Stralende Wilma van den Berg op erepodium met zilveren medaille DRAAD OUDE SPRINTTRADITIE OPGEVAT Cijfers uit Athene ONDANKS SLINGEREND ACHTER WIEL DEN HERTOG MAGISTRALE ZEGE Ook goede prestaties in meerkampen Nederlandse ploeg succes in tijdrit DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 De finish van de honderd meter damesWilma van der Berg (achtergrond) kwam éénitiende van een seconde tekort. Achter de Oostduitse Petra Vogt (voorgrond) veroverde Wilma het zilver. Monsterscores in E.C.-toernooi Er werd goed raak gescholen op de eerste dag van het Europese bekertoer nooi voor landskampioenen. De monster score van Feijenoord was uniek, maar het Engelse Leeds kwam heel dicht in de buurt. Leeds won met 100 van Sky Og Lyn en Red Star Belgrado (Joego slavië) versloeg de Ierse kampioen Lin- field met 80. In totaal werd in 14 wed strijden 56 maal gescoord. Benfica speelde de "ee tegen Boldklubben (Den) li0 door twee "treffers van Eusebio in de 6de en 22ste minuut. Eusebio bleek geheel hersteld van de knieblessures die hij in het afgelopen seizoen had opge- Op Malta bereikte Hibernian La Va- letta een verrassend gelijkspel (22) tegen Spartak Trnava. Voor de Tsjechen scoorden Adamex en Martinkovic, voor Hibernian Cassar en Bonello. Er waren 10.000 toeschouwers. Austria Wien verloor de thuiswedstrijd tegen Dynamo Kiev met 2—1, dat met de rust nog met 10 achter stond. Fiorentina (It.) bleef met slechts een doelpunt de baas over Oester Vaexjoe (Zweden). Maraschi was de maker van het doelpunt. •II* Standard Luik versloeg het Albanese j r» Q Q "p yi p L* ATI h 111 Q Nendori Tirana met S-0 voor 25.000 llciai AlCIVCllllUlO toeschouwers door treffers (eigen doel) en Deprieux (2). De Duitse kampioen Bayern München (Fr.) met 20. In de 23e minuut scoorde won de thuiswedstrijd tegen St.-Etienne Brenninger en in de 51e Roth (40.000 toeschouwers). Leeds United bereikte tegen het Noor se Sky Og Lyn de monsterscore van 100 door doelpunten van Jones (3), Clarke (2), Giles (2), Bremner (2) en O'Grady (26.000). FC Basel bereikte op eigen terrein 00 tegen Celtic Glasgow (38.000). Gokmen doelpuntte tweemaal voor het Turkse Galatasaray in het duel met het Ierse Waterford (40.000). Red Star Belgrado (J.-Sl.) had geen moeite met Linfield (Ierl.) dat met 80 werd verslagen door doelpunten van Karasi (2), Lazarevic (2), Dzajic (2), Klenkovski en Acimovic (15.000). CSKA Sofia (Buig.) bedwong het Hon gaarse Ferencvaros met 21 met twee treffers van Zhekov. Voor de Hongaren scoorde Rakosi (35.000). Vorwaerts Berlin (O-Dld.) zegevierde met 20 over het Griekse Panathinai- kos. Piepenberg scoorde tweemaal (15.000). Het Poolse Legia haalde in Arad een zege van 2-—1 weg bij Uta (Roem.). Voor de Polen scoorden Zmyevski en Gadooha, voor Arad Uta Domide (25.000). INTERN. MOTORZESDAAGSE Frits Selling Moeilijkheden bij overleg over ultra centrifuge DEN HAAG (ANP) In het drielan- denoverleg over de verrijking van ura nium door middel van ultraccntrifuges is een probleem gerezen, verband hou dende met de status van Engeland als nucleaire wapenstaat. Minister De Block van Economische Zaken heeft dit de Tweede Kamer meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van hel Kamer lid A. de Goede (D'66). In dit antwoord zegt de minister, dat voorts nog geen overeenstemming kon worden bereikt over een kwestie betref fende de op te richten gezamenlijke on dernemingen. Over deze kwesties wordt het overleg tussen de betrokken regerin gen voortgezet. Indien dit overleg tot re sultaat leidt, zou een volgende ministe riële