DE ZESTIEN IN EUROPA CUP I EN II Alleen Rob Hartoch in colour me Seventeen De ene japon ziet er opeens nog jeugdiger uit dan de andere. zone-schaaktoernooi VROOM DREESMANN Een vrouw kan zichzelf zijn bij 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 OKTOBER 1969 De *e«tien ploegen, die zich hebben geplaatst voor de tweede ronde (achtste finales) van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioe nen zün: Feyenoord (Ned.), Real Madrid (Sp.). AC Milan (It.), Spartak Trnava (Tsj.-Sl.), Benfica (Port.), Ferencvaros (Hong.), Celtic (Schotl.) Fioren- tina (It.), Standard Luik (Belg.), Saint Etiennc (Fr.), Dynamo (Kiev), Leeds United (Eng.), Rode Ster (Joeg.), Legia (Polen), Galatasaray (Turk.) en Vor- waerts (O.-Dld.). Karakterlstiekjes van de gisteren gespeelde wed strijden zijn: Vorwaerts Oost Berlijn kwam in Athene tegen Panathinaikos tot een onbeslist: 11. Bij de rust leidden de Grieken met 10. De Oostduitsers won nen in Berlijn met 20 en gaan over naar de tweede ronde. De doelpunten van de Oostduitsers werden geseoord door Antoniades en Klipstein. Spartak Trnava heefl door een overwinning van 40 op Hibernian La Valetta (Malta) de tweede ronde bereikt. De Siowaken waren op Malta niet verder gekomen dan 22. De 10.000 toeschouwers zagen doelpunten van Hrusecky (24e minuut), Ada- mec (64e). Azzopardi (in eigen doel (78e) en nog maals Adamec (84e). In Dublin plaatste Galatasaray Istanbul zich in de tweede ronde door met 32 van Waterford te winnen. De eerste wedstrijd leverde een zege van 20 voor de Turken op Nedurni Tirana werd op eigen terrein In Albanië uitgeschakeld door tegen Standard Luik niet verder te komen dan een gelijkspel 11. De Belgen zege vierden in de eerste wedstrijd met 30. Legia Warschau had in de Poolse hoofdstad geen enkele moeite met Uta Arad uit Roemenië. Na een ruststand van 10 kwam het einde met 80. De »erste ontmoeting won Legia met 21. Ferencvaros Boedapest haalde de tweede ronde door op eigen terrein met 41 van CSKA Sofia te winnen. De ruststand was 21. De Bulgaren zegevierden in Sofia met 21. Leeds United won ook de tweede wedstrijd tegen Ski og Lyn Oslo met ruim verschil: fi0. Dc rust stand was 30. De ontmoeting in Leeds leverde ren zege van 100 op. De doelpunten van Leeds United werden gescoord door Belfitt (2x), Hibitt 2x), Jones en Lorimer. Er waren 7500 toeschouwers Fiorentina, dat in Florence met 1—0 zegevierde, triomfeerde in de tweede wedstrijd met 21 over Vaxjoe Oester (Zweden), en bereikte eveneens de tweede ronde. De ruststand was 11. De doel punten werden voor de Italianen gescoord door Amarildo en Esposito. 9 BK KopenhagenBenfica 23. Eerste ontmoe ting gewonnen door Benfica met 20. Doelpunten: BK Kopenhagen: Skovborg (2x, een strafschop). Benfica: Eusebio, Diamantino (2x). aantal toeschouwers: 32.000. Saint EtienneBayern München 30. Eerste ontmoeting werd met 20 gewonnen door Bayern München. Doelpunten: Saint Etienne: Revelli (2x) en Keita. Aantal toeschouwers: 38.000. Celtic (Schotland)FC Bazel (Zwitserland) 20. Eerste ontmoeting was geëindigd in een doelpunt loos gelijkspel. Doelpunten: Celtic: Hood en Gem- mell. Aantal toeschouwers: 52.000. Linfield (Noord-Ierland)Rode Ster Belgrado 24. De eerste ontmoeting was met 80 door Rode Ster gewonnen. Doelpunten: Linfield: Mcgraw (2x), Rode Ster: Autonijevic (4x). Aantal toeschouwers; 60.000. Dynamo Kiev won thuis met 31 van de Oos tenrijkse kampioen Austria Wenen. De eerste wed strijd was eveneens al in een Russische zege ge ëindigd. De doelpunten van Dynamo Kiev werden gescoord door Moentjan, Bysjovets en Poejats. EUROPA CUP II De ploegen die zich hebben geplaatst voor de twee de ronde (achtste finales) van het toernooi om de Europese voetbalbekcr voor bekerhouders zijn: Cardiff City (Wales), Magdeburg (O.