AAC en Sagitta onaantastbaar LATE MAAR SUCCESVOLLE AANVAL GIJS VAN LENNEP RACE VAN KLEINE MERRIE Van Springel flitste alleen naar de finish Cherie Spencer stelde zege in interland veilig De Robben naar volgende ronde DOLMAN WRONG ZICH TUSSEN NEGEN BELGEN Bart Kraan sterk in na-Braassem MAANDAG 29 SEPTEMBER 1969 SPORTBIJLAGE WASSENAAR De 36e draversinterland Nederland België leverde gisteren op Duindigt inderdaad de ver wachte revanche (12491) voor de nederlaag van vorig jaar op. Drie Nederlandse équipes zorgden voor de winst, want de vierjarige dravers kwamen in het stuk nauwelyks voor. De G-generatie, vorig jaar door de Belg Don Ravioli nogal onbarmhartig te kyk gezet, leek by diens afwezigheid weer alle troeven in handen te hebben; Gallant Way en Goodwill hadden bovendien een goede vorm getoond. Dat het even iets anders liep, hadden zy in eerste instantie aan zichzelf te wyten, want zowel Gallant Way als Goodwill verloren door een galoppade in de bcginfaze aanzienlijk terrein. Goudplevier S nestelde zich temidden van de Belgische ploeg en hield dapper vol naast Docker, tot haar adem na de laatste bocht begon te stokken Docker had zelf tenslotte geen verweer tegen zyn landgenoot Davioli, die oppermachtig won in een uitstekende tijd: 1.20,8. Hij is, evenals Don Ravioli, een zoon van Ravioli, die een tiental jaren geleden de Nederlandse ploegen even overtuigend placht te kleineren als zijn zoons het nu gedaan hebben. Achter drie Belgen werd Gallant Way toch nog de eerste Nederlander. Leerling sloeg meester De forse nederlaag bij de vierjarigen betekende dat de stand weer in het voordeel van de Belgen was ge komen, nadat de Nederlandse driejarigen de eerste match hadden beheerst. Toch is het ook bij de jongste generatie niet geheel volgens verwachting verlopen. Henri Buitenzorg, groot favoriet, had zich na een korte galoppade bij de eerste bocht enige moeite moeten getroosten om de aansluiting tot stand te brengen, nam in de laatste ronde wel in zijn bekende soepele stijl de leiding over, maar kwam in de eindstrijd in moeilijk heden, toen zijn trainingsgenoot Hélène Hanover na derde. Een nieuwe galoppade volgde en Hélène Hanover was meteen zeker van de overwinning. Leerling J. de Boer had meester Wagenaar verslagen! Aangezien de Weer een Nederlander op kop in de draversinterland op Duindigt. Dit is Helene Hanover met De Boer op de rest een eerbiedige afstand had moeten bewaren, kon Henri Buitenzorg nog gemakkelijk het tweede geld Angstige momenten In de laatste twee matches waren de Nederlanders superieur, wat de toch nog royale zege verklaart. Bij de vijfjarigen honoreerde Felix het vertrouwen van zijn aanhang, die overigens enige angstige momenten beleefde toen de crack van pikeur Giel van der Togt zich in de laatste ronde volkomen had laten insluiten. Bij het ingaan van de laatste rechte lijn moest hij van de staart van het peloton oprukken en aangezien Flam'ngo Six verrassend sterk doorliep, kostte het Felix nog de nodige inspanning om zijn neus als eerste door de finish te steken. Het lukte en aangezien Fer- nandel als derde aankomende de victorie compleet maakte, begon het er voor de Belgische équipe somber Voor tweede maal Op Chérie Spencer, voor deze gelegenheid door Manus Bouwhuis gestuurd, rustte de taak om de overwinning veilig te stellen en de kleine merrie deed haar werk naar behoren. Anton, Dave Fez en Beaujolais mochten in een overigens