Verontrusting op Jongveekeuringsdag over slachting half miljoen koeien 100 JAAR 'T NUT IN VOORSCHOTEN Batteljee Terpstra èn v. d. Berg in finale zaalvoetbaltoernooi Marti Degens driemaal te beluisteren Nerine Barrett speelt in Promenadeconcert K O Vuilverbranding is de kinderziekten te boven MIDDENSTANDSSHOW KLAAR VOOR ACTIE IVIARKTEN DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN A. D. RIJN ,,Aan de steeds toe nemende inkrimping van het landbouw areaal hebben onge twijfeld ook de gemeentebesturen schuld," aldus burge meester R. M. Gallas gistermorgen in de aanhef van zijn toe spraak ter gelegen heid van de opening van de door de Fok- en Controleveren. Alphen a. d. Rijn en Omstreken gisteren gehouden Jongvee keuring. „Dit steeds terugdringen van de landbouw," zo ging hij in hotel Centraal verder, „dwingt de veehouders als het ware er voor te zorgen, dat hetgeen er aan vee overblijft van superieure kwaliteit moet zijn. Daarom zijn jongvee keuringen en fokvee- dagen als deze van zo'n grote betekenis voor het bevorderen van kwalitatief goed Wat dit betekent voor de veehouders laat zich niet al te moeilijk raden Burgemeester Gallas prees voorts de samenwerking die er op dit terrein be staat en sprak de wens uit, dat ook deze Jongveekeuring weer een stimulans mocht zijn voor de veehouders uit de streek. Ook de kalverfokwedstrijd voor de leerlingen van de Lagere Landbouw school noemde de burgemeester een uit stekende gelegenheid om hun kennis op dit terrein in praktijk te. brengen. „Boterberg" De voorzitter van de Fokveedagcom- missie, de heer Jac. Rijlaarsdam, wees op het voornemen om binnen korte tijd een half miljoen stuks vee te slachten in de EEG-landen, teneinde de „boter berg" te kunnen beperken. „Wat dit be tekent voor de Nederlandse veehouders laat zich niet al te moeilijk raden", al dus de heer Rijlaarsdam, die zich daar bij de vraag stelde of deze maatregel' niet juist een averechtse uitwerking zal krijgen. ..Aan de ene kan worden grote produk- tie-eenheden gepropageerd en aan de andere kant moet de produktie aanzien lijk worden beperkt. Aan de ene kant proberen we vetgehalte en melkafgifte van het vee te verbeteren en aan de andere kant met het kunstmatig afrem men van deze produktie gedreigd", aldus de heer Rijlaarsdam, die nog vertelde, dat in 1970 de grote vijfjaarlijkse Fok- veedag weer in Alphen zal worden ge houden, waarvoor hij reeds nu aandacht Vooruit Tijdens de 's middags gehouden bijeen komst in hotel Centraal sprak de arbi- /an deze dag, ir. P. H. J. Everts uit Gouda, zijn voldoening uit over de vooruitgang van het zwart-bonte vee slag, dat enkele jaren geleden nog ver achter stond bij de blaarkopdieren. Ook de heer W. Eikelenboom, lid van de jury uit Rijnsaterwoude sprak zich in gelijke toon uit en ook ir. P. Verhoeven, die nog zei, dat de Rijnstreek in vroe gere jaren een van ouds bekend blaar- kopgebied was, maar dat nu overheerst wordt door de zwart-bonte fokkers. Ook de voorzitter van de Fokveedagcommis- sie, de heer Rijlaarsdam, prees de inzen dingen bij het zwar-bonte veeslag. Voor al de presentatie is aanzienlijk vooruit gegaan. De heer Rijlaarsdam dankte allen, die aan het slagen van deze Jongveekeuring hebben