Mijn volgende pakje is weer S)e (BoiVtajnJt antenne want die smaakt nu eenmaal anders dan andere Der Bettelstudent Onlusten in Ahmed Abad: 94 doden Acteurs ook ontevreden Begeesterd festival in theater De Steeg Jeugd wil ook in krottendorp wonen Vervoerende ritmiek Groot enthousiasme voor Wilson Pickett Mgr. Defregger moet zich verantwoorden PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 22 SEPTEMBER 1969 Dankbaarheid van de SER past het kabinet 117AT zou het kabinet-De Jong hebben moeten doen, wanneer het trio De Pous-Bosma-Kloos drie dagen na publikatie van de troonrede geen akkoord bereikt had over de herziening van het ondernemingsrecht? Dan zou het aantal grote problemen, waarvoor de regering in 1970 staat, met één vermeerderd zijn. En nog wel één dart vanwege zijn directe betrokkenheid bij de herstructurering van onze samenleving ook belangrijke politieke consequenties had kunnen krijgen In het beste geval zou de regering hebben kunnen proberen een zelfde compromis te ontdekken als nu in de Sociaal-Economische Raad tot stand gekomen is, maar dan altijd met minder kans op succes, omdat partijen dan niert rechtstreeks bij het vinden van de steen der wijzen betrokken zouden zijn geweest. Het kabinet-De Jong had zich ook niet achter een tactiek van afwachten kunnen verschuilen, omdat in de troonrede zwart op wit staat „De regering acht uitbreiding nodig van de medezeggenschap van de werknemers in de onderneming" en „Weldra zal u een ontwerp voor een nieuwe wet op de ondernemingsraden bereiken" Een fiasco inzake 't SER-advies over de ondernemingsstructuur zou ook verder beraad over de positie van ondernemingsraden vertroebeld hebben, ZATERDAG is in menög commentaar op het S.E.R.-akkoord het woord „wonder" gevallen. We weten nu dus dat wonderen de wereld nog niet uit zijn. Feit is dat in juli de vakcentrales onderling nog sterk verdeeld waren en dat vorige week nog alleen maar pessimistisch gesproken en geschreven werd over de kans om het zo eens te worden over de relatie tussen werknemers en kapitaalverschaffers met name op het punt van hun beider invloed in het bestuur van de onderneming. Premier De Jong is een nuchter man ien ook wanneer hij vanwege zijn levensbeschouwing wonderen niet uitsluit, zal hij in oasu geen rekening houden met een ddreote ingreep van hemelse machten- Maar er is ook zonder die ingreep voor hem en zijn kabinet reden om dankbaar te zijn: bijvoorbeeld vanwege de bekwaamheid van enkele Kroonleden in de Raad en vanwege de wijsheid en het snelle reactievermogen van mensen als de heren Bosma en Kloos die een laat voorgesteld compromis onmiddellijk onderkend hebben als reële mogelijkheid om 'n kloof te overbruggen. Zo past op dit moment het kabinet-De Jong dankbaarheid voor de SER. Die dankbaarheid konvt vooral neer op de verplichting om nu zo snel mogelijk de wetten te ontwerpen die een nieuwe ondernemingsstructuur hun rechtsgrond zullen geven. Ook dat Is nog geen „wissewasje", want overeenstemming inzake hoofdpunten kan bij uitwerking op praktische punten nog allerlei moeilijkheden veroorzaken. Men herinnere zich bijvoorbeeld de gang van zaken met de mammoetwet. Maar wat ook enig optimisme wettigt, is dat de bij de hervorming van de ondernemingsstructuur meest gerede partijen nu eens niet zo zeer getuigen geweest zijn bij het tot stand komen van het compromis, maar medewerkers. Men kan zoals de heer Kloos deed de bereikte principiële overeenstemming inperken tot 'n akkoord dart geldt in de huidige ontwikkelingsfaze van ons maatschappelijk denken, maar dan zal men toch voor die faze de overeenstemming in al haar consequenties moeten aanvaarden. Met andere woorden: nu de structuur gevonden is, mag de regering verwachten, dat mits ze die structuur overneemt, aan het tot stand komen van de concrete vormen door alle betrokkenen loyaal medewerking zal worden verleend- 22 tADVERTENTIE kroon op Oberhausen's