niet overdreven hoog tempo de lakens uitdelen, na de laatste bocht hadden zij piets in te brengen tegen de nauwelijks voluit sprintende Chérie SDencer, die hier voor dc tweede maal een interland Rennen De renliefhebbers kwamen er met twee rennen wat bekaaid af, maar hadden in ieder geval een aantrek kelijk nummer in de Wassenaarse Paauwprijs. Scher mer, Turquoise en Hubert, met'onderling minieme ver schillen in de Gold Cup vooraan geëindigd, leken in de laatste bocht opnieuw kansrijk, toen Hubert nog altijd rustig leidde, Schermer een goede positip innam en Turqoise in een snelle rush uit laatste positie naar de voorste gelederen doordrong. Maar in de recht lijn nam Lucky, laatste in de Gold Cup, resoluut de kop en zij liet zich niet meer benaderen, zodat Schermer en Turquoise zich met de volgende plaatsen tevreden moesten stellen. Het leverde de eigenaar van Luckv de wisselprijs op, die het Wassenaarse gemeentebestuur voor het eerst ter beschikking had gesteld. „Help, ze gooien me helemaal nat", schreeuwde de doelman van Pro Recco in het poloduel met De Robben die door een zege van 53 naar de volgende ronde gaan. E.C. WATERPOLO BUSSUM. In een keihard pologevecht tegen de sterke Ita liaanse kampioensclub Pro Recco heeft het Hilversumse De Robben het retourtje naar Genua of Boe dapest, waar over drie weken de volgende ronde in het Europa- Cuptoernooi wordt gespeeld, ruim schoots verdiend. Toen de Hongaarse scheidsrechter Koenig gisteravond het laatste fluit- signaal liet horen, hadden de Hilversum- mers een verrassende en zwaar bevoch- ten zege van 53 behaald op de nen. Daarmee hadden zij laag van 32 tegen het Zweedse toch de eerste plaats in het kwalificatie toernooi bereikt. i Italia- S.K.K. |li||i lffilil De uitslagen van zaterdag waren: CNB Brussel (Belg.)—Natation Genèva (Zwtts.) 5—4 (1—1, 3—0, 1—2, 0—1). Pro Recco Genua (It.)—SKK Stockholm (Zwe.) 4-3 (2—1. 1—1, 0—0, 1—1). De Robben—CNB Brussel 8—3 (0—0, 3—1, 2—1, 3—1). Doelpunten: André Hermsen (4). Wlm Hermsen (2) en Heemskerk (2). Pro Recco Genua—Natation Genève 7—0 (1—0, 3—0, 3—0, 0-0). De uitslagen van gisteren: De Robben—SKK Stockholm 2—3 (0—0, 2—1, 01. 01). Doelpunten: André Hermsen (2) Eindstand: 1. Robben 6 pnt., 27—11; 2. Pro Recco 6 pnt., 22—9; 3. SKK CNB 2 pnt., 9-C3: 5. Natatloi 8—28. In volgende ronde de Genève 0 pnt.. Jeugdvolleybalteams winst en verlies MOSKOU Het Nederlandse team heeft zaterdag in Tallin bij de Europese jeugdkampioenschappen volleybal met 32, van Turkije gewonnen. De Neder landse meisjes leden een nederlaag in vijf sets tegen Bulgarije, maar herstel den zich gisteren met een zege (32) op West-Duitsland. De uitslagen zijn: Jongens: NederlandTurkije 32 (8 15 16—14 5—15 15—6 15—13); O.-Duits- landZweden 30, PolenSpanje 3— 0; BelgiëWest-Duitslahd 30; Roeme niëJoego-Slavië 30. Meisjes: PolenJoego-Slavië 30; Tsjecho-SlowakijeWest-Duitsland 3 0; BulgarijeNederland 32 (158 11 15 1115 152 155); RuslandItalië 30; RuslandRoemenië 30; Joego- SlaviëBelgië 3—0; Bulgarije—België 30; NederlandWest-Duitsland 3—2 (15—3 15—1 12—15 13—15 15—3). WAARDE VAN TWEEDE MAN AMSTERDAM AAC heeft gisteren op de sintelbaan Ookmeer in Amsterdam traditiegetrouw beslag gelegd op de I*rins IIcndrikbeker, de prys voor het herenclubkampioenschap in de Neder landse atletiekcompetitie. De Amster damse club neemt al gedurende een periode van meer dan tien jaar een on aantastbare positie in. By de dames ging