meegewerkt, in het bijzonder het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen van het terrein en het materiaal. De heer J. Kwakernaak sprak worden van dank namens de inzenders. LEIDEN Batteljee Terpstra e v. d. Berg staan vanavond om 22.10 uu tegenover elkaar in de Groenoordhal i de finale van het zaalvoetbaltoernooi Poule D: Sijthoff 2-Rotogravure 0-4, I Sijthoff 2-Boemerang 4 1-6, Sijthoff 2- Amrobank l-6ë, Rotogravure-Boemerang 4 2-2, Rotogravure-Amrobank 5-0, Boe- Contactclub van huisvrouwen goed begonnen ZOETERWOUDE Op Initiatief va pastoor J. Kragtwijk, mevr. G. de Win- ter-Berk en mevr. I. den Hollander- Nagtegaal is deze week een kontakt- avond in de „Drie Eendjes" georgani seerd, onder het motto dat er aan de Hoge Ryndijk eens iets voor' de huis vrouw moet komen. Er Is ook gedacht aan het organiseren vnn avonden, die worden verzorgd door demonstraties, terwijl ook bloemschikken, make-up, kin derverzorging e.d. op het programma De eerste avond die al direkt een suk- sesje bleek te zijn, werd bezocht door ca. 50 dames. De eerstvolgende bijeenkomst zal medio oktober plaats vinden. Er zal geen kontributie worden geheven, maar aan het eind van elke bijeenkomst zal met een vrije bijdrage getracht worden de kosten te dekken. Deze avonden worden belegd voor dames van de Hoge Rijndijk van elke gezindte. Op deze avond was voor de eerste maal mevr. Steyger-Asperslagh uit Leiden, die voordroeg uit werken van Annie M. G. Smidt, Godfried Bomans e.a. Tot slot werd een voorlopig bestuur gekozen, be staande uit de dames A. van Dijk-Molen- kamp, mevr. A. Smit-Lintzen, G. Jansen Redegeld die het sekretariaat zullen waarnemen, mevr. G. Tumhout-Lagarde penningmeesteresse, en tol bestuursleden de dames G. de Winter-Berk Hollander-Nagtegaal. Stadhuis - LOI: korfbalfinale de Ballonwedstrijd bij opening station VOORSCHOTEN De opening van 't station Voorschoten wordt ook een fes tiviteit voor de jeugd. In overleg met de inspecteur voor het lager onderwijs zul len alle kinderen van de lagere scholen de stop van de eerste trein uit de rich ting Den Haag volgende vrijdagmiddag om half vier meemaken Bij de stop '.uilen naar schatting een duizendtal bal lonnen opgelaten worden. Deze ballon nen worden verstrekt door de Stichting Recreatiebad Voorschoten. Volgende week woensdag is er in de hal van het Cultureel Centrum vanaf vier uur voor verkoop van ballonnen. Voor vijftig cen ten kan ieder kind deelnemen. De baten zijn voor het (nog te stichten) zwembad. Ook de korfballers zyn Groenoordhal gaan bespelen. Omdat de belangstelling van de bedryven ze tak van sport niet zo groot was be hoefde slechts één avond aan de finale vooraf te gaan. De teams van de Leid- sche Onderwys Instellingen en 't Stad- L~den j huis hebben deze voorronde overleefd treffen elkaar van de finale. i half tiei Verscheidene eerste team-spelers van dt Leidse korfbalclubs waagden zich aar dit micro-spel voor bedrijven. Zo lever den Sander v. Unen en Wim Brugman, beiden uitkomend voor De Danaiden, hun aandeel voor het Stadhuis en Drill en had LOI het voornamelijk aar cus Oriëntis-speler Jan Hensen te dan ken dat zij aan de veelzeggende cijfers van 19-2 kwam. De uitslagen: Poule A: Stadhuis-Koningsveld 