werk Wim Koopman (ex- Hoofdstad-Operette in de titelrol Mülöckers „Der Bettelstudent" heeft met drie voorstellingen dit weekend bij het gezelschap uit Oberhausen de bekroning gevormd van de reeks operettes, die het afgelopen week in het Congresgebouw te zien en te beluisteren heeft gegeven. De vraag was of de Westduitsers hun beste wijn voor hun afscheid gereserveerd hadden. D& kSJis zat erinomdat de avonturen van Bettelstudent Symon Rymapovicz in Krakau van MilWcker betere muziek hebben meegekregen dan in de andere operettes die Oberhausendeze week over het voetlicht bracht, het geval is. visueel het sterkst. AHMED ABAD (Renter) Het offi ciële dodencijfer van de al vier dagen durende religieuze strijd tussen Hindoes en Islamieten in de Ln het westen van India gelegen textielstad Ahmed Abad is gisteren tot 94 gestegen. De politic opende die dag driemaal het vuur op vechtende menigten. In een dichtbe woonde wijk ontplofte een bom als ge volg waarvan een man om het leven kwam en een ander werd gewond. Een woordvoerder van de regering heeft gezegd, dat het leger, de politie en grensbewakingstroepen zich tot het uiterste inspannen om een einde aan de gewelddaden te maken. Deze begonnen vorige week donderdag toen enkele Hin does een kudde vee door een door Isla mieten bewoond gebied dreven. Het oostelijke gedeelte van de stad is geheel onder toezicht van het leger geplaatst. Nu de ongeregeldheden blijven voortdu ren is besloten meer militaire eenheden naar Ahmed Abad te zenden. voor hun tegenspeelsters de sopranen Ursula Aholt en Mary-Lou Sullivan; vooral laatstgenoemde kwam na de pauze tot aantrekkelijke vocale prestaties. Van de hoofdrollen was het eigenlijk alleen de gravin van Meta Kohier, waar actie het gebrek aan vocaal talent moest oompe nseren. De ral van „Bettelstudent" werd gespeeld en gezongen door Wim Koopman, vroeger aan onze eigen Hoofdstad-Operette verbonden. Hij heeft aan souplesse en stemvolume gewonnen, maar zijn stem heeft voor de rol van Symon Rymanovicz toch te weinig glans in het timbre- Niet ten onrechte hebben goede operazangers vaak ambitie in deze rol; men kan, naast Ollendorf, om zo te zeggen, op de planken domineren. Wim Koopman is zo ver nog niet gekomen; het waren vooral de duetten, waarin hij het beste werk leverde. Enscenering, aankleding, kostuums en ballet zorgden voor een doorlopend levendig en plezierig beeld op de planken. Wie ook bij een operette de regie op een goudschaaltje pleegt te wegen, zal meer dan één inconsequentie ontdekt hébben en wat het ballet betreft meer dan één wankele pose. Maar aan iming deed het allemaal afbreuk. vergelijkingen met de Hoofdstad-Operette dan ligt de voorsprong van Oberhausen vooral in de aanwezigheid van meer redelijke zangstemmen, in de grotere bezetting en hi de eerste plaats in het sterker en beter bezette orkest. Dirigent Rudolf Rednhardt kon op die manier niet alleen de voorstelling muzikaal goed onder controle houden, maar hij zorgde ook ©at vanuit de orkestbak Millöokers muziek vaart en kleur kreeg. Tenslotte zal men dezer dagen in het Congresgebouw wel ontdekt hebben, dat de belangstelling voor operette groter is dan vaak wordt verondersteld. G v. L. AMSTERDAM, (A.N.P.) De Neder landse vereniging van toneelkunstenaars (NVT) acht een nieuw cultuurbeleid dringend noodzakelijk. De leden van de NVT stelden zich tijdens een zondag in Amsterdam gehouden ledenvergadering op het standpunt dat de kunst onvol doende functioneert als een essentieel onderdeel van de samenleving. Zij doen een beroep op de verschillende over heden om met kracht te streven naar een cultuurbeleid dat de maatschappelijke ontwikkeling mede bepaalt. In dit ver band verlangen zij een grotere invloed voor een geherstructureerde raad voor de kunst, de federatie van beroeps verenigingen van kunstenaars en van de beroepsverenigingen afzonderlijk. Rex Ingram overleden LOS ANGELES (AP) De