RAPID WIEN WEER MACHTELOOS TEGEN EEN VAAK FLITSEND PSV Eindhovense ploeg door woud van t«eV- kreupelhout naar tweede ronde EC II CAMPOS: Rapport aan UEFA Zelfs nog veel kansen laten liggen Op eenvoudigst mogelijke wijze koerste mej. Noordam naar zege Holland Sport beboet met 1500 gulden Geen benefietwedstrijd voor Lambert Maassen „Geluk dat score niet hoger uitviel DONDERDAG 2 OKTOBER 1969 DE LEUKE COURANT PAGINA 13 (Van één trslaggevers) EINDHOVEN Minder gemakkelijk dan Feijenoord is PSV de tweede ronde van de Europa Cupcompetitie binnengewan deld. De overwinning (42) die PSV gisteravond op het hard. soms grof, spelende Rapid Wien, behaalde was volkomen ver diend. De „wandeling" van Feijenoord tegen Reykjavik ging over rozen, terwijl PSV door een woud van kreupelhout moest, springend over uitgestoken benen. Rapid Wien was zonder hoop naar het overvolle en feestelijk verlichte PSV-stadion gekomen. Wel stond vast dat de Oostenrijkers hun huid duur Voor deze tweede zege heeft PS V-tra Lner Kurt Lander zijn tactiek nauwelijks behoeen te wijzigen. In Wenen steunde de ploeg van Limder, oud-leerling v>an Rappan op een ijzersterk verdedigingsduo (Radovic en Strik) en aanvallers die bijzonder gemakkelijk openingen wisten te forceren. Resultaat: een (onverwachte) zege van 21. In Eindhoven stuitte Rapid Wiens aanval opnieuw op Strik en Radovic, terwijl de snelle Schmidit Hansen, Van dear Kuylen en Veenstra weer de trage Rapiidverctedigers tegenovei- zich vonden, die, ingesteld op statisch spel, nauwelijks raad wisten met. door elkaar lopende Eindhovense aanvallers, waarbij vooral het steeds mee naar voren komen van rechtsback Van den Dungen voor extra-verwaiuing zorgde. PSV startte ongelukkig. Al na twee minuten raakte doelman Doesburg bij een botsing gewond. Met een uit de kom geschoten arm verliet hij het veld, rpaar de wetenschap de minder zekere Willy Heyiwk achter te hebben, tastte het zelfvertrouwen van de PSV-defensie nauwelijks aain Ook het uitvallen van linksachter Blatter tien minuten later (zijn vervanger was Peter Kemper) had geen nadelig efect. Integendeel, want kort daarna gaf Willy van der Kuylen de Eindhovenaars een voorsprong (1—0), zouden verkopen. Met veel gooi- en smijtwerk, waarlegeu dc Portugese scheidsrechter Campos niets deed, hebben de PSV'ers moeten ervaren dat het begrip „mandekking" op ver schillende manieren kan worden geïnterpreteerd. Oorzaak van de soms grove acties van de Oostenrijkers ofschoon ook enige PSV'ers met het betere schaafwcrk wel raad wisten vormde mede de factor dat Karl Rappan zijn ploeg in twee weken niet heeft kunnen afhelpen van een gebrek aan con ditie en intelligentie. Ook in deze tweede ontmoeting voor de slrijd om de Europese beker voor bekerwinnaars, bleek Rapid Wien machteloos tegen het beweeglijke en vaak flitsende PSV. vorige week bij Rapid zijn contract tekende, was echter te veel gebonden aan Schmidt Hansen om de lege ruimtes op te vullen, laat staan een stuwende taak achter zijn aanval te vervullen. Toch kwam in deze periode een van de zwakkere pwiten van PSV naar voren. Evenals in Wenen stapelden de kansen zich op, maar Van der Kuylen schoot over, Schrwidit Hansen miste alleen voor de onzekere doelman Fuchshichler en Veenstra werkte fraaie aanvallen onvoldoende af. Het laten liggen vam zoveel kansen moet hinder in de ko mende Europa-Cupwedstrijden wel