Jubilerend Motorhuis schonk tien mille voor clubhuizen Historische afdeling in de Lakenhal weer open 5 Stabat Maters met dreunen en schouderklopjes o f70.- boete r Overgangsklasseteams gingen zwak van start september Groenoordhal - Willem de Zwijgerlaan - Leiden WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT LEIDEN De directie van het jubilerende Motorhuls N.V. overhandigde gistermid dag aan burgemeester Van der Willigen een chèque van f 10.500,bestemd voor de bouw van drie clubhulzen in Lelden-zuldwest. Daarby werd nog de verwachting uitge sproken, dat het bedrag nog let» zal aangroeien. In het restaurant van de Groenoordhal heette directeur J. Boon de aanwezigen harte lijk welkom en toen hy daar mee klaar was, waren de vjjf minuten spreektijd, die een leder had gekregen, eigenlijk al om. Aanwezig waren ver tegenwoordigers van General Motors, van Shell-Ned., van Mlchelln, Vredestein en Good Year, van de VAM Voorscho ten en van de Leidse Bond van Amateurtuinders, de wet houders Sannes en Plena en bestuursleden van LJA en clubhuizen. Namens de directie van GM voerde de heer L. A. Ladage het woord. By de oprichting zo zei hjj, had slechts een enkeling de beschikking over een automobiel. Daarom ge tuigde het van pioniersgeest om een handel ln auto's te beginnen. In augustus 1968 kwam de 2 miljoenste auto op de weg en als de progno ses juist zyn, komt in 1974 de 4 miljoenste. Dat is in zes jaar een verdubbeling. Het Motorhuis is voor Leiden een begrip. Niet alleen heeft u be wezen de ontwikkeling te kunnen byhouden, maar ook te kunnen voorblijven. Contact De heer D. J. Rueb, directeur van Shell-N ederland N.V., noemde het Motorhuis een bedrijf met een dienende taak. Daar getuigt ook de tentoon stelling van. In al die jaren ging het niet alleen om de verkoop van de auto, maar ook om het contact met de mens. Hij wenste de directie geluk en veel succes verder. De heer P. van Mill sprak namens het hoofdbestuur van de BOVAG. Wie Boon zegt, zegt BOVAG en wie BOVAG zegt, zegt Boon. Gerard Boon was destijds de oprichter en ook Jan Boon jr. heeft een actief aandeel geleverd. Het zelfde geldt ook voor de VAM. In al die jaren is er een goeie verhouding ge- De'heer J. Bosman (jubileum fonds personeelsvereniging) zei, dat het een lange verjaar dag was geworden, van 2 juni tot nu. Hij lichtte het idee toe, dat was geboren om een bedrag te geven aan de stich ting, waarin alle gezindten in Leiden samenwerken voor de drie nieuwe clubhuizen en overhandigde aan directeur J. Boon een enveloppe met de chèque. Jong De heer Boon zei, dat on danks het 50-jarig bestaan 't bedrijf zich jong genoeg voelt om aan de jeugd te denken en gaf de chèque door aan de burgemeester. Deze dankte de directie en de medewer kers hartelijk voor dit gebaar voor de jeugd en .overhandig de op zijn beurt de chèque aan de heer Bos van de coör dinatiecommissie, die de di rectie eveneens hartelijk dankte. Het bedrag is over rompelend en dat stemt je wel tot vreugde. U kunt er zeker van zijn, dat het be drag goed wordt besteed en het resultaat zal u zelf kun- Hij vertelde, dat de kosten per stuk bijna twee ton be dragen. Het geld is moeilijk bij elkaar te krijgen. Ook na de lening, die we hebben aan gegaan, is er altijd nog een restant van anderhalve ton. Dat moeten we zelf bijeen brengen. Expositie Burgemeester v. d. Willigen opende hierna op symbolische wijze de tentoonstelling in de Groenoordhal. Behalve na tuurlijk de auto's van nu met alle comfort staan er tien tieke wagens van 1903 tot 19S3. Verder is er onder de naam „Van put tot pomp" een stand van Shell. De VAM heeft een techno-bar, waar de jeugd lekker kan doe-het- zelven. In een fotoreportage is het heden en verleden var het