3-3, LOI 2-NRM 2-8, Stadhuis-LOI 2 10-2, - Ko- ningsveld-NRM 6-3, NRM-Stadhuis 2-5, LOI 2-Koningsveld 1-2. Poulewinnaar Stadhuis. Poule B: LOI-LWS 7-0, Drill-Comb. HCW/NEM 2-6, LOI-Drill 6-1. LWS- HCW/NEM 2-8, HCW/NEM-LOI 1-6, Drill-LWS 6-1. Poulewninaar LOI. afgaande op de verrichtingen in de af- merang 4-Amrobank 2-2. Poulewinnaar gelopen dagen mogen we een eindstryd Rotogravure, verwachten waarin het betere zaalvoet bal ten toon gespreid zal worden. Zo komt v. d. Berg met een speler, die zich prachtig uit de voeten kan maken op dit kleine veld: de nieuwe Rooden- burg-troef Mbongeni Makanima. De be hendige Zuid-Afrikaan leefde zich lek ker uit op het harde veld, ontwrichtte behendig de verdedigingen en bereidde het werk feilloos voor, voor zijn mede spelers. Makanima en zijn teamgenoten kwamen, na in de voorronde, eerder op de avond een score van 10-1 te hebben opgebouwd in de halve eindstrijd tegen het Motorhuis niet verder dan 1-1. Bij het nemen van de strafschoppen beslis ten zij de strijd echter in hun voordeel. V. d. Berg had geen penalties nodig om zich te plaatsen. Zij won met 1-0 van Rotogravure, terwijl zij in de voorronde een doelsaldo van 5-1 had vergaard. Door het Motorhuis te verslaan eindigde de Rotogravure op de derde plaats. De uitslagen: Poula A: Wernink-SLS 1-1, Wernink- LTB 2-1, Wernink-Motorhuis 1-2. SLS- LTB 2-0, SLS-Motorhuis 1-1, LTB-Mo- torhuis 0-1. Poulewinnaar Het Motor- Poule B: Batteljee Terpstra-IBB 4-1, B T-Rijnland 2 2-0. B T-NZH 4-0, IBB-Rijnland 2 3-0, IBB-NZH 5-0. Rijn land 2-NZH 1-1. Poulewinnaar Batteljee Terpstra. Poule C: Sijthoff-Leidsch Dagblad 2-0, Sijthoff-Royal 2 1-4, Sijthoff-v. cl. Berg 0-1, LD-Royal 4-0, LD-v. d. Berg 1-1, Roal 2-v. d. Berg 0-3, v. d. Berg poule winnaar. Leerlingen van de Lagere Landbouw school in Alphen aan den Ryn met de door hen opgefokte kalveren en de di ploma's die door de directeur van de school, de heer Joh. de Jong (links) aan hen waren uitgereikt. LEIDEN. Het Leidse zangeresje Marti Degens zal de komende weken in een aantal radioprogramma's te be luisteren zyn. Zo zal ze op dinsdag 23 1 sept? jer a.s. de gast zijn van Ansie van Brandenburg in haar Winkeltje te Rotterdam. Op woensdag 1 oktober treedt Marti Degens op in het NCRV- programma „Jeugdland", dat van 16-17 uur wordt uitgezonden. Tenslotte heeft de AVRO voor Marti een speciaal kwartiertje gereserveerd in Scala en wel op 23 oktober tussen 16.00-17.00 u. Zij wordt dan begeleid door het trio Piet Sonnenveld. Deel Noordwijk gisteravond anderhalf uur zonder stroom NOORDWIJK. Het zuidelijke ge deelte van Noordwyk aan Zee heeft gisteravond anderhalf uur zonder stroom gezeten, doordat een dragline by graaf- werkzaamheden aan de Oude Zeeweg een hoofdvoedlngskabel vernielde. Dat gebeurde omstreeks vyf minuten over elf. ZWEMDIPLOMA'S IN OEGSTGEEST Op vrydag 12 september jl. is in het zwembad „Poelmeer" te Oegstgeest voor de diploma's A en B gezwommen. Voor het diploma A slaagden: Joost v. Kesteren, Hans Wessel, Marjan Moolenaar, Anton v. Meijgaard, Bas Kok. Ellen Bakker, Albert Jansen van Ro- sendaal. Keesje Trommel, Jan Willem v. d. Wel, Henk de Mooij, Michiel v. d. Klaauw, Wim v. Klaveren. Mark Briai- re. Dicky Maasdam, Lydia