Creatief Centrum Voorschoten attractief nieuw programma „Uw geschiedenis is ook Uw doodvonnis FELLE UITSLAANDE BRAND LEGDE ROOKGORDIJN OVER BINNENSTAD PIT '54 in halve finale Herdenkingsmonument op herv. begraafplaats J. Schneider verlaat Openbaar Slachthuis Leidse agenda MARKTEN PAGINA 4 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1969 VOORSCHOTEN Hel Creatief Cen trum „Voorschoten" gaat weer aan de slag met een zeer uitgebreid programma In een nieuwe behuizing. Dit seizoen heeft het Centrum de beschikking over een gedeelte van de houten noodschool aan de Molenlaan 32, terwjjl een klein onderdeel gevestigd blijft in het Baljuw- huls op de Voorstraat. De op 20 jund dit jaar tentoongestelde werken, als afsluiting van de startcur sus in het Baljuwhuis. zijn voor vele bezoekers het verrassende bewijs ge weest van het enthousiasme waar mee door cursisten en begeleiders in gewerkt. Vooral het niveau wat bereikt werd in deze cursus heeft voor vele nieuwe aan meldingen gezorgd. Aangemoedigd door dit succes en de er varing opgedaan vorig seizoen, zijn nieuwe mogelijkheden in het programma opgenomen en nieuwe werkgroepen ge vormd. Behalve tekenen, schilderen, boetseren, kunstnaaldwerk, appliqueren, metaalplastiek enzovoorts kan men nu ook sieraden maken, emailleren, potten- bakken, glazuren, bloemschikken, hout- UW 9esChiedeniS en dat IS VOOI" Ons snijden en houtplastieken maken. Het BLick Poiver-voorman Sawh sprak Vredeswerk Nederland is white power-macbt LEIDEN Black Power baseert zich op de Westerse geschiedenis, geheel is te vinden in een smaakvol sa mengesteld programma, dat gratis ver krijgbaar is op Molenlaan 32. Op dit adres bestaat gelegenheid tot in schrijven 23, 24, 25 en 26 september van 14 tot 16 en van 19.30 tot 21 uur. Voor 10,- inschrijfgeld krijgt men een deelnemerskaart, waardoor plaatsing vezekerd is. Het Creatief Centrum is voor telefonische inlichtingen bereikbaar onder nummer 4448 (01717). Vermoedelijk kortsluiting in opslagplaats voor schuimplastics LEIDEN Een zwaar rookgordijn zette zich vanmorgen om tien voor half twaalf vast boven het centrum van Leiden als gevolg van een grote uitslaande brand in het pakhuis van WECO-plastics op de hoek van Hogewoerd en Rijnstraat. De b/rand was enige minuten eerder opge merkt door de eigenaar, de Werkhoven, die met een collega plotseling rookontwikkeling opnwrkte in de top van het bedrijf. Vermoed wordt dat daar kortsluiting is ontstaan die veroorzaakt zou zijn door een machine die plastics verkorrelde. Politie kreeg de volle laag INVALIDEN EN ZIEKEN KUNNEN ["OPTOCHT ZIEN OP DE BREESTRAAT Opvallend was het, dat de rook, die normaliter opstijgt, nu neersloeg en de VVeco-mensen het pakhuis uitjoeg. Even later kondigde de band zich al aan voor het publiek dat zich weldra nieuwsgierig LEIDEN rond de brandhaard nestelde. De toeschouwers werden op grote af- den gesteld op de Breestraat in de stand gehouden en moesten nog verder geving van de Stadsgehoorzaal en het naar achteren toen van het vlammende oude Postkantoor de 3-Oktoberfeestop- gebouw gesteente omlaag viel. Zes spuiten werd op het snel om zich vretende vuur gezet. Twee autospuiten, een ladderwagen, twee waterkanonnen en een commandowagen werden in deze vooralsnog ongelijke strijd geworden. Eten onderaards gerommel leek een in storting aan te kondigen, doch het „on weer" dat zich in het gebouw voltrok moet slechts interne schade tot gevolg hebben gehad. Toen de brand na een half uur nauwe- tocht gade te slaan, zonder in het ge drang te komen. Het publiek wordt in verband hiermede verzocht niet te gaan staan aan de Noordzijde van