Motorhuis weergegeven. Bijzondere vermelding ver dient de grandioze bloemen versieringen van de Leidse Bond van Amateurtuinders, die op deze manier ook een heel ander deel van het pu bliek bereiken. Alle 900 le den hebben bloemen gekweekt en daarmee gezorgd voor bloemstukken. Op de ten toonstelling hangen 40 be kroonde tekeningen van kin deren, die fantaseerden over de auto van de toekomst. Zij mogen een reisje naar Ant werpen maken. VOOR HAAGSE POLITIERECHTER Getuige ontpopte zich als verdachte DEN HAAG/LEIDEN De Haagse politierechter en officier van justitie zaten wel even wat vreemd te kyken, loen een getuige zich plotseling ontpopte als verdachte. Argwanend polste de rechter of hier niet meer achter zat, doch een 46-jarige incasseerder uit Rijswijk zei dat hij nU de waarheid in de zaak wilde vertellen. Op de Lage Morsweg te Leiden zou hjj bij het achteruitrijden een geparkeerde auto hebben geraakt, waarna hij was weggereden. Evenwel was aan de po litie meegedeeld, dat een zwager van verdachte de aanrijding had veroor zaakt en de bestuurder van de auto was. Een getuige had wel de aanrijding gezien, doch kon ook nu ter zitting van de politierechter niet verklaren, of de schade door de man die nu nog als getuige was gedagvaard, was veroor zaakt. Laastgenoemde zette uiteen, dat hij niet in het bezit was van een rijbe wijs. Hij had daarom zijn zwager ge vraagd de schuld op zich te nemen, de financiële gevolgen zou hij wel ver goeden. „Ik raakte in paniek na de aanrijding," aldus de getuige. Aan de hand van de verstrekte ge gevens zei de rechter wel de indruk te hebben, dat de getuige, die onder ede stond, de waarheid sprak. Dit zou dan betekenen, dat de aanvankelijke ver dachte dient te worden vrijgesproken en de getuige later gedagvaard als ver dachte. De officier kon dit standpunt wel delen. Evenwel zal eerst de getuige als ver dachte gedagvaard worden, waarna pas later over de vrijspraak van de zwager zal worden beslist. „En nu zou u nog getuigengeld kunnen gaan halen, maar dat zou ik in uw geval maar niet doen," gaf de rechter te kennen. Man (60) verdacht van diefstal doos bonbons pakje wafels en boter DEN HAAG/VOORSCHOTEN Een 60-jarige man uit Voorschoten ontkende voor de Haagse politierechter, dat hij in een zelfbedieningswinkel in zyn woon plaats een doos kersenbonbons, 'n pakje stroopwafels en een pakje boter zou hebben gestolen. „Ik ben geen dief," hield verdachte vol. Verdachte had genoemde artikelen de dag tevoren gekocht en ze waren in zijn tas achtergebleven. De winkelier en diens bediende hadden een andere verklaring; ze hadden hem al een poosje in het oog gehouden,omdat hij zo vreemd-liep te winkelen. Men beweerde te hebben gezien, dat hij de boodschappen uit het mandje in zyn tas had gedaan en die niet afrekende. Verdachte toonde een afrekenstaatje voor genoemde boodschappen, doch er bleek geen datum op dat staatje ver meld. De officier van justitie eiste even wel 150.- boete, benevens twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk. Omdat het een kleine diefstal betrof en verdachte nog een blanco strafblad heeft, volstond de rechter met alleen 70.- boete. Oude veemarkt zal niet geruisloos verdwijnen LEIDEN Nog tweemaal wordt in Lei- dens centrum veemarkt gehouden en wel op vrijdag 26 september en woensdag 1 oktober a.s. (1 oktober i.v.m. de 3-ok- tobervierlng). Op 10 oktober a.s. dus voor het eerst in de Groenoordhal. De oude markt gaat verdwijnen. Dit zal niet helemaal ge ruisloos gaan. A.s. vrfldag 26 september zal om 9.30 uur formeel de markt wor den uitgeluid. Het ligt in de bedoeling dat wethouder Harmsen enkele woor den zal spreken. Ook zullen de vertegen woordigers, de heren Karens en Lok, van de Rund-Wol en