conferentie overbodig zijn en tot parafering van de ontwerp-overeenkomst kunnen worden overgegaan. Alleen hier in ligt de reden, zo wordt gesteld, dat geen datum voor een volgende ministe riële bijeenkomst werd afgesproken. Bisschoppen van Antillen achter Black Power MONTEGO BAY (KNP) De bis schoppen van de Antilliaanse bisschop penconferentie, waartoe ook Suriname en de Nederlandse Antillen behoren, heb ben zich in een verklaring achter de black power-beweging in hun diocesen geschaard. Zij maken echter wel onder scheid tussen een black power-beweging die een eind wil maken aan rassenonder scheid en die, welke haat en geweld voorstaat en preekt. De bisschoppen staan achter de eer ste opvatting van black power, namelijk als een culturele kracht, die in alle r sen het bewustzijn wakker roept van versele broederschap, een politiek economische program, dat een eind maakt aan een tijdperk van vernede ring en minimale vooruitgang voor het zwarte volk. Een dergelijke opvatting is door en door christelijk, aldus de bis schoppen. GARMISCH PARTENKIRCHEN Het Nederlandse A-team is uitgescha keld voor de Zilveren Vaas. Gisteren, op de derde dag van de internationale mo- torzesdaagse in Garmisch-Partenkir- chen, verloor Nederland zün tweede an van de A-formatie, Frits Selling. De sturen van de motoren van Selling 1 Zijdemans raakten elkaar, waardoor beiden ten val kwamen. Selling kreeg het stuur in* zijn buik en moest in ziekenhuis in Garmisch Partenkirchen worden opgenomen. Volgens de behan delende geneesheer zal Selling over kele dagen het ziekenhuis kunnen Zijdemans kon de race uitrijden, r hij kreeg wegens tijdsoverschrijding strafpunten. Het Nederlandse A-team bestaat na woensdag nog slechts uit twee rijders: Stef v. d. Sluis en Tijhuis, die beiden overigens nog zonder strafpunten zijn. Het klassement om de Trofee luid Het klassement om de Zilveren Vaa jidt: 1. West-Duitsland A 0 strafpunten 12,3 punten: 2. Tsjecho-Slowakije A 0/154,6 West-Duitsland B 0/185,1; 4. Tsjecho-Slo ..•akije B 0/221.0: 5. Italië A 0/587.5: 20. Ne derland B 260/0: 21. Nederland A 260/0. Grote nederlaag van bondshoekevteam GRONINGEN Een Nederlands bondshockeyteam heeft gisteravond in j Groningen een nederlaag van 60 gele den tegen Pakistan. Slechts in de eerste minuten van de ontmoeting moest de Pakistaanse doel- nn in actie komen. Hierna werd het iel van het bondsteam te onzuiver, ter ijl het tempo aanzienlijk daalde. De verdediging beperkte door goed ingrij pen de achterstand in de eerste helft tot 02, maar nadat de Pakistani na de hervatting het tempo verhoogden liep de score op tot 0—6. (Van c-n speciale verslaggever) ATHENE Wilma van den Berg hee'. ue draad van een oude sprinttraditie, die na het vertrek van Fanny Blankers-Koen en Puck van Duyne- Brouwer afbrak, gisteren weer opgepakt. Welis waar was er voor haar op de honderd meter geen gouden, maar wel een zilveren medaille. Voor het eerst sinds 1962, toen Gerda Kraan en Tilly van der Made goud en brons veroverde op resp. de 800 en 400 meter, ging voor Nederland bij de ceremonie protocollaire weer de nationale driekleur in een van de masten omhoog. Op dat moment stond een stralende Wilma van den De finale van de honderd meter is voor Nederland het hoogtepunt gewor den van de tweede dag van de Europe se kampioenschappen, die woensdag ernstig te lijden hadden onder een ster ke wind. Petra Vogt en Wilma van den Berg, die beiden eerder op de dag hun halve finales gemakkelijk hadden ge ien, waren in de eindstrijd vrijwel elkaar gewaagd. De lange 19-jari- ge