de Bree straat (40 tot en met no 80). Diegenen, die niet of moeilijk kunnen lopen, kun nen worden gehaald en weer thuis ge bracht worden, als zij dit bij het afhalen der plaatsbewijzen schriftelijk aanvra gen. De plaatsbewijzen kunnen worden afge haald op vrijdag 26 september van 3 tot 6 uur in het gebouw Ons Centrum, Hooi- omiaag stortte en de dreiging vallende muren nog waarschijnlijk leek, werd de inventaris De voormalige silo van Van Wijk, die door WECO is overgenomen, veel later tot rust komen. Enige hilariteit verwekte nog een der brandweerlieden, die bij het verstellen van de spuit de agenten ongewild in het vizier kreeg en hen de vole laag gaf. Inmiddels was ook de brandweer van Voorschoten te hulp gekomen. Zij bleef vooralsnog standb-. De situatie leek zich tegen twaalven dan ook te verbeteren. De rook werd minder en het schuimplastic vlamde nauwelijks meer. Het bleek verraderlijk te zijn, want- even later laaide het vuur weer op. De laatste aanval, die nu op vuur werd ondernomen, zou echter be slissend worden en een regenboog", die over de Rijnstraat hing, kondigde de, twijfelachtige, overwining aan. Om tien over half een kon commandant Broes- hart het sein Brand meester" geven. Zuster Vreeburg liet Kath. Gilde „Meisjesstad" zien alleen voor zieken en invaliden, dus niet bejaarden. veiligheid gesleept! j Ziekenhuizen of verpleegtehuizen, die- zich te wenden tot het secretariaat, pas 1 Alg. Ned. Invalidebond, Houtmarkt 9, Leiden. Of tel. 34834 de voorzitter A. N.I.B.L Leiden. Het bestuur. E.H.B.O. reikte diploma's uit LEIDEN De Katholieke Nederlandse Bond voor Eerste Hulp Bij Ongevallen afd. Leiden ,J?eerke Donders" hield gis teren in de aula. van de Rijnlandflat een propaganda-avond, tijdens welke ook aan de geslaagden van de onlangs be ëindigde EHBO-cursus de diploma's werden uitgereikt. Na een welkomstwoord van afdelings voorzitter R. G. van Dam stond er een huldiging op het programma. Als afge vaardigde van de hoofdafdeling reikte mej. W. Pley aan de heer T. J. G. Jan sen (arts) het gouden Bondsinsigne uit als blijk van waardering voor de 20 jaren, dat hij als docent aan de afde ling verbonden is geweest. Nadat onder veel belangstelling over de komende nieuwe cursussen was gespro ken, werden een tweetal films gedraaid met de titels: „Mond-op-mond-beade- Praktische hulp bij ongeval- Aan het slot van de bijeenkomst werden aan de volgende personen de diploma's uitgereikt: De dames Alsema; KeijzetTebarts; doodvonnis. Als u niet wilt ver anderen, stap dan van deze wereld af, want ik weet niet wat er gaat gebeuren als wij de macht hebben. Het is lachwekkend dat juist in Nederland een Vredesweek zcu uitgebreid gevierd wordt, terwijl Nederland in de U.N.O. in zaken als Portugal, Biafra enz. altijd blanco stemt. Nederland en andere landen maken white-power orga nisaties. Nato, E.E.G., Comecon enz. en bovenal is er na vierhon derd jaar geen eind gekomen aan racisme." „Black Power wil geen verwoesting, zij wil slechts erkenning van de onderdruk te als gelijkwaardig mens in de samen leving. zij wil politieke bewustwording door Black Power aan de macht te hel pen. Black Power is solidair met alle onderdrukten, ook met blanke onder drukte volkeren," aldus Roy Sawh, lid van de Engelse Black Power-beweging, die gisteravond in „Het Eigen Huis" van de rksv Sanctus Augustinus sprak in het kader van de Vredesweek. Met vele passages uit de geschiedenis ondersteunde Sawh zijn betoog, maakte hij vergelijkingen: in de westerse wes terse wereld trekt men bijna onverdeeld partij voor Israël in de Midden-Oosten kwestie, omdat wij een schuld van zes miljoen