de Prinses Juiianabeker naar Sagitta. De Rotterdamse vereniging AVR, die aan het begin van het seizoen de hege monie van AAC leek te zullen door breken, eindigde toch nog met meer dan duizend punten achterstand op de tweede plaats. De Amsterdammers hebben in hun ploeg weinig uitblinkers, maar wet?n op veel nummers door een goede prestatie van de tweede man aan het ge middeld beste totaal te komen. Natuur lijk hadden zij ook winnars in hun mid den, zoals polsstokhoogspringer Cees de Winter (4.30 meter) en hordenloper Peter Dellensen, die in 14.8 sec. zelfs Athene- ganger Hans van Enkhuizen (Metro) op de streep versloeg. Ook de 400 meter horden, waarbij zowel Braaksma als Dellensen 54.9 sec. noteerde, bracht AAC grote winst. De beste prestaties bij de heren kwa men op naam van Rijn van de Heuvel (AVR), die de 400 meter won in de, gezien de wind, goede tijd van 48.0 sec., en Sjouke Tel, tweede in 48.6. Op de korte afstanden en de springnummers TOURS Herman van Springel be haalde zyn tweede klassieke zege in zyn carrière. Na zyn overwinning in de ron- i Lombardije in 1968 werd hij giste- rinnaar van Parys-Tours na een sterk gereden solo in de laatste kilome iers. Zyn overwinning wordt echter enigs- lins gedevalueerd door de afwezigheid van de Italiaanse wielertop. De Italia nen reden in eigen land de Ronde van de Apenijnen, gewonnen door Gimondi voor Motta, Dea Fra, Bitossi en Dancel- U. De Belgen kwamen overigens bijzon der sterk voor de dag: negen onder de eerste tien. Alleen Eef Dolman kon door lijn zesde plaats nog voor een Nederlands succesje zorgen. Parijs-Tours voerde dit jaar over een nieuw parcours, dat wat heuvelachiger was dan in andere jaren en ook wat RIJPWETERING Onder uitsteken de omstandigheden werden dit week einde op het Braassemermeer dc tradi tionele N-Braassemzeilwedstrijdcn ge houden. Door twee keer als eerste te finishen behaalden Bai-t Kraan, in de Valken, en Douze, in de Finnjollen, de eerste prijs. In de regenboogklasse ging de strijd tus sen De Goederen en Hofland. Beiden behaalden een dagzege, maar de eerste rijs was voor De Goederen. Het eindklassement is: Hornet: 1. Pou- 11; 2. Kuiper. Finnjollen: 1. Douze; 2. Breur. 16 m2: 1. Van Haveren; 2. Kem- peners. Vrijheid: 1. Aarts; 2. Bal. Val ken: 1. Kraan; 2. Van den Baumen. Re genbogen: 1. De Goederen; 2. Hofland. Randmeer: 1. De Ruiter; 2. Jongsma. Pampus: 1. Van der Berg; 2. Van Ton geren. Solo: 1. Lucas; 2. Vollebregt. FD: 1- Heineke; 2. Van Ravenstijn; OK-Jol- len: 1. Moellers; 2. Imhoff. Vaurien 1. Booy; 2. Pannevis. 12-voetsjollen: 1. Lips; 2. Daniels. Sharpie: 1. Muldeij; 2. Guldemond. Schakel: 1. Van Noort; 2. Balk. Scow tempo: 1. Van Veer; 2. Wolt huis. Jeugd: 1. Vollebregt; 2. Schopman. meer kilometers telde. Mede daardoor lag het tempo niet zo hoog. De eerste serieuze uitlooppoging werd ondernomen door Roger Pingeon. Hij kreeg gezelschap van de Portugese ve dette Joaquim Agostinho en van de Belg Verbeek.. Het drietal werd achter haald door Herman van Loo, Van Impe en door Rik van Looy. De zes vooraan werkten voorbeeldig samen. Zij bouw den een voorsprong op, die uitgroeide tot meer dan drie minuten. Toen pas be gon het peloton zich te reoren. Er kwam een jachtgroep tot stand met o.a. de Ne derlanders Duyndam, Den Hartog, Dol man en Van der Vleuten. Lekke banden De jagers liepen snel in op het leiden de sextet. Toen Rik van Looy, die al eer der had platgereden, opnieuw