Varkenshandelorganisa tie spreken. De heer De Vrij, voorzitter der provinciale afdeling van veevervoer ders zal eveneens een afscheidswoord spreken. Als blyvende herinnering aan de oude markt zal er die dag op verschillende plaatsen van de markt gefilmd worden. Reeds op de 2e marktdag, n.l. de 17e ok tober zal een Duitse groep van veehan delaren de Groenoordhal bezoeken. Zij zijn officiële afgevaardigden van de Westduitse Veehandelsorganisatie. Noordwijkse en Leidse cineasten gaan samen het nieuwe seizoen in LEIDENINOORDWIJK De Leidse Smalfilm Liga en de Noordwijkse Film club gaan gezamenlijk het nieuwe sei zoen openen met een attractief evene ment in het Lido-theater te Noordioijk aan Zee, op vrijdag 26 september a.s. Men zal dan voldoen aan een lang ge koesterde wens van veel smalfilm-ama teurs om in clubverband eens kennis te nemen van het werk van een beroeps cineast. Het bestuur van de LSL is et- in geslaagd de bekende producer George R. Sluizer bereid te vinden op die avond zijn 35 mm en 16 mm films te verto nen. Men hoopt vele filmvrienden uit het district West II in Lido te begroe ten. De voorstelling begint 's avonds om 8.15 uur. Hoge snelheid kwam verdachte duur te staan DEN HAAG/LEIDEN Bij het over steken van de Lammensehansweg te Leiden, werd op 27 februari een voet gangster op een zebra door de bestuur der van een bestelauto aangereden, waarby het slachtoffer o.a. enkele ge broken ribben opliep. Een kind in een kinderwagen kwam er goed af, doordat de wagen werd weggeslingerd. De bestuurder van de bestelauto, een 39-jarige chauffeur, moest zich nu voor de Haagse politierechter evrantwoorden, doch hij liet verstek gaan. Wel was er een andere autobestuurder die achter verdachte had gereden en het ongeluk zag gebeuren. Hij zei met een snelheid van plm. 54 km te hebben gereden, om dat het hem bekend is dat de politie er vaak controleert. Verdachte reed met wat grotere snelheid, naar schatting van de politie aan de hand van rem sporen, plm. 70 km per uur. Een autobestuurder die uit een zijstraat kwam stopte om de voetgangster te laten oversteken, doch verdachte reed door. „Het is een weg, die uitnodigt om hard te rijden," aldus getuige. „Ook is de zebra vaak moeilijk te zien." „Dat weet ik," stemde de politierechter in." De officier van justitie stelde, dat het niet aan verdachte is te danken dat er geen doden zijn gevallen. Het is nu eenmaal verboden op een zebra in te halen en dus een stilstaande auto te passeren. De eis luidde wegens veroor zaken van letsel door schuld 300.- boete en twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk met proeftijd van twee jaar benevens voorwaardelijk intrekken van het rijbewijs gedurende zes maan den en 70.- boete voor te snel rijden. De rechter vond niet bewezen, dat ver dachte inderdaad roekeloos heeft gere den. Wel heeft hij de doorgang voor de voetgangster belemmerd. Het vonnis werd daarom 50.- boete en 6 maanden voorwaardelyke ontzeg ging van de rijbevoegdheid met een proeftyd van twee jaar en voor de snel heidsovertreding 100.- boete. LEIDEN Op vrijdag 3 oktober a.s. zal het Stedelyk Museum „de Lakenlial" te Leiden de historische afde ling, die lange tyd voor het publiek gesloten was, weer openstellen. De talloze Leidenaren, die ieder jaar op de derde oktober naar de Lakenhal komen om daar de portretten van hun beroemde stadgenoten uit de tijd van het beleg te be wonderen en de al evenzeer vermaarde hutspot aan hun kinderen te tonen, behoeven zich nu niet meer tevreden te stellen met een hoekje ergens in een schilderijenzaal, maar zy kunnen de Leidse en Spaanse relieken zien in een gedeelte van een speciaal ingerichte „historische" zaal. Deze zaal, het Paviljoen genaamd en gelegen boven