zor gen geven, want een volgende tegen stander zal waarschijnlijk niet zoveel gelegenheid tot scoren bieden als dit Machteloosheid Het duurde tot twintig minuten voor tijd eer Bengt Zoef Schmidt Hansen het overwicht in doelpunten kon uitdrukken- In nog geen zestig seconden bracht hij PSV op 41 en op dat moment ont- Een rondedans na een PSV-doelpunt. Dat tafereel zou zich nog driemaal herhalen. laadde Rapids gevoed vam machteloosheid zich in volle hevigheid. Grausam, een van de vele' Oosten rijkers, die zijn heil in grof geweld zocht, trapte Strik na. De Portugese scheidsrechter Campos wees naar de kleedkamer, maar de tussenkomst van de oud-DOS-trainer Donenfeld zorgde ervoor dat vijf minuten later nog tweeëntwintig spelers de strijd konden voortzetten, De heftige discussies hadden PSV aangeslagen, want vanuit de uit de aftrap volgende aanval scoorde Bjerre gaard 42. Van belang was deze treffer echter niet meer. Daarvoor had PSV zich in de tweede helft te superieur getoond. EINDHOVEN „Ik hoorde Frans, Duits en Nederlands spreken en ik be greep er niets van. Toen heb ik Do nenfeld maar geroepen. Die spreekt meerdere talen en werd de zaak me iets duidelijker. Ik heb niemand uit het veld gestuurd. Bjerregaard niet en Strik niet". Voor de Portugese scheidsrechter Campos (48), met zijn zeven jaar in ternationale ervaring, was het een vreemde zaak, toen vlak m>a ihet vierde PSV-doélpunt van Schmidt Hansen bij de middenlijn Rapidspeler Bjerregaard en de PSV'er Pleun Strik op de vuist gingen. Campos snelde naar de on- heilsplek volgens Donefeld, ex- trainer van DOS, die als tolk optrad om Bjerregaard naar de kleedka mer te sturen. Nadat er taalproblemen ontstonden en Scheidsrechter Campos kwam in de tweede helft in moeilijkheden, toen na het vierde doelpunt van PSV een verwarrende situatie ontstond. Oampos aanvankelijk de benen moest nemen voor razende Rapidspelers, kon Donenfeld de zaak sussen. Zowel Bjerregaard als Strik mochten blijven spelen, omdait volgens Campos na af loop van dit duel „ik weikelijk nie mand naar de kleedkamer wenste te sturen". Wel zou Campos een uitgebreid rap port sturen naar de UEFA over dit incident Campos: Ik weet nu duide- lijk hoe de zaak in elkaar zat. Dat komt in het rapport. Men zal er nog wel meer van horen". En over de wedstrijd: „Bikkelhard, maar wat wil je met de belangen die op het spel staan. Dat was te verwachten". BOKSDUEL K'DAM—LONDEN ROTTERDAM. De vijftien jaar be staande Rotterdamse boksvereniging „Huizenaar" organiseert maandag 6 ok tober in de Rivierahal te Rotterdam een internationaal programma met deelne ming van de Engelse ploegen West Ham Club, Repton Club en Poplar Club, alle uit Londen. Alle partijen worden in de A-klasse gebokst tussen leden van „Huizenaar en de Londenaars: halfzwaargewicht Wiim Jansen tegen Sullivan; halfzwaargewidht Luc van Schaak tegen Rogers; midden gewicht Carel Jansen tegen Williams; middengewiCht Wout v. d. Poel tegen Saul; middengewicht Harry Bogaerts tegen Clarke; zwaarweltergewaoht Stan Driessen legen Ball; zwaarweltergewicht Eric Walcott tegen Knowles; welterge- wiaht Leen van Diggelen tegen Wreden; lichtgewicht Gerard Bok tegen Matthews en vedergewiCht Freek Bandel tegen Hengeloprijs hoogste klasse in Nootdorp nadat, de zwakke Ressel, die drie maanden naast het eerste elftal heeft gestaan, in eerste instantie miste PSV ging over tot