v. Leeuwen, Hans Vendel, Maartje Weeda, Piet van Beek, Robert v. Berge Henegouwen, Anja v. d. Voort. Hans Fabius, Jacque line Swerts, Nieke Binnendijk, Lia v. d. Salm, Hans Berkhout, IJsbrand Hiem- stra, Annette Verwer, Michèle Janssen, Roland Netjes, José v. cl. Kroft, Joost Weeda, Erik Kamphuis, Hans Verhoog, Wil v. Dienen, Peter Fleur. Marie He- lene Laurent, Gerard Laurent, Laura Broek, Peter Groenendijk, Charles As- selbergs, Evelien v. Wengen, Ronald de Roode, Hilde Baasten. Diploma B: Tjerk van 't Zet, Syco Fennema, Jolan- da Breebaart, Robert Kimman, Lydia Snieder, Thea v. d. Spek, Tanja v. d. Spek. Raymund Meijs, Petra Meijs, Thea de Kluijver, Louise Haverkort, Wera Flippo, Bas Wijmstra, Betteke Wijm- stra. Ad Brandt, Leonie Menten, Brenda Menten, Conny Klijn, Freddy de Haan, Tjeerd v. Wengen, Joyce Brink, Corry de Mooij, Monique Blom, Wim v. Kla veren, Linda Hansen, Ruud van Iterson, Friso Reitsma, Jan Maarten Verbeek, Marijn de Jong. Oog gericht op toekomst VOORSCHOTEN Het departement Voorschoten van 't Nut bestaat een eeuw. Opgericht in 1869 door jhr. Steengracht van Duivenvoorde, burgemeester J. P. Treub, de schoolopziener Kramers en de hervormde dominee Sluyter, is uitgegroeid van een klein select gezelschap dat zich sociaal bewogen voelde en de volksontwikkeling ten dienste wilde zijn tot de grootste Voorschotense culturele vereniging met ruim 560 ge zinnen als lid. Het Voorschotense Nut is thans de algemene ver eniging, die onder haar leden telt alle religieuse groeperingen en die zich beijvert om het dorp leefbaar te houden. In kader van Vredesweek Jongerenmis in samenwerking met Pax Christi-groep LEIDEN In plaats van zaterdagavond zal er zondagmorgen een jongerenmis worden verzorgd door de Jongerenmis Lelden In samenwerking met de Pax- Chrlstl-gToep Lelden. Deze jongerenmis, die om 11 uur in de Antonluskerk gevierd zal worden, staat in het kader van de Leidse Vredesweek. De celebrant van deze mis is pater J. Sweerts, directeur van het dekenale bu reau te Lelden. Deze heeft in samen werking met de gespreks- en tekstgroep, bestaande uit leden van de Pax-Christi- groep en de Jongerenmis Leiden, het volgende thema gekozen: „Werken voor de vrede, welvaart voor de wereld". De muzikale omlijsting zal geheel ver zorgd worden door de band en het zang koor van de Jongerenmis Leiden. Ook in het kader van deze Vredesweek staat nog een tweede jongerenmis in samenwerking met de Pax-Christi-groep Leiden. Deze zal op zaterdagavond 27 september gevierd worden in de aula van het St.-Agnes-College aan deEymer- poelstraat, achter, het Diaconessen zie kenhuis. Eerste optreden in Nederland De eeuwfeestviering wordt vrijdag avond Ingezet met een receptie in de raadszaal: een receptie, die aangebo den is door het Voorschotense gemeen tebestuur. De leden krijgen gelegenheid (gratis) het optreden van Paul van Vliet met zijn cabaret PePyn mee te maken. Het gehele seizoen staat in het teken van de eeuwfeestviering en is gericht op de tijd. die komt en zal geen terug blik zijn naar achterliggende jaren. Cen traal in het nieuwe programma staat de ongedwongen samenwerking met andere verenigingen. Zo zal o.a. het kerstcon cert van 't Nut in de Moeder Qodskerk bestaan