-Dld.), Olym- pique Marseille (Fr.), Glasgow Rangers (Schotl.), Dynamo (Joeg.), Norrkoeping (Zweden). Goeztepe (Turk.), PSV (Ned.), Rome (It.), Lierse SK (Belg.), Levski (Buig.), Sankt Gallen (Zwits.). Gornik (Pol.), Academica (Port.), Manchester City (Eng.) en Schalke '04 (W.-Dld.). Korte karakteristiekjes van de gisteren gespeelde wedstrijden zijn: In Bratislava werd Slovan, vorig seizoen win naar van de Europa Cup II uitgeschakeld. De wed strijd tegen Dynamo Zagreb eindigde zonder dat er werd gescoord. Dynamo won in het eerste treffen Het Turkse Goeztepe Izmir kwam een ronde verder door een tweede overwinning op Union Luxemburg: 32. In Izmir triomfeerde Goeztepe met 30. Sankt- Gallen bereikte de tweede ronde door de thuiswedstrijd tegen Frem Kopenhagen met 1—0 te winnen. In de Deense hoofdstad won Frem met 21. Het doelpunt dat de Zwitsers in de uitwed strijd scoorden bracht de beslissing. Gornik Zabrze had in de tweede wedstrijd niet veel moeite met Olympiakos Piraeus: 50. De rust stand was 10. De Polen hadden in Griekenland met 22 gelijkgespeeld. Palloseura Kuopio uit Finland heeft op eigen terrein de tweede wedstrijd tegen Academica Colm- bra (Portugal) met 1—0 verloren. Het doelpunt werd in de tweede helft gemaakt. Daar de eerste ontmoeting in 00 was geëindigd, plaatsten de Portugezen zich voor de tweede ronde Glasgow Rangers (Schotland) bereikte de tweede ronde door in de returnwedstrijd tegen Steaua Boekarest 00 te spelen. De Rangers hadden de thuiswedstrijd reeds met 20 gewonnen. Er waren 65.000 toeschouwers in Boekarest. Levski Sofia heeft op eigen terrein ook de tweede wedstrijd tegen Vestmanaja Reykjavik met 40 gewonnen. De ruststand was 10 door een treffer van Kotkov in de 17e minuut. Dezelfde speler scoorde na de thee nog tweemaal (in de 48e en 50e minuut) en Gaidarski maakte er in de 67e minuut 40 van. Er waren 20.000 toeschouwers. FC Magdeburg (O.-Dld.) plaatste zich na een enerverende wedstrijd in Boedapest tegen MTK Boedapest, die na verlenging in 11 eindigde. De Hongaren, die de eerste wedstrijd met 10 had den verloren, leidden na negentig minuten door een treffer van Takacs. In de verleningin zorgde Spar- wascser voor de gelijkmaker. Cardiff CityNjoendalen (Noorwegen) 5l Eerste ontmoeting met 71 gewonnen door Cardiff City. Doelpunten: Cardiff: Peter King (2). Sandy Allen (3). Aantal toeschouwers 15.000. Manchester CityAtletico Bilbao 31. Eerste ontmoeting eindigde in een gelijkspel: 3—3. Doel punten: Manchester City: Oakes, Bell, Eowyer. Aantal toeschouwers 50.000. Schalke '04Shamrock Rovers 30. De eerste ontmoeting werd met 21 door de Ieren gewonnen. Doelpunten: Schalke '04: Libuda. Pirkner en Witt- kamp. Aantal toeschouwers 40.000. Olympique MarseilleDukla Praag 20. De eerste wedstrijd was met 10 gewonnen door Dukla Praag. Doelpunten: Olympique: Loumet (2). Aantal toeschouwers: 26.000. AS RomaArds (Noord-Ierland) 31 Eerste ontmoeting was geëindigd in een doelpuntloos ge lijkspel. Doelpunten: AS Roma: Salvorl (2x) en Piero. Ards: Crothers. Toeschouwers: 35.000. JAARBEURSTOERNOOI De tweede wedstrijd voor het jaarbeursbekertoer nooi tussen het Italiaanse Cagliari en het Griekse Aris Saloniki is gisteren een kwartier voor tijd bü een voorsprong