de Grote Pers, bevatte ook- vroeger al een liistorische collectie, maar de bezoeker van toen zal waarschynlyk met moeite de situatie van nu herkennen. Zwevend plafond l de Er is een zwevend plafond aangebracht, lichting is opgenomen, en de vroeger door vaste schot ten in kleine hokjes verdeelde zaal is één grote ruimte geworden. Natuurlijk is ook thans een zekere onderver deling nodig, maar daarbij is er vooral gestreefd naai' een zo groot mogelijke overzichtelijkheid, zodat toch de indruk van één ruime zaal behouden blijft. De indeling is thematisch, niet chronologisch, waardoor een wat levendiger opstelling verkregen kon worden. Enkele grote groepen hebben hierin een plaats gekregen, zoals topo grafie (niet alleen beperkt tot Leiden, maar het hele Rijnland omvattend), stadsbestuur en rechtspraak, han del en nyverheid (waarbij vooral de lakennijverheid be nadrukt wordt), godsdienst en onderwijs, kunst en lette ren en het al eerder genoemde beleg en ontzet. Deze groepen worden tot uitdrukking gebracht in een ge varieerde opstelling van daarop betrekking hebbende schil deryen, gravures, gebruiksvoorwerpen, penningen, e.d. Compositie ten goede Dan zijn er nog enkele incidentele gebeurtenissen, waar van voorwerpen of schilderijen bestaan. Hierbij valt de kruitramp van 1807 te vermelden. Vroeger was hier een hele hoek voor ingeruimd, waar veel stukken van het uit elkaar gesprongen schip te zien waren, nu ziet men alleen nog een schildery van het rampgebied en een model van het kruitschip. Misschien betekent dit voor sommigen een gemis, de compositie van de zaal komt het echter zeer ten goede. De maten en gewichten, die vroeger in een apart zaaltje waren ondergebracht, zyn nu in de algemene opstelling terechtgekomen; de maten als een soort wandversiering tussen doorzichtige perspex platen en de gewichten (een unieke reeks uit 1582!) in een vitrine. De zo lange tijd opgeborgen Armadawimpel komt geluk kig, gereinigd en geconserveerd, ook weer terug. Hier voor is een plaats gevonden in de gerestaureerde Oud- Katholieke kapel, gelegen naast het Paviljoen. Leedwezen met besmeuren van monument ALKEMADE Het comité Alkemade van het Veteranen Legioen Nederland heeft bij het gemeentebestuur van Al kemade zijn leedwezen betuigd met het geen in het weekeinde gebeurd is met het bevrydingsmonument te Roelof- arendsveen. Naar bekend werd daar het monument met blauwe verf bekladderd. Het comité herinnert eraan, dat ook in de gemeente Alkemade tijdens de oor log mensen het leven lieten in de strijd tegen de bezetter. Verder biedt het Veteranen Legioen zijn medewerking aan by de viering van het vijfde lustrum van onze bevrijding op 5 mei 1970 en 4 mei daaraan vooraf gaande, wanneer „allen, die waar ook ter wereld, hetzij als burger dan wel als militair, het offer van hun leven hebben gebracht" worden herdacht. Wijkraad Boscbgecst: verkeersprobleem VOORSCHOTEN - D. wijkraad „Bosch- geest" heeft de tweede openbare verga dering gehouden. Behalve negen be stuursleden waren ook enkele andere belangstellende wijkbewoners en twee vertegenwoordigers uit het andere deel van Voorschoten van de gToep „Ade- geest" aanwezig. Er werd uitvoerig gediscussieerd over de verkeerssituatie in Boschgeest en over een voorstel tot sluiting van Bosch geest voor doorgaand verkeer. Dit voor stel werd vlak voor de oprichting van de wijkraad door 31 Boschgeestenaren bij b. en w. gedeponeerd, maar er is tot dusver nog geen beslissing op ontvangen. Besloten werd voorlopig eerst nog eens bij b. en w. te informeren, wanneer be doelde beslissing verwacht kan worden. B. en w. zal ook een verzoek ontvangen een delegatie van het bestuur te woord willen staan als kennismakingsbezoek. De volgende