het combdnaitiespel. waarmee Rapid in het Pratersbadion moedeloos was gespeeld, maar Floegöl maakte halverwege de eerste helft duidelijk, dat het hiervoor te vroeg was: 1—1. Een magnifieke solo van Veenstra in de zevenendertigste minuut bracht echter de ruststand meer in evenwicht met de veldiverhoudiug: 21. Te traag In liet eerste half uur van de tweede helft kwam Rapids falen het duidelijkst aan het licht. De Weners probeerden zich aan te passen aan het aanvalsspel van PSV, dat steunt op de snelheid van Schmidt. Hansen en liet inziop t van V,an dèr Kuylen en Veenstra Herhaaldelijk trok de Deen naar binnen, waarop Ressel, die de opgekomen Van den Dungen en soms ook de zich uitstekend aanpassende Kemfjer (wegens een ribblessure heeft hij lange tijd alleen kunnen trainen) de opengelaten plaats opvulden. Rapid bleek te traag en ook te bang deze snelle wisseLingen te volgen. Wel hadden de Weners, na de eerste nederlaag, hun toevlucht genomen tot een Ausputzer, maar Glechner hield angstvallig het cenitrum, bewoog zich ■nauwelijks over de achterste verdedi gingslijn en schiep bovendien geen ruimte De eniige speler, die de kwali teiten bezat PSV enigszins af te stoppen, was Fak. De 24-jarige Fak, die pas Dirk NIJS: „We gaan lot het uiterste (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het bestuur van Holland Sport beeft gisteren van de Strafcommissie van de KNVB een boete van vijftienhonderd gulden opgelegd ge kregen in verband met de wanordelijk heden, die zich hebben voorgedaan tij dens de op 14 september op Houtrust ge speelde wedstrijd tussen Holland Sport en Sparta. Tijdens de tweede helft van deze wed strijd kwam het tot ernstige ongeregeld heden, toen een deel van de toeschouwers (lege) bierflesjes wierp in de richting van Sparta's doelman Jan van Beveren. Scheidsrechter Wim Schalks uit Leiden was daardoor genoodzaakt de wedstrijd vijf minuten te staken. Holland Sport werd schuldig bevonden aan overtreding van artikel 56, lid 1 van hei Algemeen Reglement van de KNVB, waai'in het bestuur van een vereniging aansprakelijk wordt gesteld voor (Te handhaving van de orde voor, tijdens en na afloop van de wedstrijd en waarin te vens vermeld staat dat het bestuur de functionarissei „LIJKT NERGENS OP" Commentaar van Dirk Nys op de maatregel van de KNVB: „Dat is zo be neden peil, dat heeft nergens mee te maken. Dat is ondemocratisch, onfatsoen. Hjk, nee ik heb er geen woorden voor". „Ons veld is toch goedgekeurd en wij hebben immers aan alle voorschriften voldaan? Vfe moeten de orde handhaven en dat is gebeiird. Ik ben er zelf nog heengegaan met de leans dat ik ook een fles voor mijn kop kreeg en dan krijg ik nog een® 1500 gulden boete op de koop toe. De volgende keer blijf ik zitten als zoiets gebeurd. De burgemeester van Amsterdam wordt toch ook niet gestraft als het Maagdenhuis bezet wordt? We moeten de orde handhaven wanneer er zich wanordelijkheden voordoen. En dat is gebeurd. We zullen met deze zaak dan ook lot het uiterste gaan. We gaan bekijken of de commissie van beroep er iets aan kan doen. Lukt dat niet dan gooien we het voor de burgerrechter. De KNVB moet nu maar eens eindelijk precies vertellen (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG De kleine dappere me juffrouw B. Noordam heeft gisteren in de regen op Duindlgt haar Gold Westlandia weer ter zege gereden in de koers voor