een lekke ban kreeg, en Pingeon en Van Looy wensten te wachten op versterking uit 't achtervolgende peloton, was het tempo uit de kopgroep verdwenen. De jagers streken neer op de vluchters. Uit de groep van 22 man, die aldus was ont staan, verdwenen nog Rik van Looy, die voor de derde maal zijn achterband on der zich voelde leeglopen, Agostinho. Va Nueten en Van Looy. Concurrentie In het laatste deel van de koers waren vooral de Nederlanders actief. Duyndam Dolman probeerden een gat te slaan, ar de concurrentie tussen de Cabal- lero's en de Willem II-Gazellerijders was' te groot. Waar Duyndam, Dolman en ook Verbeek niet in slaagden, pres teerde Herman van Springel. Enige kilo meters voor de streep flitste hij uit de kopgroep weg. Niemand reageerde. Van Springels greep naar de macht was op het juiste ogenblik gekomen. De overi gen konden nog slechts rijden voor de tweede en de volgende plaatsen. En daar in loonden de Belgische sprinters zich veruit superieur. De uitslag was 1. Herman van Spingel (Belg) 286 kilometer in 6 uur en 38 minu ten 43 seconden; 2. Verbeek (Belg) 6.39.11 3. Jochems (Belg); 4. Claes (Belg); 5. Her mie (Belg); 6. Dolman (N); 7. v. Conings- loo (Belg); 8. Buysse (Neig); 9. De Witte (Belg); 10. De Geest (Belg); 11. Duyndam (N); 12. Poppe (Belg; 13. Van der Vleuten (Ned); 14. De Wolf (B); 15. Edouard-Jan sen (Belg); 20. Den Hartog (N); 21. Kars tens (N); 22. Pijnen (Ned) 6.40.44; 26. Van Katwijk (N) 6.41.06; 27. Ottenbros (Ned); 29. Stevens (N); 45. Harry Jansen (Ned) 6.41.25; 46. Jan Harings (N); 54. Jan Jan sen (N); 62. Kissner (Ned); 6.42.32; 65. Krekels (N); 69. Wim Schepers (Ned); 75. Zoontjes (Ned). werden de tijden nadelig beïnvloed door de harde zuidwester. Edward de Noor- lander, ogenschijnlijk onaangedaan door de doping-affaire, verzamelde voor AVR de nodige punten met o.m. een hoogte- sprong van 1.90 meter en een uitstekende 400 meter in de estafette. De 4 x 100 m. werd gewonnen door Metro in 42.5 sec. Nog groter De superioriteit van Sagitta bij de dames was nog groter dan die van AAC bij de heren. Hoewel de Amsterdamse atletes geen kans zagen de droomscore van 20.000 punten te behalen, blevei zij hun naaste concurrente, stadgenote ADA, toch meer dan 2000 punten voor. Tilly van der Made toonde zich wee een formidabel puntenverzamelaarster. Haar tijden van 55,3 sec. (400 meter, eerste) en 2.08.1 (800 meter, tweede) be wezen, dat zij zich conditioneel en vooral ook mentaal na een ongelukkig sei: (blessures) weer naar de top heeft ge werkt. Op de 800 meter moest zij, be grijpelijk, haar meerdere erkennen „zilveren" Maria Gommers (Unitas), die van kop af naar een keurige 2.05,7 liep. De 1500-meterster kwam op de haar korte afstand van 400 meter nog tot 56,1, waardoor zij in de „combinatie" hetzelfde totaal bereikte als haar rivale van Sagitta (2107 punten). Griekse vorm Mieke Sterk (ADA) benaderde de 2000 punten met een dubbele overwinning: 200 m. in 24 8 en de 100 m. horden in 14,6. Verdere goede verrichtingen kwa men op naam van Els van Noorduyn, die haar „Griekse vorm" (Nederlands re van 17,28 meter en een zesde plaats) nog niet kwijt was en 16,64 meter stootte, van Marjan AckermansThomas (1,65 meter hoog) en van Marietje Valkenberg die 5.59 meter ver sprong. De eindstand bij de heren is: 1. AAC (Amsterdam) 26.050 punten; 2. AVR (Rotterdam) 24.914; 3. Metro (Rotterdam) 24.707; 4. GVAV (Groningen) 23.450; 5. V en TLC (Den Haag) 