Oostduitse, die dit seizoen uit het niets naar voren kwam, bleek in de bui tenbaan juist een fractie sneller dan de Nederlandse recordhoudster: 11.6 en 11.7 „De spanning in Mexico was veel minder dan hier. Per slot van rekening startte ik hier als een van de grote fa- vorietes en ook al prent je jezelf her haaldelijk in dat je daaraan niet moet denken, legt dat toch een grote druk op je", bekende Wilma van den Berg la ter nog, toen de eerste spanning van haar was afgevallen. „Morgen (vandaag Red.) komt de 200 meter", klonk het nog veelbetekenend toen zij door geluk kige ploeggenoten eindelijk werd weg geleid. In de waan De 100 meter titel ging naar de 19- jarige Rus Valerie Borzov, wiens eve naring bij de heren van het Europese record (10,0) enige weken geleden met de nodige scepsis was bekeken. Borzov heeft in elk geval bewezen momenteel Europa's sterkste sprinter te zijn, al heeft de Fransman Alain Sarteur bijna een half uur in de waan leefde dat hij het goud omgehangen zou krijgen. Na ont wikkeling van de finishfoto bleek ech ter dat niet Sarteur, die door zijn uitge laten landgenoten onmiddellijk in de Franse vlag werd gerold, maar Berg op het erepodium met de Oostduitse Petra Vogt en de kleine Engelse Anita Neill. Wilma kon later in de intervewkamer, waar zij door het wegblijven van Petra Vogt de meeste aandacht kreeg, haar geluk nog niet op. Terwijl vsn alle kanten vragen op haar werden afgevuurd, die ze in het Duits, Engels of Frans beantwoordde, peuterde zij nerveus aan de oorkonde, waarop haar eerste grote succes was vastgelegd. „Nee, ik had niet op goud gerekend. Ik wist hoe sterk Vogt was. Toen ik in de blokken ging, heb ik aan niets meer gedacht. Alleen maar aan lopen". Borzov zijn borst net iets eerder door de finishdraad had gedrukt. De elektronische tijdmeting kon het ver schil niet uitdrukken. Beide lopers kre gen 10,4 seconden. Vechten Edward de Noorlander cn Marjan I Ackermans hebben de eerste dag van de tien- en vijfkamp met een prachlise df gouden matojlte onyat zesde en vijfde plaats afgesloten. Voor- ffijasga al Edward de Noorlander, die na vijf nummers op een totaal van 3935 punten kan terugzien, kwam uitstekend voor de dag. De Noorlander liet zich niet ont moedigen door een slechte tijd op de 100 meter, die bij een tegenwind van bijna vijf meter gelopen werd. Hij kwam uit op 11,4 seconden, waarmee alle il lusies op een Nederlands record, zijn doel in Athene, vervlogen leken. vijfde met 2859 punten. Op de 100 me ter horden liet zij een tijd afdrukken van 15,0 sec. met de kogel stootte ze 12,92 meter ver en bij het hoogspringen kwam Marjan Ackermans uit op 1.68 meter. Het klassement wordt aangevoerd door de wereldrecordhoudster Liesel Prokop die 3132 punten bijeengaarde. Het lijkt •rijwel onmogelijk dat de Oostenrijkse haar gro- concurrente Heide Rosendahl door de Westduitse affaire afwezig is en Meta Antenen (Zwi) haar kansen verspeelde door een zeer slecht resultaat op het kogelstoten (10,05 meter). Zij verloor op dit onderdeel liefst 5,15 meter op Pro- De Noorlander bleek echter ook te kunnen vechten. Het verlies op de 100 meter nivelleerde hij bij het versprin gen, waar de wind alle tienkampers hielp, met een sprong van 7,02 meter. Het kogelstoten was met 13,46 meter normaal niveau. In de laatste twee nummers overtrof De Noorlander zichzelf echter. Bij het hoogspringen werd hij de vierde Ne derlander die ooit de twee meter haal de: in zijn derde poging overbrugde hij 2,01 meter. Een tweede persoonlijk re cord leverde de 400 meter op: 49,2 se conden. In