negerac teur. Rex Ingram, die onder meer de rol van God speelde in de film „Green Pastures" (Grazige weiden) uit de jaren dertig, is vrijdag op 73-jarige leeftijd in Los Angeles aan een hartaanval overle- Ingram speelde onder andere ook in .Cabin in the sky" en „Elmer gantry" ;n de Engelse „Dief van Bagdad" Pop en blues ACTIE VOOR DE VREDE (Van onze correspondent) HOENSBROEK Een groep jongeren van de actiegroep Vredesweek Hoens- broek heeft op haar manier solidariteit betuigd met de armsten onder de armen in de wereld. Zij bouwden uit alle mo gelijke soorten afval materiaal dat zelf werd aangevoerd, een krottendorp. Het werd opgetrokken op een stuk grasland. Meerdere jongens hebben daarin twee nachten doorgebracht. Het eigenlijke doel van deze wat ongewone actie is niet alleen van hun solidariteit met hongerenden in de wereld te ge tuigen, maar de inwoners van Hoens- broek ook te confronteren met het schrijnend onrecht van de wereld van vandaag. Over de situatie in vele ont wikkelingslanden gaf een in de nabij heid van het krottendorp geïnstalleerde stand via brochures en boeken alle in formatie. Op het programma van het Theater In De Steeg aan het Westeinde staan voor de omende winter enige pop-blues-fes tivals genoteerd, waarvan we zaterdag avond de eerste te horen kregen. Bij de kwaliteit nochtans van redelijk ge halte plaatsen we hieronder wat aan tekeningen. omdat dit in de muziekprak- I tijk gebruikelijk is en omdat de uitvoe rt door hun optreden kritiek uitlok- ken er. die ook graag wensen te verne- m t. .VIaar in die zin dat de verschil- le' e optreden werden samengebracht onder één noemer, namelijk die van Fes tival. doet men met die notities eigen lijk tekort aan de bedoelingen zeker ook aan de begeestering van het geheel. Want dit zij met nadruk vooropgesteld, er werd j door allen met overgave gemusiceerd. i Van de negen musici was er niet één die uit de toon viel door de term Festi val in alle speelsheid niet ernstig te nemen. Ieder kwam met eigen interpre taties van bekende of onbekende werk jes. ieder voegde aan de bestaande ver sies iets eigens toe en ieder ook ont plooide een dusdanige verve, dat men geheel in festivalsfeer een plezierige avond beleefde. Henk Tjom kwam met blues- en jazz nummers. De eerste liggen hem beter dan de jazz. omdat hij een zeker talent en gevoel voor de soul heeft, maar voor jazz over te weinig variabele registers beschikt Daar kwam nog bij, dat het begeleidende trio Wim Stolwijk zich gaver toonde in de jazz dan in de blues, waar door zo nu en dan detonatie dreigde op te treden. Tot een muzikale persoonlijkheid van importantie zou zich Philip Ki kunnen ontwikkelen, 'n blue_„,.4l0n met een gedurfde gitaartechniek. Hij weet waar de mogelijkheden liggen en al slaagt hij er nog niet helemaal in deze allemaal te benutten, hij deed frappan te dingen genoeg om de zaal mee te krijgen Jammer dat hij met de voet wat te overdreven dreunde. Laat hij dit overlaten aan een Flamencodnser. Sa men met Tom van Bergeijk (mondor gel) bracht hij een indrukwekkende ge zongen hommage aan Tom White. Frank van Meeteren (gitaar) en Ruud Schoemaker (Wasbord) kwamen met eigen vertolkingen van jazz uit de 20-er jaren, onder andere in de Handystijl. Zij schijnen het stadium van experimente ren nog niet achter zich te hebben maar die eis willen wij hier niet stellen; wel willen wij opmerken, dat zij zeer merk waardige, evenwel sterk muzikale effec ten weten te bereiken. Tenslotte Conny Brand, een zelfverze kerde vocaliste, die vooral overtuigt in het tegen de pop aanliggende werk. Toch zou zij op een avond als deze speciaal voor de fijnproevers wat meer authen tieke nummers kunnen brengen. Juist zij kan dat, omdat haar stem een ster ke eigen karakteristiek bezit, waarmee zij in enkele nummers ferm voor de draad kwam. T.O. De soulmuziek, die Europa vooral het laatste jaar beeft overspoeld, telt ook ten onzent zeer