uit de samenwerking van twaalf Voorschotense koren, twee harmoniege zelschappen, waardoor het geen kerst feest van 't Nut zal worden, maar een Voorschotens kerstfeest. Ook op het programma staat in de zo mermaanden een dorpsjool op de Voor- De nieuwe eeuw voor 't Nut begint met een belangrijke bestuurswisseling. Dr. J. Sirk8 is op eigen verzoek afgetreden als voorzitter en wordt opgevolgd door de heer H. Boom. „Met waardering heeft 't Nutsbestuur kennis genomen van de vele activiteiten verricht in honderd jaar door 't Nut in oude vorm, thans gaat 't Nut doelbewust de richting in van een algemene vereniging, die graag de vrijetijdsbesteding zowel op het terrein van toneel, muziek als cursussen wil stimuleren. Het programma vermeldt be roepsgezelschappen, maar biedt ook ruimte aan de amateurgezelschappen. Een op de tien gezinnen is thans lid. t Nut in zyn tweede eeuw vertrouwt nog meer leden te krijgen", aldus de nieuwe voorzitter. Binnenkort krijgt iedere Voorschote naar het Nutsprogramma in de brieven- LEIDEN. De Leidse Volksuniversi teit K. en O. organiseert vrydag 26 sep tember in de Stadsgehoorzaal, aanvang 20.00 uur, haar eerste Promenadecon cert in dit seizoen. Het concert zal wor den gegeven door het Residentie Or kest o.l.v. Bohumil Gregor m.m.v. Ne- rine Barrett, piano. Nerine Barrett werd geboren en stu deerde in Kingston op Jamaica. Later vertrok zij naar Londen om verder te univewtair NIEUWS Aan de Ledise Universiteit zijn geslaagd doet.ex. rechten, mej. L. Lindner, i Velp; doet.ex. Turkse taal, A. H. de j Groot, Holten; cand.ex. Wijsbegeerte, G. j W. Meinesz; cand.ex. F W. en N„ A. A. J. Vanlondeghem en G. in 't Veld; cand.- G W. en N.. J. A. M. Klundert, Haar- j lem; cand.ex. SI W. en N., J. Hoekema, D. de Vos en P. J. Bekooy; cand.ex. S2 a N., mej. A. M. Krüisbeek, A. M. Ledeboer, W. J. Stuiver, Katwijk; cand.- I A W. en N., W. Kerst; cand.ex. W1 j en N. J. G. v. d. Broek, Voorburg; cand.ex. W3 W. en N.. H. M. Odyk. Voorschoten, C. J. Zorn, A. M. v. Rijn, i Wouters, 's-Gravenhagecand.ex. Al W. en N., J. A. Lindhout, Ch. V. v. Raemsdonck. F. P. Israël; cand.ex. Dl n N., F. A. v. d. Loo; cand.ex. K i n N.. S. G. Willemstein, Utrecht: j cand.ex. KI, mej. M. v. Hiele, G. A. J. Marle, Katwijk, R. W. C. Willemse, F. A. M. O. Tummers; c.ex. BI W en N, J. Legendijk, Alphen a. d. Rijn; cand.ex. F1 n N„ R. A. Voskuil; doet.ex. Wis- kund, A. Dijkxhoorn. P. F. Hummel- gens; doet.ex. Natuurkunde, A. W. van Barneveld; doct.ex. Scheikunde. M. van Hulst, C. J. Kroese, A. P. M. Meyknecht, A. W. Hendriks, Leldschendamdoct.ex. igie, F. H. A. Janszen; doct.ex. Far macie. mevr. M. H. Algera-v. d. Schaaf, Gouda. H. J. J. Vergouwen, Den Haag. r. Doorne, J. Pezie; doct.ex. Biologie, A. Mabelis. (Waar de plaatsnaam niet ls vermeld is deze Leiden). Seml-artsexamen, mej. M. J. Kalsbeek, Katwijk; mej. D. v. Rossum, Leiden; C. J. S. Buruma, Woerden; J. A. G. de Groot, Den Haag: C. v. 't Spijker. Lei den; artsex.: K. Huisman, Lelden; D. W. T. Smalbraak. Bloemendaal. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Bastiaan J. z.v. J. de Wit en B. M. Bongers; Geneviève A. dr. van A. E. P. Blommaert en M. A. Kok; Tessa, d.v. A. Riezenkamp en J. L. Ritter; Clazina Anna, d.v. A. T. v. Vliet en A. G. de Vulder; Bernice H. M., d.v. H. J. Soonieus en V. E. M. Grotenhuls; Peter Geert, z.v. J. G. Weijermans en N. van den Bos; Yvette Lilly-Marie, d.v. J. J. G. S. Taconis en L. M. Helmond; Klasina Cornelia, d.v. A. van den Oever en K. C. van Beelen; Marijn Olivier, z.v. P. Luning en M. van den Hoek; Hildegard Martha, d.v. G. Varkevisser en L. H. Tibboel; Mark Rudo, z.v. J. Sauerbier Couvéee en A. C. Leonhard; Erwin Carsten Alexander, z.v. G. J. de Jager en N. G. Doornen- bal; Leonardus A., z.v. L. P. Duwel 'en P. C. M. Slats; Wllhelmlna E. M., d.v. A. C. Bouwmeester en B. C. van den Broek; Gino F. C., z.v. P. C. Evers en V. J. Talapessy; Willem R. M., z.v. W. T. van Rossem en J. G. N. Vos. Gehuwd: J. J. de Bruin en P. Beekman. studeren bij Uona Kabos. In 1967 won zij de eertse pr(js op het. concert van de Haydn-Mozart Society. In hetzelfde jaar volgde haar debuut In New York. Zij oogstte een geweldig succes. Haar naam als groot concertpianiste was ge vestigd. Concertreizen brachten haar reeds naar vele grote muziekcentra. Zij treedt thans voor de eerste maal in Nederland op. Bohumil Gregor werd In Praag gebo ren. Na als dirigent verbonden te zyn geweest aan het Smetana-theater te Praag, werkte hij als dirigent aan het Janacek-theater te Brno en als eerste dirigent van het Nationaal Theater te Praag. Als gastdlrigent trad hij in '67 ••oor het eerst met Het Residentie Or- ;est tijdens het Holland Festival op. Iet programma vermeldt werken van: I. Wagenaar (ouverture „Cyrano de bergerac"); W. A. Mozart (Planocon cert In A, K.V. 488); B. Smetana (De Moldau); A. Dvorak (Slavische Dan- 'oor dit concei\ zijn nlaa. i verkrijgbaar by.- Bureau K. en O., 'lantsoen 25, tel. 31841. BURGERLIJKE STAND OEGSTGEEST Geboren Ellen J„ d.v. J. Ligteringen en C. G. Jesserun; Selu- rin P., z.v. J. Kaaijk en J. Jansen; Ger- ben, z.v. O. J. Muntinga en M. Cosijnse; Johannes J. F., z.v. C. Versluys en A. E. A. de Haas. Ondertrouwd: W. P. C. van Bohemen en W. van Os; L. J. Ravesloot en A. M. van Beek. Getrouwd: H. T. J. Lohman en H. A. M. Muskens; P. L. Schooiihelm en M. E. P. Janson; A. H. M. Walenkamp en M. W. Verhoef; J. C. Fockèns en A. J. v. d. Broek; L. M. van Ingen Schenau en P. J. Neervoort. Overleden: M. Kouwentioven, w.v. H. I RomeUn. Zilver voor retoucheur P. Masurel LEIDEN Loco-burgemeester S. Menken heeft vanmorgen ln de koffiekamer van het stadhuis de zilveren ere-medallle behorende bij de orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer P. Masu rel. De heer Masurel trad op 9 sep tember 1929 in dienst van de Ro togravure Maatschappij als re toucheur in opleiding. Hij heeft zich ontwikkeld tot een hoogwaar dig vakman en behoort als kleur- retoucheur tot de Nederlandse top op zijn vakgebied. Als waarne mend voorman is hij de leiding van de afdeling zeer behulpzaam. In de jaren dertig studeerde hij aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag de leergang Kunstgeschiedenis en Aesthetlca. In de oorlogsjaren stagneerde de ze studie, maar hij stelde toen zijn grafische kennis ter beschik king van de illegale pers. Als dank daarvoor werd hem na de oorlog een oorkonde uitgereikt. Omdat zijn tekenvaardigheid niet