23.271; 6. PAC (Rotterdam) 22.905 punten. De eindstand bij de dames is: 1. Sagitta (Amsterdam) 19.056 punten; 2. ADA (Am- stermadm) 16.973; 3. DEM (Beverwijk) 16.665; 4. Haag '68 (Den Haag) 16.385; 5. Unitas (Geleen) 15.282; 6. Fortis (En schede) 13.037 punten. Nederlaag jeugd De Nederlandse jeugdatletiekploeg heeft gisteren op de sintelbaan „Brak- kenstein" in Nijmegen een flinke neder laag geleden tegen België. Hoewel de meisjes zegevierden met 63 tegen 54 punten, bleven de jongens zo ver op hun tegenstanders achter (154,5 187,5), dat het eindresultaat een voor België v delig saldo te zien gaf. Op Zandvoort spel van de botsautootjes ZANDVOORT Acht ronden voor het einde zette Gys van Lennep eindelijk zijn aanval in. 32 maal was dc groene Lola Chevrolet van de Brit David Piper, uit gerust met een vyf litermotor, enige honderden meters voor het oranje race monster van de Nederlandse coureur de schaars bezette tribunes gepasseerd. In de 32e ronde kwam de Porschc-908 Spi der in de Tarzanbocht naast zyn grote rivaal. Even later gebeurde het. Na de Gerlachbocht wrong Van Lennep zijn Porsche langs de Lola om bij het op gaan van de Hunserug de kop te nemen en snel een gat van enige tientallen me ters te laten vallen. Zeven ronden trachtte Piper het ver schil teniet te doen. Het lukte niet. Als 'n waar triomfator begroetten de amper 5000 toeschouwers Van Lennep als win naar van de Trophy of the Dunes, het hoofdnummer van de internationale autoraces, waarin ruim 20 Le Mans- sportrenwagens voor een waardig slot zorgden. In de wedstrijd van de standaardtoer- wagens gebeurde in tien ronden meer dan in menige Grand-Prixrace. Vier NSU-tjes stalen de show. Ze maakten van die race over 41.93 km een waar spel van botsautootjes. Geen meter, maar dan ook werkelijk geen meter, gaven Kok Van de Pol, Leeuwenburg en de onder pseudoniem rijdende „Cento" elkaar toe. Met drie wagens naast elkaar nood gedwongen de vierde er achter, sto ven ze voorbij de tribunes, waarbij voor al Cento naar gaatjes zocht, die er niet In slipstream In eikaars slipstream kwamen de vier vechters lichtelijk gehavend voor de laatste maal uit het bos. De rode NSU van Hans Kok lag in vierde positie. Precies op het juiste moment bracht hij zijn wagen met een snelle stuurbewe- ging naast zijn tegenstanders. Ook nu had de tactiek succes. De winst, behaald uit de zuigkracht waarvoor de voor hem rijdende rivalen zorgden, was juist vol doende om met drie meters voorsprong als eerste de zwartwitte vlag te krij gen. Laatste twee Nauwelijks minder spanning streed met zijn eigenbouwwagen 15 ron den tegen gerenommeerde buitenlan ders. Ook hier viel de beslissing toen de finishvlag al in de hand van de wed strijdleider Jaap Zwart was. Als vierde van de kopgroep ging de Nederlander over de streep. De races op Zandvoort leverden de laatste twee Nederlandse kampioenen op. Rob Dijkstra was bij de toerwagens tot 1.000 cc eigenlijk al zeker van de titel toen de morgentraining werd af gesloten. Zijn enige concurrent, Wim Boshuis, sloeg bij de training in het Scheivlak met zijn Fiat Abarth vier maal over de kop. De verwondngen van de rijder bleken na een langdurig ver blijf in de medische hulppost op het cir cuit minder ernstig dan aanvankelijk was gevreesd. Zijn wagen werd totaal vernield. Te veel gevergd In de klasse beneden de 850 cc maakte Ed Swart geen fout en boekte zijn derde overwinning. Jan Brandsma die, even