vermoorde joden te delgen heb ben, maar, vraagt hij, is er Iemand in de zaal die partij trekt voor de zwarte mens, omdat hij een schuld van 400 jaar slavernij te vereffenen heeft?" „Onafhankelijkheid geven is goed, maar dat houdt in, dat dezelfde onafhanke lijkheid weggenomen is. Ontwikkelings hulp is onjuist. Wij willen geen hulp, de Afrikaanse landen willen handel drijven. U betaalt onze suikerprijs en wij betalen jullie de prijs vor een radio. Wij willen erkenning als volwaardige partner, want wij zijn niet langer de zielige mensen die hulp nodig hebben." Boosdoener Als een van de grootste boosdoeners ziet hij het christendom. „Terwijl wij jjullie bijbel stonden te lezen en op keken naar jullie God, pikten jullie het land onder onze voeten weg. Christus was niet blank, maar zwart." Black Power geeft ons een keuze: óf we leven met elkaar, en ons systeem, onze maat schappij wordt veranderd, óf de revolu tie komt en de wereld wordt volledig zwart/wit. „Dan claimen wij, net als de joden Palestina, Amerika, Austra lië, Afrika enz. Maar als het zover komt, dan sta ik niet voor de gevolgen in," i aldus Roy Sawh. onderwerpen ter sprake kwamen die ten nauwste met Black Power te maken hebben, zoals de oorlog in Vietnam, Midden-Oosten en Afrika. Gevraagd naar wat men hier voor Black Power kan doen zei Sawh: „U zou kunnen begin nen oin niet langer de bourgeois-geschie- denis te onderwijzen, maar de zwarte geschiedenis. De boeken daarvoor kunt u b(j ons krijgen, want gelukkig hebben wy onze eigen schrijvers, onze eigen drukpers en onze eigen gedachte." Geslaagden EHBO-Leiderdorp LEIDERDORP Wederom kon gister avond de Ledierdorpse afdeling van de Kon. Ned. Ver. EHBO een groot aantal diploma's uitreiken. Niet minder dan 47 geslaagden beloonden het werk. dat dr. M. Hennink al jaren voor de vereni ging doet: een boek werd hem aange- Voor het eerst werd dit jaar ook ge bruik gemaakt van de vorig jaar aan geschafte overheidsprojector. De volgende cursus, welke binnenkort gaat starten, zal overigens volgens een aan deze projector aangepaste methode verlopen. Zo kan o.m. het aantal in structie-avonden teruggebracht worden van 26 tot 12. De burgemeester van Leiderdorp, de heer J. A. v. d. Have. die de diploma's uitreikte, zei een grote bewondering te hebben voor deze prestaties, welke ten slotte het ideaal van de vereniging zul len moeten verwezenlijkenin elke straat' een EHBO'er. De volgende dames en heren kregen het diploma uitgereikt: Dames: J. Benjamins, L. v. Dam, A. Gerrits, J. v. d. Graaf, J. v. Haersma Buma, I. Huybens-Heemskerk, M. van Ingen Schenau-Cornet, J. de Klerk-v. d. Aa, C. Kossen, H. Kuyi-Boman, M. La- badie-v. Velzen, W. Lans, E. C. v. Leeu wen, S. Lepelaar, M. Leurdijk, E. Lin- schoten-v. Tol, J. Paling-Gaastra, J. v. d. PIuym-De Geus, M. Prevoo-Brieër, W. v. d. Putten-Straver, H. v. d. Putten, D. Roest, M. Ruig, J. Sorgedrager-Sissingh, L. v. Straten, M. Versteeg, H. Volriet- Berendsen, G. de Wolf-Harmsen, M. v. Wijk, J. Zuidgeest, A. Zierikzee-Kop, A. Derksen-Limonard, J. Hoek-Groeneveld, L. Postma. Heren: A. Boek, J. Boekhold. C. v. d. Graaf. E. Leuring, J. v. Lierop, F. Poel man, R. v. d. Vegte, G. Vons, J. Witsen- burg, H. K. Matters, H. Scheffer, J. La- court, F. de Jong. Verbeteringen aan trottoir Langevoort voor gehandicapten OEGSTGEEST Het bijzonder brede trottoir, dat de winkels van het winkel centrum „Lange Voort" omzoomt, is thans ook bereikbaar voor gehandicap ten die gebruik maken van een invalide wagen. Reeds geruime tijd werden in Oegstgeesterraad wagen gesteld met betrekking tot de hoge trottoirranden hetgeen voor genoemde