onopgemerkt bleven stelde hij samen met een collega, op ver zoek van de Centrale Opleidings commissie voor het Boekdrukkers en Rasterdiepdrukbedrijf in 1950- 1951 een leergang Tekenen sa men. Deze leergang is later in de officiële studieboeken opgeno- Van 1947 tot 1951 gaf de heer Masurel les aan de Ambachts school ln het vak Tekenen aan deelnemers van het leerlingen stelsel Typografisch Bedrijf. LEIDEN Met de erkenning van het feit, dat een vuilverbrandingsinstallatie slechts goed kan functioneren wanneer daaraan voldoende zorg en onderhoud wordt besteed, kunnen de aanloopmoei lijkheden geacht worden te zyn overwon- zo staat te lezen in het verslag over het jaar 1968 van de Relniglngs- en Ontsmettingsdienst. Behoudens een periode van ongeveer 4 weken in mei, toen de installatie gere pareerd werd en het Leidse vuil gestort werd in Katwijk, is de vuilverbranding het hele jaar in bedrijf geweest. Er werd uim 40.000 ton vuil in verwerkt. Bijna 17.000 ton kwam daarvan uit Leiden. De rest uit Oegstgeest, Sassenheim, Zoe- tenvoude, Voorhout, Leiderdorp en Voorschoten. Andere wetenswaardigheden uit 't jaar verslag: de kraakwagens voerden 3.000 ton grofvuil af in Leiden; 700 ton zout en 255 m3 zand werd gestrooid ter be strijding van de gladheid en in 536 ge vallen werd de gemeentelijke rattenbe strijding te hulp geroepen. By de bestry- ding van ratten wordt een mengsel ge bruikt van haver en cumarine. De ont smettingsdienst was verder a ij het bestryden van insecten en ander on gedierte in woningen. In totaal kwa men voor deze dienst 66 aanvragen bin- De gemeenteiyke Relniglngs- en Ont smettingsdienst heeft ln totaal 131 men sen ln dienst. Het rollend materieel telt 31 bedryfsvoertuigen.- ZOETERWOUDE Tot laat in de avond heerste er gisteravond in en rond Ons Huis een koortsachtige activiteit bij de opbouw van de minddenstands- show en het pretcentrum van de drum band V.I.O.S. De grote viermastertent, waarin dit laatste is ondergebracht, was juist over eind en dicht voor dat de hevige regen val begon. Daarna kon leiding van de motor van de drumband de heer W. K. van Bohemen, („Ik heb maar een vrye week genomen"), de Installatie van de vele attracties beginnen. De afgelopen nacht brachten enige leden ln de tent door ter bewaking. In het reclameboekje, dat huls aan huis is bezorgd, is een aantal fouten aange bracht. Deze worden elke dag bekend gemaakt. waarna de bezitters van een dergeiyk exemplaar voor een prya in aanmerking komen. Vermeldenswaard is, dat het geheel, ln tegenstelling tot dergeiyke evenementen Ln de omgeving, gratis te bezoeken is. DEN UOSCH, 17 sept. Vee. Aanvoer totaal 6311 dieren, 2302 runderen. 347 graskalveren, 425 vette kalveren, 1939 nuchtere kalveren, 481 schapen, 18 fok- zeugen, 573 slachtvarkens, 226 biggen, 926 slachtrunderen. Prijzen; melk- en kalfkoeien 11001800, guste koeien 900 1300, graskalveren rood 13001775, zwart 11751575, kaifvaarzen 500650, klamvaarzen 12501450, guste vaarzen 10001260, pinken 775975, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 225420, weideschapen 75—115, lammeren 60 95, drachtige zeugen 500625, biggen 8595 per stuk, slachtrunderen extra kwal. 4.95—5.30, le kwai. 4.30—4.85. 