amatrices. Ze deed dit op de eenvoudigst mogelijke wijze: direct naar de kop gaan en vooral uit het gewoel van paarden met zeer kennelijke amatrices op de sulky blijven. Fenno Silk kwam goed naar voren en werd nog net voor Gehade Hollandia tweede. Bij de tweejarige dravertjes was er niet op te boksen legen Igmar Buiten zorg. Die had nog niet gewonnen in zijn vier starts, maar wel met dat plaats geld omdat daar een grote koers tus sen zat al een paar duizend gulden verdiend. Nu liep hij van start af weg en alleen Inorina N kon, bij zijn debuut, aardig volgen. De rest galoppeerde uit eigen wil of werd door anderen „ln de fout" geholpen. Lyon Buitenzorg was nog de enige die min of meer bij de koppaar- den kon komen, maar het overbruggen van het aanvankelijk geleden verlies kostte hem toch te veel kracht om ten slotte door te stoten. In de eerste ren verraste Cin Gin met een venijnige eindsprint de leidende Lady Susie en in de tweede afdeling deed Rozenburg soepel het kopwerk om ten slotte nog vrij gemakkelijk te finishen >*uim voor Sarika. Rock Crystal verzorg- 6* voor Weiss de tweede zege. Ditmaal ran kop af en heel makkelijk. TJttelagen Dnindigt Deoolprijs'(2000 in): 1 Goudhaartje (O. T* S. Kleyweg) 1.26.3, 2. Gonda's Juweel, Gra- "O W. 5», «LM, i Graafscliapprijs (2000 m): 1. Goudvos Heny (A. G. Heskes) 1.25,2, 2. Guido Six, 3. Gene- ,-ique Belwin. Toto: w. £4,20, pl. £2,10, £3,70; koppel £21,60; cov. £6,10: trio: £113.20. iep rijs (1500 m): 1. Igmar Buiten- >rg (Th. Kooyman) Twenteprijs (214 Pools), 2. Gravin CH,^3. I-Ieny's Sally laar Jr.) 1.23.4, 2. Faola Hollandia, £2,—,' pl. f 1,20, £1.20. £1.70; kop- Toto: w. £2,30, pl. £1,30, £1,20; koppel Miranda prijs' (1900 ni. 3de afd.): 1. Roek Crystal (D. Welss) 2.09.4, t. Beautiful Girl, Toto: w. £2.40, pl. £1.20, £1,60: koppel £4.20: cov. £4,10. Totalisatoromzet184.072,50. Nootdorp "Vrijdagavond om half zeven begint ln Nootdorp oen programma van negen draverijen dat ondanks de overvloed van koersen op de volgende dagen, toch aardig bezet is. De Hengeloprijs heeft de hoogste lclasBe die met een winsom tussen de 25- en 40.000 gulden aan de «tart. Deze koers is gesplitst in twee, qua kracht vrij evenwichtige, afdelingen. In de eerste zien wij de Limburger Ever- prfse met Sjeng Hendrikx op de sulky wel voor sterk genoeg aan dat hij Wagenaars Fabiola Kitty kan houden. In de tweede afdeling is de pure flyer Bonnie Mars misschien net in staat het lot het einde uit te houden aan de kop. Ever Queen kan zijn voornaamste be dreiger zijn. Het programma met onze favorieten luidt: Pannlngenprijs (2000 m. autostart, met trio): Heliotroop - Hoss - Hephais- tos. Outsider: Hero Marijke Ifeldcnprijs C'000 m, autostarti: Dorita Hollandia - Grace Belwin - Goudvos Heny. Outsider: Grietje, GeertruidcnbergprijR (2000 m. auto start, met trio) Hino Contessa - Hertog Cavaljos - Grand Seigneur. Hengeloprijs (2020 m, 1ste afd.): Ever- I prise - Fabiola Kitty - Carrière. Gilzeprys (2380 m): Hanneke Tabor - Hannie Gregor - Goudhaartje. Gronsveldprijs (2380 m. met trio): Fleetwood - Good Luek S - Furie O. Outsider: Frisco H. Hengeloprijs (2020 m): Bonnie Mars - Ever Queen - Brillant Heny. Bredaprijs (2000 m. autostart, met trio): Grace Again - Gezina - Diamant- vink S. Den Boschprys (2020 m): Edelscolt Six - Flintstone V. Filette Six. Weer zege voor Gerben Karstens LANGEMARK Gerben Karstens heeft voor de derde maal binnen een maand een wegwedstrijd ln België met voorsprong gewonnen. Hij zegevierde gisteren na honderd vijftig kilometer in het Westvlaamse Langemark met veertig seconden voor sprong op drie vluchtmakers, die hij ln de slotfaze uit het wiel had gereden. 