als de Hagenaar, 25 punten had ver gaard, gaf acht ronden lang voortreffe lijk partij. Toen bleek echter dat hij te veel van zijn Abarth had gevergd. De uitslagen waren: Prototypes boven 2.000 (40 ronden): 1. Gijs van Lennep (Ned.) met Porsche 908 Spider, 59.59.8 (167,732 km/u). Prototypes tot 2.000 cc (39 ronden): 1. John Miles (Gbr.), Lotus 62, 61.27.7 (159,64 km/u). Sportcars tot 2.000 cc (38 ronden): 1. Toine Hezemans (Ned.), Porsche 906, 60.14.5 (158,69 km/u). Standaard toerwagens: 850-1000 cc (10 ronden, 41,93 km): 1. Hazelaar, Fiat 850 Sport Coupe, 22.05.6 (gem. 113,87 km/u). 1000-1150 cc: 1. Jonkers, Renault R 22.02.6 (114,13 km/u). 1150-1300 cc: 1. Kok, NSU 1200 TT, 21.01,6 (119.55 km/u). Internationale formule Vee-race: Harlad Ertl (Oost). Austrio V 69 27.04.1 (139.42 km.'u); 2. Lothar Schorg (Oost.), Austrio V 69; 3. Lucien Reijners (Belg.), Karmann MK3; 4. Robert Pieter Boom (Ned.) eigen bouw; 5. Michel Neumann (WD1.) McNamara. Mono Posto's: Beneden 1000 cc: 1. Toscani met El va 9 ronden in 18.24.5 (gem. snelh. 123 km/u). Boven 1000 cc (10 ronden): 1. Ver meulen, Form Ford 17.10.3 (146.51 km/ uur). Standaardauto's tot 850 cc: (10 den): 1. „Houte Sam" met Fiat 850, 22.47.2 (110.41 km/uur). Tour wagens groep 5: 10 ronden: tot 850 cc: 1. Swart, Fiat Abarth 850 TCR 19.28.2 (129.21 km/u). 850-1000 cc: 1. Dijkstra, Fiat Abarth 1000 TCR, 19.114.9 (130.70 km/u), kamp. v. Ned. JUDOKA'S MAAND VAN HUIS VOOR „EIGEN GELD" (Van onze sportredactie) AMERSFOORT De deelnemers aan de wereldkampioenschappen judo in Mexico zijn in het afgelopen weekeinde voor de laatste maal bijeen geweest. De pas benoemde trainer- coach Koos Henneveld, nam de acht uitverkorenen in Amersfoort nog een maal onder handen voor zij donder dag in het vliegtuig naar Mexico stappen. De begeleidende medicus, dr. Maas, heeft slechts één zorg. Wereld kampioen Wim Ruska wordt gekweld door 'n steenpuist op zijn rechterarm. De overige leden van de formatie, lichtgewicht Karei Gietelink, half- middengewlcht Eddy van der Poll, middengewicht Jan Snijders en Pog- lajen, halfzwaargewicht Peter Snij ders en Ernst Eugster en zwaar gewicht Dirk Eveleens verkeren in prima conditie. De N-J.J.B.-officials konden dan ook officieus afscheid ne men van een kerngezonde ploeg, de grootste die Nederland ooit naar een wereldkampioenschap judo stuurde. ZOALS bekend kon de NJ-J-B- aan vankelijk van de verleende subsi dies slechts drie judoka's naar Mexico sturen. Door eigen acties kwam er echter zo veel geld bijeen, dat de judobond de uitzending van nog eens vijf deelnemers kon garanderen- „Wij zijn natuurlijk erg blij, dat er een volledige ploeg kan gaan", zei voor zitter Methorst gisteren, ,,maar het heeft ons pijn gedaan als nationale sportorganisatie een beroep te moeten doen op de plaatselijke actiecomité's. Hieruit blijkt toch wel duidelijk, dat de overheid in Nederland er zich nog steeds niet van bewust is hoe belang rijk sportvertegenwoordigers in het buitenland zijn omdat zij daar als ambassadeurs van ons land optreden". De N.J.J.B.