categorie Lan- ge-Voort bezoekers moeilijkheden ople verde. De dienst Gemeentewerken is er thans toe overgegaan de drempels nabij zebrapaden te verwijderen en het trot toir te voorzien van een „oprit". Binnen kort zal er eveneens toe worden over gegaan parkeerruimte te reserveren voor wagens van gehandicapte en min der valide automobilisten, zo deelde de directeur van Gemeentewerken, de heer J. van Gorkom, mede. Nu meer dan 500 won ingen in beheer hij Buiten lust Byna anderhalf jaar na het slaan van de eerste paal werden wij dag jl. 82 flat woningen en 8 garages toegevoegd aan het gemeentelijk woningbezit van Oegst- geest. De flats, in beheer bij de woning bouwvereniging „Buitenlust", zijn allen uitgevoerd met centrale verwarming terwijl het gebouw vooralen is van een llftinstallatie. De overdracht van de flats geschiedde door de aannemersfirma Van Eykelen- burg. Burgemeester T. A. J. van Eysinga, die op uitnodiging van de heer Massink (voorzitter „Buitenlust") als eerste een woning betrad, wenste het bestuur van de vereniging veel geluk. De kale huurprijs bedraagt f135,per maand, maar inclusief de c.v., geyser, lift e.d. zal de huurder 180 gulden moe ten voteren. Waarmede deze flatwonin gen, in huurprijs, de duurste zijn welke voor Buitenlust tot nu toe zijn gebouwd. ZOETERWOUDE Van de drie teams van PIT '54 die op basis van hun over winning in de poule voi*ige week in de kwartfinale uitkwamen heeft alleen het b-team de halve finale bereikt. In een enerverende wedstrijd klopte Verhagen c.s. VW na een 42 achterstand met 54. Twee overwinningen van Gerarcl Verhagen en Jan Koek en 1 zege van Piet Opdam. Het a-team sneuvelde door een 63 nederlaag waarbij Kas Koe mans en Anneke Koek één punt scoorde. Twee overwinningen van mevr. Coby Verhagen-v. d. Helm en van H. van Veen waren niet voldoende voor het c-team dat eervol met 54 ten onder ging. ZOETERWOUDE Aan de Zoeter- woudse gemeenteraad wordt tijdens de eerstvolgende vergadering voorgesteld de thans zitting hebbende leden van de woonruimte-adviescommissie voor het zittingsjaar '67-'70 te herbenoemen. Dit zijn de heren: A. C. Duindam, J. M. Kraan, J. H. v. d. Ploeg, A. G. van Mil en W. G. Kalkers. LEIDEIN - Het Katholiek Vrouwengilde heeft het verenigingsseizoen maandag geopend met een voordracht van zuster B. Vreeburg .van „De Stad Gods" over „Meisjesstad". Indrukwekkende camere in gemeentedienst LEIDEN Op maandag 29 september wordt in de koffiekamer van hel stad huis afscheid genomen van de lieer -I. W. Schneider, administrateur van 't 0|>eii- baar Slachthuis. De heer Schneider gaat dan met pensioen na een onafgebroken dienstverband van 50 Jaar bij de ge meente Leiden. Na de schoolbanken te hebben verlaten en na enkele jaren bij particuliere firma's te hebben gewerkt, trad hij op 6 september 1919 als hulp klerk in dienst van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electrlolteit. In 1925 werd hij kassier-boekhouder bij de Keu ringsdienst van waren, vanwaar hij in 1930 overstapte naar de functie van kassier-boekhouder bij liet openbaar slachthuis. Het programma komst vermeldt ei or de afscheidsbijeen- besloten bijeenkomst ten receptie om 16.30 BURGERLIJKE STAND LEIDEN Gehuwd: E. Verhoeff en D. C. Oosterom; J. Duindam en S. ten Have. Overleden: C. T. Eerben, 91 jaar, vrouw; A .A. van Wageningen, 24 jaar, echt- Informatie-avond energiecentrale LEIDERDORP De informatie bijeen komst van de Leiderdorpes gemeente komst van de Leiderdorpse gemeente een nieuwe energiecentrale aan de Zijl te Leiderdorp is pas morgenavond. Gis teren schreven wij abusievelijk, dat de ze bijeenkomst waarop de Leidse wet