4 Vrijder* (Belg.) op l mln.j Kindt (Belg.) z.Lj 7. Jochams (Belg.) DEN HAAG Van het bestuur van ADO is geen initiatief te verwachten voor het doen spelen van een benefietwedstrijd voor Lambert Maassen. Maassen werd onlangs op medische gronden geadviseerd zijn voetballoop baan te beëindigen. Hij heeft een ernstige knieblessure opgelopen. De heer E. Hartmann, manager van de Haagse eiedivisievereniging, deelde ons gisteren desgevraagd mede. dat Maassen bij ADO tot 30 juni 1970 onder contract staat. Tot deze datum zal aan Maassen het normale salaris worden uitgekeerd alsof hij in het eerste elftal zou spelen en voorts ontvangt hij gedurende deze periode de aan de prestaties van het eerste elftal verbonden premies. In december wanneei' de zgn.-260 ziektedagen voorbij zijn zal ingevolge de Wet op de Arbeidsongeschiktheid (WAO) een commissie het uitkeringspercentage vaststellen van het salaris, dat Maassen voorlopig zal blijven genieten. Krachtens de WAO heeft Maassen evenals iedere andere werknemer tot zijn 65e jaar recht op uitkering, afhankelijk van het percentage dat hij arbeidsongeschikt wordt verklaard. Da heer Hartmann„Hoe graag wij Maassen ook een groot bedrag uit een benefiet wedstrijd gunnen, we zouden het organiseren van een dergelijke wedstrijd onrecht vaardig vinden ten opzichte van enige van onze andere spelers die door een blessure met voetballen hebben moeten «toppen. Ik denk daarbij met name aan Hans van der Hoek en Jacques Smit. Als werknemers hebben onze contractspelers recht op sociale voorzieningen en het is juist dóór* die sociale wetten dat zij een kans hebben op «en «eer mdaU&ft uit&ariog." Schmidt Hansen, in katachtige houding, gereed om weer eens langs de Oostenrijkse verdedigers te flitsen. Spaanse wielerbond schorst renners MADRID. De Spaanse wielrenners Luis Ocana en Ramon Saez zyn door de Spaanse Wielerbond voor twee maan den geschorst naar aanleiding van Inci denten tijdens de Ronde van Catalonië, die begin september werd verreden. In de zesde etappe van deze Ronde raakten Saez en Ocana slaags. Saez werd uitgesloten van verdere deelneming. Zijn ploeggenoten verklaarden «ach solidair met hun kopman en trokken zich uit de wedstrijd terug. Zij zijn voor een maand geschorst. Ocana kreeg bovendien een boete van 3250 peseta's omdat hij weigerde om met zijn ploeg deel 1e nemen aan de Spaanse regionale kampioen schappen, die onlangs zijn verraden, RAPPAN: I Van onze sportredactie EINDHOVEN „Hard? Beslist niet. In Oostcnryk spelen we ook zo. het is gewoon een kwestie van de vorm niet te pakken hebben". De Deense Oosten rijker Bjerregaard (26), aan zyn vierde seizoen by Rapid Wien bezig, was niet verrast door de overwinning van de Eindhovenaars- ..In Wenen hebben we de kracht van PSV al ondervonden. We waren bevreesd voor de uitwedstrijd- We hebben beter gespeeld dan in het eerste duel, maar gevoeld dat het nog niet gaat De beweeglijkheid, de snel heid is er uit. Wc hebben verdiend ver loren Dat laatste was ook de mening van Rapid-Wientraiuer Rappan. al was de collega van P.S.V.'er Kurt Lindner het niet eens met de