van 30 van de Italianen gestaakt wegens vechtpartijen tussen de spelers van beide partijen. De politie moest ingrijpen. Drie spelers van Aris werden naar de kleedkamer gestuurd. rest, in Boekarest met 41 te winnen. De Portu gezen hadden de ontmoeting op eigen veld met 31 gewonnen. Er waren 65.000 toeschouwers. Sparta PraagInternazionale Milaan 01. Inter naar tweede ronde. In Milaan wonnen de Italianen Newcastle UnitedDundee United 10. New castle, dat de eerste wedstrijd met 21 won, In de tweede ronde. ASK LinzSporting Lissabon 22. Sporting, dat de eerste wedstrijd met 40 won, gaat over naar de tweede ronde. SouthemptonRosenborg (Noorw.) 20. De Noren wonnen de thuiswedstrijd met 10. Sou thampton naar tweede ronde. FC BruggeSabadell (Sp.) 51 De Belgen, die in Spanje met 20 verloren, gaan over naar de tweede ronde. Izmir Altay (Turk.)Carl Zeiss Jena 00. D° Oostduitsers naar de tweede ronde dank zij een zege van 10 in de eerste wedstrijd BordeauxDunfermline 20. De Schotten, die de eerste wedstrijd met 40 wonnen naar de tweede ronde. Ruch ChorzovWiener SK 41. De Polen die de eerste wedstrijd met 42 verloren naar de tweede NapelsMetz 21. De eerste ontmoeting eindig de onbeslist 11. Napels gaat over naar de tweede Vasas GyoerLausanne Sport 21. De Honga ren wonnen ook de eerste wedstrijd en gaan over naar de tweede ronde. Coleraine (Nrd.-Ierland)Jeuness d'Esch (Lux.) 40. Coleraine naar tweede ronde. Jeunesse won in Esch met 32. Lokomotiv Plovdiv (Buig.)Juventus Turijn 12. Juventus, dat in Turijn met 31 won, naar de tweede ronde. Ujpest Dosza (Hong.)Partizan Belgrado 20. Ujpest Doszo naar tweede ronde. Partizan won op eigen terrein met 20. Malmoe FFVFB Stuttgart 11. Stuttgart naar tweede ronde door een zege van 30 in de eerste wedstrijd. Ook Hertha BSC uit Berlijn kwam een ronde verder. De tweede wedstrijd tegen Union Las Pal- mas leverde door een doelpunt in de tweede helft een zege van 10 voor de Duitsers op. In de wed strijd te Las Palmas werd niet gescoord. Odense BKFC Barcelona 02. Barcelona dat In Spanje met 40 won, gaat naar de tweede ronde. Van de Nederlandse deelnemers plaatste Ajax zich (via Hanover '96) al eerder in de tweede ronde. FC Twente werd dinsdag uitgeschakeld door het Franse Rouen. DEN HAAG Slechts één Nederlandse schaker zal deelnemen aan de komende zonetoernooicn van de wereldschaakbond. Het is Robby Hartoch, die uitkomt in het tweede Europese zonetoernooi. dat op 4 oktober in de Oosten rijkse plaats Raach begint. Bü het eerste Europese zonetoernooi in het Portu gese Praya de Rocha en het derde Europese zone- Athene is Geen van de zeven aan gewezen schakers (Donner, Ree, Langeweg en de reserves Kuypers, Van Scheltinga, Zuidema en Timman hebben zich vooi deze wedstrijden kunnen vrijmaken. Dit komt onder meer doordat pas vrij laat bekend werd, waar en op welke data de toer nooien zouden plaats vin- Animo sterk verminderd den. De zeven schakers hadden reeds elders ver plichtingen. Van degenen. Hie in twee instantie wer den aangezocht, kon alleen Rob Hartoch zich vrij maken, zodat Nederland het ditmaal moet doen met slechts één vertegenwoor diger in de eerste faze van de strijd om het wereld kampioenschap. Ook andere Westeuropese landen hebben de grootste moeite gehad zich bij de genoemde drie kwalifica tietoernooien door sterke schakers te laten vertegen woordigen. De animo voor de organisatie en de deel neming blijkt sterk ver minderd. Nederland, dat in de historie van dit drie jaarlijkse gebeuren, altijd de organisatie van een - toernooi voor zijn rekening nam (1966 in Den Haag, 1963 in Enschede), heeft zich ditmaal niet beschik baar gesteld. De KNSB geeft er de voorkeur aan de aandacht te richten op andere activiteiten, zoal.