houder P. Harmsen en Jr. Y. Ykema dé nodige toelichting zullen geven, gister avond gehouden zou worden. De bijeen komst is overigens niet toegankelijk voor hot publiek. BURGERLIJKE STAND LEIDERDORP Ondertrouwd: Gerar- dus M. l'Ami en Geertruida M. Kok; Dirk J. Rommen en Lena C. M. Bonneur. Getrouwd: Abraham van Klaveren M. gekregen van presidente hof-Hop, kwam zuster Vreeburg aan net Met prachtige dia's gaf zij een goed overzicht van dit werk en de organisa- tie, die zeven tehuizen heeft in verschil- lende plaatsen; zes In Nederland, een in Parijs. Er wordt ongelofelijk veel gedaan voor wouwen en meisjes die dakloos zijn of in grote moeilijkheden. En dat alles zon der enige subsidie. Al het geld dat voor dit alles nodig is wordt door de zuster bijeen gebedeld, 'e Is zuster Vreeburg wel toevertrouwd, want zelfs zonder te bedelen bracht de collecte bij het Gilde een bijzonder mooi bedrag op. De zusters zullen dit jaar weer met loten voor „Meisjesstad" aan de kerken staan. Koop loten of wordt donateur. Het is bijzonder goed besteed. t i Jong; Keek; Hendriksz; Haeystek; Olie- L .lasers Over; Pool; Van Ries.iim; Ver- hel opheffen van c aan het B rpori i kassiersfunctie werd hij i mey; Van der Kolk; Van der Meer, Ten t J Kate en Terhenne. De heren: De Haas, Bunge en Starren- burg. Leidse visclub De visverengiing HSV hield haar eerste competitiewedstrijd in het Oegstgeester- kanaal. De vnagst was redelijk. De uitslag: 1 J. v. d. Linden 1707 g, 22 stuks; 2 K. Laterveer 1675-21; 3 C. Arnoldus jr. 1645-19; 4 G. C. Bontje 1495-18; 5 J. Leuering 1380-12 (gr. blei); 6 R. v. h. Wout 1025-10 (gr. voorn); 7 B. Latei-veer 815-15; 8 H. Montanus 800- 15; 9 J. Arnoldus 755-10; 10 P. Bontje 750-5. De gevangen mis werd ter plaatse in het water teruggebrachL afzonderlijke Imini-stialciir deze dienst, sinds 1966 in de rang j van referendaris. Naast zijn eigen druk- I ke werkzaamheden vond hij ook de tijd I om nog tal van andere maatschappelijke I functies te vervullen. Zo was hij gerui me tijd adjunct-secretaris van de Ned. Vereniging voor Koeltechniek. De heer Schneider was mede-oprichter en be stuurslid van de Stichting Leidse Volks universiteit (1945): bij de fusie met de stichting Kunst en Ontspanning werd hij mede-oprichter en lid van het alge meen bestuur van de nieuwe Stichting Leidse Volksuniversiteit K en O (1947). Hij was tot 1960 lid (later voorzitter) van de sectie ontwikkeling en daarna (tot 1967) secretaris van de Raad van Advies van K en O. Tenslotte werd Hij in 1951 bestuurslid van „Kennis is Macht", waarvan hij sedert 1959 voorzitter ls. Hyzelendoom, 83 jaar, man; A. Harting, I 71 jaar, wed. van L. de Best; W. Veer- e man, 62 jaar, man; R. van der Velden, 81 jaar, wed. van J. Zuiderduin. i - Geboren: Linda C„ d.v. J. Sievers en W. C. van der Marei; Hélène C., d.v. W. I Vervoort en L. Mol; Emille S„ z.v. C. Rikkoert en G. M. C. N. Dienaar; Caro- lina M. T.. d.v. J. A. van Roode en M. A. E. Mollema; Arnoldina P.. d.v. H. C. Dirkse en J. Pardon: Wilhelmina Q. A. M.t d.v. C. Goldenberg en W. J. van Schie; Antonie G.. z.v. A. C. O. Mout- haan en W. Swart; Martin E., z.v. H. Groenstege en A. Koudijs; Michaël E. N„ z.v. H. F. Langelaan en M. J. Visser; Jeanet, d.v. H. Hoekstra en E. Hager; Birgit N. W., d.v. R. E. van der Ploeg en I. M. Hagen; Patrick J. A., z.v. W. Ie Maitre en S. M. A. Karstens; Richard C„ z.v. H. P. M. van der Laan en M. P. Roeien. Overleden: C. J. Mulder (54) man; A. j A. Petit (65) man; T. P. Zwetsloot (62) man; A. Zoet (37) man; P. Damsteeg C. G. L. Koolemans Beijnen i Leersum; C. TL Geertje Glasbergen; Pieter H. Holthuis Met verstandig progra m ma beleid is ook de jeugd te interesseren LEIDERDORP Op de gesloten be graafplaats achter de Hervormde kerk in de Hoofdstraat zal met instemming van het college van kerkvoogden een herdenkingsmonument worden geplaatst. De kosten van dit monument worden door het comité „Herdenking 4 Mei" geraamd op 46.000.