vergadering van de wyk- raad zal worden gehoden op woensdag 8 oktober om 20.30 uur in het zaaltje van de Moeder Godskerk. Belangstellen den zijn welkom en ieder, die het woord wil voeren, wordt verzocht dit op te ge ven bij de secretaris van de wijkraad, de heer P. Maaskant, B. J. Gemmeke- laan 19. ÏSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS LEIDEN Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor: doct.ex. Fisc. Recht: de heren G. H. Jansen (Tilburg) en J. N. A. Kwantes (Tilburg); doct.ex. Rech ten vrije studierichting: de heer R. A. Vornis (Curasao); doct.ex. Ned. Recht: de heer R. W. Dijkstra (Rotterdam); kand.ex. Klassieke taal- en letterkunde: mej. M. S. Peerstok (Rotterdam); Kerk. examen, de heren J. Bakker (Middel burg) en E. W. B. Buitenberg (Leiden); kand.ex. N.W. Sociologie: mej. M. O. I. N. Han 's-Gravenhagede heer J. J. H. v. d. Hoeven ('s-Gravenhage) en mej. P. J. Star (Rynsburg). Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. Ned. Recht mevr. J. J. Lembers-Hacquebard (Lei den), de heer P. A. Offers (Oegstgeest), de heer A. J. Th. Dorenberg (Voor burg); J. T. Dirkse (Leiden); kand. ex. W. Sociologie de heer J. J. Swanink (Delft); de heer H. P. Stumpius (Den Haag); de heer J. H. Krabshuis (Den Haag): de h eerA. A. v. d. Bos (Den Haag); de heer Chr. Bloos (Warmond); mej. M. Stillebroer (Rotterdam); de heer C. A. Seret (Den Haag); mej. A. Boerma (Groningen); de heer J. Ka merling (Voorburg); mej. M. L. de Regt (Scheveningen). Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor: kand.ex. geschiedenis, de heer J. L. M. Walhain (Oegstgeest). mej. L. A. v. d. Valk (Leiden), mej. G. de Moor (Schuddebeurs); dotc.ex. Godgeleerdheid, mevr. M. Jonkersyv. Gunsteren (Noord- wijk); kand.ex. Godgeleerdheid, de heer A. W. Berkhof (Oegstgeest). w j DE JUBILERENDE DIRIGENT HERMAN STRATEGIER, MUZIEKMINNEND Leiden toonde j gisteravond een rariteit. Het i Nederlands Madrigaalkoor zal zich daarover verwonderd hebben. Van de I vijf composities op Jacopone da Todi's eeuwenoude gedicht „Stabat Mater", dat 't met begeleiding van 't Utrechts j Symfonie Orkest ten gehore bracht, werd slechts voor een viertal uit voeringen gul geapplaudisseerd. Voor uitgerekend de minst „oecumenische" versie, de Gregoriaanse, bleven de meeste handen op de knieën. Te „rooms" Of was de propvolle Stads-1 gehoorzaal het zonder meer met ons eens, dat de stemmenverhouding niet voldoende homogeen was Dit kon i echter geen aanleiding zyn tot onder waardering. De 16 Madrigaalmannen zongen zuiver en beheersten boven dien de zwevende Gregoriaanse rit miek volkomen, wy ontkwamen niet aan de indruk, dat men het Grego riaans als muziek niet voor „vol" aanzag. En dit is te betreuren. Im mers, de afwezigheid van elke har monische inkleding is juist één der oorzaken van de blijvende bekoorlijk- heid van deze eeuwenoude gezangen. die hoe archaïsch ook in hun vor- j men juist door hun oudheid hun indrukwekkende kracht hebben be- j waard. HOE DAN OOK, de overige vier j (meerstemmige) composities op het Stabat Mater-gedicht werden be- I ter ontvangen. Josquin des Prez voor-1 zag zyn vocale versie destijds van één begeleidingsinstrument: de zgn. pommer (voorloper van de fagot), die door Leo Meilink fyn werd be speeld. Het koor inmiddels com pleet scheen de oecumenische dreun van half negen te boven te zijn. Op een enkel smetje na zong het een goede party. Een warm applaus deed daarop won deren: Pergolesi, die zyn versie een meesterlijke orkestratie meegaf, j kreeg 'n gave vertolking. Hier lagen j de stemverhoudingen juist. Ook bij het Utrechts Symfonie Orkest, dat j echter vaak een tikje te laat inzette, waarvan de ooi-zaak wellicht kan worden toegeschreven aan het feit, I