-voorzitter heeft zich de laatste maanden doen kennen als een man die geen blad voor zijn mond neemt. Hij voegde er gisteren dan ook aan toe, dat de situatie ook nu nog verre van ideaal is. Daarmee doelde hij op het uitblijven van loonderving. Een moeilijk punt, want de judoka's zijn een maand van huis. Voor de acht topsporters betekent het. dat zij zich die tijd aan hun werkkring moe ten onttrekken, zonder dat hun in komsten worden vergoed. Het enige, dat zij in Mexico ontvangen, is enig zakgeld- JAN SNIJDERS Is één van hen, die het toch aan het hart gaat zijn 'udoschool, die hij met zijn broer Peter drijft, een maand achter te la ten. „Ik heb verschillende brieven ge schreven naar de gemeente Eindhoven en naar de Judobond. Van de N-J-J-B- weten we nu dat er nog steeds geen loonderving mogélïjk is. Van de ge meente heb ik nog steeds geen ant woord op mijri verzoek gehad", aldus een teleurgestelde Jan Snijders, die daarmee de gevoelens van zijn ploeg maats over deze kwestie vertolkte- Voor Wim Ruska na een mislukte poging om een judoschool in Zaan dam te beginnen nu voor de tweede maal bezig in Amsterdam is het aanleiding geweest om alleen nog voor de allerbelangrijkste wedstrijden in te schrijven. Hij zegde zelfs een gratis reis naar Japan af om zich aan zijn sportschool te kunnen wijden. „Desondanks houd ik na deze wereld kampioenschappen niet op met de wedstrijdsport. Ik wil in ieder geval nog meendoen aan de Olympische SDelen in München, dan ben ik ten slotte pas 32 jaar", aldus Ruska, die met twee wereldtitels (zwaargewicht en alle categorieën) terug wil keren. „Ik heb de prestaties van de Japan ners de laatste tijd goed bijgehouden. Er is geen nieuwe ster die me kan verontrusten". *I*USSEN de judoka's onderling vormde de financiering van het ..thuisfront" onderwerp van gesprek. De discussies zullen na „Amersfoort" ongetwijfeld niet beëindigd zijn. Koos Henneveld, die in Mexico zal worden bijgestaan door chef d'équipe Jaap Nauwelaerts, tevens in Mexico aan wezig als directeur sportif van de E.J.U.. hecht aan de wat sombere ge sprekken niet al te veel waarde. „Het is natuurlijk niet ideaal, dat de jon gens een maand weggaan zonder dat ze een cent verdienen. Ik neem aan dat iemand zich beter kan inzetten als hij van die zorgen is verlost- Aan de andere kant kan de wetenschap dat de toestand nog steeds gebrekkig is. de judoka's prikkelen en hen zo stu wen naar nog grotere prestaties- Voor de als trainer debuterende Hen neveld is de trip naar Mexico overi gens niets nieuws- Hij begeleidde de iudoploeg reeds vijf jaar als verzor ger en het laatste seizoen tevens als tweede trainer- Hij heeft in die tijd geleerd zeer voorzichtig te zijn met zijn prognoses. Henneveld: „Ik hoop dat wij nog beter uit dé bus komen dan twee jaar geleden in Salt Lake City. toen Ruska goud. Poglajen zil ver en Eugster brons won. Ruska is nu zeker weer goed voor een kam- oioenschap, maar ik zou niet precies kunnen zeggen wat het team in zijn geheel in zijn macht heeft- In ieder geval gaan wij op reis met de aller sterkste formatie die op het ogenblik in Nederland kan worden samen gesteld" TYRIE weken heeft de Nederlandse équipe om in Mexico aan het klimaat te wennen. Aan de hand van verschillende rapporten die over de bevindingen tijdens de Olympische Spelen werden geschreven, heeft men een voorlopig oefenprogramma samen gesteld. De definitieve indeling zal ter plaatse worden gemaakt, na overleg met vertegenwoordigers der Neder landse kolonie in Mexico. ,.In ieder geval wordt de eerste week gebruikt om te acclimatiseren. Na die tijd be ginnen we langzaam met de trainin gen die de judoka's net vóór 23 ok tober (begin van de kampioenschap pen) in topconditie moeten brengen", aldus Koos Henneveld.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 11