zienswijze van Bjerre gaard dat er niet hard gespeeld zou zijn: „Rapid is atletischer, daar staat tegenover dat P.S.V. zeer veel kracht gebruikt. Het is ook sneller'dan Rapid. Het resultaat is juist. We hebben inog geluk gehad dat de score niet hoger is uitgevallen". Bijzonder onder de indruk was Rappan over het spel van dc blonde Deen Schmidt Hansen. „Een zeer snel le, intelligente speler, die veel kansen weet te scheppen. Hij maakte twee fraaie doelpunten" Behalve het feit dat Rapid duidelijk uit vorm is voerde Rappan ais verklaring van de nederlaag aan, dat zijn ploeg veel risico's heeft moeten nemen. Rap pan: „Na de achterstand van Wenen moesten we aanvallen. We hebben het geprobeerd, maar de verdediging van PSV speelde hard. Te hard voor Oosten rijkse begrippen. Het team van PSV draait voornamelijk op eigen kracht. Dat heeft het deze wedstrijd kunnen opbrengen. Ik betwijfel echter of PSV dat zal volhouden. De inzet was gewel dig, maai- ik geloof niet dat PSV in voigende cupduels opnieuw naar zijn vorm zal kunnen groeien". Enige meters van de plaats waar Rapid het houthakkerswerk van deze voetbal avond trachtte goed te praten, mopperde PSV ovei- het geweld waarmee het be streden was. Schmidt Hansen, bij Iedere actie door het publiek geëerd mat een krijsend „zoef. zoef", kiwam amper uit zijn woorden bij het beschrijven van wat hem allemaal was aangedaan. „Ge meen. Afschuwelijk gemeen", hakkelde de blonde Deen. Dezelfde knie Overigens viel het hl de PSV-kleedka- mer wel mee met de blesures. behalve dan het uitvallen van Pim Doesburg (aam uit kom) en Blatter (gescheurde spier'). Wat blauwe plekken en wijnrode vlekken wei-den bij het besef van wat er allemaal nog meer had kunnen ge beuren. nauwelijks geteld. Wietze Veen stra: „ik heb de wedstrijd gelukkig kunnen uitspelen. Maar het was wel moeilijk. Ze pakten me drie keer op dezelfde knie. Het is dat we al twee in vallers hadden, anders was ik misschien toch wel uitgevallen". Twee keer is Veenstra even benauwd geweest voor de goede afloop „Eerst toen Doesburg uitviel, daarna bij een gclyke stand van 11". In beide geval len greep Veenstra in: „Toen Doesburg verdween, ben ik naar de jongens ge gaan om ze op het hart te drukken dat ze met twintig procent meer inzet moes ten gaan spelen" De tweede keer. men weet het. hielp Veenstra met een weergaloze solo PSV opnieuw aan de leiding. „Maar", oor deelde Willy van der Kuylen inaast hem, „het had allemaal zoveel meer kunnen worden. Als ik maar beter geda-aaid had na rust. Ik begon vol vertrouwen aan die tweede helft omdat 11c ln de eerste helft aardig wat succes had. En ineens ging het niet meer. Toen ik drie. vier. vijf opgelegde kansen miste, was mijn zelfvertrouwen weg. Tic durfde gewoon geen bal meer te schieten, bang dat ik er inaast of over zou knallen". Niet nodig; Trainer Kurt Lander, tenslotte: „Natuur lijk ben ik tevreden. Logisch, verrassend vond ik het spel van onze Invaller». Heijdnk en Kemper hebben goed vol daan". En over de hardheid van de wed strijd: „Het begin vond dk all te er» daarna ging liet wel. Alleen, het werd erg kritiek toen zich die affaire rond Pleun Strik afspeelde. Ik ben maar de jongens toe gegaan en heb gezegd dat ze het maar kalm aan moesten doen omdat wij die ruzie gewoon niet modte hadden. We stonden net voor, wat zon J» dan gaan rommelen?*

Leidse Courant | 1969 | | pagina 13