dat aan deze samenstelling tweede keus was toegevoegd. Lof ook nog voor de solisten. Geflankeerd door een geweldig zingende Aafje Heynis, die te elfder ure de door ziekte ver hinderde alt Elisabeth Cooymans was komen vervangen, zong de sopraan Ank Reinders zich naar hoog niveau. Een enkele keer moest zij het slechts qua volume tegen Aafje afleggen. Organist Nico Schrama vormde een bijna onopmerkbare, maar verant woorde ondersteuning. KAROL SZYMANOWSKI's versie werd het onmiskenbare hoogte punt. Met gedifferentieerde klank kleuren, enorm lyrische solisten- en soms fluisterende koorpartyen, die plotseling naar overweldigende cli maxen groeien, wist deze Pool ln zyn „Stabat" een weergaloze sfeer te scheppen. Herman Strategier, die zijn tweede lustrum by het Nederlands Madrigaalkoor vierde, leidde koor. orkest en solisten met vaste hand daarheen. Het publiek hield werke lijk de adem in. Jammer was alleen, dat de mooie stem van Vera Verzij- den bij haar meer volumineuze col lega's (Leo Ketelaars en Lize Schoo) soms in het niet zonk. In Poulencs versie tenslotte, onder vond het koor er tameiyk veel hinder van door het orkest overstemd te worden. De vraag, of een madrigaal koor in staat is om tegen zo'n grote orkestrale sonoriteit op te zingen, liet ons niet los. Poulenc kende mooie, maar ook zwakke momenten, die veelal door genoemd euvel werden veroorzaakt. Als compositie zat het niettemin razend knap in elkaar. Poulencs subtiele gevoel voor humor (slotstrofen) en harmonische schake ringen benadrukten nog eens extra de totaal verschillende karakters van de vijf uitgevoerde Stabat Mater versies. De laatste compositie leek ons er echter een boven het verwach tingsniveau. Ongekend zuiver so praangezang van Esther Hillinga droeg in hoge mate by tot de slot- WILLEM SCHRAMA V olley balcompetitie LEIDEN De start van de competitie 1969-1970 is voor de Leidse overgangs klasse teams over het geheel genomen niet zo best geweest. Alleen Castellum en Kangeroes 2 boekten winst, maar de teams van Argos en Rijnsburg (dames) en LUSV (heren) openden het nieuwe seizoen met een nederlaag. o C fy op do lublloumtentoonstelllng van ons en uw SO-|arlg motorhuis De tentoonstelling is geopend: dinsdag 23 september van 19.30-22.00 u., overige dagen van 10.00-22.00 uur. Toegang vrij Ruime parkeergelegenheid. u bent gos-team trof het al heel slecht tegen het volledig U.S. uit Amsterdam. Met 0-3 kregen de reserves van Argos een gevoelig lesje van de Amsterdamse stu dentes, getuige de cijfers 9-15, 11-15 en 10-15. Hoewel de eerste klap een daal der waard is. meende trainer-coach Henk Kleingeld dat Argos 2, mits het steeds volledig kan uitkomen, zonder meer een behoorlijke kans heeft zich in de oevrgangsklasse te handhaven. VALBOVOL 2—RIJNSBURG 3-1 Het damesteam van Rynsburg, dat zich vorig seizoen op het laatste moment aan degradatie wist t" onttrekken, kreeg ook al in de eerste wedstryd van het nieuwe seizoen een nederlaag te slik ken. In de uitwedstrijd tegen het Woer- dense Valbovol 2 verrasten de Ryns- burgse dames weliswaar met een zege in de eerste set, maar in de volgende drie sets bleken zij niet opgewassen te gen het betere aanvalsspel van de Woer- dense ploeg. Setstanden: 15-17, 15-10, 15-5 en 15-12. CASTELLUM—LUSV 3-0 Het Alphense Castellum had al heel weinig moeite om in de wedstryd tegen LUSV tot winst te komen. Het volledig uit nieuwe spelers samengestelde LUSV- team kwam nauweiyks in het stuk voor, getuige de setcijfers 15-10, 15-7 en 15-7. De grootste man in deze ontmoeting was zonder twyfel J. Kooistra van Cas tellum (ex APSV) die zowel in de aan val als met de opslag de Alphenaren aan de nodige punten hielp.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3