vergelijking met zijn pres tatie in Mexico, waar hij negende werd in de beste tienkamp uit zijn carrière (7554 punten) heeft De Noorlander na de eerste dag een winst van 37 punten (3935-3898). Een klasse apart was de 22-jarige Oostduitser Joachim Kirst, die met zijn resultaten op ver- (7,62) en hoogsprin gen (2,13) de basis legde voor een fantas tisch aandoende tussenscore van 4530 punten, waarmee hij ruim vierhonderd punten voorstaat op zijn landgenoot Herbert Wessel (4128). De derde plaats is voor de Rus Avilov met 4034 punten. Vijfde Van de slechts twaalf vijfkampers is Marjan Ackermans na drie onderdelen Atleten in beroep tegen schorsing DEN HAAG. De nationale strafcommissie van de Kon. Ned. Atletiek Unie (K.N.A.U.) heeft Corrie Bakker, Mieke Sterk, Peter Dellensen, Fred van Herpen, Rudo Lievense en Sjouk Tel een schor sing opgelegd van drie maanden, waarvan drie weken onvoorwaar delijk. In een brief die de aMete(n)s dinsdag hebben ontvangen, verklaart de straf commissie, die bestaat uit mr. C. G. J. Jenniskens en de heren L. Fokers en H. J. L. Hofmeester, dat zij zonder tot een eenstemmig oordeel te komen met meerderheid van stemmen tot deze straf bepaling is gekomen. Als reden voor de schorsing wordt aangevoerd dat de atlete(n)s tijdens de nationale kampioen schappen in Groningen geweigerd heb ben „op een speciaal opgericht podium bij de ceremonie protocolaire de hen toekomende prijzen in ontvangst te De geschorste atlete(n)s hebben inmid dels al aangekondigd tegen de beslissing beroep te zullen aantekenen. Cérémonie protocolair i mmwmwÊ t 7f HEREN 100 meter Sarteur (Fra) 10.4; 3. Philippe Cleri Kelly (G.Z.) 2.70* m/sec. D 400 meter halve finale: 1. Andrzej Badenskl halve finale: I Valtsjev (Buig.; serie: 1. Andrzej Kupczyk (Pol; ivld Cropper (G.B.) 1.50.8; 3. Man- chewskl (O.-Did) 1.50.9; 4. Evgeni tusl.) 1.51.0; 5. Tomas Jungwlrth .51.0: 6. Knut Brustad (Noor) tumi Simon (Belg) 1.51.1; 8. Ali 1.50.1; 2. Hansull Mumenthaler (Zwl) 1.50.1: 3. Noe Carroll (Ier) 1.50.2; 4. Andrew Carter (G.B.) 1.50.3: 5. Kazlmlerz Wardak (Pol) 1.50.3; 6. Sergei Kroetsjek (Rusl.) 1.50.3; 7. Michel Medinger (Lu.) 1.50.8. De eerste vijf uit Iedere serie plus de lo per met daarna de beste tijd (in dit geval de Rus Kroetsjek) komen in de halve fl- Discuswerpen (O.-Did) 61.82 burg (O.-Did) 57.88 m 55.70 m.: 10. Geza Fejer F.dy Hubacher (Zwi) 5 Piatkowski (Pol) 53.64 Kogelstoten Voor de finale ben zich geplaat burg (O.-Dld) 1! fan het kogelstoten heb- t: Hans-Joachim Rothen- 51 m.: Hans-Peter Gles Nikolai Karasev (Rusl.) offman (O.-Dld) 19.72 m.: Versprinnen finale verspringen bereikten: Ig< nesian (Rusl.) 7.87 m.: Klaus Bee 7.82 m.: Leonid Borkovski (Rusl oues Pani (Fr.) 7.56 m.: Tvnoe Lenlk (Rusl.) 7.54 m.: Max Klauss (O.-Dld.) 7.53 m .Tes- ner Torrlne (Den.) 7.33 m.: Nedad Rtaklc (.Toer.) 7.35 m.: Terje Hnucland r*oorW.) Hinkstansnnnnpn slag van de finale hlnkstapsnrlnger Europees kampioen Vtktos Saneiet 7.34 m.; 2. Zoltan Cziffrn (Hone.' 3. Klaus Neumann (O.-Dld) lfi.ili Kaloesai (Hong.) 15.71 Engelse league LONDON De uitslagen van de wed strijden, die gisteren zijn gespeeld voor de divisie van de Engelse League, lui den: ChelseaBurnley 20; New Cast le UnitedEverton 12; Sheffield Wed nesdayManchester United 13; West Bromwich AlbionStoke City 13. BELGRADO Fred Hemmes heeft, zaoli gisteren door een walk-over tegen de Joegoslaaf Jaci geplaatst toot de tweede ronde van het toernooi om de internatio nale tenniskampioenschappen van Joego slavië. dat in Belgrado wordt gehouden. Ook Fried Schmietz komt door