2e kwal. 3.75—4.20, 3e kwal. 3.45—3.70, vette stieren 4.705.15, worstkoeien 3.30 -3.50 per kg gesl. gew., vette kalveren le kwal. 3.75—3.95. 2e kwal. 3.50—3.70. 3e kwal. 3.253.45, nuchtere slachtkal- veren 1.351.75, slachtzeugen le kwal. 2.25—2.32, 2e kwal. 2.19—2.24, slacht varkens 2.452.55 per kg levend gew., vette schapen 105140, vette lammeren 100125 per stuk. Resp aanvoer, han del en prijzen: melk- en kalfkoeien: vrij normaal - moeizaam - weinig veranderd; guste koeien: iets ruimer - trager - af lopend; jongvee: normaal - rustig - naw. prijsh.; vette kalveren: even gro ter - stil - gedrukt; nuchtere slachtkal- veren: minder - minder vlot - iets lager; schapen en lammeren: matig - kalm - weinig veranderd; fokzeugen: gewoon - redelijk - stroef prijsh.; lopers en biggen: normaal - traag - lager; slachtzeugen: normaal - willig - hoger. UTRECHT, 18 september Vee: Totale aanvoer 3921; runderen 1162; vette kal veren 110; graskalveren 59; nuchtere kalveren 315; schapen 923; varkens 321, boven 100 kg; idem 20, beneden 100 kg; biggen 970; bokken, geiten 41; melk-, kalfkoeien 1200-1375; kaifvaarzen 950- 1150: vare koeien 900-1025; pinken 700- 825: stieren 900-1250; graskalveren 450- 650; nuchtere kalveren 40-80; fokkalve- ren 125-360; schapen 80-120; lammeren 105-150: drachtige varkens 500-750; lo pers 120-150; biggen 95-110; bokken, gelten 15-60: vette koelen 4.90-5.05. le kwal.; Idem 4.55-4.75. 2e kwal.; idem 4.05-4.45. 3e kwal.; vette kalveren 3.55- 1.75. le kwal.: idem 3.45-3.65, 2e kwal.; idem 3.20-3.25. 3e kwal.; nuchtere kal veren 1.40-1.85: zware, vette varkens 2.45-2.60: zouters 2.75-2.80; slachtzeugen 2.25-2.30: ionge slachtzeugen 2.30-2.40; melk-, halfkoeien. rustig, niet prijsh.; vette koeien, traag, lager; vare koelen, rustig, niet prilsh.: vette kalveren, kalm, lager: graskalveren. kalm. nrijsh.: nuch tere kalveren, rustig, prijsh.: fokkalve- ren. matig. ruim nrijsh schanen. rustig, orlish.: lammeren, wllleer. iets hoger; varkens en biggen, redeiyk, iets hoger. BURGERLIJKE STAND VOORSCHOTEN Geboren: Roszika G. M. d.v. T. M. J. v. d. Geest en B. M. A. Groen; Paula H. d.v. A. C. Hooii- mans en P. Berkhuizen; Ariënne L. d.v. H. J. v. d. Clngel en M. v. d. Does; Jo hannes L. R. z.v. J. Dörr en R. Rook; Relnier C. z.v. G. W. M. v. d. Ploeg en M. Pet; Lucia J. A. d.v. S. H. Zitman en A. L. J. Zeldenthuis; Maarten VV. z.v. P. A. M. Kloeg en L. F. Auping; Jo hannes T. z.v. B. Q. Schouten en M. A. Rynlers; Martha d.v. E. Idsardi en M. Grootenboer; Franciscus A. J. z.v. A. G. Moerkerk en A.. P. M. A. Mulder; Ronald z.v. H. Tuijl en A. F. Buitelaar; Mark P. A. z.v. R. F. v. Oostrom; Erik z.v. P. Struik en M. C. Knoppert; Rel nier z.v. W. Willems en L. Paanakker; Iris M. dv.. A. C. A. Calon en A. M. P. Wagemans; Caroline R. d.v. R. Bleyen- berg en C. Kerkhof; Jacqueline d.v. W. A. Mugge en J. v. Klaveren: Martinus C. R. z.v. C. J. L. R. Vellenga en J. Kaptein. Ondertrouwd: A. Q. v. d. Wal en A. M. P. Straver te Boskoop; J. P. Rol en Ch. v. d. Salm; H. Bonnet te Lelden en H. H. A. Brongers; R. Hofman en Chr. Mlchalet; P. W. J. v. Paridon en M. Overleden: M. J. J. A. V. Turnhout e.v. P. Schillings 70 j.; Theodorus P. de Graaf 68 J.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3