veel aanhangers. Het is ontstaan uit de gospels en spirituals en draagt ook de specifieke kenmerken daarvan, hoewel de ritmiek beslist ei gentijds genoemd kan worden. Vooral de jeugd weet deze muziek hooglijk te waarderen. Dat mocht ook soulzanger Wilson Pickett ondervinden tijdens zijn succesvol optreden op zaterdagavond j.l. in het Circustheater, waar hij bet pu bliek tot groot enthousiasme wist te brengen. De artiesten in dit genre kunnen tij dens het optreden ook niet buiten dit sterke contact met het publiek. Telken male nodigde Wilson Pickett de zaal dan ook uit tot ritmisch handgeklap en zelfs tot daadwerkelijke medewerking op het podium, waaraan wat schoorvoetend ge volg werd gegeven. De show, die Wilson Pickett presen teerde bleek van voortreffelijk gehalte. Hij bezit een staalsterke stem en tevens een groot uithoudingsvermogen. In hoog tempo en in een vervoerende ritmiek vertolkte hij onder andere She's lookin' good, In the midnighthour en het Beatle- succes Hey Jude, waarvan het lange geïmproviseerde slot op de knieën werd gebracht. Schreeuwend, zingend en dan send toonde hij zich een soulzanger van groot formaat. Een deel van dit succes volle optreden dankt hij positief aan het uitstekende orkest The Midnight Movers, dat hem terzijde stond en waarvan de basgitarist een uitzonderlijke klasse toonde. De zgn. warming-up voor de pauze werd verzorgd door soulzanger Vigon (24) en het orkest The Lemons. Deze uit Rabat afkomstige vocalist wist slechts moeizaam contact met zi.in pu bliek te krijgen, omdat al zijn vertol kingen vrijwel identiek werden gebracht Bovendien was zijn interpretatie van de soul meer Europees dan negroid, waar door de onmisbare vervoering ontbrak. Voorts musiceerde het orkest op on voorstelbare volumieuze wijze waardoor wel veel geluid maar praktisch geen muziek te onderkennen viel. Hoewel Vi gon drie paren tot dansen op het podium wist te verleiden, zal hij muzikaal be zien nog heel veel moeten leren. Jam mer dat door organisatorische moeilijk heden bij de kassa's dit geslaagde con cert ruim drie kwartier later moest be ginnen! Bertil Voller Ter gelegenheid van de Firato brengt de KRO, rechtstreeks uit de RAI een show van Bertil Vollers New Sound Inc. Dit orkes t bestaat pas tweeën eenhalf jaar, maar het heeft zich al grote naam verworven. De „sound" is voor ons land nogal apart: een menge ling van jazz en rhytm blues. Het orkest is destijds opgericht door Bertil Voller en Henk Eikerbout, die na een reis door Amerika sterk onder de in druk waren van wat orkesten van een soortgelijke samenstelling daar ten ge hore brachten. Het orkest heeft al heel wat grote solisten begeleid, zowel in strumentale als vocale. Solisten van avond zijn: jazzzangeres Henny Vonk; Jan Hendricks, de in Londen wonende Amerikaanse jazzzanger en Jórge Souto hongoslolist (Nederland II 20.20) NEDERLAND 18.50 uur: De Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal VARA: 19.07 uur: Coronation Stilet 19.30 uur: Op maat, gevarieerd programma 20.00 uur: Coronation Street 20.45 uur: Achter het nieuws 21.10 uur: Ironsi ie, thriller 22.00 uur: Onderwijs nu en morgen, documentaire 22.40 uur: Journaal NEDERLAND II NEDERLAND II: NOS: 18.50 uur: De Fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: Scala KRO: 19.30 uur: Het vogeleiland, natuurfilm 20.20 uur: Bertil Vollers' New Sound Inc. 20.55 uur: Freule mr. C. W. I. Wttewaal van Stoet wegen over Nat. 21.00 uur: Sterven voor Hitier, nazipropaganda Televisie morgen NEDERLAND I NOS-NOT: 10.45 uur: Verkennen en ontdekken 11.10 uii- De Kerk in de samen leving van Indonesië 11.35 uur: Biologie in de brugklas 12.00 uur: Sluiting O met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. RADIO PROGRAMMA HILVERSUM I (402 m) 18.00 Streo: Meisjeskoor met instrumentaal sextet. 18.19 Uitzending van de Politieke Partij Radikalen. 18.30 Nieuws. NCRV: 18.41 Muziek rond de klok van achten: licht ge varieerd muziekprogramma. 