< de schaakcursus op d;> televisie en de propaganda voor het schoolschaken. P.U de organisatie varj de twee Europese zonetoe:- iiooien vcor dames kampt men met dezeifde moei lijkheden. Het eerste Euro pese zonetoernooi is on dergebracht in Tsjecho- Slowakije. Mevrouw Vree ken zal daar Nederland vertegenwoordigen. Het is echter nog steeds niet be kend, waar het tweede Europese toernooi zal plaatsvinden, zodat de beide Nederlandse kandi daten voor di1 mevrouw Tuk Heemskerk, nog steeds het onzekere verkeren. Hallo mooie mysterieuze ogen met die hele andere blik. Hallo knappe nieuwe vinding die zo eenvoudig aan te brengen is. Hallo "seventeen" geef me je nieuwe kleur, de kleur van zeventien. Tijdens de demonstratie t/m 11 oct. ontvangt u bij aankoop van vijf gulden aan W artikelen een trial size lipstick ter waarde van 1.75 gratis. Seventeen uw moctebewuete warenhuis Leide* Volleybal jeugd verloor RIGA In een wedstrijd voor de be zetting van de zevende tot en met twaalf de plaats van het Europese jeugdvolley- balkampioenschap hebben de Nederland se jongens met 30 verloren van Polen. t/m 12e plaats: Italië— West-Du itsland—België SPORTTOTO DEN HAAG Vanmorgen waren bij het bureau van de Sporttoto in Den Haag achttien meldingen binnengekomen van dertien juist voorspelde uitslagen op toto formulier 8. Driehonderdeenenvijftig deelnemers voorspelden twaalf uitslagen goed. Voor de derde prijs wordt de spoe ling wel erg dun. Niet minder dan 2934 deelnemers meldden zich voor een aan deel in deze prijs. Voor de extra-prijs ko men 1516 personen in aanmerking. Geen volleybal in eredivisie DEN HAAG. Het volleybalpro- gramma voor zaterdag bevat geen wed strijden in de eredivisie. Voor de hoofd klasse dames speelt HML/CLV de eerste thuiswedstrijd, een zware opgave, want stadgenoot Haag '68 2 is de tegenstand ster. Ook PVC speelt de eerste thuis wedstrijd tegen Zaan '69. Het program ma wordt gecompleteerd door vier wed strijden in de overgangsklasse. Russische dammers in tweekamp wereldtitel MOSKOU. Wereldkampioen AndrcJ Andrciko en oud-kampioen Iser Koeper- i man beginnen op 5 oktober te Moskou hun tweekamp om het wereldkampioen schap dammen. De beide grootmeesters uit de Sovjet- Unie zullen ten hoogste twintig partijen j spelen om de titel, die Andreiko vorig jaar veroverde. Koeperman (47), die in 1958 voor het eerst wereldkampioen j werd en Andreiko (27) hebben tot nu toe 35 keer tegenover elkaar aan het dambord gezeten. Koeperman won vijf keer, Andreiko één keer, de andere 29 partijen eindigden in remise. TEL AVTV Israël heeft gisteren in Tel Aviv de tweede kwalificatiewedstrijd voor het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal tegen Nieuw-Zeeland met 2—0 gewonnen. De Israëli hadden zondag de eerste wedstrijd met 40 in hun voordeel beslist. Israël moet nu aan treden tegen het winnende land van het kwartet Japan. Zuid-Korea. Australië en Rhode6ië. rn Hf De japon wordt een jaartje jonger. Elk model in onze nieuwe collectie vertelt dat op zijn eigen manier. En in praktisch alle denkbare uni en bedrukte stoffen. Een goed voorbeeld van dit jeugdige modefeest is deze Orlon bonded japon. U kunt hem passen in rose, bruin, rood en geel. Uw maat is er bij: 34 t/m 40. f 59,75.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 14