-. B. en w. van Leiderdorp stellen aan de raad voor dit bedrag ter beschikking te stellen. Bij de stichtingsplannen voor het mo nument hebben b. en w. en het comité zich terdege gerealiseerd, dat de be langstelling voor herdenkingen zoals die de laatste jaren werden gehouden, eer der toe- dan afneemt en dat de herin- neting aan de jaren 1940-1945 aan het vervagen is. Bij een verstandig programmabeleid, zo staat in de toelichting bij het voorstel aan de raad, behoeven evenwel herden kingen van de vierde mei niet gedoemd te zijn op den duur een steeds kleiner wordende groep van verouderende men sen te trekken. De kerngedachte, dat de vrijheid waaronder een mens wil leven waard is, dat er offers voor gebracht worden, laat zich ook waar maken te genover een publiek, dat geen eigen her- (58) DONDERDAG 25 SEPTEMBER I inneringen aan de bezettingsjaren heeft. De nodige grond voor deze stelling heeft men bovendien gekregen bij een onlangs gehouden enquête onder scholieren, die na 1945 geboren zijn. De jeugd, zo bleek stelt prijs op een herdenkingstraditie, mits men die niet te exclusief verbindt met het gebeuren in de laatste oorloge- LEIDEN, 24 sept. - Groente - appelen 16-23, peren 17-32, aardappelen 13-19, andijvie 32-44, augurken 62-158, pronk benen 55-80, snijbonen 100-190, stambo- nen 75-185, kroten 6-12, gekookt 55, ro^e kool 11-24, groene kool 15-18, postelein 15-48 prei 15-27, spinazie 35-65, stoofsla 15, spruiten A 82-93, B 80-92, komkom mers 34-52, champignons 265-285, toma ten A 360-400, B 430-450, C 310-330, CC 260, uien picklers 11-34, witlof 177-222, meloenen 75-197, bloemkool a 54-133, knolselderij 15-20, sla a 26-36, sla b 17- 24, bleekselderij 28-34, bospeen 26-49, kroten 6-12, peterselie 15-18, radijs 7-15 selderij 6-14. WOERDEN, 24 sept. - Kaas - Aanvoer 67 partijen. Notering le kwal. 4.13-4.22 per kg. 2e kwal. 3,95-4.12 p. kg. extra kwal. tot 4.76 p. kg. Handel flauw. KATWIJK a/d RIJN 23 sept. Groente Waspeen per kist AI 3.804.80, All 2.60—5.10, BI 3.30—5.90, CII 1.70— 2.00, breekpeen per kist 1.804.40, bos peen 4563, andijvie 3463. bloem kool 6 p. bak extra 110122, idem 1102 —122, idem II 56—96, idem 8 per bak I 83—108. idem II 2289. idem 12 per bak I 86, idem II 58, groene kool 25. knolselderie 20, postelein 24, prinsessen- bonen 55150, rode kool 55150. sla I 2830, idem II 11, spinazie 3035, spitskool 3846, uien per kist 3.40 5.60, radijs 15, peterselie 19, krulpeter- selie 25, selderie 716. Aanvoer: 243.000 kg waspeen, 16.000 bloemkolen. RIJNSBTÏRG, 23 sept., Bloemen Div. Snijbloemen: Anthurium 75175, Ger- bera 1333. Lelies 60120, per stuk. Asters 6085 per bos. Helianten 400 600 per 100. Chrysanten: Koens Elite 4075, Lilian Hoek 4075, Davine 65 85, Grace SO100, Gompie 100120, Lucida 100125. Indianapolis 140150, White Spider 130—150, Golden Christal 130140, alles per bos. Regalia 3039, Breitner 2027, Bornholm 3540, Alex Bedser 2530, Migoli 1822, p. stuk. Anjejrs: witte sim 1420, rode sim 16 25, crowly sim 1422, dusty sim 16 —26, Arthur sim 14—20, G. J. Sim 13 —20, Selecta Sim 15—26, Keefer 14— 23, Le Reve 1828, Espérance 1726, alles per stuk. Freesia's: Golden Yellow 80120, White Swan 150200 p. bos. Rozen: Baccara 3055. Carol 58. Gar- nette 58, Zorina 816, per stuk.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4