20.30 Vredes- i: gesprekken. 20.55 Stereo: Semi- 22.20 Avondoverden- i Mededelingen. muzikale lezing. de hoop. lezing. 10.15 Semi-klassieke ope ra-aria's (gr). 11.00 Nieuws. rette-fragmenten (gr). 11.00 Voor U.55 Mededelingen. KRO: 12.00 V '/i.'/iï Mededelingen t.b.v (16.00-16 02 Nieuws). Overheidsvoorlichting 17.00 St.-Eustatius spant zich ln voor nieu we opbloei. Spreker: Henk Dennert. KRO: 17.10 Voor de kinderen. HILVERSUM II (298 m) AVRO: 1.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo: Beursberichten). af, praatje. 00.55 Nieuws, lichting: Uitzending in de nacht: contact m Europa. 01.45 De krant van vaaaag, peia- overzicht. HILVERSUM n (298 m) 18.00 Nieuws. 18.11 Radionournaal. 18.30 Stereo: A la car te: tafelmuziek. 19.30 Nieuws. R.V.U.: 19.35 de toekomstige staatkundige verhouding van de Nederlandse Antillen tot Nederland, lezing. N.O.S.: 20.05 Vredesweek '69: discus sie. 20.30 Stereo: Omroeporkest en solist: moderne muziek. 20.50 Mijn man ls niet thuis, klankbeeld. 21.20 Gamma van al- Overheldsvot landbouw. 12 N.O.S.: 13.30 Klein char WftÊ onze zouderburen. AVRO: 15.00 Paul Vlaan deren en het Alex-Mysterie, detec- tlve-hoor- (Van c espondent) WARSCHAU Polen heeft het we reldkampioenschap speedway gewon nen te Rybnik. in het zuidwesten van Polen. Het won acht van de 16 ritten. Polen nam de titel over aan Groot-Brit- tannië. dat tweede werd. De Sovjet- 1 derde en Zweden vierde en BONN De rechtzaak tegen de ka tholieke bisschop van MUnchcn, dr. De fregger. die in 1944 een bevel doorgaf om alle mannelijke inwoners van een Italiaans dorp dood te schieten, zal zo als zaterdag in een deel van onze edi ties gemeld, toch doorgaan. De minister van Justitie ln Hessen, de heer Strelitz, heeft de zaak aan Mün- chen overgedragen en heeft daardoor een beslissing van de officier van justi tie van Frankfort teniet gedaan, waarin stond, dat er geen redenen waren om het onderzoek te heropenen. De officier van justitie in Frankfort kwam op de hoogte van het bloedbad, toen hij een onderzoek deed in een an dere oorlogsmisdaad in Italië, waarbij Defregger ondervraagd was als getuige. De advocaat van mgr. Defregger heeft de bisschop aangeraden zijn functie niet uit te oefenen totdat de zaak opgehel- <gr). 17.00 Ster i - k;i- ZONDER NAAM: *23^25*Jazz uit het histo risch archief. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL-NED. (324 m) 12.00 Nieuws. 12.08-12.15 Landbouwkronlek. 12.40-12.48 Weer bericht, mededelingen en SOS-berichten voor de schippers. 12.55 Buitenlands persover zicht. 13.00 Nieuws, weerbericht, medede lingen, dagklapper en SOS-berlchten schippers. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. Aansluitend: Schoolradio. (15.00-15.03 Nieuws). 16.00 Nieuws. 18.03 Beursberichten. 16 09 Voor de zieken. 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. Aansluitend: Jazzscene. 18.00 Nieuws. 18.03 Popmuziek. 18.28 Paarde- sportuitslagen. 18.30 Protestant-godsdiensitge uitzending. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Taai- wenken. 18.55 Grammofoonmuziek. 19.00 Nws. weerbericht en actualitieten. 19.40 Lichte orkestmuziek. 20_.00 Operakroniek jes ieke operafra lig Band Beat: moder 7.55 Mededelingen. HILVERSUM III (240 m en FM-kana- VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaat- zoor de Pep. (10.00 Nieuws). 