een (bye in zijn eerste partij uit in de tweede ronde. (Van een speciale verslaggever) PLOERMEL De zesde dag van dc Tour de l'Avenir had nauwelijks mooier kunnen zijn voor de Neder landse ploeg. Joop Zoetemelk consolideerde zijn eerste plaats in het algemeen klassement. Fedor den Hertog behaalde een geweldige overwinning in de individuele tijdrit. Popke Oosterhof eindigde op de tweede plaats in de eerste helft van de zesde rit en werd leider in het bergklassment. Bovendien werd Nederland in het ploegenklassement van de tUdril eerste (Den Hertog was winnaar, Zoetemelk vijfde cn Oosterhof achtste), na een tweede plaats in de ochtend achter de Belgen en nam meer afstand van de andere ploe gen in deze rangschikking. Het meest sprekende resultaat van deze woensdag was de overwinning van Fedor „Iwan" den Hertog, die als enige van de ruim honderd renners de 43.511 m binnen het uur aflegde. Den Hertog heeft in zijn specialiteit twee jaar geleden won hij im de Ronde van de Toekomst ook de tijdrit met een duidelijke De naaste concurrent handicap gereden. Al na trien kilometer, toen hij op een van de talrijke hellingen in het parkoers aanzette, brak een van de spaken in zijn achterwiel. Daardoor beeft hij meer dan dertig kilometer met een slingerend wiel, dat bij iedere omwenteling de remblokjes toucheerde, moeten rijden- Door dal slingerende wiel vloog hij m de afdaling ook bijna uit de bocht. Dat gaf een extra schittering aan de overwinning van Den Hertog op Mortensen, Gosta Petterson, die van fiets moest verwisselen en daardoor ook seconden verloor, Lasa en Joop Zoetemelk, de enige vier renners, die de nederlaag tot minder dan een minuut hadden kunnen beperken. Achteraf heeft Den Hertog dus gelijk gehad, nadat hij voor zichzelf had uitgemaakt niet van achterwiel te willen verwisselen, omdat hij bang was daardoor meer tijd te verliezen en zijn ritme kwijt te raken. Op een dag van sprekende successen lijkt het dwaas verontschuldigingen naar voren te brengen, maar ook Joop Zoetemelk heeft tegenslag gehad. In de laatste paar honderd meter van de tijdrit liet hij zich door een politieagent de verkeerde weg opsturen, moest een extra-rondje maken op het parkeerterrein voor de volgauto's en verloor daardoor zeker tien seconden Een verschil, dat belangrijk kan zijn, maar dat zich in de overwinningsroe* gemakkelijk naar de achtergrond liet dringen. het geval Zoetemelk, In twintigjarige Belg Van de Wiele van een serieuze belager gesproken kan worden, heeft meer dan drie minuten achterstand. De rest van de concurrenten in het klassement staat op ten minste vijf minuten en in de top van dat klassement komen ook Fedor den Hertog (vijfde) en Popke Oosterhof (tiende) voor. Bedreigd De tijdrit waarin Mortensen op de helft van het parkoers de snelste was hij lag zes seconden voor op Den Hertog, zeven op Zoetemelk en negen op Gosta Petterson was 's morgens voorafgegaan door een etappe over 120 kalomter- Daarin heeft de complete Nederlandse ploeg alles moeten geven om d® goede positie in hel klassement van de equipes niet kwijt te raken. Een vroeg ontsnapte groep, waarin Popke Oosterhof de enige Nederlander was in gezelschap van twee Belgen (Van de Wiele en Dury), Thomas Petterson, Guevas (Spa) en de Pool Ohekowski leverde de vluchteling zoveel voorsprong op, dat de Nederlandse eerste plaats i,n het ploegenklassement werd bedreigd. Maar de achterstand kon worden teruggebracht tot precies twee minuten. In de tijdrit echter won de Nederlandse ploeg voor het ploegenklassement meer dan zeven minuten op de Betgen. waarmee de misser uit de eerste halve etappe van de zesde dag meer dan goed gemaakt was. Tienkamp Na de eerste dag van de Uenkamp ls de Stand: l. Kirst (O.