aanricht in de Rynburgse plantsoenen, en vroeg of er geen verscherpt toezicht gehouden kon worden. Burgemeester Koomans deed daarop een beroep op de ouders wat meer toe te zien op het doen en laten van hun kinderen. Op de grasvelden in de parken mag niet gevoetbald worden. Dparvoor is een veld bestemd vlak over de brug by het Oegstgeesterkanaal. Daar wordt door de jeugd bjjna geen gebruik van gemaakt. LISSE Woensdagmorgen is mej. G. van der Plas uit de Poelpolder in Lisse, door de familie Verduyn-Ten Ha gen hartelijk gehuldigd voor het feit, dat zij 25 jaar trouwe dienst heeft ver vuld. Deze trouwe dienst heeft voor al voor mevr. C. M. ten Hagen-Verduijn grote betekenis, want door de trouwe zorg van mej. van der Plas is het haar mogelijk nagenoeg alle werelddelen te bereizen en over haar reizen interessan te lezingen te houden. Op de foto mej. G. v. d. Plas met de heer Ten Hagen, die aan haar zorgen is toevertrouwd tijden* de reizen van zijn echtgenote. LISSE Het is in De Engel de hele week een feestelijke stemming in verband met het 40-jarig jubileum van de kerk en beide scholen. Gisteravond was het de beurt aan de jongens en meisjes van 1215 jaar die de school reeds verlaten hebben. Zij werden in het verenings- gebouw onthaald op een filmavond. Ook op deze avond was pastoor Spronk aanwezig om van zijn belangstelling blijk te geven. VOOr parochie is een feest voor alle parochia- O nen. Vanmorgen werd aan alle bejaarden 11' J die 70 jaar zyn of dit jaar 70 jaar wor- ClC UCICl&rClBTÜ den> en aan de z>Pken gedacht. Niet mln- J I der dan 70 fruitschalen zyn door het kerkbestuur by hen thuisbezorgd. Vanavond te 7 uur vindt in de kerk aan de Beekbrug een eucharistieviering plaats waar alle parochianen verwacht worden. In het bijzonder worden pogin gen in het werk gesteld om ook alle bejaarden en zieken hierby tegenwoordig (e doen zijn. Autobezitters hebben alle medewerking toegezegd om hen, die moeilijk ter been zijn, te vervoeren. Kerkconcert Vrijdagavond 8 uur wordt in de kerk een concertavond georganiseerd; een unieke avond in de jubileumviering. Naast har monie „Canite Tuba" o.l.v. Wim v. Duyn werken mee de RJK. gemengde zangver eniging „Vox Laeta" ujt Roelofarends- veen o.l.v. J. v.d. Meer en C. A. Hulee- bosch met orgelspel. Burgerlijke stand SASSENHEIM Geboren: Michaël E. N. zn. van H. F. Langelaan en M. J. Visscher; Elisabeth H. M. dr. van L. J. J. Nobelen en W. A. J. Heemskerk; Da nielle dr. van N. L. Flipse en W. B. van de Poll; Angela E. dr. van P. N. H. van der Eist en G. M. Floor; Eduardus P. zn. van A. J. van Haastregt en M. C. C. van den Berg; Patrick M. zn. van C. van der Zwart en L. van den Oever; Vlncentius A. C. zn. van J. M. Jorna en J. H. Diemei; Astrid J. M. dr. van Th. J. van der Voort en M. J. Schulte. Ondertrouwd: Cornells A. Ammerslaan (26) en Dieuwertje Blokkerus (21); Jilles D. Smit (24) Theodora E. van den Berg (20); Gerrit Hijlkema (22) en Jannette G. Westerbeek (22); Pleter Zegers (36) en Maria C. A. Berbee (21). Getrouwd: Theodorus C. J. Verklefl (26) en Helena M. G. van der Vlugt (23); Dirk de Bruin (22) en Maria M. C. Vegt (21). Overleden: Theodorus P. Zwetsloot (02) Antonlus Zoet (37)

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3