11.00 Een opvallend vrolijke ge- (14.01 Mix: licht platenprigva Coronation Street Trouwe kijkers naar Coronation Street hebben de VARA gevraagd om de se rie gedurende de vakantiestijd stop te zetten, zodat zij geen afleveringen zou den hoeven missen. Dat bleek niet goed mogelijk, maar de VARA komt, nu de vakanties zo'n beetje zijn afgelopen die getrouwen toch tegemoet. Door' name lijk vóór de aflevering van 20.20 he denavond hoogtepunten uit de afgelo pen maanden uit te zenden. Zij sluit daarbij aan bij het huwelijk van Chris tine Hardman 16 juli j.l. en alles wat daarna gebeurde tot de aflevering van vanavond. (Nederland I 19.07) Sterven voor Hitler In Sterven voor Hitier (Deutschland erwache) heeft regisseur Erwin Leiser aan de hand van fragmenten uit 25 speelfilms uit het Derde Rijk de mo gelijkheid van de speelfilm als propagan damiddel toegelicht. Hij laat stukken uit films zien die van onthutsende ar geloosheid lijken zoals Hitlerjunge Quex, maar ook geraffineerd gemaak te produkten als „Jud Süss" die het antisemtiisme moest aanwakkeren. Er zijn films die de oorlog verheerlijken als „U-Boote westwarts" en films die Duitsland „grote verleden" tot voor beeld stellen. Merkwaardigst in dit opzicht: Kolberg, de film (ze kwam niet meer tol vertoning) die „aantoon de" dat zelfs vanuit een schijnbaar verloren situatie het mogelijk was te (Nederland II 21.00). Het tweede programma dat Jan Hillo maakte in de NCRV-trits r aanleiding van 25 jaar bevrijding, opnieuw een voorbeeld van goed vak manschap- In dit soort werk is de NCRV (School Van Langeraad?) eenmaal het best bedreven en d omroep maakt zich op dit, haar sterkste, punt extra-stérk door als het te pas komt ook in financiële zin niet zuinig aan te doen. Het resultaat van „Operatie Market" Garden" was er weer naar. Opnieuw had Van Hillo de gemakkelijkste en ook luidruchtigste methode, te weten uit gebreid werken met oude journaal opnamen, maar mondjesmaat toegepast Ook in deze film liet hij een aantal ooggetuigen van toen, de luchtlandin gen bij Arnhem in 1944, opnieuw aan het woord op het vroegere strijdtoneel. Zijn methode bleek weer effectief. Bij zonder suggestief was daarna de wijze waarop hij de hoofdfiguur van het tweede gedeelte van dit programma introduceerde. Door nameliik verschil lende mensen over hem te laten praten zonder de man. Arie Bestebreurtje. zelf in beeld te brengen. Daarmee In hoge mate de nieuwsgierigheid van de kijkers wekkend. Toen hij Bestebreurtje zelf in het vizier nam. had deze een ongelooflijk boeiend verhaal te vertellen- Precies dat ver haal dat we na die knaD opgebouwde inleiding konden verwachten. En toen had Van Hillo nóg niet al zijn kruit verschoten, want hij liet het verhaal weer een dramatische wending nemen door toevoeging van een nieuwe, on bekende factor: Bestebreurtie. de „wil de maioor". is tegenwoordig dominee in Amerika Dit fc't. gekoppeld aan de constatering dat bil kennelijk nog een heel goede dominee is ook. bad gemakkelijk tot een „dagsluitineseffect" kunnen leiden zowel Van Hl Ho a's Bestebreurtie hieven heel stcvi* met he'de voeten on .nd st ed was als bet v.-reportage in het Benny Vonk soUste b¥ B*rM Voters Now Sound Inc. Vanavond op Ned. Tl. ,n frvnn in de ffe'drrnddelen zitten dat hei niet verantwoord is zelfs een korte serie in de prnllemnnd te Pooien. ook als ze totaal mislukt blijkt te zijn. X -sporttrihiine 'eek b» herverscbi'- n„ pavennen te hehhen. Die quiz hoeft niet. m-»->r er waren heel ge- onderdelen onder meer de frase van he* h.Vende „soldatengebed" was kostel'ik- T-iccendoor bobben we af en toe een gewaaod n^ar T" wa»r de KRO Ho avprivsbow Tdon nitvnnd- Tn klem' hei oen enprvorpod kii'rsnel veweest ->j,n miocrh'pn. M'**" >vprtv leek er ons toch tvn'sch He man die meer naar de vernakkinP (t.v -vormgeving) dan naar de inhoud (artistieke orestaties der medewerkenden) toewerkt. Methode die ongunstiger wordt naarmate die mede werkenden van meer be'ang zi.in. Brandpunt won het van Achter bet Nieuws, onder meer door twee eigen bee'drenortages van hoTpftende hippies in Londen (noe net biitiids. want giste ren is die bezetting geëindigd) en van neeers in New York die „er" iets aan We zagen een stukie Jordaancabaret van de show die de VARA rechtstreeks van de FTRATO bracht. Kost voor lief hebbers. hoewel dat liedje van de karre- treklcer een ongelooflijke charme had en ook leuk geënsceneerd was. Vg.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2