-Dld.) 4530 pnt; 2. Wessel (O.-Dld.) 4128; 3. Avilov (Rusl.) 4043 4. Tsjel- nikov (Rusl.) 4016; 5. Demmlg (O.-Dld 3953; 6. De Noorlander (Ncd.) 3935 pnt. DAMES 100 meter Eerste halve finale: 1. Petra Vogt (O.-Dld.) 11.7 sec.; 2. Anita Nell (G.B.) 11.7 sec.; 3. Sylvle Telliez (Fr.) 11.8; 4. Regina Hofer (O.- Dld.) 11.9; 5. Mlroslava Sarna (Pol.) 12.0; 6. Nadejda Besfamiljana (Rusl.) 12.0; 7. Loed- mlla Mikailova (Rusl.) 12.2. De Britse Ma deline Cobb verscheen niet aan de start. Tweede halve finale: 1. Wilma van den Berg (Ned.) 11.7 sec.; 2. Karin Balzer (O.- Marlana Goth verscheen niet aan de >e eerste vier aankomenden plaatsten ior de eindstrijd. 1. en Eur. kampioene Petra Vogt 11.6: 2. Wilma van den Berg (Ned.) Anita Nelll (G.B.) 11.8; 4. Valerie j.B.) 11.8; 5. Karin Balzer (O.-Dld.) Regina Höfer (O.-Dld.) 11.8; 7. Eva ■a (TsJ.-Sl.) 11.8; 8. Sijlviane Telliez .9. De loopsters hadden een tegen- 400 meter halve finale: 1. Colette Besson 1.2; 2. Hannelore Mlddecke (O.-Dld.) Janet Simpson (G.B.) 53.6; 4. Donata _(It.) 53.7; 5. Talssa Kovalewskaja Sterling (G.B.) 54.3; 5. Krlstlna Hrnywlcka (Pol.) 54.7; 6. Eliane Jacq (Fr.) 54.7; 7. Uschi Meijer (Zwi) 54.9; 8. Olga Klein (Rusl.) 56.3 Viifkamp uit voorarrest NIJVEL Oud-wereldkampioen Rik van Steenbergen (45) is gisteren uit voorarrest ontslagen in afwachting van zijn proces wegens handel in verdoven de middelen. Van Steenbergen bevond zich sinds vorige week tezamen met nog vier Belgen en een Turk in hechtenis na een politierazzia waarbij 10 kg opium in beslag werd genomen. Volgens de po litie heeft Van Steenbergen een onder geschikte rol gespeeld in deze zaal:. TOURRAPPORT Eerste gedeelte zesde etappe De uitslag van het eerste gedeelte van de qulny is: 1. T. Petterson (Zwed.). de 120 km In 2.40.36 (met tijdsvergocdlng 2.40.16); 2. Pop ke Oosterhof (Ned.) z.t, (mei lijdsvergoedlng 2.40.26); 3. Van de Wiele (Belg.) z.t. (met tljds- vergoeding 2.40.31); 4. Czechowski (Pol.) z.t.; Ploegenklassement Het ploegenklassement van het eei Tweede gedeelte zesde etappe veede gedeelte zesde etappe van Requiny kilometer Dangulllaume (Fr.) 1.01.49; 11. Roques (Fr West 1.02.09; 12. Hansen (Den.-Noorw.) 1.02.09. 13. Daley (GB) 1.02.11; 14. Crapez (Belg.) 1.02.1 15. Margniera (Pol.) 1.02.16; 16. Rodriquez (Sp 1.02.20; 17. Van de Wiele (België) 1.02.2 18. Sanchez (Spanje) 1.02.21; 19. Martin. (Fr.-Ccntr.) 1.02.22 20. l.abus (TsJ.-Sl.) 1.02.2 Algemeen klassement I Blawdzln (Pol.) op 5.21; 8. C. Petterson (Zwed.) op 5.23; 9. Lasa (Sp.) op 5.43; 10. Oosterhof (Ned.) op 5.55: 11. Du- chemln (Fr.-West) op 6.41; 12. Crapez (Belg.) op 8.56; lü. Benjamins (Ned.) op 7.42; 35. De Koning (Ned.) op 12.00; 49. Spelgens (Ned.) Ploegenklassement Het ploegenklassement van het tweede gedeelte van de zesde etappe Is: 1. Nederland 3 uur, 01 min., 36 sec.; 2. Spanje 3.04.46; 3. Noorwëgen-Denemarken 3.05.33 4. Frankrijk- Centraal 3.06.02 5. Frankrijk 3.06.14. Algemeen ploegenklassement Het algemeen ploegenklassement na de zesde etappe is: 1. Nederland 76 uur, 11 min., 37 sec.; 2. België 7623.01; 3. Spanje 76.28.01; 4. Frankrijk 76.26.48; 5. Groot-Brlttannlë 76.29.56. Puntenklassement Het puntenklassement na de zesde etappe Is: 0. Bernard (Fr.-Centraal) 45 pnt.; 2. Hoek stra (Ned.) 38: 3. Rollinson (GB) 34; 4. Andre- sen (Den.-Noorw.) en Testier (Fr.-Centr.) 30.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 15